JAS HJ18 Play Off (2021/22)

Övriga matcher
JAS HJ18 Play Off 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-24 20:30 580720011 Linköping FBC - Salems IF 9 - 1 Robin Rosendal, Alexander Lagerström Linköpings Sporthall
2022-03-25 18:30 580720001 RIG Umeå IBF - Team Thorengruppen Ungdom SK /Thorengruppen IBK 9 - 2 Mats Öster, Tony Cederholm Thoren Arena
2022-03-25 18:45 580720002 Sundsvall FBC Ungdom - IBF Dalen /IBS Dalen 8 - 4 Peter Palander, Robin Palander Skönsbergshallen
2022-03-25 19:00 580720014 Växjö IBK Utveckling - CL98IC 8 - 3 Senad Hamula, Kristian Constantinescu Fortnox Arena A-hall
2022-03-25 19:00 580720006 Karlstad IBF Ungdom - Lillån IBK/Ungdom 4 - 3 Patrik Gottfridsson, Jonas Snäll Colorama Arena
2022-03-25 19:30 580720012 Nykvarns IF - Torshälla IBK 8 - 4 Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Furuborghallen
2022-03-25 19:30 580720016 Höllvikens IBF - FC Helsingborg 6 - 2 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Halörhallen
2022-03-25 19:30 580720010 Huddinge IBS - Djurgårdens IF IBS 10 - 4 Daniel Mårtensson, Håkan Augustsson Glömstahallen
2022-03-25 19:30 580720003 IBF Falun Utveckling - Gävle GIK 11 - 1 Tim Green, Viktor Snöborgs Guide Arena 1
2022-03-25 19:30 580720008 Åkersberga IBF - Väsby AIK 7 - 6 Julius Olesen, Magnus Johansson Åkersberga Sporthall A
2022-03-25 20:00 580720015 IBK Genarp - Warberg IBF 5 - 3 Rickard Nilsson, David Dornlöv Genarps Idrottshall
2022-03-25 20:00 580720007 Täby FC - Rosersberg Arlanda IBK 8 - 6 Martin Eriksson, Aldin Imamovic K-Rauta Arena
2022-03-26 17:30 580720004 IK Sirius FBC/IBK - Storvreta IBK 7 - 8 Christoffer Wallenborg, Handrin Thunqvist IFU Arena A
2022-03-27 13:00 580720005 Västerås IBS Ungdom /Surahammar IBF - Skoghalls IBK Utveckling 5 - 7 Fernando Rocabado, Mohamed Abdirisak Mälarenergi Arena A
2022-03-27 19:45 580720009 Farsta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 9 - 5 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Farstahallen 1
2022-03-27 20:00 580720013 Jönköpings IK Utveckling - Hovslätts IK 11 - 6 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
JAS HJ18 Play Off 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-07 20:00 580721022 Linköping FBC - Nykvarns IF 4 - 3 Johan Nordlander, William Wengelin Linköpings Sporthall
2022-04-08 19:00 580721019 Skoghalls IBK Utveckling - Karlstad IBF Ungdom 4 - 6 Lars Larsson, Albin Jakobsson Hammarö Arena
2022-04-08 19:45 580721017 RIG Umeå IBF - Sundsvall FBC Ungdom 9 - 8 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Jubileumshallen Teg
2022-04-10 13:00 580721021 Farsta IBK - Huddinge IBS 4 - 5 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Farstahallen 1
2022-04-10 15:00 580721024 FBC Lerum Utveckling - Lindås Rasta IBK 12 - 8 Christian Jensen, Gabriel Adolfsson Rydsbergshallen
2022-04-10 15:00 580721020 Täby FC - Åkersberga IBF 3 - 8 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz K-Rauta Arena
2022-04-10 16:00 580721026 IBK Genarp - Höllvikens IBF 5 - 7 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Genarps Idrottshall
2022-04-10 16:00 580721025 Pixbo Wallenstam IBF - IBK Kungälv 15 - 2 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Wallenstam Arena A
2022-04-10 17:00 580721018 IBF Falun Utveckling - Storvreta IBK 7 - 5 Henrik Hultin-Öberg, Anders Fredriksson Guide Arena
2022-04-10 20:00 580721023 Jönköpings IK Utveckling - Växjö IBK Utveckling 9 - 3 Jesper Rygert, Viktor Bringstam Arenan - Jönköpings Idrottshus
JAS HJ18 Play Off 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-14 19:00 580722001 Sundsvall FBC Ungdom - Storvreta IBK 6 - 7 Peter Palander, Robin Palander Sundsvalls Sporthall-A
2022-04-15 14:00 580722002 Skoghalls IBK Utveckling - Täby FC 4 - 8 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Hammarö Arena
2022-04-15 15:00 580722004 Växjö IBK Utveckling - Lindås Rasta IBK 9 - 2 Senad Hamula, Viktor Bringstam Fortnox Arena A-hall
2022-04-17 13:00 580722005 IBK Kungälv - IBK Genarp 5 - 6 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Kastellegårdshallen
2022-04-17 18:00 580722003 Farsta IBK - Nykvarns IF 8 - 5 Andreas Bengtsson, Johannes Ekenberg Farstahallen 1

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis