Herrar Division 3 Dalarna/Gävleborg 21/22 (2021/22)

Gruppspel
Herrar Division 3 Dalarna/Gävleborg
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-03 17:15 039980005 IBF Lokomotiv Avesta - IBF Ludvika 4 - 3 e.förl. Linus Isberg, Johan Forsström Kopparhallen
2021-10-09 14:00 039980002 Envikens IF - Strömsbro IF 5 - 9 Linus Isberg, Johan Forsström Envikens Sporthall
2021-10-09 17:00 039980001 Gävle GIK 2 - Åmots IF 9 - 4 Pär Hedlund, Johan Andersson Novahallen - Gavlehov
2021-10-10 15:30 039980004 IBF Borlänge 2 - KAIS Mora UIF 11 - 8 Linus Isberg, Johan Forsström Paradishallen
2022-03-06 18:15 039980003 IBF Falun Utveckling 2 - Smedjebackens IBK 21 - 8 Per Nordström, Mikael Svenske Guide Arena 1
2021-10-16 10:30 039980009 IBF Ludvika - IBF Falun Utveckling 2 6 - 15 Jussi Nissinen, Johan Forsström Ludvika Sporthall
2021-10-16 14:00 039980006 Strömsbro IF - Gävle GIK 2 7 - 6 Benny Grönblad, Richard Öhneskog Testebo Arena
2021-10-16 14:30 039980010 IBF Lokomotiv Avesta - IBF Borlänge 2 15 - 5 Tim Green, Fredrik Andersson Kopparhallen
2021-10-17 16:00 039980008 KAIS Mora UIF - Envikens IF 9 - 12 Terje Severinsson, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
2022-01-08 12:00 039980007 Smedjebackens IBK - Åmots IF 8 - 11 Felix Carlsson, Emil Karlsson Bergahallen
2021-10-22 19:30 039980011 Gävle GIK 2 - Smedjebackens IBK 8 - 9 e.förl. Reine Schröder, Martin Stenberg Novahallen - Gavlehov
2021-10-23 10:00 039980015 IBF Falun Utveckling 2 - IBF Borlänge 2 6 - 4 Mattias Hedberg, Johan Forsström Guide Arena 1
2021-10-23 14:00 039980014 Envikens IF - IBF Lokomotiv Avesta 7 - 10 Mattias Hedberg, Mikael Svenske Envikens Sporthall
2021-10-24 14:00 039980013 Åmots IF - IBF Ludvika 4 - 9 Reine Schröder, Martin Stenberg Centrumhuset
2021-12-04 14:00 039980012 Strömsbro IF - KAIS Mora UIF 9 - 0 Reine Schröder, Martin Stenberg Testebo Arena
2021-11-06 12:00 039980017 IBF Ludvika - Smedjebackens IBK 11 - 3 Fredrik Andersson, Tim Green Ludvika Sporthall
2021-11-06 17:30 039980016 KAIS Mora UIF - Gävle GIK 2 5 - 4 Terje Severinsson, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
2021-11-07 13:30 039980019 IBF Borlänge 2 - Åmots IF 9 - 11 Daniel Dufvenberg, Mikael Svenske Paradishallen
2021-11-07 15:00 039980020 IBF Falun Utveckling 2 - Envikens IF 9 - 3 Tim Green, Viktor Snöborgs Guide Arena 1
2021-11-07 17:15 039980018 IBF Lokomotiv Avesta - Strömsbro IF 8 - 9 e.förl. Andreas Spång, Mikael Svenske Kopparhallen
2021-11-12 19:00 039980023 Smedjebackens IBK - IBF Borlänge 2 10 - 12 Mikael Svenske, Andreas Spång Bergahallen
2021-11-13 13:30 039980024 Strömsbro IF - IBF Falun Utveckling 2 3 - 2 Rikard Karlsson, Anders Löfgren Testebo Arena
2021-11-13 18:00 039980022 KAIS Mora UIF - IBF Lokomotiv Avesta 3 - 4 e.förl. Mattias Hedberg, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2021-11-14 14:00 039980025 Åmots IF - Envikens IF 8 - 14 Reine Schröder, Martin Stenberg Centrumhuset
2021-12-05 12:30 039980021 Gävle GIK 2 - IBF Ludvika 8 - 2 Magnus Undén, Magnus Nordahl Novahallen - Gavlehov
2021-11-20 14:00 039980029 Envikens IF - Smedjebackens IBK 7 - 9 Mikael Svenske, Andreas Spång Envikens Sporthall
2021-11-20 16:30 039980027 IBF Borlänge 2 - IBF Ludvika 5 - 4 Erik Norin, Per Nordström Paradishallen
2021-11-20 18:15 039980026 IBF Lokomotiv Avesta - Gävle GIK 2 7 - 4 Mikael Svenske, Andreas Spång Kopparhallen
2021-11-21 14:00 039980030 Åmots IF - Strömsbro IF 5 - 16 Linus Isberg, Johan Forsström Centrumhuset
2021-12-06 20:00 039980028 IBF Falun Utveckling 2 - KAIS Mora UIF 10 - 9 e.förl. Tim Green, Johan Forsström Guide Arena 1
2021-11-26 19:30 039980031 Gävle GIK 2 - IBF Borlänge 2 8 - 7 Jonas Tidsjö, Magnus Nordahl Novahallen - Gavlehov
2021-11-27 13:00 039980033 IBF Ludvika - Envikens IF 9 - 8 Fredrik Andersson, Tim Green Ludvika Sporthall
2021-11-27 13:30 039980035 Smedjebackens IBK - Strömsbro IF 6 - 13 Mikael Svenske, Andreas Spång Bergahallen
2021-11-28 15:00 039980034 KAIS Mora UIF - Åmots IF 8 - 6 Terje Severinsson, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
2021-11-28 18:30 039980032 IBF Lokomotiv Avesta - IBF Falun Utveckling 2 7 - 5 Linus Isberg, Johan Forsström Kopparhallen
2021-12-11 13:30 039980040 Smedjebackens IBK - KAIS Mora UIF 11 - 5 Linus Isberg, Johan Forsström Bergahallen
2021-12-11 14:00 039980037 Envikens IF - IBF Borlänge 2 2 - 13 Fredrik Andersson, Viktor Snöborgs Envikens Sporthall
2021-12-12 14:00 039980038 Åmots IF - IBF Lokomotiv Avesta 8 - 9 Reine Schröder, Martin Stenberg Centrumhuset
2021-12-12 17:00 039980039 Strömsbro IF - IBF Ludvika 8 - 5 Reine Schröder, Martin Stenberg Testebo Arena
2022-02-05 13:30 039980036 IBF Falun Utveckling 2 - Gävle GIK 2 9 - 5 Mikael Svenske, Per Nordström Lugnet D
2021-12-19 13:15 039980042 IBF Falun Utveckling 2 - Åmots IF 6 - 5 Samuel Nissinen-Eriksson, Jussi Nissinen Guide Arena 1
2021-12-19 15:30 039980043 IBF Borlänge 2 - Strömsbro IF 3 - 10 Mikael Svenske, Andreas Spång Paradishallen
2022-02-05 10:30 039980045 IBF Ludvika - KAIS Mora UIF 6 - 5 Mattias Hedberg, Anders Fredriksson Ludvika Sporthall
2022-02-06 14:00 039980041 Gävle GIK 2 - Envikens IF 5 - 9 Magnus Undén, Anders Löfgren Novahallen - Gavlehov
2022-02-06 15:00 039980044 IBF Lokomotiv Avesta - Smedjebackens IBK 12 - 8 Linus Isberg, Johan Forsström Kopparhallen
2022-01-15 12:20 039980050 IBF Ludvika - IBF Lokomotiv Avesta 2 - 5 Per Nordström, Mikael Svenske Ludvika Sporthall
2022-01-15 13:30 039980048 Smedjebackens IBK - IBF Falun Utveckling 2 10 - 11 e.förl. Jonathan Ahlbom, Simon Jansson Bergahallen
2022-01-15 17:00 039980047 Strömsbro IF - Envikens IF 18 - 4 Sean Norouz, Gustav Johansson Testebo Arena
2022-01-16 17:30 039980049 KAIS Mora UIF - IBF Borlänge 2 5 - 8 Mikael Svenske, Johan Forsström Idre Fjäll Arena
2022-04-03 13:00 039980046 Åmots IF - Gävle GIK 2 12 - 8 Robert Mårtensson, Michael Hoek Kuxahallen
2022-01-22 14:00 039980052 Åmots IF - Smedjebackens IBK 12 - 14 Pär Hedlund, Reine Schröder Centrumhuset
2022-01-22 14:00 039980053 Envikens IF - KAIS Mora UIF 5 - 6 Andreas Spång, Per Nordström Envikens Sporthall
2022-01-23 13:30 039980055 IBF Borlänge 2 - IBF Lokomotiv Avesta 5 - 3 Tim Green, Viktor Snöborgs Paradishallen
2022-01-24 20:15 039980051 Gävle GIK 2 - Strömsbro IF 5 - 10 Sean Norouz, Gustav Johansson Novahallen - Gavlehov
2022-03-14 20:00 039980054 IBF Falun Utveckling 2 - IBF Ludvika 5 - 3 Mattias Hedberg, Tim Green Guide Arena 1
2022-01-30 17:00 039980060 IBF Borlänge 2 - IBF Falun Utveckling 2 7 - 12 Linus Isberg, Johan Forsström Paradishallen
2022-01-30 17:15 039980059 IBF Lokomotiv Avesta - Envikens IF 7 - 9 Jussi Nissinen, Samuel Nissinen-Eriksson Kopparhallen
2022-03-11 20:15 039980057 KAIS Mora UIF - Strömsbro IF 5 - 8 Mattias Hedberg, Mikael Svenske Idre Fjäll Arena
2022-03-13 17:00 039980056 Smedjebackens IBK - Gävle GIK 2 10 - 11 e.förl. Simon Jansson, Jonathan Ahlbom Bergahallen
2022-04-02 18:30 039980058 IBF Ludvika - Åmots IF WO (5 - 0) Ludvika Sporthall
2022-02-11 18:00 039980062 Smedjebackens IBK - IBF Ludvika 4 - 10 Linus Isberg, Johan Forsström Bergahallen
2022-02-11 19:30 039980065 Envikens IF - IBF Falun Utveckling 2 3 - 9 Anders Fredriksson, Mattias Hedberg Envikens Sporthall
2022-02-12 14:00 039980063 Strömsbro IF - IBF Lokomotiv Avesta 8 - 3 Pär Hedlund, Johan Andersson Testebo Arena
2022-02-12 17:00 039980061 Gävle GIK 2 - KAIS Mora UIF 10 - 9 e.förl. Reine Schröder, Martin Stenberg Novahallen - Gavlehov
2022-02-13 14:00 039980064 Åmots IF - IBF Borlänge 2 9 - 13 Reine Schröder, Martin Stenberg Centrumhuset
2022-02-18 19:30 039980070 Envikens IF - Åmots IF 10 - 8 Linus Isberg, Johan Forsström Envikens Sporthall
2022-02-19 11:00 039980069 IBF Falun Utveckling 2 - Strömsbro IF 6 - 7 e.förl. Felix Carlsson, Tim Green Guide Arena 1
2022-02-19 13:30 039980066 IBF Ludvika - Gävle GIK 2 9 - 4 Mikael Svenske, Simon Jansson Ludvika Sporthall
2022-02-20 14:00 039980068 IBF Borlänge 2 - Smedjebackens IBK 11 - 10 Mikael Svenske, Per Nordström Paradishallen
2022-02-20 17:15 039980067 IBF Lokomotiv Avesta - KAIS Mora UIF 4 - 7 Mikael Svenske, Per Nordström Kopparhallen
2022-02-25 19:00 039980073 KAIS Mora UIF - IBF Falun Utveckling 2 6 - 5 Conny Törehed, Peter Wallin Idre Fjäll Arena
2022-02-25 19:30 039980071 Gävle GIK 2 - IBF Lokomotiv Avesta 8 - 9 Reine Schröder, Martin Stenberg Novahallen - Gavlehov
2022-02-26 17:00 039980075 Strömsbro IF - Åmots IF 11 - 3 Pär Hedlund, Johan Andersson Testebo Arena
2022-02-27 10:30 039980072 IBF Ludvika - IBF Borlänge 2 7 - 4 Simon Jansson, Johan Forsström Ludvika Sporthall
2022-03-17 19:30 039980074 Smedjebackens IBK - Envikens IF 6 - 10 Linus Isberg, Johan Forsström Bergahallen
2022-03-11 19:30 039980077 IBF Falun Utveckling 2 - IBF Lokomotiv Avesta 9 - 3 Linus Isberg, Johan Forsström Guide Arena 1
2022-03-12 14:00 039980078 Envikens IF - IBF Ludvika 5 - 4 e.förl. Jussi Nissinen, Samuel Nissinen-Eriksson Envikens Sporthall
2022-03-13 13:30 039980076 IBF Borlänge 2 - Gävle GIK 2 7 - 5 Linus Isberg, Johan Forsström Paradishallen
2022-03-13 14:00 039980079 Åmots IF - KAIS Mora UIF 6 - 11 Pär Hedlund, Johan Andersson Centrumhuset
2022-03-23 20:30 039980080 Strömsbro IF - Smedjebackens IBK WO (5 - 0) Testebo Arena
2022-03-18 19:30 039980081 Gävle GIK 2 - IBF Falun Utveckling 2 6 - 3 Reine Schröder, Martin Stenberg Alfahallen - Gavlehov
2022-03-20 12:00 039980084 IBF Ludvika - Strömsbro IF 4 - 5 Jussi Nissinen, Viktor Snöborgs Bergahallen
2022-03-20 13:30 039980082 IBF Borlänge 2 - Envikens IF 11 - 6 Felix Carlsson, Mikael Svenske Paradishallen
2022-03-20 17:15 039980083 IBF Lokomotiv Avesta - Åmots IF 7 - 0 Tim Green, Johan Forsström Kopparhallen
2022-03-29 19:30 039980085 KAIS Mora UIF - Smedjebackens IBK 14 - 4 Conny Törehed, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2022-03-26 13:30 039980089 Smedjebackens IBK - IBF Lokomotiv Avesta 5 - 11 Simon Jansson, Johan Forsström Bergahallen
2022-03-26 14:00 039980087 Åmots IF - IBF Falun Utveckling 2 7 - 11 Johan Andersson, Pär Hedlund Centrumhuset
2022-03-26 14:00 039980088 Strömsbro IF - IBF Borlänge 2 6 - 1 Sean Norouz, Gustav Johansson Testebo Arena
2022-03-26 15:30 039980090 KAIS Mora UIF - IBF Ludvika 2 - 4 Mattias Hedberg, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2022-04-02 15:00 039980086 Envikens IF - Gävle GIK 2 10 - 6 Johan Forsström, Per Nordström Envikens Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Strömsbro IF 18 16 2 (2) 0 162-71 91 52
2. IBF Falun Utveckling 2 18 11 3 (2) 4 154-102 52 38
3. IBF Lokomotiv Avesta 18 10 3 (2) 5 128-105 23 35
4. IBF Borlänge 2 18 10 0 (0) 8 136-137 -1 30
5. IBF Ludvika 18 9 2 (0) 7 103-94 9 29
6. KAIS Mora UIF 18 7 3 (0) 8 117-127 -10 24
7. Envikens IF 18 7 1 (1) 10 129-156 -27 23
8. Gävle GIK 2 18 4 3 (2) 11 120-138 -18 17
9. Smedjebackens IBK 18 3 3 (1) 12 135-195 -60 13
10. Åmots IF 18 3 0 (0) 15 119-178 -59 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis