Pantamera Flickor Division 3 (2022/23)

Gruppspel
Pantamera Flickor Division 3A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-16 14:45 247071023 G/K IBS F09 - Brunflo FK F08-10 2 - 0 Wille Berglund, Håkan Berglund Örnsköldsviks Sporthall
2022-10-23 12:30 247071002 Brunflo FK F08-10 - Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart 1 - 8 Robert Olofsson, Urban Henrixon Kastalskolans sporthall
2022-10-23 14:45 247071001 G/K IBS F09 - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange 2 - 5 Alexander Engström, Kathrine-Louise Näslund Örnsköldsviks Sporthall
2022-10-23 15:15 247071003 Moälvens IBK F09 - Örnsköldsvik IBK F09 1 - 6 Boo Hydling, Wille Berglund Skyttis Arena
2022-10-29 10:45 247071044 Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart - Moälvens IBK F09 2 - 2 Oskar Dalin, Tony Lööf Hagahallen
2022-10-29 14:15 247071007 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange - Moälvens IBK F09 5 - 7 Peterson Lugero, Pierre Björklund Höglunda
2022-10-29 15:15 247071005 Örnsköldsvik IBK F09 - G/K IBS F09 10 - 2 Emilia Schedin, Kathrine-Louise Näslund Örnsköldsviks Sporthall
2022-10-30 16:00 247071006 IBK Härnösand F08-10 - Brunflo FK F08-10 3 - 0 Christer Nensén, Peter Näslund Öbacka SC
2022-11-12 10:15 247071014 G/K IBS F09 - IBK Härnösand F08-10 1 - 3 Wille Berglund, Sebastian Forslund Nolaskolan
2022-11-12 12:30 247071009 Brunflo FK F08-10 - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange 1 - 6 Jonas Melin, Adrian Melin Häggnås sporthall
2022-11-12 13:15 247071011 Moälvens IBK F09 - IBK Härnösand F08-10 5 - 0 Alissa Indevall, Emilia Schedin Nolaskolan
2022-11-19 10:15 247071010 G/K IBS F09 - Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart 2 - 8 Johan Nyberg, Boo Hydling Nolaskolan
2022-11-19 13:15 247071016 Moälvens IBK F09 - Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart 3 - 5 Elin Lindgren, Zimon Bajen Bjuhr Nolaskolan
2022-11-19 13:30 247071013 Brunflo FK F08-10 - Örnsköldsvik IBK F09 2 - 13 Öjvind Bäckman, Jonas Melin Revsundshallen
2022-11-27 12:15 247071019 G/K IBS F09 - Moälvens IBK F09 3 - 9 Alexander Engström, Sebastian Forslund Nolaskolan
2022-11-27 19:00 247071018 IBK Härnösand F08-10 - Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart 1 - 4 Johan Nyberg, Christer Nensén Öbacka SC
2022-12-10 10:00 247071024 IBK Härnösand F08-10 - Örnsköldsvik IBK F09 0 - 8 Matilda Öhlén, Maria Dahlin Öbacka SC
2023-01-29 12:45 247071021 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange - Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart 3 - 2 Mattias Karlsson, Ej offentliggjord, Kent Jansson Höglunda
2022-12-18 09:45 247071025 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange - IBK Härnösand F08-10 1 - 3 Morgan Karlström, Edvin Lindelöf Höglunda
2022-12-18 10:15 247071026 Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart - Örnsköldsvik IBK F09 0 - 4 Tony Lööf, Mattias Karlsson Hagahallen
2022-12-18 14:15 247071017 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange - Örnsköldsvik IBK F09 3 - 9 Teodor Lundgren, Jakob Lindqvist Höglunda
2022-12-18 15:30 247071027 Brunflo FK F08-10 - Moälvens IBK F09 2 - 9 Öjvind Bäckman, Fredrik Essvall Kastalskolans sporthall
2023-01-21 10:15 247071029 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange - G/K IBS F09 7 - 2 Ingela Hedlund, Morgan Karlström Höglunda
2023-01-21 13:15 247071038 Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart - G/K IBS F09 3 - 2 Morgan Karlström, Oskar Dalin Höglunda
2023-01-21 13:45 247071031 Örnsköldsvik IBK F09 - Moälvens IBK F09 4 - 2 My Sahlen, Elin Lindgren Örnsköldsviks Sporthall
2023-01-29 247071034 Brunflo FK F08-10 - IBK Härnösand F08-10 0 - 10 Torvallaskolans sporthall
2023-01-29 13:15 247071033 G/K IBS F09 - Örnsköldsvik IBK F09 2 - 8 Wille Berglund, Emilia Schedin Örnsköldsviks Sporthall
2023-02-04 10:45 247071037 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange - Brunflo FK F08-10 9 - 2 Morgan Karlström, Joel Bergqvist Höglunda
2023-02-04 16:45 247071030 Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart - Brunflo FK F08-10 3 - 0 Lucas Rolandsen, Lucas Sjödin Höglunda
2023-02-18 10:30 247071042 IBK Härnösand F08-10 - G/K IBS F09 4 - 1 Elin Lindgren, Ivan Wahlström Öbacka SC
2023-02-26 10:15 247071035 Moälvens IBK F09 - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange 3 - 4 Christer Nensén, Kathrine-Louise Näslund Höglandshallen Örnsköldsvik
2023-02-26 12:45 247071046 Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart - IBK Härnösand F08-10 4 - 2 Joel Bergqvist, Bruno Ventura Hagahallen
2023-02-26 13:15 247071045 Örnsköldsvik IBK F09 - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange 7 - 2 Emilia Schedin, Maria Dahlin Nolaskolan
2023-02-26 13:15 247071047 Moälvens IBK F09 - G/K IBS F09 2 - 4 Sebastian Forslund, Alexander Engström Höglandshallen Örnsköldsvik
2023-03-05 13:30 247071039 IBK Härnösand F08-10 - Moälvens IBK F09 3 - 4 Isac Rönkä, Ivan Wahlström Öbacka SC
2023-03-18 247071051 Brunflo FK F08-10 - G/K IBS F09 2 - 8 Torvallaskolans sporthall
2023-03-18 15:15 247071052 Örnsköldsvik IBK F09 - IBK Härnösand F08-10 4 - 1 Emilia Schedin, Alexander Engström Höglandshallen Örnsköldsvik
2023-03-18 16:45 247071049 Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange 3 - 1 Jakob Lindqvist, Joel Bergqvist Baldershallen 4
2023-03-26 12:15 247071054 Örnsköldsvik IBK F09 - Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart 4 - 1 Magnus Näslund, My Sahlen Nolaskolan
2023-03-26 12:15 247071055 Moälvens IBK F09 - Brunflo FK F08-10 7 - 0 Alexander Engström, Sebastian Forslund Höglandshallen Örnsköldsvik
2023-03-26 15:15 247071041 Örnsköldsvik IBK F09 - Brunflo FK F08-10 18 - 2 Alissa Indevall, Emilia Schedin Nolaskolan
2023-03-26 16:00 247071053 IBK Härnösand F08-10 - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange 6 - 2 Victor Ceder, Oskar Dalin Öbacka SC
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örnsköldsvik IBK F09 12 12 0 0 95-18 77 36
2. Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart 12 8 1 3 43-25 18 25
3. Moälvens IBK F09 12 6 1 5 54-38 16 19
4. IBK Härnösand F08-10 12 6 0 6 36-34 2 18
5. Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange 12 6 0 6 48-47 1 18
6. G/ K IBS F09 12 3 0 9 31-61 -30 9
7. Brunflo FK F08-10 12 0 0 12 12-96 -84 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Division 3B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-15 14:15 247072001 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange - Klockarbergets BK F08/09 3 - 0 Ingela Hedlund, Tony Lööf Hagahallen
2022-10-29 247072007 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange - Moälvens IBK F09 5 - 7
2022-10-29 247072044 Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart - Moälvens IBK F09 2 - 2
2022-10-30 247072006 Höglands AIF F10 Vit - Moälvens IBK F10 4 - 4
2022-11-13 11:45 247072002 Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart - Moälvens IBK F10 6 - 0 Merita Fejzulovic, Malte Viklund Hagahallen
2022-11-13 15:45 247072009 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange - Moälvens IBK F10 11 - 0 Hugo Söderberg, Roger Lundbäck Höglunda
2022-11-13 17:15 247072010 Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart - Klockarbergets BK F08/09 9 - 0 Lucas Rolandsen, Morgan Karlström Hagahallen
2022-12-02 17:00 247072012 Höglands AIF F10 Vit - Moälvens IBK F09 2 - 6 Emilia Schedin, Kathrine-Louise Näslund Nolaskolan
2022-11-19 247072016 Moälvens IBK F09 - Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart 3 - 5
2022-11-20 247072014 Klockarbergets BK F08/09 - Höglands AIF F10 Vit 3 - 12 Njurundahallen
2022-12-10 247072023 Klockarbergets BK F08/09 - Moälvens IBK F10 0 - 2 Njurundahallen
2023-01-29 247072021 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange - Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart 3 - 2 Höglunda
2022-11-26 11:15 247072037 Moälvens IBK F10 - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange 5 - 2 Matilda Öhlén, Ella Indevall Höglandshallen Örnsköldsvik
2022-11-26 14:00 247072025 Höglands AIF F10 Vit - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange 6 - 8 Sebastian Forslund, Alexander Engström Höglandshallen Örnsköldsvik
2022-12-17 13:15 247072027 Moälvens IBK F09 - Moälvens IBK F10 7 - 0 Wille Berglund, Alexander Engström Nolaskolan
2023-01-15 13:45 247072029 Klockarbergets BK F08/09 - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange 1 - 7 Lucas Rolandsen, Lucas Sjödin Njurundahallen
2023-01-28 247072034 Moälvens IBK F10 - Höglands AIF F10 Vit 1 - 4
2023-02-11 12:15 247072040 Moälvens IBK F09 - Höglands AIF F10 Vit 7 - 3 Wille Berglund, Alexander Engström Örnsköldsviks Sporthall
2023-02-11 15:15 247072038 Klockarbergets BK F08/09 - Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart 2 - 2 Victor Ceder, Ingela Hedlund Njurundahallen
2023-02-19 247072042 Höglands AIF F10 Vit - Klockarbergets BK F08/09 5 - 5
2023-02-19 10:45 247072019 Moälvens IBK F09 - Klockarbergets BK F08/09 6 - 0 Alexander Engström, Sebastian Forslund Nolaskolan
2023-02-26 247072035 Moälvens IBK F09 - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange 3 - 4
2023-03-05 09:45 247072047 Klockarbergets BK F08/09 - Moälvens IBK F09 2 - 8 Teodor Lundgren, Lucas Sjödin Njurundahallen
2023-03-05 12:15 247072046 Höglands AIF F10 Vit - Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart 3 - 2 Håkan Berglund, Emilia Schedin Örnsköldsviks Sporthall
2023-03-05 16:15 247072030 Moälvens IBK F10 - Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart 3 - 5 My Sahlen, Håkan Berglund Örnsköldsviks Sporthall
2023-03-18 247072049 Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange 3 - 1
2023-03-19 247072051 Moälvens IBK F10 - Klockarbergets BK F08/09 5 - 0
2023-03-25 11:45 247072053 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange - Höglands AIF F10 Vit 9 - 2 Tony Lööf, Lucas Rolandsen Höglunda
2023-03-25 13:45 247072055 Moälvens IBK F10 - Moälvens IBK F09 1 - 9 Alexander Engström, Filip Dahlberg-Sjölund Nolaskolan
2023-03-25 14:45 247072018 Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart - Höglands AIF F10 Vit 2 - 2 Morgan Karlström, Oskar Dalin Höglunda
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Moälvens IBK F09 10 7 1 2 58-24 34 22
2. Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm Orange 10 7 0 3 53-29 24 21
3. Sundsvalls IBF F09-10 Haga Svart 10 5 3 2 38-19 19 18
4. Höglands AIF F10 Vit 10 3 3 4 43-47 -4 12
5. Moälvens IBK F10 10 3 1 6 21-48 -27 10
6. Klockarbergets BK F08/ 09 10 0 2 8 13-59 -46 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis