Innebandyfesten USM (2021/22)

Gruppspel
Flickor 16 Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-01 12:00 581700001 Umeå Västra IBK - Träslövsläge IF 2 - 3 Can Asal, Lucas Werelius Wallenstam Arena A
2022-04-01 12:00 581700002 Hagunda IF - Nykvarns IBF Ungdom 5 - 2 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Wallenstam Arena B
2022-04-01 17:00 581700003 Träslövsläge IF - Hagunda IF 0 - 7 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Wallenstam Arena A
2022-04-01 17:00 581700004 Nykvarns IBF Ungdom - Umeå Västra IBK 5 - 6 Petra Dynesius, Svedje Ohlson Wallenstam Arena B
2022-04-02 09:00 581700005 Träslövsläge IF - Nykvarns IBF Ungdom 0 - 5 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Mölnlycke Idrottshall A
2022-04-02 09:00 581700006 Umeå Västra IBK - Hagunda IF 4 - 2 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Pinntorps Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Umeå Västra IBK 3 2 0 1 12-10 2 6
2. Hagunda IF 3 2 0 1 14-6 8 6
3. Nykvarns IBF Ungdom 3 1 0 2 12-11 1 3
4. Träslövsläge IF 3 1 0 2 3-14 -11 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor 16 Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-01 13:15 581701001 Sundsvalls IBF - Lindås Rasta IBK 3 - 2 Petra Dynesius, Svedje Ohlson Wallenstam Arena A
2022-04-01 13:15 581701002 Huddinge IBS - IBF Örebro Utveckling 1 - 2 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Wallenstam Arena B
2022-04-01 18:15 581701003 Lindås Rasta IBK - Huddinge IBS 3 - 4 Alexander Lagerström, Robin Rosendal Wallenstam Arena A
2022-04-01 18:15 581701004 IBF Örebro Utveckling - Sundsvalls IBF 1 - 6 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Wallenstam Arena B
2022-04-02 10:15 581701005 Lindås Rasta IBK - IBF Örebro Utveckling 4 - 2 Can Asal, Lucas Werelius Mölnlycke Idrottshall A
2022-04-02 10:15 581701006 Sundsvalls IBF - Huddinge IBS 2 - 2 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Pinntorps Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sundsvalls IBF 3 2 1 0 11-5 6 7
2. Huddinge IBS 3 1 1 1 7-7 0 4
3. Lindås Rasta IBK 3 1 0 2 9-9 0 3
4. IBF Örebro Utveckling 3 1 0 2 5-11 -6 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor 16 Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-01 12:00 581702001 IBF Falun Utveckling - CL98IC 3 - 3 Alexander Lagerström, Robin Rosendal Mölnlycke Idrottshall A
2022-04-01 12:00 581702002 Bele Barkarby IF IBF - Karlstad IBF Ungdom 1 - 4 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Pinntorps Idrottshall
2022-04-01 17:00 581702003 CL98IC - Bele Barkarby IF IBF 4 - 1 Erik Ejerfeldt, Sebastian Asplund-Larsson Mölnlycke Idrottshall A
2022-04-01 17:00 581702004 Karlstad IBF Ungdom - IBF Falun Utveckling 4 - 2 Can Asal, Lucas Werelius Pinntorps Idrottshall
2022-04-02 09:00 581702005 CL98IC - Karlstad IBF Ungdom 2 - 1 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Wallenstam Arena A
2022-04-02 09:00 581702006 IBF Falun Utveckling - Bele Barkarby IF IBF 6 - 6 Petra Dynesius, Svedje Ohlson Wallenstam Arena B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. CL98IC 3 2 1 0 9-5 4 7
2. Karlstad IBF Ungdom 3 2 0 1 9-5 4 6
3. IBF Falun Utveckling 3 0 2 1 11-13 -2 2
4. Bele Barkarby IF IBF 3 0 1 2 8-14 -6 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Flickor 16 Grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-01 13:15 581703001 Storvreta IBK - IBK Lockerud Mariestad 1 - 0 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Mölnlycke Idrottshall A
2022-04-01 13:15 581703002 Åkersberga IBF - Landvetter IBK 2 - 4 Erik Ejerfeldt, Sebastian Asplund-Larsson Pinntorps Idrottshall
2022-04-01 18:15 581703003 IBK Lockerud Mariestad - Åkersberga IBF 8 - 0 Albert Enlund, Petter Enlund Mölnlycke Idrottshall A
2022-04-01 18:15 581703004 Landvetter IBK - Storvreta IBK 3 - 3 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Pinntorps Idrottshall
2022-04-02 10:15 581703005 IBK Lockerud Mariestad - Landvetter IBK 5 - 1 Erik Ejerfeldt, Sebastian Asplund-Larsson Wallenstam Arena A
2022-04-02 10:15 581703006 Storvreta IBK - Åkersberga IBF 3 - 0 Alexander Lagerström, Robin Rosendal Wallenstam Arena B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Storvreta IBK 3 2 1 0 7-3 4 7
2. IBK Lockerud Mariestad 3 2 0 1 13-2 11 6
3. Landvetter IBK 3 1 1 1 8-10 -2 4
4. Åkersberga IBF 3 0 0 3 2-15 -13 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar 16 Grupp E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-01 14:30 581708001 Träslövsläge IF - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 6 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Wallenstam Arena A
2022-04-01 14:30 581708002 Västerås IBS Ungdom - Rosersberg Arlanda IBK 2 - 1 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Wallenstam Arena B
2022-04-01 19:30 581708003 Pixbo Wallenstam IBF - Västerås IBS Ungdom 7 - 7 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Wallenstam Arena A
2022-04-01 19:30 581708004 Rosersberg Arlanda IBK - Träslövsläge IF 4 - 4 Can Asal, Lucas Werelius Wallenstam Arena B
2022-04-02 11:30 581708005 Pixbo Wallenstam IBF - Rosersberg Arlanda IBK 3 - 1 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Mölnlycke Idrottshall A
2022-04-02 11:30 581708006 Träslövsläge IF - Västerås IBS Ungdom 2 - 3 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Pinntorps Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF 3 2 1 0 16-11 5 7
2. Västerås IBS Ungdom 3 2 1 0 12-10 2 7
3. Rosersberg Arlanda IBK 3 0 1 2 6-9 -3 1
4. Träslövsläge IF 3 0 1 2 9-13 -4 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar 16 Grupp F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-01 15:45 581709001 Hammarby IF IBF - IBK Alingsås 4 - 5 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Wallenstam Arena A
2022-04-01 15:45 581709002 Höllvikens IBF - IBF Dalen 8 - 6 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Wallenstam Arena B
2022-04-01 20:45 581709003 IBK Alingsås - Höllvikens IBF 1 - 1 Petra Dynesius, Svedje Ohlson Wallenstam Arena A
2022-04-01 20:45 581709004 IBF Dalen - Hammarby IF IBF 5 - 2 Gustav Johansson, Sean Norouz Wallenstam Arena B
2022-04-02 12:45 581709005 IBK Alingsås - IBF Dalen 0 - 2 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Mölnlycke Idrottshall A
2022-04-02 12:45 581709006 Hammarby IF IBF - Höllvikens IBF 6 - 6 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Pinntorps Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen 3 2 0 1 13-10 3 6
2. Höllvikens IBF 3 1 2 0 15-13 2 5
3. IBK Alingsås 3 1 1 1 6-7 -1 4
4. Hammarby IF IBF 3 0 1 2 12-16 -4 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar 16 Grupp G
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-01 14:30 581710001 IBK Lockerud Ungdom - Huddinge IBS 3 - 3 Gustav Johansson, Sean Norouz Mölnlycke Idrottshall A
2022-04-01 14:30 581710002 Sundsvall FBC Ungdom - KFUM Jönköping 3 - 5 Albert Enlund, Petter Enlund Pinntorps Idrottshall
2022-04-01 19:30 581710003 Huddinge IBS - Sundsvall FBC Ungdom 2 - 4 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Mölnlycke Idrottshall A
2022-04-01 19:30 581710004 KFUM Jönköping - IBK Lockerud Ungdom 5 - 5 Erik Ejerfeldt, Sebastian Asplund-Larsson Pinntorps Idrottshall
2022-04-02 11:30 581710005 Huddinge IBS - KFUM Jönköping 2 - 6 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Wallenstam Arena A
2022-04-02 11:30 581710006 IBK Lockerud Ungdom - Sundsvall FBC Ungdom 0 - 3 Gustav Johansson, Sean Norouz Wallenstam Arena B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. KFUM Jönköping 3 2 1 0 16-10 6 7
2. Sundsvall FBC Ungdom 3 2 0 1 10-7 3 6
3. IBK Lockerud Ungdom 3 0 2 1 8-11 -3 2
4. Huddinge IBS 3 0 1 2 7-13 -6 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pojkar 16 Grupp H
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-01 15:45 581711001 Fagerhult Habo IBK Ungdom - AIK IBF 2 - 5 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Mölnlycke Idrottshall A
2022-04-01 15:45 581711002 Trosa Edanö IBK - IK Sirius FBC 4 - 3 Alexander Lagerström, Robin Rosendal Pinntorps Idrottshall
2022-04-01 20:45 581711003 AIK IBF - Trosa Edanö IBK 3 - 1 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Mölnlycke Idrottshall A
2022-04-01 20:45 581711004 IK Sirius FBC - Fagerhult Habo IBK Ungdom 4 - 4 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Pinntorps Idrottshall
2022-04-02 12:45 581711005 AIK IBF - IK Sirius FBC 0 - 4 Can Asal, Lucas Werelius Wallenstam Arena A
2022-04-02 12:45 581711006 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Trosa Edanö IBK 2 - 5 Albert Enlund, Petter Enlund Wallenstam Arena B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. AIK IBF 3 2 0 1 8-7 1 6
2. Trosa Edanö IBK 3 2 0 1 10-8 2 6
3. IK Sirius FBC 3 1 1 1 11-8 3 4
4. Fagerhult Habo IBK Ungdom 3 0 1 2 8-14 -6 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
Flickor 16 Placering 13-16
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-02 14:30 581707001 Träslövsläge IF - Bele Barkarby IF IBF 5 - 4 e.förl. Petra Dynesius, Svedje Ohlson Pinntorps Idrottshall
2022-04-02 16:00 581707002 IBF Örebro Utveckling - Åkersberga IBF 3 - 4 e.förl. Oskar Lööke, Isak Mörnstål Pinntorps Idrottshall
2022-04-03 08:30 581707004 Bele Barkarby IF IBF - IBF Örebro Utveckling 5 - 4 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Pinntorps Idrottshall
2022-04-03 08:30 581707003 Träslövsläge IF - Åkersberga IBF 2 - 5 Petra Dynesius, Svedje Ohlson Wallenstam Arena B
Flickor 16 Placering 5-8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-03 11:30 581705002 CL98IC - Storvreta IBK 0 - 3 Petra Dynesius, Svedje Ohlson Mölnlycke Idrottshall A
2022-04-03 11:30 581705001 Umeå Västra IBK - Sundsvalls IBF 3 - 1 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Wallenstam Arena A
Flickor 16 Placering 9-12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-02 14:30 581706001 Nykvarns IBF Ungdom - IBF Falun Utveckling 2 - 4 Albert Enlund, Petter Enlund Wallenstam Arena B
2022-04-02 16:00 581706002 Lindås Rasta IBK - Landvetter IBK 2 - 3 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Wallenstam Arena B
2022-04-03 10:00 581706004 Nykvarns IBF Ungdom - Lindås Rasta IBK 3 - 2 Gustav Johansson, Sean Norouz Pinntorps Idrottshall
2022-04-03 10:00 581706003 IBF Falun Utveckling - Landvetter IBK 3 - 2 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Wallenstam Arena B
Pojkar 16 Placering 13-16
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-02 17:30 581715001 Träslövsläge IF - Huddinge IBS 2 - 6 Erik Ejerfeldt, Sebastian Asplund-Larsson Pinntorps Idrottshall
2022-04-02 19:00 581715002 Hammarby IF IBF - Fagerhult Habo IBK Ungdom 6 - 1 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Pinntorps Idrottshall
2022-04-03 11:30 581715004 Träslövsläge IF - Fagerhult Habo IBK Ungdom 3 - 8 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Pinntorps Idrottshall
2022-04-03 11:30 581715003 Huddinge IBS - Hammarby IF IBF 3 - 2 e.förl. Erik Ejerfeldt, Sebastian Asplund-Larsson Wallenstam Arena B
Pojkar 16 Placering 5-8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-03 13:00 581713001 Sundsvall FBC Ungdom - Trosa Edanö IBK 7 - 8 Gustav Johansson, Sean Norouz Wallenstam Arena A
2022-04-03 14:30 581713002 Västerås IBS Ungdom - AIK IBF 4 - 3 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Wallenstam Arena B
Pojkar 16 Placering 9-12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-02 17:30 581714001 Rosersberg Arlanda IBK - IBK Lockerud Ungdom 9 - 2 Albert Enlund, Petter Enlund Wallenstam Arena B
2022-04-02 19:00 581714002 IBK Alingsås - IK Sirius FBC 1 - 5 Petra Dynesius, Svedje Ohlson Wallenstam Arena B
2022-04-03 13:00 581714004 IBK Lockerud Ungdom - IBK Alingsås 3 - 2 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Pinntorps Idrottshall
2022-04-03 13:00 581714003 Rosersberg Arlanda IBK - IK Sirius FBC 5 - 3 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Wallenstam Arena B
Slutspel
Flickor 16 Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-02 14:30 Kvartsfinal 1 581704001 Umeå Västra IBK - Karlstad IBF Ungdom 0 - 3 Erik Ejerfeldt, Sebastian Asplund-Larsson Wallenstam Arena A
2022-04-02 14:30 Kvartsfinal 2 581704002 CL98IC - Hagunda IF 2 - 5 Tobias Anderberg, Jacob Johansson Mölnlycke Idrottshall A
2022-04-02 16:00 Kvartsfinal 3 581704003 Sundsvalls IBF - IBK Lockerud Mariestad 2 - 4 Gustav Johansson, Sean Norouz Wallenstam Arena A
2022-04-02 16:00 Kvartsfinal 4 581704004 Storvreta IBK - Huddinge IBS 2 - 3 e.förl. Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Mölnlycke Idrottshall A
2022-04-03 08:30 Semifinal 1 581704005 Karlstad IBF Ungdom - IBK Lockerud Mariestad 3 - 2 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Wallenstam Arena A
2022-04-03 08:30 Semifinal 2 581704006 Hagunda IF - Huddinge IBS 0 - 2 Erik Ejerfeldt, Sebastian Asplund-Larsson Mölnlycke Idrottshall A
2022-04-03 13:00 Match om 3:e pl. 581704008 IBK Lockerud Mariestad - Hagunda IF 2 - 3 Albert Enlund, Petter Enlund Mölnlycke Idrottshall A
2022-04-03 14:45 Final 581704007 Karlstad IBF Ungdom - Huddinge IBS 1 - 0 Alexander Lagerström, Robin Rosendal Wallenstam Arena A
Pojkar 16 Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-02 17:30 Kvartsfinal 1 581712001 Pixbo Wallenstam IBF - Sundsvall FBC Ungdom 8 - 3 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Wallenstam Arena A
2022-04-02 17:30 Kvartsfinal 2 581712002 KFUM Jönköping - Västerås IBS Ungdom 4 - 3 e.str. Alexander Lagerström, Robin Rosendal Mölnlycke Idrottshall A
2022-04-02 19:00 Kvartsfinal 3 581712003 IBF Dalen - Trosa Edanö IBK 4 - 2 Can Asal, Lucas Werelius Wallenstam Arena A
2022-04-02 19:00 Kvartsfinal 4 581712004 AIK IBF - Höllvikens IBF 2 - 3 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Mölnlycke Idrottshall A
2022-04-03 10:00 Semifinal 1 581712005 Pixbo Wallenstam IBF - IBF Dalen 3 - 2 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Wallenstam Arena A
2022-04-03 10:00 Semifinal 2 581712006 KFUM Jönköping - Höllvikens IBF 0 - 1 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog Mölnlycke Idrottshall A
2022-04-03 14:30 Match om 3:e pl. 581712008 IBF Dalen - KFUM Jönköping 2 - 7 Can Asal, Lucas Werelius Mölnlycke Idrottshall A
2022-04-03 16:30 Final 581712007 Pixbo Wallenstam IBF - Höllvikens IBF 3 - 2 e.förl. Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Wallenstam Arena A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis