Damer Division 1 (2022/23)

Gruppspel
Damer Division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 11:30   Uppskj. 192120001 Ersboda SK - IBS Dalen Uppskj. Ersängshallen
2022-09-24 15:00 192120003 Sävar IK - Team Thorengruppen SK 2 - 6 Peter Poopuu, Roger Karlsson Sävaråhallen
2022-09-25 11:30 192120005 Röbäcks IF - Umeå Västra IF 2 - 6 Matilda Karlsson, Viktoria Nordqvist Elofssonhallen
2022-09-25 13:00 192120006 Gamla Stan IBK Ungdom - Umeå Västra IBK 3 - 8 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Balderhallen A
2022-09-25 14:00 192120002 FC Dalen - Umeå City IBF 4 - 11 Björn Glad, Patrik Andersson Musköten 1
2022-10-01 10:30 192120008 Skellefteå IBS - FC Dalen 1 - 9 Simon Blom, Jens Marklund Balderhallen A
2022-10-01 13:00 192120012 Umeå City IBF - Gamla Stan IBK Ungdom 14 - 2 Rolf Svanold, Robert Segerstedt Vildmannahallen
2022-10-01 15:30   Uppskj. 192120007 Team Thorengruppen SK - Ersboda SK Uppskj. Thoren Arena
2022-10-02 11:30 192120011 IBS Dalen - Röbäcks IF 4 - 5 Linus Berglund, Albin Berglund Musköten 1
2022-10-02 12:00 192120009 Umeå Västra IF - Sävar IK 14 - 4 Peter Poopuu, Roger Karlsson Jubileumshallen Teg
2022-10-05 20:30 192120014 FC Dalen - IBS Dalen 4 - 4 Patrik Andersson, Tindra Edlund Musköten 1
2022-10-06 20:30 192120013 Ersboda SK - Umeå City IBF 4 - 13 Mats Erelund, Peter Saari Ersängshallen
2022-10-06 20:30 192120017 Röbäcks IF - Umeå Västra IBK 1 - 5 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Elofssonhallen
2022-10-08 11:30 192120015 Sävar IK - Skellefteå IBS 6 - 1 Björn Glad, Patrik Andersson Sävaråhallen
2022-10-08 13:00 192120018 Gamla Stan IBK Ungdom - Umeå Västra IF 3 - 10 Jens Marklund, Johan Rönnberg Balderhallen A
2022-10-11 19:45 192120019 Umeå Västra IF - Ersboda SK 8 - 0 Marcus Lineruth, Daniel Johannesson Umeå Energi Arena Väst
2022-10-11 20:30 192120021 IBS Dalen - Sävar IK 7 - 3 Albin Berglund, Linus Berglund Musköten 1
2022-10-12 19:45 192120024 Skellefteå IBS - Gamla Stan IBK Ungdom 0 - 3 Patrik Häggström, Simon Blom Balderhallen A
2022-10-12 20:30 192120020 Umeå Västra IBK - FC Dalen 1 - 8 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Umeå Energi Arena Öst
2022-10-14 19:00 192120023 Team Thorengruppen SK - Röbäcks IF 11 - 1 Lasse Ekesryd, Björn Glad Thoren Arena
2022-10-15 11:30 192120025 Ersboda SK - Umeå Västra IBK 5 - 3 Matilda Karlsson, Viktoria Nordqvist Ersängshallen
2022-10-15 14:00 192120026 FC Dalen - Umeå Västra IF 3 - 8 Niklas Wedin, Tindra Edlund Musköten 1
2022-10-15 16:00 192120030 Gamla Stan IBK Ungdom - Team Thorengruppen SK 4 - 6 Patrik Häggström, Maxim Khamrakulov Balderhallen B
2022-10-16 15:00 192120029 Röbäcks IF - Skellefteå IBS 9 - 1 Therese Edin, Tindra Edlund Elofssonhallen
2022-11-23 20:30 192120027 Umeå City IBF - Sävar IK 9 - 2 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Vildmannahallen
2022-10-21 19:00 192120031 Team Thorengruppen SK - FC Dalen 12 - 4 Daniel Johannesson, Kevin Neemé Thoren Arena
2022-10-22 11:30 192120035 Röbäcks IF - Umeå City IBF 4 - 18 Manuel Garzon, Patrik Andersson Elofssonhallen
2022-10-22 15:00 192120036 IBS Dalen - Gamla Stan IBK Ungdom 3 - 6 Patrik Andersson, Manuel Garzon Musköten 1
2022-10-23 11:30 192120032 Umeå Västra IBK - Sävar IK 4 - 3 Albin Berglund, Linus Berglund Jubileumshallen Teg
2022-10-23 13:00 192120033 Skellefteå IBS - Ersboda SK 2 - 7 Jens Marklund, Simon Blom Balderhallen A
2022-10-30 11:30   Uppskj. 192120040 IBS Dalen - Team Thorengruppen SK Uppskj. Musköten 1
2022-10-30 11:30 192120041 Umeå City IBF - Umeå Västra IF 10 - 2 Albin Berglund, Linus Berglund Vildmannahallen
2022-10-30 14:00 192120037 Ersboda SK - Sävar IK 1 - 3 Herman Njaita, Arvid Larsson Ersängshallen
2022-10-30 14:00 192120038 FC Dalen - Röbäcks IF 5 - 3 Mats Erelund, Peter Saari Musköten 1
2022-10-30 15:30 192120042 Skellefteå IBS - Umeå Västra IBK 5 - 4 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Balderhallen A
2022-11-11 19:00 192120044 Röbäcks IF - Ersboda SK 0 - 9 Linus Berglund, Albin Berglund Elofssonhallen
2022-11-12 14:00 192120047 Umeå City IBF - Skellefteå IBS 10 - 0 Peter Saari, Mats Erelund Vildmannahallen
2022-11-12 15:00 192120045 Sävar IK - Gamla Stan IBK Ungdom 2 - 1 Kevin Neemé, Marcus Lineruth Sävaråhallen
2022-11-13 15:00 192120048 Team Thorengruppen SK - Umeå Västra IBK 11 - 2 Mattias Karlsson, Viktoria Nordqvist Thoren Arena
2022-11-13 15:30 192120046 Umeå Västra IF - IBS Dalen 5 - 4 Patrik Andersson, Daniel Johannesson Umeå Energi Arena Öst
2022-11-19 11:30 192120053 Team Thorengruppen SK - Umeå Västra IF 5 - 3 Patrik Andersson, Daniel Johannesson Thoren Arena
2022-11-20 11:30 192120051 FC Dalen - Gamla Stan IBK Ungdom 6 - 4 Mats Erelund, Peter Saari Musköten 1
2022-11-20 11:30 192120054 Umeå Västra IBK - Umeå City IBF 2 - 5 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Umeå Energi Arena Öst
2022-11-20 14:00 192120052 IBS Dalen - Skellefteå IBS 4 - 1 Mats Erelund, Peter Saari Musköten 1
2022-11-20 14:30 192120049 Sävar IK - Röbäcks IF 1 - 3 Therese Edin, Tindra Edlund Sävaråhallen
2022-11-22 19:30 192120060 Umeå Västra IBK - Umeå Västra IF 3 - 3 Therese Edin, Tindra Edlund Umeå Energi Arena Öst
2022-11-26 11:15 192120057 Gamla Stan IBK Ungdom - Röbäcks IF 5 - 4 Ville Hedsberg, Simon Blom Balderhallen A
2022-11-27 11:30 192120055 FC Dalen - Ersboda SK Mattias Karlsson, Sanna Åslin Musköten 1
2022-11-27 15:00 192120058 Umeå City IBF - IBS Dalen Peter Saari, Sanna Åslin Vildmannahallen
2022-11-27 15:00 192120059 Skellefteå IBS - Team Thorengruppen SK Simon Blom, Ville Hedsberg Balderhallen A
2022-12-03 12:00 192120062 Sävar IK - FC Dalen Sävaråhallen
2022-12-03 15:00 192120066 Umeå Västra IF - Skellefteå IBS Umeå Energi Arena Öst
2022-12-04 11:30 192120064 IBS Dalen - Umeå Västra IBK Musköten 1
2022-12-04 14:00 192120061 Ersboda SK - Gamla Stan IBK Ungdom Ersängshallen
2022-12-04 15:30 192120065 Team Thorengruppen SK - Umeå City IBF Thoren Arena
2022-12-10 11:00 192120069 Team Thorengruppen SK - Sävar IK Thoren Arena
2022-12-11 11:30 192120068 Umeå City IBF - FC Dalen Vildmannahallen
2022-12-11 11:30 192120071 Umeå Västra IF - Röbäcks IF Umeå Energi Arena Öst
2022-12-11 14:00 192120067 IBS Dalen - Ersboda SK Musköten 1
2022-12-11 14:00 192120072 Umeå Västra IBK - Gamla Stan IBK Ungdom Umeå Energi Arena Öst
2022-12-17 11:30 192120077 Röbäcks IF - IBS Dalen Elofssonhallen
2022-12-17 13:00 192120078 Gamla Stan IBK Ungdom - Umeå City IBF Balderhallen A
2022-12-17 14:00 192120073 Ersboda SK - Team Thorengruppen SK Ersängshallen
2022-12-17 14:00 192120074 FC Dalen - Skellefteå IBS Musköten 1
2022-12-18 11:30 192120075 Sävar IK - Umeå Västra IF Sävaråhallen
2023-01-13 19:00 192120080 IBS Dalen - FC Dalen Musköten 1
2023-01-14 13:00 192120081 Skellefteå IBS - Sävar IK Balderhallen B
2023-01-14 15:30 192120079 Umeå City IBF - Ersboda SK Vildmannahallen
2023-01-15 10:30 192120083 Umeå Västra IBK - Röbäcks IF Umeå Energi Arena Öst
2023-01-15 13:00 192120084 Umeå Västra IF - Gamla Stan IBK Ungdom Umeå Energi Arena Öst
2023-01-17 20:30 192120089 Röbäcks IF - Team Thorengruppen SK Elofssonhallen
2023-01-18 19:30 192120090 Gamla Stan IBK Ungdom - Skellefteå IBS Balderhallen A
2023-01-18 20:30 192120087 Sävar IK - IBS Dalen Sävaråhallen
2023-01-19 20:30 192120085 Ersboda SK - Umeå Västra IF Ersängshallen
2023-01-20 19:00 192120086 FC Dalen - Umeå Västra IBK Musköten 1
2023-01-22 11:30 192120091 Umeå Västra IBK - Ersboda SK Jubileumshallen Teg
2023-01-22 14:00 192120092 Umeå Västra IF - FC Dalen Jubileumshallen Teg
2023-01-22 14:00 192120093 Sävar IK - Umeå City IBF Sävaråhallen
2023-01-22 16:00 192120095 Skellefteå IBS - Röbäcks IF Balderhallen A
2023-01-22 16:00 192120096 Team Thorengruppen SK - Gamla Stan IBK Ungdom Thoren Arena
2023-01-27 19:30 192120098 Sävar IK - Umeå Västra IBK Sävaråhallen
2023-01-28 11:30 192120097 FC Dalen - Team Thorengruppen SK Musköten 1
2023-01-28 11:30 192120101 Umeå City IBF - Röbäcks IF Vildmannahallen
2023-01-28 13:00 192120102 Gamla Stan IBK Ungdom - IBS Dalen Balderhallen B
2023-01-28 14:00 192120099 Ersboda SK - Skellefteå IBS Ersängshallen
2023-02-04 14:00 192120103 Sävar IK - Ersboda SK Sävaråhallen
2023-02-05 11:30 192120106 Team Thorengruppen SK - IBS Dalen Thoren Arena
2023-02-05 11:30 192120107 Umeå Västra IF - Umeå City IBF Umeå Energi Arena Öst
2023-02-05 14:00 192120108 Umeå Västra IBK - Skellefteå IBS Umeå Energi Arena Öst
2023-02-05 15:00 192120104 Röbäcks IF - FC Dalen Elofssonhallen
2023-02-11 11:30 192120114 Umeå Västra IBK - Team Thorengruppen SK Umeå Energi Arena Öst
2023-02-11 14:00 192120110 Ersboda SK - Röbäcks IF Ersängshallen
2023-02-11 14:00 192120112 IBS Dalen - Umeå Västra IF Musköten 1
2023-02-11 16:45 192120111 Gamla Stan IBK Ungdom - Sävar IK Balderhallen A
2023-02-12 13:30 192120113 Skellefteå IBS - Umeå City IBF Balderhallen A
2023-02-18 13:00 192120118 Skellefteå IBS - IBS Dalen Balderhallen A
2023-02-19 11:30 192120117 Gamla Stan IBK Ungdom - FC Dalen Balderhallen A
2023-02-19 11:30 192120119 Umeå Västra IF - Team Thorengruppen SK Umeå Energi Arena Öst
2023-02-19 11:30 192120120 Umeå City IBF - Umeå Västra IBK Vildmannahallen
2023-02-19 15:00 192120115 Röbäcks IF - Sävar IK Elofssonhallen
2023-02-22 19:30 192120126 Umeå Västra IF - Umeå Västra IBK Umeå Energi Arena Öst
2023-02-25 11:30 192120125 Team Thorengruppen SK - Skellefteå IBS Thoren Arena
2023-02-26 11:30 192120124 IBS Dalen - Umeå City IBF Musköten 1
2023-02-26 14:00 192120121 Ersboda SK - FC Dalen Ersängshallen
2023-02-26 15:00 192120123 Röbäcks IF - Gamla Stan IBK Ungdom Elofssonhallen
2023-03-04 13:00 192120127 Gamla Stan IBK Ungdom - Ersboda SK Balderhallen B
2023-03-04 13:00 192120128 FC Dalen - Sävar IK Musköten 1
2023-03-04 13:00 192120130 Umeå Västra IBK - IBS Dalen Umeå Energi Arena Öst
2023-03-04 13:00 192120131 Umeå City IBF - Team Thorengruppen SK Vildmannahallen
2023-03-04 13:00 192120132 Skellefteå IBS - Umeå Västra IF Balderhallen A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Umeå City IBF 8 8 0 0 90-20 70 24
2. Umeå Västra IF 9 6 1 2 59-34 25 19
3. Team Thorengruppen SK 6 6 0 0 51-16 35 18
4. FC Dalen 8 4 1 3 43-44 -1 13
5. Umeå Västra IBK 9 3 1 5 32-44 -12 10
6. Ersboda SK 6 3 0 3 26-29 -3 9
7. Sävar IK 9 3 0 6 26-46 -20 9
8. Gamla Stan IBK Ungdom 9 3 0 6 31-53 -22 9
9. Röbäcks IF 10 3 0 7 32-65 -33 9
10. IBS Dalen 6 2 1 3 26-24 2 7
11. Skellefteå IBS 8 1 0 7 11-52 -41 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis