Flickor Röd Division 2 21/22 (2021/22)

Gruppspel
Flickor Röd Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-02 12:30 039093003 IBF Borlänge - Malungs IBK 8 - 2 Victor Westerberg, Håkan Aspman Paradishallen
2021-10-02 12:30 039093006 IBF Säter - KAIS Mora UIF 8 - 2 Christer Sundberg, Gustaf Österberg Skäve Arena
2021-10-23 14:45 039093004 IBF Hedemora - LI20 IBF 6 - 4 Emma Nyberg, Ronja Perjans Vasahallen
2021-10-10 10:00 039093011 KAIS Mora UIF - IBF Hedemora 4 - 3 Elvira Collin, Peter Wallin Idre Fjäll Arena
2021-10-10 11:30 039093010 KFUM Falun - IBF Borlänge 3 - 2 Joel Persson, Hugo Hedberg Slätta Sporthall
2022-01-15 11:00 039093007 Sundborns GOIF/Envikens IF - Digers BK 5 - 2 Viktor Ezelius, Jonas Jågas Envikens Sporthall
2021-10-16 10:30 039093017 IBF Borlänge - IBF Säter 3 - 1 Daniel Dufvenberg, Sofie Dufvenberg Paradishallen
2021-10-16 12:30 039093013 Digers BK - Malungs IBK 3 - 7 William Grudd, Elvira Collin Orsa Sporthall
2021-10-30 16:45 039093014 Sundborns GOIF/Envikens IF - LI20 IBF 1 - 6 Johannes Sandberg, William Lundström Envikens Sporthall
2021-10-23 10:00 039093021 KAIS Mora UIF - Sundborns GOIF/Envikens IF 10 - 2 Ida Israelsson, Elin Björkman Idre Fjäll Arena
2021-10-23 11:30 039093020 KFUM Falun - Malungs IBK 6 - 2 Johannes Sandberg, Carl Morenius Lugnet D
2021-10-24 12:00 039093019 LI20 IBF - Digers BK 5 - 1 Fahrudin Omerbasic, Hajrudin Omerbasic Leksandshallen B
2021-10-24 12:00 039093024 IBF Hedemora - IBF Borlänge 5 - 2 Emma Nyberg, Ronja Perjans Vikmanshyttans sporthall
2021-10-30 12:30 039093025 Digers BK - KFUM Falun 3 - 4 William Grudd, Isak Wadman Orsa Sporthall
2021-10-31 11:00 039093027 Malungs IBK - IBF Säter 3 - 9 David Asklander, Elin Schröder Blå Hallen
2021-10-31 12:00 039093026 LI20 IBF - KAIS Mora UIF 5 - 4 Fahrudin Omerbasic, Hajrudin Omerbasic Leksandshallen B
2021-11-06 11:00 039093034 IBF Hedemora - Malungs IBK 5 - 5 Ronja Perjans, Emma Nyberg Vasahallen
2021-11-07 11:00 039093031 KAIS Mora UIF - Digers BK 3 - 2 Elvira Collin, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
2021-11-07 13:45 039093032 IBF Säter - KFUM Falun 4 - 3 Ronja Perjans, Emma Nyberg Skäve Arena
2021-11-07 15:30 039093035 IBF Borlänge - Sundborns GOIF/Envikens IF 5 - 3 Daniel Dufvenberg, Sofie Dufvenberg Ornäs Sporthall
2021-11-13 12:30 039093037 Digers BK - IBF Säter 2 - 10 Elin Björkman, Ida Israelsson Orsa Sporthall
2021-11-14 11:00 039093040 LI20 IBF - IBF Borlänge 2 - 8 Hajrudin Omerbasic, Senad Omerbasic Leksandshallen B
2021-11-14 14:30 039093039 KFUM Falun - IBF Hedemora 7 - 0 Helmer Carlsson, Anton Mårtensson Lugnet A
2021-11-20 11:00 039093048 Sundborns GOIF/Envikens IF - Malungs IBK 2 - 6 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Envikens Sporthall
2021-11-21 10:00 039093044 IBF Hedemora - IBF Säter 2 - 2 Christer Sundberg, Noah Sellberg Vikmanshyttans sporthall
2021-11-21 15:30 039093045 IBF Borlänge - KAIS Mora UIF 3 - 2 Carl Morenius, Johannes Sandberg Ornäs Sporthall
2021-11-27 12:30 039093049 Digers BK - IBF Hedemora 0 - 13 Elvira Collin, Terje Severinsson Orsa Sporthall
2021-11-27 12:30 039093053 KFUM Falun - Sundborns GOIF/Envikens IF 12 - 2 Mattias Backlund, Ilir Sheremeti Lugnet D
2021-11-27 13:30 039093054 LI20 IBF - Malungs IBK 9 - 7 Hajrudin Omerbasic, Fahrudin Omerbasic Leksandshallen B
2021-11-28 12:00 039093060 LI20 IBF - KFUM Falun 4 - 3 Fahrudin Omerbasic, Hajrudin Omerbasic Leksandshallen B
2021-12-11 11:00 039093058 Sundborns GOIF/Envikens IF - IBF Säter 1 - 6 Viktor Ezelius, Jonas Jågas Envikens Sporthall
2021-12-11 11:00 039093059 Malungs IBK - KAIS Mora UIF 3 - 4 , David Asklander Blå Hallen
2022-03-12 16:30 039093055 IBF Borlänge - Digers BK 5 - 3 Sofie Dufvenberg, Daniel Dufvenberg Ornäs Sporthall
2021-12-19 13:00 039093063 IBF Hedemora - Sundborns GOIF/Envikens IF 10 - 3 Joel Hultgren, Christer Sundberg Vikmanshyttans sporthall
2022-01-09 11:00 039093066 KAIS Mora UIF - KFUM Falun 9 - 3 Terje Severinsson, Roger Pernling Idre Fjäll Arena B
2022-03-25 18:30 039093065 IBF Säter - LI20 IBF 9 - 4 Emma Nyberg, Ronja Perjans Skäve Arena
2022-02-13 12:20 039093072 KAIS Mora UIF - IBF Säter 4 - 4 Fahrudin Omerbasic, Hajrudin Omerbasic Idre Fjäll Arena
2022-03-18 19:00 039093070 LI20 IBF - IBF Hedemora 2 - 6 Fahrudin Omerbasic, Hajrudin Omerbasic Leksandshallen B
2022-03-27 11:00 039093069 Malungs IBK - IBF Borlänge 2 - 10 , David Asklander Blå Hallen
2022-01-22 12:30 039093073 Digers BK - Sundborns GOIF/Envikens IF 5 - 1 Conny Törehed, Elvira Collin Orsa Sporthall
2022-01-22 15:00 039093077 IBF Hedemora - KAIS Mora UIF 2 - 6 Ronja Perjans, Emma Nyberg Vikmanshyttans sporthall
2022-03-31 18:30 039093076 IBF Borlänge - KFUM Falun 3 - 4 Viktor Ezelius, Joel Persson Ornäs Sporthall
2022-01-29 12:30 039093083 IBF Säter - IBF Borlänge 1 - 1 Christer Sundberg, Gustaf Österberg Skäve Arena
2022-01-30 10:00 039093079 Malungs IBK - Digers BK 4 - 3 David Asklander, Jonatan Åcerclinth Blå Hallen
2022-04-02 11:30 039093080 LI20 IBF - Sundborns GOIF/Envikens IF 9 - 6 Hajrudin Omerbasic, Fahrudin Omerbasic Leksandshallen B
2022-02-05 12:30 039093085 Digers BK - LI20 IBF 1 - 5 Roger Pernling, Nicklas Sjöström Orsa Sporthall
2022-02-05 14:30 039093090 IBF Borlänge - IBF Hedemora 5 - 0 Daniel Dufvenberg, Sofie Dufvenberg Paradishallen
2022-03-13 11:30 039093087 Sundborns GOIF/Envikens IF - KAIS Mora UIF 2 - 11 Ronja Perjans, Emma Nyberg Envikens Sporthall
2022-04-08 18:00 039093086 Malungs IBK - KFUM Falun 4 - 4 Hajrudin Omerbasic, Fahrudin Omerbasic Blå Hallen
2022-02-12 12:30 039093092 KAIS Mora UIF - LI20 IBF 5 - 2 Terje Severinsson, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2022-02-12 12:30 039093093 IBF Säter - Malungs IBK 9 - 2 , Christer Sundberg Skäve Arena
2022-03-26 16:00 039093091 KFUM Falun - Digers BK 11 - 1 Joel Persson, Viktor Ezelius Lugnet C
2022-02-19 11:00 039093100 Malungs IBK - IBF Hedemora 6 - 7 Daniel Nyström, David Asklander Blå Hallen
2022-02-19 12:30 039093097 Digers BK - KAIS Mora UIF 3 - 9 Terje Severinsson, Senad Omerbasic Orsa Sporthall
2022-02-20 09:30 039093098 KFUM Falun - IBF Säter 2 - 2 Eric Johansson, Rasmus Widelund Lugnet D
2022-02-20 13:30 039093101 Sundborns GOIF/Envikens IF - IBF Borlänge 3 - 7 Björn Lundqvist, Helmer Carlsson Sundbornshallen
2022-02-26 12:30 039093103 IBF Säter - Digers BK 5 - 0 Christer Sundberg, Ronja Perjans Skäve Arena
2022-02-26 12:30 039093106 IBF Borlänge - LI20 IBF 2 - 1 Viktor Ezelius, Joel Persson Paradishallen
2022-02-27 09:30 039093105 IBF Hedemora - KFUM Falun 1 - 7 Christer Sundberg, Ronja Perjans Vasahallen
2022-03-05 12:30 039093110 IBF Säter - IBF Hedemora 4 - 2 Christer Sundberg, Johan Forsström Skäve Arena
2022-03-05 12:30 039093111 KAIS Mora UIF - IBF Borlänge 6 - 2 Terje Severinsson, Isak Wadman Idre Fjäll Arena
2022-04-10 00:00 039093114 Malungs IBK - Sundborns GOIF/Envikens IF WO (5 - 0)
2022-03-12 13:00 039093115 IBF Hedemora - Digers BK 4 - 0 Ronja Perjans, Emma Nyberg Vasahallen
2022-03-13 14:00 039093119 Sundborns GOIF/Envikens IF - KFUM Falun 3 - 8 Ronja Perjans, Emma Nyberg Envikens Sporthall
2022-04-13 18:45 039093120 Malungs IBK - LI20 IBF 3 - 8 Hajrudin Omerbasic, Fahrudin Omerbasic Blå Hallen
2022-03-19 10:30 039093125 KAIS Mora UIF - Malungs IBK 7 - 0 Senad Omerbasic, Elvira Collin Idre Fjäll Arena
2022-03-19 12:30 039093121 Digers BK - IBF Borlänge 1 - 6 Fahrudin Omerbasic, Hajrudin Omerbasic Orsa Sporthall
2022-03-19 12:30 039093124 IBF Säter - Sundborns GOIF/Envikens IF 8 - 5 Jonatan Åcerclinth, Håkan Aspman Skäve Arena
2022-03-20 11:30 039093126 KFUM Falun - LI20 IBF 7 - 0 Phichet Phaetaya, Rasmus Widelund Slätta Sporthall
2022-03-27 10:30 039093132 KFUM Falun - KAIS Mora UIF 7 - 5 Alvin Erikhans, Mattias Backlund Lugnet A
2022-03-27 11:30 039093129 Sundborns GOIF/Envikens IF - IBF Hedemora 6 - 6 Joel Persson, Björn Lundqvist Sundbornshallen
2022-03-27 11:30 039093131 LI20 IBF - IBF Säter 0 - 2 Hajrudin Omerbasic, Fahrudin Omerbasic Leksandshallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Säter 16 11 4 1 84-36 48 37
2. KFUM Falun 16 11 2 3 91-45 46 35
3. KAIS Mora UIF 16 11 1 4 91-51 40 34
4. IBF Borlänge 16 11 1 4 72-39 33 34
5. IBF Hedemora 16 7 3 6 72-63 9 24
6. LI20 IBF 16 8 0 8 66-71 -5 24
7. Malungs IBK 16 4 2 10 61-94 -33 14
8. Sundborns GOIF/ Envikens IF 16 1 1 14 45-116 -71 4
9. Digers BK 16 1 0 15 30-97 -67 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis