Pantamera PK3 RÖD Svår (08-09) ÖLIBF/VIBF (2021/22)

Gruppspel
Pantamera PK3 RÖD (07-08) ÖLIBF/VIBF
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-09 12:30 124010004 Lillån IBK/Hovsta IF PK3 - IBK Köping PK3 5 - 9 Tomas Helgesson, Viggo Liljeberg Lillåns skola
2021-10-17 14:00 124010001 Västerås IBS Ung PK3 - Örebro SK Ung PK3 9 - 8 Isak Hessel, Oliver Johansson Klövernhallen Plan 1
2021-11-21 15:30 124010002 Gropens IF P07/08 PK3 - Tillberga IK Ung PK3 4 - 0 Oscar Sundström, Gustav Westman Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall)
2021-10-23 14:00 124010007 Tillberga IK Ung PK3 - IBF Örebro Utv/Ekeby IF 7 - 5 Andreas Julin, Jonathan Mc Iver Tillberga Sporthall
2021-10-23 17:30 124010005 Örebro SK Ung PK3 - IBK Köping PK3 5 - 3 Jonathan Eriksson, Jonathan Ahlqvist Adolfsbergsskolan
2021-10-24 16:00 124010008 Västerås IBS Ung PK3 - Gropens IF P07/08 PK3 6 - 1 Oliver Dahmberg, Francisco Contreras Klövernhallen Plan 1
2021-10-30 15:30 124010010 Lillån IBK/Hovsta IF PK3 - Tillberga IK Ung PK3 9 - 7 Jonathan Ahlqvist, Jonathan Eriksson Lillåns skola
2021-10-31 13:15 124010012 Gropens IF P07/08 PK3 - Örebro SK Ung PK3 9 - 6 Oscar Sundström, Tomas Helgesson Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall)
2021-10-31 13:30 124010009 IBF Örebro Utv/Ekeby IF - Västerås IBS Ung PK3 4 - 7 Jonathan Eriksson, Jonathan Ahlqvist Tybblelundsskolan
2021-11-06 17:00 124010015 Gropens IF P07/08 PK3 - IBF Örebro Utv/Ekeby IF 4 - 5 Wilhelm Hansson Tönning, Fredrik Knutsson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2022-01-23 10:00 124010016 Västerås IBS Ung PK3 - Lillån IBK/Hovsta IF PK3 5 - 2 Yotsaphong Chaiphring, Edvin Vare Klövernhallen Plan 1
2022-03-29 18:30 124010014 Tillberga IK Ung PK3 - IBK Köping PK3 1 - 2 Edvin Vare, Francisco Contreras Tillberga Sporthall
2021-11-13 10:30 124010018 IBK Köping PK3 - Västerås IBS Ung PK3 3 - 9 Andre Hagelin, Joel Andersson Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2021-11-23 19:15 124010020 Lillån IBK/Hovsta IF PK3 - Gropens IF P07/08 PK3 1 - 6 Jonathan Eriksson, Tomas Helgesson Lillåns skola
2021-11-30 18:40 124010017 IBF Örebro Utv/Ekeby IF - Örebro SK Ung PK3 5 - 6 Robin Winsryd, Jonathan Eriksson Tybblelundsskolan
2021-11-20 19:30 124010023 Gropens IF P07/08 PK3 - IBK Köping PK3 2 - 3 Gustav Westman, Tomas Helgesson Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall)
2021-11-21 11:30 124010021 Örebro SK Ung PK3 - Tillberga IK Ung PK3 2 - 6 Oscar Sundström, Gustav Westman Tybblelundsskolan
2021-12-11 11:45 124010024 IBF Örebro Utv/Ekeby IF - Lillån IBK/Hovsta IF PK3 6 - 3 Fredrik Alm, Tomas Helgesson Mellringehallen - Örebro
2021-11-26 19:30 124010025 Lillån IBK/Hovsta IF PK3 - Örebro SK Ung PK3 8 - 5 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Lillåns skola
2021-11-27 10:30 124010026 IBK Köping PK3 - IBF Örebro Utv/Ekeby IF 6 - 5 Francisco Contreras, Martin Dalsgard Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2021-11-27 15:00 124010028 Tillberga IK Ung PK3 - Västerås IBS Ung PK3 1 - 0 Edvin Vare, Casper Vare Tillberga Sporthall
2022-03-13 18:30 124010032 IBK Köping PK3 - Lillån IBK/Hovsta IF PK3 7 - 0 Andre Hagelin, Joel Andersson Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-04-05   Uppskj. 124010030 Tillberga IK Ung PK3 - Gropens IF P07/08 PK3 WO (5 - 0) Tillberga Sporthall
2022-04-05 19:30 124010029 Örebro SK Ung PK3 - Västerås IBS Ung PK3 1 - 11 Jonathan Ahlqvist, Ej offentliggjord, Ej offentliggjord, Jonathan Eriksson Tybblelundsskolan
2021-12-12 10:30 124010033 IBK Köping PK3 - Örebro SK Ung PK3 4 - 4 Joel Andersson, Andre Hagelin Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2021-12-12 13:15 124010036 Gropens IF P07/08 PK3 - Västerås IBS Ung PK3 4 - 4 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall)
2021-12-12 14:30 124010035 IBF Örebro Utv/Ekeby IF - Tillberga IK Ung PK3 2 - 9 Oscar Söljén, Oscar Sundström Tybblelundsskolan
2021-12-18 14:30 124010039 Tillberga IK Ung PK3 - Lillån IBK/Hovsta IF PK3 2 - 1 Viktor Ericsson, Burak Unsal Tillberga Sporthall
2021-12-19 14:00 124010038 Västerås IBS Ung PK3 - IBF Örebro Utv/Ekeby IF 3 - 10 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Klövernhallen Plan 1
2022-04-21 19:30 124010037 Örebro SK Ung PK3 - Gropens IF P07/08 PK3 Fredrik Alm, Tomas Helgesson Adolfsbergsskolan
2021-12-28 19:45 124010044 IBF Örebro Utv/Ekeby IF - Gropens IF P07/08 PK3 3 - 6 Fredrik Alm, Tomas Helgesson Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall)
2022-01-09 12:30 124010042 IBK Köping PK3 - Tillberga IK Ung PK3 5 - 1 Joel Andersson, Andre Hagelin Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-03-19 14:00 124010043 Lillån IBK/Hovsta IF PK3 - Västerås IBS Ung PK3 4 - 4 Oscar Sundström, Robin Winsryd Lillåns skola
2022-01-15   Uppskj. 124010045 Örebro SK Ung PK3 - IBF Örebro Utv/Ekeby IF Uppskj. Elmer Log, Lucas Claesson Tybblelundsskolan
2022-01-15 17:00 124010046 Gropens IF P07/08 PK3 - Lillån IBK/Hovsta IF PK3 7 - 4 Tomas Helgesson, Oscar Harryson Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall)
2022-01-16 10:00 124010047 Västerås IBS Ung PK3 - IBK Köping PK3 6 - 6 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Mälarenergi Arena A
2022-01-21 19:30 124010052 Lillån IBK/Hovsta IF PK3 - IBF Örebro Utv/Ekeby IF 13 - 3 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Lillåns skola
2022-01-22 13:00 124010049 Tillberga IK Ung PK3 - Örebro SK Ung PK3 2 - 0 Lars Flink, Thomas Kallin Tillberga Sporthall
2022-02-20 12:30 124010051 IBK Köping PK3 - Gropens IF P07/08 PK3 3 - 3 Francisco Contreras, Jimmy Lindell Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-01-29 10:00 124010056 Västerås IBS Ung PK3 - Tillberga IK Ung PK3 2 - 0 Ludvig Hjalmar, Philip Groop Klövernhallen Plan 1
2022-01-30 11:00 124010053 Örebro SK Ung PK3 - Lillån IBK/Hovsta IF PK3 3 - 8 Oscar Sundström, Robin Winsryd Tybblelundsskolan
2022-03-25 18:30 124010054 IBF Örebro Utv/Ekeby IF - IBK Köping PK3 3 - 6 Oscar Sundström, Robin Winsryd Mellringehallen - Örebro
2022-02-05 17:00 124010060 Lillån IBK/Hovsta IF PK3 - IBK Köping PK3 11 - 4 Jonathan Eriksson, Jonathan Ahlqvist Lillåns skola
2022-02-06 13:15 124010058 Gropens IF P07/08 PK3 - Tillberga IK Ung PK3 3 - 4 Fredrik Knutsson, Berndt Swärd Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall)
2022-02-06 16:00 124010057 Västerås IBS Ung PK3 - Örebro SK Ung PK3 9 - 7 Andreas Larsson, Edvin Vare Klövernhallen Plan 1
2022-02-11 18:30 124010063 Tillberga IK Ung PK3 - IBF Örebro Utv/Ekeby IF 8 - 5 Mohamed Abdirisak, Fernando Rocabado Tillberga Sporthall
2022-02-12 124010064 Västerås IBS Ung PK3 - Gropens IF P07/08 PK3 WO (5 - 0) Klövernhallen Plan 1
2022-03-01 19:30 124010062 Örebro SK Ung PK3 - IBK Köping PK3 2 - 5 Ej offentliggjord, Jonathan Ahlqvist, Jonathan Eriksson, Ej offentliggjord Tybblelundsskolan
2022-02-19 14:00 124010067 Lillån IBK/Hovsta IF PK3 - Tillberga IK Ung PK3 6 - 4 Lucas Claesson, Isac Åhman Lillåns skola
2022-02-19 17:45 124010065 Gropens IF P07/08 PK3 - Örebro SK Ung PK3 WO (5 - 0) Oscar Söljén, Tomas Persson Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall)
2022-02-20 16:30 124010066 IBF Örebro Utv/Ekeby IF - Västerås IBS Ung PK3 4 - 5 Tomas Helgesson, Oscar Harryson Tybblelundsskolan
2022-02-26 16:30 124010070 Tillberga IK Ung PK3 - IBK Köping PK3 4 - 2 Casper Vare, Edvin Vare Tillberga Sporthall
2022-03-06 13:15 124010071 Gropens IF P07/08 PK3 - IBF Örebro Utv/Ekeby IF 6 - 3 Tomas Helgesson, Oscar Harryson Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall)
2022-03-13 12:00 124010072 Västerås IBS Ung PK3 - Lillån IBK/Hovsta IF PK3 5 - 3 Casper Vare, Francisco Contreras Klövernhallen Plan 1
2022-03-12 10:30 124010075 IBK Köping PK3 - Västerås IBS Ung PK3 5 - 4 Philip Rimsten, Thomas Kallin Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-03-15 18:45 124010074 IBF Örebro Utv/Ekeby IF - Örebro SK Ung PK3 6 - 5 Jonathan Ahlqvist, Jonathan Eriksson Tybblelundsskolan
2022-03-25 18:30 124010073 Lillån IBK/Hovsta IF PK3 - Gropens IF P07/08 PK3 3 - 5 Fredrik Alm, Tomas Helgesson Lillåns skola
2022-03-18 20:00 124010080 IBF Örebro Utv/Ekeby IF - Lillån IBK/Hovsta IF PK3 5 - 4 Christofer Broberg, Oscar Harryson Tybblelundsskolan
2022-03-19 18:30 124010077 Örebro SK Ung PK3 - Tillberga IK Ung PK3 OW (0 - 5) Lucas Claesson, Oscar Harryson Tybblelundsskolan
2022-03-27 13:00 124010079 Gropens IF P07/08 PK3 - IBK Köping PK3 4 - 1 Tomas Helgesson, Fredrik Knutsson Lekebergs Sporthall (Fjugesta Bollhall)
2022-03-26 12:30 124010082 IBK Köping PK3 - IBF Örebro Utv/Ekeby IF 5 - 2 Jonathan Mc Iver, Andreas Julin Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-03-26 14:00 124010084 Tillberga IK Ung PK3 - Västerås IBS Ung PK3 3 - 1 Viktor Ericsson, Philip Rimsten Tillberga Sporthall
2022-03-26 17:00 124010081 Lillån IBK/Hovsta IF PK3 - Örebro SK Ung PK3 14 - 3 Fredrik Alm, Tomas Helgesson Lillåns skola
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västerås IBS Ung PK3 18 11 3 4 95-66 29 36
2. Tillberga IK Ung PK3 18 12 0 6 69-49 20 36
3. IBK Köping PK3 18 10 3 5 79-71 8 33
4. Gropens IF P07/ 08 PK3 17 9 2 6 69-56 13 29
5. Lillån IBK/ Hovsta IF PK3 18 7 1 10 99-90 9 22
6. IBF Örebro Utv/ Ekeby IF 17 5 0 12 76-103 -27 15
7. Örebro SK Ung PK3 16 2 1 13 57-109 -52 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis