Herrar Division 3 (2021/22)

Gruppspel
Herrar Division 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-08 19:00 181300004 Olsäters SK - BKI Sunnanå 10 - 5 Christoffer Risberg, Christian Fröding Deje Sporthall A
2021-10-08 19:30 181300005 Åmotfors IF - Arvika IBF U 9 - 5 Mikael Johansson, Sören Johansson Gärdeshallen
2021-10-08 19:45 181300003 Hultsberg IBF U - Hertzöga BK 3 - 9 Alfred Särnehed, Anders Lidström Klubbhuset Arena
2021-10-08 20:00 181300002 Sunne IBK - Åmåls IBK 3 - 9 Sven-Olov Berggren, Nicklas Johansson Sparbankshallen
2021-10-10 17:00 181300001 Dotteviks IF U - Deje IBF 4 - 8 Mikael Johansson, Sören Johansson Strandhallen
2021-10-15 19:30 181300006 Deje IBF - Åmotfors IF 11 - 11 e.förl. Sven-Olov Berggren, Filip Eriksson Deje Sporthall A
2021-10-15 19:30 181300008 BKI Sunnanå - Hultsberg IBF U 8 - 2 Alfred Särnehed, Anders Lidström ECG Arena
2021-10-15 19:30 181300010 Åmåls IBK - Dotteviks IF U 14 - 1 Rebecca Bräck, Sören Johansson Karlbergshallen Åmål
2021-10-17 15:00 181300009 Hertzöga BK - Sunne IBK 7 - 4 Christoffer Frykestam, Gabriel Nääs Hultsbergshallen
2021-11-05 20:00 181300007 Arvika IBF U - Olsäters SK 8 - 5 Christoffer Risberg, Christian Fröding Arvika Sporthall
2021-10-22 19:30 181300011 Deje IBF - Åmåls IBK 5 - 7 Patrik Gottfridsson, Gabriel Gunnarsson Deje Sporthall A
2021-10-22 19:30 181300015 Åmotfors IF - Olsäters SK 11 - 6 Nicklas Mattsson, Sören Johansson Gärdeshallen
2021-10-22 20:00 181300013 Sunne IBK - BKI Sunnanå 5 - 4 Christoffer Risberg, Christian Fröding Sparbankshallen
2021-10-23 17:00 181300014 Hultsberg IBF U - Arvika IBF U 5 - 6 e.förl. Fredrik Sjöberg, Filip Eriksson Colorama Arena
2021-10-24 17:00 181300012 Dotteviks IF U - Hertzöga BK 8 - 6 Mikael Johansson, Sören Johansson Strandhallen
2021-10-29 19:45 181300017 Hultsberg IBF U - Dotteviks IF U 5 - 6 Nicklas Johansson, Johan Friman Colorama Arena
2021-10-29 20:00 181300016 Sunne IBK - Deje IBF 7 - 12 Jonas Snäll, Patrik Gottfridsson Sparbankshallen
2021-10-29 20:15 181300019 Åmotfors IF - Hertzöga BK 8 - 2 Roger Nilsson, Sören Johansson Gärdeshallen
2021-10-30 12:30 181300018 Olsäters SK - Åmåls IBK 4 - 13 Patrik Gottfridsson, Johan Friman Deje Sporthall A
2021-10-31 18:30 181300020 Arvika IBF U - BKI Sunnanå 8 - 5 Christoffer Risberg, Christian Fröding Strandhallen
2021-11-12 19:00 181300025 Deje IBF - Arvika IBF U 10 - 9 e.förl. Fredrik Sjöberg, Filip Eriksson Deje Sporthall A
2021-11-12 19:30 181300022 BKI Sunnanå - Åmotfors IF 11 - 10 Nicklas Mattsson, Patrik Gottfridsson ECG Arena
2021-11-12 19:30 181300024 Åmåls IBK - Hultsberg IBF U 13 - 2 Mikael Johansson, Sören Johansson Karlbergshallen Åmål
2021-11-14 15:30 181300021 Dotteviks IF U - Sunne IBK 1 - 6 Christoffer Risberg, Christian Fröding Strandhallen
2021-11-14 15:30 181300023 Hertzöga BK - Olsäters SK 2 - 3 Alfred Särnehed, Anders Lidström Hultsbergshallen
2021-11-04 20:00 181300028 Åmotfors IF - Dotteviks IF U 11 - 1 Erik Ejerfeldt, Johan Friman Gärdeshallen
2021-11-19 19:00 181300027 Olsäters SK - Sunne IBK 12 - 8 Henrik Jansson, Johan Friman Deje Sporthall A
2021-11-21 17:00 181300029 Arvika IBF U - Åmåls IBK 5 - 11 Johan Friman, Henrik Jansson Strandhallen
2021-11-21 17:30 181300030 BKI Sunnanå - Hertzöga BK 4 - 6 Christoffer Risberg, Christian Fröding ECG Arena
2021-11-21 19:00 181300026 Hultsberg IBF U - Deje IBF 8 - 7 Mikael Johansson, Sören Johansson Klubbhuset Arena
2021-11-26 19:00 181300035 Deje IBF - BKI Sunnanå 8 - 7 Sören Johansson, Jörgen Grändefors Deje Sporthall A
2021-11-26 19:30 181300034 Åmåls IBK - Åmotfors IF 5 - 4 e.förl. Nicklas Mattsson, Robert Andersson Karlbergshallen Åmål
2021-11-26 20:00 181300032 Sunne IBK - Hultsberg IBF U 7 - 8 e.förl. Christoffer Risberg, Christian Fröding Sparbankshallen
2021-11-28 17:00 181300031 Dotteviks IF U - Olsäters SK 9 - 12 Henrik Jansson, Anders Leander Strandhallen
2021-12-04 15:30 181300033 Hertzöga BK - Arvika IBF U 9 - 6 Erik Ejerfeldt, Sebastian Falk-Asplund Hultsbergshallen
2021-12-10 19:30 181300037 Åmotfors IF - Hultsberg IBF U Nicklas Mattsson, Robert Andersson Gärdeshallen
2021-12-10 19:30 181300039 BKI Sunnanå - Dotteviks IF U Gabriel Gunnarsson, Henrik Jansson ECG Arena
2021-12-11 13:30 181300040 Hertzöga BK - Åmåls IBK Gabriel Gunnarsson, Johan Friman Hultsbergshallen
2021-12-11 15:00 181300036 Olsäters SK - Deje IBF Lars Larsson, Christoffer Frykestam Deje Sporthall A
2021-12-12 17:00 181300038 Arvika IBF U - Sunne IBK Christoffer Risberg, Christian Fröding Strandhallen
2021-12-17 19:00 181300045 Deje IBF - Hertzöga BK Nicklas Mattsson, Robert Andersson Deje Sporthall A
2021-12-17 19:30 181300044 Åmåls IBK - BKI Sunnanå Christoffer Risberg, Christian Fröding Karlbergshallen Åmål
2021-12-17 20:00 181300042 Sunne IBK - Åmotfors IF Alfred Särnehed, Sven-Olov Berggren Sparbankshallen
2021-12-18 13:45 181300043 Hultsberg IBF U - Olsäters SK , Patrik Gottfridsson Colorama Arena
2021-12-19 19:00 181300041 Dotteviks IF U - Arvika IBF U Mikael Johansson, Sören Johansson Strandhallen
2022-01-07 19:00 181300050 Deje IBF - Dotteviks IF U Deje Sporthall A
2022-01-07 19:30 181300047 BKI Sunnanå - Olsäters SK ECG Arena
2022-01-07 19:30 181300049 Åmåls IBK - Sunne IBK Karlbergshallen Åmål
2022-01-07 20:00 181300046 Arvika IBF U - Åmotfors IF Strandhallen
2022-01-08 15:00 181300048 Hertzöga BK - Hultsberg IBF U Hultsbergshallen
2022-01-14 19:00 181300054 Olsäters SK - Arvika IBF U Deje Sporthall A
2022-01-14 19:30 181300055 Åmotfors IF - Deje IBF Gärdeshallen
2022-01-15 18:00 181300052 Sunne IBK - Hertzöga BK Sparbankshallen
2022-01-16 18:30 181300051 Dotteviks IF U - Åmåls IBK Strandhallen
2022-01-16 19:00 181300053 Hultsberg IBF U - BKI Sunnanå Klubbhuset Arena
2022-01-21 19:30 181300056 Olsäters SK - Åmotfors IF Deje Sporthall A
2022-01-21 19:30 181300060 Åmåls IBK - Deje IBF Karlbergshallen Åmål
2022-01-22 15:30 181300059 Hertzöga BK - Dotteviks IF U Hultsbergshallen
2022-01-23 13:00 181300058 BKI Sunnanå - Sunne IBK ECG Arena
2022-01-23 18:00 181300057 Arvika IBF U - Hultsberg IBF U Strandhallen
2022-01-28 19:00 181300065 Deje IBF - Sunne IBK Deje Sporthall A
2022-01-28 19:30 181300062 BKI Sunnanå - Arvika IBF U ECG Arena
2022-01-29 15:00 181300063 Hertzöga BK - Åmotfors IF Hultsbergshallen
2022-01-30 18:00 181300061 Dotteviks IF U - Hultsberg IBF U Strandhallen
2022-02-05 16:00 181300064 Åmåls IBK - Olsäters SK Karlbergshallen Åmål
2022-02-11 19:00 181300068 Olsäters SK - Hertzöga BK Deje Sporthall A
2022-02-11 19:30 181300069 Åmotfors IF - BKI Sunnanå Gärdeshallen
2022-02-11 19:45 181300067 Hultsberg IBF U - Åmåls IBK Klubbhuset Arena
2022-02-11 20:00 181300066 Sunne IBK - Dotteviks IF U Sparbankshallen
2022-02-11 20:00 181300070 Arvika IBF U - Deje IBF Strandhallen
2022-02-18 19:00 181300075 Deje IBF - Hultsberg IBF U Deje Sporthall A
2022-02-18 19:30 181300074 Åmåls IBK - Arvika IBF U Karlbergshallen Åmål
2022-02-18 20:00 181300072 Sunne IBK - Olsäters SK Sparbankshallen
2022-02-19 16:00 181300073 Hertzöga BK - BKI Sunnanå Hultsbergshallen
2022-02-20 19:00 181300071 Dotteviks IF U - Åmotfors IF Strandhallen
2022-02-25 19:30 181300077 Olsäters SK - Dotteviks IF U Deje Sporthall A
2022-02-25 19:30 181300078 Åmotfors IF - Åmåls IBK Gärdeshallen
2022-02-25 19:30 181300080 BKI Sunnanå - Deje IBF ECG Arena
2022-02-26 14:00 181300076 Hultsberg IBF U - Sunne IBK Stavdal Hyrcity Arena
2022-02-27 17:00 181300079 Arvika IBF U - Hertzöga BK Strandhallen
2022-03-04 19:30 181300084 Åmåls IBK - Hertzöga BK Karlbergshallen Åmål
2022-03-04 20:00 181300082 Sunne IBK - Arvika IBF U Sparbankshallen
2022-03-05 14:15 181300083 Hultsberg IBF U - Åmotfors IF Klubbhuset Arena
2022-03-05 14:30 181300085 Deje IBF - Olsäters SK Deje Sporthall A
2022-03-06 16:00 181300081 Dotteviks IF U - BKI Sunnanå Strandhallen
2022-03-11 19:45 181300086 Olsäters SK - Hultsberg IBF U Deje Sporthall A
2022-03-11 19:45 181300087 Åmotfors IF - Sunne IBK Gärdeshallen
2022-03-11 19:45 181300088 Arvika IBF U - Dotteviks IF U Strandhallen
2022-03-11 19:45 181300089 BKI Sunnanå - Åmåls IBK ECG Arena
2022-03-11 19:45 181300090 Hertzöga BK - Deje IBF Hultsbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Åmåls IBK 7 6 1 (1) 0 72-24 48 20
2. Åmotfors IF 7 4 2 (0) 1 64-41 23 14
3. Deje IBF 7 3 2 (1) 2 61-53 8 12
4. Hertzöga BK 7 4 0 (0) 3 41-36 5 12
5. Olsäters SK 7 4 0 (0) 3 52-56 -4 12
6. Arvika IBF U 7 2 2 (1) 3 47-54 -7 9
7. Sunne IBK 7 2 1 (0) 4 40-53 -13 7
8. BKI Sunnanå 7 2 0 (0) 5 44-49 -5 6
9. Hultsberg IBF U 7 1 2 (1) 4 33-56 -23 6
10. Dotteviks IF U 7 2 0 (0) 5 30-62 -32 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis