Fair Play Cup Flickor 15-16 (2021/22)

Gruppspel
FPC F15/16 grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-25 20:00 143300001 CL98IC - IBF Linköping 3 - 3 Örjan Stenberg, Ricky Karlquist Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-03-25 21:00 143300002 Månsarps IBK - Pixbo Wallenstam IBF 0 - 2 William Malmqvist, Marcus Wittink Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-03-26 10:00 143300003 IBF Linköping - Månsarps IBK 4 - 0 Jonny Nilsson, Nicklas Bard Attarpsskolans Sporthall A-hall
2022-03-26 10:00 143300004 Pixbo Wallenstam IBF - CL98IC 5 - 2 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Attarpsskolans Sporthall B-hall
2022-03-26 16:00 143300005 CL98IC - Månsarps IBK 1 - 0 Viktoria Wallström, Ebba Bladh Huskvarna Sporthall A
2022-03-26 16:00 143300006 IBF Linköping - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 0 Mats Hällgren, Ivan Wahlström Huskvarna Sporthall B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Linköping 3 2 1 0 8-3 5 7
2. Pixbo Wallenstam IBF 3 2 0 1 7-3 4 6
3. CL98IC 3 1 1 1 6-8 -2 4
4. Månsarps IBK 3 0 0 3 0-7 -7 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F15/16 grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-25 20:00 143301001 IBK Lockerud Mariestad - Jönköpings IK 3 - 0 Viktoria Wallström, Ebba Bladh Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-03-25 21:00 143301002 Slätafly/SK IBK - Varla IBK 0 - 10 Hannes Berggren, Christopher Skäär Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-03-26 11:00 143301003 Jönköpings IK - Slätafly/SK IBK 2 - 0 Filip Karlsson, Robin Töth KFUM Sporthall, Jönköping
2022-03-26 12:00 143301004 Varla IBK - IBK Lockerud Mariestad 1 - 0 Filip Karlsson, Robin Töth KFUM Sporthall, Jönköping
2022-03-26 17:00 143301005 IBK Lockerud Mariestad - Slätafly/SK IBK 8 - 0 Magnus Berg, Mattias Tokic Norrahammars Sporthall
2022-03-26 17:00 143301006 Jönköpings IK - Varla IBK 0 - 1 Filip Karlsson, Robin Töth Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Varla IBK 3 3 0 0 12-0 12 9
2. IBK Lockerud Mariestad 3 2 0 1 11-1 10 6
3. Jönköpings IK 3 1 0 2 2-4 -2 3
4. Slätafly/ SK IBK 3 0 0 3 0-20 -20 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F15/16 grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-25 20:00 143302001 Fagerhult Habo IBK Ungdom - IK Zenith 1 - 0 Kim Bjurek, Oscar Persson Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-03-25 21:00 143302002 Ingelstad IBK - Kinna IBK 11 - 1 Therese Spjut, Engla Spjut Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-03-26 10:00 143302003 IK Zenith - Ingelstad IBK 1 - 8 Malou Hallström, Pelle Hallström Norrahammars Sporthall
2022-03-26 11:00 143302004 Kinna IBK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 0 - 5 Malou Hallström, Pelle Hallström Norrahammars Sporthall
2022-03-26 17:00 143302005 Fagerhult Habo IBK Ungdom - Ingelstad IBK 2 - 1 Viktoria Wallström, Ebba Bladh Huskvarna Sporthall A
2022-03-26 17:00 143302006 IK Zenith - Kinna IBK 0 - 3 Mats Hällgren, Ivan Wahlström Huskvarna Sporthall B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fagerhult Habo IBK Ungdom 3 3 0 0 8-1 7 9
2. Ingelstad IBK 3 2 0 1 20-4 16 6
3. Kinna IBK 3 1 0 2 4-16 -12 3
4. IK Zenith 3 0 0 3 1-12 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F15/16 grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-25 20:00 143303001 FBC Kalmarsund Ungdom - Hertzöga BK 2 - 0 Kalle Svensson, Erik Haglund Jönköpings Idrottshus C-hall
2022-03-25 21:00 143303002 Hovshaga AIF - Tenhults IF 3 - 2 Erik Haglund, Kalle Svensson Jönköpings Idrottshus C-hall
2022-03-26 08:00 143303003 Hertzöga BK - Hovshaga AIF 3 - 4 Robin Töth, Filip Karlsson Huskvarna Sporthall A
2022-03-26 08:00 143303004 Åsa IF - FBC Kalmarsund Ungdom 0 - 3 Engla Spjut, Therese Spjut Huskvarna Sporthall B
2022-03-26 11:00 143303005 Tenhults IF - FBC Kalmarsund Ungdom 2 - 0 Jonas Kvant, Peter Nykvist Huskvarna Sporthall A
2022-03-26 11:00 143303006 Åsa IF - Hertzöga BK 0 - 2 Michael Johansson, Christian Österström Huskvarna Sporthall B
2022-03-26 16:00 143303007 FBC Kalmarsund Ungdom - Hovshaga AIF 2 - 1 Marcus Wittink, William Malmqvist Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-03-26 16:00 143303008 Tenhults IF - Åsa IF 0 - 1 Filip Karlsson, Robin Töth Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-03-26 21:00 143303009 Hertzöga BK - Tenhults IF 3 - 1 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-03-26 21:00 143303010 Hovshaga AIF - Åsa IF 3 - 4 Filip Karlsson, Robin Töth Jönköpings Idrottshus D-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Kalmarsund Ungdom 4 3 0 1 7-3 4 9
2. Hertzöga BK 4 2 0 2 8-7 1 6
3. Hovshaga AIF 4 2 0 2 11-11 0 6
4. Åsa IF 4 2 0 2 5-8 -3 6
5. Tenhults IF 4 1 0 3 5-7 -2 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
FPC F15/16 grupp E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-25 20:00 143307001 Carlshamns IBK - FBC Lerum 1 - 2 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Jönköpings Idrottshus D-hall
2022-03-25 21:00 143307002 Nässjö IBF - SK Vide 3 - 3 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Jönköpings Idrottshus D-hall
2022-03-26 08:00 143307003 FBC Lerum - Nässjö IBF 2 - 1 Jonny Nilsson, Nicklas Bard Attarpsskolans Sporthall A-hall
2022-03-26 08:00 143307004 Vimmerby IBK - Carlshamns IBK 5 - 4 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Attarpsskolans Sporthall B-hall
2022-03-26 11:00 143307005 SK Vide - Carlshamns IBK 2 - 1 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Attarpsskolans Sporthall A-hall
2022-03-26 11:00 143307006 Vimmerby IBK - FBC Lerum 5 - 2 Jonas Malmborg, Andreas Ekstrand Attarpsskolans Sporthall B-hall
2022-03-26 17:00 143307007 Carlshamns IBK - Nässjö IBF 1 - 4 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Campus Arena
2022-03-26 17:00 143307008 SK Vide - Vimmerby IBK 3 - 4 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-03-26 20:00 143307009 FBC Lerum - SK Vide 3 - 1 Christopher Skäär, Hannes Berggren Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-03-26 20:00 143307010 Nässjö IBF - Vimmerby IBK 2 - 0 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vimmerby IBK 4 3 0 1 14-11 3 9
2. FBC Lerum 4 3 0 1 9-8 1 9
3. Nässjö IBF 4 2 1 1 10-6 4 7
4. SK Vide 4 1 1 2 9-11 -2 4
5. Carlshamns IBK 4 0 0 4 7-13 -6 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
FPC F15/16 Bonusmatcher
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-27 08:00 143306002 Månsarps IBK - Carlshamns IBK 2 - 0 Ricky Karlquist, Magnus Berg Huskvarna Sporthall B
2022-03-27 08:00 143306001 SK Vide - Tenhults IF 3 - 2 Filip Karlsson, Robin Töth Attarpsskolans Sporthall A-hall
2022-03-27 09:00 143306003 IK Zenith - Slätafly/SK IBK 1 - 1 Nicklas Bard, Jonny Nilsson Torpshallen
Slutspel
FPC F15/16 A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-27 10:00 Kvartsfinal 1 143304001 Ingelstad IBK - Fagerhult Habo IBK Ungdom 2 - 1 Oscar Persson, Kim Bjurek KFUM Sporthall, Jönköping
2022-03-27 10:00 Kvartsfinal 2 143304002 IBK Lockerud Mariestad - FBC Kalmarsund Ungdom 4 - 0 Peter Nykvist, Jonas Kvant Huskvarna Sporthall A
2022-03-27 10:00 Kvartsfinal 3 143304003 IBF Linköping - Vimmerby IBK 2 - 3 e.str. Anders A Nilsson, Adam Nikolausson Jönköpings Idrottshus D-hall
2022-03-27 10:00 Kvartsfinal 4 143304004 FBC Lerum - Varla IBK 0 - 2 Kalle Svensson, Erik Haglund Campus Arena
2022-03-27 14:00 Semifinal 1 143304005 IBK Lockerud Mariestad - Ingelstad IBK 4 - 2 Mats Hällgren, Ivan Wahlström Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-03-27 14:00 Semifinal 2 143304006 Varla IBK - Vimmerby IBK 2 - 3 Ebba Bladh, Viktoria Wallström Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-03-27 17:00 Final 143304007 Vimmerby IBK - IBK Lockerud Mariestad 3 - 10 Ebba Bladh, Viktoria Wallström Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
FPC F15/16 B-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-03-27 11:00 Kvartsfinal 1 143305001 Pixbo Wallenstam IBF - Nässjö IBF 4 - 2 Mats Hällgren, Ivan Wahlström Jönköpings Idrottshus C-hall
2022-03-27 11:00 Kvartsfinal 2 143305002 Åsa IF - Jönköpings IK 0 - 3 Ebba Bladh, Viktoria Wallström Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-03-27 11:00 Kvartsfinal 3 143305003 CL98IC - Kinna IBK 4 - 0 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-03-27 11:00 Kvartsfinal 4 143305004 Hertzöga BK - Hovshaga AIF 2 - 1 Hannes Berggren, Christopher Skäär Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-03-27 15:00 Semifinal 1 143305005 Jönköpings IK - Pixbo Wallenstam IBF 1 - 2 e.str. Tina Sandberg, Alva Perman Jönköpings Idrottshus C-hall
2022-03-27 15:00 Semifinal 2 143305006 Hertzöga BK - CL98IC 3 - 0 Pelle Hallström, Malou Hallström Jönköpings Idrottshus D-hall
2022-03-27 17:00 Final 143305007 Hertzöga BK - Pixbo Wallenstam IBF 0 - 3 Pelle Hallström, Malou Hallström Jönköpings Idrottshus D-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis