Herrjuniorer GUD 21/22 (2021/22)

Gruppspel
Herrjuniorer GUD
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-09 14:30 039985003 Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun - Strömsbro IF 6 - 5 Felix Carlsson, Emil Karlsson Haraldsbo Sporthall
2021-10-09 17:00 039985011 IBK Runsten - IBF Falun Utveckling Rosa 6 - 5 Benny Grönblad, Anders Löfgren Alfahallen - Gavlehov
2021-10-16 14:00 039985007 Timrå IBC - Gävle GIK 7 - 6 Peter Palander, Robin Palander Timrå Sporthall
2021-10-15 19:00 039985018 IBF Falun Utveckling Rosa - IBF Falun Utveckling Svart 9 - 6 Tim Green, Fredrik Andersson Guide Arena 1
2021-10-23 16:45 039985013 Gävle GIK - Strömsbro IF 6 - 3 Sean Norouz, Gustav Johansson Alfahallen - Gavlehov
2021-10-23 14:15 039985021 IBK Runsten - Timrå IBC 2 - 15 Rikard Karlsson, Benny Grönblad Novahallen - Gavlehov
2021-10-24 14:00 039985024 IBF Falun Utveckling Rosa - Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun 6 - 5 Per Nordström, Andreas Spång Guide Arena 2
2021-10-09 17:30 039985028 Timrå IBC - IBF Falun Utveckling Svart 7 - 12 Markus Helsing, Edvin Lindelöf Timrå Sporthall
2021-11-07 12:30 039985035 Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun - Timrå IBC 8 - 5 Linus Isberg, Johan Forsström Haraldsbo Sporthall
2021-11-07 17:00 039985031 IBK Runsten - Gävle GIK 3 - 4 Reine Schröder, Martin Stenberg Nynäshallen
2021-11-07 17:30 039985034 IBF Falun Utveckling Rosa - Strömsbro IF 6 - 4 Linus Isberg, Johan Forsström Guide Arena 1
2021-11-12 19:00 039985038 IBK Runsten - IBF Falun Utveckling Svart 5 - 6 Imre Mattsson-Åkerlund, Anders Löfgren Nynäshallen
2021-12-31 00:00 039985131 Timrå IBC - Strömsbro IF
2021-11-14 11:30 039985045 Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun - IBK Runsten 9 - 4 Felix Carlsson, Johan Forsström Lugnet C
2021-11-20 13:30 039985043 IBF Falun Utveckling Svart - Gävle GIK 4 - 3 e.förl. Jussi Nissinen, Phichet Phaetaya Guide Arena 2
2021-11-21 00:00 039985132 IBF Falun Utveckling Rosa - IBK Runsten
2021-11-21 15:00 039985048 Timrå IBC - Strömsbro IF 8 - 6 Adrian Näslund Melin, Urban Larsson Timrå Sporthall
2021-11-28 14:00 039985050 IBF Falun Utveckling Svart - Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun 4 - 1 Simon Jansson, Felix Carlsson Guide Arena 1
2021-11-28 14:20 039985133 IBK Runsten - Timrå IBC 3 - 8 Dan Vikström, Roger Morin Testebo Arena
2021-11-28 17:00 039985049 Gävle GIK - IBF Falun Utveckling Rosa 5 - 7 Faraz Arabshoorabi, Jaad Abou Chaaya Novahallen - Gavlehov
2021-12-05 00:00 039985134 IBF Falun Utveckling Svart - IBF Falun Utveckling Rosa
2021-12-05 14:15 039985059 Strömsbro IF - IBK Runsten 5 - 1 Sean Norouz, Gustav Johansson Testebo Arena
2022-03-14 19:15 039985055 Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun - Gävle GIK 4 - 3 e.förl. Felix Carlsson, Simon Jansson Haraldsbo Sporthall
039985137 Gävle GIK - IBF Falun Utveckling Rosa Testebo Arena
2021-12-12 18:00 039985064 IBF Falun Utveckling Svart - Strömsbro IF 12 - 9 Andreas Spång, Mikael Svenske Guide Arena 2
2021-12-19 00:00 039985138 IBF Falun Utveckling Rosa - Timrå IBC
2021-12-19 00:00 039985139 IBF Falun Utveckling Svart - Timrå IBC
2022-01-29 11:00 039985135 Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun - Gävle GIK 7 - 8 Mattias Hedberg, Anders Fredriksson Lugnet C
2022-01-29 11:30 039985136 Strömsbro IF - Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun
2022-02-05 12:00 039985063 IBF Falun Utveckling Rosa - Timrå IBC 8 - 12 Jussi Nissinen, Tim Nissinen Eriksson Lugnet C
2022-01-16 11:15 039985069 Strömsbro IF - Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun 3 - 9 Reine Schröder, Martin Stenberg Testebo Arena
2022-01-16 14:15 039985073 Gävle GIK - Timrå IBC 5 - 6 Benny Grönblad, Anders Löfgren Novahallen - Gavlehov
2022-03-29 20:00 039985077 IBF Falun Utveckling Rosa - IBK Runsten 9 - 3 William Lundström, Andreas Spång, Ej offentliggjord Guide Arena 1
2022-01-20 18:30 039985084 IBF Falun Utveckling Svart - IBF Falun Utveckling Rosa 12 - 6 Mattias Hedberg, Johan Forsström Guide Arena 1
2022-02-24 19:45 039985079 Strömsbro IF - Gävle GIK 7 - 2 Sean Norouz, Gustav Johansson Testebo Arena
2022-01-30 00:00 039985140 Strömsbro IF - IBF Falun Utveckling Svart
2022-01-30 11:30 039985090 Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun - IBF Falun Utveckling Rosa 11 - 3 Linus Isberg, Johan Forsström Lugnet C
2022-03-05 16:30 039985087 Timrå IBC - IBK Runsten 14 - 1 Casper Sjödin, Pierre Björklund Timrå Sporthall
2022-02-06 14:30 039985094 IBF Falun Utveckling Svart - Timrå IBC 7 - 8 Per Nordström, Tim Green Guide Arena 1
2022-02-19 13:15 039985141 Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun - IBK Runsten 8 - 6 Emil Karlsson, Felix Carlsson Haraldsbo Sporthall
2022-02-11 20:00 039985097 Gävle GIK - IBK Runsten 9 - 4 Magnus Undén, Håkan Thunman Alfahallen - Gavlehov
2022-02-12 17:00 039985100 Strömsbro IF - IBF Falun Utveckling Rosa 5 - 11 Pär Hedlund, Johan Andersson Testebo Arena
2022-02-13 00:00 039985142 Timrå IBC - Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun
2022-02-13 15:00 039985101 Timrå IBC - Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun 7 - 4 Peter Palander, Pierre Björklund Timrå Sporthall
2022-02-20 10:00 039985104 IBF Falun Utveckling Svart - IBK Runsten 14 - 3 Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Guide Arena
2022-02-20 16:00 039985143 Gävle GIK - Strömsbro IF 5 - 6 Reine Schröder, Martin Stenberg Novahallen - Gavlehov
2022-02-27 14:00 039985111 IBK Runsten - Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun 2 - 14 Benny Grönblad, Anders Löfgren Alfahallen - Gavlehov
2022-03-24 20:00 039985144 Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun - IBF Falun Utveckling Svart 4 - 5 e.förl. Samuel Nissinen-Eriksson, Tim Nissinen Eriksson Guide Arena 1
2022-03-30 19:30 039985109 Gävle GIK - IBF Falun Utveckling Svart 3 - 4 e.förl. Håkan Thunman, Magnus Undén Alfahallen - Gavlehov
2022-04-03 13:30 039985114 Strömsbro IF - Timrå IBC 9 - 10 Johan Andersson, Pär Hedlund Testebo Arena
2022-04-06 19:30 039985145 Gävle GIK - IBK Runsten 6 - 8 Håkan Thunman, Magnus Nordahl Novahallen - Gavlehov
2022-01-08 14:00 039985148 IBK Runsten - Strömsbro IF 9 - 10 e.str. Daniel Ahlin, Roger Morin Nynäshallen
2022-03-06 00:00 039985146 IBF Falun Utveckling Rosa - Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun
2022-03-12 13:00 039985115 IBF Falun Utveckling Rosa - Gävle GIK 5 - 8 Noel Hildensjö, Tim Nissinen Eriksson Guide Arena 1
2022-03-12 15:30 039985116 Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun - IBF Falun Utveckling Svart 10 - 5 Fredrick Lundin, Linus Isberg Haraldsbo Sporthall
2022-04-26 19:30 039985147 IBF Falun Utveckling Svart - Gävle GIK Guide Arena 1
2022-03-09 19:15 039985125 IBK Runsten - Strömsbro IF 5 - 6 Rikard Karlsson, Anders Löfgren Alfahallen - Gavlehov
2022-03-20 17:00 039985121 Gävle GIK - Hälsinggårdens AIK/KFUM Falun 3 - 6 Pär Hedlund, Anders Löfgren Alfahallen - Gavlehov
2022-02-26 18:00 039985129 Timrå IBC - IBF Falun Utveckling Rosa 7 - 6 Edvin Lindelöf, Markus Helsing Timrå Sporthall
2022-03-25 20:00 039985130 Strömsbro IF - IBF Falun Utveckling Svart 5 - 7 Pär Hedlund, Linus Häggblom Testebo Arena
2022-03-26 14:00 039985149 Timrå IBC - Gävle GIK 9 - 4 Peter Palander, Edvin Lindelöf Timrå Sporthall
2022-03-27 00:00 039985151 Strömsbro IF - IBF Falun Utveckling Rosa
2022-04-11 19:30 039985150 IBK Runsten - IBF Falun Utveckling Svart 5 - 7 Daniel Ahlin, Anders Löfgren Nynäshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Timrå IBC 14 12 0 (0) 2 123-81 42 36
2. Hälsinggårdens AIK/ KFUM Falun 15 9 2 (1) 4 106-69 37 30
3. IBF Falun Utveckling Svart 14 8 3 (3) 3 105-78 27 30
4. IBF Falun Utveckling Rosa 12 6 0 (0) 6 81-84 -3 18
5. Gävle GIK 16 5 3 (0) 8 80-90 -10 18
6. Strömsbro IF 14 4 1 (1) 9 83-97 -14 14
7. IBK Runsten 17 2 1 (0) 14 70-149 -79 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis