Pojkar röd 12-16 år (2021/22)

Gruppspel
Pantamera Pojkar röd div 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-08 20:00 171216003 Örsundsbro IF P03-07 (Röd 2) - IS Saga P06/07 4 - 6 Haris Hodzic, Fredrik Karlsson Örsundsbro Sporthall
2021-10-09 13:00 171216002 Alunda IBF P05 - Storvreta IBK HJ16 0 - 9 Filip Djerfh, Gabriel Wall Olandshallen
2021-10-09 14:30 171216005 Gävle GIK P06 - Hagunda IF P05 8 - 4 Pär Hedlund, Johan Andersson Novahallen - Gavlehov
2021-10-10 14:00 171216004 Funbo IF P06/Frötuna IBF - IK Sirius FBC P06 Blå 1 - 4 David Söderström, Jan-Olov Cederholm IFU Arena – DHinox
2021-12-14 19:40 171216001 Almunge IK P05 Röd - Björklinge BK 11 - 2 Victor Flemström, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2021-10-15 20:00 171216009 Örsundsbro IF P03-07 (Röd 2) - Hagunda IF P05 7 - 3 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2021-10-16 14:20 171216006 Storvreta IBK HJ16 - Almunge IK P05 Röd 2 - 4 Christoffer Fredriksson, Fredrik Longgren Storvreta IBK Sporthall
2021-10-17 11:30 171216010 Gävle GIK P06 - Funbo IF P06/Frötuna IBF 6 - 6 Rikard Karlsson, Anders Löfgren Alfahallen - Gavlehov
2021-10-17 12:20 171216008 IK Sirius FBC P06 Blå - Alunda IBF P05 4 - 2 Lars Halvarsson, Sam Varahram IFU Arena A
2021-10-23 10:40 171216007 IS Saga P06/07 - Björklinge BK 6 - 2 Gabriel Wall, Bo Pettersson Loklint IFU Arena – DHinox
2021-10-23 11:00 171216015 Örsundsbro IF P03-07 (Röd 2) - Funbo IF P06/Frötuna IBF 9 - 6 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2021-10-23 16:20 171216012 Storvreta IBK HJ16 - IK Sirius FBC P06 Blå 4 - 5 Christoffer Wallenborg, Handrin Thunqvist Storvreta IBK Sporthall
2021-10-23 18:30 171216014 Alunda IBF P05 - Gävle GIK P06 3 - 6 Martin Hallén Almroth, Peter Alenbring Olandshallen
2021-10-24 12:00 171216011 Almunge IK P05 Röd - IS Saga P06/07 3 - 4 Haris Hodzic, Georgios Papadakis Almunge Sporthall
2022-03-20 19:00 171216013 Björklinge BK - Hagunda IF P05 8 - 11 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2021-10-17 10:40 171216017 Hagunda IF P05 - IS Saga P06/07 5 - 4 Villiam Lööf, Tim Solig IFU Arena A
2021-10-29 20:00 171216020 Örsundsbro IF P03-07 (Röd 2) - Alunda IBF P05 7 - 5 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2021-10-30 12:30 171216016 IK Sirius FBC P06 Blå - Almunge IK P05 Röd 7 - 5 Lars Halvarsson, Vendela Eklund IFU Arena B - Turbo Sport
2021-11-29 17:30 171216019 Funbo IF P06/Frötuna IBF - Björklinge BK 4 - 4 Albin Karlsson, Christoffer Stenlund Uppsala Life Arena
2022-02-20 17:00 171216018 Gävle GIK P06 - Storvreta IBK HJ16 5 - 2 Ida Markusson, Dan Vikström Alfahallen - Gavlehov
2021-11-12 19:00 171216025 Björklinge BK - Alunda IBF P05 0 - 11 Lars Karlsson, Peter Högman Björklinge Sporthall
2021-11-14 11:00 171216021 Hagunda IF P05 - Almunge IK P05 Röd 1 - 3 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-11-14 12:30 171216023 IS Saga P06/07 - Funbo IF P06/Frötuna IBF 8 - 5 Jan Tuominen, Christoffer Stenlund IFU Arena - Upplands Energi
2021-11-14 16:00 171216024 Storvreta IBK HJ16 - Örsundsbro IF P03-07 (Röd 2) 15 - 1 Johan Lanzaro, Christoffer Stenlund Storvreta IBK Sporthall
2022-01-28 19:15 171216022 Gävle GIK P06 - IK Sirius FBC P06 Blå 6 - 6 Christoffer Fredriksson, Albin Karlsson IFU Arena - Upplands Energi
2021-11-20 12:15 171216026 Gävle GIK P06 - Almunge IK P05 Röd 10 - 3 Faraz Arabshoorabi, Jaad Abou Chaaya Nynäshallen
2021-11-20 15:15 171216028 Örsundsbro IF P03-07 (Röd 2) - IK Sirius FBC P06 Blå 4 - 6 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2021-11-20 18:50 171216030 Björklinge BK - Storvreta IBK HJ16 1 - 4 Haris Hodzic, Jan Tuominen Björklinge Sporthall
2021-11-21 15:00 171216027 Funbo IF P06/Frötuna IBF - Hagunda IF P05 2 - 2 Sam Varahram, Johnny Söderqvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-11-24 18:00 171216029 Alunda IBF P05 - IS Saga P06/07 2 - 10 Olle Isacsson, Oskar Wallin Olandshallen
2021-12-03 19:00 171216033 Alunda IBF P05 - Hagunda IF P05 10 - 3 Haris Hodzic, Tima Shtutman Olandshallen
2021-12-04 14:50 171216031 Almunge IK P05 Röd - Funbo IF P06/Frötuna IBF 7 - 1 Per-Olof Svensson, Lars Karlsson Almunge Sporthall
2021-12-05 18:00 171216035 Storvreta IBK HJ16 - IS Saga P06/07 7 - 1 Christoffer Wallenborg, Handrin Thunqvist Storvreta IBK Sporthall
2021-12-08 19:45 171216034 IK Sirius FBC P06 Blå - Björklinge BK 11 - 1 Haris Hodzic, Christoffer Stenlund IFU Arena A
2022-04-03 14:00 171216032 Gävle GIK P06 - Örsundsbro IF P03-07 (Röd 2) 11 - 12 Benny Grönblad, Magnus Undén Nynäshallen
2021-12-10 19:00 171216040 IS Saga P06/07 - IK Sirius FBC P06 Blå 4 - 6 Jan Tuominen, Elin Bexell IFU Arena – DHinox
2021-12-11 12:15 171216036 Örsundsbro IF P03-07 (Röd 2) - Almunge IK P05 Röd 4 - 7 Peter Högman, Fredrik Karlsson Örsundsbro Sporthall
2021-12-11 16:20 171216039 Storvreta IBK HJ16 - Hagunda IF P05 2 - 5 Henrik Wallenborg, Elias Brode Storvreta IBK Sporthall
2021-12-11 18:20 171216037 Alunda IBF P05 - Funbo IF P06/Frötuna IBF 8 - 4 Peter Högman, Jan Tuominen Olandshallen
2022-03-26 16:30 171216038 Björklinge BK - Gävle GIK P06 5 - 7 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Björklinge Sporthall
2021-12-16 18:30 171216041 Almunge IK P05 Röd - Alunda IBF P05 6 - 3 Victor Flemström, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2021-12-17 19:20 171216045 Hagunda IF P05 - IK Sirius FBC P06 Blå 1 - 8 Villiam Lööf, Bo Pettersson Loklint IFU Arena – DHinox
2021-12-18 14:30 171216044 Gävle GIK P06 - IS Saga P06/07 6 - 4 Jaad Abou Chaaya, Mattias Dahlqvist Nynäshallen
2021-12-18 18:30 171216042 Örsundsbro IF P03-07 (Röd 2) - Björklinge BK 7 - 3 Peter Högman, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2022-03-26 16:20 171216043 Funbo IF P06/Frötuna IBF - Storvreta IBK HJ16 2 - 5 Lars Halvarsson, Tony Nyberg IFU Arena – DHinox
2022-01-08 16:00 171216050 Hagunda IF P05 - Gävle GIK P06 3 - 8 Gabriel Wall, Elias Brode IFU Arena - Upplands Energi
2022-01-09 13:30 171216047 Storvreta IBK HJ16 - Alunda IBF P05 2 - 4 Thomas Tanskanen, Bo Pettersson Loklint Storvreta IBK Sporthall
2022-01-10 17:30 171216049 IK Sirius FBC P06 Blå - Funbo IF P06/Frötuna IBF 5 - 4 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin Uppsala Life Arena
2022-02-06 19:00 171216046 Björklinge BK - Almunge IK P05 Röd 2 - 8 Lars Halvarsson, Haris Hodzic Björklinge Sporthall
2022-02-17 20:15 171216048 IS Saga P06/07 - Örsundsbro IF P03-07 (Röd 2) 4 - 4 Simon Hillerius Öberg, Niklas Arvidsson Örsundsbro Sporthall
2022-01-14 18:00 171216053 Alunda IBF P05 - IK Sirius FBC P06 Blå 2 - 5 Olle Isacsson, Oskar Wallin Olandshallen
2022-01-16 11:00 171216054 Hagunda IF P05 - Örsundsbro IF P03-07 (Röd 2) 7 - 4 Anton Ceder, Christoffer Fredriksson IFU Arena – DHinox
2022-01-16 18:10 171216055 Funbo IF P06/Frötuna IBF - Gävle GIK P06 1 - 11 Christoffer Wallenborg, Handrin Thunqvist IFU Arena – DHinox
2022-01-23 12:30 171216052 Björklinge BK - IS Saga P06/07 3 - 13 Pontus Rosendal, Albin Karlsson IFU Arena - Upplands Energi
2022-03-22 19:45 171216051 Almunge IK P05 Röd - Storvreta IBK HJ16 5 - 9 Olle Isacsson, Peter Alenbring Almunge Sporthall
2022-01-22 09:40 171216060 Funbo IF P06/Frötuna IBF - Örsundsbro IF P03-07 (Röd 2) 6 - 9 Christoffer Stenlund, Tony Nyberg IFU Arena – DHinox
2022-01-23 11:45 171216059 Gävle GIK P06 - Alunda IBF P05 7 - 8 Linus Häggblom, Rikard Karlsson Alfahallen - Gavlehov
2022-01-31 17:20 171216057 IK Sirius FBC P06 Blå - Storvreta IBK HJ16 4 - 1 Per-Olof Svensson, Christoffer Stenlund Uppsala Life Arena
2022-03-11 19:30 171216056 IS Saga P06/07 - Almunge IK P05 Röd 9 - 3 Henrik Wallenborg, Christian Brundin IFU Arena A
2022-03-25 19:30 171216058 Hagunda IF P05 - Björklinge BK 13 - 1 Anton Ceder, Albin Karlsson IFU Arena B - Turbo Sport
2022-01-28 19:20 171216062 IS Saga P06/07 - Hagunda IF P05 6 - 1 Tony Sundström, Tima Shtutman IFU Arena A
2022-01-29 13:30 171216065 Alunda IBF P05 - Örsundsbro IF P03-07 (Röd 2) 4 - 6 Vesa Petterson, Christoffer Fredriksson Olandshallen
2022-01-29 13:40 171216061 Almunge IK P05 Röd - IK Sirius FBC P06 Blå 3 - 7 Per-Olof Svensson, Lars Karlsson Almunge Sporthall
2022-01-30 13:20 171216063 Storvreta IBK HJ16 - Gävle GIK P06 6 - 8 Christoffer Fredriksson, Albin Karlsson Storvreta IBK Sporthall
2022-02-09 19:45 171216064 Björklinge BK - Funbo IF P06/Frötuna IBF 6 - 6 Fredrik Karlsson, Fabian Fahimi IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-02-03 20:00 171216069 Örsundsbro IF P03-07 (Röd 2) - Storvreta IBK HJ16 5 - 4 Simon Hillerius Öberg, Haris Hodzic Örsundsbro Sporthall
2022-02-04 18:15 171216070 Alunda IBF P05 - Björklinge BK 12 - 1 Olle Isacsson, Peter Alenbring Olandshallen
2022-02-04 19:00 171216066 Almunge IK P05 Röd - Hagunda IF P05 5 - 4 Jesper Thorsbrink, Tima Shtutman Almunge Sporthall
2022-02-04 19:30 171216067 IK Sirius FBC P06 Blå - Gävle GIK P06 4 - 6 Rikard Karlsson, Mattias Dahlqvist Novahallen - Gavlehov
2022-03-24 17:30 171216068 Funbo IF P06/Frötuna IBF - IS Saga P06/07 1 - 11 Christoffer Fredriksson, Tima Shtutman IFU Arena – DHinox
2022-02-07 17:30 171216073 IK Sirius FBC P06 Blå - Örsundsbro IF P03-07 (Röd 2) 8 - 2 Victor Flemström, Maximilian Halvarsson Uppsala Life Arena
2022-02-11 19:20 171216074 IS Saga P06/07 - Alunda IBF P05 6 - 5 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena B - Turbo Sport
2022-02-12 13:55 171216071 Almunge IK P05 Röd - Gävle GIK P06 8 - 8 Lars Karlsson, Haris Hodzic Almunge Sporthall
2022-02-12 18:20 171216075 Storvreta IBK HJ16 - Björklinge BK 4 - 1 Tim Solig, Handrin Thunqvist Storvreta IBK Sporthall
2022-02-13 09:40 171216072 Hagunda IF P05 - Funbo IF P06/Frötuna IBF 8 - 4 Lars Halvarsson, Christoffer Fredriksson IFU Arena – DHinox
2022-03-05 15:00 171216077 Örsundsbro IF P03-07 (Röd 2) - Gävle GIK P06 5 - 4 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2022-03-06 16:20 171216076 Funbo IF P06/Frötuna IBF - Almunge IK P05 Röd 3 - 6 Jesper Thorsbrink, Tima Shtutman IFU Arena - Upplands Energi
2022-03-06 16:40 171216080 IS Saga P06/07 - Storvreta IBK HJ16 8 - 7 Gabriel Wall, Albin Karlsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-03-06 18:00 171216078 Hagunda IF P05 - Alunda IBF P05 4 - 3 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena - Upplands Energi
2022-03-07 17:30 171216079 Björklinge BK - IK Sirius FBC P06 Blå 4 - 18 Niklas Arvidsson, Tony Nyberg Uppsala Life Arena
2022-02-16 17:30 171216082 Funbo IF P06/Frötuna IBF - Alunda IBF P05 3 - 2 Henrik Wallenborg, Christoffer Stenlund Uppsala Life Arena
2022-03-01 19:30 171216081 Almunge IK P05 Röd - Örsundsbro IF P03-07 (Röd 2) 4 - 4 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Almunge Sporthall
2022-03-12 14:30 171216085 IK Sirius FBC P06 Blå - IS Saga P06/07 5 - 4 Jesper Thorsbrink, Thomas Larsson IFU Arena - Upplands Energi
2022-03-13 14:00 171216084 Hagunda IF P05 - Storvreta IBK HJ16 8 - 7 Christoffer Wallenborg, Handrin Thunqvist IFU Arena A
2022-03-13 16:45   Uppskj. 171216083 Gävle GIK P06 - Björklinge BK WO (5 - 0) Nynäshallen
2022-03-19 10:40 171216090 IK Sirius FBC P06 Blå - Hagunda IF P05 3 - 2 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2022-03-19 12:20 171216089 IS Saga P06/07 - Gävle GIK P06 5 - 5 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2022-03-19 17:10 171216087 Björklinge BK - Örsundsbro IF P03-07 (Röd 2) 13 - 5 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2022-03-20 11:50 171216088 Storvreta IBK HJ16 - Funbo IF P06/Frötuna IBF 3 - 2 Thomas Lundqvist, Ronnie Eriksson Storvreta IBK Sporthall
2022-03-23 18:45 171216086 Alunda IBF P05 - Almunge IK P05 Röd 6 - 4 David Söderström, Tony Sundström Olandshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius FBC P06 Blå 18 16 1 1 116-56 60 49
2. Gävle GIK P06 18 11 4 3 127-85 42 37
3. IS Saga P06/ 07 18 11 2 5 113-74 39 35
4. Almunge IK P05 Röd 18 9 2 7 95-86 9 29
5. Örsundsbro IF P03-07 (Röd 2) 18 9 2 7 99-116 -17 29
6. Hagunda IF P05 18 8 1 9 85-93 -8 25
7. Storvreta IBK HJ16 18 8 0 10 93-69 24 24
8. Alunda IBF P05 18 7 0 11 90-87 3 21
9. Funbo IF P06/ Frötuna IBF 18 1 4 13 61-114 -53 7
10. Björklinge BK 18 1 2 15 57-156 -99 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-07 17:30 171217002 Funbo IF P06/Frötuna IBF - Storvreta IBK HJ16 2 - 3 , Haris Hodzic IFU Arena – DHinox
2021-10-09 10:00 171217005 SK Vide Div 2 - IK Sirius FBC P07 Vit 6 - 8 Robert Mårtensson, Erik Rosvall Alsike sporthall
2021-10-09 12:40 171217008 IK Sirius FBC P06 Svart - Storvreta IBK P07 6 - 7 Jesper Thorsbrink, Albin Karlsson IFU Arena A
2021-10-17 13:30 171217004 IS Saga - Hagunda IF 13 - 3 Anton Ceder, Oskar Wallin IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-03-13 16:30 171217001 Bålsta FBC P05/06/07 - Midas IBK P06 3 - 6 Peter Högman, Jan-Olov Cederholm Fridegårdsskolan
2021-10-16 09:00 171217011 Hagunda IF - Funbo IF P06/Frötuna IBF 3 - 8 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena B - Turbo Sport
2021-10-16 10:00 171217010 IBK Östhammar P05/06 - Midas IBK P06 3 - 11 Olle Isacsson, Georgios Papadakis Frösåkersskolan
2021-10-16 11:30 171217013 Rosersberg Arlanda IBK P05-07 - IS Saga 3 - 14 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink Ekilla Sporthall
2021-10-17 15:10 171217009 Storvreta IBK HJ16 - Bålsta FBC P05/06/07 14 - 3 Isak Norén, Mikael Rosenius Storvreta IBK Sporthall
2021-10-19 19:10 171217014 Björklinge BK P06/07 - SK Vide Div 2 5 - 4 Vesa Petterson, Olle Isacsson Björklinge Sporthall
2021-10-23 11:40 171217017 Bålsta FBC P05/06/07 - IBK Östhammar P05/06 2 - 4 Niklas Forsman, Simon Hillerius Öberg Fridegårdsskolan
2021-10-23 14:50 171217022 IS Saga - Storvreta IBK P07 5 - 4 Jesper Thorsbrink, Tima Shtutman IFU Arena B - Turbo Sport
2021-10-23 16:30 171217023 SK Vide Div 2 - IK Sirius FBC P06 Svart 3 - 6 Pontus Rosendal, Mikael Rosenius CIK A
2021-10-24 11:00 171217020 Funbo IF P06/Frötuna IBF - Rosersberg Arlanda IBK P05-07 4 - 2 Pontus Rosendal, David Söderström Uppsala Life Arena
2021-10-24 12:50 171217019 Midas IBK P06 - IK Sirius FBC P07 Vit 10 - 12 Rohnny Åhman, Christian Brundin Hallstaviks Sporthall
2021-10-24 18:20 171217018 Storvreta IBK HJ16 - Hagunda IF 5 - 3 Anton Ceder, Georgios Papadakis Storvreta IBK Sporthall
2021-10-29 19:00 171217029 Storvreta IBK P07 - Funbo IF P06/Frötuna IBF 1 - 4 Jesper Thorsbrink, Tima Shtutman Storvreta IBK Sporthall
2021-10-30 13:00 171217025 Hagunda IF - Bålsta FBC P05/06/07 2 - 2 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena – DHinox
2021-10-30 13:45 171217027 Rosersberg Arlanda IBK P05-07 - Storvreta IBK HJ16 4 - 1 Olle Isacsson, Oskar Wallin Ekilla Sporthall
2021-10-30 16:40 171217028 Björklinge BK P06/07 - Midas IBK P06 4 - 3 Vesa Petterson, Tima Shtutman Björklinge Sporthall
2021-10-31 13:40 171217026 IK Sirius FBC P07 Vit - IBK Östhammar P05/06 22 - 0 Albin Karlsson, Jan Tuominen IFU Arena B - Turbo Sport
2021-11-13 12:40 171217034 Hagunda IF - Rosersberg Arlanda IBK P05-07 2 - 1 Per-Olof Svensson, Elin Bexell IFU Arena – DHinox
2021-11-13 13:30 171217033 Bålsta FBC P05/06/07 - IK Sirius FBC P07 Vit 3 - 8 Fredrik Karlsson, Niklas Forsman Fridegårdsskolan
2021-11-13 14:15 171217035 IBK Östhammar P05/06 - Björklinge BK P06/07 2 - 4 Haris Hodzic, Georgios Papadakis Frösåkersskolan
2021-11-14 09:00 171217040 IS Saga - SK Vide Div 2 4 - 3 Fredrik Longgren, Christian Brundin IFU Arena B - Turbo Sport
2021-11-14 14:00 171217037 Midas IBK P06 - IK Sirius FBC P06 Svart 6 - 7 Rohnny Åhman, Lars Karlsson Hallstaviks Sporthall
2021-11-20 12:45 171217047 SK Vide Div 2 - Funbo IF P06/Frötuna IBF 4 - 12 Jesper Thorsbrink, Tima Shtutman CIK A
2021-11-20 15:10 171217042 Björklinge BK P06/07 - IK Sirius FBC P07 Vit 4 - 14 Vesa Petterson, Christian Brundin Björklinge Sporthall
2021-11-21 15:10 171217044 IK Sirius FBC P06 Svart - IBK Östhammar P05/06 10 - 0 Christoffer Fredriksson, Elias Brode IFU Arena A
2021-11-21 18:20 171217043 Storvreta IBK P07 - Hagunda IF 4 - 4 Lars Halvarsson, Georgios Papadakis Storvreta IBK Sporthall
2021-11-24 18:30 171217041 Rosersberg Arlanda IBK P05-07 - Bålsta FBC P05/06/07 13 - 3 Fredrik Karlsson, Peter Högman Ekilla Sporthall
2021-11-27 15:15 171217050 Rosersberg Arlanda IBK P05-07 - Storvreta IBK P07 3 - 6 Tima Shtutman, Maximilian Halvarsson Rosershallen
2021-11-28 11:20 171217054 Storvreta IBK HJ16 - SK Vide Div 2 7 - 1 Lars Halvarsson, Oskar Wallin Storvreta IBK Sporthall
2021-11-28 11:30 171217055 Midas IBK P06 - IS Saga 1 - 7 Lars Karlsson, Georgios Papadakis Hallstaviks Sporthall
2022-01-08 12:00 171217049 Bålsta FBC P05/06/07 - Björklinge BK P06/07 1 - 8 Sam Robertsson, Niklas Forsman Fridegårdsskolan
2022-03-21 17:15 171217051 IK Sirius FBC P07 Vit - IK Sirius FBC P06 Svart 6 - 7 Thomas Lundqvist, Christoffer Stenlund Uppsala Life Arena
2021-12-04 10:00 171217062 IBK Östhammar P05/06 - IS Saga 1 - 14 Per-Olof Svensson, Rohnny Åhman Frösåkersskolan
2021-12-04 10:20 171217058 Björklinge BK P06/07 - IK Sirius FBC P06 Svart 3 - 9 Christian Brundin, Fredrik Longgren Björklinge Sporthall
2021-12-04 14:50 171217061 SK Vide Div 2 - Hagunda IF 5 - 8 Jan Tuominen, Maximilian Halvarsson CIK A
2021-12-05 12:30 171217064 Midas IBK P06 - Funbo IF P06/Frötuna IBF 6 - 3 Christian Brundin, Fredrik Longgren Hallstaviks Sporthall
2022-03-06 18:30 171217057 Storvreta IBK P07 - Bålsta FBC P05/06/07 7 - 3 Haris Hodzic, Georgios Papadakis Storvreta IBK Sporthall
2021-12-06 17:00 171217069 IK Sirius FBC P07 Vit - IS Saga 8 - 4 Christoffer Wallenborg, Tima Shtutman IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-12-11 10:45 171217068 Rosersberg Arlanda IBK P05-07 - SK Vide Div 2 8 - 1 Jesper Thorsbrink, Tima Shtutman Ekilla Sporthall
2021-12-11 12:30 171217065 Bålsta FBC P05/06/07 - IK Sirius FBC P06 Svart 2 - 13 Victor Flemström, Maximilian Halvarsson Fridegårdsskolan
2021-12-12 15:10 171217072 Storvreta IBK HJ16 - Midas IBK P06 7 - 2 Jan Tuominen, Georgios Papadakis Storvreta IBK Sporthall
2021-12-18 13:30 171217071 IBK Östhammar P05/06 - Funbo IF P06/Frötuna IBF 2 - 14 Olle Isacsson, Oskar Wallin Frösåkersskolan
2021-12-09 17:30 171217078 Funbo IF P06/Frötuna IBF - IK Sirius FBC P07 Vit 5 - 7 Henrik Wallenborg, Christoffer Wallenborg IFU Arena – DHinox
2021-12-18 10:40 171217076 IS Saga - Björklinge BK P06/07 5 - 2 Elias Brode, Haris Hodzic IFU Arena A
2021-12-19 16:20 171217080 Storvreta IBK HJ16 - IBK Östhammar P05/06 15 - 2 Georgios Papadakis, Mikael Rosenius Storvreta IBK Sporthall
2022-01-05 18:30 171217075 SK Vide Div 2 - Storvreta IBK P07 7 - 7 Tony Nyberg, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2022-02-19 14:30 171217079 Midas IBK P06 - Hagunda IF 3 - 2 Pontus Orebrand, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2022-01-08 10:00 171217086 Rosersberg Arlanda IBK P05-07 - Midas IBK P06 8 - 3 Victor Flemström, Mikael Rosenius Ekilla Sporthall
2022-01-08 14:10 171217083 IK Sirius FBC P06 Svart - IS Saga 1 - 5 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin IFU Arena B - Turbo Sport
2022-01-08 16:20 171217088 Hagunda IF - IBK Östhammar P05/06 4 - 2 Simon Hillerius Öberg, Peter Högman IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-01-09 18:45 171217085 Björklinge BK P06/07 - Funbo IF P06/Frötuna IBF 3 - 5 Dan Vikström, Georgios Papadakis Björklinge Sporthall
2022-03-04 20:40 171217087 IK Sirius FBC P07 Vit - Storvreta IBK HJ16 7 - 6 Tima Shtutman, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2022-01-15 09:00 171217092 Funbo IF P06/Frötuna IBF - IK Sirius FBC P06 Svart 3 - 3 David Wigfeldt, Christoffer Fredriksson IFU Arena – DHinox
2022-01-15 14:00 171217095 IBK Östhammar P05/06 - Rosersberg Arlanda IBK P05-07 2 - 17 Christian Brundin, Georgios Papadakis Frösåkersskolan
2022-01-16 09:00 171217096 Hagunda IF - IK Sirius FBC P07 Vit 2 - 6 Haris Hodzic, David Söderström IFU Arena A
2022-01-23 16:30 171217089 SK Vide Div 2 - Bålsta FBC P05/06/07 4 - 1 Victor Flemström, Maximilian Halvarsson CIK B
2022-03-06 11:45 171217093 Midas IBK P06 - Storvreta IBK P07 6 - 8 Tony Sundström, David Söderström Hallstaviks Sporthall
2022-03-11 19:00 171217094 Storvreta IBK HJ16 - Björklinge BK P06/07 6 - 7 David Eriksson, Jan Tuominen Storvreta IBK Sporthall
2022-01-21 18:30 171217101 IK Sirius FBC P06 Svart - Storvreta IBK HJ16 1 - 5 Per-Olof Svensson, Mikael Rosenius IFU Arena – DHinox
2022-01-22 10:20 171217103 Björklinge BK P06/07 - Hagunda IF 5 - 6 Anton Ceder, Fabian Fahimi Björklinge Sporthall
2022-01-22 12:30 171217104 Rosersberg Arlanda IBK P05-07 - IK Sirius FBC P07 Vit 5 - 10 Elias Brode, Tima Shtutman Ekilla Sporthall
2022-01-22 13:30 171217097 Bålsta FBC P05/06/07 - IS Saga 2 - 5 Peter Högman, Vendela Eklund Fridegårdsskolan
2022-01-23 12:40 171217102 Storvreta IBK P07 - IBK Östhammar P05/06 8 - 1 Lars Halvarsson, Elias Brode Storvreta IBK Sporthall
2022-01-28 19:30 171217107 Midas IBK P06 - SK Vide Div 2 4 - 5 Jan Tuominen, Lars Karlsson Hallstaviks Sporthall
2022-01-29 09:00 171217110 Hagunda IF - IK Sirius FBC P06 Svart 12 - 8 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena B - Turbo Sport
2022-01-29 16:00 171217112 Rosersberg Arlanda IBK P05-07 - Björklinge BK P06/07 7 - 3 Victor Flemström, Haris Hodzic Ekilla Sporthall
2022-01-30 09:00 171217111 IK Sirius FBC P07 Vit - Storvreta IBK P07 5 - 5 David Wigfeldt, Anton Ceder IFU Arena A
2022-01-30 09:30 171217106 Funbo IF P06/Frötuna IBF - IS Saga 5 - 2 Jan Tuominen, Christoffer Stenlund IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-02-05 11:00 171217119 Rosersberg Arlanda IBK P05-07 - IK Sirius FBC P06 Svart 9 - 6 Filip Djerfh, Gabriel Wall Ekilla Sporthall
2022-02-05 11:40 171217113 Bålsta FBC P05/06/07 - Funbo IF P06/Frötuna IBF 1 - 2 Peter Högman, Jan-Olov Cederholm Fridegårdsskolan
2022-02-14 19:45 171217116 SK Vide Div 2 - IBK Östhammar P05/06 10 - 3 Tima Shtutman, Thomas Lundqvist Alsike sporthall
2022-02-18 19:00 171217115 Storvreta IBK HJ16 - IS Saga 5 - 3 Tima Shtutman, Gabriel Wall Storvreta IBK Sporthall
2022-03-25 19:00 171217120 Storvreta IBK P07 - Björklinge BK P06/07 9 - 3 Georgios Papadakis, Christoffer Stenlund Storvreta IBK Sporthall
2022-02-06 16:00 171217122 Storvreta IBK HJ16 - Funbo IF P06/Frötuna IBF 6 - 0 Thomas Tanskanen, Bo Pettersson Loklint Storvreta IBK Sporthall
2022-02-12 10:40 171217124 Hagunda IF - IS Saga 6 - 6 Olle Isacsson, Gabriel Wall IFU Arena – DHinox
2022-02-12 14:50 171217125 IK Sirius FBC P07 Vit - SK Vide Div 2 11 - 4 Tony Sundström, Anton Ceder IFU Arena B - Turbo Sport
2022-02-13 11:30 171217128 Storvreta IBK P07 - IK Sirius FBC P06 Svart 10 - 5 Georgios Papadakis, Peter Högman Storvreta IBK Sporthall
2022-02-13 13:00 171217121 Midas IBK P06 - Bålsta FBC P05/06/07 9 - 4 Tony Sundström, Olle Isacsson Hallstaviks Sporthall
2022-03-04 19:30 171217130 Midas IBK P06 - IBK Östhammar P05/06 5 - 2 Georgios Papadakis, Thomas Lundqvist Hallstaviks Sporthall
2022-03-05 14:00 171217129 Bålsta FBC P05/06/07 - Storvreta IBK HJ16 6 - 5 Niklas Forsman, Vendela Eklund Fridegårdsskolan
2022-03-05 14:20 171217162 Storvreta IBK P07 - IK Sirius FBC P07 Vit 4 - 4 Georgios Papadakis, Tony Nyberg Storvreta IBK Sporthall
2022-03-05 15:45 171217134 SK Vide Div 2 - Björklinge BK P06/07 4 - 2 Victor Flemström, Maximilian Halvarsson CIK A
2022-03-05 16:00 171217131 Funbo IF P06/Frötuna IBF - Hagunda IF 10 - 2 Felix Carlsson, Emil Karlsson IFU Arena B - Turbo Sport
2022-03-06 18:30 171217133 IS Saga - Rosersberg Arlanda IBK P05-07 11 - 3 Albin Karlsson, Christian Brundin IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-03-12 14:30 171217137 IBK Östhammar P05/06 - Bålsta FBC P05/06/07 0 - 5 Haris Hodzic, Christian Brundin Frösåkersskolan
2022-03-13 09:50 171217142 Storvreta IBK P07 - IS Saga 3 - 7 Dan Vikström, Lars Halvarsson Storvreta IBK Sporthall
2022-03-13 10:40 171217143 IK Sirius FBC P06 Svart - SK Vide Div 2 5 - 4 Haris Hodzic, Henrik Wallenborg IFU Arena A
2022-03-13 13:00 171217140 Rosersberg Arlanda IBK P05-07 - Funbo IF P06/Frötuna IBF 6 - 9 , Peter Högman Ekilla Sporthall
2022-03-13 16:00 171217139 IK Sirius FBC P07 Vit - Björklinge BK P06/07 WW (-5 - -5) IFU Arena B - Turbo Sport
2022-03-13 16:00 171217161 IK Sirius FBC P06 Svart - Björklinge BK P06/07 8 - 2 Gabriel Wall, Filip Djerfh IFU Arena B - Turbo Sport
2022-03-13 17:50 171217138 Hagunda IF - Storvreta IBK HJ16 4 - 7 Per-Olof Svensson, Thomas Larsson IFU Arena – DHinox
2022-03-18 19:45 171217146 IBK Östhammar P05/06 - IK Sirius FBC P07 Vit 0 - 13 Jonas Nordqvist, Johnny Söderqvist Frösåkersskolan
2022-03-19 11:20 171217148 Midas IBK P06 - Björklinge BK P06/07 7 - 5 Thomas Tanskanen, Oskar Wallin Hallstaviks Sporthall
2022-03-19 15:10 171217149 Funbo IF P06/Frötuna IBF - Storvreta IBK P07 4 - 5 Tima Shtutman, Fabian Fahimi IFU Arena – DHinox
2022-03-19 15:30 171217145 Bålsta FBC P05/06/07 - Hagunda IF WW (-5 - -5) Fridegårdsskolan
2022-03-20 18:20 171217147 Storvreta IBK HJ16 - Rosersberg Arlanda IBK P05-07 5 - 1 Dan Vikström, Lars Halvarsson Storvreta IBK Sporthall
2022-03-26 09:30 171217160 SK Vide Div 2 - IS Saga 3 - 8 Victor Flemström, Mimma Spasic CIK A
2022-03-27 09:00 171217153 IK Sirius FBC P07 Vit - Bålsta FBC P05/06/07 5 - 2 Fabian Fahimi, Niklas Arvidsson IFU Arena A
2022-03-27 09:45 171217154 Rosersberg Arlanda IBK P05-07 - Hagunda IF 2 - 1 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2022-03-27 10:40 171217157 IK Sirius FBC P06 Svart - Midas IBK P06 5 - 5 Fabian Fahimi, Niklas Arvidsson IFU Arena A
2022-03-29 18:30 171217156 Storvreta IBK P07 - Storvreta IBK HJ16 5 - 6 Bo Pettersson Loklint, Simon Hillerius Öberg Storvreta IBK Sporthall
2022-03-29 19:45 171217155 Björklinge BK P06/07 - IBK Östhammar P05/06 13 - 0 Tima Shtutman, Fredrik Longgren Björklinge Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius FBC P07 Vit 17 13 2 2 146-72 74 41
2. IS Saga 16 12 1 3 113-53 60 37
3. Storvreta IBK HJ16 16 12 0 4 103-51 52 36
4. Funbo IF P06/ Frötuna IBF 16 10 1 5 90-56 34 31
5. Storvreta IBK P07 16 8 4 4 93-73 20 28
6. IK Sirius FBC P06 Svart 16 8 2 6 100-82 18 26
7. Rosersberg Arlanda IBK P05-07 16 8 0 8 92-81 11 24
8. Midas IBK P06 16 7 1 8 87-85 2 22
9. Björklinge BK P06/ 07 17 6 0 11 73-95 -22 18
10. Hagunda IF 17 5 3 9 64-92 -28 18
11. SK Vide Div 2 16 4 1 11 68-99 -31 13
12. Bålsta FBC P05/ 06/ 07 17 2 1 14 43-110 -67 7
13. IBK Östhammar P05/ 06 17 1 1 15 23-166 -143 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-08 18:30 171219004 Alunda IBF P07 blå - IFK Dannemora/Ö P07 12 - 2 Ronnie Eriksson, Christian Brundin Olandshallen
2021-10-09 09:00 171219008 Björklinge BK P06/07 - IK Sirius FBC P07 Blå 5 - 3 Vesa Petterson, Felicia Hoff Björklinge Sporthall
2021-10-09 12:30 171219006 Almunge IK P06/07 - FBC Uppsala P08 8 - 5 Olle Isacsson, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2021-10-09 12:30 171219009 Väddö IF P07 - Vaksala SK P07/BIF 3 - 7 Oskar Wallin, Thomas Tanskanen Vikingahallen
2021-10-09 15:00 171219005 Frötuna IBF/Funbo IF - Tierp IBK P06 10 - 4 Lars Halvarsson, Jouni Myller Sävja Sporthall
2021-10-16 11:00 171219013 Tierp IBK P06 - Storvreta IBK P07 1 - 9 Bo Pettersson Loklint, Oskar Wallin Aspenhallen
2021-10-16 11:30 171219018 Väddö IF P07 - Björklinge BK P06/07 0 - 8 Johnny Söderqvist, Peter Alenbring Vikingahallen
2021-10-16 13:00 171219012 IFK Dannemora/Ö P07 - Tobo/Örbyhus FF P05060708 2 - 5 Jouni Myller, Ronnie Eriksson Österby Sim o Sporthall
2021-10-17 10:30 171219016 IK Sirius FBC P07 Blå - Almunge IK P06/07 14 - 3 Per-Olof Svensson, Felix Pettersson IFU Arena – DHinox
2021-10-17 16:00 171219014 FBC Uppsala P08 - Alunda IBF P07 blå 6 - 5 Tima Shtutman, Oskar Wallin IFU Arena B - Turbo Sport
2021-10-17 16:00 171219017 Vaksala SK P07/BIF - Hagunda IF P07 div 4 1 - 5 Jan Tuominen, Christoffer Wallenborg IFU Arena A
2021-10-22 18:30 171219025 Frötuna IBF/Funbo IF - Vaksala SK P07/BIF 9 - 1 Mattias Patrik Robert Thorsén, Elin Trolin Sävja Sporthall
2021-10-22 19:20 171219024 Alunda IBF P07 blå - IK Sirius FBC P07 Blå 2 - 13 Olle Isacsson, Georgios Papadakis Olandshallen
2021-10-23 11:50 171219027 Hagunda IF P07 div 4 - Björklinge BK P06/07 1 - 2 Jan Tuominen, David Eriksson IFU Arena A
2021-10-23 12:30 171219022 Tobo/Örbyhus FF P05060708 - FBC Uppsala P08 6 - 3 Vesa Petterson, Lars Halvarsson Örbyhus Sporthall
2021-10-23 13:40 171219026 Almunge IK P06/07 - Väddö IF P07 4 - 1 Lars Karlsson, Georgios Papadakis Almunge Sporthall
2021-10-30 09:45 171219028 IFK Dannemora/Ö P07 - Enköpings IBK Pojkar 07 12 - 3 Christian Brundin, Jouni Myller Österby Sim o Sporthall
2021-10-30 11:30 171219034 Väddö IF P07 - Alunda IBF P07 blå 0 - 23 Tony Nyberg, Mikael Rosenius Vikingahallen
2021-10-30 14:00 171219035 Björklinge BK P06/07 - Frötuna IBF/Funbo IF 1 - 4 Vesa Petterson, Elin Trolin Björklinge Sporthall
2021-10-31 10:10 171219033 Vaksala SK P07/BIF - Storvreta IBK P07 1 - 4 Victor Flemström, Christoffer Fredriksson IFU Arena B - Turbo Sport
2021-10-31 11:20 171219036 Hagunda IF P07 div 4 - Almunge IK P06/07 6 - 2 Victor Flemström, Christoffer Fredriksson IFU Arena B - Turbo Sport
2021-10-31 12:30 171219032 IK Sirius FBC P07 Blå - Tobo/Örbyhus FF P05060708 8 - 4 Jan Tuominen, Albin Karlsson IFU Arena B - Turbo Sport
2021-11-12 19:10 171219044 Alunda IBF P07 blå - Hagunda IF P07 div 4 4 - 5 Olle Isacsson, Oskar Wallin Olandshallen
2021-11-13 12:30 171219042 Tobo/Örbyhus FF P05060708 - Väddö IF P07 21 - 0 Ronnie Eriksson, Christian Brundin Örbyhus Sporthall
2021-11-13 12:45 171219045 Frötuna IBF/Funbo IF - Almunge IK P06/07 5 - 1 David Wigfeldt, Pontus Rosendal Sävja Sporthall
2021-11-13 14:00 171219038 IFK Dannemora/Ö P07 - FBC Uppsala P08 4 - 3 Jouni Myller, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2021-11-14 11:10 171219043 Storvreta IBK P07 - Björklinge BK P06/07 3 - 1 Haris Hodzic, Georgios Papadakis Storvreta IBK Sporthall
2021-11-14 13:30 171219037 Enköpings IBK Pojkar 07 - Tierp IBK P06 3 - 1 Erik Rosvall, Johan Lanzaro S:t Ilianshallen
2021-11-19 20:30 171219054 Frötuna IBF/Funbo IF - Alunda IBF P07 blå 10 - 0 Haris Hodzic, Albin Karlsson Uppsala Life Arena
2021-11-20 13:55 171219053 Almunge IK P06/07 - Storvreta IBK P07 5 - 16 Tony Sundström, David Söderström Almunge Sporthall
2021-11-21 11:40 171219048 IK Sirius FBC P07 Blå - IFK Dannemora/Ö P07 6 - 1 Tima Shtutman, Anton Ceder IFU Arena A
2021-11-21 12:50 171219052 Hagunda IF P07 div 4 - Tobo/Örbyhus FF P05060708 1 - 1 Anton Ceder, Tima Shtutman IFU Arena A
2021-11-28 15:00 171219046 FBC Uppsala P08 - Enköpings IBK Pojkar 07 5 - 4 Peter Högman, Elias Brode S:t Ilianshallen
2021-11-23 19:20 171219056 FBC Uppsala P08 - IK Sirius FBC P07 Blå 2 - 5 Tima Shtutman, Christoffer Fredriksson IFU Arena B - Turbo Sport
2021-11-27 12:30 171219062 Tobo/Örbyhus FF P05060708 - Frötuna IBF/Funbo IF 3 - 3 Tony Sundström, Ronnie Eriksson Örbyhus Sporthall
2021-11-27 14:00 171219058 IFK Dannemora/Ö P07 - Väddö IF P07 WW (-5 - -5) Dan Vikström, Ronnie Eriksson Österby Sim o Sporthall
2021-11-27 15:45 171219057 Tierp IBK P06 - Vaksala SK P07/BIF 5 - 4 Dan Vikström, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2021-11-28 15:20 171219063 Storvreta IBK P07 - Alunda IBF P07 blå 6 - 5 Mattias Patrik Robert Thorsén, Georgios Papadakis Ärentunaskolan
2021-12-04 12:30 171219066 Väddö IF P07 - FBC Uppsala P08 0 - 7 Rohnny Åhman, Markus Lundquist Vikingahallen
2021-12-04 13:30 171219067 Björklinge BK P06/07 - Tierp IBK P06 8 - 2 David Wigfeldt, Christoffer Wallenborg Björklinge Sporthall
2021-12-06 18:10 171219064 IK Sirius FBC P07 Blå - Enköpings IBK Pojkar 07 8 - 3 Simon Hillerius Öberg, Haris Hodzic IFU Arena B - Turbo Sport
2021-12-06 18:10 171219068 Hagunda IF P07 div 4 - IFK Dannemora/Ö P07 5 - 3 Vendela Eklund, Elin Bexell IFU Arena - Upplands Energi
2022-03-08 20:15 171219072 Storvreta IBK P07 - Tobo/Örbyhus FF P05060708 4 - 3 Christian Brundin, Thomas Lundqvist Storvreta IBK Sporthall
2021-12-11 10:00 171219078 IFK Dannemora/Ö P07 - Frötuna IBF/Funbo IF 4 - 2 Dan Vikström, Ronnie Eriksson Österby Sim o Sporthall
2021-12-11 13:00 171219077 Tierp IBK P06 - Almunge IK P06/07 4 - 0 Fredrik Longgren, Jouni Myller Aspenhallen
2021-12-11 14:45 171219073 Enköpings IBK Pojkar 07 - Vaksala SK P07/BIF 4 - 5 Vendela Eklund, Johan Lanzaro S:t Ilianshallen
2022-01-14 18:30 171219184 Tobo/Örbyhus FF P05060708 - Storvreta IBK P07 2 - 4 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Örbyhus Sporthall
2022-01-15 12:10 171219074 Väddö IF P07 - IK Sirius FBC P07 Blå 0 - 23 Rohnny Åhman, Olle Isacsson Vikingahallen
2022-03-06 10:10 171219076 FBC Uppsala P08 - Hagunda IF P07 div 4 1 - 2 Jan Tuominen, Wilbur Trost IFU Arena B - Turbo Sport
2021-12-18 13:40 171219083 Björklinge BK P06/07 - Vaksala SK P07/BIF 2 - 4 Elin Trolin, Felicia Hoff Björklinge Sporthall
2021-12-18 13:45 171219087 Alunda IBF P07 blå - Tierp IBK P06 12 - 3 Christoffer Wallenborg, Georgios Papadakis Olandshallen
2021-12-19 12:30 171219084 Hagunda IF P07 div 4 - IK Sirius FBC P07 Blå 3 - 3 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena A
2021-12-19 15:10 171219088 Storvreta IBK P07 - IFK Dannemora/Ö P07 4 - 3 Georgios Papadakis, Mikael Rosenius Storvreta IBK Sporthall
2021-12-19 16:00 171219086 Frötuna IBF/Funbo IF - FBC Uppsala P08 3 - 3 Jan Tuominen, Wilbur Trost Sävja Sporthall
2022-03-05 11:30 171219082 Väddö IF P07 - Enköpings IBK Pojkar 07 2 - 9 , Olle Isacsson Vikingahallen
2022-01-08 09:00 171219093 Vaksala SK P07/BIF - Almunge IK P06/07 8 - 2 Christoffer Fredriksson, Mattias Patrik Robert Thorsén IFU Arena B - Turbo Sport
2022-01-08 11:15 171219097 Tierp IBK P06 - Tobo/Örbyhus FF P05060708 2 - 4 Thomas Lundqvist, Jouni Myller Aspenhallen
2022-01-08 11:20 171219096 FBC Uppsala P08 - Storvreta IBK P07 0 - 11 Mattias Patrik Robert Thorsén, Christoffer Fredriksson IFU Arena B - Turbo Sport
2022-01-08 11:45 171219092 Väddö IF P07 - Hagunda IF P07 div 4 1 - 6 Lars Karlsson, Tony Sundström Vikingahallen
2022-01-09 12:00 171219091 Enköpings IBK Pojkar 07 - Björklinge BK P06/07 1 - 6 Erik Rosvall, Johan Lanzaro S:t Ilianshallen
2022-01-31 19:20 171219094 IK Sirius FBC P07 Blå - Frötuna IBF/Funbo IF 5 - 2 Vendela Eklund, Elin Bexell IFU Arena - Upplands Energi
2022-01-15 13:40 171219101 Almunge IK P06/07 - Björklinge BK P06/07 0 - 7 Marko Spasic, Lars Karlsson Almunge Sporthall
2022-01-15 18:15 171219103 Alunda IBF P07 blå - Vaksala SK P07/BIF 5 - 0 Linus Isberg, Johan Forsström Olandshallen
2022-01-16 10:40 171219100 Hagunda IF P07 div 4 - Enköpings IBK Pojkar 07 4 - 3 Haris Hodzic, David Söderström IFU Arena A
2022-01-16 14:30 171219104 Storvreta IBK P07 - IK Sirius FBC P07 Blå 2 - 8 Lars Halvarsson, Georgios Papadakis Storvreta IBK Sporthall
2022-01-21 18:30 171219102 Frötuna IBF/Funbo IF - Väddö IF P07 4 - 1 Jan Tuominen, Elin Bexell Sävja Sporthall
2022-01-22 13:30 171219111 Björklinge BK P06/07 - Alunda IBF P07 blå 8 - 7 Elin Trolin, Elin Bexell Björklinge Sporthall
2022-01-22 13:45 171219117 Tierp IBK P06 - IFK Dannemora/Ö P07 3 - 2 Dan Vikström, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2022-01-23 12:30 171219112 Väddö IF P07 - Storvreta IBK P07 0 - 11 Peter Alenbring, Thomas Tanskanen Vikingahallen
2022-01-23 14:50 171219110 Hagunda IF P07 div 4 - Frötuna IBF/Funbo IF 2 - 3 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena - Upplands Energi
2022-02-19 13:00 171219109 Enköpings IBK Pojkar 07 - Almunge IK P06/07 6 - 5 Fredrik Karlsson, Fabian Fahimi S:t Ilianshallen
2022-02-19 13:00 171219113 Vaksala SK P07/BIF - Tobo/Örbyhus FF P05060708 1 - 6 Fredrik Longgren, Christian Brundin Örbyhus Sporthall
2022-01-29 14:00 171219126 Tierp IBK P06 - FBC Uppsala P08 4 - 3 Elias Brode, Christian Brundin Aspenhallen
2022-01-29 17:15 171219118 Frötuna IBF/Funbo IF - Enköpings IBK Pojkar 07 3 - 3 Fabian Fahimi, Elin Bexell Fyrishov D
2022-01-30 09:50 171219120 Storvreta IBK P07 - Hagunda IF P07 div 4 3 - 4 Fredrik Longgren, Christian Brundin Storvreta IBK Sporthall
2022-04-02 12:15 171219119 Alunda IBF P07 blå - Almunge IK P06/07 6 - 5 Georgios Papadakis, Gabriel Wall Olandshallen
2022-04-02 13:45 171219121 Tobo/Örbyhus FF P05060708 - Björklinge BK P06/07 4 - 3 Jaad Abou Chaaya, Dan Vikström Örbyhus Sporthall
2022-02-04 18:30 171219128 Frötuna IBF/Funbo IF - Storvreta IBK P07 0 - 7 Pontus Rosendal, Elin Trolin Sävja Sporthall
2022-02-05 12:00 171219133 IFK Dannemora/Ö P07 - Vaksala SK P07/BIF 7 - 4 Jouni Myller, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2022-02-05 14:00 171219134 Tierp IBK P06 - IK Sirius FBC P07 Blå 5 - 7 Dan Vikström, Christian Brundin Aspenhallen
2022-02-05 14:30 171219129 Almunge IK P06/07 - Tobo/Örbyhus FF P05060708 0 - 14 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink Almunge Sporthall
2022-03-02 19:00 171219127 Enköpings IBK Pojkar 07 - Alunda IBF P07 blå 0 - 13 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2022-02-12 09:00 171219143 FBC Uppsala P08 - Vaksala SK P07/BIF 1 - 3 Haris Hodzic, Elin Bexell IFU Arena A
2022-02-12 10:30 171219136 Storvreta IBK P07 - Enköpings IBK Pojkar 07 13 - 4 Wilbur Trost, Christoffer Fredriksson Ärentunaskolan
2022-02-12 11:15 171219142 Tierp IBK P06 - Väddö IF P07 12 - 1 Fredrik Longgren, Jouni Myller Aspenhallen
2022-02-12 12:00 171219141 IFK Dannemora/Ö P07 - Björklinge BK P06/07 1 - 1 Christian Brundin, Ronnie Eriksson Österby Sim o Sporthall
2022-02-12 13:20 171219137 Tobo/Örbyhus FF P05060708 - Alunda IBF P07 blå 5 - 6 Jesper Thorsbrink, Tima Shtutman Örbyhus Sporthall
2022-03-04 18:20 171219150 Hagunda IF P07 div 4 - Tierp IBK P06 4 - 2 Albin Karlsson, Christian Brundin IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-03-05 11:40 171219151 Björklinge BK P06/07 - FBC Uppsala P08 8 - 1 Gabriel Wall, Vesa Petterson Björklinge Sporthall
2022-03-05 14:50 171219149 Almunge IK P06/07 - IFK Dannemora/Ö P07 4 - 3 Peter Högman, Haris Hodzic Almunge Sporthall
2022-03-06 11:00 171219145 Enköpings IBK Pojkar 07 - Tobo/Örbyhus FF P05060708 3 - 6 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2022-03-06 18:20 171219153 Vaksala SK P07/BIF - IK Sirius FBC P07 Blå 1 - 6 Martin Hallén Almroth, Christoffer Stenlund IFU Arena B - Turbo Sport
2022-03-12 11:15 171219158 Tierp IBK P06 - Frötuna IBF/Funbo IF 1 - 8 Thomas Lundqvist, Jouni Myller Aspenhallen
2022-03-12 13:00 171219157 IFK Dannemora/Ö P07 - Alunda IBF P07 blå 2 - 6 Lars Halvarsson, Thomas Lundqvist Österby Sim o Sporthall
2022-03-13 09:00 171219159 FBC Uppsala P08 - Almunge IK P06/07 3 - 5 Albin Karlsson, Christoffer Fredriksson IFU Arena – DHinox
2022-03-13 10:10 171219161 IK Sirius FBC P07 Blå - Björklinge BK P06/07 8 - 2 Albin Karlsson, Christoffer Fredriksson IFU Arena – DHinox
2022-03-13 14:50 171219162 Vaksala SK P07/BIF - Väddö IF P07 7 - 2 Gabriel Wall, Filip Djerfh IFU Arena B - Turbo Sport
2022-03-30 19:15 171219183 Enköpings IBK Pojkar 07 - Storvreta IBK P07 3 - 3 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2022-02-05 11:40 171219171 Björklinge BK P06/07 - Väddö IF P07 14 - 1 Felicia Hoff, Fredrik Karlsson Björklinge Sporthall
2022-03-19 14:20 171219165 Tobo/Örbyhus FF P05060708 - IFK Dannemora/Ö P07 5 - 2 Haris Hodzic, Georgios Papadakis Örbyhus Sporthall
2022-03-19 14:50 171219169 Almunge IK P06/07 - IK Sirius FBC P07 Blå 1 - 7 Tony Sundström, Thomas Lundqvist Almunge Sporthall
2022-03-19 16:15 171219167 Alunda IBF P07 blå - FBC Uppsala P08 10 - 3 Georgios Papadakis, Haris Hodzic Olandshallen
2022-03-20 09:30 171219182 Enköpings IBK Pojkar 07 - Frötuna IBF/Funbo IF WW (-5 - -5) S:t Ilianshallen
2022-03-20 10:10 171219170 Hagunda IF P07 div 4 - Vaksala SK P07/BIF 6 - 0 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena - Upplands Energi
2022-03-26 14:20 171219166 Storvreta IBK P07 - Tierp IBK P06 14 - 1 Rasmus Edin, Noah Gustafsson Storvreta IBK Sporthall
2021-12-22 17:45 171219178 Vaksala SK P07/BIF - Frötuna IBF/Funbo IF 3 - 3 Christoffer Stenlund, Albin Karlsson Uppsala Life Arena
2022-03-25 19:30 171219181 Tierp IBK P06 - Enköpings IBK Pojkar 07 3 - 6 Markus Lundquist, Jouni Myller Aspenhallen
2022-03-26 10:20 171219180 Björklinge BK P06/07 - Hagunda IF P07 div 4 5 - 5 Georgios Papadakis, Fredrik Longgren Björklinge Sporthall
2022-03-26 11:30 171219179 Väddö IF P07 - Almunge IK P06/07 2 - 14 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin Vikingahallen
2022-03-28 20:20 171219177 IK Sirius FBC P07 Blå - Alunda IBF P07 blå 7 - 3 Peter Alenbring, Olle Isacsson Olandshallen
2022-03-29 18:55 171219175 FBC Uppsala P08 - Tobo/Örbyhus FF P05060708 8 - 10 Haris Hodzic, Christian Brundin Gamlishallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius FBC P07 Blå 16 14 1 1 131-39 92 43
2. Storvreta IBK P07 16 13 1 2 114-41 73 40
3. Hagunda IF P07 div 4 15 10 3 2 59-34 25 33
4. Tobo/ Örbyhus FF P05060708 16 10 2 4 99-50 49 32
5. Björklinge BK P06/ 07 16 9 2 5 81-45 36 29
6. Frötuna IBF/ Funbo IF 16 8 4 4 69-44 25 28
7. Alunda IBF P07 blå 16 9 0 7 119-75 44 27
8. Vaksala SK P07/ BIF 16 6 1 9 50-70 -20 19
9. Tierp IBK P06 16 5 0 11 53-95 -42 15
10. Almunge IK P06/ 07 16 5 0 11 59-107 -48 15
11. Enköpings IBK Pojkar 07 16 4 2 10 55-94 -39 14
12. IFK Dannemora/ Ö P07 15 4 1 10 48-68 -20 13
13. FBC Uppsala P08 16 3 1 12 54-88 -34 10
14. Väddö IF P07 16 0 0 16 14-175 -161 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-09 14:50 171220002 FBC Uppsala P08 div 5 - Storvreta IBK P08 5 - 3 Haris Hodzic, Fredrik Longgren IFU Arena - Upplands Energi
2021-12-11 14:50 171220004 Midas IBK P08 - Rosersberg Arlanda IBK P08 6 - 3 Fabian Fahimi, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2021-10-16 12:45 171220007 Rosersberg Arlanda IBK P08 - FBC Uppsala P08 div 5 2 - 10 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink Ekilla Sporthall
2021-10-17 11:30 171220008 Midas IBK P08 - IK Sirius FBC P08 Svart 5 - 3 Sean Norouz, Gustav Johansson Hallstaviks Sporthall
2021-10-23 11:20 171220011 Vaksala SK P 08 Gul - Midas IBK P08 1 - 4 Christoffer Fredriksson, Wilbur Trost IFU Arena B - Turbo Sport
2021-10-23 12:00 171220010 Rosersberg Arlanda IBK P08 - Storvreta IBK P08 8 - 10 Pontus Rosendal, Arne Brovig Rosershallen
2021-10-29 18:40 171220012 FBC Uppsala P08 div 5 - IK Sirius FBC P08 Svart 12 - 4 Albin Karlsson, Ronnie Eriksson IFU Arena - Upplands Energi
2021-10-31 14:50 171220016 FBC Uppsala P08 div 5 - Vaksala SK P 08 Gul 12 - 1 Henrik Wallenborg, Rebecka Ulriksson IFU Arena - Upplands Energi
2021-10-31 16:00 171220015 IK Sirius FBC P08 Svart - Storvreta IBK P08 4 - 6 Henrik Wallenborg, Rebecka Ulriksson IFU Arena - Upplands Energi
2021-11-13 11:15 171220018 Rosersberg Arlanda IBK P08 - IK Sirius FBC P08 Svart 8 - 8 Erik Lindberg, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2021-11-14 15:00 171220020 Storvreta IBK P08 - Vaksala SK P 08 Gul 7 - 5 Lars Halvarsson, Jouni Myller Vattholma Sporthall
2021-11-20 13:00 171220023 Vaksala SK P 08 Gul - Rosersberg Arlanda IBK P08 6 - 10 Christoffer Wallenborg, Jan Tuominen IFU Arena – DHinox
2021-11-21 10:10 171220022 FBC Uppsala P08 div 5 - Midas IBK P08 9 - 3 Elin Trolin, Felicia Hoff IFU Arena – DHinox
2021-11-24 19:20 171220026 IK Sirius FBC P08 Svart - Vaksala SK P 08 Gul 5 - 1 Jesper Thorsbrink, Tima Shtutman IFU Arena – DHinox
2021-11-27 10:00 171220027 Midas IBK P08 - Storvreta IBK P08 2 - 6 Johnny Söderqvist, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2021-12-04 12:15 171220032 Rosersberg Arlanda IBK P08 - Midas IBK P08 6 - 8 Mimma Spasic, Lars Karlsson Rosershallen
2021-12-04 15:30 171220030 Storvreta IBK P08 - FBC Uppsala P08 div 5 4 - 1 Christoffer Fredriksson, Dan Vikström Storvreta IBK Sporthall
2021-12-06 18:10 171220035 FBC Uppsala P08 div 5 - Rosersberg Arlanda IBK P08 9 - 0 Christoffer Fredriksson, Henrik Wallenborg IFU Arena – DHinox
2021-12-06 18:40 171220036 IK Sirius FBC P08 Svart - Midas IBK P08 0 - 6 Christoffer Wallenborg, Tima Shtutman IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-12-19 11:00 171220039 Midas IBK P08 - Vaksala SK P 08 Gul 6 - 5 Fredrik Longgren, Christian Brundin Hallstaviks Sporthall
2021-12-19 11:20 171220040 IK Sirius FBC P08 Svart - FBC Uppsala P08 div 5 3 - 7 Jesper Thorsbrink, Tima Shtutman IFU Arena A
2021-12-19 12:50 171220038 Storvreta IBK P08 - Rosersberg Arlanda IBK P08 7 - 5 Jan Tuominen, Christoffer Fredriksson Storvreta IBK Sporthall
2022-01-08 13:40 171220044 Vaksala SK P 08 Gul - FBC Uppsala P08 div 5 2 - 7 Elias Brode, Jan-Olov Cederholm IFU Arena - Upplands Energi
2022-01-09 11:10 171220043 Storvreta IBK P08 - IK Sirius FBC P08 Svart 7 - 0 Jouni Myller, Christian Brundin Storvreta IBK Sporthall
2022-01-15 15:40 171220048 Vaksala SK P 08 Gul - Storvreta IBK P08 1 - 2 Haris Hodzic, Pontus Rosendal IFU Arena – DHinox
2022-01-16 16:50 171220046 IK Sirius FBC P08 Svart - Rosersberg Arlanda IBK P08 6 - 6 Mattias Patrik Robert Thorsén, Albin Karlsson IFU Arena B - Turbo Sport
2022-01-21 18:30 171220050 Midas IBK P08 - FBC Uppsala P08 div 5 3 - 5 Thomas Lundqvist, Fredrik Longgren Hallstaviks Sporthall
2022-01-22 11:00 171220051 Rosersberg Arlanda IBK P08 - Vaksala SK P 08 Gul 6 - 6 Victor Flemström, Maximilian Halvarsson Rosershallen
2022-01-30 11:00 171220054 Vaksala SK P 08 Gul - IK Sirius FBC P08 Svart 6 - 3 Mattias Patrik Robert Thorsén, Haris Hodzic IFU Arena – DHinox
2022-02-18 20:00 171220055 Storvreta IBK P08 - Midas IBK P08 6 - 5 Rebecka Ulriksson, Ronnie Eriksson Ärentunaskolan
2022-02-06 12:20 171220058 Storvreta IBK P08 - FBC Uppsala P08 div 5 2 - 2 Mikael Eriksson, Tony Nyberg Storvreta IBK Sporthall
2022-02-06 13:00 171220060 Midas IBK P08 - Rosersberg Arlanda IBK P08 6 - 3 Lars Karlsson, Thomas Lundqvist Hallstaviks Sporthall
2022-02-12 10:00 171220064 Midas IBK P08 - IK Sirius FBC P08 Svart 2 - 6 Lars Karlsson, Rohnny Åhman Hallstaviks Sporthall
2022-02-12 13:00 171220063 Rosersberg Arlanda IBK P08 - FBC Uppsala P08 div 5 2 - 11 David Söderström, David Wigfeldt Ekilla Sporthall
2022-03-04 18:15 171220068 FBC Uppsala P08 div 5 - IK Sirius FBC P08 Svart 6 - 4 Noah Gustafsson, Rasmus Edin IFU Arena - Upplands Energi
2022-03-04 18:20 171220067 Vaksala SK P 08 Gul - Midas IBK P08 3 - 6 Christoffer Fredriksson, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2022-03-05 12:15 171220066 Rosersberg Arlanda IBK P08 - Storvreta IBK P08 5 - 9 Victor Flemström, Maximilian Halvarsson Ekilla Sporthall
2022-03-13 12:30 171220071 IK Sirius FBC P08 Svart - Storvreta IBK P08 1 - 8 Jan Tuominen, Christian Brundin IFU Arena B - Turbo Sport
2022-03-13 13:40 171220072 FBC Uppsala P08 div 5 - Vaksala SK P 08 Gul 4 - 1 Gabriel Wall, Filip Djerfh IFU Arena B - Turbo Sport
2022-03-19 11:45 171220074 Rosersberg Arlanda IBK P08 - IK Sirius FBC P08 Svart 4 - 4 Mimma Spasic, Pontus Rosendal Ekilla Sporthall
2022-03-20 10:40 171220076 Storvreta IBK P08 - Vaksala SK P 08 Gul 7 - 2 Ronnie Eriksson, Thomas Lundqvist Storvreta IBK Sporthall
2022-03-27 14:50 171220079 Vaksala SK P 08 Gul - Rosersberg Arlanda IBK P08 4 - 7 Henrik Wallenborg, Georgios Papadakis IFU Arena - Upplands Energi
2022-03-27 16:00 171220078 FBC Uppsala P08 div 5 - Midas IBK P08 7 - 0 Henrik Wallenborg, Georgios Papadakis IFU Arena - Upplands Energi
2022-04-02 12:30 171220082 IK Sirius FBC P08 Svart - Vaksala SK P 08 Gul 6 - 4 Wilbur Trost, Marko Spasic IFU Arena - Upplands Energi
2022-04-03 11:00 171220083 Midas IBK P08 - Storvreta IBK P08 1 - 8 Thomas Tanskanen, Johnny Söderqvist Hallstaviks Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Uppsala P08 div 5 15 13 1 1 107-34 73 40
2. Storvreta IBK P08 15 13 1 1 92-47 45 40
3. Midas IBK P08 15 8 0 7 63-71 -8 24
4. IK Sirius FBC P08 Svart 15 3 3 9 57-88 -31 12
5. Rosersberg Arlanda IBK P08 15 2 4 9 75-110 -35 10
6. Vaksala SK P 08 Gul 15 1 1 13 48-92 -44 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-15 18:15 171221007 Alunda IBF P08 - SK Vide P08 2 - 5 Sean Norouz, Gustav Johansson Olandshallen
2021-10-15 18:30 171221009 IBK Östhammar P07/08 - Rasbo IK P08/09 7 - 3 Jouni Myller, Fredrik Longgren Frösåkersskolan
2021-10-16 15:00 171221008 Frötuna IBF P 08/09 - Enköpings IBK P08 2 - 10 Elin Trolin, Christian Brundin Sävja Sporthall
2021-10-17 10:00 171221002 Storvreta IBK P08 röd - Stenhagens KK P07/08 Svart 9 - 5 Haris Hodzic, Georgios Papadakis Storvreta IBK Sporthall
2021-11-13 16:20 171221003 Vaksala SK P 08 Svart - VÅSC 10 - 0 Wilbur Trost, Dan Vikström IFU Arena - Upplands Energi
2022-01-09 13:40 171221004 Stenhagens KK P07/08 Röd - IFK Dannemora/Ö P07/09 5 - 3 Vendela Eklund, Elin Bexell Stenhagenskolans Sporthall
2021-10-22 18:00 171221018 IBK Östhammar P07/08 - Frötuna IBF P 08/09 8 - 4 Haris Hodzic, Christian Brundin Frösåkersskolan
2021-10-23 12:00 171221017 Rasbo IK P08/09 - Alunda IBF P08 1 - 7 Peter Högman, Georgios Papadakis Hall 2000
2021-10-23 14:00 171221015 SK Vide P08 - Bålsta FBC P 08 4 - 9 David Söderström, Tony Sundström CIK A
2021-10-24 13:40 171221012 Stenhagens KK P07/08 Röd - Storvreta IBK P08 röd 6 - 8 Tima Shtutman, Elin Trolin Stenhagenskolans Sporthall
2021-10-24 14:50 171221010 Stenhagens KK P07/08 Svart - Wåhla IBK 9 - 3 Jesper Thorsbrink, Tima Shtutman Stenhagenskolans Sporthall
2021-12-06 19:00 171221016 Enköpings IBK P08 - Almunge IK P08/09 6 - 5 Fredrik Karlsson, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2021-10-28 18:30 171221020 Stenhagens KK P07/08 Svart - Stenhagens KK P07/08 Röd 10 - 3 Haris Hodzic, Fredrik Longgren Stenhagenskolans Sporthall
2021-10-29 18:30 171221027 Alunda IBF P08 - Frötuna IBF P 08/09 2 - 1 Olle Isacsson, Handrin Thunqvist Olandshallen
2021-10-30 12:30 171221026 Almunge IK P08/09 - IBK Östhammar P07/08 6 - 4 Victor Flemström, Pontus Rosendal Almunge Sporthall
2021-10-31 13:40 171221023 Vaksala SK P 08 Svart - SK Vide P08 2 - 3 Noah Gustafsson, Rasmus Edin IFU Arena - Upplands Energi
2021-11-06 10:45 171221024 IFK Dannemora/Ö P07/09 - Enköpings IBK P08 6 - 7 Christian Brundin, Jouni Myller Österby Sim o Sporthall
2021-11-15 18:30 171221025 Bålsta FBC P 08 - Rasbo IK P08/09 7 - 2 Vendela Eklund, Jan-Olov Cederholm Fridegårdsskolan
2022-03-12 11:30 171221019 Wåhla IBK - VÅSC 10 - 10 , Vesa Petterson Östervåla Sporthall
2021-11-12 19:00 171221034 IBK Östhammar P07/08 - IFK Dannemora/Ö P07/09 5 - 2 Markus Lundquist, Haris Hodzic Frösåkersskolan
2021-11-13 13:00 171221036 Alunda IBF P08 - Almunge IK P08/09 3 - 7 Olle Isacsson, Oskar Wallin Olandshallen
2021-11-13 15:15 171221032 Enköpings IBK P08 - Storvreta IBK P08 röd 1 - 1 Peter Högman, Vendela Eklund S:t Ilianshallen
2021-11-14 11:30 171221033 Rasbo IK P08/09 - Vaksala SK P 08 Svart 0 - 8 Fredrik Longgren, Christian Brundin Hall 2000
2021-11-14 13:40 171221028 Stenhagens KK P07/08 Röd - Wåhla IBK 18 - 1 Markus Lundquist, Elin Trolin Stenhagenskolans Sporthall
2021-12-10 18:30 171221035 Frötuna IBF P 08/09 - Bålsta FBC P 08 4 - 11 Victor Flemström, Maximilian Halvarsson Sävja Sporthall
2021-11-20 12:30 171221042 Storvreta IBK P08 röd - IBK Östhammar P07/08 4 - 0 Georgios Papadakis, Christian Brundin Storvreta IBK Sporthall
2021-11-20 14:30 171221044 IFK Dannemora/Ö P07/09 - Alunda IBF P08 3 - 3 Fredrik Longgren, Jouni Myller Österby Sim o Sporthall
2021-11-21 09:00 171221043 Vaksala SK P 08 Svart - Frötuna IBF P 08/09 4 - 2 Felicia Hoff, Elin Trolin IFU Arena – DHinox
2021-11-21 12:55 171221040 Stenhagens KK P07/08 Svart - Enköpings IBK P08 3 - 4 Elin Trolin, Henrik Wallenborg Stenhagenskolans Sporthall
2022-03-13 15:15 171221039 VÅSC - SK Vide P08 7 - 7 Ålands Idrottscenter
2022-03-28 18:40 171221045 Bålsta FBC P 08 - Almunge IK P08/09 10 - 4 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2021-11-26 18:00 171221050 IBK Östhammar P07/08 - Stenhagens KK P07/08 Svart 6 - 7 Christoffer Wallenborg, Handrin Thunqvist Frösåkersskolan
2021-11-27 10:00 171221054 Bålsta FBC P 08 - IFK Dannemora/Ö P07/09 9 - 3 Oliver Forsman, Niklas Forsman Fridegårdsskolan
2021-11-27 13:55 171221053 Almunge IK P08/09 - Vaksala SK P 08 Svart 4 - 4 Pontus Rosendal, Georgios Papadakis Almunge Sporthall
2021-11-27 14:30 171221052 Alunda IBF P08 - Storvreta IBK P08 röd 9 - 4 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin Olandshallen
2021-11-28 11:30 171221049 Rasbo IK P08/09 - VÅSC 8 - 5 Elias Brode, Fredrik Longgren Hall 2000
2021-11-28 12:15 171221048 Enköpings IBK P08 - Stenhagens KK P07/08 Röd 6 - 6 Erik Rosvall, Peter Högman S:t Ilianshallen
2021-12-04 11:00 171221055 Wåhla IBK - SK Vide P08 1 - 5 Dan Vikström, Georgios Papadakis Östervåla Sporthall
2021-12-04 14:00 171221063 IFK Dannemora/Ö P07/09 - Vaksala SK P 08 Svart 16 - 4 Georgios Papadakis, Jouni Myller Österby Sim o Sporthall
2021-12-05 12:30 171221060 Stenhagens KK P07/08 Svart - Alunda IBF P08 7 - 1 Elin Trolin, Georgios Papadakis Stenhagenskolans Sporthall
2021-12-05 13:10 171221062 Storvreta IBK P08 röd - Bålsta FBC P 08 9 - 2 Henrik Wallenborg, Wilbur Trost Storvreta IBK Sporthall
2021-12-05 13:40 171221058 Stenhagens KK P07/08 Röd - IBK Östhammar P07/08 5 - 3 Elin Trolin, Georgios Papadakis Stenhagenskolans Sporthall
2021-12-05 14:20 171221059 VÅSC - Frötuna IBF P 08/09 8 - 7 Roger Morin, Mattias Dahlqvist Baltichallen - ÅLAND
2021-12-11 11:15 171221070 Bålsta FBC P 08 - Stenhagens KK P07/08 Svart 5 - 9 Victor Flemström, Maximilian Halvarsson Fridegårdsskolan
2021-12-11 12:30 171221069 Almunge IK P08/09 - VÅSC 6 - 5 Rasmus Johansson, Tony Sundström Almunge Sporthall
2021-12-11 13:00 171221065 Rasbo IK P08/09 - SK Vide P08 1 - 7 Markus Lundquist, Mattias Patrik Robert Thorsén Hall 2000
2021-12-11 14:50 171221068 Alunda IBF P08 - Stenhagens KK P07/08 Röd 2 - 3 Markus Lundquist, Peter Högman Olandshallen
2021-12-11 16:00 171221072 Storvreta IBK P08 röd - Vaksala SK P 08 Svart 8 - 6 Lars Halvarsson, Albin Karlsson Ärentunaskolan
2022-03-07 19:00 171221064 Enköpings IBK P08 - Wåhla IBK 14 - 3 Vendela Eklund, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2021-10-30 10:50 171221079 IFK Dannemora/Ö P07/09 - VÅSC 6 - 4 Christian Brundin, Jouni Myller Österby Sim o Sporthall
2021-12-18 14:30 171221075 SK Vide P08 - Frötuna IBF P 08/09 11 - 2 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink CIK A
2021-12-19 12:00 171221074 Enköpings IBK P08 - IBK Östhammar P07/08 5 - 7 Peter Högman, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2021-12-19 14:50 171221080 Stenhagens KK P07/08 Svart - Vaksala SK P 08 Svart 3 - 5 Villiam Lööf, Fabian Fahimi Stenhagenskolans Sporthall
2022-01-08 13:00 171221073 Wåhla IBK - Rasbo IK P08/09 7 - 16 Thomas Lundqvist, Ronnie Eriksson Östervåla Sporthall
2022-01-16 12:30 171221078 Stenhagens KK P07/08 Röd - Bålsta FBC P 08 14 - 5 Jan Tuominen, Fabian Fahimi Stenhagenskolans Sporthall
2022-01-14 19:00 171221082 IBK Östhammar P07/08 - Wåhla IBK 11 - 3 Markus Lundquist, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2022-01-15 12:00 171221083 Bälinge IF/Vaksala SK - Rasbo IK P08/09 10 - 1 Wilbur Trost, Elias Brode IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-01-15 13:30 171221084 Alunda IBF P08 - Enköpings IBK P08 1 - 7 Mimma Spasic, Thomas Lundqvist Olandshallen
2022-01-16 11:30 171221085 Almunge IK P08/09 - SK Vide P08 2 - 3 Lars Karlsson, Georgios Papadakis Almunge Sporthall
2022-01-16 15:40 171221088 Vaksala SK P 08 Svart - Stenhagens KK P07/08 Röd 4 - 4 Albin Karlsson, Mattias Patrik Robert Thorsén IFU Arena B - Turbo Sport
2022-02-05 12:00 171221089 Storvreta IBK P08 röd - VÅSC 21 - 1 Albin Karlsson, Jan Tuominen Ärentunaskolan
2022-01-21 18:00 171221092 IBK Östhammar P07/08 - Alunda IBF P08 7 - 7 Thomas Tanskanen, Ronnie Eriksson Frösåkersskolan
2022-01-22 11:00 171221091 Wåhla IBK - Bälinge IF/Vaksala SK 2 - 12 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Östervåla Sporthall
2022-01-22 12:00 171221093 Rasbo IK P08/09 - Almunge IK P08/09 4 - 4 Lars Halvarsson, Georgios Papadakis Hall 2000
2022-01-30 16:30 171221095 SK Vide P08 - IFK Dannemora/Ö P07/09 3 - 3 Victor Flemström, Maximilian Halvarsson CIK B
2022-02-16 19:00 171221094 Enköpings IBK P08 - Bålsta FBC P 08 6 - 7 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2022-03-26 19:10 171221099 VÅSC - Stenhagens KK P07/08 Svart 3 - 6 Linus Häggblom, Jan Tuominen Baltichallen - ÅLAND
2022-01-29 12:30 171221103 IFK Dannemora/Ö P07/09 - Rasbo IK P08/09 4 - 0 Ronnie Eriksson, Jan-Olov Cederholm Österby Sim o Sporthall
2022-01-29 16:30 171221105 Storvreta IBK P08 röd - SK Vide P08 4 - 3 Markus Lundquist, Christian Brundin Storvreta IBK Sporthall
2022-02-13 11:00 171221102 Bålsta FBC P 08 - IBK Östhammar P07/08 7 - 3 Oliver Forsman, Niklas Forsman Fridegårdsskolan
2022-02-19 13:30 171221100 Alunda IBF P08 - Wåhla IBK 3 - 4 Georgios Papadakis, Peter Alenbring Olandshallen
2022-03-15 18:30 171221101 Almunge IK P08/09 - Bälinge IF/Vaksala SK 2 - 2 David Söderström, Lars Karlsson Almunge Sporthall
2022-03-19 13:40 171221104 Vaksala SK P 08 Svart - Enköpings IBK P08 6 - 3 Jan-Olov Cederholm, Elin Bexell IFU Arena B - Turbo Sport
2022-03-27 10:50 171221108 VÅSC - Stenhagens KK P07/08 Röd 2 - 9 , Linus Häggblom Baltichallen - ÅLAND
2022-02-04 18:00 171221112 IBK Östhammar P07/08 - Vaksala SK P 08 Svart 1 - 4 Pontus Orebrand, Jonas Nordqvist Frösåkersskolan
2022-02-05 10:30 171221111 IFK Dannemora/Ö P07/09 - Bälinge IF/Vaksala SK 3 - 5 Fredrik Longgren, Jouni Myller Österby Sim o Sporthall
2022-02-05 12:00 171221109 Wåhla IBK - Almunge IK P08/09 4 - 6 Vesa Petterson, Ronnie Eriksson Östervåla Sporthall
2022-02-05 12:50 171221115 SK Vide P08 - Stenhagens KK P07/08 Svart 0 - 4 Victor Flemström, Tima Shtutman CIK A
2022-02-05 14:20 171221110 Alunda IBF P08 - Bålsta FBC P 08 3 - 4 Christoffer Fredriksson, Georgios Papadakis Olandshallen
2022-03-27 13:00 171221113 Rasbo IK P08/09 - Storvreta IBK P08 röd 1 - 9 Thomas Lundqvist, Niklas Arvidsson Hall 2000
2022-02-12 10:30 171221119 IFK Dannemora/Ö P07/09 - Almunge IK P08/09 4 - 3 Ronnie Eriksson, Christian Brundin Österby Sim o Sporthall
2022-02-12 11:20 171221120 Vaksala SK P 08 Svart - Alunda IBF P08 4 - 2 Rebecka Ulriksson, Thomas Lundqvist IFU Arena B - Turbo Sport
2022-02-12 12:30 171221118 Bålsta FBC P 08 - Wåhla IBK 15 - 0 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin Fridegårdsskolan
2022-02-13 09:10 171221121 Storvreta IBK P08 röd - Bälinge IF/Vaksala SK 3 - 4 Peter Högman, Georgios Papadakis Storvreta IBK Sporthall
2022-02-13 12:50 171221123 Stenhagens KK P07/08 Svart - Rasbo IK P08/09 10 - 4 Vendela Eklund, Elin Bexell Stenhagenskolans Sporthall
2022-02-13 14:20 171221124 VÅSC - Enköpings IBK P08 5 - 7 Baltichallen - ÅLAND
2022-02-16 19:30 171221125 Stenhagens KK P07/08 Röd - SK Vide P08 0 - 4 Haris Hodzic, Fredrik Longgren Stenhagenskolans Sporthall
2022-03-05 10:50 171221131 Bälinge IF/Vaksala SK - Stenhagens KK P07/08 Svart 1 - 4 Martin Hallén Almroth, Bo Pettersson Loklint IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-03-05 11:00 171221132 IBK Östhammar P07/08 - VÅSC 6 - 3 David Söderström, Dan Vikström Frösåkersskolan
2022-03-05 12:45 171221128 Bålsta FBC P 08 - Vaksala SK P 08 Svart 2 - 2 Vendela Eklund, Niklas Forsman Fridegårdsskolan
2022-03-06 11:15 171221129 Almunge IK P08/09 - Storvreta IBK P08 röd 1 - 5 Maximilian Halvarsson, Pontus Rosendal Almunge Sporthall
2022-03-06 12:00 171221133 Rasbo IK P08/09 - Stenhagens KK P07/08 Röd 5 - 7 Johnny Söderqvist, Tony Nyberg Hall 2000
2022-03-26 12:30 171221127 Wåhla IBK - IFK Dannemora/Ö P07/09 2 - 17 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Östervåla Sporthall
2022-03-06 14:20 171221140 VÅSC - Alunda IBF P08 6 - 7 Baltichallen - ÅLAND
2022-03-12 12:50 171221144 SK Vide P08 - Enköpings IBK P08 3 - 4 Lars Karlsson, Felix Pettersson CIK A
2022-03-12 16:40 171221137 Storvreta IBK P08 röd - IFK Dannemora/Ö P07/09 4 - 3 Felicia Hoff, Rasmus Edin Ärentunaskolan
2022-03-13 11:20 171221136 Vaksala SK P 08 Svart - Wåhla IBK 18 - 1 Jan Tuominen, Christian Brundin IFU Arena B - Turbo Sport
2022-03-13 14:40 171221139 Stenhagens KK P07/08 Svart - Almunge IK P08/09 7 - 2 Haris Hodzic, Tima Shtutman Stenhagenskolans Sporthall
2022-03-23 19:30 171221141 Stenhagens KK P07/08 Röd - Bälinge IF/Vaksala SK 1 - 7 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink Stenhagenskolans Sporthall
2021-11-13 12:15 171221148 Bålsta FBC P 08 - VÅSC 7 - 3 Fredrik Karlsson, Niklas Forsman Fridegårdsskolan
2022-03-16 19:15 171221147 IFK Dannemora/Ö P07/09 - Stenhagens KK P07/08 Svart 2 - 4 Vesa Petterson, Ronnie Eriksson Österby Sim o Sporthall
2022-03-18 18:30 171221152 IBK Östhammar P07/08 - SK Vide P08 5 - 3 Jonas Nordqvist, Johnny Söderqvist Frösåkersskolan
2022-03-19 11:00 171221145 Wåhla IBK - Storvreta IBK P08 röd 6 - 20 Christian Brundin, Ronnie Eriksson Östervåla Sporthall
2022-03-19 13:40 171221149 Almunge IK P08/09 - Stenhagens KK P07/08 Röd 0 - 2 Tony Sundström, Thomas Lundqvist Almunge Sporthall
2022-03-20 12:00 171221153 Rasbo IK P08/09 - Enköpings IBK P08 0 - 10 Fabian Fahimi, Christoffer Stenlund Hall 2000
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Storvreta IBK P08 röd 14 11 1 2 109-48 61 34
2. Stenhagens KK P07/ 08 Svart 14 11 0 3 88-48 40 33
3. Bålsta FBC P 08 14 10 1 3 100-66 34 31
4. Enköpings IBK P08 14 9 2 3 90-55 35 29
5. Vaksala SK P 08 Svart 14 8 3 3 81-49 32 27
6. Stenhagens KK P07/ 08 Röd 14 8 2 4 83-60 23 26
7. SK Vide P08 14 7 2 5 61-46 15 23
8. IBK Östhammar P07/ 08 14 7 1 6 73-63 10 22
9. IFK Dannemora/ Ö P07/ 09 14 5 2 7 75-58 17 17
10. Bälinge IF/ Vaksala SK 7 5 1 1 41-16 25 16
11. Almunge IK P08/ 09 14 4 3 7 52-63 -11 15
12. Alunda IBF P08 14 4 2 8 52-63 -11 14
13. Rasbo IK P08/ 09 14 2 1 11 46-102 -56 7
14. VÅSC 14 1 2 11 62-117 -55 5
15. Wåhla IBK 14 1 1 12 47-174 -127 4
16. Frötuna IBF P 08/ 09 7 0 0 7 22-54 -32 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-09 09:00 171222003 Hagunda IF - Almunge IK P09 4 - 6 Jesper Thorsbrink, Wilbur Trost IFU Arena B - Turbo Sport
2021-10-09 10:30 171222002 Alunda IBF P09 - Vaksala SK P 09 1 - 7 Gabriel Wall, Filip Djerfh Olandshallen
2021-10-09 11:45 171222001 SK Vide PF09 Blå - IK Sirius FBC P09 Blå 5 - 1 Robert Mårtensson, Jan-Olov Cederholm Alsike sporthall
2021-10-10 14:00 171222005 Vaksala SK P 09 - SK Vide PF09 Blå 5 - 0 Jesper Thorsbrink, Wilbur Trost IFU Arena B - Turbo Sport
2021-10-17 09:00 171222006 IK Sirius FBC P09 Blå - Almunge IK P09 2 - 10 Elin Trolin, Tim Solig IFU Arena A
2021-10-17 11:10 171222007 Storvreta IBK P09 - Alunda IBF P09 4 - 6 Haris Hodzic, Georgios Papadakis Storvreta IBK Sporthall
2021-10-22 18:10 171222012 Alunda IBF P09 - Hagunda IF 5 - 5 Anton Wärm, Georgios Papadakis Olandshallen
2021-10-23 10:10 171222010 Vaksala SK P 09 - Storvreta IBK P09 7 - 2 Wilbur Trost, Christoffer Fredriksson IFU Arena B - Turbo Sport
2021-10-23 11:30 171222009 SK Vide PF09 Blå - Almunge IK P09 4 - 4 David Söderström, Tony Sundström CIK A
2021-10-31 11:40 171222013 Storvreta IBK P09 - SK Vide PF09 Blå 5 - 4 Tony Sundström, Haris Hodzic Storvreta IBK Sporthall
2021-10-31 12:30 171222015 Hagunda IF - Vaksala SK P 09 2 - 7 Noah Gustafsson, Rasmus Edin IFU Arena - Upplands Energi
2022-01-06 10:00 171222016 Alunda IBF P09 - IK Sirius FBC P09 Blå 9 - 6 Olle Isacsson, Christoffer Fredriksson Olandshallen
2021-11-14 09:00 171222020 Vaksala SK P 09 - IK Sirius FBC P09 Blå 6 - 2 Albin Karlsson, Jesper Thorsbrink IFU Arena - Upplands Energi
2021-11-14 11:30 171222019 Almunge IK P09 - Alunda IBF P09 5 - 7 Tony Sundström, David Söderström Almunge Sporthall
2021-11-14 12:20 171222018 Storvreta IBK P09 - Hagunda IF 6 - 10 Haris Hodzic, Georgios Papadakis Storvreta IBK Sporthall
2021-11-20 10:10 171222024 Vaksala SK P 09 - Almunge IK P09 2 - 2 Elias Brode, Alexander Stolt IFU Arena B - Turbo Sport
2021-11-21 11:20 171222021 Hagunda IF - SK Vide PF09 Blå 4 - 7 Victor Flemström, Maximilian Halvarsson IFU Arena B - Turbo Sport
2021-11-21 12:30 171222023 IK Sirius FBC P09 Blå - Storvreta IBK P09 8 - 5 Victor Flemström, Maximilian Halvarsson IFU Arena B - Turbo Sport
2021-11-23 18:10 171222026 Hagunda IF - IK Sirius FBC P09 Blå 13 - 4 Vesa Petterson, Christoffer Fredriksson IFU Arena B - Turbo Sport
2021-11-27 12:40 171222025 SK Vide PF09 Blå - Alunda IBF P09 6 - 6 Haris Hodzic, Peter Högman CIK A
2021-11-28 14:10 171222028 Storvreta IBK P09 - Almunge IK P09 1 - 8 Mattias Patrik Robert Thorsén, Georgios Papadakis Ärentunaskolan
2021-12-06 19:20 171222030 Vaksala SK P 09 - Alunda IBF P09 7 - 2 Christoffer Fredriksson, Henrik Wallenborg IFU Arena – DHinox
2021-12-07 18:40 171222029 IK Sirius FBC P09 Blå - SK Vide PF09 Blå 7 - 8 Mattias Patrik Robert Thorsén, Pontus Rosendal IFU Arena B - Turbo Sport
2021-12-19 11:30 171222031 Almunge IK P09 - Hagunda IF 7 - 1 Haris Hodzic, Markus Lundquist Almunge Sporthall
2021-12-10 18:30 171222035 Alunda IBF P09 - Storvreta IBK P09 10 - 2 Sam Varahram, Haris Hodzic Olandshallen
2022-02-06 15:30 171222033 SK Vide PF09 Blå - Vaksala SK P 09 3 - 4 Haris Hodzic, Christoffer Fredriksson CIK B
2022-03-22 18:30 171222034 Almunge IK P09 - IK Sirius FBC P09 Blå 13 - 6 Peter Alenbring, Olle Isacsson Almunge Sporthall
2021-12-18 13:55 171222037 Almunge IK P09 - SK Vide PF09 Blå 20 - 2 Mimma Spasic, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2021-12-19 09:00 171222040 Hagunda IF - Alunda IBF P09 4 - 11 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena A
2021-12-19 14:00 171222038 Storvreta IBK P09 - Vaksala SK P 09 7 - 6 Mikael Rosenius, Georgios Papadakis Storvreta IBK Sporthall
2022-01-08 11:20 171222043 Vaksala SK P 09 - Hagunda IF 5 - 3 Jan Tuominen, Elin Trolin IFU Arena - Upplands Energi
2022-01-08 11:30 171222041 SK Vide PF09 Blå - Storvreta IBK P09 12 - 3 Magnus Undén, Christoffer Stenlund Alsike sporthall
2022-01-08 12:30 171222044 IK Sirius FBC P09 Blå - Alunda IBF P09 5 - 14 Jan Tuominen, Elin Trolin IFU Arena - Upplands Energi
2022-01-15 11:30 171222045 Frötuna IBF P 08/09 - SK Vide PF09 Blå 7 - 3 Pontus Rosendal, Haris Hodzic Sävja Sporthall
2022-01-15 12:20 171222047 Alunda IBF P09 - Almunge IK P09 6 - 4 Mimma Spasic, Thomas Lundqvist Olandshallen
2022-01-15 14:50 171222048 IK Sirius FBC P09 Blå - Vaksala SK P 09 1 - 7 Rasmus Edin, Noah Gustafsson IFU Arena B - Turbo Sport
2022-01-16 12:40 171222046 Hagunda IF - Storvreta IBK P09 15 - 3 Christoffer Fredriksson, Anton Ceder IFU Arena – DHinox
2022-01-22 09:45 171222050 Alunda IBF P09 - Frötuna IBF P 08/09 9 - 5 Tony Sundström, Peter Alenbring Olandshallen
2022-01-22 14:00 171222049 SK Vide PF09 Blå - Hagunda IF 1 - 7 Victor Flemström, Maximilian Halvarsson CIK A
2022-01-23 11:30 171222051 Storvreta IBK P09 - IK Sirius FBC P09 Blå 6 - 1 Lars Halvarsson, Elias Brode Storvreta IBK Sporthall
2022-01-23 11:30 171222052 Almunge IK P09 - Vaksala SK P 09 8 - 2 Per-Olof Svensson, Jan Tuominen Almunge Sporthall
2022-01-29 09:00 171222055 Vaksala SK P 09 - Frötuna IBF P 08/09 7 - 3 Mattias Patrik Robert Thorsén, Jan Tuominen IFU Arena – DHinox
2022-01-29 12:20 171222053 Alunda IBF P09 - SK Vide PF09 Blå WW (-5 - -5) Olandshallen
2022-01-30 18:20 171222054 IK Sirius FBC P09 Blå - Hagunda IF 0 - 16 Vendela Eklund, Elin Bexell IFU Arena - Upplands Energi
2022-03-29 18:30 171222056 Almunge IK P09 - Storvreta IBK P09 7 - 2 Tony Sundström, David Söderström Almunge Sporthall
2022-02-05 13:20 171222060 Storvreta IBK P09 - Frötuna IBF P 08/09 3 - 10 Jan Tuominen, Albin Karlsson Ärentunaskolan
2022-02-05 15:15 171222057 SK Vide PF09 Blå - IK Sirius FBC P09 Blå 11 - 6 Victor Flemström, Mimma Spasic CIK A
2022-02-05 15:30 171222058 Alunda IBF P09 - Vaksala SK P 09 4 - 8 Christoffer Fredriksson, Georgios Papadakis Olandshallen
2022-02-06 11:30 171222059 Almunge IK P09 - Hagunda IF 4 - 4 Haris Hodzic, Georgios Papadakis Almunge Sporthall
2022-02-12 09:00 171222061 Vaksala SK P 09 - SK Vide PF09 Blå 4 - 2 Rebecka Ulriksson, Thomas Lundqvist IFU Arena B - Turbo Sport
2022-02-13 12:50 171222064 Hagunda IF - Frötuna IBF P 08/09 8 - 6 Jesper Thorsbrink, Tima Shtutman IFU Arena - Upplands Energi
2022-02-13 14:50 171222063 Storvreta IBK P09 - Alunda IBF P09 2 - 9 Christoffer Stenlund, Christian Brundin Ärentunaskolan
2022-02-13 17:00 171222062 IK Sirius FBC P09 Blå - Almunge IK P09 3 - 10 Christoffer Wallenborg, Thomas Lundqvist IFU Arena – DHinox
2022-03-05 09:00 171222066 Vaksala SK P 09 - Storvreta IBK P09 8 - 2 Georgios Papadakis, Haris Hodzic IFU Arena – DHinox
2022-03-05 10:10 171222068 Alunda IBF P09 - Hagunda IF 0 - 10 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink Olandshallen
2022-03-05 10:15 171222067 Frötuna IBF P 08/09 - IK Sirius FBC P09 Blå 9 - 4 Henrik Wallenborg, Elin Trolin Sävja Sporthall
2022-03-05 11:30 171222065 SK Vide PF09 Blå - Almunge IK P09 7 - 7 Mimma Spasic, Albin Karlsson CIK A
2022-03-11 18:30 171222072 Alunda IBF P09 - IK Sirius FBC P09 Blå 8 - 4 Per-Olof Svensson, Niklas Arvidsson Olandshallen
2022-03-12 13:55 171222070 Almunge IK P09 - Frötuna IBF P 08/09 9 - 6 Tony Sundström, Hannes Hämäläinen Almunge Sporthall
2022-03-13 10:10 171222071 Hagunda IF - Vaksala SK P 09 6 - 8 Jesper Thorsbrink, Tima Shtutman IFU Arena B - Turbo Sport
2022-03-13 16:20 171222069 Storvreta IBK P09 - SK Vide PF09 Blå 2 - 3 Fredrik Longgren, Christian Brundin Storvreta IBK Sporthall
2022-03-20 09:30 171222074 Storvreta IBK P09 - Hagunda IF 1 - 17 Rasmus Edin, Noah Gustafsson Storvreta IBK Sporthall
2022-03-20 11:30 171222075 Almunge IK P09 - Alunda IBF P09 8 - 2 Tony Sundström, Handrin Thunqvist Almunge Sporthall
2022-03-20 15:10 171222076 Vaksala SK P 09 - IK Sirius FBC P09 Blå 7 - 6 Jouni Myller, Fredrik Longgren IFU Arena B - Turbo Sport
2022-03-27 11:20 171222080 Vaksala SK P 09 - Almunge IK P09 3 - 3 Mattias Patrik Robert Thorsén, Pontus Rosendal IFU Arena - Upplands Energi
2022-03-27 12:30 171222079 IK Sirius FBC P09 Blå - Storvreta IBK P09 15 - 3 Rasmus Edin, Noah Gustafsson IFU Arena - Upplands Energi
2022-03-27 13:40 171222077 Hagunda IF - SK Vide PF09 Blå 9 - 2 Noah Gustafsson, Rasmus Edin IFU Arena - Upplands Energi
2022-03-19 171222084 Storvreta IBK P09 - Almunge IK P09 WW (-5 - -5) Ärentunaskolan
2022-04-02 10:00 171222081 SK Vide PF09 Blå - Alunda IBF P09 3 - 6 Victor Flemström, David Söderström CIK A
2022-04-02 10:10 171222082 Hagunda IF - IK Sirius FBC P09 Blå OW (0 - 5) IFU Arena - Upplands Energi
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vaksala SK P 09 19 15 2 2 110-59 51 47
2. Almunge IK P09 19 11 5 3 135-69 66 38
3. Alunda IBF P09 19 11 2 6 115-100 15 35
4. Hagunda IF 19 9 2 8 138-88 50 29
5. SK Vide PF09 Blå 19 6 3 10 83-112 -29 21
6. Frötuna IBF P 08/ 09 7 3 0 4 46-43 3 9
7. IK Sirius FBC P09 Blå 19 3 0 16 86-160 -74 9
8. Storvreta IBK P09 19 3 0 16 59-161 -102 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-16 09:00 171223008 Björklinge BK P08/09 - Rosersberg Arlanda IBK P09/10 2 - 6 Felicia Hoff, Wilbur Trost Björklinge Sporthall
2021-10-16 12:00 171223001 IBF Roslagsalliansen P09NE - Tierp IBK P09 4 - 1 Markus Lundquist, Lars Karlsson Sportcentrum
2021-10-16 12:00 171223002 Tobo/Örbyhus FF P09/10 - SK Vide PF09 Vit 8 - 5 Anders Löfgren, Magnus Nordahl Örbyhus Sporthall
2021-10-16 12:15 171223004 Örsundsbro IF P09 (Blå 1) - Enköpings IBK P09 6 - 4 Vendela Eklund, Peter Högman Örsundsbro Sporthall
2021-10-17 12:20 171223003 Storvreta IBK P10 - Bålsta FBC P09 8 - 2 Haris Hodzic, Georgios Papadakis Storvreta IBK Sporthall
2021-10-17 14:50 171223007 IK Sirius FBC P08/09 Södra - Bälinge IF P09 2 - 4 Vendela Eklund, Villiam Lööf IFU Arena B - Turbo Sport
2021-10-23 09:00 171223014 Bälinge IF P09 - Hagunda IF P08/09 2 - 7 Wilbur Trost, Christoffer Fredriksson IFU Arena B - Turbo Sport
2021-10-23 11:30 171223011 Enköpings IBK P09 - Tobo/Örbyhus FF P09/10 7 - 9 Fredrik Karlsson, Haris Hodzic S:t Ilianshallen
2021-10-23 13:00 171223016 Björklinge BK P08/09 - IK Sirius FBC P08/09 Södra 3 - 8 Alexander Stolt, Fredrik Longgren Björklinge Sporthall
2021-10-23 13:20 171223010 Bålsta FBC P09 - Tierp IBK P09 5 - 7 Simon Hillerius Öberg, Niklas Forsman Fridegårdsskolan
2021-10-23 15:15 171223009 SK Vide PF09 Vit - IBF Roslagsalliansen P09NE 2 - 5 Pontus Rosendal, Mikael Rosenius CIK A
2021-10-24 11:30 171223013 Midas IBK P10 - Örsundsbro IF P09 (Blå 1) 14 - 0 Rohnny Åhman, Christian Brundin Hallstaviks Sporthall
2021-10-30 09:00 171223018 SK Vide PF09 Vit - Enköpings IBK P09 7 - 6 Victor Flemström, Maximilian Halvarsson CIK A
2021-10-30 12:30 171223022 Örsundsbro IF P09 (Blå 1) - Rosersberg Arlanda IBK P09/10 3 - 6 Simon Hillerius Öberg, Ronnie Eriksson Örsundsbro Sporthall
2021-10-30 13:40 171223020 Tobo/Örbyhus FF P09/10 - Midas IBK P10 1 - 12 Christian Brundin, Jouni Myller Örbyhus Sporthall
2021-10-30 13:45 171223017 IBF Roslagsalliansen P09NE - Bålsta FBC P09 17 - 0 Lars Karlsson, Tony Sundström Sportcentrum
2021-10-31 10:30 171223021 Storvreta IBK P10 - Bälinge IF P09 0 - 16 Haris Hodzic, Tony Sundström Storvreta IBK Sporthall
2021-10-31 11:20 171223023 Hagunda IF P08/09 - Björklinge BK P08/09 17 - 4 Rasmus Edin, Noah Gustafsson IFU Arena - Upplands Energi
2021-11-13 09:45 171223029 Rosersberg Arlanda IBK P09/10 - Tobo/Örbyhus FF P09/10 6 - 3 Oscar Rosendahl, Viktor Bigander Möller Ekilla Sporthall
2021-11-13 13:15 171223027 Midas IBK P10 - SK Vide PF09 Vit 8 - 1 Lars Karlsson, Dan Vikström Hallstaviks Sporthall
2021-11-13 13:40 171223030 Björklinge BK P08/09 - Storvreta IBK P10 7 - 1 Simon Hillerius Öberg, Felicia Hoff Björklinge Sporthall
2021-11-14 10:40 171223028 Bälinge IF P09 - Tierp IBK P09 5 - 1 Villiam Lööf, Mattias Patrik Robert Thorsén IFU Arena B - Turbo Sport
2021-11-14 11:50 171223031 IK Sirius FBC P08/09 Södra - Örsundsbro IF P09 (Blå 1) 13 - 2 Villiam Lööf, Mattias Patrik Robert Thorsén IFU Arena B - Turbo Sport
2021-11-14 12:00 171223025 Enköpings IBK P09 - IBF Roslagsalliansen P09NE 6 - 2 Erik Rosvall, Johan Lanzaro S:t Ilianshallen
2021-11-20 11:00 171223038 Tobo/Örbyhus FF P09/10 - IK Sirius FBC P08/09 Södra 1 - 1 Dan Vikström, Thomas Larsson Örbyhus Sporthall
2021-11-20 11:30 171223036 SK Vide PF09 Vit - Rosersberg Arlanda IBK P09/10 2 - 9 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink CIK A
2021-11-20 12:30 171223035 Bålsta FBC P09 - Bälinge IF P09 1 - 12 Vendela Eklund, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2021-11-21 10:10 171223040 Hagunda IF P08/09 - Örsundsbro IF P09 (Blå 1) 22 - 3 Noah Gustafsson, Alexander Stolt IFU Arena B - Turbo Sport
2021-11-21 13:30 171223034 Enköpings IBK P09 - Midas IBK P10 2 - 15 Erik Rosvall, Peter Högman S:t Ilianshallen
2022-03-23 18:15 171223037 Tierp IBK P09 - Björklinge BK P08/09 5 - 4 Haris Hodzic, Vesa Petterson Aspenhallen
2021-11-25 19:00 171223041 Midas IBK P10 - IBF Roslagsalliansen P09NE 5 - 1 David Söderström, Tony Sundström Hallstaviks Sporthall
2021-11-27 10:00 171223043 Rosersberg Arlanda IBK P09/10 - Enköpings IBK P09 5 - 7 Mimma Spasic, Georgios Papadakis Rosershallen
2021-11-27 10:15 171223045 SK Vide PF09 Vit - IK Sirius FBC P08/09 Södra 3 - 4 Peter Högman, David Wigfeldt CIK A
2021-11-27 13:00 171223044 Björklinge BK P08/09 - Bålsta FBC P09 15 - 3 Albin Karlsson, Elias Brode Björklinge Sporthall
2021-11-27 15:45 171223048 Örsundsbro IF P09 (Blå 1) - Storvreta IBK P10 5 - 4 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2021-12-11 11:40 171223047 Hagunda IF P08/09 - Tobo/Örbyhus FF P09/10 WW (-5 - -5) IFU Arena - Upplands Energi
2021-12-04 10:00 171223054 SK Vide PF09 Vit - Hagunda IF P08/09 4 - 6 Elias Brode, Mikael Rosenius CIK A
2021-12-04 11:30 171223055 Tierp IBK P09 - Örsundsbro IF P09 (Blå 1) 12 - 2 Sean Norouz, Gustav Johansson Aspenhallen
2021-12-04 12:00 171223056 Tobo/Örbyhus FF P09/10 - Storvreta IBK P10 8 - 2 Tima Shtutman, Oskar Wallin Örbyhus Sporthall
2021-12-04 14:45 171223052 Enköpings IBK P09 - IK Sirius FBC P08/09 Södra 10 - 5 Erik Rosvall, Bo Pettersson Loklint S:t Ilianshallen
2021-12-05 11:00 171223050 Midas IBK P10 - Rosersberg Arlanda IBK P09/10 8 - 0 Fredrik Longgren, Christian Brundin Hallstaviks Sporthall
2021-12-05 14:00 171223049 IBF Roslagsalliansen P09NE - Bälinge IF P09 7 - 3 Haris Hodzic, Peter Högman Sparbankshallen
2021-12-06 19:50 171223061 Hagunda IF P08/09 - Enköpings IBK P09 WW (-5 - -5) Lars Halvarsson, Bo Pettersson Loklint IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-12-11 11:00 171223062 Örsundsbro IF P09 (Blå 1) - Bålsta FBC P09 4 - 6 Fredrik Karlsson, Peter Högman Örsundsbro Sporthall
2021-12-11 11:20 171223059 Midas IBK P10 - IK Sirius FBC P08/09 Södra 9 - 1 Fabian Fahimi, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2021-12-11 12:30 171223057 Rosersberg Arlanda IBK P09/10 - IBF Roslagsalliansen P09NE 2 - 7 Anton Fritshammar, Imtiaz Karim Rosershallen
2021-12-11 13:40 171223058 Björklinge BK P08/09 - Bälinge IF P09 2 - 5 Felicia Hoff, Lars Halvarsson Björklinge Sporthall
2022-01-08 12:00 171223064 Tobo/Örbyhus FF P09/10 - Tierp IBK P09 7 - 5 Vesa Petterson, Tima Shtutman Örbyhus Sporthall
2022-01-23 18:10 171223063 Storvreta IBK P10 - SK Vide PF09 Vit 2 - 12 Haris Hodzic, Vesa Petterson IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-12-17 18:45 171223070 Enköpings IBK P09 - Storvreta IBK P10 15 - 1 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2021-12-18 10:45 171223072 SK Vide PF09 Vit - Tierp IBK P09 7 - 5 Pontus Rosendal, Robin Rosendal CIK A
2021-12-18 12:30 171223071 Bålsta FBC P09 - Tobo/Örbyhus FF P09/10 2 - 7 Fredrik Karlsson, Fabian Fahimi Fridegårdsskolan
2021-12-18 13:30 171223065 IBF Roslagsalliansen P09NE - Björklinge BK P08/09 WO (5 - 0) David Söderström, Tony Sundström Sportcentrum
2021-12-19 13:40 171223066 IK Sirius FBC P08/09 Södra - Rosersberg Arlanda IBK P09/10 5 - 5 Rasmus Edin, Noah Gustafsson IFU Arena A
2022-02-20 19:00 171223068 Midas IBK P10 - Hagunda IF P08/09 5 - 6 Lars Karlsson, Rohnny Åhman Hallstaviks Sporthall
2022-01-15 11:15 171223079 Tierp IBK P09 - Enköpings IBK P09 5 - 5 Jouni Myller, Fredrik Longgren Aspenhallen
2022-01-15 12:15 171223080 SK Vide PF09 Vit - Bålsta FBC P09 1 - 5 Victor Flemström, Maximilian Halvarsson CIK A
2022-01-15 16:00 171223073 IK Sirius FBC P08/09 Södra - IBF Roslagsalliansen P09NE 5 - 2 Mimma Spasic, Mikael Rosenius IFU Arena - Upplands Energi
2022-01-15 17:00 171223076 Örsundsbro IF P09 (Blå 1) - Bälinge IF P09 1 - 7 Vendela Eklund, Elias Brode Örsundsbro Sporthall
2022-01-16 10:30 171223077 Storvreta IBK P10 - Midas IBK P10 3 - 7 Vendela Eklund, Elin Bexell Storvreta IBK Sporthall
2022-01-16 11:20 171223075 Hagunda IF P08/09 - Rosersberg Arlanda IBK P09/10 5 - 3 Felicia Hoff, Tima Shtutman IFU Arena B - Turbo Sport
2022-01-22 10:00 171223084 Rosersberg Arlanda IBK P09/10 - Storvreta IBK P10 12 - 0 Pontus Rosendal, Mimma Spasic Ekilla Sporthall
2022-01-23 10:10 171223082 IK Sirius FBC P08/09 Södra - Hagunda IF P08/09 4 - 2 David Söderström, Villiam Lööf IFU Arena - Upplands Energi
2022-01-23 11:15 171223088 Enköpings IBK P09 - Bålsta FBC P09 9 - 5 Vendela Eklund, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2022-01-23 11:20 171223085 Bälinge IF P09 - Tobo/Örbyhus FF P09/10 5 - 2 Pontus Rosendal, Albin Karlsson IFU Arena - Upplands Energi
2022-02-27 171223086 Midas IBK P10 - Tierp IBK P09 WO (5 - 0) Hallstaviks Sporthall
2022-02-27 16:10 171223083 Björklinge BK P08/09 - Örsundsbro IF P09 (Blå 1) 8 - 6 Vesa Petterson, Tima Shtutman Björklinge Sporthall
2022-01-29 11:00 171223092 Tobo/Örbyhus FF P09/10 - Björklinge BK P08/09 7 - 6 Elias Brode, Christian Brundin Örbyhus Sporthall
2022-01-29 12:00 171223091 Storvreta IBK P10 - IK Sirius FBC P08/09 Södra 4 - 4 David Söderström, Georgios Papadakis Ärentunaskolan
2022-01-29 12:45 171223093 Tierp IBK P09 - Rosersberg Arlanda IBK P09/10 7 - 5 Elias Brode, Christian Brundin Aspenhallen
2022-01-29 14:00 171223095 Bålsta FBC P09 - Midas IBK P10 1 - 14 Niklas Forsman, Oliver Forsman Fridegårdsskolan
2022-01-30 11:50 171223089 Hagunda IF P08/09 - IBF Roslagsalliansen P09NE WW (-5 - -5) David Wigfeldt, Anton Ceder IFU Arena A
2022-02-03 17:00 171223094 SK Vide PF09 Vit - Bälinge IF P09 4 - 5 Victor Flemström, David Söderström CIK B
2022-02-05 10:20 171223101 Björklinge BK P08/09 - SK Vide PF09 Vit 3 - 6 Felicia Hoff, Thomas Lundqvist Björklinge Sporthall
2022-02-05 12:45 171223100 Tierp IBK P09 - IK Sirius FBC P08/09 Södra 3 - 4 Dan Vikström, Christian Brundin Aspenhallen
2022-02-05 13:00 171223097 IBF Roslagsalliansen P09NE - Örsundsbro IF P09 (Blå 1) 8 - 3 Per-Olof Svensson, Lars Karlsson Sportcentrum
2022-02-06 09:20 171223103 Enköpings IBK P09 - Bälinge IF P09 7 - 4 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2022-02-06 10:10 171223098 Hagunda IF P08/09 - Storvreta IBK P10 3 - 5 Vendela Eklund, Elin Bexell IFU Arena – DHinox
2022-02-19 10:30 171223102 Rosersberg Arlanda IBK P09/10 - Bålsta FBC P09 17 - 6 Mimma Spasic, Tima Shtutman Ekilla Sporthall
2022-02-12 10:00 171223107 Tierp IBK P09 - Hagunda IF P08/09 0 - 6 Fredrik Longgren, Jouni Myller Aspenhallen
2022-02-12 10:00 171223109 Bålsta FBC P09 - IK Sirius FBC P08/09 Södra 3 - 8 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin Fridegårdsskolan
2022-02-12 12:00 171223106 Tobo/Örbyhus FF P09/10 - Örsundsbro IF P09 (Blå 1) 5 - 5 Jesper Thorsbrink, Tima Shtutman Örbyhus Sporthall
2022-02-12 12:50 171223105 Storvreta IBK P10 - IBF Roslagsalliansen P09NE 3 - 11 Christoffer Fredriksson, Tony Sundström Storvreta IBK Sporthall
2022-02-12 14:45 171223110 Enköpings IBK P09 - Björklinge BK P08/09 1 - 1 Fredrik Karlsson, Fabian Fahimi S:t Ilianshallen
2022-02-13 11:30 171223112 Midas IBK P10 - Bälinge IF P09 13 - 3 Tony Sundström, Olle Isacsson Hallstaviks Sporthall
2022-03-05 10:00 171223113 IBF Roslagsalliansen P09NE - Tobo/Örbyhus FF P09/10 4 - 4 Lars Karlsson, Christian Brundin Sportcentrum
2022-03-05 10:10 171223116 Hagunda IF P08/09 - Bålsta FBC P09 3 - 8 Haris Hodzic, Georgios Papadakis IFU Arena – DHinox
2022-03-05 10:20 171223119 Björklinge BK P08/09 - Midas IBK P10 2 - 15 Gabriel Wall, Vesa Petterson Björklinge Sporthall
2022-03-05 11:00 171223120 Rosersberg Arlanda IBK P09/10 - Bälinge IF P09 4 - 6 Victor Flemström, Maximilian Halvarsson Ekilla Sporthall
2022-03-05 13:45 171223115 Örsundsbro IF P09 (Blå 1) - SK Vide PF09 Vit 4 - 1 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2022-03-06 10:30 171223114 Storvreta IBK P10 - Tierp IBK P09 3 - 6 Lars Halvarsson, Ronnie Eriksson Ärentunaskolan
2022-03-12 10:00 171223121 Tierp IBK P09 - IBF Roslagsalliansen P09NE 2 - 3 Jouni Myller, Thomas Lundqvist Aspenhallen
2022-03-12 12:00 171223128 Rosersberg Arlanda IBK P09/10 - Björklinge BK P08/09 7 - 7 Rohnny Åhman, Fredrik Karlsson Ekilla Sporthall
2022-03-12 13:15 171223123 Bålsta FBC P09 - Storvreta IBK P10 5 - 9 Oliver Forsman, Vendela Eklund Fridegårdsskolan
2022-03-12 14:00 171223122 SK Vide PF09 Vit - Tobo/Örbyhus FF P09/10 5 - 1 Lars Karlsson, Felix Pettersson CIK A
2022-03-13 09:00 171223127 Bälinge IF P09 - IK Sirius FBC P08/09 Södra 3 - 1 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena B - Turbo Sport
2022-03-13 10:30 171223124 Enköpings IBK P09 - Örsundsbro IF P09 (Blå 1) 6 - 2 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2022-03-13 18:20 171223153 Bålsta FBC P09 - Hagunda IF P08/09 8 - 10 Peter Högman, Jan-Olov Cederholm Fridegårdsskolan
2022-03-19 11:45 171223130 Tierp IBK P09 - Bålsta FBC P09 6 - 2 Per-Olof Svensson, Handrin Thunqvist Aspenhallen
2022-03-19 12:10 171223129 IBF Roslagsalliansen P09NE - SK Vide PF09 Vit 3 - 1 , Markus Lundquist Sportcentrum
2022-03-19 12:40 171223131 Tobo/Örbyhus FF P09/10 - Enköpings IBK P09 5 - 4 Haris Hodzic, Georgios Papadakis Örbyhus Sporthall
2022-03-19 15:30 171223133 Örsundsbro IF P09 (Blå 1) - Midas IBK P10 0 - 10 Fredrik Karlsson, Peter Högman Örsundsbro Sporthall
2022-03-20 12:50 171223134 Hagunda IF P08/09 - Bälinge IF P09 5 - 4 Albin Karlsson, Elin Bexell IFU Arena B - Turbo Sport
2022-03-20 14:00 171223136 IK Sirius FBC P08/09 Södra - Björklinge BK P08/09 8 - 5 Albin Karlsson, Elin Bexell IFU Arena B - Turbo Sport
2022-03-26 14:00 171223154 Tierp IBK P09 - Storvreta IBK P10 13 - 4 Haris Hodzic, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2022-03-26 09:00 171223143 Björklinge BK P08/09 - Hagunda IF P08/09 3 - 3 Georgios Papadakis, Fredrik Longgren Björklinge Sporthall
2022-03-26 10:00 171223142 Rosersberg Arlanda IBK P09/10 - Örsundsbro IF P09 (Blå 1) 10 - 1 Peter Högman, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2022-03-26 11:00 171223140 Midas IBK P10 - Tobo/Örbyhus FF P09/10 6 - 1 David Söderström, Tony Sundström Hallstaviks Sporthall
2022-03-26 13:10 171223137 Bålsta FBC P09 - IBF Roslagsalliansen P09NE 4 - 8 Robert Mårtensson, Mimma Spasic Fridegårdsskolan
2022-03-26 15:00 171223138 Enköpings IBK P09 - SK Vide PF09 Vit 2 - 2 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2022-03-28 18:50 171223141 Bälinge IF P09 - Storvreta IBK P10 12 - 1 Markus Lundquist, Mattias Patrik Robert Thorsén Vattholma Sporthall
2022-04-02 11:15 171223148 Tierp IBK P09 - Bälinge IF P09 9 - 6 Dan Vikström, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2022-04-02 11:30 171223147 SK Vide PF09 Vit - Midas IBK P10 2 - 3 Victor Flemström, David Söderström CIK A
2022-04-02 12:00 171223145 IBF Roslagsalliansen P09NE - Enköpings IBK P09 2 - 5 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin Sportcentrum
2022-04-02 12:15 171223151 Örsundsbro IF P09 (Blå 1) - IK Sirius FBC P08/09 Södra 7 - 7 Erik Rosvall, Vendela Eklund Örsundsbro Sporthall
2022-04-02 12:30 171223149 Tobo/Örbyhus FF P09/10 - Rosersberg Arlanda IBK P09/10 5 - 3 Jaad Abou Chaaya, Dan Vikström Örbyhus Sporthall
2022-04-03 14:10 171223150 Storvreta IBK P10 - Björklinge BK P08/09 3 - 6 Haris Hodzic, Georgios Papadakis Storvreta IBK Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Midas IBK P10 16 15 0 1 149-24 125 45
2. IBF Roslagsalliansen P09NE 17 11 1 5 89-51 38 34
3. Bälinge IF P09 17 11 0 6 102-67 35 33
4. Hagunda IF P08/ 09 16 9 1 6 95-68 27 28
5. IK Sirius FBC P08/ 09 Södra 16 8 4 4 80-66 14 28
6. Enköpings IBK P09 17 8 3 6 96-81 15 27
7. Tobo/ Örbyhus FF P09/ 10 17 8 3 6 74-83 -9 27
8. Tierp IBK P09 17 8 1 8 87-77 10 25
9. Rosersberg Arlanda IBK P09/ 10 16 7 2 7 100-74 26 23
10. SK Vide PF09 Vit 17 5 1 11 65-79 -14 16
11. Björklinge BK P08/ 09 17 4 3 10 78-106 -28 15
12. Örsundsbro IF P09 (Blå 1) 17 3 2 12 54-143 -89 11
13. Storvreta IBK P10 17 3 1 13 53-144 -91 10
14. Bålsta FBC P09 17 3 0 14 66-155 -89 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis