Fair Play Cup Flickor 13 (2021/22)

Gruppspel
FPC F13 grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-25 18:00 143500001 IBK Hallsta - IBK Kungälv Vit 5 - 1 Kim Bjurek, Oscar Persson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-03-25 19:00 143500002 Ingelstad IBK - Varla IBK 0 - 4 Therese Spjut, Engla Spjut Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-03-26 09:00 143500003 IBK Kungälv Vit - Ingelstad IBK 1 - 0 Nicklas Bard, Jonny Nilsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2022-03-26 09:00 143500004 Varla IBK - IBK Hallsta 2 - 5 Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2022-03-26 15:00 143500005 IBK Hallsta - Ingelstad IBK 4 - 1 Viktoria Wallström, Ebba Bladh Huskvarna Sporthall A
2022-03-26 15:00 143500006 IBK Kungälv Vit - Varla IBK 3 - 0 Mats Hällgren, Ivan Wahlström Huskvarna Sporthall B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Hallsta 3 3 0 0 14-4 10 9
2. IBK Kungälv Vit 3 2 0 1 5-5 0 6
3. Varla IBK 3 1 0 2 6-8 -2 3
4. Ingelstad IBK 3 0 0 3 1-9 -8 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F13 grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-25 18:00 143501001 CL98IC - Ljungby IB 5 - 0 Viktoria Wallström, Ebba Bladh Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-03-25 19:00 143501002 Månsarps IBK - Onsala IBK -09 3 - 5 Hannes Berggren, Andreas Skäär Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-03-26 09:00 143501003 Ljungby IB - Månsarps IBK 4 - 0 Robin Töth, Filip Karlsson Huskvarna Sporthall A
2022-03-26 09:00 143501004 Onsala IBK -09 - CL98IC 0 - 2 Therese Spjut, Engla Spjut Huskvarna Sporthall B
2022-03-26 15:00 143501005 CL98IC - Månsarps IBK 6 - 0 Marcus Wittink, William Malmqvist Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-03-26 15:00 143501006 Ljungby IB - Onsala IBK -09 1 - 1 Engla Spjut, Therese Spjut Jönköpings Idrottshus D-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. CL98IC 3 3 0 0 13-0 13 9
2. Onsala IBK -09 3 1 1 1 6-6 0 4
3. Ljungby IB 3 1 1 1 5-6 -1 4
4. Månsarps IBK 3 0 0 3 3-15 -12 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F13 grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-25 18:00 143502001 IBK Kungälv Blå - Jönköpings IK 0 - 2 Ricky Karlquist, Örjan Stenberg Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-03-25 19:00 143502002 Onsala IBK - Växjö IBK Utveckling Blå 6 - 0 Marcus Wittink, William Malmqvist Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-03-26 09:00 143502003 Jönköpings IK - Onsala IBK 0 - 2 Niklas Harrisen, Erik Hultgren KFUM Sporthall, Jönköping
2022-03-26 09:00 143502004 Växjö IBK Utveckling Blå - IBK Kungälv Blå 0 - 1 Christer Jonsson, Nicklas Hult Norrahammars Sporthall
2022-03-26 16:00 143502005 IBK Kungälv Blå - Onsala IBK 0 - 5 Jonas Malmborg, Andreas Ekstrand Campus Arena
2022-03-26 16:00 143502006 Jönköpings IK - Växjö IBK Utveckling Blå 3 - 1 Christian Österström, Michael Johansson Jönköpings Idrottshus C-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Onsala IBK 3 3 0 0 13-0 13 9
2. Jönköpings IK 3 2 0 1 5-3 2 6
3. IBK Kungälv Blå 3 1 0 2 1-7 -6 3
4. Växjö IBK Utveckling Blå 3 0 0 3 1-10 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F13 grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-25 18:00 143503002 Hovslätts IK - IBF Tranås 0 - 2 Gustav Bernandersson, Oliwer Wadsby Jönköpings Idrottshus C-hall
2022-03-25 19:00 143503001 FBC Lerum - Hertzöga BK 0 - 1 Oliwer Wadsby, Gustav Bernandersson Jönköpings Idrottshus C-hall
2022-03-26 08:00 143503003 Hertzöga BK - Hovslätts IK 0 - 3 Alva Perman, Tina Sandberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-03-26 08:00 143503004 Växjö IBK Utveckling Vit - FBC Lerum 1 - 5 Marcus Wittink, William Malmqvist Campus Arena
2022-03-26 11:00 143503005 IBF Tranås - FBC Lerum 2 - 0 Mats Hällgren, Ivan Wahlström Jönköpings Idrottshus C-hall
2022-03-26 11:00 143503006 Växjö IBK Utveckling Vit - Hertzöga BK 3 - 6 Tina Sandberg, Alva Perman Campus Arena
2022-03-26 16:00 143503007 FBC Lerum - Hovslätts IK 3 - 3 Pelle Hallström, Malou Hallström Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-03-26 16:00 143503008 IBF Tranås - Växjö IBK Utveckling Vit 2 - 2 Tina Sandberg, Alva Perman Jönköpings Idrottshus D-hall
2022-03-26 20:00 143503009 Hertzöga BK - IBF Tranås 7 - 1 Therese Spjut, Engla Spjut Jönköpings Idrottshus C-hall
2022-03-26 20:00 143503010 Hovslätts IK - Växjö IBK Utveckling Vit 3 - 0 Isaac Wadsby, Ebbe Almgren Campus Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hertzöga BK 4 3 0 1 14-7 7 9
2. IBF Tranås 4 2 1 1 7-9 -2 7
3. Hovslätts IK 4 2 1 1 9-5 4 7
4. FBC Lerum 4 1 1 2 8-7 1 4
5. Växjö IBK Utveckling Vit 4 0 1 3 6-16 -10 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F13 grupp E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-25 18:00 143504002 Pixbo Wallenstam IBF - Rottne IF 3 - 1 Mattias Tokic, Magnus Berg Jönköpings Idrottshus D-hall
2022-03-25 19:00 143504001 Carlshamns IBK - Ekängens IF 1 - 2 Magnus Berg, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus D-hall
2022-03-26 08:00 143504003 Ekängens IF - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 3 Niklas Harrisen, Erik Hultgren KFUM Sporthall, Jönköping
2022-03-26 08:00 143504004 Värnamo IK - Carlshamns IBK 2 - 2 Nicklas Hult, Christer Jonsson Norrahammars Sporthall
2022-03-26 12:00 143504005 Rottne IF - Carlshamns IBK 0 - 0 Alva Perman, Tina Sandberg Campus Arena
2022-03-26 12:00 143504006 Värnamo IK - Ekängens IF 5 - 1 Mats Hällgren, Ivan Wahlström Jönköpings Idrottshus C-hall
2022-03-26 17:00 143504007 Carlshamns IBK - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 3 Michael Johansson, Christian Österström Jönköpings Idrottshus C-hall
2022-03-26 17:00 143504008 Rottne IF - Värnamo IK 1 - 1 Andreas Skäär, Hannes Berggren KFUM Sporthall, Jönköping
2022-03-26 21:00 143504009 Ekängens IF - Rottne IF 1 - 3 Hannes Berggren, Andreas Skäär Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-03-26 21:00 143504010 Pixbo Wallenstam IBF - Värnamo IK 9 - 1 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF 4 4 0 0 18-4 14 12
2. Rottne IF 4 1 2 1 5-5 0 5
3. Värnamo IK 4 1 2 1 9-13 -4 5
4. Ekängens IF 4 1 0 3 5-12 -7 3
5. Carlshamns IBK 4 0 2 2 4-7 -3 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
FPC F13 Bonusmatcher
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-27 10:00 143507002 Ingelstad IBK - Carlshamns IBK 0 - 0 Marcus Wittink, William Malmqvist Norrahammars Sporthall
2022-03-27 10:00 143507001 Ekängens IF - Växjö IBK Utveckling Vit 3 - 0 Alva Perman, Tina Sandberg Huskvarna Sporthall B
2022-03-27 11:00 143507003 Växjö IBK Utveckling Blå - Månsarps IBK 0 - 2 Nicklas Bard, Jonny Nilsson Torpshallen
Slutspel
FPC F13 A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-27 10:00 Kvartsfinal 1 143505001 IBF Tranås - Onsala IBK 0 - 4 Niklas Harrisen, Erik Hultgren Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-03-27 10:00 Kvartsfinal 2 143505002 IBK Kungälv Vit - Hertzöga BK 0 - 2 Hannes Berggren, Andreas Skäär Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-03-27 10:00 Kvartsfinal 3 143505003 IBK Hallsta - Pixbo Wallenstam IBF 2 - 1 Therese Spjut, Engla Spjut Jönköpings Idrottshus C-hall
2022-03-27 10:00 Kvartsfinal 4 143505004 Jönköpings IK - CL98IC 0 - 4 Viktoria Wallström, Ebba Bladh Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-03-27 14:00 Semifinal 1 143505005 Hertzöga BK - Onsala IBK 2 - 3 Andreas Skäär, Hannes Berggren Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-03-27 14:00 Semifinal 2 143505006 CL98IC - IBK Hallsta 0 - 1 Alva Perman, Tina Sandberg Jönköpings Idrottshus C-hall
2022-03-27 17:00 Final 143505007 IBK Hallsta - Onsala IBK 1 - 0 Alva Perman, Tina Sandberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
FPC F13 B-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-27 09:00 Kvartsfinal 1 143506001 Varla IBK - Värnamo IK 0 - 3 Marcus Wittink, William Malmqvist Norrahammars Sporthall
2022-03-27 09:00 Kvartsfinal 4 143506004 Onsala IBK -09 - Hovslätts IK 2 - 0 Magnus Berg, Ricky Karlquist Huskvarna Sporthall B
2022-03-27 11:00 Kvartsfinal 2 143506002 FBC Lerum - Ljungby IB 2 - 4 e.str. Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Jönköpings Idrottshus D-hall
2022-03-27 11:00 Kvartsfinal 3 143506003 Rottne IF - IBK Kungälv Blå 3 - 0 Magnus Berg, Ricky Karlquist Campus Arena
2022-03-27 14:00 Semifinal 1 143506005 Ljungby IB - Värnamo IK 4 - 2 Engla Spjut, Therese Spjut Campus Arena
2022-03-27 15:00 Semifinal 2 143506006 Onsala IBK -09 - Rottne IF 0 - 2 e.str. Therese Spjut, Engla Spjut Campus Arena
2022-03-27 17:00 Final 143506007 Rottne IF - Ljungby IB 1 - 0 Marcus Wittink, William Malmqvist Jönköpings Idrottshus B-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis