Pantamera Junior Division 1 (2021/22)

Gruppspel
Pantamera Herrjuniorer division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-25 12:30 150025003 Åkersberga IBF (A) - Salems IF (A) 2 - 4 Sabina Åström, Robert Mårtensson Åkersberga Sporthall A
2021-10-17 15:30 150025004 Bele Barkarby IF IBF (A) - Väsby AIK (A) 5 - 5 William Albrecht, Fredrik Hallenberg Jakobsbergs Sporthall
2021-10-29 19:45 150025006 Farsta IBK (A) - Djurgårdens IF IBS (A) 10 - 3 Anton Fritshammar, Daniel Bäckner Farstahallen 3
2021-10-01 20:30 150025010 Salems IF (A) - Huddinge IBS (A) 10 - 6 Anton Fritshammar, Daniel Bäckner Skogsängshallen
2021-10-03 13:00 150025009 Väsby AIK (A) - Åkersberga IBF (A) 5 - 1 Niklas Forsman, Fredrik Hallenberg Väsby skolan
2021-10-03 16:00 150025012 Täby FC (A) - Farsta IBK (A) 3 - 11 Alexander Mattsson, Jonas Edström K-Rauta Arena
2022-01-08 16:00 150025077 Djurgårdens IF IBS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 5 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Engelbrektshallen
2021-10-10 12:45 150025017 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Farsta IBK (A) 7 - 7 Björn Landin, Anton Fritshammar Tyresöhallen
2021-10-10 18:00 150025014 Huddinge IBS (A) - Väsby AIK (A) 6 - 4 Johan Larsson, Sebastian Öhman Glömstahallen
2021-12-05 16:00 150025016 Bele Barkarby IF IBF (A) - Djurgårdens IF IBS (A) 6 - 4 Anton Fritshammar, Kevin Helly Jakobsbergs Sporthall
2021-10-16 14:15 150025024 Täby FC (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 4 Jonas Edström, Anton Fritshammar K-Rauta Arena
2021-10-16 17:15 150025019 Farsta IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 10 - 1 Erik Palmertz, Kenny Ly Farstahallen 1
2021-10-17 12:00 150025020 Djurgårdens IF IBS (A) - Åkersberga IBF (A) 10 - 2 Jakub Horyna, Didrik Axen Eriksdalshallen
2021-10-23 16:15 150025029 Salems IF (A) - Täby FC (A) 11 - 5 Svedje Ohlson, Petra Dynesius Skogsängshallen
2021-10-24 16:30 150025028 Bele Barkarby IF IBF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 6 Kevin Neemé, Christian Neemé Björkebyhallen
2021-10-24 18:00 150025026 Huddinge IBS (A) - Djurgårdens IF IBS (A) 8 - 12 Svedje Ohlson, Ida Sandberg Glömstahallen
2021-10-24 19:45 150025027 Åkersberga IBF (A) - Farsta IBK (A) 3 - 7 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Åkersberga Sporthall A
2021-10-23 10:15 150025031 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 6 - 4 Amanda Törner, Kerin Maclean Mitchell Strandhallen - Tyresö
2021-10-30 15:30 150025032 Farsta IBK (A) - Huddinge IBS (A) 2 - 2 Linus Löfstedt, Elin Holm Farstahallen 1
2021-10-31 13:00 150025036 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 7 - 10 Julius Olesen, Magnus Johansson K-Rauta Arena
2021-10-31 14:30 150025035 Väsby AIK (A) - Salems IF (A) 6 - 3 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Väsby skolan
2021-10-30 18:30 150025039 Åkersberga IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 3 - 6 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Åkersberga Sporthall A
2021-11-07 13:30 150025040 Väsby AIK (A) - Täby FC (A) 1 - 6 Sabina Åström, Thomas Larsson Väsby skolan
2021-11-09 18:45 150025038 Huddinge IBS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 2 - 2 Kent Budell, Fredrik Hallenberg Fleminghallen A
2021-11-13 18:00 150025043 Bele Barkarby IF IBF (A) - Huddinge IBS (A) 2 - 3 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Björkebyhallen
2021-11-13 19:30 150025046 Djurgårdens IF IBS (A) - Salems IF (A) 14 - 4 Can Asal, Lucas Werelius Hjorthagshallen
2021-11-14 18:15 150025048 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (A) 5 - 5 Erik Palmertz, Fredrik Hallenberg K-Rauta Arena
2021-11-07 14:00 150025053 Salems IF (A) - Farsta IBK (A) 6 - 1 Amanda Törner, Kim Svedberg Skogsängshallen
2021-11-21 18:00 150025050 Huddinge IBS (A) - Åkersberga IBF (A) 7 - 5 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Glömstahallen
2022-04-05 19:45 150025052 Väsby AIK (A) - Djurgårdens IF IBS (A) 6 - 6 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Smedsgärdshallen
2021-11-27 15:30 150025057 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Salems IF (A) 2 - 6 William Albrecht, Linus Söderblom Strandhallen - Tyresö
2021-11-28 14:30 150025060 Täby FC (A) - Huddinge IBS (A) 10 - 1 Ida Sandberg, Sabina Åström K-Rauta Arena
2021-11-29 19:30 150025058 Farsta IBK (A) - Väsby AIK (A) 8 - 2 William Albrecht, Arash Sohrevardi Farstahallen 3
2021-12-12 12:00 150025064 Väsby AIK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 1 - 3 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Väsby skolan
2021-12-18 16:00 150025062 Djurgårdens IF IBS (A) - Täby FC (A) 6 - 6 Alexander Sommensjö, Kenny Ly Hjorthagshallen
2022-04-02 12:00 150025065 Salems IF (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 2 - 5 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Skogsängshallen
2021-12-16 20:30 150025070 Salems IF (A) - Åkersberga IBF (A) 4 - 9 Fredrik Hallenberg, Osama Abaied Skogsängshallen
2021-12-21 20:00 150025069 Väsby AIK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 7 - 9 Daniel Bäckner, Anton Fritshammar Smedsgärdshallen
2022-04-09 13:45 150025067 Djurgårdens IF IBS (A) - Farsta IBK (A) 8 - 7 Kari Malmros, Gustav Levin Hjorthagshallen
2021-12-03 19:00 150025074 Huddinge IBS (A) - Salems IF (A) 4 - 3 Manne Jahnsson, William Albrecht Glömstahallen
2022-01-08 10:30 150025078 Farsta IBK (A) - Täby FC (A) 10 - 6 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Farstahallen 1
2022-01-09 15:30 150025075 Åkersberga IBF (A) - Väsby AIK (A) 3 - 6 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Åkersberga Sporthall A
2022-02-13 10:30 150025007 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Djurgårdens IF IBS (A) 2 - 3 Petra Dynesius, Svedje Ohlson Tyresöhallen
2022-01-15 15:15 150025079 Farsta IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 11 - 4 Anton Fritshammar, Kenny Ly Farstahallen 1
2022-01-16 13:45 150025082 Väsby AIK (A) - Huddinge IBS (A) 4 - 8 Jonas Edström, Anton Fritshammar Väsby skolan
2022-04-23 13:30 150025080 Djurgårdens IF IBS (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 7 - 3 Sabina Åström, Kenny Ly Hjorthagshallen
2022-03-09 19:45 150025088 Bele Barkarby IF IBF (A) - Farsta IBK (A) 3 - 7 Anton Fritshammar, Sabina Åström Björkebyhallen
2022-03-20 16:00 150025089 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Täby FC (A) 5 - 5 Kari Malmros, Ida Sandberg Strandhallen - Tyresö
2022-04-24   Uppskj. 150025087 Åkersberga IBF (A) - Djurgårdens IF IBS (A) Uppskj. Åkersberga Sporthall A
2022-01-29 16:00 150025092 Farsta IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 8 - 9 Gustaf Reimer, Kenny Ly Farstahallen 3
2022-01-29 19:30 150025093 Djurgårdens IF IBS (A) - Huddinge IBS (A) 6 - 3 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Engelbrektshallen
2022-01-30 12:15 150025091 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 6 - 3 William Albrecht, Didrik Axen Tyresöhallen
2022-01-30 16:30 150025096 Täby FC (A) - Salems IF (A) 11 - 3 Petra Dynesius, Svedje Ohlson K-Rauta Arena
2022-02-01 18:45 150025098 Huddinge IBS (A) - Farsta IBK (A) 2 - 3 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Fleminghallen A
2022-02-06 14:45 150025100 Bele Barkarby IF IBF (A) - Täby FC (A) 7 - 6 Fredrik Hallenberg, Manne Jahnsson Björkebyhallen
2022-02-06 16:00 150025099 Åkersberga IBF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 7 - 6 Anton Fritshammar, Sabina Åström Åkersberga Sporthall A
2022-04-07 20:00 150025101 Salems IF (A) - Väsby AIK (A) 8 - 7 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Skogsängshallen
2022-02-20 13:15 150025104 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Huddinge IBS (A) 5 - 3 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Tyresöhallen
2022-02-20 14:30 150025108 Täby FC (A) - Väsby AIK (A) 7 - 4 Svedje Ohlson, Petra Dynesius K-Rauta Arena
2022-02-20 16:45 150025103 Bele Barkarby IF IBF (A) - Åkersberga IBF (A) 12 - 0 Jonas Edström, Anton Fritshammar Björkebyhallen
2022-03-13 14:00 150025113 Salems IF (A) - Djurgårdens IF IBS (A) 1 - 9 Linus Söderblom, Aarre Hietanen Skogsängshallen
2022-03-13 18:00 150025110 Huddinge IBS (A) - Bele Barkarby IF IBF (A) 7 - 6 Lucas Werelius, Can Asal Glömstahallen
2022-03-13 19:15 150025111 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (A) 10 - 3 Sabina Åström, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
2022-03-19 16:15 150025118 Farsta IBK (A) - Salems IF (A) 8 - 2 Lucas Werelius, Can Asal Farstahallen 3
2022-03-20 15:00 150025115 Åkersberga IBF (A) - Huddinge IBS (A) 5 - 5 Sabina Åström, William Albrecht Åkersberga Sporthall A
2022-04-20 20:30 150025119 Djurgårdens IF IBS (A) - Väsby AIK (A) 10 - 10 Niklas Forsman, Linus Warrenstein Sätrahallen
2022-03-26 15:00 150025125 Salems IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 8 - 5 Erik Nyman, Osama Abaied Skogsängshallen
2022-04-22 19:00 150025122 Huddinge IBS (A) - Täby FC (A) 5 - 4 Fredrik Hallenberg, Niklas Forsman Glömstahallen
2022-04-22 19:30 150025124 Väsby AIK (A) - Farsta IBK (A) 4 - 4 Christian Högberg, Patric Terelius Smedsgärdshallen
150025129 Bele Barkarby IF IBF (A) - Salems IF (A) Uppskj.
2022-04-03 14:30 150025132 Täby FC (A) - Djurgårdens IF IBS (A) 8 - 6 Christian Högberg, Jonas Edström K-Rauta Arena
2022-04-03 15:15 150025130 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Väsby AIK (A) WO (5 - 0) Ida Sandberg, Kari Malmros Strandhallen - Tyresö
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Farsta IBK (A) 16 10 3 3 114-65 49 33
2. Djurgårdens IF IBS (A) 15 8 3 4 107-81 26 27
3. Tyresö Trollbäcken IBK (A) 16 8 3 5 73-69 4 27
4. Huddinge IBS (A) 16 7 3 6 72-83 -11 24
5. Bele Barkarby IF IBF (A) 15 7 1 7 81-80 1 22
6. Salems IF (A) 15 7 0 8 75-94 -19 21
7. Täby FC (A) 16 5 3 8 95-99 -4 18
8. Åkersberga IBF (A) 15 4 2 9 68-94 -26 14
9. Väsby AIK (A) 16 3 4 9 72-92 -20 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis