IFK Arboga cup 2023 (2021/22)

Gruppspel
Dam Div 3 Utveckling VIBF/ÖLIBF
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-08 19:30 213322004 WSK Lindesberg D3U - Knäppmora AIK D3U 4 - 2 Tomas Helgesson, Gustav Salmela Lindbacka Sporthall
2022-01-28 19:30 213322002 Västerås IBS D3U - IBK Sala D3U 9 - 5 Gerry Törnqvist, Thomas Kallin Mälarenergi Arena B
2021-10-16 12:00 213322008 Knäppmora AIK D3U - Västerås IBS D3U 1 - 10 Michael Rosén, Jonas Langgren Skinnskattebergs Sporthall
2021-10-16 15:30 213322007 Per-Ols IBF D3U - Askersunds IBK D3U 2 - 7 Ayub Aden, Francisco Contreras Fagerstahallen
2022-03-19 15:00 213322012 IBK Sala D3U - Ekeby IF /SMÅ IF D3U 6 - 5 Burak Unsal, Moltas Gunnarsson Sporthallen Lärkan
2021-12-05 14:00 213322018 Ekeby IF /SMÅ IF D3U - Surahammars IBF D3U 7 - 4 Gustav Westman, Fredrik Alm Odenskolans Sporthall
2021-12-12 15:00 213322013 Askersunds IBK D3U - IBK Sala D3U 4 - 5 Gerry Törnqvist, Henrik Brehmer Närlundahallen
2021-12-14   Uppskj. 213322016 WSK Lindesberg D3U - Per-Ols IBF D3U 4 - 1 Mats Eriksson, Gustav Salmela Lindbacka Sporthall
2021-10-22 19:00 213322019 Surahammars IBF D3U - Askersunds IBK D3U 4 - 2 August Ericsson, Yotsaphong Chaiphring Mälarenergi Arena Surahammar
2021-10-22 19:30 213322022 IBK Sala D3U - WSK Lindesberg D3U 5 - 3 Jonas Ahlin, Burak Unsal Sporthallen Lärkan
2021-10-23 13:00 213322024 Knäppmora AIK D3U - Ekeby IF /SMÅ IF D3U 4 - 6 Camilla Eriksson, David Hildingstam Skinnskattebergs Sporthall
2021-10-29 19:30 213322026 Västerås IBS D3U - Surahammars IBF D3U 6 - 2 Jonathan Mc Iver, Juha Vanninen Mälarenergi Arena A
2021-11-28 14:00 213322030 Ekeby IF /SMÅ IF D3U - Per-Ols IBF D3U 4 - 2 Isac Åhman, Fredrik Alm Odenskolans Sporthall
2021-11-06 13:00 213322033 Knäppmora AIK D3U - Askersunds IBK D3U 3 - 10 Jonas Langgren, Michael Rosén Skinnskattebergs Sporthall
2021-11-06 16:00 213322034 Surahammars IBF D3U - WSK Lindesberg D3U 6 - 4 Jonas Langgren, Michael Rosén Mälarenergi Arena Surahammar
2021-11-17 19:00 213322031 Per-Ols IBF D3U - Västerås IBS D3U 1 - 7 Mårten Hanold, Burak Unsal Fagerstahallen
2021-11-12 19:30 213322041 IBK Sala D3U - Surahammars IBF D3U 2 - 8 Burak Unsal, Moltas Gunnarsson Sporthallen Lärkan
2021-11-14 17:00 213322039 Ekeby IF /SMÅ IF D3U - WSK Lindesberg D3U 4 - 3 e.förl. Micael Svensson, Fredrik Alm Kumlahallen Viahallen (Stora)
2021-11-20 15:00 213322047 IBK Sala D3U - Knäppmora AIK D3U 10 - 4 Moltas Gunnarsson, Francisco Contreras Sporthallen Lärkan
2021-12-12 13:30 213322043 WSK Lindesberg D3U - Västerås IBS D3U 1 - 8 David Hildingstam, Gustav Salmela Lindbacka Sporthall
2021-11-20 15:00 213322050 Askersunds IBK D3U - WSK Lindesberg D3U 2 - 5 Isac Åhman, Fredrik Alm Närlundahallen
2021-11-24 18:30 213322053 Per-Ols IBF D3U - Surahammars IBF D3U 3 - 5 August Ericsson, Yotsaphong Chaiphring Fagerstahallen
2021-11-26 19:30 213322051 Västerås IBS D3U - Ekeby IF /SMÅ IF D3U 12 - 1 William Ringkvist, Henrik Brehmer Mälarenergi Arena B
2021-11-27 13:00 213322059 Knäppmora AIK D3U - Per-Ols IBF D3U 12 - 3 Jonathan Mc Iver, Andreas Julin Skinnskattebergs Sporthall
2022-02-27 12:30 213322055 Västerås IBS D3U - Askersunds IBK D3U 4 - 14 August Ericsson, Edvin Vare Mälarenergi Arena A
2021-12-02 19:00 213322061 Askersunds IBK D3U - Ekeby IF /SMÅ IF D3U 6 - 4 Gustav Westman, Christofer Broberg Närlundahallen
2021-12-03 19:00 213322066 Surahammars IBF D3U - Knäppmora AIK D3U 5 - 4 William Ringkvist, Michael Rosén Mälarenergi Arena Surahammar
2021-12-05 16:15 213322065 Per-Ols IBF D3U - IBK Sala D3U 2 - 8 Ludvig Hjalmar, Philip Groop Fagerstahallen
2021-12-18 13:00 213322070 Knäppmora AIK D3U - WSK Lindesberg D3U 9 - 4 Camilla Eriksson, Mats Eriksson Skinnskattebergs Sporthall
2021-12-19 15:00 213322068 IBK Sala D3U - Västerås IBS D3U 8 - 7 e.förl. Burak Unsal, Mårten Hanold Sporthallen Lärkan
2022-01-16 13:00 213322074 Västerås IBS D3U - Knäppmora AIK D3U 8 - 9 Mårten Hanold, Moltas Gunnarsson Mälarenergi Arena A
2022-01-16 17:00 213322078 Ekeby IF /SMÅ IF D3U - IBK Sala D3U 0 - 9 Tomas Persson, Berndt Swärd Kumlahallen Viahallen (Stora)
2022-02-06 14:00 213322073 Askersunds IBK D3U - Per-Ols IBF D3U 11 - 1 Isac Åhman, Oscar Harryson Närlundahallen
2022-01-22 16:00 213322084 Surahammars IBF D3U - Ekeby IF /SMÅ IF D3U 2 - 3 David Hildingstam, Camilla Eriksson Mälarenergi Arena Surahammar
2022-01-23 15:30 213322079 IBK Sala D3U - Askersunds IBK D3U 3 - 10 Dan Barthlen, Daniel Östling Sporthallen Lärkan
2022-01-23 16:15 213322082 Per-Ols IBF D3U - WSK Lindesberg D3U 1 - 5 Yotsaphong Chaiphring, Henrik Brehmer Fagerstahallen
2022-01-30 14:00 213322090 Ekeby IF /SMÅ IF D3U - Knäppmora AIK D3U 7 - 4 Fredrik Knutsson, Oscar Harryson Odenskolans Sporthall
2022-01-30 15:00 213322085 Askersunds IBK D3U - Surahammars IBF D3U 2 - 5 Christofer Broberg, Wilhelm Hansson Tönning Närlundahallen
2022-02-27 16:30 213322088 WSK Lindesberg D3U - IBK Sala D3U 3 - 8 Fredrik Alm, Gustav Salmela Lindbacka Sporthall
2022-01-31 19:00 213322092 Surahammars IBF D3U - Västerås IBS D3U 3 - 3 e.förl. Yotsaphong Chaiphring, Mohamed Abdirisak Mälarenergi Arena Surahammar
2022-03-05 14:00 213322096 Per-Ols IBF D3U - Ekeby IF /SMÅ IF D3U 5 - 4 David Hildingstam, Francisco Contreras Fagerstahallen
2022-02-12 13:00 213322100 WSK Lindesberg D3U - Surahammars IBF D3U 5 - 2 Fredrik Alm, Gustav Salmela Lindbacka Sporthall
2022-02-13 15:00 213322099 Askersunds IBK D3U - Knäppmora AIK D3U 12 - 3 Christofer Broberg, Wilhelm Hansson Tönning Närlundahallen
2022-02-13 19:00 213322097 Västerås IBS D3U - Per-Ols IBF D3U 6 - 1 Marcus Karppinen, William Ringkvist Mälarenergi Arena A
2022-02-14 19:30 213322107 Surahammars IBF D3U - IBK Sala D3U 2 - 6 Gerry Törnqvist, Henrik Brehmer Mälarenergi Arena Surahammar
2022-02-16 19:30 213322105 WSK Lindesberg D3U - Ekeby IF /SMÅ IF D3U 4 - 1 Gustav Salmela, Fredrik Alm Lindbacka Sporthall
2022-03-11 19:30 213322109 Västerås IBS D3U - WSK Lindesberg D3U 5 - 3 Jimmy Lindell, Francisco Contreras Mälarenergi Arena B
2022-03-20 15:00 213322113 Knäppmora AIK D3U - IBK Sala D3U 5 - 4 e.förl. August Ericsson, Yotsaphong Chaiphring Skinnskattebergs Sporthall
2022-01-11 19:00 213322117 Ekeby IF /SMÅ IF D3U - Västerås IBS D3U 0 - 11 Gustav Westman, Micael Svensson Odenskolans Sporthall
2022-02-27 12:30 213322119 Surahammars IBF D3U - Per-Ols IBF D3U 5 - 1 Jonas Ahlin, Axel Norin Mälarenergi Arena Surahammar
2022-03-20 16:00 213322116 WSK Lindesberg D3U - Askersunds IBK D3U 3 - 6 Mats Eriksson, Gustav Salmela Lindbacka Sporthall
2022-03-06 16:15 213322125 Per-Ols IBF D3U - Knäppmora AIK D3U 10 - 5 Yotsaphong Chaiphring, Edvin Vare Fagerstahallen
2022-03-18 18:45 213322121 Askersunds IBK D3U - Västerås IBS D3U 7 - 4 Fredrik Alm, Gustav Salmela Närlundahallen
2022-03-11 19:30 213322131 IBK Sala D3U - Per-Ols IBF D3U 4 - 5 Burak Unsal, Moltas Gunnarsson Sporthallen Lärkan
2022-03-12 13:00 213322132 Knäppmora AIK D3U - Surahammars IBF D3U 7 - 5 Jimmy Lindell, Francisco Contreras Skinnskattebergs Sporthall
2022-03-13 12:30 213322127 Ekeby IF /SMÅ IF D3U - Askersunds IBK D3U 3 - 6 Fredrik Alm, Gustav Salmela Kumlahallen Viahallen (Stora)

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis