Juniorallsvenskan DJ18 (2021/22)

Gruppspel
Juniorallsvenskan A DJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-17 19:00 580730002 Gullänget-Kroksta IBS - IBF Dalen/FC Dalen 0 - 2 Ivica Matanovic, Göran Norberg Skyttis Arena
2021-09-17 19:00 580730006 Umeå Västra IBK - RIG Umeå IBF 2 - 12 Sanna Åslin, Tilde Wikström Midgårdshallen
2021-09-19 14:00 580730001 Umeå City IBF - Gamla Stan IBK 1 - 7 Therese Edin, Sanna Åslin Vildmannahallen
2021-10-16 16:00 580730004 Luleå SK/IBK Luleå - Umeå Västra IF 2 - 6 Johan Kemi, Christer Uggla Kronanhallen
2021-09-22 20:30 580730012 Umeå Västra IF - Umeå Västra IBK 5 - 1 Louise Ramebäck, Sanna Åslin Midgårdshallen
2021-09-24 19:00 580730007 IBF Dalen/FC Dalen - Umeå City IBF 4 - 1 Sanna Åslin, Louise Ramebäck Musköten 1
2021-09-26 16:00 580730009 Gamla Stan IBK - Örnsköldsvik IBF 7 - 4 Carl Rosenberg, Simon Blom Balderhallen A
2022-01-16 12:00 580730010 Örnsköldsvik IBK - Luleå SK/IBK Luleå 3 - 6 Peder Lövdahl, Mikael Körning Skyttis Arena
2021-10-01 19:30 580730014 Örnsköldsvik IBF - Umeå Västra IBK 3 - 0 Ivica Matanovic, Christer Nensén Skyttis Arena
2021-10-02 11:30 580730015 Gullänget-Kroksta IBS - Gamla Stan IBK 4 - 4 Mikael Körning, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2021-10-02 12:30 580730013 Umeå City IBF - Luleå SK/IBK Luleå 7 - 1 Albin Berglund, Linus Berglund Sävaråhallen
2021-10-15 19:30 580730017 Örnsköldsvik IBK - IBF Dalen/FC Dalen 2 - 3 Göran Norberg, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2021-10-08 19:00 580730024 IBF Dalen/FC Dalen - Umeå Västra IF 4 - 3 Viktoria Nordqvist, Matilda Karlsson Musköten 1
2021-10-09 14:00 580730021 Umeå Västra IBK - Gullänget-Kroksta IBS 3 - 5 Matilda Karlsson, Viktoria Nordqvist Midgårdshallen
2021-10-10 15:00 580730022 Gamla Stan IBK - RIG Umeå IBF 1 - 6 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Balderhallen A
2021-12-12 13:00 580730020 Luleå SK/IBK Luleå - Örnsköldsvik IBF 0 - 5 Edward Alatalo, Lars-Johan Rylander Kronanhallen
2021-10-22 19:20 580730030 IBF Dalen/FC Dalen - Örnsköldsvik IBF 5 - 4 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Musköten 2
2021-10-23 12:30 580730025 Umeå City IBF - Umeå Västra IBK 1 - 3 Peter Saari, Sanna Åslin Vildmannahallen
2021-10-23 16:00 580730026 Örnsköldsvik IBK - Gamla Stan IBK 2 - 11 Tindra Edlund, Göran Norberg Skyttis Arena
2021-10-24 15:45 580730029 Luleå SK/IBK Luleå - RIG Umeå IBF 1 - 12 Petter Lindkvist, Anton Backelind Kronanhallen
2021-11-06 14:00 580730032 Gamla Stan IBK - Umeå Västra IF 4 - 1 Ville Hedsberg, Jens Marklund Balderhallen A
2021-11-23 19:45 580730035 RIG Umeå IBF - IBF Dalen/FC Dalen 2 - 1 Peter Saari, Daniel Johannesson Umeå Energi Arena Väst
2021-12-04 12:00 580730031 Umeå Västra IBK - Örnsköldsvik IBK 4 - 4 Linus Berglund, Albin Berglund Jubileumshallen Teg
2022-02-26 17:00 580730034 Gullänget-Kroksta IBS - Luleå SK/IBK Luleå 4 - 1 Tindra Edlund, Maria Dahlin Örnsköldsviks Sporthall
2021-10-28 18:20 580730037 Umeå City IBF - RIG Umeå IBF 1 - 10 Louise Ramebäck, Sanna Åslin Vildmannahallen
2021-11-09 20:15 580730042 IBF Dalen/FC Dalen - Umeå Västra IBK 3 - 1 Viktor Grahn, Mattias Karlsson Musköten 1
2021-11-09 20:30 580730039 Umeå Västra IF - Örnsköldsvik IBF 3 - 4 David Lundberg, Jonas Ahlehjelm Midgårdshallen
2021-11-10 19:30 580730038 Örnsköldsvik IBK - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 2 Isac Rönkä, Tindra Edlund Skyttis Arena
2021-11-12 19:00 580730044 RIG Umeå IBF - Örnsköldsvik IBF 9 - 4 Louise Ramebäck, Sanna Åslin Umeå Energi Arena Väst
2021-11-12 19:30 580730045 Örnsköldsvik IBK - Umeå City IBF 2 - 5 Ivica Matanovic, Göran Norberg Skyttis Arena
2021-11-13 13:00 580730043 Gullänget-Kroksta IBS - Umeå Västra IF 0 - 3 Ivica Matanovic, Göran Norberg Skyttis Arena
2021-11-13 16:00 580730047 Gamla Stan IBK - Luleå SK/IBK Luleå 11 - 4 Carl Rosenberg, Daniel Degerman Balderhallen A
2021-11-19 19:00 580730053 IBF Dalen/FC Dalen - Gamla Stan IBK 4 - 1 Manuel Garzon, Andreas Eriksson Musköten 1
2021-11-20 12:30 580730050 Umeå Västra IF - RIG Umeå IBF 2 - 4 Sanna Åslin, Louise Ramebäck Midgårdshallen
2021-11-21 11:00 580730049 Umeå City IBF - Gullänget-Kroksta IBS 2 - 3 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Midgårdshallen
2021-11-23 17:45 580730051 Örnsköldsvik IBF - Örnsköldsvik IBK 6 - 3 Peter Näslund, Mikael Körning Skyttis Arena
2021-11-26 19:00 580730055 Umeå Västra IF - Umeå City IBF 3 - 1 Albin Berglund, Linus Berglund Midgårdshallen
2021-11-26 19:30 580730057 Örnsköldsvik IBF - Gullänget-Kroksta IBS 8 - 0 Maria Dahlin, Tindra Edlund Skyttis Arena
2021-11-27 12:00 580730056 RIG Umeå IBF - Örnsköldsvik IBK 19 - 0 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Umeå Energi Arena Väst
2021-11-27 15:00 580730060 Umeå Västra IBK - Gamla Stan IBK 1 - 7 Louise Ramebäck, Sanna Åslin Midgårdshallen
2021-12-05 11:30 580730058 IBF Dalen/FC Dalen - Luleå SK/IBK Luleå 3 - 1 Linus Berglund, Albin Berglund Musköten 1
2021-12-05 13:30 580730061 Umeå City IBF - Örnsköldsvik IBF 3 - 7 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Vildmannahallen
2021-12-07 20:00 580730062 Gullänget-Kroksta IBS - RIG Umeå IBF 0 - 10 Göran Norberg, Isac Rönkä Skyttis Arena
2021-12-11 16:00 580730063 Örnsköldsvik IBK - Umeå Västra IF 2 - 8 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2021-12-11 16:15 580730066 Luleå SK/IBK Luleå - Umeå Västra IBK 1 - 2 Victor Hansson, Edward Alatalo Kronanhallen
2021-11-30 19:45 580730072 RIG Umeå IBF - Umeå Västra IBK 17 - 0 Patrik Andersson, Marcus Lineruth Midgårdshallen
2021-12-04 14:00 580730070 Umeå Västra IF - Luleå SK/IBK Luleå 8 - 2 Linus Berglund, Albin Berglund Jubileumshallen Teg
2021-12-18 11:30 580730068 IBF Dalen/FC Dalen - Gullänget-Kroksta IBS 5 - 1 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Musköten 1
2022-02-06 16:00 580730067 Gamla Stan IBK - Umeå City IBF 11 - 3 Johan Rönnberg, Ville Hedsberg Balderhallen A
2022-01-12 20:30 580730078 Umeå Västra IBK - Umeå Västra IF 0 - 13 Tilde Wikström, Sanna Åslin Midgårdshallen
2022-01-14 19:00 580730073 Umeå City IBF - IBF Dalen/FC Dalen 5 - 6 Louise Ramebäck, Mattias Karlsson Vildmannahallen
2022-02-06 15:00 580730076 Luleå SK/IBK Luleå - Örnsköldsvik IBK 7 - 2 Petter Lindkvist, Christoffer Flemström Kronanhallen
2022-03-11 17:00 580730075 Örnsköldsvik IBF - Gamla Stan IBK 6 - 4 Peder Lövdahl, Mikael Körning Skyttis Arena
2022-01-23 15:45 580730079 Luleå SK/IBK Luleå - Umeå City IBF 5 - 1 Lars-Johan Rylander, Christoffer Flemström Kronanhallen
2022-02-09 20:30 580730080 Umeå Västra IBK - Örnsköldsvik IBF 0 - 2 Albin Berglund, Linus Berglund Midgårdshallen
2022-02-20 16:00 580730081 Gamla Stan IBK - Gullänget-Kroksta IBS 7 - 0 Simon Blom, Jens Marklund Balderhallen A
2022-03-15 20:30 580730083 IBF Dalen/FC Dalen - Örnsköldsvik IBK 3 - 1 Linus Berglund, Albin Berglund Musköten 1
2022-01-15 16:00 580730086 Örnsköldsvik IBF - Luleå SK/IBK Luleå 3 - 1 Göran Norberg, Peter Näslund Skyttis Arena
2022-01-29 11:30 580730087 Gullänget-Kroksta IBS - Umeå Västra IBK 5 - 2 Tindra Edlund, Isac Rönkä Skyttis Arena
2022-01-30 11:30 580730088 RIG Umeå IBF - Gamla Stan IBK 10 - 4 Peter Saari, Mats Erelund Umeå Energi Arena Väst
2022-02-08 19:00 580730090 Umeå Västra IF - IBF Dalen/FC Dalen 9 - 1 Louise Ramebäck, Sanna Åslin Umeå Energi Arena Öst
2022-02-11 19:30 580730096 Örnsköldsvik IBF - IBF Dalen/FC Dalen 3 - 4 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2022-02-12 11:00 580730091 Umeå Västra IBK - Umeå City IBF 5 - 0 Manuel Garzon, Andreas Eriksson Midgårdshallen
2022-02-12 12:30 580730092 Gamla Stan IBK - Örnsköldsvik IBK 3 - 3 Jens Marklund, Ville Hedsberg Balderhallen A
2022-02-12 13:00 580730095 RIG Umeå IBF - Luleå SK/IBK Luleå 9 - 0 Marcus Lineruth, Patrik Andersson Midgårdshallen
2022-02-18 19:20 580730101 IBF Dalen/FC Dalen - RIG Umeå IBF 1 - 6 Kevin Neemé, Peter Saari Musköten 2
2022-02-19 15:00 580730098 Umeå Västra IF - Gamla Stan IBK 6 - 0 Sanna Åslin, Manuel Garzon Midgårdshallen
2022-02-20 13:00 580730097 Örnsköldsvik IBK - Umeå Västra IBK 2 - 7 Johan Nyberg, Peter Näslund Skyttis Arena
2022-03-13 15:30 580730100 Luleå SK/IBK Luleå - Gullänget-Kroksta IBS 3 - 5 Petter Lindkvist, Lars-Johan Rylander Kronanhallen
2022-02-22 19:30 580730104 Gullänget-Kroksta IBS - Örnsköldsvik IBK 1 - 0 Peder Lövdahl, Mikael Körning Skyttis Arena
2022-02-22 19:45 580730103 RIG Umeå IBF - Umeå City IBF 13 - 1 Roger Karlsson, Mattias Karlsson Umeå Energi Arena Väst
2022-02-23 19:30 580730105 Örnsköldsvik IBF - Umeå Västra IF 6 - 5 Christer Nensén, Göran Norberg Skyttis Arena
2022-02-23 20:30 580730108 Umeå Västra IBK - IBF Dalen/FC Dalen 1 - 2 Sanna Åslin, Manuel Garzon Midgårdshallen
2022-02-05 12:00 580730109 Umeå Västra IF - Gullänget-Kroksta IBS 12 - 3 Tilde Wikström, Sanna Åslin Thoren Arena
2022-02-25 19:30 580730110 Örnsköldsvik IBF - RIG Umeå IBF 0 - 6 Maria Dahlin, Tindra Edlund Skyttis Arena
2022-03-02 19:00 580730113 Luleå SK/IBK Luleå - Gamla Stan IBK 2 - 8 Oscar Sundbaum, Victor Hansson Kronanhallen
2022-03-27 15:00 580730111 Umeå City IBF - Örnsköldsvik IBK 10 - 1 Sanna Åslin, Tilde Wikström Umeå Energi Arena Väst
2022-03-03 19:00 580730115 Gullänget-Kroksta IBS - Umeå City IBF 3 - 2 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2022-03-06 16:00 580730119 Gamla Stan IBK - IBF Dalen/FC Dalen 6 - 4 Ville Hedsberg, Simon Blom Balderhallen A
2022-03-15 19:45 580730116 RIG Umeå IBF - Umeå Västra IF 7 - 4 Roger Karlsson, Mattias Karlsson Umeå Energi Arena Väst
2022-03-24 16:45 580730117 Örnsköldsvik IBK - Örnsköldsvik IBF 4 - 9 Göran Norberg, Tindra Edlund Skyttis Arena
2021-11-14 12:00 580730124 Luleå SK/IBK Luleå - IBF Dalen/FC Dalen 1 - 11 Robin Aidanpää, Isac Lundqvist Örnäsets Sp
2022-02-25 17:30 580730122 Örnsköldsvik IBK - RIG Umeå IBF 1 - 11 Göran Norberg, Christer Nensén Skyttis Arena
2022-03-13 12:00 580730126 Gamla Stan IBK - Umeå Västra IBK 4 - 3 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Balderhallen A
2022-03-16 19:00 580730123 Gullänget-Kroksta IBS - Örnsköldsvik IBF 2 - 3 Peder Lövdahl, Mikael Körning Skyttis Arena
2022-03-17 19:45 580730121 Umeå City IBF - Umeå Västra IF 3 - 9 Sanna Åslin, Louise Ramebäck Umeå Energi Arena Öst
2022-02-27 13:00 580730132 Umeå Västra IBK - Luleå SK/IBK Luleå 3 - 5 Sanna Åslin, Mattias Karlsson Jubileumshallen Teg
2022-03-19 15:00 580730129 Umeå Västra IF - Örnsköldsvik IBK 18 - 0 Linus Berglund, Albin Berglund Jubileumshallen Teg
2022-03-19 16:00 580730127 Örnsköldsvik IBF - Umeå City IBF 8 - 1 Christer Nensén, Peter Näslund Skyttis Arena
2022-03-19 17:00 580730128 RIG Umeå IBF - Gullänget-Kroksta IBS 10 - 0 Matilda Karlsson, Viktoria Nordqvist Jubileumshallen Teg
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. RIG Umeå IBF 18 18 0 0 173-23 150 54
2. IBF Dalen/ FC Dalen 18 14 0 4 66-48 18 42
3. Örnsköldsvik IBF 18 13 0 5 85-57 28 39
4. Umeå Västra IF 18 12 0 6 118-44 74 36
5. Gamla Stan IBK 18 11 2 5 100-64 36 35
6. Gullänget-Kroksta IBS 18 7 1 10 38-82 -44 22
7. Umeå Västra IBK 18 4 1 13 38-91 -53 13
8. Luleå SK/ IBK Luleå 18 4 0 14 43-103 -60 12
9. Umeå City IBF 18 3 0 15 48-101 -53 9
10. Örnsköldsvik IBK 18 1 2 15 37-133 -96 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan B DJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-18 12:20 580732005 IK Sirius IBK/FBC - IBF Borlänge 1 - 10 Simon Hillerius Öberg, Jonatan Svahn IFU Arena A
2021-09-18 13:00 580732003 Hudik/Björkberg IBK - KAIS Mora UIF 0 - 8 Michael Hoek, Robert Mårtensson OilQuick Arena
2021-09-19 15:45 580732002 IBF Falun Utveckling - Hagunda IF 4 - 2 Anders Fredriksson, Per Nordström Guide Arena 1
2021-10-09 14:30 580732004 Storvreta Ungdom/IBK - Sundsvalls IBF 4 - 0 Sam Varahram, Christoffer Stenlund Storvreta IBK Sporthall
2021-09-24 19:30 580732007 IBF Borlänge - Storvreta Ungdom/IBK 1 - 8 Tim Green, Fredrik Andersson Maserhallen
2021-09-25 12:00 580732006 Sundsvall FBC Ungdom - IK Sirius IBK/FBC 0 - 13 Markus Helsing, Pierre Björklund Sundsvalls Sporthall-A
2021-09-25 16:00 580732008 Sundsvalls IBF - Hudik/Björkberg IBK 8 - 1 Pierre Björklund, Markus Helsing Sundsvalls Sporthall-A
2021-09-28 19:30 580732009 KAIS Mora UIF - IBF Falun Utveckling 2 - 5 Mattias Hedberg, Johan Forsström Idre Fjäll Arena
2021-10-02 12:30 580732011 Sundsvall FBC Ungdom - Hagunda IF 0 - 15 Casper Sjödin, Josephine Eriksson Skönsbergshallen
2021-10-02 13:30 580732014 Hudik/Björkberg IBK - IBF Borlänge 2 - 4 Michael Hoek, Robert Mårtensson OilQuick Arena
2021-10-03 17:00 580732013 IBF Falun Utveckling - Sundsvalls IBF 7 - 4 Tim Green, Fredrik Andersson Guide Arena 1
2021-10-03 17:00 580732015 IK Sirius IBK/FBC - Storvreta Ungdom/IBK 2 - 10 Tim Solig, Christoffer Wallenborg IFU Arena – DHinox
2021-10-09 16:00 580732016 IBF Falun Utveckling - Sundsvall FBC Ungdom 7 - 2 Per Nordström, Tonni Boström Guide Arena 1
2021-10-10 14:30 580732020 IBF Borlänge - Sundsvalls IBF 1 - 3 Tonni Boström, Simon Jansson Maserhallen
2021-10-14 19:30 580732018 Storvreta Ungdom/IBK - Hagunda IF 3 - 1 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Storvreta IBK Sporthall
2021-10-17 14:20 580732019 IK Sirius IBK/FBC - KAIS Mora UIF 3 - 2 Lars Halvarsson, Sam Varahram IFU Arena A
2021-10-23 12:00 580732025 Sundsvall FBC Ungdom - IBF Borlänge 2 - 7 Peter Palander, Robin Palander Sundsvalls Sporthall-A
2021-10-23 14:00 580732024 Hagunda IF - Hudik/Björkberg IBK 15 - 0 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena A
2021-10-23 16:00 580732022 Sundsvalls IBF - IK Sirius IBK/FBC 6 - 3 Pierre Björklund, Johanna Backlund Sundsvalls Sporthall-A
2021-10-23 17:45 580732023 KAIS Mora UIF - Storvreta Ungdom/IBK 4 - 2 Conny Törehed, Felix Carlsson Idre Fjäll Arena
2021-11-06 15:00 580732026 Hudik/Björkberg IBK - Sundsvall FBC Ungdom 2 - 4 Mats Sjöqvist, Michael Hoek OilQuick Arena
2021-11-07 14:00 580732029 IBF Borlänge - Hagunda IF 3 - 3 Samuel Nissinen-Eriksson, Jonathan Ahlbom Maserhallen
2021-11-07 15:00 580732027 Storvreta Ungdom/IBK - IBF Falun Utveckling 3 - 1 Tim Solig, David Wigfeldt Storvreta IBK Sporthall
2021-12-05 14:30 580732030 Sundsvalls IBF - KAIS Mora UIF 4 - 0 Teodor Lundgren, Casper Sjödin Sundsvalls Sporthall-A
2021-11-13 16:30 580732035 Sundsvall FBC Ungdom - Sundsvalls IBF 1 - 12 Per Pålsson, Pierre Björklund Skönsbergshallen
2021-11-13 18:00 580732034 Hagunda IF - IK Sirius IBK/FBC 1 - 0 Christoffer Wallenborg, Handrin Thunqvist IFU Arena – DHinox
2021-11-28 14:00 580732032 IBF Falun Utveckling - Hudik/Björkberg IBK 10 - 0 Andreas Spång, Per Nordström Guide Arena 2
2021-12-08 19:30 580732033 KAIS Mora UIF - IBF Borlänge 4 - 4 Terje Severinsson, Senad Omerbasic Idre Fjäll Arena
2021-09-19 10:00 580732036 Storvreta Ungdom/IBK - Sundsvall FBC Ungdom 12 - 0 Christoffer Stenlund, Robin Rosendal Storvreta IBK Sporthall
2021-11-20 11:00 580732038 IBF Borlänge - IBF Falun Utveckling 1 - 11 Felix Carlsson, Phichet Phaetaya Maserhallen
2021-11-20 16:00 580732040 KAIS Mora UIF - Hagunda IF 3 - 8 Felix Carlsson, Emil Karlsson Idre Fjäll Arena
2021-11-21 14:00 580732037 IK Sirius IBK/FBC - Hudik/Björkberg IBK 5 - 3 Christoffer Wallenborg, Tony Nyberg IFU Arena – DHinox
2021-12-11 12:30 580732045 Sundsvall FBC Ungdom - KAIS Mora UIF 0 - 5 Edvin Lindelöf, Josephine Eriksson Skönsbergshallen
2021-12-12 11:00 580732042 IBF Falun Utveckling - IK Sirius IBK/FBC 0 - 4 Viktor Ezelius, Jonas Jågas Guide Arena 1
2021-12-12 14:00 580732044 Hagunda IF - Sundsvalls IBF 5 - 3 Simon Hillerius Öberg, Elias Brode IFU Arena – DHinox
2021-12-19 14:30 580732043 Hudik/Björkberg IBK - Storvreta Ungdom/IBK 2 - 10 Per-Olov Nilsson, Mats Sjöqvist OilQuick Arena
2021-11-27 13:00 580732047 Sundsvalls IBF - Storvreta Ungdom/IBK 4 - 7 Markus Helsing, Edvin Lindelöf Sundsvalls Sporthall-A
2021-12-19 13:00 580732046 IBF Borlänge - IK Sirius IBK/FBC 1 - 0 Felix Carlsson, Emil Karlsson Paradishallen
2022-01-28 20:00 580732048 KAIS Mora UIF - Hudik/Björkberg IBK 3 - 3 Conny Törehed, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2022-03-18 20:00 580732049 Hagunda IF - IBF Falun Utveckling 0 - 9 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-01-15 12:00 580732055 IK Sirius IBK/FBC - Sundsvall FBC Ungdom 6 - 1 Christoffer Stenlund, Elin Bexell IFU Arena A
2022-02-03 20:00 580732054 Storvreta Ungdom/IBK - IBF Borlänge 3 - 0 Anton Ceder, Christoffer Stenlund Storvreta IBK Sporthall
2022-02-16 20:00 580732052 IBF Falun Utveckling - KAIS Mora UIF 2 - 0 Phichet Phaetaya, Johan Forsström Guide Arena 1
2022-02-20 17:30 580732053 Hudik/Björkberg IBK - Sundsvalls IBF 2 - 7 Per-Olov Nilsson, Mats Sjöqvist OilQuick Arena
2022-01-23 11:30 580732058 Sundsvalls IBF - IBF Falun Utveckling 2 - 5 Per Pålsson, Edvin Lindelöf Sundsvalls Sporthall-A
2022-01-23 15:00 580732060 Hagunda IF - Sundsvall FBC Ungdom 14 - 0 Christoffer Wallenborg, Tony Nyberg IFU Arena – DHinox
2022-02-07 19:20 580732056 Storvreta Ungdom/IBK - IK Sirius IBK/FBC 5 - 0 Simon Hillerius Öberg, Niklas Arvidsson IFU Arena B - Turbo Sport
2022-03-26 15:30 580732057 IBF Borlänge - Hudik/Björkberg IBK 15 - 2 William Lundström, Ilir Sheremeti Ornäs Sporthall
2022-01-22 13:30 580732065 Sundsvall FBC Ungdom - IBF Falun Utveckling 0 - 17 Peter Palander, Johanna Backlund Hagahallen
2022-01-29 18:00 580732064 Hagunda IF - Storvreta Ungdom/IBK 1 - 5 Christoffer Wallenborg, Handrin Thunqvist IFU Arena – DHinox
2022-01-30 15:30 580732063 KAIS Mora UIF - IK Sirius IBK/FBC 9 - 2 Tim Green, Viktor Snöborgs Idre Fjäll Arena
2022-03-19 13:00 580732062 Sundsvalls IBF - IBF Borlänge 8 - 3 Pierre Björklund, Per Pålsson Sundsvalls Sporthall-A
2022-02-12 14:20 580732068 Storvreta Ungdom/IBK - KAIS Mora UIF 2 - 2 Tim Solig, Handrin Thunqvist Storvreta IBK Sporthall
2022-02-13 13:20 580732069 IK Sirius IBK/FBC - Sundsvalls IBF 4 - 3 Christoffer Wallenborg, Handrin Thunqvist IFU Arena – DHinox
2022-02-13 16:00 580732070 IBF Borlänge - Sundsvall FBC Ungdom 13 - 2 Noel Hildensjö, Jonathan Ahlbom Ornäs Sporthall
2022-02-13 17:30 580732067 Hudik/Björkberg IBK - Hagunda IF 0 - 11 Per-Olov Nilsson, Mats Sjöqvist OilQuick Arena
2022-02-11 19:30 580732072 IBF Falun Utveckling - Storvreta Ungdom/IBK 4 - 2 Fredrick Lundin, William Lundström Guide Arena 2
2022-02-19 13:30 580732075 Sundsvall FBC Ungdom - Hudik/Björkberg IBK 5 - 4 Casper Sjödin, Teodor Lundgren Höglunda
2022-02-19 15:00 580732073 KAIS Mora UIF - Sundsvalls IBF 5 - 1 Carl Halvarsson, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2022-02-20 14:00 580732074 Hagunda IF - IBF Borlänge 6 - 2 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena – DHinox
2022-02-11 19:30 580732078 IK Sirius IBK/FBC - Hagunda IF 1 - 5 Christoffer Wallenborg, Handrin Thunqvist IFU Arena A
2022-02-26 12:00 580732079 IBF Borlänge - KAIS Mora UIF 1 - 0 Emil Karlsson, Felix Carlsson Ornäs Sporthall
2022-02-27 15:00 580732076 Hudik/Björkberg IBK - IBF Falun Utveckling 1 - 9 Robert Mårtensson, Michael Hoek OilQuick Arena
2022-02-28 19:45 580732080 Sundsvalls IBF - Sundsvall FBC Ungdom 7 - 0 Johanna Backlund, Teodor Lundgren Sundsvalls Sporthall-A
2022-03-05 10:30 580732082 IBF Falun Utveckling - IBF Borlänge 6 - 0 Mikael Svenske, Anton Mårtensson Guide Arena
2022-03-06 13:30 580732083 Hudik/Björkberg IBK - IK Sirius IBK/FBC 2 - 3 Joakim Lindgren, Niclas Olsson OilQuick Arena
2022-03-06 13:30 580732085 Sundsvall FBC Ungdom - Storvreta Ungdom/IBK 0 - 16 Pierre Björklund, Per Pålsson Skönsbergshallen
2022-03-27 16:40 580732084 Hagunda IF - KAIS Mora UIF 1 - 2 Lars Halvarsson, Bo Pettersson Loklint IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-03-12 12:00 580732087 IK Sirius IBK/FBC - IBF Falun Utveckling 1 - 4 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena A
2022-03-12 16:00 580732089 Sundsvalls IBF - Hagunda IF 5 - 1 Peter Palander, Robin Palander Sundsvalls Sporthall-A
2022-03-13 14:30 580732086 Storvreta Ungdom/IBK - Hudik/Björkberg IBK 8 - 3 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Storvreta IBK Sporthall
2022-03-13 15:30 580732090 KAIS Mora UIF - Sundsvall FBC Ungdom 12 - 0 Jonas Matsson, Peter Wallin Idre Fjäll Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Falun Utveckling 16 14 0 2 101-24 77 42
2. Storvreta Ungdom/ IBK 16 13 1 2 100-25 75 40
3. Hagunda IF 16 9 1 6 89-40 49 28
4. Sundsvalls IBF 16 9 0 7 77-49 28 27
5. KAIS Mora UIF 16 7 3 6 61-38 23 24
6. IBF Borlänge 16 7 2 7 66-61 5 23
7. IK Sirius IBK/ FBC 16 7 0 9 48-62 -14 21
8. Sundsvall FBC Ungdom 16 2 0 14 17-162 -145 6
9. Hudik/ Björkberg IBK 16 0 1 15 27-125 -98 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan C DJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-17 20:00 580733004 Täby FC - Ekerö IK /Ängby IF 6 - 2 Christian Neemé, Kevin Neemé K-Rauta Arena
2021-09-17 20:15 580733001 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF 1 - 4 Filip Lövenklint, Osama Abaied Hässelbyhallen
2021-10-22 20:00 580733002 Älvsjö AIK IBF - Bele Barkarby IF IBF 3 - 2 Arash Sohrevardi, William Albrecht Västertorpshallen
2021-09-24 20:00 580733008 Ekerö IK /Ängby IF - Nacka IBK 11 - 1 Filip Lövenklint, Osama Abaied Tappströms Bollhall
2021-10-13 19:45 580733010 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK 5 - 2 Fredrik Hallenberg, Niklas Forsman Björkebyhallen
2021-10-15 19:30 580733006 Åkersberga IBF - Värmdö IF 9 - 3 William Albrecht, Jan Lingemark Åkersberga Sporthall A
2021-10-01 19:30 580733011 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 6 - 3 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Åkersberga Sporthall A
2021-10-01 20:00 580733013 Älvsjö AIK IBF - Ekerö IK /Ängby IF 4 - 5 Kevin Helly, Ida Sandberg Västertorpshallen
2021-10-02 17:00 580733015 Värmdö IF - Täby FC 2 - 7 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Värmdö sporthall
2021-10-08 19:00 580733018 Täby FC - Bele Barkarby IF IBF 4 - 0 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn K-Rauta Arena
2021-10-08 19:45 580733017 Nacka IBK - Hässelby SK IBK 0 - 10 Can Asal, Lucas Werelius Ormingehallen
2021-10-08 20:00 580733016 Älvsjö AIK IBF - Åkersberga IBF 0 - 3 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Västertorpshallen
2021-10-15 20:00 580733024 Bele Barkarby IF IBF - Nacka IBK 12 - 2 Nihada Cenanovic, Daniel Kölborn Björkebyhallen
2021-10-25 20:15 580733021 Hässelby SK IBK - Älvsjö AIK IBF 7 - 5 Jonas Edström, William Albrecht Hässelbyhallen
2021-11-27 16:30 580733022 Ekerö IK /Ängby IF - Värmdö IF 3 - 4 Jan Lingemark, Arne Brovig Tappströms Bollhall
2021-11-05 19:45 580733026 Nacka IBK - Åkersberga IBF 2 - 5 Manne Jahnsson, Anders Asp Ormingehallen
2021-11-26 20:00 580733028 Värmdö IF - Hässelby SK IBK 5 - 1 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Värmdö sporthall
2021-12-17 20:00 580733027 Täby FC - Älvsjö AIK IBF 8 - 3 Andreas Persson Stenberg, Kenny Ly K-Rauta Arena
2021-11-12 20:00 580733032 Älvsjö AIK IBF - Nacka IBK 13 - 2 Kerin Maclean Mitchell, Arash Sohrevardi Västertorpshallen
2021-11-14 20:15 580733035 Åkersberga IBF - Ekerö IK /Ängby IF 6 - 5 Jakob Iskander, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
2021-11-15 20:15 580733031 Hässelby SK IBK - Täby FC 5 - 5 Daniel Kölborn, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
2021-12-19 10:30 580733034 Bele Barkarby IF IBF - Värmdö IF 4 - 2 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Jakobsbergs Sporthall
2021-11-19 20:00 580733037 Värmdö IF - Nacka IBK 7 - 2 Kevin Helly, Manne Jahnsson Värmdö sporthall
2021-11-19 20:00 580733039 Ekerö IK /Ängby IF - Hässelby SK IBK 1 - 3 Osama Abaied, Johnny Mikael Claesson Tappströms Bollhall
2021-11-26 20:30 580733036 Täby FC - Åkersberga IBF 9 - 4 Manne Jahnsson, Jonas Edström K-Rauta Arena
2021-12-10 19:45 580733043 Nacka IBK - Täby FC 3 - 11 Kevin Helly, Arash Sohrevardi Ormingehallen
2021-12-10 20:00 580733042 Älvsjö AIK IBF - Värmdö IF 1 - 0 Johnny Mikael Claesson, Imtiaz Karim Västertorpshallen
2021-12-10 20:00 580733044 Bele Barkarby IF IBF - Ekerö IK /Ängby IF 5 - 3 Linus Söderblom, Peter Lassfolk Björkebyhallen
2021-12-19 14:15 580733050 Åkersberga IBF - Hässelby SK IBK 8 - 3 Jakub Horyna, Kevin Neemé Åkersberga Sporthall A
2021-12-20 19:00 580733047 Ekerö IK /Ängby IF - Täby FC 4 - 4 Vince Faso, Thomas Andersson Mälaröhallen
2022-02-09 19:45 580733049 Bele Barkarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF 5 - 1 Aldin Imamovic, Erik Palmertz Björkebyhallen
2022-01-14 19:45 580733053 Nacka IBK - Ekerö IK /Ängby IF 4 - 5 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Ormingehallen
2022-01-16 18:00 580733055 Värmdö IF - Åkersberga IBF 3 - 3 Theodore Idevall, Filip Lövenklint Värmdö sporthall
2022-03-16 20:15 580733051 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF 1 - 5 Osama Abaied, Linus Söderblom Hässelbyhallen
2022-01-19 19:45 580733060 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 3 - 2 Daniel Bäckner, Anton Fritshammar Björkebyhallen
2022-01-21 20:00 580733056 Täby FC - Värmdö IF 3 - 1 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg K-Rauta Arena
2022-02-03 20:00 580733058 Ekerö IK /Ängby IF - Älvsjö AIK IBF 1 - 3 Viggo Modigh, Johnny Mikael Claesson Stora Mossen 1
2022-01-29 16:15 580733065 Åkersberga IBF - Älvsjö AIK IBF 3 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Björn Söderström Åkersberga Sporthall A
2022-02-21 19:45 580733064 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC 2 - 2 Theodore Idevall, Kenny Ly Björkebyhallen
2022-02-21 20:15 580733061 Hässelby SK IBK - Nacka IBK 12 - 1 Daniel Bäckner, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
2022-02-11 20:00 580733066 Älvsjö AIK IBF - Hässelby SK IBK 0 - 3 Imtiaz Karim, Filip Lövenklint Västertorpshallen
2022-03-18 19:00 580733069 Värmdö IF - Ekerö IK /Ängby IF 2 - 4 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Värmdö sporthall
2022-03-24 19:00 580733067 Nacka IBK - Bele Barkarby IF IBF 0 - 6 Viggo Modigh, Kevin Helly Myrsjöskolan
2022-02-18 20:00 580733072 Älvsjö AIK IBF - Täby FC 2 - 7 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Västertorpshallen
2022-02-18 20:15 580733071 Hässelby SK IBK - Värmdö IF 6 - 2 Arash Sohrevardi, William Albrecht Hässelbyhallen
2022-02-20 16:15 580733075 Åkersberga IBF - Nacka IBK 7 - 1 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Åkersberga Sporthall A
2022-02-25 19:45 580733076 Nacka IBK - Älvsjö AIK IBF 3 - 8 Imtiaz Karim, Fredrik Hallenberg Ormingehallen
2022-02-25 20:00 580733077 Täby FC - Hässelby SK IBK 3 - 1 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg K-Rauta Arena
2022-02-25 20:00 580733078 Värmdö IF - Bele Barkarby IF IBF 0 - 3 Tobias Jansson, Niklas Lundberg Värmdö sporthall
2022-02-25 20:00 580733080 Ekerö IK /Ängby IF - Åkersberga IBF 5 - 7 Niklas Forsman, Kenny Ly Tappströms Bollhall
2022-03-06 17:00 580733085 Åkersberga IBF - Täby FC 2 - 9 Can Asal, Lucas Werelius Åkersberga Sporthall A
2022-03-07 20:15 580733081 Hässelby SK IBK - Ekerö IK /Ängby IF 6 - 2 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Hässelbyhallen
2022-03-17 19:15 580733083 Nacka IBK - Värmdö IF 0 - 9 Arash Sohrevardi, Niklas Lundberg Myrsjöskolan
2022-03-11 20:00 580733086 Täby FC - Nacka IBK 16 - 0 Johan Hessing, William Albrecht K-Rauta Arena
2022-03-11 20:00 580733087 Värmdö IF - Älvsjö AIK IBF 8 - 2 Osama Abaied, Kevin Helly Värmdö sporthall
2022-03-11 20:00 580733089 Ekerö IK /Ängby IF - Bele Barkarby IF IBF 7 - 7 Fredrik Hallenberg, Bjarne Hekkelstrand Tappströms Bollhall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC 14 11 3 0 94-31 63 36
2. Åkersberga IBF 14 10 1 3 69-49 20 31
3. Bele Barkarby IF IBF 14 9 2 3 62-35 27 29
4. Hässelby SK IBK 14 7 1 6 61-46 15 22
5. Värmdö IF 14 5 1 8 48-48 0 16
6. Älvsjö AIK IBF 14 5 0 9 47-57 -10 15
7. Ekerö IK / Ängby IF 14 4 2 8 58-62 -4 14
8. Nacka IBK 14 0 0 14 21-132 -111 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan D DJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-17 20:00 580734005 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 7 - 2 Stefan Öberg, Dennis Wagermark Västergård Arena A
2021-09-18 12:00 580734003 Salems IF - FBI Tullinge 2 - 5 Jakub Horyna, Kim Svedberg Skogsängshallen
2021-09-19 09:30 580734001 Endre IF - Huddinge IBS 0 - 3 Adam Hallenbring, Arash Chehrehnegar ICA MAXI ARENA
2021-09-22 19:00 580734004 Sköndals IK - Vendelsö IK 6 - 3 Anders Asp, Daniel Mårtensson Skarpnäckshallen
2021-09-24 18:30 580734008 Vendelsö IK - Salems IF 1 - 6 Anders Westerberg, Anton Fritshammar Lyckeby Sporthall
2021-09-24 20:00 580734006 Huddinge IBS - Telge SIBK 1 - 3 Alexander Hellström, Manne Jahnsson Glömstahallen
2021-09-24 20:30 580734009 FBI Tullinge - Nykvarns IBF Ungdom 2 - 1 Lucas Werelius, Can Asal Tullingehallen
2021-09-29 19:30 580734007 Trosa Edanö IBK - Sköndals IK 2 - 6 Sigge Maurer, Arne Brattehag Hedebyhallen
2021-10-01 20:00 580734015 Telge SIBK - Sköndals IK 5 - 1 Anton Carlsson, Andreas Eriksson Västergård Arena A
2021-10-03 09:30 580734012 Endre IF - FBI Tullinge 3 - 8 Arash Chehrehnegar, Lars Pedersén ICA MAXI ARENA
2021-10-15 19:30 580734013 Nykvarns IBF Ungdom - Vendelsö IK 4 - 5 Mathias Lindvall, Dennis Wagermark Furuborghallen
2021-10-15 19:30 580734014 Salems IF - Trosa Edanö IBK 3 - 1 Kent Budell, Kim Svedberg Skogsängshallen
2021-10-08 19:00 580734020 Trosa Edanö IBK - Vendelsö IK 1 - 4 Emil Moberg, Richard Himberg Hedebyhallen
2021-10-08 19:30 580734016 Nykvarns IBF Ungdom - Huddinge IBS 8 - 4 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Furuborghallen
2021-10-08 20:00 580734019 Telge SIBK - FBI Tullinge 4 - 2 Jesper Asplund, Robin Hynninen Västergård Arena A
2021-10-09 15:00 580734017 Salems IF - Endre IF 4 - 2 Lucas Werelius, Can Asal Skogsängshallen
2021-10-22 18:15 580734023 FBI Tullinge - Sköndals IK 3 - 7 Hampus Viking, William Rennerfelt Tullingehallen
2021-10-22 20:30 580734022 Vendelsö IK - Telge SIBK 1 - 10 Håkan Taxén, Magnus Eriksson Lyckeby Sporthall
2021-10-22 20:30 580734025 Huddinge IBS - Trosa Edanö IBK 4 - 2 Daniel Mårtensson, Imtiaz Karim Glömstahallen
2021-10-24 09:30 580734021 Endre IF - Nykvarns IBF Ungdom 4 - 3 Lars Pedersén, Magnus Pettersson ICA MAXI ARENA
2021-11-07 12:00 580734026 Salems IF - Huddinge IBS 4 - 5 Amanda Törner, Kerin Maclean Mitchell Skogsängshallen
2021-11-07 19:00 580734027 Sköndals IK - Nykvarns IBF Ungdom 5 - 4 Martin Åkesson, Kent Budell Sköndalshallen
2021-11-08 19:30 580734030 Vendelsö IK - FBI Tullinge 0 - 4 Imtiaz Karim, William Albrecht Lyckeby Sporthall
2021-11-28 13:00 580734028 Telge SIBK - Endre IF 5 - 0 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Västergård Arena A
2021-11-12 20:30 580734033 FBI Tullinge - Trosa Edanö IBK 6 - 3 William Albrecht, Fredrik Hallenberg Tullingehallen
2021-11-12 20:30 580734035 Huddinge IBS - Vendelsö IK 8 - 3 Imtiaz Karim, Filip Lövenklint Glömstahallen
2021-11-14 09:30 580734031 Endre IF - Sköndals IK 2 - 5 Magnus Pettersson, Emil Karlsson ICA MAXI ARENA
2021-11-18 19:30 580734032 Nykvarns IBF Ungdom - Salems IF 8 - 5 Aarre Hietanen, Christer Avasjö Furuborghallen
2021-11-18 20:45 580734036 Sköndals IK - Huddinge IBS 5 - 5 Anders Asp, Daniel Mårtensson Sköndalshallen
2021-11-19 19:00 580734038 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IBF Ungdom 6 - 6 Robin Hynninen, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2021-11-19 20:00 580734037 Telge SIBK - Salems IF 7 - 2 Aarre Hietanen, Mattias Lönnborg Västergård Arena A
2021-11-20 15:15 580734039 Vendelsö IK - Endre IF 5 - 5 Alexander Rosén, Anthon Rosén Lyckeby Sporthall
2021-12-10 19:30 580734043 Salems IF - Sköndals IK 3 - 5 Kent Budell, Kim Svedberg Skogsängshallen
2021-12-10 20:00 580734042 Telge SIBK - Nykvarns IBF Ungdom 8 - 1 Stefan Öberg, Dennis Wagermark Västergård Arena A
2021-12-10 20:30 580734045 Huddinge IBS - FBI Tullinge 2 - 3 Manne Jahnsson, Fredrik Hallenberg Glömstahallen
2021-12-12 09:30 580734041 Endre IF - Trosa Edanö IBK 5 - 6 Jan Lingemark, Lars Pedersén ICA MAXI ARENA
2021-12-17 19:00 580734046 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK 0 - 10 Oscar Gärling, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2021-12-18 15:30 580734050 Huddinge IBS - Endre IF 11 - 1 Johnny Mikael Claesson, Linus Söderblom Kvarnbergshallen
2022-02-03 20:40 580734047 Vendelsö IK - Sköndals IK 0 - 4 Arash Sohrevardi, Aldin Imamovic Lyckeby Sporthall
2022-02-07 19:15 580734048 FBI Tullinge - Salems IF 7 - 2 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Tullingehallen
2022-01-14 19:15 580734054 Sköndals IK - Trosa Edanö IBK 10 - 2 Aldin Imamovic, Anders Asp Sköndalshallen
2022-01-14 19:30 580734052 Nykvarns IBF Ungdom - FBI Tullinge 6 - 7 Admir Brkic, Magnus Appelkvist Furuborghallen
2022-01-14 19:30 580734053 Salems IF - Vendelsö IK 7 - 8 Manne Jahnsson, Johan Hessing Skogsängshallen
2022-01-14 20:00 580734055 Telge SIBK - Huddinge IBS 4 - 2 Aarre Hietanen, Stefan Öberg Västergård Arena A
2022-01-21 19:00 580734057 Trosa Edanö IBK - Salems IF 4 - 5 Rasmus Widén, Bemir Brkic Hedebyhallen
2022-01-21 19:15 580734056 Sköndals IK - Telge SIBK 3 - 6 Magnus Berg, Johnny Mikael Claesson Sköndalshallen
2022-01-21 20:30 580734058 Vendelsö IK - Nykvarns IBF Ungdom 2 - 6 Linus Söderblom, Jakub Horyna Lyckeby Sporthall
2022-01-22 16:00 580734059 FBI Tullinge - Endre IF 5 - 1 Ola Bigestans, Robin Vall Tullingehallen
2021-12-05 10:30 580734061 Endre IF - Salems IF 1 - 3 Adam Hallenbring, Magnus Pettersson ICA MAXI ARENA
2022-01-28 20:30 580734063 FBI Tullinge - Telge SIBK 0 - 4 Johnny Mikael Claesson, Niklas Forsman Tullingehallen
2022-02-19 16:30 580734062 Vendelsö IK - Trosa Edanö IBK 4 - 4 Erik Palmertz, Osama Abaied Lyckeby Sporthall
2022-03-18 18:45 580734065 Huddinge IBS - Nykvarns IBF Ungdom 4 - 1 Malva Sölvemark, Arash Sohrevardi Glömstahallen
2022-02-11 19:15 580734068 Sköndals IK - FBI Tullinge 6 - 3 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Sköndalshallen
2022-02-11 19:30 580734070 Trosa Edanö IBK - Huddinge IBS 1 - 2 Oscar Gärling, Emil Moberg Hedebyhallen
2022-02-11 20:00 580734069 Telge SIBK - Vendelsö IK 10 - 1 Aarre Hietanen, Magnus Nordahl Västergård Arena A
2022-02-13 14:30 580734066 Nykvarns IBF Ungdom - Endre IF 7 - 1 Mathias Lindvall, Mats Hällgren Furuborghallen
2022-02-18 18:45 580734075 Huddinge IBS - Salems IF 11 - 3 Aldin Imamovic, Håkan Taxén Glömstahallen
2022-02-18 20:30 580734073 FBI Tullinge - Vendelsö IK 4 - 2 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Tullingehallen
2022-02-19 11:00 580734072 Nykvarns IBF Ungdom - Sköndals IK 0 - 3 Fredrik Wernqvist, Christian Johnsson Furuborghallen
2022-02-20 10:30 580734071 Endre IF - Telge SIBK 0 - 6 Jan Lingemark, Lars Pedersén ICA MAXI ARENA
2022-02-25 18:30 580734080 Vendelsö IK - Huddinge IBS 3 - 5 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Lyckeby Sporthall
2022-02-25 19:30 580734076 Salems IF - Nykvarns IBF Ungdom 5 - 5 Osama Abaied, Bjarne Hekkelstrand Skogsängshallen
2022-02-27 14:45 580734077 Sköndals IK - Endre IF 11 - 1 Osama Abaied, Johan Hessing Sköndalshallen
2022-02-27 15:00 580734079 Trosa Edanö IBK - FBI Tullinge 3 - 5 Leo Lindh, Emil Moberg Hedebyhallen
2022-02-06 09:30 580734081 Endre IF - Vendelsö IK 2 - 5 Arash Chehrehnegar, Magnus Pettersson ICA MAXI ARENA
2022-03-04 19:30 580734082 Nykvarns IBF Ungdom - Trosa Edanö IBK 3 - 5 Stefan Öberg, Aarre Hietanen Furuborghallen
2022-03-04 19:30 580734083 Salems IF - Telge SIBK 1 - 4 Johnny Mikael Claesson, Aldin Imamovic Skogsängshallen
2022-03-06 19:30 580734085 Huddinge IBS - Sköndals IK 3 - 1 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Glömstahallen
2022-03-11 19:15 580734086 Sköndals IK - Salems IF 8 - 4 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Sköndalshallen
2022-03-11 19:30 580734087 Nykvarns IBF Ungdom - Telge SIBK 2 - 7 Admir Brkic, Magnus Appelkvist Furuborghallen
2022-03-11 20:30 580734090 FBI Tullinge - Huddinge IBS 2 - 6 Anton Fritshammar, Daniel Bäckner Tullingehallen
2022-03-12 14:00 580734088 Trosa Edanö IBK - Endre IF 4 - 1 Leo Lindh, Sigge Maurer Hedebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Telge SIBK 16 16 0 0 100-19 81 48
2. Sköndals IK 16 12 1 3 86-46 40 37
3. Huddinge IBS 16 11 1 4 76-44 32 34
4. FBI Tullinge 16 11 0 5 66-52 14 33
5. Salems IF 16 5 1 10 59-82 -23 16
6. Nykvarns IBF Ungdom 16 4 2 10 65-73 -8 14
7. Vendelsö IK 16 4 2 10 47-86 -39 14
8. Trosa Edanö IBK 16 3 2 11 46-81 -35 11
9. Endre IF 16 1 1 14 29-91 -62 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan E DJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-17 19:30 580735004 Västerås IBS - IBK Hallsta/IBK Köping 6 - 1 Yotsaphong Chaiphring, August Ericsson Mälarenergi Arena A
2021-09-18 16:00 580735001 Surahammars IBF - Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK 4 - 5 Henrik Brehmer, Edvin Vare Mälarenergi Arena Surahammar
2021-09-19 13:00 580735005 Hagfors IF Uddeholm /Edebäck IBF - IBF Örebro Utveckling 3 - 2 Fredrik Sjöberg, Gabriel Gunnarsson Uddeholm Arena
2021-09-21 19:30 580735003 Karlstad IBF Ungdom - Skoghalls IBK Utveckling/IBK 5 - 3 Christoffer Risberg, Christian Fröding Colorama Arena
2021-09-22 20:00 580735002 Lillån IBK Ungdom/IBK - BKI Sunnanå/GS-86 4 - 2 Gustav Westman, Fredrik Alm Rostahallen Örebro
2021-09-24 19:30 580735009 Skoghalls IBK Utveckling/IBK - Lillån IBK Ungdom/IBK 6 - 6 Rebecca Bräck, Olivia Kästel-Sjöman Hammarö Arena
2021-09-25 15:00 580735008 IBK Hallsta/IBK Köping - Karlstad IBF Ungdom 2 - 4 Michael Rosén, Jonas Langgren Nibblehallen
2021-09-25 15:00 580735010 BKI Sunnanå/GS-86 - Surahammars IBF 4 - 5 Christian Fröding, Christoffer Risberg ECG Arena
2021-09-26 11:00 580735007 IBF Örebro Utveckling - Västerås IBS 1 - 3 Tomas Persson, Gustav Westman Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2021-09-26 16:00 580735006 Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK - Hagfors IF Uddeholm /Edebäck IBF 0 - 2 Marcus Karppinen, William Ringkvist Kristiansborgshallen
2021-10-01 19:30 580735012 Surahammars IBF - Skoghalls IBK Utveckling/IBK 10 - 1 Jimmy Lindell, Henrik Brehmer Mälarenergi Arena Surahammar
2021-10-03 15:15 580735015 Hagfors IF Uddeholm /Edebäck IBF - Västerås IBS 4 - 2 Fredrik Sjöberg, Jörgen Grändefors Uddeholm Arena
2021-10-03 16:00 580735011 Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK - BKI Sunnanå/GS-86 6 - 3 William Ringkvist, Marcus Karppinen Mälarenergi Arena B
2021-10-03 17:30 580735014 Karlstad IBF Ungdom - IBF Örebro Utveckling 5 - 5 Olivia Kästel-Sjöman, Robin Haugeneset Colorama Arena
2021-10-06 20:00 580735013 Lillån IBK Ungdom/IBK - IBK Hallsta/IBK Köping 8 - 1 Fredrik Knutsson, Berndt Swärd Rostahallen Örebro
2021-10-08 20:00 580735019 Hagfors IF Uddeholm /Edebäck IBF - Skoghalls IBK Utveckling/IBK 3 - 4 Jörgen Grändefors, Robin Särén Uddeholm Arena
2021-10-10 11:15 580735017 Karlstad IBF Ungdom - Surahammars IBF 1 - 1 Alfred Särnehed, Johan Carlsson Colorama Arena
2021-10-10 14:30 580735020 IBF Örebro Utveckling - IBK Hallsta/IBK Köping 11 - 2 Anna Palmqvist, Fredrik Alm Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2021-10-10 16:00 580735018 Västerås IBS - BKI Sunnanå/GS-86 5 - 4 William Ringkvist, Marcus Karppinen Mälarenergi Arena A
2021-10-13 20:00 580735016 Lillån IBK Ungdom/IBK - Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK 4 - 4 Oscar Söljén, Berndt Swärd Rostahallen Örebro
2021-10-22 19:30 580735023 Skoghalls IBK Utveckling/IBK - Västerås IBS 1 - 4 Albin Lämmel, Alfred Särnehed Hammarö Arena
2021-10-22 19:30 580735024 BKI Sunnanå/GS-86 - Karlstad IBF Ungdom 3 - 4 Christoffer Frykestam, Erik Bergström ECG Arena
2021-10-23 14:00 580735021 Surahammars IBF - Lillån IBK Ungdom/IBK 6 - 7 Fernando Rocabado, Francisco Contreras Mälarenergi Arena Surahammar
2021-10-24 16:00 580735025 Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK - IBF Örebro Utveckling 8 - 5 William Ringkvist, Marcus Karppinen Mälarenergi Arena A
2022-03-25 19:30 580735022 IBK Hallsta/IBK Köping - Hagfors IF Uddeholm /Edebäck IBF 4 - 8 William Ringkvist, Marcus Karppinen Nibblehallen
2021-11-05 19:30 580735027 Västerås IBS - Lillån IBK Ungdom/IBK 0 - 2 Jimmy Lindell, Martin Dalsgard Mälarenergi Arena A
2021-11-07 13:00 580735026 Karlstad IBF Ungdom - Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK 5 - 3 Christian Fröding, Christoffer Risberg Colorama Arena
2021-11-07 13:00 580735028 Hagfors IF Uddeholm /Edebäck IBF - Surahammars IBF 6 - 4 Nicklas Johansson, Jörgen Grändefors Uddeholm Arena
2021-11-11 20:00 580735029 IBF Örebro Utveckling - BKI Sunnanå/GS-86 10 - 3 Tomas Persson, Berndt Swärd Tybblelundsskolan
2021-12-10 19:30 580735030 IBK Hallsta/IBK Köping - Skoghalls IBK Utveckling/IBK 2 - 5 Moltas Gunnarsson, Francisco Contreras Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2021-11-12 19:30 580735031 Surahammars IBF - Västerås IBS 2 - 2 Filip Larsson, Jimmy Lindell Mälarenergi Arena Surahammar
2021-11-12 19:30 580735033 Skoghalls IBK Utveckling/IBK - IBF Örebro Utveckling 5 - 6 Johan Friman, Alfred Särnehed Hammarö Arena B
2021-11-14 15:00 580735034 BKI Sunnanå/GS-86 - Hagfors IF Uddeholm /Edebäck IBF 4 - 6 Olivia Kästel-Sjöman, Johan Carlsson ECG Arena
2021-11-14 19:30 580735035 Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK - IBK Hallsta/IBK Köping 7 - 3 Michael Rosén, Jonas Langgren Mälarenergi Arena A
2021-11-24 20:00 580735032 Lillån IBK Ungdom/IBK - Karlstad IBF Ungdom 1 - 3 Wilhelm Hansson Tönning, Fredrik Knutsson Rostahallen Örebro
2021-11-19 19:30 580735037 Hagfors IF Uddeholm /Edebäck IBF - Karlstad IBF Ungdom 3 - 5 Robin Särén, Nicklas Johansson Uddeholm Arena
2021-11-20 11:00 580735038 IBF Örebro Utveckling - Lillån IBK Ungdom/IBK 2 - 4 Christofer Broberg, Fredrik Alm Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2021-11-20 12:30 580735039 IBK Hallsta/IBK Köping - Surahammars IBF 0 - 5 Daniel Östling, Dan Barthlen Nibblehallen
2021-11-20 19:30 580735036 Västerås IBS - Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK 3 - 3 Yotsaphong Chaiphring, August Ericsson Kristiansborgshallen
2021-11-22 19:45 580735040 Skoghalls IBK Utveckling/IBK - BKI Sunnanå/GS-86 4 - 6 Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Hammarö Arena
2021-12-11 12:00 580735042 Lillån IBK Ungdom/IBK - Hagfors IF Uddeholm /Edebäck IBF 1 - 4 Johan Palmér, Fredrik Knutsson Idrottshuset Örebro
2021-12-11 14:00 580735041 Surahammars IBF - IBF Örebro Utveckling 8 - 3 William Ringkvist, Marcus Karppinen Mälarenergi Arena Surahammar
2021-12-12 17:00 580735044 BKI Sunnanå/GS-86 - IBK Hallsta/IBK Köping 14 - 0 Elicia Vehkajärvi, Elin Säily-Jonsson ECG Arena
2021-12-12 19:00 580735045 Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK - Skoghalls IBK Utveckling/IBK 7 - 2 Fernando Rocabado, Mohamed Abdirisak Kristiansborgshallen
2022-02-05 11:15 580735043 Karlstad IBF Ungdom - Västerås IBS 2 - 2 Christoffer Frykestam, Isac Lindell-Green Stavdal Hyrcity Arena
2021-12-19 17:00 580735046 IBF Örebro Utveckling - Hagfors IF Uddeholm /Edebäck IBF 0 - 5 Tomas Persson, Berndt Swärd Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2021-12-19 19:30 580735050 Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK - Surahammars IBF 6 - 4 Fernando Rocabado, Mohamed Abdirisak Mälarenergi Arena A
2021-12-21 20:00 580735048 Skoghalls IBK Utveckling/IBK - Karlstad IBF Ungdom 3 - 6 Henrik Jansson, Olivia Kästel-Sjöman Hammarö Arena
2022-02-01 20:00 580735049 BKI Sunnanå/GS-86 - Lillån IBK Ungdom/IBK 7 - 6 Melker Falkenström, Christoffer Risberg ECG Arena
2022-03-09 18:30 580735047 IBK Hallsta/IBK Köping - Västerås IBS 2 - 9 Yotsaphong Chaiphring, Francisco Contreras Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-01-16 11:00 580735052 Lillån IBK Ungdom/IBK - Skoghalls IBK Utveckling/IBK 9 - 2 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2022-01-16 11:45 580735053 Karlstad IBF Ungdom - IBK Hallsta/IBK Köping 6 - 2 Gabriel Gunnarsson, Robert Andersson Colorama Arena
2022-01-16 13:30 580735055 Hagfors IF Uddeholm /Edebäck IBF - Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK 3 - 2 Christian Fröding, Christoffer Risberg Uddeholm Arena
2022-02-18 19:30 580735054 Västerås IBS - IBF Örebro Utveckling 4 - 2 Ludvig Hjalmar, Philip Groop Mälarenergi Arena A
2022-02-26 16:00 580735051 Surahammars IBF - BKI Sunnanå/GS-86 6 - 9 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Mälarenergi Arena Surahammar
2022-01-22 11:00 580735057 IBF Örebro Utveckling - Karlstad IBF Ungdom 3 - 8 Gustav Westman, Oscar Harryson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2022-01-22 13:30 580735059 Skoghalls IBK Utveckling/IBK - Surahammars IBF 6 - 5 Emil Persson, Albin Lämmel Hammarö Arena
2022-02-09 20:00 580735058 IBK Hallsta/IBK Köping - Lillån IBK Ungdom/IBK 1 - 9 William Ringkvist, Marcus Karppinen Nibblehallen
2022-03-19 16:30 580735060 BKI Sunnanå/GS-86 - Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK 3 - 10 Sören Johansson, Christoffer Risberg ECG Arena
2022-03-20 16:00 580735056 Västerås IBS - Hagfors IF Uddeholm /Edebäck IBF 1 - 5 Daniel Östling, Mohamed Abdirisak Mälarenergi Arena A
2021-12-11 15:00 580735064 BKI Sunnanå/GS-86 - Västerås IBS 4 - 6 Christian Fröding, Christoffer Risberg ECG Arena
2022-01-27 19:20 580735063 Skoghalls IBK Utveckling/IBK - Hagfors IF Uddeholm /Edebäck IBF 4 - 6 Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Hammarö Arena
2022-01-30 15:00 580735061 Surahammars IBF - Karlstad IBF Ungdom 1 - 4 David Hildingstam, Camilla Eriksson Mälarenergi Arena Surahammar
2022-01-30 19:00 580735065 Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK - Lillån IBK Ungdom/IBK 8 - 1 Fernando Rocabado, Lars Flink Mälarenergi Arena A
2022-02-27 15:00 580735062 IBK Hallsta/IBK Köping - IBF Örebro Utveckling 3 - 4 Jimmy Lindell, Francisco Contreras Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-02-07 20:00 580735066 Lillån IBK Ungdom/IBK - Surahammars IBF 3 - 2 Christofer Broberg, Oscar Söljén Norrbyhallen
2022-02-12 13:00 580735068 Västerås IBS - Skoghalls IBK Utveckling/IBK 5 - 3 Mårten Hanold, Andreas Larsson Mälarenergi Arena B
2022-02-13 11:15 580735067 Karlstad IBF Ungdom - BKI Sunnanå/GS-86 5 - 1 Gabriel Gunnarsson, Melker Falkenström Colorama Arena
2022-02-13 14:30 580735070 IBF Örebro Utveckling - Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK 3 - 8 Gustav Westman, Gustav Salmela Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2022-03-19 580735069 Hagfors IF Uddeholm /Edebäck IBF - IBK Hallsta/IBK Köping WO (5 - 0) Jörgen Grändefors, Johan Friman Uddeholm Arena
2022-02-15 20:00 580735072 Lillån IBK Ungdom/IBK - Västerås IBS 3 - 3 Berndt Swärd, Oscar Harryson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2022-02-18 20:00 580735071 Surahammars IBF - Hagfors IF Uddeholm /Edebäck IBF 3 - 2 Jonas Langgren, Michael Rosén Mälarenergi Arena Surahammar
2022-02-19 13:00 580735073 Skoghalls IBK Utveckling/IBK - IBK Hallsta/IBK Köping 6 - 4 Elin Säily-Jonsson, Leif Pettersson Hammarö Arena
2022-02-20 16:00 580735074 BKI Sunnanå/GS-86 - IBF Örebro Utveckling 7 - 1 Björn Svensson, Alfred Särnehed ECG Arena
2022-02-20 16:00 580735075 Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK - Karlstad IBF Ungdom 3 - 4 William Ringkvist, Marcus Karppinen Mälarenergi Arena A
2022-02-25 19:00 580735080 IBK Hallsta/IBK Köping - Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK 1 - 8 August Ericsson, Yotsaphong Chaiphring Nibblehallen
2022-02-25 19:30 580735077 Västerås IBS - Surahammars IBF 5 - 2 Lars Flink, David Hildingstam Mälarenergi Arena A
2022-02-25 20:00 580735079 IBF Örebro Utveckling - Skoghalls IBK Utveckling/IBK 5 - 2 Isac Åhman, Gustav Salmela Idrottshuset Örebro
2022-02-27 15:30 580735078 Hagfors IF Uddeholm /Edebäck IBF - BKI Sunnanå/GS-86 0 - 2 Jörgen Grändefors, Fredrik Sjöberg Uddeholm Arena
2022-03-20 14:00 580735076 Karlstad IBF Ungdom - Lillån IBK Ungdom/IBK 8 - 3 Johan Friman, Christoffer Risberg Klubbhuset Arena
2022-03-03 20:00 580735082 Lillån IBK Ungdom/IBK - IBF Örebro Utveckling 4 - 2 Tomas Persson, Berndt Swärd Norrbyhallen
2022-03-04 19:00 580735081 Surahammars IBF - IBK Hallsta/IBK Köping 4 - 1 Yotsaphong Chaiphring, Mohamed Abdirisak Mälarenergi Arena Surahammar
2022-03-06 11:45 580735083 Karlstad IBF Ungdom - Hagfors IF Uddeholm /Edebäck IBF 1 - 6 Mikael Johansson, Sören Johansson Colorama Arena
2022-03-06 16:00 580735084 BKI Sunnanå/GS-86 - Skoghalls IBK Utveckling/IBK 8 - 6 Björn Svensson, Alfred Särnehed ECG Arena
2022-03-06 19:00 580735085 Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK - Västerås IBS 5 - 4 Jimmy Lindell, Camilla Eriksson Mälarenergi Arena A
2022-03-09 20:00 580735087 Hagfors IF Uddeholm /Edebäck IBF - Lillån IBK Ungdom/IBK 8 - 2 Christoffer Risberg, Fredrik Sjöberg Uddeholm Arena
2022-03-12 16:30 580735090 Skoghalls IBK Utveckling/IBK - Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK 3 - 6 Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Hammarö Arena
2022-03-13 12:30 580735089 IBK Hallsta/IBK Köping - BKI Sunnanå/GS-86 1 - 7 Marcus Karppinen, William Ringkvist Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-03-13 16:00 580735086 Västerås IBS - Karlstad IBF Ungdom 3 - 4 Ludvig Hjalmar, Philip Groop Mälarenergi Arena A
2022-03-13 16:00 580735088 IBF Örebro Utveckling - Surahammars IBF 7 - 7 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Karlstad IBF Ungdom 18 14 3 1 80-48 32 45
2. Hagfors IF Uddeholm / Edebäck IBF 18 14 0 4 79-41 38 42
3. Rönnby Västerås IBK Ung/ Skälby IBK 18 12 2 4 99-57 42 38
4. Västerås IBS 18 9 4 5 67-50 17 31
5. Lillån IBK Ungdom/ IBK 18 9 3 6 77-69 8 30
6. BKI Sunnanå/ GS-86 18 8 0 10 91-85 6 24
7. Surahammars IBF 18 6 3 9 79-72 7 21
8. IBF Örebro Utveckling 18 5 2 11 72-89 -17 17
9. Skoghalls IBK Utveckling/ IBK 18 4 1 13 66-103 -37 13
10. IBK Hallsta/ IBK Köping 18 0 0 18 30-126 -96 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan F DJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-02 16:30 580736001 Fristads GoIF/IBK Tygriket - Linköping IBK Ungdom 3 - 1 Dan Pettersson, Richard Claesson Fristadhallen, Fristad
2021-10-03 14:00 580736002 Solfjäderstaden IBK - Fröjereds IF 2 - 4 William Wengelin, Hampus Larsson Motala Sporthall
2021-10-03 14:00 580736003 Hovslätts IK/Mullsjö AIS - IBK Lockerud Mariestad 1 - 2 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-11-28 11:30 580736004 Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK - IBF Linköping 4 - 2 Anders Everstrand, Edo Sabanovic Arenan - Jönköpings Idrottshus
2021-10-08 19:15 580736007 IBF Linköping - Solfjäderstaden IBK 9 - 2 Marthin Andersson, Simon Eriksson Folkungahallen
2021-10-08 20:00 580736008 Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK - Hovslätts IK/Mullsjö AIS 2 - 1 Jonas Kvant, Suvad Kaltak Arenan - Jönköpings Idrottshus
2021-10-09 18:00 580736005 Fröjereds IF - Fristads GoIF/IBK Tygriket 4 - 1 Kjell Persson, Iza Hederdahl Sparbankshallen, T-holm
2021-10-10 16:00 580736006 IBK Lockerud Mariestad - Linköping IBK Ungdom 7 - 2 Eino Vuoluterä, Per Johansson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2021-10-15 19:30 580736010 Fröjereds IF - IBF Linköping 2 - 4 Eino Vuoluterä, Per Johansson Rosenbergs Idrottshall, Tidaholm
2021-10-22 19:30 580736009 Fristads GoIF/IBK Tygriket - IBK Lockerud Mariestad 4 - 7 Magnus Jansson, Harri Tjäder Fristadhallen, Fristad
2021-10-24 15:00 580736011 Linköping IBK Ungdom - Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK 2 - 5 Johan Nordlander, William Wengelin Folkungahallen
2021-10-24 15:30 580736012 Solfjäderstaden IBK - Hovslätts IK/Mullsjö AIS 3 - 4 Emil Magnusson, Jan Wentzell Motala Sporthall
2021-11-05 20:00 580736014 Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK - IBK Lockerud Mariestad 9 - 5 Daniel Pettersson, Johnny Edh Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-11-07 11:00 580736016 Solfjäderstaden IBK - Linköping IBK Ungdom 6 - 3 Christian Hagström, Jan Wentzell Motala Sporthall
2021-11-07 14:00 580736015 Hovslätts IK/Mullsjö AIS - Fröjereds IF 3 - 4 Adam Nikolausson, Fredrik Billemark Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-11-07 15:00 580736013 IBF Linköping - Fristads GoIF/IBK Tygriket 5 - 2 Didrik Axen, Rågher Godin Folkungahallen
2021-11-10 19:30 580736017 Fristads GoIF/IBK Tygriket - Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK 3 - 2 Carl Larsson, Nebojsa Stefanovski Fristadhallen, Fristad
2021-11-14 13:30 580736019 IBK Lockerud Mariestad - Solfjäderstaden IBK 7 - 1 Kjell Persson, Per Johansson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2021-11-14 15:00 580736018 IBF Linköping - Hovslätts IK/Mullsjö AIS 5 - 4 Sabina Åström, Ida Sandberg Folkungahallen
2021-11-14 17:00 580736020 Fröjereds IF - Linköping IBK Ungdom 6 - 1 Henrik Sjöberg, David Karlsson Rosenbergs Idrottshall, Tidaholm
2021-11-19 19:15 580736022 Solfjäderstaden IBK - Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK 3 - 7 Marthin Andersson, Simon Eriksson Motala Sporthall
2021-11-20 15:00 580736024 Fröjereds IF - IBK Lockerud Mariestad 3 - 4 Magnus Jansson, Pedram Koublani Sparbankshallen, T-holm
2021-11-21 16:00 580736021 Hovslätts IK/Mullsjö AIS - Fristads GoIF/IBK Tygriket 4 - 3 Anders A Nilsson, Gustav Jarnegren Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-11-21 18:15 580736023 Linköping IBK Ungdom - IBF Linköping 1 - 6 Didrik Axen, Robin Rosendal Folkungahallen
2021-11-26 20:00 580736027 Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK - Fröjereds IF 2 - 1 Gustav Jarnegren, Johnny Edh Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-12-10 20:00 580736026 Hovslätts IK/Mullsjö AIS - Linköping IBK Ungdom 4 - 3 Anders A Nilsson, Lars Östh Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-12-11 13:45 580736028 IBF Linköping - IBK Lockerud Mariestad 4 - 3 Jamiro Liebe, Sonny Weideborg Kärnahallen
2021-12-11 15:00 580736025 Fristads GoIF/IBK Tygriket - Solfjäderstaden IBK 2 - 3 Carl Larsson, Ola Forsberg Fristadhallen, Fristad
2021-12-17 19:15 580736032 IBF Linköping - Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK 0 - 2 Jan Wentzell, Rågher Godin Folkungahallen
2021-12-17 19:30 580736031 IBK Lockerud Mariestad - Hovslätts IK/Mullsjö AIS 4 - 2 Johan Thaning, Sebastian Åberg ICA-kvantum hallen, Mariestad
2021-12-18 14:00 580736029 Linköping IBK Ungdom - Fristads GoIF/IBK Tygriket 3 - 6 Patricio Boiardt, Alen Turcinhodzic Folkungahallen
2021-12-19 13:00 580736030 Fröjereds IF - Solfjäderstaden IBK 5 - 4 Eino Vuoluterä, Per Johansson Sparbankshallen, T-holm
2022-01-14 20:00 580736036 Hovslätts IK/Mullsjö AIS - Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK 0 - 3 Fredrik Fältskog, Johan Nero Wikstrand Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-01-15 17:00 580736033 Fristads GoIF/IBK Tygriket - Fröjereds IF 4 - 5 Henrik Sjöberg, David Karlsson Fristadhallen, Fristad
2022-01-16 18:00 580736034 Linköping IBK Ungdom - IBK Lockerud Mariestad 5 - 8 Vincent Svenmar, Ludvig Arvidsson Folkungahallen
2022-01-25 19:00 580736035 Solfjäderstaden IBK - IBF Linköping 3 - 5 Oscar Bard, Hampus Larsson Motala Sporthall
2021-12-03 19:30 580736039 Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK - Linköping IBK Ungdom 8 - 2 Johnny Edh, Daniel Pettersson Ribbahallen A-hall
2022-01-23 17:00 580736040 Hovslätts IK/Mullsjö AIS - Solfjäderstaden IBK 5 - 5 Oskar Lööke, Johnny Edh Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-02-05 13:00 580736038 IBF Linköping - Fröjereds IF 2 - 5 Jan Wentzell, Alexander Lagerström Valkebohallen
2022-02-25 19:30 580736037 IBK Lockerud Mariestad - Fristads GoIF/IBK Tygriket 3 - 0 Linus Svensson, Kjell Persson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2022-01-29 11:00 580736041 Fristads GoIF/IBK Tygriket - IBF Linköping 5 - 6 Henrik Sjöberg, Daniel Dimitrovski Fristadhallen, Fristad
2022-01-30 12:00 580736043 Fröjereds IF - Hovslätts IK/Mullsjö AIS 11 - 2 Kronoslav Kis, Johan Thaning Sparbankshallen, T-holm
2022-02-18 19:30 580736044 Linköping IBK Ungdom - Solfjäderstaden IBK 9 - 3 Ludvig Arvidsson, Vincent Svenmar Folkungahallen
2022-03-11 19:00 580736042 IBK Lockerud Mariestad - Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK 2 - 2 Kjell Persson, Martin Söderström ICA-kvantum hallen, Mariestad
2022-02-11 20:00 580736046 Hovslätts IK/Mullsjö AIS - IBF Linköping 2 - 6 Anders Everstrand, Johan Ferm Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-02-12 13:00 580736045 Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK - Fristads GoIF/IBK Tygriket 5 - 2 Jonas Einarsson, Thomas Bergström Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-02-12 14:00 580736048 Linköping IBK Ungdom - Fröjereds IF 2 - 3 Johan Wiggur, Roger Balogh Folkungahallen
2022-02-13 15:00 580736047 Solfjäderstaden IBK - IBK Lockerud Mariestad 2 - 6 Emil Glenngård, Thomas Nystrand Motala Sporthall
2022-02-27 12:00 580736050 Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK - Solfjäderstaden IBK 9 - 2 Jonny Nilsson, Nicklas Bard Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-02-27 12:30 580736049 Fristads GoIF/IBK Tygriket - Hovslätts IK/Mullsjö AIS 0 - 2 Dan Pettersson, Richard Claesson Fristadhallen, Fristad
2022-03-02 19:00 580736052 IBK Lockerud Mariestad - Fröjereds IF 8 - 4 Kronoslav Kis, Martin Söderström ICA-kvantum hallen, Mariestad
2022-03-13 10:00 580736051 IBF Linköping - Linköping IBK Ungdom 5 - 0 Hampus Larsson, Christian Hagström Valkebohallen
2022-03-04 19:30 580736054 Linköping IBK Ungdom - Hovslätts IK/Mullsjö AIS 4 - 3 Emil Magnusson, Rikard Karlsson Kärnahallen
2022-03-05 15:00 580736055 Fröjereds IF - Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK 2 - 3 Eino Vuoluterä, Kjell Persson Sparbankshallen, T-holm
2022-03-19 13:30 580736056 IBK Lockerud Mariestad - IBF Linköping 3 - 2 Linus Svensson, Kjell Persson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2022-03-19 15:45 580736053 Solfjäderstaden IBK - Fristads GoIF/IBK Tygriket 4 - 4 Simon Eriksson, Marthin Andersson Motala Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jönköpings IK Utv/ Jönköpings IK 14 12 1 1 63-27 36 37
2. IBK Lockerud Mariestad 14 11 1 2 69-41 28 34
3. IBF Linköping 14 10 0 4 61-38 23 30
4. Fröjereds IF 14 9 0 5 59-42 17 27
5. Hovslätts IK/ Mullsjö AIS 14 4 1 9 37-55 -18 13
6. Fristads GoIF/ IBK Tygriket 14 3 1 10 39-54 -15 10
7. Solfjäderstaden IBK 14 2 2 10 43-79 -36 8
8. Linköping IBK Ungdom 14 2 0 12 38-73 -35 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan G DJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-15 20:00 580737001 Onsala IBK - Lindås Rasta IBK 4 - 4 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Presse Idrottshall
2021-09-19 12:00 580737002 IBF Älvstranden / IBF Backadalen - IK Zenith/Öckerö IBK 8 - 1 Mathias Johansson, Jesper Björklund Greter Tuve Sporthall
2021-09-19 12:00 580737004 Landvetter IBK - FBC Partille 7 - 0 , Martin Almsberg Pinntorps Idrottshall
2021-09-19 20:00 580737003 Lindome IBK - FBC Lerum 2 - 7 Sandra Lindskog, Linda Lindskog Almåshallen A
2021-11-14 14:00 580737005 Varla IBK - Pixbo Wallenstam IBF 0 - 9 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Lindälvshallen
2021-09-24 18:00 580737006 Lindås Rasta IBK - Varla IBK 6 - 5 Robin Boqvist, Jesper Björklund Greter Salming Arena
2021-09-24 20:15 580737009 FBC Lerum - IBF Älvstranden / IBF Backadalen 3 - 5 Joakim Jögi, Marcus Orrhult Rydsbergshallen
2021-09-25 11:30 580737007 Pixbo Wallenstam IBF - Landvetter IBK 3 - 0 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Wallenstam Arena A
2021-09-25 17:00 580737010 IK Zenith/Öckerö IBK - Onsala IBK 3 - 4 Robin Boqvist, Oscar Skogsberg Björlanda Idrottshall
2021-09-26 16:00 580737008 FBC Partille - Lindome IBK 5 - 1 Oscar Skogsberg, Adnan Tongur Partillebohallen
2021-10-01 18:00 580737011 Lindås Rasta IBK - IK Zenith/Öckerö IBK 7 - 1 Marcus Orrhult, Mattias Strid Salming Arena
2021-10-01 18:30 580737014 Lindome IBK - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 8 Martin Almsberg, Robin Cederdahl Almåshallen A
2021-10-01 18:45 580737013 IBF Älvstranden / IBF Backadalen - FBC Partille 0 - 3 Oliver Engström, Oscar Skogsberg Tuve Sporthall
2021-10-01 19:15 580737012 Onsala IBK - FBC Lerum 4 - 8 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Presse Idrottshall
2021-10-01 20:15 580737015 Varla IBK - Landvetter IBK 0 - 5 Marcus Yngvesson, Christoffer Söderström Lindälvshallen
2021-10-08 20:00 580737017 Lindome IBK - Onsala IBK 4 - 4 Amir Huseinovic, Pierre Eberhard Berg Almåshallen A
2021-10-08 20:00 580737018 Landvetter IBK - IK Zenith/Öckerö IBK 17 - 2 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Pinntorps Idrottshall
2021-10-08 20:45 580737016 IBF Älvstranden / IBF Backadalen - Lindås Rasta IBK 4 - 5 Carl Flyning, Robin Cederdahl Tuve Sporthall
2021-10-09 11:30 580737020 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Partille 3 - 4 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Wallenstam Arena A
2021-10-09 16:00 580737019 Varla IBK - FBC Lerum 4 - 5 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Kungsbacka Sporthall A
2021-10-22 18:00 580737025 Lindås Rasta IBK - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 8 Thomas Johansson, Adam Jällfält Salming Arena
2021-10-22 19:30 580737024 IK Zenith/Öckerö IBK - Lindome IBK 5 - 4 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Hedenskolans Idrottshall
2021-10-22 20:15 580737023 FBC Lerum - Landvetter IBK 4 - 3 Sandra Lindskog, Linda Lindskog Rydsbergshallen
2021-10-24 17:30 580737021 Onsala IBK - IBF Älvstranden / IBF Backadalen 8 - 8 Marcus Yngvesson, Christoffer Söderström Presse Idrottshall
2021-10-24 19:30 580737022 FBC Partille - Varla IBK 4 - 1 Linda Lindskog, Sandra Lindskog Qvisthallen
2021-11-05 20:15 580737028 Varla IBK - Onsala IBK 2 - 6 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Lindälvshallen
2021-11-07 14:00 580737026 Lindome IBK - Lindås Rasta IBK 1 - 5 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Almåshallen A
2021-11-11 20:00 580737027 Landvetter IBK - IBF Älvstranden / IBF Backadalen 5 - 1 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Pinntorps Idrottshall
2021-11-28 14:30 580737029 Pixbo Wallenstam IBF - IK Zenith/Öckerö IBK 9 - 2 Albert Enlund, Petter Enlund Wallenstam Arena A
2021-12-04 20:00 580737030 FBC Partille - FBC Lerum 0 - 2 Hajrudin Begic, Adnan Tongur Qvisthallen
2021-11-09 20:00 580737034 IK Zenith/Öckerö IBK - Varla IBK 0 - 2 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Björlanda Idrottshall
2021-11-12 19:00 580737032 IBF Älvstranden / IBF Backadalen - Lindome IBK 6 - 3 Thomas Johansson, Adam Jällfält Tuve Sporthall
2021-11-12 19:30 580737035 Lindås Rasta IBK - FBC Partille 3 - 2 Albert Enlund, Petter Enlund Salming Arena
2021-11-12 20:15 580737033 FBC Lerum - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 4 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Rydsbergshallen
2021-11-13 15:00 580737031 Onsala IBK - Landvetter IBK 3 - 8 Jonas Löfwander, Mats Andersson Presse Idrottshall
2021-11-19 19:00 580737039 FBC Partille - Onsala IBK 1 - 3 Felix Bark Peterson, Jesper Björklund Greter Qvisthallen
2021-11-19 20:00 580737036 Landvetter IBK - Lindås Rasta IBK 6 - 2 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Pinntorps Idrottshall
2021-11-19 20:15 580737037 Varla IBK - Lindome IBK 5 - 3 Kent Svensson, Mats Andersson Lindälvshallen
2021-11-20 11:30 580737038 Pixbo Wallenstam IBF - IBF Älvstranden / IBF Backadalen 8 - 2 Albert Enlund, Petter Enlund Wallenstam Arena A
2021-11-21 18:00 580737040 FBC Lerum - IK Zenith/Öckerö IBK 11 - 1 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Rydsbergshallen
2021-12-10 18:30 580737043 Lindome IBK - Landvetter IBK 5 - 9 Felix Bark Peterson, Amir Huseinovic Almåshallen A
2021-12-10 19:00 580737042 IBF Älvstranden / IBF Backadalen - Varla IBK 3 - 2 Håkan Krafft, Thomas Johansson Tuve Sporthall
2021-12-10 19:30 580737044 IK Zenith/Öckerö IBK - FBC Partille 2 - 8 Jesper Björklund Greter, Pontus Ekengränd Hedenskolans Idrottshall
2021-12-10 19:30 580737045 Lindås Rasta IBK - FBC Lerum 4 - 4 Rasmus Eriksson, Sebastian Sannerholm Salming Arena
2022-02-22 19:45 580737041 Onsala IBK - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 3 Christoffer Söderström, Thomas Roos Presse Idrottshall
2021-12-15 19:45 580737050 Lindås Rasta IBK - Onsala IBK 1 - 5 Oliver Engström, Adnan Mehmedagic Askims Sporthall
2021-12-17 19:00 580737047 FBC Partille - Landvetter IBK 1 - 5 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Qvisthallen
2021-12-17 19:30 580737049 IK Zenith/Öckerö IBK - IBF Älvstranden / IBF Backadalen 3 - 2 Thomas Johansson, Adam Jällfält Hedenskolans Idrottshall
2021-12-17 20:15 580737048 FBC Lerum - Lindome IBK 12 - 0 Linda Lindskog, Aldin Hadziselmovic Rydsbergshallen
2021-12-19 13:15 580737046 Pixbo Wallenstam IBF - Varla IBK 7 - 2 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Wallenstam Arena A
2022-01-14 18:30 580737053 Lindome IBK - FBC Partille 5 - 6 Oscar Skogsberg, Martin Almsberg Almåshallen A
2022-01-14 19:00 580737052 IBF Älvstranden / IBF Backadalen - FBC Lerum 2 - 8 Felix Bark Peterson, Jesper Björklund Greter Tuve Sporthall
2022-01-16 20:00 580737051 Onsala IBK - IK Zenith/Öckerö IBK 10 - 1 Kent Svensson, Christoffer Söderström Presse Idrottshall
2022-02-06 12:15 580737054 Landvetter IBK - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 3 Adnan Tongur, Hajrudin Begic Pinntorps Idrottshall
2022-02-23 20:00 580737055 Varla IBK - Lindås Rasta IBK 0 - 3 Ej offentliggjord, Kent Svensson, Ej offentliggjord, Mats Andersson Forsgläntans Idrottshall
2022-01-21 19:30 580737058 FBC Partille - IBF Älvstranden / IBF Backadalen 3 - 1 Martin Almsberg, Oscar Skogsberg Qvisthallen
2022-01-23 11:30 580737057 Pixbo Wallenstam IBF - Lindome IBK 17 - 1 Carl Flyning, Aldin Hadziselmovic Wallenstam Arena A
2022-02-03 20:00 580737056 Landvetter IBK - Varla IBK 7 - 2 Goran Kuduzovic, Adam Jällfält Pinntorps Idrottshall
2022-02-06 19:30 580737059 FBC Lerum - Onsala IBK 8 - 3 Felix Bark Peterson, Jesper Björklund Greter Rydsbergshallen
2022-02-20 17:00 580737060 IK Zenith/Öckerö IBK - Lindås Rasta IBK 2 - 6 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Hedenskolans Idrottshall
2022-01-28 19:30 580737064 IK Zenith/Öckerö IBK - Landvetter IBK 3 - 14 Adam Jällfält, Thomas Johansson Hedenskolans Idrottshall
2022-01-28 19:30 580737065 Lindås Rasta IBK - IBF Älvstranden / IBF Backadalen 5 - 4 Jesper Björklund Greter, Aldin Hadziselmovic Salming Arena
2022-01-28 20:15 580737063 FBC Lerum - Varla IBK 9 - 2 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Rydsbergshallen
2022-01-30 17:45 580737061 Onsala IBK - Lindome IBK 9 - 0 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Presse Idrottshall
2022-02-21 18:30 580737062 FBC Partille - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 1 Henrik Nordström, Christian Jensen Partillebohallen
2022-01-26 20:00 580737070 Pixbo Wallenstam IBF - Lindås Rasta IBK 4 - 2 Marcus Orrhult, Joakim Jögi Wallenstam Arena A
2022-02-10 20:00 580737068 Landvetter IBK - FBC Lerum 4 - 5 Linda Lindskog, Joakim Jögi Pinntorps Idrottshall
2022-02-10 21:00 580737066 IBF Älvstranden / IBF Backadalen - Onsala IBK 2 - 3 Marcus Orrhult, Håkan Krafft Tuve Sporthall
2022-02-11 18:30 580737067 Lindome IBK - IK Zenith/Öckerö IBK 8 - 1 Thomas Johansson, Adam Jällfält Almåshallen A
2022-02-12 16:00 580737069 Varla IBK - FBC Partille 2 - 2 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Kungsbacka Sporthall A
2022-02-08 20:00 580737074 IK Zenith/Öckerö IBK - Pixbo Wallenstam IBF 0 - 15 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Björlanda Idrottshall
2022-02-09 20:30 580737075 Lindås Rasta IBK - Lindome IBK 4 - 1 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Salming Arena
2022-02-20 17:30 580737071 Onsala IBK - Varla IBK 2 - 1 Marcus Yngvesson, Christoffer Söderström Presse Idrottshall
2022-02-21 21:00 580737072 IBF Älvstranden / IBF Backadalen - Landvetter IBK 3 - 5 Oscar Skogsberg, Martin Almsberg Tuve Sporthall
2022-03-05 20:00 580737073 FBC Lerum - FBC Partille 4 - 1 Hajrudin Begic, Adnan Tongur Hjällsnäshallen A-hallen
2022-02-25 19:30 580737080 FBC Partille - Lindås Rasta IBK 6 - 4 Tobias Hildesson, Jesper Stolt-Hermansson Qvisthallen
2022-02-25 20:00 580737076 Lindome IBK - IBF Älvstranden / IBF Backadalen 1 - 1 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Almåshallen A
2022-02-25 20:00 580737077 Landvetter IBK - Onsala IBK 5 - 2 Marcus Orrhult, Martin Almsberg Pinntorps Idrottshall
2022-02-25 20:15 580737078 Varla IBK - IK Zenith/Öckerö IBK 3 - 1 Kent Svensson, Mats Andersson Lindälvshallen
2022-03-17 20:00 580737079 Pixbo Wallenstam IBF - FBC Lerum 8 - 2 Marcus Orrhult, Martin Almsberg Wallenstam Arena A
2022-03-04 19:00 580737081 Onsala IBK - FBC Partille 2 - 2 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Presse Idrottshall
2022-03-04 19:30 580737084 IK Zenith/Öckerö IBK - FBC Lerum 1 - 13 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Hedenskolans Idrottshall
2022-03-04 19:30 580737085 Lindås Rasta IBK - Landvetter IBK 5 - 7 Hajrudin Begic, Martin Almsberg Salming Arena
2022-03-05 14:00 580737082 IBF Älvstranden / IBF Backadalen - Pixbo Wallenstam IBF 4 - 11 Torbjörn Zahner, Mattias Strid Tuve Sporthall
2022-03-06 20:10 580737083 Lindome IBK - Varla IBK 4 - 5 Jesper Björklund Greter, Felix Bark Peterson Almåshallen A
2022-03-11 20:00 580737090 FBC Lerum - Lindås Rasta IBK 9 - 7 Adnan Tongur, Hajrudin Begic Lerum Arena C
2022-03-12 12:15 580737088 Pixbo Wallenstam IBF - Onsala IBK 6 - 3 Felix Bark Peterson, Jesper Björklund Greter Wallenstam Arena A
2022-03-13 13:00 580737087 Varla IBK - IBF Älvstranden / IBF Backadalen 2 - 2 Kent Svensson, Mats Andersson Fjärås Idrottshall
2022-03-13 19:30 580737089 FBC Partille - IK Zenith/Öckerö IBK 6 - 1 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Qvisthallen
2022-03-17 18:15 580737086 Landvetter IBK - Lindome IBK 6 - 1 Marcus Orrhult, Martin Almsberg Pinntorps Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Lerum 18 15 1 2 119-55 64 46
2. Pixbo Wallenstam IBF 18 15 0 3 127-41 86 45
3. Landvetter IBK 18 14 0 4 115-45 70 42
4. FBC Partille 18 10 2 6 56-47 9 32
5. Lindås Rasta IBK 18 9 2 7 76-73 3 29
6. Onsala IBK 18 8 4 6 77-67 10 28
7. IBF Älvstranden / IBF Backadalen 18 4 3 11 58-79 -21 15
8. Varla IBK 18 4 2 12 40-78 -38 14
9. IK Zenith/ Öckerö IBK 18 2 0 16 30-147 -117 6
10. Lindome IBK 18 1 2 15 49-115 -66 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Juniorallsvenskan H DJ18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-18 11:30 580738004 Växjö IBK Utveckling/IBK - Malmö FBC 4 - 1 Senad Hamula, Linus Sandberg Fortnox Arena B-hall
2021-09-18 15:00 580738002 FC Helsingborg - Warberg IBF 5 - 3 Petter Lundgren, Erik Höst Västergårdshallen
2021-09-19 14:00 580738003 IBK Lund/Elit - FBC Engelholm 7 - 1 Petter Lundgren, Erik Höst Lerbäckshallen A
2021-09-19 15:00 580738001 CL98IC/FBC Kalmarsund - IK Stanstad 8 - 3 Nicklas Hult, Rasmus Wirstam Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2021-10-14 20:00 580738005 Träslövsläge IF /Tvååker IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 1 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Brearedshallen
2021-09-25 13:00 580738006 IK Stanstad - Träslövsläge IF /Tvååker IBK 2 - 10 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Bråhögshallen
2021-09-25 13:00 580738009 FBC Engelholm - FC Helsingborg 2 - 2 Ronja Ottosson, Tony Olsson Ängelholms Idrottshall
2021-09-25 15:00 580738010 Warberg IBF - CL98IC/FBC Kalmarsund 4 - 3 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2021-09-26 14:00 580738007 Åstorp/Kvidinge IBS - Växjö IBK Utveckling/IBK 7 - 5 Måns Gilén, Ali Tourabi Åstorps Sporthall
2021-09-26 14:00 580738008 Malmö FBC - IBK Lund/Elit 4 - 5 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Kirsebergs Sporthall
2021-10-02 14:00 580738015 Träslövsläge IF /Tvååker IBK - Växjö IBK Utveckling/IBK 0 - 3 Oscar Strömberg, Victor Strömberg Brearedshallen
2021-10-03 12:00 580738013 FC Helsingborg - Malmö FBC 4 - 6 Petter Lundgren, Erik Höst Harlyckehallen
2021-10-03 13:00 580738011 IK Stanstad - Warberg IBF 1 - 13 Tony Olsson, Niklas Jeppsson Bråhögshallen
2021-10-03 13:30 580738014 IBK Lund/Elit - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 0 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Lerbäckshallen A
2021-10-03 17:00 580738012 CL98IC/FBC Kalmarsund - FBC Engelholm 1 - 3 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2021-10-09 10:00 580738016 FC Helsingborg - IK Stanstad 7 - 1 Tony Olsson, Erik Götborg Helsingborg Arena C
2021-10-09 14:00 580738018 Växjö IBK Utveckling/IBK - Warberg IBF 10 - 1 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena A-hall
2021-10-10 14:00 580738019 Träslövsläge IF /Tvååker IBK - FBC Engelholm 10 - 0 William Mcgillivray, Christopher McGillivray Brearedshallen
2021-10-10 16:30 580738017 IBK Lund/Elit - CL98IC/FBC Kalmarsund 7 - 2 Leon Fuchs, Petter Niklasson Lerbäckshallen A
2021-10-10 19:00 580738020 Åstorp/Kvidinge IBS - Malmö FBC 3 - 6 Niklas Jeppsson, Jonas Karlsson Åstorps Sporthall
2021-10-23 17:00 580738023 Växjö IBK Utveckling/IBK - FBC Engelholm 2 - 1 Filip Karlsson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena B-hall
2021-10-24 09:30 580738024 Warberg IBF - IBK Lund/Elit 4 - 5 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2021-10-24 12:30 580738025 IK Stanstad - Åstorp/Kvidinge IBS 1 - 6 Claus Pettersson, Magnus Svensson Bråhögshallen
2021-10-24 14:00 580738022 Malmö FBC - Träslövsläge IF /Tvååker IBK 3 - 7 Petter Niklasson, Shaban Sadiku Baltiska Hallen A
2021-10-24 16:00 580738021 CL98IC/FBC Kalmarsund - FC Helsingborg 13 - 2 Linus Sandberg, Senad Hamula Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2021-11-05 19:30 580738026 IBK Lund/Elit - IK Stanstad 10 - 1 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Lerbäckshallen A
2021-11-06 15:00 580738027 Växjö IBK Utveckling/IBK - FC Helsingborg 9 - 2 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Fortnox Arena A-hall
2021-11-08 20:00 580738030 Malmö FBC - FBC Engelholm 2 - 3 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Stadions Sporthall
2021-11-28 11:00 580738029 Åstorp/Kvidinge IBS - Warberg IBF 3 - 6 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Åstorps Sporthall
2021-11-28 14:00 580738028 Träslövsläge IF /Tvååker IBK - CL98IC/FBC Kalmarsund 6 - 5 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Brearedshallen
2021-11-09 20:00 580738034 Warberg IBF - Träslövsläge IF /Tvååker IBK 2 - 1 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2021-11-10 20:00 580738035 IK Stanstad - Malmö FBC 5 - 11 Petter Lundgren, Erik Höst Bråhögshallen
2021-11-12 19:30 580738031 CL98IC/FBC Kalmarsund - Växjö IBK Utveckling/IBK 5 - 5 Johan Magnusson, Linus Sandberg KIFAB Arena
2021-11-12 20:00 580738033 FBC Engelholm - Åstorp/Kvidinge IBS 2 - 4 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Ängelholms Idrottshall
2021-11-13 15:45 580738032 FC Helsingborg - IBK Lund/Elit 2 - 12 Jonas Karlsson, Niklas Jeppsson Mariahallen
2021-11-20 15:30 580738040 FBC Engelholm - Warberg IBF 0 - 2 Pierre Bergsten, Erik Götborg Ängelholms Idrottshall
2021-11-21 13:00 580738037 Träslövsläge IF /Tvååker IBK - IBK Lund/Elit 1 - 8 Jonas Söderberg, Marcus Gustafsson Brearedshallen
2021-11-21 15:00 580738036 Växjö IBK Utveckling/IBK - IK Stanstad 11 - 4 Ulf Åberg, Per Elofsson Fortnox Arena A-hall
2021-11-21 15:00 580738039 Malmö FBC - CL98IC/FBC Kalmarsund 2 - 4 Niklas Jeppsson, Petter Niklasson Stadions Sporthall
2022-02-07 19:45 580738038 Åstorp/Kvidinge IBS - FC Helsingborg 8 - 1 Jürgen Neuenhofen, Mårten Högblom Åstorps Sporthall
2021-12-05 18:30 580738042 FC Helsingborg - Träslövsläge IF /Tvååker IBK 1 - 9 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Helsingborg Arena B
2021-12-11 14:00 580738043 IBK Lund/Elit - Växjö IBK Utveckling/IBK 2 - 2 Petter Lundgren, Erik Höst Lerbäckshallen A
2021-12-11 16:00 580738045 IK Stanstad - FBC Engelholm 0 - 6 Marcus Rundström, William Nilsson Bråhögshallen
2021-12-12 15:00 580738041 CL98IC/FBC Kalmarsund - Åstorp/Kvidinge IBS 6 - 4 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Falkenbergshallen
2021-12-12 16:00 580738044 Warberg IBF - Malmö FBC 2 - 5 Marcus Gustafsson, Jonas Söderberg Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2021-12-18 11:00 580738046 Åstorp/Kvidinge IBS - Träslövsläge IF /Tvååker IBK 0 - 6 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Åstorps Sporthall
2021-12-18 11:30 580738049 Warberg IBF - FC Helsingborg 12 - 2 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2021-12-18 16:00 580738047 Malmö FBC - Växjö IBK Utveckling/IBK 4 - 9 Mats Ekblad-Thun, Petter Niklasson Stadions Sporthall
2021-12-19 13:30 580738050 IK Stanstad - CL98IC/FBC Kalmarsund 4 - 9 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Bråhögshallen
2021-12-20 20:00 580738048 FBC Engelholm - IBK Lund/Elit 3 - 9 Pierre Bergsten, Erik Götborg Ängelholms Idrottshall
2022-01-15 14:00 580738052 FC Helsingborg - FBC Engelholm 1 - 8 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Västergårdshallen
2022-01-15 14:00 580738055 Träslövsläge IF /Tvååker IBK - IK Stanstad 10 - 0 Victor Strömberg, Christoffer Söderström Brearedshallen
2022-01-16 13:30 580738054 Växjö IBK Utveckling/IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 3 Annie Nordmark, Therese Spjut Fortnox Arena B-hall
2022-01-16 14:20 580738053 IBK Lund/Elit - Malmö FBC 9 - 2 Petter Niklasson, William Nilsson Lerbäckshallen A
2022-01-16 15:30 580738051 CL98IC/FBC Kalmarsund - Warberg IBF 3 - 4 Christer Jonsson, Anders Stenberg KIFAB Arena
2022-01-20 19:30 580738058 Malmö FBC - FC Helsingborg 10 - 2 Jonas Karlsson, Niklas Jeppsson Kirsebergs Sporthall
2022-01-21 19:45 580738057 Åstorp/Kvidinge IBS - IBK Lund/Elit 2 - 6 Jonas Pettersson, Jürgen Neuenhofen Åstorps Sporthall
2022-01-23 12:30 580738060 Warberg IBF - IK Stanstad 8 - 1 Oscar Johansson, Jan Svensson Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2022-01-23 14:30 580738059 FBC Engelholm - CL98IC/FBC Kalmarsund 6 - 4 Jürgen Neuenhofen, Pierre Bergsten Ängelholms Idrottshall
2022-03-12 16:40 580738056 Växjö IBK Utveckling/IBK - Träslövsläge IF /Tvååker IBK 5 - 2 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Fortnox Arena B-hall
2022-01-27 19:30 580738062 Malmö FBC - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 1 Matti Rouhiainen, Claus Pettersson Kirsebergs Sporthall
2022-01-29 15:30 580738065 IK Stanstad - FC Helsingborg 1 - 1 Marcus Rundström, William Nilsson Bråhögshallen
2022-01-29 16:30 580738064 Warberg IBF - Växjö IBK Utveckling/IBK 6 - 2 Oscar Brynsäther, Hampus Abrahamsson Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2022-01-30 16:00 580738061 CL98IC/FBC Kalmarsund - IBK Lund/Elit 3 - 3 Anders Stenberg, Jonas Hellberg Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2022-02-16 20:00 580738063 FBC Engelholm - Träslövsläge IF /Tvååker IBK 3 - 5 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Ängelholms Idrottshall
2022-02-12 15:45 580738067 IBK Lund/Elit - Warberg IBF 6 - 1 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Lerbäckshallen A
2022-02-13 12:15 580738066 FC Helsingborg - CL98IC/FBC Kalmarsund 0 - 4 Niklas Jeppsson, Jonas Karlsson Helsingborg Arena B
2022-02-13 14:00 580738068 FBC Engelholm - Växjö IBK Utveckling/IBK 3 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Ängelholms Idrottshall
2022-02-13 14:00 580738069 Träslövsläge IF /Tvååker IBK - Malmö FBC 5 - 3 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Brearedshallen
2022-02-13 15:00 580738070 Åstorp/Kvidinge IBS - IK Stanstad 5 - 2 Adam Johnsson, Adam Jivegård Åstorps Sporthall
2022-02-09 19:45 580738075 IK Stanstad - IBK Lund/Elit 3 - 12 Marcus Rundström, William Nilsson Bråhögshallen
2022-02-14 20:00 580738073 FBC Engelholm - Malmö FBC 6 - 6 Jonas Karlsson, Niklas Jeppsson Ängelholms Idrottshall
2022-02-19 13:00 580738074 Warberg IBF - Åstorp/Kvidinge IBS 5 - 1 Jacob Johansson, Tobias Anderberg Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2022-02-20 12:00 580738072 FC Helsingborg - Växjö IBK Utveckling/IBK 2 - 7 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Helsingborg Arena B
2022-03-05 16:00 580738071 CL98IC/FBC Kalmarsund - Träslövsläge IF /Tvååker IBK 5 - 5 Niklas Rosberg, Rasmus Wirstam KIFAB Arena
2022-02-25 19:30 580738076 IBK Lund/Elit - FC Helsingborg 5 - 1 Petter Lundgren, Erik Höst Lerbäckshallen A
2022-02-27 12:30 580738077 Växjö IBK Utveckling/IBK - CL98IC/FBC Kalmarsund 5 - 5 Ulf Åberg, Per Elofsson Fortnox Arena A-hall
2022-02-28 20:00 580738080 Malmö FBC - IK Stanstad 8 - 2 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Stadions Sporthall
2022-03-03 20:00 580738078 Träslövsläge IF /Tvååker IBK - Warberg IBF 2 - 2 Jonas Söderberg, Marcus Gustafsson Brearedshallen
2022-03-04 19:45 580738079 Åstorp/Kvidinge IBS - FBC Engelholm 0 - 10 Niklas Jeppsson, Jonas Karlsson Åstorps Sporthall
2022-03-06 12:30 580738085 IK Stanstad - Växjö IBK Utveckling/IBK 1 - 13 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Bråhögshallen
2022-03-06 14:00 580738083 IBK Lund/Elit - Träslövsläge IF /Tvååker IBK 5 - 1 Pierre Bergsten, Erik Götborg Lerbäckshallen A
2022-03-06 16:00 580738081 CL98IC/FBC Kalmarsund - Malmö FBC 6 - 1 Jonas Hellberg, Anders Stenberg KIFAB Arena
2022-03-06 16:30 580738084 Warberg IBF - FBC Engelholm 6 - 3 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2022-03-17 20:00 580738082 FC Helsingborg - Åstorp/Kvidinge IBS 4 - 3 Petter Niklasson, William Nilsson Västergårdshallen
2022-03-13 14:00 580738086 Växjö IBK Utveckling/IBK - IBK Lund/Elit 2 - 4 Per Elofsson, Ulf Åberg Fortnox Arena A-hall
2022-03-13 14:00 580738087 Träslövsläge IF /Tvååker IBK - FC Helsingborg 13 - 1 Marcus Gustafsson, Jonas Söderberg Brearedshallen
2022-03-13 15:00 580738088 Åstorp/Kvidinge IBS - CL98IC/FBC Kalmarsund 2 - 17 Petter Niklasson, Tony Olsson Tingdalshallen
2022-03-13 15:00 580738089 Malmö FBC - Warberg IBF 4 - 8 Iulia Cismaru, Erik Höst Stadions Sporthall
2022-03-13 16:30 580738090 FBC Engelholm - IK Stanstad 9 - 0 Andreas Ljunggren, Erik Götborg Ängelholms Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Lund/ Elit 18 16 2 0 120-35 85 50
2. Växjö IBK Utveckling/ IBK 18 12 3 3 105-53 52 39
3. Warberg IBF 18 12 1 5 89-57 32 37
4. Träslövsläge IF / Tvååker IBK 18 11 2 5 97-49 48 35
5. CL98IC/ FBC Kalmarsund 18 8 4 6 103-66 37 28
6. FBC Engelholm 18 7 2 9 69-67 2 23
7. Malmö FBC 18 7 1 10 82-85 -3 22
8. Åstorp/ Kvidinge IBS 18 5 0 13 53-95 -42 15
9. FC Helsingborg 18 3 2 13 40-126 -86 11
10. IK Stanstad 18 0 1 17 32-157 -125 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis