Herrar Division 5 (2021/22)

Gruppspel
Herrar Division 5 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-16 13:30 181500001 Arvika IBF Ungdom - Dotteviks IF Ungdom 6 - 7 e.förl. Stefan Elmersson, Leif Lillberg Arvika Sporthall
2021-10-16 16:00 181500004 Tösse IF U - BK Vålberg U 7 - 10 Sören Johansson, Magnus Fransson Karlbergshallen Åmål
2021-10-17 18:00 181500003 BKI Sunnanå U - Nordmarkens IBF U 13 - 2 Mats Andersson, Raimon Strömberg ECG Arena
2021-10-22 20:00 181500008 Dotteviks IF Ungdom - Tösse IF U 6 - 7 e.förl. Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2021-10-23 14:00 181500006 Nordmarkens IBF U - Lysvik IBF 7 - 3 Bosse Andersson, Peter Berntsson Årjängs Sporthall A
2021-10-24 18:45 181500005 BK Vålberg U - Arvika IBF Ungdom 10 - 8 Emil Ahlström, Isac Lindell-Green Stavdal Hyrcity Arena
2021-10-29 19:30 181500010 BK Vålberg U - Nordmarkens IBF U 9 - 5 Leif Pettersson, Magnus Fransson Klubbhuset Arena
2021-10-29 19:30 181500012 Tösse IF U - BKI Sunnanå U 8 - 10 Björn Svensson, Ronny Malmgren Karlbergshallen Åmål
2021-10-30 18:00 181500011 Lysvik IBF - Arvika IBF Ungdom 7 - 5 Peter Berntsson, Lars Room Sparbankshallen
2021-11-12 20:00 181500013 Lysvik IBF - Dotteviks IF Ungdom 5 - 2 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Sparbankshallen
2021-11-13 16:00 181500015 Tösse IF U - Nordmarkens IBF U 3 - 5 Leif Pettersson, Björn Svensson Karlbergshallen Åmål
2021-11-14 17:30 181500016 BKI Sunnanå U - BK Vålberg U 9 - 10 Roger Schmidt, Mats Andersson ECG Arena
2021-11-19 20:00 181500019 Dotteviks IF Ungdom - BKI Sunnanå U 6 - 5 e.förl. Lars Room, Erik Magnusson Strandhallen
2021-11-20 15:00 181500017 Nordmarkens IBF U - Arvika IBF Ungdom 10 - 9 e.förl. Stefan Elmersson, Leif Lillberg Årjängs Sporthall A
2021-11-21 18:45 181500018 BK Vålberg U - Lysvik IBF 10 - 6 Mikael Kolleryd, Raimon Strömberg Stavdal Hyrcity Arena
2021-12-03 19:30 181500023 BKI Sunnanå U - Arvika IBF Ungdom 6 - 7 e.förl. Roger Schmidt, Mats Andersson ECG Arena
2021-12-04 14:00 181500021 Nordmarkens IBF U - Dotteviks IF Ungdom 8 - 6 Lars Room, Peter Berntsson Årjängs Sporthall A
2021-12-04 14:45 181500024 Tösse IF U - Lysvik IBF 8 - 9 Olof Olsson, Leif Pettersson Karlbergshallen Åmål
2021-12-10 20:00 181500028 Lysvik IBF - BKI Sunnanå U 7 - 9 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Sparbankshallen
2021-12-11 17:00 181500027 Arvika IBF Ungdom - Tösse IF U 9 - 8 Bosse Andersson, Lars Room Strandhallen
2022-03-25 20:00 181500025 Dotteviks IF Ungdom - BK Vålberg U 6 - 5 e.förl. Bosse Andersson, Lars Room Strandhallen
2021-12-17 20:00 181500029 Dotteviks IF Ungdom - Arvika IBF Ungdom 4 - 6 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2021-12-19 15:45 181500032 BK Vålberg U - Tösse IF U 5 - 4 Christoffer Risberg, Sven-Olov Berggren Stavdal Hyrcity Arena
2022-02-20 18:30 181500031 Nordmarkens IBF U - BKI Sunnanå U 4 - 5 e.förl. Mikael Johansson, Sören Johansson Årjängs Sporthall A
2022-01-06 14:00 181500060 BK Vålberg U - Arvika IBF Ungdom 13 - 14 Alfred Särnehed, Björn Svensson Klubbhuset Arena
2022-01-06 19:30 181500061 Nordmarkens IBF U - Lysvik IBF 12 - 6 Mikael Johansson, Sören Johansson Årjängs Sporthall A
2022-03-26 16:00 181500062 Dotteviks IF Ungdom - Tösse IF U 11 - 6 Morgan Vallberg, Lars Room Strandhallen
2022-01-08 16:00 181500074 Lysvik IBF - BKI Sunnanå U 9 - 5 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Sparbankshallen
2022-01-28 20:00 181500075 Dotteviks IF Ungdom - BK Vålberg U 8 - 6 Bosse Andersson, Magnus Fransson Strandhallen
2022-02-06 15:00 181500076 Arvika IBF Ungdom - Tösse IF U 5 - 0 Peter Berntsson, Erik Magnusson Arvika Sporthall
2022-01-21 20:00 181500039 Arvika IBF Ungdom - Lysvik IBF 8 - 7 Peter Berntsson, Bosse Andersson Strandhallen
2022-02-10 19:30 181500038 Nordmarkens IBF U - BK Vålberg U 13 - 6 Leif Pettersson, Magnus Fransson Årjängs Sporthall A
2022-03-04 19:30 181500040 BKI Sunnanå U - Tösse IF U 7 - 3 Raimon Strömberg, Björn Svensson ECG Arena
2021-11-27 16:30 181500057 Arvika IBF Ungdom - Dotteviks IF Ungdom 12 - 8 Bosse Andersson, Morgan Vallberg Arvika Sporthall
2022-01-09 18:30 181500058 BKI Sunnanå U - Nordmarkens IBF U 6 - 5 e.förl. Björn Svensson, Nicklas Mattsson ECG Arena
2022-02-19 17:00 181500059 Tösse IF U - BK Vålberg U 10 - 6 Olof Olsson, Sören Johansson Karlbergshallen Åmål
2022-02-04 20:00 181500041 Dotteviks IF Ungdom - Lysvik IBF 8 - 5 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2022-02-05 14:00 181500043 Nordmarkens IBF U - Tösse IF U 5 - 10 Olof Olsson, Leif Pettersson Årjängs Sporthall A
2022-04-01 19:00 181500044 BK Vålberg U - BKI Sunnanå U 5 - 6 Adrian Blomquist, Mats Andersson Vålbergs Sporthall
2022-02-11 19:30 181500047 BKI Sunnanå U - Dotteviks IF Ungdom 11 - 2 Mats Andersson, Raimon Strömberg ECG Arena
2022-02-12 14:00 181500046 Lysvik IBF - BK Vålberg U 13 - 7 Bosse Andersson, Leif Lillberg Sparbankshallen
2022-02-13 17:00 181500045 Arvika IBF Ungdom - Nordmarkens IBF U 6 - 5 Erik Magnusson, Peter Berntsson Strandhallen
2022-01-30 16:00 181500069 Arvika IBF Ungdom - Nordmarkens IBF U 9 - 8 e.förl. Bosse Andersson, Lars Room Arvika Sporthall
2022-02-18 20:00 181500071 Dotteviks IF Ungdom - BKI Sunnanå U 3 - 11 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2022-02-27 16:15 181500070 BK Vålberg U - Lysvik IBF 8 - 9 Roger Schmidt, Raimon Strömberg Colorama Arena
2022-02-25 20:00 181500052 Lysvik IBF - Tösse IF U 8 - 4 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Sparbankshallen
2022-02-26 13:00 181500051 Arvika IBF Ungdom - BKI Sunnanå U 7 - 10 Bosse Andersson, Morgan Vallberg Strandhallen
2022-03-20 17:00 181500049 Dotteviks IF Ungdom - Nordmarkens IBF U 7 - 6 e.förl. Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2022-03-05 16:00 181500053 BK Vålberg U - Dotteviks IF Ungdom 5 - 3 Roger Schmidt, Mats Andersson Klubbhuset Arena
2022-03-05 16:00 181500055 Tösse IF U - Arvika IBF Ungdom 13 - 12 Mikael Johansson, Sören Johansson Karlbergshallen Åmål
2022-03-05 16:00 181500056 BKI Sunnanå U - Lysvik IBF 6 - 5 Peter Berntsson, Lars Room ECG Arena
2022-01-14 19:30 181500036 Tösse IF U - Dotteviks IF Ungdom 11 - 4 Björn Svensson, Sören Johansson Karlbergshallen Åmål
2022-03-06 19:00 181500033 Arvika IBF Ungdom - BK Vålberg U 6 - 9 Erik Magnusson, Leif Lillberg Strandhallen
2022-03-11 20:00 181500034 Lysvik IBF - Nordmarkens IBF U 8 - 3 Bosse Andersson, Lars Room Sparbankshallen
2022-03-12 16:00 181500073 Tösse IF U - Lysvik IBF 4 - 3 Leif Pettersson, Magnus Fransson Karlbergshallen Åmål
2022-03-13 13:00 181500072 Nordmarkens IBF U - Dotteviks IF Ungdom WO (5 - 0) Björn Svensson, Ronny Malmgren Årjängs Sporthall A
2022-03-13 17:00 181500077 BKI Sunnanå U - Arvika IBF Ungdom 9 - 3 Leif Pettersson, Olof Olsson Sannerudshallen
2022-01-28 20:00 181500064 Lysvik IBF - Arvika IBF Ungdom 8 - 6 Peter Berntsson, Lars Room Sparbankshallen
2022-03-19 17:00 181500065 Tösse IF U - BKI Sunnanå U 12 - 6 Björn Svensson, Alfred Särnehed Karlbergshallen Åmål
2022-03-26 17:15 181500063 BK Vålberg U - Nordmarkens IBF U 6 - 10 Adrian Blomquist, Mats Andersson Klubbhuset Arena
2022-04-02 11:30 181500068 BKI Sunnanå U - BK Vålberg U 5 - 4 e.förl. Roger Schmidt, Mats Andersson ECG Arena
2022-04-02 12:00 181500066 Dotteviks IF Ungdom - Lysvik IBF 4 - 9 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2022-04-02 12:00 181500067 Nordmarkens IBF U - Tösse IF U 10 - 4 Leif Pettersson, Magnus Fransson Årjängs Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. BKI Sunnanå U 18 10 5 (3) 3 139-102 37 38
2. Lysvik IBF 18 10 0 (0) 8 127-116 11 30
3. Nordmarkens IBF U 18 8 5 (1) 5 123-116 7 30
4. Arvika IBF Ungdom 18 7 4 (2) 7 138-142 -4 27
5. BK Vålberg U 18 8 2 (0) 8 134-142 -8 26
6. Tösse IF U 18 6 1 (1) 11 122-131 -9 20
7. Dotteviks IF Ungdom 18 3 5 (4) 10 95-129 -34 18
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 5 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-08 19:30 181501002 Åsmyra IBK - GS 86 AIF U 4 - 9 Roger Schmidt, Mats Andersson Grossbolshallen
2021-10-09 18:00 181501001 Degerfors IBK - SK Örnen U 4 - 9 Kim Persson, Johan Brunzell Stora Vallahallen
2021-10-09 18:00 181501003 Deje IBF U - Munkfors IBK 9 - 6 Raimon Strömberg, Nicklas Johansson Deje Sporthall A
2021-10-16 17:30 181501005 GS 86 AIF U - Deje IBF U 18 - 6 Adrian Blomquist, Robin Haugeneset Grossbolshallen
2021-10-17 13:00 181501006 Filipstad IBK U - SK Örnen U 16 - 4 Adrian Blomquist, Anders Nilsson Spångbergshallen
2021-10-17 18:00 181501004 Degerfors IBK - Åsmyra IBK 10 - 12 Kim Persson, Johan Brunzell Stora Vallahallen
2021-10-22 19:00 181501009 Munkfors IBK - Filipstad IBK U 14 - 3 Anders Ekelund-Carlsson, Patrick Norberg Munkfors Arena
2021-10-23 13:00 181501007 SK Örnen U - GS 86 AIF U 3 - 13 Anders Ekelund-Carlsson, Patrick Norberg Molkoms Sporthall
2021-11-07 19:30 181501008 Deje IBF U - Degerfors IBK 14 - 7 Christian Fröding, Christoffer Risberg Deje Sporthall A
2021-10-29 19:30 181501011 Åsmyra IBK - Filipstad IBK U 6 - 9 Raimon Strömberg, Anders Lidström Grossbolshallen
2021-10-29 19:30 181501012 GS 86 AIF U - Munkfors IBK 4 - 3 Alfred Särnehed, Christoffer Risberg Forshaga Sporthall
2021-10-30 13:00 181501010 SK Örnen U - Deje IBF U 3 - 8 Anders Ekelund-Carlsson, Patrick Norberg Molkoms Sporthall
2021-11-05 19:30 181501013 Åsmyra IBK - SK Örnen U 5 - 4 Adrian Blomquist, Björn Svensson Grossbolshallen
2021-11-05 19:45 181501014 Munkfors IBK - Degerfors IBK 18 - 6 Patrick Norberg, Robin Särén Munkfors Arena
2021-11-06 15:00 181501015 Filipstad IBK U - GS 86 AIF U 6 - 11 Ahmad Alzain, Patrick Norberg Spångbergshallen
2021-11-12 19:30 181501016 SK Örnen U - Munkfors IBK 2 - 7 Ahmad Alzain, Ali Husseini Molkoms Sporthall
2021-11-13 16:30 181501017 Degerfors IBK - Filipstad IBK U 9 - 8 Vilmer Jonsson, William Grefve Stora Vallahallen
2021-11-14 18:00 181501018 Deje IBF U - Åsmyra IBK 15 - 7 Nicklas Johansson, Andrea Mizser Deje Sporthall A
2021-11-20 15:00 181501020 Munkfors IBK - Åsmyra IBK 11 - 3 Jörgen Grändefors, Robin Särén Munkfors Arena
2021-11-20 17:30 181501019 GS 86 AIF U - Degerfors IBK 6 - 5 Christoffer Risberg, Mats Andersson Grossbolshallen
2021-11-21 15:00 181501021 Filipstad IBK U - Deje IBF U 8 - 13 Ahmad Alzain, Patrick Norberg Spångbergshallen
2021-11-26 19:30 181501022 Degerfors IBK - SK Örnen U 9 - 5 Vilmer Jonsson, Simon Morén Stora Vallahallen
2021-11-26 19:30 181501023 GS 86 AIF U - Åsmyra IBK 14 - 6 Roger Schmidt, Andrea Mizser Forshaga Sporthall
2021-11-27 14:00 181501024 Munkfors IBK - Deje IBF U 23 - 9 Adrian Blomquist, Robin Haugeneset Munkfors Arena
2021-12-03 19:30 181501026 Åsmyra IBK - Degerfors IBK 12 - 11 Raimon Strömberg, Anders Lidström Grossbolshallen
2021-12-04 13:00 181501025 SK Örnen U - Filipstad IBK U 4 - 13 Alfred Särnehed, Björn Svensson Molkoms Sporthall
2021-12-05 15:30 181501027 Deje IBF U - GS 86 AIF U 10 - 10 e.förl. Roger Schmidt, Mats Andersson Deje Sporthall A
2021-12-10 19:30 181501029 GS 86 AIF U - SK Örnen U 15 - 4 Christian Fröding, Anders Lidström Grossbolshallen
2021-12-10 19:30 181501030 Filipstad IBK U - Munkfors IBK 12 - 10 Bosse Andersson, Robin Särén Nykroppahallen
2022-01-13 20:15 181501028 Degerfors IBK - Deje IBF U 6 - 7 Kim Persson, Lars Larsson Stora Vallahallen
2021-12-17 19:00 181501032 Munkfors IBK - GS 86 AIF U 11 - 9 Anders Ekelund-Carlsson, Patrick Norberg Munkfors Arena
2021-12-19 15:30 181501031 Deje IBF U - SK Örnen U 22 - 7 Nicklas Mattsson, Raimon Strömberg Deje Sporthall A
2022-01-07 19:30 181501033 Filipstad IBK U - Åsmyra IBK 10 - 5 Adrian Blomquist, Christian Fröding Nykroppahallen
2022-01-08 16:30 181501035 Degerfors IBK - Munkfors IBK 2 - 18 Kim Persson, Mats Andersson Stora Vallahallen
2022-01-09 17:00 181501036 GS 86 AIF U - Filipstad IBK U 11 - 3 Raimon Strömberg, Bosse Andersson Forshaga Sporthall
2022-02-13 16:00 181501034 SK Örnen U - Åsmyra IBK 16 - 3 Adrian Blomquist, Marcus Schützer Molkoms Sporthall
2022-01-14 19:00 181501038 Munkfors IBK - SK Örnen U 19 - 1 Jörgen Grändefors, Patrick Norberg Munkfors Arena
2022-01-14 19:30 181501037 Åsmyra IBK - Deje IBF U 4 - 13 Raimon Strömberg, Christoffer Frykestam Grossbolshallen
2022-01-15 14:00 181501039 Filipstad IBK U - Degerfors IBK 15 - 7 Vilmer Jonsson, William Grefve Storfors Sporthall
2022-01-21 19:30 181501041 Åsmyra IBK - Munkfors IBK 0 - 15 Roger Schmidt, Mats Andersson Grossbolshallen
2022-02-20 16:00 181501042 Deje IBF U - Filipstad IBK U 4 - 8 Mats Andersson, Jörgen Grändefors Deje Sporthall A
2022-03-27 14:00 181501040 Degerfors IBK - GS 86 AIF U 5 - 8 Alfred Särnehed, Vilmer Jonsson Stora Vallahallen
2022-01-28 19:30 181501043 SK Örnen U - Degerfors IBK 6 - 22 Emil Persson, Albin Lämmel Molkoms Sporthall
2022-01-28 19:30 181501044 Åsmyra IBK - GS 86 AIF U 11 - 20 Adrian Blomquist, Raimon Strömberg Grossbolshallen
2022-02-27 18:00 181501045 Deje IBF U - Munkfors IBK 4 - 3 Marcus Schützer, Christoffer Risberg Deje Sporthall A
2022-02-11 19:30 181501049 SK Örnen U - GS 86 AIF U 2 - 12 Adrian Blomquist, Anders Nilsson Molkoms Sporthall
2022-02-12 15:00 181501051 Munkfors IBK - Filipstad IBK U 12 - 3 Patrick Norberg, Ali Husseini Munkfors Arena
2022-02-13 18:00 181501050 Deje IBF U - Degerfors IBK 13 - 9 Kim Persson, Johan Brunzell Deje Sporthall A
2022-02-25 19:30 181501055 Åsmyra IBK - SK Örnen U 9 - 7 Adrian Blomquist, Sven-Olov Berggren Grossbolshallen
2022-02-25 19:30 181501057 Filipstad IBK U - GS 86 AIF U 6 - 5 Anders Ekelund-Carlsson, Lars Larsson Nykroppahallen
2022-02-26 16:45 181501056 Munkfors IBK - Degerfors IBK 13 - 7 Ahmad Alzain, Ali Husseini Munkfors Arena
2022-03-04 19:30 181501059 Degerfors IBK - Filipstad IBK U 6 - 5 Kim Persson, Johan Brunzell Stora Vallahallen
2022-03-05 16:30 181501060 Deje IBF U - Åsmyra IBK 5 - 6 Marcus Schützer, Alfred Särnehed Deje Sporthall A
2022-03-26 14:00 181501058 SK Örnen U - Munkfors IBK OW (0 - 5) Ahmad Alzain, Ali Husseini Molkoms Sporthall
2022-03-13 16:00 181501061 GS 86 AIF U - Degerfors IBK 5 - 8 Adrian Blomquist, Christian Fröding Forshaga Sporthall
2022-03-13 16:00 181501062 Munkfors IBK - Åsmyra IBK 5 - 4 Anders Ekelund-Carlsson, Patrick Norberg Munkfors Arena
2022-03-13 16:00 181501063 Filipstad IBK U - Deje IBF U 14 - 12 Vilmer Jonsson, William Grefve Nykroppahallen
2022-02-04 20:00 181501048 Filipstad IBK U - SK Örnen U 8 - 5 Gabriel Gunnarsson, David Granström Storfors Sporthall
2022-03-25 19:30 181501046 Degerfors IBK - Åsmyra IBK 14 - 5 Kim Persson, Johan Brunzell Stora Vallahallen
2022-03-25 19:30 181501047 GS 86 AIF U - Deje IBF U 15 - 5 Leif Pettersson, Magnus Fransson Forshaga Sporthall
2022-04-01 19:30 181501053 Åsmyra IBK - Filipstad IBK U 10 - 11 e.förl. Magnus Fransson, Leif Pettersson Grossbolshallen
2022-04-02 12:00 181501052 SK Örnen U - Deje IBF U 16 - 11 Adrian Blomquist, Henrik Jansson Molkoms Sporthall
2022-04-02 12:00 181501054 GS 86 AIF U - Munkfors IBK 9 - 6 Daniel Hedgren, Johan Friman Grossbolshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. GS 86 AIF U 18 14 1 (0) 3 194-104 90 43
2. Munkfors IBK 18 13 0 (0) 5 199-87 112 39
3. Filipstad IBK U 18 10 1 (1) 7 158-148 10 32
4. Deje IBF U 18 10 1 (0) 7 180-170 10 31
5. Degerfors IBK 18 6 0 (0) 12 147-179 -32 18
6. Åsmyra IBK 18 5 1 (0) 12 112-199 -87 16
7. SK Örnen U 18 3 0 (0) 15 98-201 -103 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis