Pantamera Flickor Röd Division 4 Gävleborg/Dalarna (09-10) 21/22 (2021/22)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Division 4 Gävleborg/Dalarna
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-09 10:30 055009002 IBF Borlänge - Strömsbro IF F10 11 - 3 Christer Sundberg, Gustaf Österberg Paradishallen
2021-10-09 11:00 055009001 Hofors IBK F09/10 - Valbo IBF F10-11 7 - 3 Pär Hedlund, Astrid Haglund Hoforshallen
2021-10-09 13:30 055009003 IBF Falun Ungdom och Barn - Sandvikens AIK F09/10 12 - 3 Daniel Pettersson, Mattias Backlund Guide Arena 2
2021-10-17 09:45 055009005 Sandvikens AIK F09/10 - Hofors IBK F09/10 8 - 5 Elias Parment, Daniel Ahlin Arena Jernvallen
2021-10-17 11:15 055009004 Valbo IBF F10-11 - Gävle GIK F10 8 - 4 Torbjörn Ström, Mattias Dahlqvist Ludvigbergsskolan
2021-10-24 13:30 055009006 IBF Falun Ungdom och Barn - IBF Borlänge 2 - 8 Hampus Larsson, Rasmus Widelund Guide Arena 1
2021-10-23 11:00 055009008 Valbo IBF F10-11 - Sandvikens AIK F09/10 5 - 10 Imre Mattsson-Åkerlund, Ida Markusson Ludvigbergsskolan
2021-10-23 11:00 055009009 Hofors IBK F09/10 - IBF Borlänge 6 - 12 Pär Hedlund, Astrid Haglund Hoforshallen
2021-10-24 09:30 055009007 Gävle GIK F10 - Strömsbro IF F10 4 - 6 Imre Mattsson-Åkerlund, Alfons Eriksson Novahallen - Gavlehov
2021-10-30 12:00 055009010 Sandvikens AIK F09/10 - Gävle GIK F10 13 - 9 Ida Lundin, Magnus Nordahl Arena Jernvallen
2021-10-30 12:00 055009011 IBF Falun Ungdom och Barn - Strömsbro IF F10 7 - 8 Mattias Backlund, Eric Johansson Guide Arena 1
2021-10-31 12:30 055009012 IBF Borlänge - Valbo IBF F10-11 18 - 4 Viktor Ezelius, Jonas Jågas Paradishallen
2021-11-06 10:00 055009015 Strömsbro IF F10 - Hofors IBK F09/10 2 - 6 Alfons Eriksson, Mattias Dahlqvist Testebo Arena
2021-11-06 11:15 055009014 Sandvikens AIK F09/10 - IBF Borlänge 2 - 7 Ida Markusson, Astrid Haglund Arena Jernvallen
2021-12-05 14:45 055009013 Gävle GIK F10 - IBF Falun Ungdom och Barn 13 - 9 Ellioth Stade, Elias Parment Novahallen - Gavlehov
2021-11-20 11:00 055009017 Hofors IBK F09/10 - IBF Falun Ungdom och Barn 3 - 3 Sean Norouz, Mats Fernlund Hoforshallen
2021-11-20 16:00 055009018 Valbo IBF F10-11 - Strömsbro IF F10 3 - 6 Imre Mattsson-Åkerlund, Mattias Dahlqvist Ludvigbergsskolan
2021-11-21 13:00 055009016 IBF Borlänge - Gävle GIK F10 6 - 2 Sofie Dufvenberg, Daniel Dufvenberg Paradishallen
2021-11-26 19:00 055009019 Gävle GIK F10 - Hofors IBK F09/10 3 - 3 Ida Markusson, Mattias Dahlqvist Nynäshallen
2021-11-28 09:30 055009021 Sandvikens AIK F09/10 - Strömsbro IF F10 10 - 4 Vilma Boman, Anders Löfgren Arena Jernvallen
2021-11-28 11:00 055009020 IBF Falun Ungdom och Barn - Valbo IBF F10-11 11 - 6 Rasmus Widelund, Phichet Phaetaya Guide Arena 1
2021-12-19 14:00 055009022 Valbo IBF F10-11 - Hofors IBK F09/10 1 - 7 Gustav Lundberg, Oscar Lundberg Ludvigbergsskolan
2022-02-20 11:00 055009023 Strömsbro IF F10 - IBF Borlänge 0 - 7 Jaad Abou Chaaya, Roger Morin Testebo Arena
2022-03-26 17:00 055009024 Sandvikens AIK F09/10 - IBF Falun Ungdom och Barn 7 - 11 Martin Brolin, Pär Hedlund Arena Jernvallen
2022-01-15 11:00 055009026 Hofors IBK F09/10 - Sandvikens AIK F09/10 7 - 2 Pär Hedlund, Magnus Undén Hoforshallen
2022-01-15 14:00 055009025 Gävle GIK F10 - Valbo IBF F10-11 4 - 4 Daniel Blomkvist, Roger Morin Novahallen - Gavlehov
2022-01-16 15:30 055009027 IBF Borlänge - IBF Falun Ungdom och Barn 3 - 5 Phichet Phaetaya, Senad Omerbasic Paradishallen
2022-01-30 10:00 055009028 Strömsbro IF F10 - Gävle GIK F10 3 - 5 Anders Löfgren, Anton Rapp Testebo Arena
2022-01-30 11:30 055009029 Sandvikens AIK F09/10 - Valbo IBF F10-11 8 - 7 Reine Schröder, Martin Brolin Arena Jernvallen
2022-02-18 18:00 055009030 IBF Borlänge - Hofors IBK F09/10 8 - 3 Daniel Dufvenberg, Sofie Dufvenberg Paradishallen
2022-02-05 09:30 055009031 Gävle GIK F10 - Sandvikens AIK F09/10 1 - 0 Daniel Blomkvist, Anders Löfgren Novahallen - Gavlehov
2022-02-06 11:45 055009032 Strömsbro IF F10 - IBF Falun Ungdom och Barn 4 - 7 Tilda Nilsson, Ida Lundin Testebo Arena
2022-02-06 14:30 055009033 Valbo IBF F10-11 - IBF Borlänge 2 - 14 Ida Markusson, Fabian Laurin Valbo Sportcenter
2022-02-12 11:00 055009036 Hofors IBK F09/10 - Strömsbro IF F10 3 - 1 Rikard Karlsson, Magnus Undén Hoforshallen
2022-02-12 16:30 055009035 IBF Borlänge - Sandvikens AIK F09/10 13 - 1 Emma Nyberg, Ronja Perjans Paradishallen
2022-02-13 15:30 055009034 IBF Falun Ungdom och Barn - Gävle GIK F10 11 - 7 Noah Von Sicard, Alfred Pettersson Guide Arena 2
2022-02-26 12:45 055009037 Gävle GIK F10 - IBF Borlänge 1 - 15 Mats Fernlund, Roger Morin Nynäshallen
2022-02-27 11:45 055009039 Strömsbro IF F10 - Valbo IBF F10-11 8 - 3 Elias Parment, Martin Brolin Testebo Arena
2022-02-27 12:30 055009038 IBF Falun Ungdom och Barn - Hofors IBK F09/10 1 - 6 Noah Von Sicard, Alfred Pettersson Guide Arena 1
2022-03-05 11:30 055009040 Hofors IBK F09/10 - Gävle GIK F10 2 - 10 Vilma Boman, Martin Brolin Hoforshallen
2022-03-06 13:30 055009041 Valbo IBF F10-11 - IBF Falun Ungdom och Barn 1 - 14 Reine Schröder, Rikard Karlsson Valbo Sportcenter
2022-03-11 18:30 055009042 Strömsbro IF F10 - Sandvikens AIK F09/10 4 - 2 Jaad Abou Chaaya, Mattias Dahlqvist Nynäshallen
2022-03-12 10:00 055009044 Hofors IBK F09/10 - Sandvikens AIK F09/10 4 - 1 Astrid Haglund, Vilma Boman Hoforshallen
2022-03-13 12:00 055009045 IBF Falun Ungdom och Barn - IBF Borlänge 2 - 7 Mattias Backlund, Daniel Pettersson Haraldsbo Sporthall
2022-03-13 16:00 055009043 Gävle GIK F10 - Strömsbro IF F10 3 - 6 Vincent Lind, Daniel Blomkvist Vallbackskolan
2022-03-18 18:30 055009047 Sandvikens AIK F09/10 - Valbo IBF F10-11 6 - 6 Martin Brolin, Magnus Nordahl Arena Jernvallen
2022-03-19 17:30 055009049 IBF Borlänge - IBF Falun Ungdom och Barn 6 - 4 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Paradishallen
2022-03-20 11:00 055009048 Valbo IBF F10-11 - Gävle GIK F10 3 - 2 Anton Rapp, Roger Morin Ludvigbergsskolan
2022-03-30 18:50 055009046 Strömsbro IF F10 - Hofors IBK F09/10 4 - 6 Daniel Blomkvist, Ida Markusson Testebo Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Borlänge 14 13 0 1 135-37 98 39
2. Hofors IBK F09/ 10 14 8 2 4 68-59 9 26
3. IBF Falun Ungdom och Barn 14 7 1 6 99-82 17 22
4. Strömsbro IF F10 14 6 0 8 59-77 -18 18
5. Sandvikens AIK F09/ 10 14 5 1 8 73-95 -22 16
6. Gävle GIK F10 14 4 2 8 68-89 -21 14
7. Valbo IBF F10-11 14 2 2 10 56-119 -63 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis