H5 (2022/23)

Gruppspel
H5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 09:30 170005004 IK Sirius FBC U - SK Vide U 2 - 9 Fredrik Karlsson, Fabian Fahimi IFU Arena Upplands Energi
2022-09-24 09:30 170005005 Bälinge IF - FBC Uppsala 4 - 5 Christoffer Fredriksson, Albin Karlsson IFU Arena Tell Media Group (B)
2022-09-25 10:00 170005006 IS Saga U - Löjte IBK 6 - 7 Georgios Papadakis, Oskar Wallin IFU Arena Tell Media Group (B)
2022-09-25 18:30 170005003 Alunda IBF U - Wåhla IBK 7 - 3 Peter Alenbring, Johnny Söderqvist Olandshallen
2022-09-29 20:15 170005012 IS Saga U - Bälinge IF 6 - 4 Fabian Fahimi, Christoffer Stenlund IFU Arena Upplands Energi
2022-10-01 11:00 170005011 Löjte IBK - IK Sirius FBC U 4 - 5 Lars Halvarsson, Tima Shtutman IFU Arena DHinox
2022-10-01 12:45 170005010 FBC Uppsala - Alunda IBF U 3 - 1 Lars Halvarsson, Tima Shtutman IFU Arena DHinox
2022-12-03 16:30 170005009 SK Vide U - FBC Åland U 7 - 5 Ronnie Eriksson, Christoffer Stenlund Hälsohuset
2022-10-08 09:00 170005018 IK Sirius FBC U - Bälinge IF 4 - 5 Gabriel Wall, Christoffer Stenlund IFU Arena Tell Media Group (B)
2022-10-08 15:00 170005017 Alunda IBF U - IS Saga U 3 - 6 Ronnie Eriksson, Peter Alenbring Olandshallen
2022-10-08 18:30 170005013 Rosersberg Arlanda IBK Legends - Wåhla IBK 10 - 2 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Ekilla Sporthall
2022-10-09 14:05 170005016 FBC Åland U - Löjte IBK 2 - 12 Jonathan Ahlbom, Noel Hildensjö Vikingahallen (ÅLAND)
2022-10-15 11:15 170005023 Bälinge IF - FBC Åland U 8 - 3 Tony Nyberg, Christoffer Stenlund IFU Arena DHinox
2022-10-16 10:15 170005020 FBC Uppsala - Wåhla IBK 9 - 2 Lars Halvarsson, Adam Jivegård IFU Arena DHinox
2022-10-16 13:00 170005019 SK Vide U - Rosersberg Arlanda IBK Legends 8 - 4 Per-Olof Svensson, Georgios Papadakis Alsike sporthall
2022-10-28 19:30 170005024 IK Sirius FBC U - Alunda IBF U 8 - 6 Jesper Thorsbrink, Tony Nyberg IFU Arena Upplands Energi
2022-10-22 09:00 170005027 IS Saga U - Wåhla IBK 11 - 6 David Söderström, Christoffer Stenlund IFU Arena DHinox
2022-10-22 12:00 170005025 Rosersberg Arlanda IBK Legends - FBC Uppsala 3 - 7 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink Ekilla Sporthall
2022-10-23 14:05 170005030 FBC Åland U - Alunda IBF U 4 - 5 Peter Alenbring, Jonas Nordqvist Vikingahallen (ÅLAND)
2022-10-23 14:45 170005026 Löjte IBK - SK Vide U 7 - 5 Georgios Papadakis, Haris Hodzic IFU Arena DHinox
2022-11-03 20:15 170005032 IS Saga U - FBC Uppsala 3 - 4 Per-Olof Svensson, Niklas Arvidsson IFU Arena Upplands Energi
2022-11-04 19:15 170005031 Löjte IBK - Rosersberg Arlanda IBK Legends 9 - 3 Fredrik Karlsson, Fabian Fahimi IFU Arena DHinox
2022-11-05 09:00 170005033 Bälinge IF - SK Vide U 5 - 8 Albin Karlsson, Christoffer Stenlund IFU Arena DHinox
2022-11-05 15:30 170005034 IK Sirius FBC U - Wåhla IBK 9 - 1 Per-Olof Svensson, Haris Hodzic IFU Arena Gibon
2022-11-11 19:15 170005037 Rosersberg Arlanda IBK Legends - IS Saga U 4 - 4 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Ekilla Sporthall
2022-11-11 19:15 170005040 SK Vide U - Alunda IBF U 2 - 9 Christoffer Stenlund, Mikael Rosenius CIK A
2022-11-12 15:15 170005038 Löjte IBK - Bälinge IF 5 - 4 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena Gibon
2022-11-12 17:00 170005039 FBC Uppsala - IK Sirius FBC U 3 - 4 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena Gibon
2022-11-13 15:45 170005041 FBC Åland U - Wåhla IBK 4 - 5 Vikingahallen (ÅLAND)
2022-11-19 09:00 170005044 IK Sirius FBC U - IS Saga U 4 - 4 Albin Karlsson, Gabriel Wall IFU Arena DHinox
2022-11-19 10:45 170005043 Bälinge IF - Rosersberg Arlanda IBK Legends 12 - 5 Albin Karlsson, Gabriel Wall IFU Arena DHinox
2022-11-20 14:05 170005046 FBC Åland U - FBC Uppsala 5 - 10 Jonas Nordqvist, Dan Vikström Vikingahallen (ÅLAND)
2022-11-20 20:15 170005045 Alunda IBF U - Löjte IBK 7 - 7 Olle Isacsson, Peter Alenbring Olandshallen
2022-11-26 11:15 170005051 IS Saga U - FBC Åland U 7 - 3 Ronnie Eriksson, Thomas Tanskanen IFU Arena Gibon
2022-11-26 13:00 170005050 Bälinge IF - Alunda IBF U 8 - 2 Ronnie Eriksson, Thomas Lundqvist IFU Arena Gibon
2022-11-26 18:15 170005049 Rosersberg Arlanda IBK Legends - IK Sirius FBC U 4 - 9 Fredrik Nensén, Georgios Papadakis Ekilla Sporthall
2023-02-04 15:00 170005054 SK Vide U - Wåhla IBK Ej offentliggjord, Mikael Rosenius CIK A
2022-12-02 20:00 170005055 Alunda IBF U - Rosersberg Arlanda IBK Legends 7 - 4 Peter Alenbring, Johnny Söderqvist Olandshallen
2022-12-03 11:15 170005056 IK Sirius FBC U - FBC Åland U 5 - 1 Christoffer Fredriksson, Wilbur Trost IFU Arena DHinox
2022-12-03 12:15 170005059 Wåhla IBK - Löjte IBK 7 - 11 Elin Bexell, Vendela Eklund Östervåla Sporthall
2022-12-04 13:00 170005060 SK Vide U - FBC Uppsala 3 - 3 Tony Nyberg, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2022-12-08 20:15 170005065 IS Saga U - SK Vide U 7 - 4 , Niklas Arvidsson IFU Arena Upplands Energi
2022-12-10 09:00 170005066 Löjte IBK - FBC Uppsala 8 - 5 Jesper Thorsbrink, Tima Shtutman IFU Arena A
2022-12-10 14:15 170005064 Bälinge IF - Wåhla IBK 13 - 9 Jan-Olov Cederholm, David Söderström IFU Arena A
2022-12-11 14:05 170005061 FBC Åland U - Rosersberg Arlanda IBK Legends 11 - 4 , Niklas Arvidsson Vikingahallen (ÅLAND)
2022-12-16 19:15 170005070 SK Vide U - IK Sirius FBC U 1 - 3 Tony Nyberg, Niklas Arvidsson CIK A
2022-12-17 11:45 170005069 Wåhla IBK - Alunda IBF U 4 - 10 Lars Halvarsson, Haris Hodzic Östervåla Sporthall
2022-12-17 13:15 170005071 FBC Uppsala - Bälinge IF 5 - 3 Adam Jivegård, Gabriel Wall IFU Arena Upplands Energi
2022-12-17 15:00 170005072 Löjte IBK - IS Saga U 8 - 1 Gabriel Wall, Adam Jivegård IFU Arena Upplands Energi
2023-01-06 17:00 170005076 Alunda IBF U - FBC Uppsala 8 - 2 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson Olandshallen
2023-01-08 15:00 170005078 Bälinge IF - IS Saga U 6 - 8 Ej offentliggjord IFU Arena Gibon
2023-01-08 16:45 170005077 IK Sirius FBC U - Löjte IBK 3 - 6 Ej offentliggjord IFU Arena Gibon
2023-02-05 14:00 170005075 FBC Åland U - SK Vide U Linus Isberg, Johan Forsström Vikingahallen (ÅLAND)
2023-01-13 19:30 170005084 Bälinge IF - IK Sirius FBC U 3 - 3 Elin Bexell, Vendela Eklund IFU Arena A
2023-01-14 11:00 170005079 Wåhla IBK - Rosersberg Arlanda IBK Legends 2 - 9 Vendela Eklund, Elin Bexell Östervåla Sporthall
2023-01-14 11:15 170005082 Löjte IBK - FBC Åland U 6 - 2 Jesper Thorsbrink, Tima Shtutman IFU Arena DHinox
2023-01-14 13:00 170005083 IS Saga U - Alunda IBF U 4 - 4 Jesper Thorsbrink, Tima Shtutman IFU Arena DHinox
2023-01-20 20:00 170005090 Alunda IBF U - IK Sirius FBC U 6 - 5 Georgios Papadakis, Haris Hodzic Olandshallen
2023-01-21 11:45 170005086 Wåhla IBK - FBC Uppsala 5 - 9 Ronnie Eriksson, Thomas Larsson Östervåla Sporthall
2023-01-21 17:30 170005085 Rosersberg Arlanda IBK Legends - SK Vide U 9 - 3 Gabriel Wall, Handrin Thunqvist Ekilla Sporthall
2023-01-22 15:45 170005089 FBC Åland U - Bälinge IF 7 - 8 Simon Jansson, Jussi Nissinen Vikingahallen (ÅLAND)
2023-01-27 18:15 170005091 FBC Uppsala - Rosersberg Arlanda IBK Legends 11 - 4 Marko Spasic, Tony Nyberg IFU Arena Gibon
2023-01-28 11:45 170005096 Alunda IBF U - FBC Åland U 20 - 1 Handrin Thunqvist, Robert Mårtensson Olandshallen
2023-01-28 13:30 170005093 Wåhla IBK - IS Saga U 3 - 6 Anders Löfgren, Lars Halvarsson Östervåla Sporthall
2023-01-29 13:00 170005092 SK Vide U - Löjte IBK 2 - 10 Per-Olof Svensson, Tony Nyberg Alsike sporthall
2023-02-11 11:00 170005100 Wåhla IBK - IK Sirius FBC U Haris Hodzic, Thomas Larsson Östervåla Sporthall
2023-02-11 14:45 170005097 Rosersberg Arlanda IBK Legends - Löjte IBK Ej offentliggjord, Lars Karlsson Ekilla Sporthall
2023-02-12 13:00 170005099 SK Vide U - Bälinge IF Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Alsike sporthall
2023-02-12 18:30 170005098 FBC Uppsala - IS Saga U IFU Arena DHinox
2023-02-18 11:40 170005107 Wåhla IBK - FBC Åland U Östervåla Sporthall
2023-02-18 14:00 170005106 Alunda IBF U - SK Vide U Olandshallen
2023-02-18 14:45 170005105 IK Sirius FBC U - FBC Uppsala IFU Arena DHinox
2023-02-18 16:30 170005104 Bälinge IF - Löjte IBK IFU Arena DHinox
2023-02-19 17:30 170005103 IS Saga U - Rosersberg Arlanda IBK Legends IFU Arena Gibon
2023-03-02 20:15 170005110 IS Saga U - IK Sirius FBC U IFU Arena Upplands Energi
2023-03-03 19:45 170005111 Löjte IBK - Alunda IBF U IFU Arena Upplands Energi
2023-03-04 11:30 170005112 FBC Uppsala - FBC Åland U IFU Arena DHinox
2023-03-04 14:15 170005109 Rosersberg Arlanda IBK Legends - Bälinge IF Ekilla Sporthall
2023-03-08 20:00 170005116 Alunda IBF U - Bälinge IF Olandshallen
2023-03-11 11:45 170005120 Wåhla IBK - SK Vide U Östervåla Sporthall
2023-03-11 16:00 170005115 IK Sirius FBC U - Rosersberg Arlanda IBK Legends IFU Arena DHinox
2023-03-12 15:55 170005117 FBC Åland U - IS Saga U Vikingahallen (ÅLAND)
2023-03-17 19:45 170005126 FBC Uppsala - SK Vide U IFU Arena Gibon
2023-03-18 10:45 170005125 Löjte IBK - Wåhla IBK IFU Arena DHinox
2023-03-18 13:55 170005122 FBC Åland U - IK Sirius FBC U Vikingahallen (ÅLAND)
2023-03-18 17:00 170005121 Rosersberg Arlanda IBK Legends - Alunda IBF U Ekilla Sporthall
2023-03-24 19:15 170005131 SK Vide U - IS Saga U CIK A
2023-03-25 11:00 170005130 Wåhla IBK - Bälinge IF Östervåla Sporthall
2023-03-25 16:30 170005127 Rosersberg Arlanda IBK Legends - FBC Åland U Ekilla Sporthall
2023-03-26 09:00 170005132 FBC Uppsala - Löjte IBK IFU Arena DHinox
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Löjte IBK 13 11 1 1 100-52 48 34
2. FBC Uppsala 13 9 1 3 76-53 23 28
3. Alunda IBF U 14 8 2 4 95-61 34 26
4. IS Saga U 13 7 3 3 73-60 13 24
5. IK Sirius FBC U 13 7 2 4 64-53 11 23
6. Bälinge IF 13 6 1 6 83-70 13 19
7. SK Vide U 11 4 1 6 52-64 -12 13
8. Rosersberg Arlanda IBK Legends 12 3 1 8 63-85 -22 10
9. FBC Åland U 12 1 0 11 48-97 -49 3
10. Wåhla IBK 12 1 0 11 49-108 -59 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis