Damer Division 3 (2021/22)

Gruppspel
Damer Division 3 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-09 13:00 182300004 BK Vålberg - IFK Heden 2 - 6 Björn Svensson, Ronny Malmgren Vålbergs Sporthall
2021-10-09 15:00 182300002 Munkfors IBK U - Sunne IBK 6 - 1 Nicklas Mattsson, Robert Andersson Munkfors Arena
2021-10-10 15:00 182300003 Fagerås BK - Åmåls IBK/Billingsfors IBK 4 - 6 Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Fageråshallen
2021-10-10 18:00 182300001 Deje IBF - Dotteviks IF U 4 - 8 Raimon Strömberg, Björn Svensson Deje Sporthall A
2021-10-15 19:45 182300007 BK Vålberg - Deje IBF 4 - 10 Raimon Strömberg, Johan Carlsson Colorama Arena
2021-10-16 14:15 182300006 Sunne IBK - Fagerås BK 5 - 6 Robin Haugeneset, Melker Falkenström Sparbankshallen
2021-10-17 14:00 182300008 Åmåls IBK/Billingsfors IBK - Kristinehamns IBF U 10 - 4 Albin Lämmel, Sören Johansson Karlbergshallen Åmål
2022-03-16 20:00 182300005 Dotteviks IF U - Munkfors IBK U 11 - 2 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2021-10-24 18:00 182300009 Deje IBF - Sunne IBK 9 - 6 Adrian Blomquist, Christoffer Risberg Deje Sporthall A
2021-11-13 13:30 182300011 Åmåls IBK/Billingsfors IBK - BK Vålberg 6 - 2 Leif Pettersson, Björn Svensson Billingsfors Bollhall
2021-11-16 19:00 182300010 Fagerås BK - Dotteviks IF U 0 - 15 Peter Berntsson, Lars Room Fageråshallen
2021-10-30 12:30 182300015 Sunne IBK - Åmåls IBK/Billingsfors IBK 11 - 8 Peter Berntsson, Lars Room Sparbankshallen
2021-10-30 14:00 182300014 Munkfors IBK U - BK Vålberg 2 - 0 Björn Svensson, Melker Falkenström Munkfors Arena
2021-10-31 18:00 182300013 Deje IBF - Fagerås BK 9 - 3 Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Deje Sporthall A
2022-02-25 19:30 182300016 Dotteviks IF U - IBF Lesjöfors 4 - 6 Marcus Schützer, Bosse Andersson Arvika Sporthall
2021-11-05 19:45 182300019 BK Vålberg - Sunne IBK 2 - 4 Alfred Särnehed, Peter Berntsson Stavdal Hyrcity Arena
2021-11-07 13:00 182300017 Munkfors IBK U - Deje IBF 6 - 5 Patrick Norberg, Robin Särén Munkfors Arena
2021-11-07 15:00 182300018 Åmåls IBK/Billingsfors IBK - Dotteviks IF U 5 - 7 Björn Svensson, Olof Olsson Karlbergshallen Åmål
2021-11-14 11:00 182300020 Fagerås BK - Karlskoga IBF 7 - 4 Peter Berntsson, Morgan Vallberg Fageråshallen
2021-11-20 13:00 182300024 Sunne IBK - Degerfors IBK U 7 - 5 Peter Berntsson, Lars Room Sparbankshallen
2021-11-21 15:00 182300023 Fagerås BK - Munkfors IBK U 2 - 1 Ronny Malmgren, Melker Falkenström Fageråshallen
2021-11-21 18:00 182300021 Deje IBF - Åmåls IBK/Billingsfors IBK 2 - 9 Björn Svensson, Melker Falkenström Deje Sporthall A
2022-02-07 20:00 182300022 Dotteviks IF U - BK Vålberg 24 - 1 Bosse Andersson, Erik Magnusson Strandhallen
2021-11-22 19:00 182300025 Sunne IBK - Dotteviks IF U 0 - 11 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Sparbankshallen
2021-11-26 19:45 182300027 BK Vålberg - Fagerås BK 2 - 1 Emil Ahlström, Isac Lindell-Green Stavdal Hyrcity Arena
2021-11-27 13:30 182300026 Åmåls IBK/Billingsfors IBK - Munkfors IBK U WO (5 - 0) Billingsfors Bollhall
2021-11-28 18:00 182300028 Deje IBF - SK Örnen 6 - 5 Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Deje Sporthall A
2021-12-03 19:45 182300033 BK Vålberg - Kristinehamns IBF U 5 - 3 Björn Svensson, Ronny Malmgren Colorama Arena
2021-12-05 16:00 182300031 Munkfors IBK U - SK Örnen 5 - 5 e.förl. Ali Husseini, Ahmad Alzain Munkfors Arena
2021-12-05 17:00 182300030 Dotteviks IF U - Degerfors IBK U 20 - 1 Leif Lillberg, Morgan Vallberg Strandhallen
2021-12-05 18:00 182300029 Deje IBF - IBF Lesjöfors 5 - 4 Roger Schmidt, Mats Andersson Deje Sporthall A
2022-01-09 11:30 182300032 Åmåls IBK/Billingsfors IBK - Karlskoga IBF 10 - 6 Leif Pettersson, Sören Johansson Karlbergshallen Åmål
2022-01-25 20:00 182301022 IFK Heden - Sunne IBK 6 - 4 Emil Persson, Mats Andersson Väse Sporthall
2021-12-10 19:30 182300035 Fagerås BK - IFK Heden 6 - 5 e.förl. Morgan Vallberg, Elicia Vehkajärvi Fageråshallen
2021-12-10 19:30 182301025 SK Örnen - Dotteviks IF U 4 - 10 Patrik Gottfridsson, Johan Carlsson Molkoms Sporthall
2021-12-10 19:30 182301027 IBF Lesjöfors - Åmåls IBK/Billingsfors IBK 1 - 6 Ahmad Alzain, Ali Husseini Lesjöforshallen
2021-12-11 14:00 182301028 Karlskoga IBF - BK Vålberg 5 - 4 Kim Persson, Johan Brunzell Karlbergshallen A Karlskoga
2021-12-11 15:00 182301026 Degerfors IBK U - Munkfors IBK U 1 - 13 Maja Holmquist, Andrea Mizser Stora Vallahallen
2021-12-12 16:30 182301024 Kristinehamns IBF U - Deje IBF 6 - 5 Maja Holmquist, Andrea Mizser Brogårdshallen
2021-12-17 19:30 182300040 Fagerås BK - SK Örnen 3 - 9 Peter Berntsson, Lars Room Fageråshallen
2021-12-18 15:30 182300039 Sunne IBK - Kristinehamns IBF U 7 - 2 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Sparbankshallen
2021-12-19 14:00 182300038 Munkfors IBK U - IBF Lesjöfors 2 - 7 Patrick Norberg, Fredrik Sjöberg Munkfors Arena
2021-12-19 16:00 182300037 Dotteviks IF U - Karlskoga IBF 19 - 1 Erik Magnusson, Morgan Vallberg Strandhallen
2021-12-19 17:30 182300042 BK Vålberg - Degerfors IBK U 10 - 3 Gabriel Blomquist, Melker Falkenström Colorama Arena
2021-12-19 18:00 182300036 Deje IBF - IFK Heden 6 - 6 e.förl. Nicklas Mattsson, Raimon Strömberg Deje Sporthall A
2022-01-07 19:00 182301035 IBF Lesjöfors - BK Vålberg 6 - 2 Ahmad Alzain, Anders Ekelund-Carlsson Lesjöforshallen
2022-01-07 19:30 182301033 Degerfors IBK U - Fagerås BK 4 - 9 Vilmer Jonsson, William Grefve Stora Vallahallen
2022-01-08 11:00 182301032 SK Örnen - Sunne IBK 6 - 5 Emil Ahlström, Isac Lindell-Green Molkoms Sporthall
2022-01-08 14:00 182301029 Karlskoga IBF - Deje IBF 8 - 3 Kim Persson, Mats Andersson Karlbergshallen A Karlskoga
2022-01-09 18:00 182301031 Kristinehamns IBF U - Munkfors IBK U 4 - 14 Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Brogårdshallen
2022-03-11 19:30 182301034 IFK Heden - Åmåls IBK/Billingsfors IBK 10 - 9 e.förl. Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Väse Sporthall
2022-01-15 15:00 182300045 Munkfors IBK U - IFK Heden 10 - 5 Daniel Hedgren, Marcus Schützer Munkfors Arena
2022-01-15 15:30 182300046 Sunne IBK - Karlskoga IBF 11 - 4 Alfred Särnehed, Erik Ejerfeldt Sparbankshallen
2022-01-16 13:00 182300048 Åmåls IBK/Billingsfors IBK - Degerfors IBK U 8 - 5 Adina Jansson, Klara Eldh Karlbergshallen Åmål
2022-02-19 12:00 182300047 Fagerås BK - IBF Lesjöfors 5 - 7 Sören Johansson, Bosse Andersson Fageråshallen
2022-02-22 19:30 182300049 BK Vålberg - SK Örnen 6 - 9 Adrian Blomquist, Andrea Mizser Vålbergs Sporthall
2022-03-05 13:00 182300044 Dotteviks IF U - Kristinehamns IBF U 13 - 3 Morgan Vallberg, Bosse Andersson Strandhallen
2022-01-21 19:00 182301040 Kristinehamns IBF U - Fagerås BK 3 - 10 Kim Persson, Johan Brunzell Brogårdshallen
2022-01-22 17:00 182301038 Karlskoga IBF - Munkfors IBK U 9 - 6 Emil Persson, Albin Lämmel Karlbergshallen A Karlskoga
2022-02-09 19:30 182301039 IBF Lesjöfors - Sunne IBK 6 - 6 e.förl. Jörgen Grändefors, Simon Morén Lesjöforshallen
2022-02-18 19:00 182301041 SK Örnen - Åmåls IBK/Billingsfors IBK 5 - 8 Adrian Blomquist, Marcus Schützer Molkoms Sporthall
2022-02-26 15:00 182301037 IFK Heden - Dotteviks IF U 5 - 4 e.förl. Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Väse Sporthall
2022-02-27 10:00 182301036 Degerfors IBK U - Deje IBF 4 - 9 Vilmer Jonsson, William Grefve Stora Vallahallen
2022-01-29 14:30 182300051 Sunne IBK - Munkfors IBK U 6 - 7 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Sparbankshallen
2022-01-30 14:00 182300052 Åmåls IBK/Billingsfors IBK - Fagerås BK 13 - 5 Adina Jansson, Klara Eldh Billingsfors Bollhall
2022-03-06 13:00 182300050 Dotteviks IF U - Deje IBF 16 - 4 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2022-02-11 19:45 182300060 BK Vålberg - Dotteviks IF U 2 - 6 Isac Lindell-Green, Christoffer Risberg Stavdal Hyrcity Arena
2022-02-13 12:30 182300059 Åmåls IBK/Billingsfors IBK - Deje IBF 6 - 3 Leif Pettersson, Magnus Fransson Karlbergshallen Åmål
2022-03-19 16:30 182300061 Munkfors IBK U - Fagerås BK 5 - 2 Johan Friman, Ahmad Alzain Munkfors Arena
2022-02-19 16:30 182300064 Sunne IBK - BK Vålberg 11 - 1 Patrick Norberg, Jörgen Grändefors Sparbankshallen
2022-02-20 16:00 182300063 Dotteviks IF U - Åmåls IBK/Billingsfors IBK 4 - 7 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2022-02-20 18:30 182300062 Deje IBF - Munkfors IBK U 7 - 4 Christoffer Risberg, Mats Andersson Deje Sporthall A
2022-02-25 19:30 182300065 Fagerås BK - Deje IBF 5 - 6 Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Fageråshallen
2022-02-26 14:00 182300067 Åmåls IBK/Billingsfors IBK - Sunne IBK 2 - 6 Olof Olsson, Leif Pettersson Billingsfors Bollhall
2022-03-06 16:00 182300066 BK Vålberg - Munkfors IBK U 7 - 4 Mats Andersson, Raimon Strömberg Klubbhuset Arena
2022-02-05 16:45 182300053 Munkfors IBK U - Dotteviks IF U 1 - 4 Ahmad Alzain, Ali Husseini Munkfors Arena
2022-03-08 19:00 182300054 Fagerås BK - Sunne IBK 4 - 4 e.förl. Albin Ronge, Anders Leander Fageråshallen
2022-03-08 20:00 182300055 Deje IBF - BK Vålberg 4 - 9 Christoffer Risberg, Mats Andersson Deje Sporthall A
2022-02-05 15:30 182300056 Sunne IBK - Deje IBF 14 - 2 Bosse Andersson, Lars Room Sparbankshallen
2022-03-13 13:00 182300058 BK Vålberg - Åmåls IBK/Billingsfors IBK 3 - 3 e.förl. Raimon Strömberg, Albin Lämmel Stavdal Hyrcity Arena
2022-03-13 16:30 182300057 Dotteviks IF U - Fagerås BK 12 - 3 Erik Magnusson, Bosse Andersson Strandhallen
2022-03-27 14:00 182300068 Dotteviks IF U - Sunne IBK 12 - 2 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Strandhallen
2022-03-27 16:00 182300069 Munkfors IBK U - Åmåls IBK/Billingsfors IBK 9 - 8 Johan Friman, Ali Husseini Munkfors Arena
2022-03-27 16:00 182300070 Fagerås BK - BK Vålberg 2 - 4 Roger Schmidt, Melker Falkenström Fageråshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Dotteviks IF U 18 15 1 (0) 2 200-51 149 46
2. Åmåls IBK/ Billingsfors IBK 18 12 2 (0) 4 129-87 42 38
3. Munkfors IBK U 18 9 1 (0) 8 97-89 8 28
4. Sunne IBK 18 8 2 (0) 8 110-99 11 26
5. Deje IBF 18 8 1 (0) 9 99-123 -24 25
6. BK Vålberg 18 6 1 (0) 11 66-109 -43 19
7. Fagerås BK 18 5 2 (1) 11 77-114 -37 18
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Division 3 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-09 12:00 182301001 SK Örnen - IBF Lesjöfors 3 - 4 Gabriel Blomquist, Adrian Blomquist Molkoms Sporthall
2021-10-09 13:00 182300004 BK Vålberg - IFK Heden 2 - 6 Björn Svensson, Ronny Malmgren Vålbergs Sporthall
2021-10-09 17:00 182301003 Karlskoga IBF - Kristinehamns IBF U 5 - 5 e.förl. Sebastian Falk-Asplund, Simon Morén Karlbergshallen A Karlskoga
2021-10-15 19:30 182301006 IFK Heden - SK Örnen 2 - 3 Emil Persson, Andrea Mizser Väse Sporthall
2021-10-17 14:00 182300008 Åmåls IBK/Billingsfors IBK - Kristinehamns IBF U 10 - 4 Albin Lämmel, Sören Johansson Karlbergshallen Åmål
2021-10-17 15:00 182301005 Degerfors IBK U - Karlskoga IBF 10 - 2 Kim Persson, Johan Brunzell Stora Vallahallen
2021-10-23 17:00 182301008 Karlskoga IBF - IBF Lesjöfors 0 - 6 Kim Persson, Johan Brunzell Karlbergshallen A Karlskoga
2021-10-29 18:30 182301009 Kristinehamns IBF U - IFK Heden 1 - 3 Vilmer Jonsson, Simon Morén Brogårdshallen
2021-11-06 16:30 182301007 SK Örnen - Degerfors IBK U 9 - 3 Christoffer Risberg, Johan Friman Molkoms Sporthall
2021-10-30 16:30 182301010 Karlskoga IBF - SK Örnen 9 - 6 Nicklas Johansson, Christoffer Risberg Karlbergshallen A Karlskoga
2021-10-31 16:30 182301012 Degerfors IBK U - Kristinehamns IBF U 0 - 6 Vilmer Jonsson, William Grefve Stora Vallahallen
2022-02-25 19:30 182300016 Dotteviks IF U - IBF Lesjöfors 4 - 6 Marcus Schützer, Bosse Andersson Arvika Sporthall
2021-11-05 19:30 182301015 IFK Heden - Degerfors IBK U 12 - 1 Kim Persson, Johan Brunzell Väse Sporthall
2021-11-07 16:00 182301014 Kristinehamns IBF U - IBF Lesjöfors 1 - 3 Kim Persson, Johan Brunzell Brogårdshallen
2021-11-14 11:00 182300020 Fagerås BK - Karlskoga IBF 7 - 4 Peter Berntsson, Morgan Vallberg Fageråshallen
2021-11-19 19:00 182301017 IBF Lesjöfors - IFK Heden 1 - 7 Patrick Norberg, Ali Husseini Lesjöforshallen
2021-11-19 19:30 182301016 SK Örnen - Kristinehamns IBF U 11 - 7 Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Molkoms Sporthall
2021-11-20 13:00 182300024 Sunne IBK - Degerfors IBK U 7 - 5 Peter Berntsson, Lars Room Sparbankshallen
2021-11-26 19:30 182301021 IFK Heden - Karlskoga IBF 2 - 3 Kim Persson, Johan Brunzell Väse Sporthall
2021-11-27 15:00 182301019 Degerfors IBK U - IBF Lesjöfors 1 - 9 Vilmer Jonsson, William Grefve Stora Vallahallen
2021-11-28 18:00 182300028 Deje IBF - SK Örnen 6 - 5 Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Deje Sporthall A
2021-12-03 19:45 182300033 BK Vålberg - Kristinehamns IBF U 5 - 3 Björn Svensson, Ronny Malmgren Colorama Arena
2021-12-05 16:00 182300031 Munkfors IBK U - SK Örnen 5 - 5 e.förl. Ali Husseini, Ahmad Alzain Munkfors Arena
2021-12-05 17:00 182300030 Dotteviks IF U - Degerfors IBK U 20 - 1 Leif Lillberg, Morgan Vallberg Strandhallen
2021-12-05 18:00 182300029 Deje IBF - IBF Lesjöfors 5 - 4 Roger Schmidt, Mats Andersson Deje Sporthall A
2022-01-09 11:30 182300032 Åmåls IBK/Billingsfors IBK - Karlskoga IBF 10 - 6 Leif Pettersson, Sören Johansson Karlbergshallen Åmål
2022-01-25 20:00 182301022 IFK Heden - Sunne IBK 6 - 4 Emil Persson, Mats Andersson Väse Sporthall
2021-12-10 19:30 182300035 Fagerås BK - IFK Heden 6 - 5 e.förl. Morgan Vallberg, Elicia Vehkajärvi Fageråshallen
2021-12-10 19:30 182301025 SK Örnen - Dotteviks IF U 4 - 10 Patrik Gottfridsson, Johan Carlsson Molkoms Sporthall
2021-12-10 19:30 182301027 IBF Lesjöfors - Åmåls IBK/Billingsfors IBK 1 - 6 Ahmad Alzain, Ali Husseini Lesjöforshallen
2021-12-11 14:00 182301028 Karlskoga IBF - BK Vålberg 5 - 4 Kim Persson, Johan Brunzell Karlbergshallen A Karlskoga
2021-12-11 15:00 182301026 Degerfors IBK U - Munkfors IBK U 1 - 13 Maja Holmquist, Andrea Mizser Stora Vallahallen
2021-12-12 16:30 182301024 Kristinehamns IBF U - Deje IBF 6 - 5 Maja Holmquist, Andrea Mizser Brogårdshallen
2021-12-17 19:30 182300040 Fagerås BK - SK Örnen 3 - 9 Peter Berntsson, Lars Room Fageråshallen
2021-12-18 15:30 182300039 Sunne IBK - Kristinehamns IBF U 7 - 2 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Sparbankshallen
2021-12-19 14:00 182300038 Munkfors IBK U - IBF Lesjöfors 2 - 7 Patrick Norberg, Fredrik Sjöberg Munkfors Arena
2021-12-19 16:00 182300037 Dotteviks IF U - Karlskoga IBF 19 - 1 Erik Magnusson, Morgan Vallberg Strandhallen
2021-12-19 17:30 182300042 BK Vålberg - Degerfors IBK U 10 - 3 Gabriel Blomquist, Melker Falkenström Colorama Arena
2021-12-19 18:00 182300036 Deje IBF - IFK Heden 6 - 6 e.förl. Nicklas Mattsson, Raimon Strömberg Deje Sporthall A
2022-01-07 19:00 182301035 IBF Lesjöfors - BK Vålberg 6 - 2 Ahmad Alzain, Anders Ekelund-Carlsson Lesjöforshallen
2022-01-07 19:30 182301033 Degerfors IBK U - Fagerås BK 4 - 9 Vilmer Jonsson, William Grefve Stora Vallahallen
2022-01-08 11:00 182301032 SK Örnen - Sunne IBK 6 - 5 Emil Ahlström, Isac Lindell-Green Molkoms Sporthall
2022-01-08 14:00 182301029 Karlskoga IBF - Deje IBF 8 - 3 Kim Persson, Mats Andersson Karlbergshallen A Karlskoga
2022-01-09 18:00 182301031 Kristinehamns IBF U - Munkfors IBK U 4 - 14 Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Brogårdshallen
2022-03-11 19:30 182301034 IFK Heden - Åmåls IBK/Billingsfors IBK 10 - 9 e.förl. Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Väse Sporthall
2022-01-15 15:00 182300045 Munkfors IBK U - IFK Heden 10 - 5 Daniel Hedgren, Marcus Schützer Munkfors Arena
2022-01-15 15:30 182300046 Sunne IBK - Karlskoga IBF 11 - 4 Alfred Särnehed, Erik Ejerfeldt Sparbankshallen
2022-01-16 13:00 182300048 Åmåls IBK/Billingsfors IBK - Degerfors IBK U 8 - 5 Adina Jansson, Klara Eldh Karlbergshallen Åmål
2022-02-19 12:00 182300047 Fagerås BK - IBF Lesjöfors 5 - 7 Sören Johansson, Bosse Andersson Fageråshallen
2022-02-22 19:30 182300049 BK Vålberg - SK Örnen 6 - 9 Adrian Blomquist, Andrea Mizser Vålbergs Sporthall
2022-03-05 13:00 182300044 Dotteviks IF U - Kristinehamns IBF U 13 - 3 Morgan Vallberg, Bosse Andersson Strandhallen
2022-01-21 19:00 182301040 Kristinehamns IBF U - Fagerås BK 3 - 10 Kim Persson, Johan Brunzell Brogårdshallen
2022-01-22 17:00 182301038 Karlskoga IBF - Munkfors IBK U 9 - 6 Emil Persson, Albin Lämmel Karlbergshallen A Karlskoga
2022-02-09 19:30 182301039 IBF Lesjöfors - Sunne IBK 6 - 6 e.förl. Jörgen Grändefors, Simon Morén Lesjöforshallen
2022-02-18 19:00 182301041 SK Örnen - Åmåls IBK/Billingsfors IBK 5 - 8 Adrian Blomquist, Marcus Schützer Molkoms Sporthall
2022-02-26 15:00 182301037 IFK Heden - Dotteviks IF U 5 - 4 e.förl. Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Väse Sporthall
2022-02-27 10:00 182301036 Degerfors IBK U - Deje IBF 4 - 9 Vilmer Jonsson, William Grefve Stora Vallahallen
2022-02-11 19:30 182301053 IFK Heden - IBF Lesjöfors 2 - 3 Maja Holmquist, Andrea Mizser Väse Sporthall
2022-02-13 15:00 182301052 Kristinehamns IBF U - SK Örnen 3 - 3 e.förl. Christoffer Risberg, Christian Fröding Brogårdshallen
2022-02-18 19:00 182301056 IBF Lesjöfors - Kristinehamns IBF U 9 - 1 Ahmad Alzain, Ali Husseini Lesjöforshallen
2022-02-20 15:00 182301057 Degerfors IBK U - IFK Heden 2 - 6 Roger Schmidt, Melker Falkenström Stora Vallahallen
2022-02-25 19:00 182301060 Kristinehamns IBF U - Degerfors IBK U 5 - 8 Kim Persson, Johan Brunzell Brogårdshallen
2022-02-26 17:00 182301058 SK Örnen - Karlskoga IBF 10 - 5 Bosse Andersson, Adrian Blomquist Molkoms Sporthall
2022-01-28 19:00 182301043 IBF Lesjöfors - SK Örnen 8 - 3 Ahmad Alzain, Ali Husseini Lesjöforshallen
2022-03-06 16:00 182301045 Kristinehamns IBF U - Karlskoga IBF 9 - 7 Kim Persson, Sebastian Falk-Asplund Brogårdshallen
2022-03-05 11:00 182301048 SK Örnen - IFK Heden 5 - 6 Patrik Gottfridsson, Marcus Schützer Molkoms Sporthall
2022-03-09 19:30 182301047 Karlskoga IBF - Degerfors IBK U 2 - 4 Kim Persson, Johan Brunzell Karlbergshallen A Karlskoga
2022-03-12 13:00 182301049 Degerfors IBK U - SK Örnen 4 - 7 Gabriel Gunnarsson, William Grefve Stora Vallahallen
2022-03-12 13:00 182301050 IBF Lesjöfors - Karlskoga IBF 7 - 3 Anders Ekelund-Carlsson, Patrick Norberg Lesjöforshallen
2022-03-18 19:30 182301051 IFK Heden - Kristinehamns IBF U 13 - 1 Marcus Schützer, Magnus Fransson Väse Sporthall
2022-03-27 16:00 182301061 IBF Lesjöfors - Degerfors IBK U 9 - 4 Gabriel Gunnarsson, Patrick Norberg Lesjöforshallen
2022-03-27 16:00 182301063 Karlskoga IBF - IFK Heden 1 - 13 Kim Persson, Johan Brunzell Karlbergshallen A Karlskoga
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBF Lesjöfors 17 13 1 (0) 3 96-55 41 40
2. IFK Heden 17 9 4 (2) 4 109-62 47 33
3. SK Örnen 17 8 2 (0) 7 103-94 9 26
4. Karlskoga IBF 17 5 1 (0) 11 74-132 -58 16
5. Kristinehamns IBF U 17 3 2 (0) 12 64-126 -62 11
6. Degerfors IBK U 17 3 0 (0) 14 60-143 -83 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis