Fair Play Cup Pojkar 15 (2021/22)

Gruppspel
FPC P15 grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-25 20:00 144400001 Mullsjö AIS Utveckling - Röke IBK 3 - 5 Mats Hällgren, Ivan Wahlström Campus Arena
2022-03-25 21:00 144400002 Tenhults IF - Vimmerby IBK 5 - 3 Mats Hällgren, Ivan Wahlström Campus Arena
2022-03-26 12:00 144400003 Röke IBK - Tenhults IF 2 - 0 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2022-03-26 12:00 144400004 Vimmerby IBK - Mullsjö AIS Utveckling 5 - 1 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Attarpsskolans Sporthall B-hall
2022-03-26 18:00 144400005 Mullsjö AIS Utveckling - Tenhults IF 1 - 0 Pelle Hallström, Malou Hallström Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-03-26 18:00 144400006 Röke IBK - Vimmerby IBK 1 - 3 Alva Perman, Tina Sandberg Jönköpings Idrottshus D-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vimmerby IBK 3 2 0 1 11-7 4 6
2. Röke IBK 3 2 0 1 8-6 2 6
3. Mullsjö AIS Utveckling 3 1 0 2 5-10 -5 3
4. Tenhults IF 3 1 0 2 5-6 -1 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P15 grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-25 20:00 144401001 FBC Karlskrona - Fristads GoIF 3 - 3 Alva Perman, Tina Sandberg Huskvarna Sporthall A
2022-03-25 21:00 144401002 IBF Tranås - Jönköpings IK 1 3 - 2 Mattias Tokic, Magnus Berg Huskvarna Sporthall A
2022-03-26 13:00 144401003 Fristads GoIF - IBF Tranås 3 - 6 Nicklas Hult, Christer Jonsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-03-26 13:00 144401004 Jönköpings IK 1 - FBC Karlskrona 3 - 1 Engla Spjut, Therese Spjut Jönköpings Idrottshus D-hall
2022-03-26 19:00 144401005 FBC Karlskrona - IBF Tranås 4 - 5 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-03-26 19:00 144401006 Fristads GoIF - Jönköpings IK 1 6 - 0 Erik Haglund, Kalle Svensson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Tranås 3 3 0 0 14-9 5 9
2. Fristads GoIF 3 1 1 1 12-9 3 4
3. Jönköpings IK 1 3 1 0 2 5-10 -5 3
4. FBC Karlskrona 3 0 1 2 8-11 -3 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P15 grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-25 20:00 144402001 IK Zenith - Ingelstad IBK 4 - 0 Pelle Hallström, Malou Hallström Huskvarna Sporthall B
2022-03-25 21:00 144402002 Vetlanda IBF - Växjö IBK Utveckling 2 - 4 Pelle Hallström, Malou Hallström Huskvarna Sporthall B
2022-03-26 12:00 144402003 Ingelstad IBK - Vetlanda IBF 1 - 8 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-03-26 12:00 144402004 Växjö IBK Utveckling - IK Zenith 1 - 3 Erik Haglund, Kalle Svensson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-03-26 19:00 144402005 IK Zenith - Vetlanda IBF 5 - 1 Christer Jonsson, Nicklas Hult Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-03-26 19:00 144402006 Ingelstad IBK - Växjö IBK Utveckling 1 - 7 William Malmqvist, Marcus Wittink Jönköpings Idrottshus D-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Zenith 3 3 0 0 12-2 10 9
2. Växjö IBK Utveckling 3 2 0 1 12-6 6 6
3. Vetlanda IBF 3 1 0 2 11-10 1 3
4. Ingelstad IBK 3 0 0 3 2-19 -17 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P15 grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-25 20:00 144403001 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Hovshaga AIF 6 - 2 Christer Jonsson, Nicklas Hult Norrahammars Sporthall
2022-03-25 21:00 144403002 Kärra IBK - Skillingaryds IK 5 - 4 Nicklas Hult, Christer Jonsson Norrahammars Sporthall
2022-03-26 09:00 144403003 Hovshaga AIF - Kärra IBK 1 - 3 William Malmqvist, Marcus Wittink Campus Arena
2022-03-26 09:00 144403004 Skillingaryds IK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 0 - 2 Erik Haglund, Kalle Svensson Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-03-26 15:00 144403005 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Kärra IBK 1 - 1 Robin Töth, Filip Karlsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-03-26 15:00 144403006 Hovshaga AIF - Skillingaryds IK 3 - 3 Jonas Malmborg, Andreas Ekstrand Campus Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fagerhult Habo IBK Ungdom 3 2 1 0 9-3 6 7
2. Kärra IBK 3 2 1 0 9-6 3 7
3. Skillingaryds IK 3 0 1 2 7-10 -3 1
4. Hovshaga AIF 3 0 1 2 6-12 -6 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P15 grupp E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-25 20:00 144404001 Aneby SK - CL98IC 1 - 9 Gustav Perman, Robert Dahlslätt Attarpsskolans Sporthall A-hall
2022-03-25 21:00 144404002 Lindås Rasta IBK - Månsarps IBK 1 - 3 Nicklas Bard, Jonny Nilsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2022-03-26 09:00 144404003 CL98IC - Lindås Rasta IBK 6 - 2 Hannes Berggren, Andreas Skäär Jönköpings Idrottshus C-hall
2022-03-26 09:00 144404004 Månsarps IBK - Aneby SK 6 - 0 Viktoria Wallström, Ebba Bladh Jönköpings Idrottshus D-hall
2022-03-26 15:00 144404005 Aneby SK - Lindås Rasta IBK 2 - 12 Mattias Tokic, Magnus Berg Norrahammars Sporthall
2022-03-26 15:00 144404006 CL98IC - Månsarps IBK 6 - 1 Christian Österström, Michael Johansson Jönköpings Idrottshus C-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. CL98IC 3 3 0 0 21-4 17 9
2. Månsarps IBK 3 2 0 1 10-7 3 6
3. Lindås Rasta IBK 3 1 0 2 15-11 4 3
4. Aneby SK 3 0 0 3 3-27 -24 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC P15 grupp F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-25 20:00 144405001 Craftstadens IBK Oskarshamn - FBC Partille 1 - 2 Jonas Kvant, Peter Nykvist Attarpsskolans Sporthall B-hall
2022-03-25 21:00 144405002 KFUM Jönköping - Värnamo IK 1 - 3 Filip Karlsson, Robin Töth Attarpsskolans Sporthall B-hall
2022-03-26 09:00 144405003 FBC Partille - KFUM Jönköping 1 - 4 Alva Perman, Tina Sandberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-03-26 09:00 144405004 Värnamo IK - Craftstadens IBK Oskarshamn 4 - 0 Mattias Tokic, Magnus Berg Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-03-26 13:00 144405005 Craftstadens IBK Oskarshamn - KFUM Jönköping 2 - 7 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-03-26 13:00 144405006 FBC Partille - Värnamo IK 0 - 4 Erik Haglund, Kalle Svensson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värnamo IK 3 3 0 0 11-1 10 9
2. KFUM Jönköping 3 2 0 1 12-6 6 6
3. FBC Partille 3 1 0 2 3-9 -6 3
4. Craftstadens IBK Oskarshamn 3 0 0 3 3-13 -10 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
FPC P15 A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-27 08:00 1/8-final 1 144406001 Vimmerby IBK - Lindås Rasta IBK 2 - 5 Christer Jonsson, Nicklas Hult Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-03-27 08:00 1/8-final 2 144406002 IBF Tranås - Månsarps IBK 1 - 2 Pelle Hallström, Malou Hallström Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-03-27 08:00 1/8-final 3 144406003 IK Zenith - Vetlanda IBF 4 - 0 Therese Spjut, Engla Spjut Jönköpings Idrottshus C-hall
2022-03-27 08:00 1/8-final 4 144406004 Kärra IBK - KFUM Jönköping 2 - 3 Jonas Malmborg, Andreas Ekstrand Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-03-27 08:00 1/8-final 5 144406005 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Mullsjö AIS Utveckling 3 - 0 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2022-03-27 08:00 1/8-final 6 144406006 CL98IC - Växjö IBK Utveckling 3 - 2 Erik Haglund, Kalle Svensson Campus Arena
2022-03-27 08:00 1/8-final 7 144406007 Värnamo IK - Jönköpings IK 1 4 - 3 e.str. Oskar Lööke, Isak Mörnstål KFUM Sporthall, Jönköping
2022-03-27 08:00 1/8-final 8 144406008 Röke IBK - Fristads GoIF 4 - 2 Mats Hällgren, Ivan Wahlström Huskvarna Sporthall A
2022-03-27 12:00 Kvartsfinal 1 144406009 Månsarps IBK - Lindås Rasta IBK 5 - 1 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Jönköpings Idrottshus D-hall
2022-03-27 12:00 Kvartsfinal 2 144406010 KFUM Jönköping - IK Zenith 3 - 2 e.str. Magnus Berg, Ricky Karlquist Campus Arena
2022-03-27 12:00 Kvartsfinal 3 144406011 CL98IC - Fagerhult Habo IBK Ungdom 0 - 4 Kim Bjurek, Oscar Persson KFUM Sporthall, Jönköping
2022-03-27 12:00 Kvartsfinal 4 144406012 Röke IBK - Värnamo IK 0 - 3 Jonas Kvant, Peter Nykvist Huskvarna Sporthall A
2022-03-27 16:00 Semifinal 1 144406013 KFUM Jönköping - Månsarps IBK 0 - 3 Filip Karlsson, Robin Töth Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-03-27 16:00 Semifinal 2 144406014 Värnamo IK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 1 - 4 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-03-27 18:00 Final 144406015 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Månsarps IBK 2 - 5 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
FPC P15 B-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-27 11:00 Kvartsfinal 1 144407001 FBC Partille - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 3 e.str. Pelle Hallström, Malou Hallström Norrahammars Sporthall
2022-03-27 12:00 Kvartsfinal 2 144407002 FBC Karlskrona - Aneby SK 4 - 3 Nicklas Hult, Christer Jonsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2022-03-27 12:00 Kvartsfinal 3 144407003 Tenhults IF - Ingelstad IBK 2 - 0 Tina Sandberg, Alva Perman Huskvarna Sporthall B
2022-03-27 12:00 Kvartsfinal 4 144407004 Skillingaryds IK - Hovshaga AIF 0 - 2 Pelle Hallström, Malou Hallström Norrahammars Sporthall
2022-03-27 16:00 Semifinal 1 144407005 FBC Karlskrona - Craftstadens IBK Oskarshamn 2 - 6 Christer Jonsson, Nicklas Hult Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-03-27 16:00 Semifinal 2 144407006 Hovshaga AIF - Tenhults IF 0 - 1 Hannes Berggren, Andreas Skäär Jönköpings Idrottshus C-hall
2022-03-27 18:00 Final 144407007 Tenhults IF - Craftstadens IBK Oskarshamn 3 - 1 Erik Haglund, Kalle Svensson Jönköpings Idrottshus D-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis