Damer Division 2 (2021/22)

Gruppspel
Damer Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-09 12:30 182200002 Hagfors IF Uddeholm U - Filipstad IBK 2 - 14 Christoffer Risberg, Christian Fröding Uddeholm Arena
2021-10-09 15:00 182200005 Degerfors IBK - BKI Sunnanå U 2 - 0 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Stora Vallahallen
2021-10-09 17:00 182200001 Dotteviks IF - Grums IBK 5 - 1 Mikael Johansson, Sören Johansson Strandhallen
2021-10-10 16:30 182200004 Hultsberg IBF - Edebäck IBF 3 - 4 Anders Leander, Johan Carlsson Colorama Arena
2021-10-16 15:00 182200006 Grums IBK - Degerfors IBK 6 - 4 Olivia Kästel-Sjöman, Björn Svensson Grums Sporthall
2021-10-16 16:00 182200010 Filipstad IBK - Dotteviks IF 3 - 4 Alfred Särnehed, Johan Friman Spångbergshallen
2021-10-17 15:30 182200007 BKI Sunnanå U - Hultsberg IBF 4 - 5 Fredrik Sjöberg, Björn Svensson ECG Arena
2021-10-20 19:45 182200009 GS 86 AIF U - Hagfors IF Uddeholm U 12 - 0 Johan Carlsson, Christoffer Frykestam Forshaga Sporthall
2021-10-22 20:00 182200013 Hagfors IF Uddeholm U - Edebäck IBF 0 - 14 Roger Nilsson, Olivia Kästel-Sjöman Uddeholm Arena
2021-10-23 15:00 182200015 Degerfors IBK - Hultsberg IBF 5 - 2 Alfred Särnehed, Vilmer Jonsson Stora Vallahallen
2021-10-23 16:30 182200011 Grums IBK - Filipstad IBK 1 - 4 Nicklas Mattsson, Robert Andersson Grums Sporthall
2021-10-23 17:00 182200012 Dotteviks IF - GS 86 AIF U 9 - 1 Christian Fröding, Christoffer Risberg Strandhallen
2021-11-06 14:00 182200016 Hagfors IF Uddeholm U - Grums IBK 0 - 9 Fredrik Sjöberg, Alfred Särnehed Uddeholm Arena
2021-11-07 15:00 182200019 Degerfors IBK - GS 86 AIF U 7 - 4 Alfred Särnehed, Johan Friman Stora Vallahallen
2021-11-07 16:45 182200018 Hultsberg IBF - Filipstad IBK 4 - 3 e.förl. Christoffer Risberg, Christian Fröding Klubbhuset Arena
2021-12-05 16:00   Uppskj. 182200020 BKI Sunnanå U - Edebäck IBF Uppskj. Björn Svensson, Mikael Johansson ECG Arena
2021-11-12 19:30 182200023 GS 86 AIF U - Hultsberg IBF 7 - 4 Olivia Kästel-Sjöman, Johan Carlsson Forshaga Sporthall
2021-11-13 14:00 182200022 Edebäck IBF - Degerfors IBK 1 - 2 Fredrik Sjöberg, Filip Eriksson Ekshärads Sporthall
2021-11-13 15:00 182200025 Grums IBK - BKI Sunnanå U 8 - 4 Mikael Johansson, Sören Johansson Grums Sporthall
2021-12-03 20:00 182200021 Dotteviks IF - Hagfors IF Uddeholm U 14 - 3 Mikael Johansson, Sören Johansson Strandhallen
2021-11-19 19:30 182200029 BKI Sunnanå U - Filipstad IBK 5 - 3 Johan Carlsson, Anders Lidström ECG Arena
2021-11-20 14:00 182200030 Edebäck IBF - GS 86 AIF U 9 - 1 Fredrik Sjöberg, Filip Eriksson Ekshärads Sporthall
2021-11-20 14:15 182200027 Hultsberg IBF - Hagfors IF Uddeholm U 14 - 5 Mikael Johansson, Sören Johansson Colorama Arena
2021-11-21 15:00 182200028 Degerfors IBK - Dotteviks IF 1 - 4 Alfred Särnehed, Gabriel Gunnarsson Stora Vallahallen
2021-11-26 19:30 182200035 Grums IBK - Edebäck IBF 6 - 7 e.förl. Anders Leander, Anders Lidström Grums Sporthall
2021-11-26 19:45 182200034 Filipstad IBK - Degerfors IBK 5 - 2 Rebecca Bräck, Olivia Kästel-Sjöman Spångbergshallen
2021-11-27 17:00 182200031 Dotteviks IF - Hultsberg IBF 6 - 2 Björn Svensson, Sören Johansson Strandhallen
2021-11-27 18:00   Uppskj. 182200033 GS 86 AIF U - BKI Sunnanå U Uppskj. Fredrik Sjöberg, Filip Eriksson Forshaga Sporthall
2021-12-09 19:30 182200038 BKI Sunnanå U - Hagfors IF Uddeholm U Alfred Särnehed, Sven-Olov Berggren Sannerudshallen
2021-12-10 19:30 182200040 GS 86 AIF U - Filipstad IBK Christoffer Risberg, Björn Svensson Forshaga Sporthall
2021-12-11 13:45 182200036 Hultsberg IBF - Grums IBK Johan Carlsson, Anders Lidström Colorama Arena
2021-12-12 14:00 182200039 Edebäck IBF - Dotteviks IF Nicklas Mattsson, Robert Andersson Ekshärads Sporthall
2021-12-17 20:00 182200042 Hagfors IF Uddeholm U - Degerfors IBK Fredrik Sjöberg Uddeholm Arena
2021-12-18 14:00 182200041 Dotteviks IF - BKI Sunnanå U Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Strandhallen
2021-12-18 14:00 182200044 Filipstad IBK - Edebäck IBF Lars Larsson, Anders Lidström Storfors Sporthall
2021-12-18 15:00 182200045 Grums IBK - GS 86 AIF U Olivia Kästel-Sjöman, Rebecca Bräck Grums Sporthall
2021-12-04 16:00 182200049 Filipstad IBK - Hagfors IF Uddeholm U Alfred Särnehed, Björn Svensson Spångbergshallen
2022-01-07 20:00 182200047 Edebäck IBF - Hultsberg IBF Ekshärads Sporthall
2022-01-09 12:30 182200050 Grums IBK - Dotteviks IF Grums Sporthall
2022-01-09 16:00 182200046 BKI Sunnanå U - Degerfors IBK ECG Arena
2022-01-14 20:00 182200052 Hagfors IF Uddeholm U - GS 86 AIF U Uddeholm Arena
2022-01-15 14:00 182200051 Dotteviks IF - Filipstad IBK Strandhallen
2022-01-15 15:00 182200055 Degerfors IBK - Grums IBK Stora Vallahallen
2022-01-15 18:00 182200054 Hultsberg IBF - BKI Sunnanå U Colorama Arena
2022-01-21 20:00 182200058 Edebäck IBF - Hagfors IF Uddeholm U Ekshärads Sporthall
2022-01-22 14:00 182200060 Filipstad IBK - Grums IBK Storfors Sporthall
2022-01-22 17:00 182200059 GS 86 AIF U - Dotteviks IF Forshaga Sporthall
2022-01-23 15:45 182200056 Hultsberg IBF - Degerfors IBK Colorama Arena
2022-01-29 17:30 182200065 Grums IBK - Hagfors IF Uddeholm U Grums Sporthall
2022-01-30 14:00 182200062 Edebäck IBF - BKI Sunnanå U Ekshärads Sporthall
2022-01-30 14:00 182200063 GS 86 AIF U - Degerfors IBK Forshaga Sporthall
2022-01-30 14:00 182200064 Filipstad IBK - Hultsberg IBF Storfors Sporthall
2022-02-04 19:45 182200068 Hultsberg IBF - GS 86 AIF U Colorama Arena
2022-02-04 20:00 182200066 Hagfors IF Uddeholm U - Dotteviks IF Uddeholm Arena
2022-02-05 14:00 182200070 BKI Sunnanå U - Grums IBK ECG Arena
2022-02-05 15:00 182200069 Degerfors IBK - Edebäck IBF Stora Vallahallen
2022-02-18 20:00 182200072 Hagfors IF Uddeholm U - Hultsberg IBF Uddeholm Arena
2022-02-19 14:00 182200074 Filipstad IBK - BKI Sunnanå U Storfors Sporthall
2022-02-19 17:00 182200071 Dotteviks IF - Degerfors IBK Strandhallen
2022-02-20 14:30 182200073 GS 86 AIF U - Edebäck IBF Forshaga Sporthall
2022-02-26 14:00 182200079 BKI Sunnanå U - GS 86 AIF U ECG Arena
2022-02-26 14:00 182200080 Edebäck IBF - Grums IBK Ekshärads Sporthall
2022-02-26 15:00 182200078 Degerfors IBK - Filipstad IBK Stora Vallahallen
2022-02-27 18:45 182200077 Hultsberg IBF - Dotteviks IF Colorama Arena
2022-03-04 20:00 182200081 Dotteviks IF - Edebäck IBF Strandhallen
2022-03-04 20:00 182200082 Hagfors IF Uddeholm U - BKI Sunnanå U Uddeholm Arena
2022-03-05 13:30 182200085 Grums IBK - Hultsberg IBF Grums Sporthall
2022-03-06 14:00 182200084 Filipstad IBK - GS 86 AIF U Storfors Sporthall
2022-03-12 16:00 182200087 Degerfors IBK - Hagfors IF Uddeholm U Stora Vallahallen
2022-03-12 16:00 182200088 BKI Sunnanå U - Dotteviks IF ECG Arena
2022-03-12 16:00 182200089 Edebäck IBF - Filipstad IBK Ekshärads Sporthall
2022-03-12 16:00 182200090 GS 86 AIF U - Grums IBK Forshaga Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Dotteviks IF 6 6 0 (0) 0 42-11 31 18
2. Degerfors IBK 7 4 0 (0) 3 23-22 1 12
3. Edebäck IBF 5 3 1 (1) 1 35-12 23 11
4. Filipstad IBK 6 3 1 (0) 2 32-18 14 10
5. Grums IBK 6 3 1 (0) 2 31-24 7 10
6. Hultsberg IBF 7 2 1 (1) 4 34-34 0 8
7. GS 86 AIF U 5 2 0 (0) 3 25-29 -4 6
8. BKI Sunnanå U 4 1 0 (0) 3 13-18 -5 3
9. Hagfors IF Uddeholm U 6 0 0 (0) 6 10-77 -67 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis