Pantamera PK4 Svår RÖD (09-10) VIBF/ÖLIBF (2021/22)

Gruppspel
Pantamera PK4 Svår RÖD (08-09) VIBF/ÖLIBF
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
211017004 IBK Sala PK4 Svår - Pålsboda IBF/SMÅ IF PK3 Sporthallen Lärkan
2021-10-17 11:30 211017002 Kumla IBK PK4 Svår - Rönnby IBK Ung PK4 Svår 15 - 4 Henrik Zegelsson, Gustav Westman Skogstorpskolan
2021-10-17 15:30 211017005 Per-Ols IBF PK4 Svår - Gropens IF PK4 Svår 1 - 10 Joel Andersson, Andre Hagelin Fagerstahallen
2021-10-17 16:00 211017006 Västerås IBS Ung PK4 Svår - IBK Köping PK4 Svår 3 - 0 Viktor Ericsson, Philip Groop Klövernhallen Plan 1
211017008 Pålsboda IBF/SMÅ IF PK3 - Kumla IBK PK4 Svår
2021-10-23 13:15 211017012 Rönnby IBK Ung PK4 Svår - Västerås IBS Ung PK4 Svår 1 - 8 Oliver Dahmberg, Louise Dalestig Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2021-10-23 14:15 211017009 Gropens IF PK4 Svår - IBK Hallsta PK4 Svår 2 - 3 Tomas Helgesson, Gustav Salmela Fjugesta Bollhall
2021-10-24 10:30 211017010 IBK Köping PK4 Svår - IBK Sala PK4 Svår 3 - 6 Jonathan Mc Iver, Andreas Julin Köpings bad & sport (Nya Arenan)
211017015 IBK Hallsta PK4 Svår - Pålsboda IBF/SMÅ IF PK3 Sporthallen Hallstahammar
2021-10-30 13:00 211017013 Skiljebo SK PK4 Svår - Rönnby IBK Ung PK4 Svår 9 - 2 Isak Halén, Isak Hessel Kristiansborgshallen
2021-10-30 16:00 211017018 Västerås IBS Ung PK4 Svår - Gropens IF PK4 Svår 2 - 5 Ludvig Hjalmar, Conrad Hjelm Klövernhallen Plan 1
2022-04-03 13:00 211017017 Per-Ols IBF PK4 Svår - IBK Köping PK4 Svår 6 - 3 Oliver Dahmberg, Edvin Vare Fagerstahallen
211017024 Pålsboda IBF/SMÅ IF PK3 - Västerås IBS Ung PK4 Svår
2021-11-07 13:45 211017022 Rönnby IBK Ung PK4 Svår - IBK Sala PK4 Svår 9 - 8 Fernando Rocabado, Henrik Brehmer Kristiansborgshallen
2021-11-09 18:30 211017020 IBK Köping PK4 Svår - Kumla IBK PK4 Svår 0 - 8 Andreas Julin, Jonathan Mc Iver Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2021-11-09 19:30 211017019 Gropens IF PK4 Svår - Skiljebo SK PK4 Svår 5 - 1 Micael Svensson, Fredrik Knutsson Fjugesta Bollhall
2021-11-13 11:00 211017025 Skiljebo SK PK4 Svår - Kumla IBK PK4 Svår 3 - 6 Isak Halén, Isak Hessel Kristiansborgshallen
2021-11-13 11:30 211017026 IBK Sala PK4 Svår - IBK Hallsta PK4 Svår 3 - 8 Yan Stephy Kouandio, Ivar Halt Sporthallen Lärkan
2021-11-13 14:30 211017029 IBK Köping PK4 Svår - Gropens IF PK4 Svår 1 - 4 Joel Andersson, Andre Hagelin Ullvihallen
2021-11-14 15:00 211017027 Per-Ols IBF PK4 Svår - Rönnby IBK Ung PK4 Svår 10 - 5 Elliot Solig, Camilla Eriksson Fagerstahallen
211017032 Gropens IF PK4 Svår - Pålsboda IBF/SMÅ IF PK3 Best Arena i Lanna
2021-11-19 19:00 211017035 IBK Hallsta PK4 Svår - Rönnby IBK Ung PK4 Svår 5 - 3 Fernando Rocabado, Francisco Contreras Sporthallen Hallstahammar
2021-11-20 13:00 211017034 IBK Sala PK4 Svår - Skiljebo SK PK4 Svår 1 - 2 Hugo Cajander, Moltas Gunnarsson Sporthallen Lärkan
2021-11-21 17:00 211017033 Kumla IBK PK4 Svår - Per-Ols IBF PK4 Svår 10 - 3 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Skogstorpskolan
2021-11-28 10:00 211017038 Västerås IBS Ung PK4 Svår - IBK Sala PK4 Svår 10 - 3 Oliver Dahmberg, Viktor Ericsson Mälarenergi Arena A
2021-11-28 10:30 211017040 IBK Köping PK4 Svår - Skiljebo SK PK4 Svår 1 - 3 Andreas Julin, Joel Andersson Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2021-11-28 15:00 211017037 IBK Hallsta PK4 Svår - Kumla IBK PK4 Svår 7 - 7 Viktor Ericsson, Isak Halén Sporthallen Hallstahammar
2022-04-02 11:00 211017041 Pålsboda IBF/SMÅ IF PK3 - Per-Ols IBF PK4 Svår Fagerstahallen
211017045 Skiljebo SK PK4 Svår - Pålsboda IBF/SMÅ IF PK3 Skiljebo Skolan
2021-12-04 13:45 211017048 Rönnby IBK Ung PK4 Svår - IBK Köping PK4 Svår 2 - 13 Oliver Dahmberg, Yan Stephy Kouandio Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2021-12-05 12:00 211017047 IBK Sala PK4 Svår - Gropens IF PK4 Svår 3 - 4 Yan Stephy Kouandio, Moltas Gunnarsson Sporthallen Lärkan
2021-12-05 12:30 211017043 Kumla IBK PK4 Svår - Västerås IBS Ung PK4 Svår 8 - 1 Philip Franzén, Viggo Liljeberg Skogstorpskolan
2022-04-01 18:00 211017046 Per-Ols IBF PK4 Svår - IBK Hallsta PK4 Svår 1 - 12 Camilla Eriksson, Tomas Karlsson Fagerstahallen
211017053 Pålsboda IBF/SMÅ IF PK3 - Rönnby IBK Ung PK4 Svår
2021-12-10 19:00 211017049 IBK Hallsta PK4 Svår - Skiljebo SK PK4 Svår 4 - 0 Viktor Ericsson, Casper Vare Sporthallen Hallstahammar
2021-12-12 14:00 211017052 Västerås IBS Ung PK4 Svår - Per-Ols IBF PK4 Svår 4 - 1 Oliver Dahmberg, Viktor Ericsson Klövernhallen Plan 1
2021-12-17 18:30 211017050 Gropens IF PK4 Svår - Kumla IBK PK4 Svår 2 - 5 Kevin Nilsson, Oscar Harryson Fjugesta Bollhall
211017060 IBK Köping PK4 Svår - Pålsboda IBF/SMÅ IF PK3 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2021-12-16 18:30 211017056 Västerås IBS Ung PK4 Svår - IBK Hallsta PK4 Svår 3 - 2 Elliot Solig, Louise Dalestig Klövernhallen Plan 1
2021-12-19 11:30 211017057 Kumla IBK PK4 Svår - IBK Sala PK4 Svår 16 - 0 Oskar Royal, Oscar Harryson Skogstorpskolan
2021-12-28 16:30 211017055 Per-Ols IBF PK4 Svår - Skiljebo SK PK4 Svår 4 - 9 Ludvig Liljeros, Camilla Eriksson Fagerstahallen
2022-01-04 19:00 211017066 IBK Hallsta PK4 Svår - IBK Köping PK4 Svår 6 - 1 Jonathan Mc Iver, Francisco Contreras Sporthallen Hallstahammar
2022-01-05 10:30 211017061 Skiljebo SK PK4 Svår - Västerås IBS Ung PK4 Svår 3 - 3 Oliver Dahmberg, Fernando Rocabado Mälarenergi Arena A
2022-01-08 16:30 211017064 Gropens IF PK4 Svår - Rönnby IBK Ung PK4 Svår 15 - 2 Tomas Helgesson, Fredrik Knutsson Fjugesta Bollhall
2022-04-02 13:00 211017062 IBK Sala PK4 Svår - Per-Ols IBF PK4 Svår 3 - 10 Oliver Dahmberg, Edvin Vare Sporthallen Lärkan
2022-01-07 18:00 211017071 Gropens IF PK4 Svår - Per-Ols IBF PK4 Svår WO (5 - 0) Fjugesta Bollhall
2022-01-09 10:15 211017068 Rönnby IBK Ung PK4 Svår - Kumla IBK PK4 Svår 3 - 13 Isak Hessel, Alfred Nässling Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2022-01-09 10:30 211017072 IBK Köping PK4 Svår - Västerås IBS Ung PK4 Svår 2 - 2 Philip Rimsten, Andreas Julin Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-03-12 16:00 211017070 Pålsboda IBF/SMÅ IF PK3 - IBK Sala PK4 Svår 6 - 4 Gustav Westman, Gustav Salmela Alléhallen, Hallsberg
2022-01-15 13:00 211017076 IBK Sala PK4 Svår - IBK Köping PK4 Svår 3 - 3 Yan Stephy Kouandio, Ivar Halt Sporthallen Lärkan
2022-01-16 12:00 211017075 IBK Hallsta PK4 Svår - Gropens IF PK4 Svår 5 - 4 Louise Dalestig, Fernando Rocabado Sporthallen Hallstahammar
2022-02-04 19:15 211017078 Västerås IBS Ung PK4 Svår - Rönnby IBK Ung PK4 Svår 8 - 3 Oliver Dahmberg, Andreas Julin Mälarenergi Arena A
2022-02-05 12:20 211017074 Kumla IBK PK4 Svår - Pålsboda IBF/SMÅ IF PK3 12 - 1 Philip Franzén, Filip Klingberg Skogstorpskolan
2022-01-22 12:30 211017083 IBK Köping PK4 Svår - Per-Ols IBF PK4 Svår 2 - 4 Philip Rimsten, Henrik Brehmer Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-01-23 10:15 211017079 Rönnby IBK Ung PK4 Svår - Skiljebo SK PK4 Svår 3 - 5 Viktor Ericsson, Oliver Dahmberg Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2022-03-19 17:30 211017084 Gropens IF PK4 Svår - Västerås IBS Ung PK4 Svår 3 - 0 Lars Fridell, Gustav Westman Fjugesta Bollhall
2022-03-20 18:00 211017081 Pålsboda IBF/SMÅ IF PK3 - IBK Hallsta PK4 Svår 7 - 2 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Alléhallen, Hallsberg
2022-01-29 13:30 211017085 Skiljebo SK PK4 Svår - Gropens IF PK4 Svår 2 - 7 Elliot Solig, Oliver Dahmberg Kristiansborgshallen
2022-01-30 12:00 211017088 IBK Sala PK4 Svår - Rönnby IBK Ung PK4 Svår 5 - 6 Yan Stephy Kouandio, Ivar Halt Sporthallen Lärkan
2022-01-30 16:00 211017090 Västerås IBS Ung PK4 Svår - Pålsboda IBF/SMÅ IF PK3 2 - 8 Gerry Törnqvist, Elliot Solig Klövernhallen Plan 1
2022-03-27 15:15 211017086 Kumla IBK PK4 Svår - IBK Köping PK4 Svår WO (5 - 0) Philip Franzén, Tomas Helgesson Skogstorpskolan
2022-02-05 10:15 211017093 Rönnby IBK Ung PK4 Svår - Per-Ols IBF PK4 Svår 5 - 1 Edvin Vare, Casper Vare Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2022-02-05 14:15 211017095 Gropens IF PK4 Svår - IBK Köping PK4 Svår 5 - 1 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Fjugesta Bollhall
2022-02-06 11:00 211017092 IBK Hallsta PK4 Svår - IBK Sala PK4 Svår 2 - 7 Isak Hessel, Mohamed Abdirisak Sporthallen Hallstahammar
2022-02-06 11:30 211017091 Kumla IBK PK4 Svår - Skiljebo SK PK4 Svår 11 - 2 Viggo Liljeberg, Lucas Claesson Skogstorpskolan
2022-02-12 10:15 211017101 Rönnby IBK Ung PK4 Svår - IBK Hallsta PK4 Svår 4 - 10 Oliver Johansson, Isak Halén Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2022-02-12 13:00 211017099 Per-Ols IBF PK4 Svår - Kumla IBK PK4 Svår 3 - 18 Ludvig Liljeros, David Hildingstam Fagerstahallen
2022-02-12 13:00 211017100 Skiljebo SK PK4 Svår - IBK Sala PK4 Svår 7 - 3 Louise Dalestig, Viktor Ericsson Kristiansborgshallen
2022-02-13 16:00 211017098 Pålsboda IBF/SMÅ IF PK3 - Gropens IF PK4 Svår 1 - 8 Lucas Claesson, Oscar Harryson Alléhallen, Hallsberg
2022-02-19 12:30 211017106 Skiljebo SK PK4 Svår - IBK Köping PK4 Svår 5 - 4 Andreas Julin, Oliver Dahmberg Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2022-02-19 13:00 211017104 IBK Sala PK4 Svår - Västerås IBS Ung PK4 Svår 2 - 4 Mårten Hanold, Yan Stephy Kouandio Sporthallen Lärkan
2022-02-19 16:00 211017103 Kumla IBK PK4 Svår - IBK Hallsta PK4 Svår 4 - 4 Philip Franzén, Tomas Helgesson Skogstorpskolan
2022-03-26 15:00 211017107 Per-Ols IBF PK4 Svår - Pålsboda IBF/SMÅ IF PK3 5 - 5 Edvin Vare, Casper Vare Fagerstahallen
2022-02-27 12:00 211017109 Västerås IBS Ung PK4 Svår - Kumla IBK PK4 Svår 6 - 5 Oliver Dahmberg, Francisco Contreras Klövernhallen Plan 1
2022-02-27 16:30 211017114 IBK Köping PK4 Svår - Rönnby IBK Ung PK4 Svår 11 - 2 Andre Hagelin, Joel Andersson Ullvihallen
2022-03-05 14:15 211017113 Gropens IF PK4 Svår - IBK Sala PK4 Svår 12 - 3 Oscar Söljén, Lars Fridell Fjugesta Bollhall
2022-03-05   Uppskj. 211017111 Pålsboda IBF/SMÅ IF PK3 - Skiljebo SK PK4 Svår Uppskj. Alléhallen, Hallsberg
2022-03-06 11:00 211017112 IBK Hallsta PK4 Svår - Per-Ols IBF PK4 Svår 6 - 2 Edvin Vare, Yotsaphong Chaiphring Sporthallen Hallstahammar
2022-03-12 16:00 211017116 Kumla IBK PK4 Svår - Gropens IF PK4 Svår 2 - 6 Philip Franzén, Oscar Harryson Skogstorpskolan
2022-03-13 10:00 211017119 Rönnby IBK Ung PK4 Svår - Pålsboda IBF/SMÅ IF PK3 6 - 16 Alfred Nässling, Isak Hessel Mälarenergi Arena A
2022-03-13 11:30 211017118 Per-Ols IBF PK4 Svår - Västerås IBS Ung PK4 Svår 4 - 3 Lars Flink, Dan Barthlen Fagerstahallen
2022-03-31 18:20 211017115 Skiljebo SK PK4 Svår - IBK Hallsta PK4 Svår 2 - 4 Henrik Brehmer, Edvin Vare Kristiansborgshallen
2022-03-18 19:00 211017122 IBK Hallsta PK4 Svår - Västerås IBS Ung PK4 Svår 9 - 2 David Hildingstam, Francisco Contreras Sporthallen Hallstahammar
2022-03-19 15:00 211017126 Pålsboda IBF/SMÅ IF PK3 - IBK Köping PK4 Svår 6 - 3 Filip Klingberg, Philip Franzén Alléhallen, Hallsberg
2022-03-20 13:30 211017121 Skiljebo SK PK4 Svår - Per-Ols IBF PK4 Svår 2 - 6 Oliver Dahmberg, Viktor Ericsson Mälarenergi Arena B
2022-03-26 11:00 211017123 IBK Sala PK4 Svår - Kumla IBK PK4 Svår 1 - 6 Hugo Cajander, Elias Carlsson Sporthallen Lärkan
2022-03-25 18:00 211017127 Västerås IBS Ung PK4 Svår - Skiljebo SK PK4 Svår 5 - 6 Martin Dalsgard, Isak Halén Klövernhallen Plan 2
2022-03-26 10:15 211017130 Rönnby IBK Ung PK4 Svår - Gropens IF PK4 Svår 1 - 8 Elliot Solig, Tobias Söderberg Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2022-03-26 14:30 211017132 IBK Köping PK4 Svår - IBK Hallsta PK4 Svår 1 - 6 Andreas Julin, Jonathan Mc Iver Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-03-27 11:00 211017128 Per-Ols IBF PK4 Svår - IBK Sala PK4 Svår 5 - 6 David Hildingstam, Ludvig Liljeros Fagerstahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gropens IF PK4 Svår 17 14 0 3 105-33 72 42
2. Kumla IBK PK4 Svår 17 13 2 2 151-46 105 41
3. IBK Hallsta PK4 Svår 17 12 2 3 95-53 42 38
4. Västerås IBS Ung PK4 Svår 17 8 2 7 66-65 1 26
5. Skiljebo SK PK4 Svår 16 8 1 7 61-69 -8 25
6. Per-Ols IBF PK4 Svår 17 6 1 10 66-108 -42 19
7. Pålsboda IBF/ SMÅ IF PK3 8 5 1 2 50-42 8 16
8. IBK Sala PK4 Svår 17 3 1 13 61-113 -52 10
9. Rönnby IBK Ung PK4 Svår 17 3 0 14 61-160 -99 9
10. IBK Köping PK4 Svår 17 2 2 13 49-76 -27 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis