Pojkar Jämna serier Röd nivå (2021/22)

Gruppspel
Pantamera P Div. 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-22 18:30 193310002 Gimonäs Umeå IF /Sof/Åhem - Gimonäs Umeå IF/Svart 2 - 1 , Thanasis Provatas Sjöfruhallen
2021-10-24 16:30 193310003 IBF Dalen - IBF Dalen/Södra/Vit 5 - 3 , Erik Hörnros Musköten 2
2021-11-14 193310005 Gimonäs Umeå IF /Sof/Åhem - IBF Dalen/Södra/Vit 5 - 4 Sjöfruhallen
2022-01-21 193310004 Sandåkerns SK/Vit - Gimonäs Umeå IF/Svart 0 - 3 Musköten 1
2021-11-28 11:30 193310007 Gimonäs Umeå IF /Sof/Åhem - IBF Dalen 5 - 7 , Thanasis Provatas Sjöfruhallen
2021-11-28 13:30 193310006 Sandåkerns SK/Vit - IBF Dalen/Södra/Vit 6 - 3 , Marcus Lineruth Musköten 2
2021-12-04 193310009 IBF Dalen - Sandåkerns SK/Vit 3 - 4 Musköten 2
2021-12-11 12:30 193310013 Gimonäs Umeå IF/Svart - IBF Dalen/Södra/Vit 10 - 2 Liam Lundén, Adrian Österlund Sjöfruhallen
2021-12-11 15:30 193310012 Sandåkerns SK/Vit - Gimonäs Umeå IF /Sof/Åhem 8 - 2 , Erik Hörnros Musköten 2
2021-12-17 193310014 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF/Svart 7 - 4 Umeå Energi Arena Väst
2022-01-22 13:30 193310018 IBF Dalen/Södra/Vit - IBF Dalen 7 - 5 Manuel Garzon, Adrian Vidmark Jubileumshallen Teg
2022-03-22 20:10 193310017 Gimonäs Umeå IF/Svart - Gimonäs Umeå IF /Sof/Åhem 1 - 11 , Linus Holmgren Midgårdshallen
2022-01-29 193310019 Gimonäs Umeå IF/Svart - Sandåkerns SK/Vit 1 - 10 Vildmannahallen
2022-02-06 193310020 IBF Dalen/Södra/Vit - Gimonäs Umeå IF /Sof/Åhem 2 - 6 Midgårdshallen
2022-02-19 12:30 193310021 IBF Dalen/Södra/Vit - Sandåkerns SK/Vit 1 - 4 , Marcus Lineruth Jubileumshallen Teg
2022-02-19 13:30 193310022 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF /Sof/Åhem 3 - 10 Malte Lövgren Musköten 2
2022-02-27 193310024 Sandåkerns SK/Vit - IBF Dalen 6 - 3 Musköten 1
2022-03-29 193310026 Gimonäs Umeå IF/Svart - IBF Dalen 3 - 6 Musköten 2
2022-03-27 13:30 193310029 Gimonäs Umeå IF /Sof/Åhem - Sandåkerns SK/Vit 2 - 2 Herman Njaita Ersängshallen
2022-03-27 13:30 193310030 IBF Dalen/Södra/Vit - Gimonäs Umeå IF/Svart Erik Hörnros Musköten 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sandåkerns SK/ Vit 8 6 1 1 40-18 22 19
2. Gimonäs Umeå IF / Sof/ Åhem 8 5 1 2 43-28 15 16
3. IBF Dalen 8 4 0 4 39-42 -3 12
4. Gimonäs Umeå IF/ Svart 7 2 0 5 23-38 -15 6
5. IBF Dalen/ Södra/ Vit 7 1 0 6 22-41 -19 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-22 18:30 193312003 Umeå City IBF/Blå - IBF Dalen 4 - 6 , Juni Söderqvist Vildmannahallen
2021-10-22 19:00 193312001 Sandåkerns SK /Vit - Umeå City IBF/Vit 1 - 2 Mattias Karlsson, Roger Karlsson Umeå Energi Arena Öst
2021-10-23 15:30 193312002 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF/Vit 9 - 5 , Erik Hörnros Elofssonhallen
2021-11-13 193312005 Röbäcks IF - IBF Dalen 9 - 3 Elofssonhallen
2022-01-30   Uppskj. 193312004 Sandåkerns SK /Vit - Gimonäs Umeå IF/Vit Uppskj. Musköten 2
2021-11-27 11:30 193312006 Sandåkerns SK /Vit - IBF Dalen 4 - 7 , Malte Lövgren Musköten 2
2021-11-27 11:30 193312007 Röbäcks IF - Umeå City IBF/Blå 3 - 5 , Marcus Lineruth Elofssonhallen
2021-11-27 13:30 193312008 Gimonäs Umeå IF/Vit - Umeå City IBF/Vit 2 - 6 , Thanasis Provatas Sjöfruhallen
2021-12-03 193312009 Umeå City IBF/Blå - Sandåkerns SK /Vit 7 - 3 Vildmannahallen
2021-12-04 193312010 Umeå City IBF/Vit - Röbäcks IF 4 - 9 Midgårdshallen
2021-12-12 11:15 193312012 Sandåkerns SK /Vit - Röbäcks IF 6 - 2 Mille Forsberg, Malte Lövgren Musköten 2
2021-12-12 11:30 193312013 Gimonäs Umeå IF/Vit - IBF Dalen 4 - 4 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Sjöfruhallen
2021-12-12 12:30 193312011 Umeå City IBF/Vit - Umeå City IBF/Blå 2 - 7 Erik Hörnros, Niklas Wedin Vildmannahallen
2021-12-18 193312015 IBF Dalen - Umeå City IBF/Vit 8 - 3 Musköten 2
2021-12-19 193312014 Umeå City IBF/Blå - Gimonäs Umeå IF/Vit 3 - 8 Vildmannahallen
2022-01-23 10:30 193312016 Umeå City IBF/Vit - Sandåkerns SK /Vit 4 - 6 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Umeå Energi Arena Öst
2022-01-23 11:30 193312017 Gimonäs Umeå IF/Vit - Röbäcks IF 5 - 10 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Umeå Energi Arena Öst
2022-01-23 12:30 193312018 IBF Dalen - Umeå City IBF/Blå 5 - 3 Thanasis Provatas Musköten 2
2022-02-05 193312019 Gimonäs Umeå IF/Vit - Sandåkerns SK /Vit 1 - 5 Midgårdshallen
2022-02-06 193312020 IBF Dalen - Röbäcks IF 5 - 3 Musköten 2
2022-02-20 11:30 193312021 IBF Dalen - Sandåkerns SK /Vit 4 - 5 Micael Ljung Musköten 2
2022-02-20 13:00 193312022 Umeå City IBF/Blå - Röbäcks IF 4 - 2 Adrian Vidmark Vildmannahallen
2022-02-20 14:00 193312023 Umeå City IBF/Vit - Gimonäs Umeå IF/Vit 6 - 1 Adrian Vidmark Vildmannahallen
2022-02-26 193312024 Sandåkerns SK /Vit - Umeå City IBF/Blå 3 - 4 Musköten 2
2022-02-26 193312025 Röbäcks IF - Umeå City IBF/Vit 7 - 3 Elofssonhallen
2022-03-19 193312026 Gimonäs Umeå IF/Vit - Umeå City IBF/Blå 2 - 3 Vildmannahallen
2022-03-20 193312027 Umeå City IBF/Vit - IBF Dalen 5 - 3 Vildmannahallen
2022-03-26 11:30 193312028 Umeå City IBF/Blå - Umeå City IBF/Vit 3 - 3 Maud Mukkala, Mikaela Ågren Vildmannahallen
2022-03-26 14:30 193312029 Röbäcks IF - Sandåkerns SK /Vit 6 - 3 Erik Hörnros Elofssonhallen
2022-03-26 16:15 193312030 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF/Vit 6 - 5 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Musköten 2
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen 10 6 1 3 51-45 6 19
2. Umeå City IBF/ Blå 10 6 1 3 43-37 6 19
3. Röbäcks IF 10 6 0 4 60-43 17 18
4. Umeå City IBF/ Vit 10 4 1 5 38-47 -9 13
5. Sandåkerns SK / Vit 9 4 0 5 36-37 -1 12
6. Gimonäs Umeå IF/ Vit 9 1 1 7 33-52 -19 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 14
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-23 11:00 193314003 Bygdeå GIF - Täfteå IK 1 - 1 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Martinsonhallen
2021-10-24 12:30 193314002 Spöland Vännäs IF - Hörnefors IF 2 - 3 , Peter Saari Hammarhallen Vännäs
2021-10-24 15:30 193314001 Sandåkerns SK/Röd - Obbola IK 8 - 2 , Erik Hörnros Musköten 2
2021-11-13 193314004 Sandåkerns SK/Röd - Hörnefors IF 9 - 4 Vildmannahallen
2021-11-14 193314005 Spöland Vännäs IF - Täfteå IK 17 - 1 Hammarhallen Vännäs
2021-11-27 10:30 193314008 Hörnefors IF - Obbola IK 5 - 5 , Mathias Bergsdorf Bråvallahallen
2021-11-28 12:30 193314007 Spöland Vännäs IF - Bygdeå GIF 1 - 9 Maud Mukkala, Malte Lövgren Hammarhallen Vännäs
2021-11-28 14:30 193314006 Sandåkerns SK/Röd - Täfteå IK 13 - 1 , Marcus Lineruth Musköten 2
2021-12-04 193314009 Bygdeå GIF - Sandåkerns SK/Röd 1 - 4 Martinsonhallen
2021-12-05 193314010 Obbola IK - Spöland Vännäs IF 9 - 2 Olasjöhallen
2021-12-11 12:30 193314013 Hörnefors IF - Täfteå IK 17 - 2 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Bråvallahallen
2021-12-11 13:30 193314011 Obbola IK - Bygdeå GIF 4 - 3 Matilda Karlsson, Viktoria Nordqvist Olasjöhallen
2021-12-11 15:15 193314012 Sandåkerns SK/Röd - Spöland Vännäs IF 5 - 2 Mille Forsberg, Malte Lövgren Musköten 1
2021-12-18 193314014 Bygdeå GIF - Hörnefors IF 6 - 5 Martinsonhallen
2021-12-18 193314015 Täfteå IK - Obbola IK 0 - 17 Täftehallen
2022-01-22 11:00 193314018 Täfteå IK - Bygdeå GIF 0 - 16 Filippa Cory Täftehallen
2022-01-22 11:30 193314016 Obbola IK - Sandåkerns SK/Röd 3 - 5 Manuel Garzon Olasjöhallen
2022-01-22 13:30   Uppskj. 193314017 Hörnefors IF - Spöland Vännäs IF Uppskj. Bråvallahallen
2022-01-29   Uppskj. 193314020 Täfteå IK - Spöland Vännäs IF Uppskj. Täftehallen
2022-02-06 193314019 Hörnefors IF - Sandåkerns SK/Röd 3 - 5 Bråvallahallen
2022-02-19 11:30 193314023 Obbola IK - Hörnefors IF 5 - 8 Jimmie Nilsson Olasjöhallen
2022-02-19 13:30 193314021 Täfteå IK - Sandåkerns SK/Röd 5 - 21 Annika Kimmel Täftehallen
2022-02-24 19:00 193314022 Bygdeå GIF - Spöland Vännäs IF 7 - 4 Björn Glad Martinsonhallen
2022-02-27 193314024 Sandåkerns SK/Röd - Bygdeå GIF 9 - 2 Musköten 1
2022-02-27 193314025 Spöland Vännäs IF - Obbola IK 4 - 10 Hammarhallen Vännäs
2022-03-19 193314026 Hörnefors IF - Bygdeå GIF 2 - 4 Bråvallahallen
2022-03-20 193314027 Obbola IK - Täfteå IK 18 - 1 Olasjöhallen
2022-03-26 12:00 193314028 Bygdeå GIF - Obbola IK 4 - 3 Björn Glad Martinsonhallen
2022-03-27 12:15 193314030 Täfteå IK - Hörnefors IF 5 - 12 Björn Glad, Annika Kimmel Täftehallen
2022-04-02 14:00 193314029 Spöland Vännäs IF - Sandåkerns SK/Röd 3 - 3 Robert Segerstedt, Rolf Svanold Hammarhallen Vännäs
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sandåkerns SK/ Röd 10 9 1 0 82-26 56 28
2. Bygdeå GIF 10 6 1 3 53-33 20 19
3. Obbola IK 10 5 1 4 76-40 36 16
4. Hörnefors IF 9 4 1 4 59-43 16 13
5. Spöland Vännäs IF 8 1 1 6 35-47 -12 4
6. Täfteå IK 9 0 1 8 16-132 -116 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-16 14:15 193302031 Sandåkerns SK - Sävar IK/P07 8 - 3 Ossian Eklund, Linus Holmgren Vildmannahallen
2021-10-24 10:30 193302002 Sävar IK/P07 - Sävar IK/Täfteå IK 3 - 4 , Björn Glad Sävaråhallen
2021-11-06 10:30 193302001 Gimonäs Umeå IF - Sandåkerns SK 3 - 2 Rolf Svanold, Manuel Garzon Sjöfruhallen
2021-11-13 193302004 Gimonäs Umeå IF - Sävar IK/Täfteå IK 5 - 3 Sjöfruhallen
2021-11-26 19:15 193302008 Sävar IK/Täfteå IK - Sandåkerns SK 0 - 13 Matilda Karlsson, Björn Glad Sävaråhallen
2021-11-27 13:30 193302032 Sävar IK/P07 - Gimonäs Umeå IF 5 - 5 , Rolf Svanold Sävaråhallen
2021-12-05 193302010 Sandåkerns SK - Sävar IK/P07 8 - 2 Musköten 2
2021-12-04 16:00 193302012 Gimonäs Umeå IF - Sävar IK/P07 5 - 4 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Sjöfruhallen
2021-12-12 16:15 193302033 Sandåkerns SK - Sävar IK/Täfteå IK 5 - 3 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Musköten 1
2021-12-19 09:30 193302034 Gimonäs Umeå IF - Sandåkerns SK 1 - 2 Mats Öster Midgårdshallen
2022-02-16 18:10 193302017 Sävar IK/Täfteå IK - Sävar IK/P07 3 - 2 Björn Glad, Robert Segerstedt Sävaråhallen
2022-03-20 16:00 193302016 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF 8 - 5 , Kevin Neemé Musköten 1
2022-01-30 193302019 Sävar IK/Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF 1 - 8 Sävaråhallen
2022-02-04 18:15 193302035 Sävar IK/Täfteå IK - Sävar IK/P07 3 - 5 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Sävaråhallen
2022-02-19 11:30 193302023 Sandåkerns SK - Sävar IK/Täfteå IK Inst. Musköten 2
2022-02-27   Uppskj. 193302025 Sävar IK/P07 - Sandåkerns SK Uppskj. Sävaråhallen
2022-04-02 13:00 193302029 Sävar IK/P07 - Gimonäs Umeå IF 1 - 4 Björn Glad, Annika Kimmel Sävaråhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sandåkerns SK 7 6 0 1 46-17 29 18
2. Gimonäs Umeå IF 8 5 1 2 36-26 10 16
3. Sävar IK/ Täfteå IK 7 2 0 5 17-41 -24 6
4. Sävar IK/ P07 8 1 1 6 25-40 -15 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 2 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-21 19:10 193352003 Bureå Idrottsförening P08-09 - Gamla Stan IBK P06-07 2 - 14 Tim Åhlund, Per Andersson Balderhallen B
2021-11-03 18:10 193352001 Skellefteå IBS P06-07 - Gamla Stan IBK /Svart 08 4 - 8 Maxim Khamrakulov, Jonas Fahlman Eddahallen
2021-10-31 15:15 193352004 Gamla Stan IBK P06-07 - Gamla Stan IBK /Svart 08 3 - 0 Balderhallen B
2021-11-28 15:30 193352009 Skellefteå IBK P07 - Bureå Idrottsförening P08-09 7 - 3 Ville Hedsberg, Emil Brännström Eddahallen
2021-12-03 193352012 Skellefteå IBS P06-07 - Skellefteå IBK P07 2 - 9 Balderhallen A
2021-12-12 10:30 193352014 Gamla Stan IBK /Svart 08 - Skellefteå IBK P07 1 - 7 Rigmor Berglund, Tim Åhlund Balderhallen A
2021-12-12 11:30 193352015 Skellefteå IBS P06-07 - Bureå Idrottsförening P08-09 6 - 6 Rigmor Berglund, Tim Åhlund Balderhallen A
2021-12-18 193352019 Bureå Idrottsförening P08-09 - Gamla Stan IBK /Svart 08 5 - 6 Balderhallen A
2022-03-02 193352017 Skellefteå IBK P07 - Gamla Stan IBK P06-07 2 - 2 Eddahallen
2022-01-09 193352020 Skellefteå IBS P06-07 - Gamla Stan IBK P06-07 3 - 5 Balderhallen A
2022-01-16 10:30 193352022 Gamla Stan IBK /Svart 08 - Skellefteå IBS P06-07 2 - 10 Jonas Fahlman, Rigmor Berglund Balderhallen A
2022-01-16 11:30 193352024 Gamla Stan IBK P06-07 - Bureå Idrottsförening P08-09 Jonas Fahlman, Rigmor Berglund Balderhallen A
2022-02-03 193352026 Skellefteå IBK P07 - Skellefteå IBS P06-07 3 - 5 Morö Backe A
2022-01-29 193352027 Gamla Stan IBK P06-07 - Skellefteå IBK P07 Balderhallen A
2022-02-06 193352030 Gamla Stan IBK P06-07 - Skellefteå IBS P06-07 Balderhallen B
2022-04-01 193352032 Gamla Stan IBK /Svart 08 - Gamla Stan IBK P06-07 Balderhallen B
2022-03-01 18:00 193352037 Bureå Idrottsförening P08-09 - Skellefteå IBK P07 5 - 7 Tim Åhlund, Per Andersson Balderhallen B
2022-03-15 193352039 Gamla Stan IBK /Svart 08 - Bureå Idrottsförening P08-09 9 - 0 Balderhallen B
2022-03-20 12:30 193352041 Bureå Idrottsförening P08-09 - Skellefteå IBS P06-07 3 - 4 Patrik Häggström, Johan Granström Balderhallen B
2022-03-20 15:00 193352040 Skellefteå IBK P07 - Gamla Stan IBK /Svart 08 8 - 1 Joakim Broman, Johan Granström Eddahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skellefteå IBK P07 7 5 1 1 43-19 24 16
2. Gamla Stan IBK P06-07 4 3 1 0 24-7 17 10
3. Skellefteå IBS P06-07 7 3 1 3 34-36 -2 10
4. Gamla Stan IBK / Svart 08 7 3 0 4 27-37 -10 9
5. Bureå Idrottsförening P08-09 7 0 1 6 24-53 -29 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-23 15:00 193304002 Gimonäs Umeå IF/P07 - Tegs SK IBF/Sandåkerns SK 4 - 3 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Sjöfruhallen
2021-10-24 11:30 193304001 Röbäcks IF - Sävar IK/Täfteå IK 4 - 1 , Thanasis Provatas Elofssonhallen
2021-10-30 11:30 193304003 Umeå City IBF - IBF Dalen 5 - 0 , Thanasis Provatas Vildmannahallen
2021-11-13 193304004 Röbäcks IF - Tegs SK IBF/Sandåkerns SK 3 - 3 Elofssonhallen
2021-11-13 193304005 Gimonäs Umeå IF/P07 - IBF Dalen 5 - 4 Sjöfruhallen
2021-11-27 10:30 193304006 Röbäcks IF - IBF Dalen 4 - 1 , Marcus Lineruth Elofssonhallen
2021-11-27 15:00 193304007 Gimonäs Umeå IF/P07 - Umeå City IBF 5 - 6 Matilda Karlsson, Viktoria Nordqvist Vildmannahallen
2021-11-28 11:30 193304008 Tegs SK IBF/Sandåkerns SK - Sävar IK/Täfteå IK 8 - 1 , Juni Söderqvist Jubileumshallen Teg
2021-12-05 193304009 Umeå City IBF - Röbäcks IF 5 - 4 Vildmannahallen
2021-12-24 193304010 Sävar IK/Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF/P07 3 - 1 Sävaråhallen
2021-12-10 19:15 193304011 Sävar IK/Täfteå IK - Umeå City IBF 2 - 3 Albin Berglund, Linus Berglund Sävaråhallen
2021-12-12 11:30 193304013 Tegs SK IBF/Sandåkerns SK - IBF Dalen 1 - 0 , Kevin Neemé Jubileumshallen Teg
2021-12-12 16:00 193304012 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF/P07 2 - 1 Robert Segerstedt, Rolf Svanold Elofssonhallen
2021-12-17 193304014 Umeå City IBF - Tegs SK IBF/Sandåkerns SK 4 - 3 Umeå Energi Arena Väst
2021-12-17 193304015 IBF Dalen - Sävar IK/Täfteå IK 2 - 4 Umeå Energi Arena Väst
2022-01-23 11:30 193304016 Sävar IK/Täfteå IK - Röbäcks IF 2 - 8 Albin Berglund, Linus Berglund Sävaråhallen
2022-01-23 11:30 193304018 IBF Dalen - Umeå City IBF 3 - 5 Thanasis Provatas Musköten 2
2022-03-03 18:10 193304017 Tegs SK IBF/Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/P07 5 - 4 Lasse Ekesryd Jubileumshallen Teg
2022-01-30 193304019 Tegs SK IBF/Sandåkerns SK - Röbäcks IF 5 - 4 Jubileumshallen Teg
2022-02-06 193304020 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF/P07 1 - 3 Musköten 2
2022-02-19 12:30 193304021 IBF Dalen - Röbäcks IF 6 - 5 Malte Lövgren Musköten 2
2022-02-20 10:15 193304023 Sävar IK/Täfteå IK - Tegs SK IBF/Sandåkerns SK 1 - 8 Annika Kimmel Sävaråhallen
2022-02-20 11:45 193304022 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF/P07 7 - 2 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Midgårdshallen
2022-02-26 193304024 Röbäcks IF - Umeå City IBF 5 - 6 Elofssonhallen
2022-02-27 193304025 Gimonäs Umeå IF/P07 - Sävar IK/Täfteå IK 1 - 3 Vildmannahallen
2022-03-19 193304026 Tegs SK IBF/Sandåkerns SK - Umeå City IBF 1 - 1 Jubileumshallen Teg
2022-03-20 193304027 Sävar IK/Täfteå IK - IBF Dalen 6 - 2 Sävaråhallen
2022-03-26 15:00 193304029 Gimonäs Umeå IF/P07 - Röbäcks IF 6 - 4 Juni Söderqvist Nolia Arena
2022-03-26 15:15 193304030 IBF Dalen - Tegs SK IBF/Sandåkerns SK 2 - 5 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Musköten 2
2022-03-27 12:30 193304028 Umeå City IBF - Sävar IK/Täfteå IK 5 - 4 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Vildmannahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Umeå City IBF 10 9 1 0 47-29 18 28
2. Tegs SK IBF/ Sandåkerns SK 10 6 2 2 42-24 18 20
3. Röbäcks IF 10 4 1 5 43-36 7 13
4. Gimonäs Umeå IF/ P07 10 4 0 6 32-38 -6 12
5. Sävar IK/ Täfteå IK 10 4 0 6 27-42 -15 12
6. IBF Dalen 10 1 0 9 21-43 -22 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 4 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-30 12:00 193354001 Gamla Stan IBK/Svart P09 - Gamla Stan IBK/Gul P08 Jonas Fahlman, Per Andersson Balderhallen B
2021-10-30 13:00 193354002 Skellefteå IBK/Svart P09 - FBC Moröbacke P08 3 - 15 Carl Rosenberg, Alex Holmberg Morö Backe A
2021-10-30 13:00 193354003 Skellefteå IBS P08 - Kågedalens AIF P09-10 7 - 4 Jonas Fahlman, Per Andersson Balderhallen B
2021-11-13 193354004 Gamla Stan IBK/Svart P09 - FBC Moröbacke P08 9 - 8 Balderhallen B
2021-11-13 193354005 Skellefteå IBK/Svart P09 - Kågedalens AIF P09-10 3 - 4 Eddahallen
2021-11-27 11:00 193354007 Skellefteå IBK/Svart P09 - Skellefteå IBS P08 6 - 2 , Per Andersson Balderhallen A
2021-11-27 12:00 193354006 Gamla Stan IBK/Svart P09 - Kågedalens AIF P09-10 8 - 2 Rigmor Berglund, Maxim Khamrakulov Lejonströmshallen
2021-11-27 13:00 193354008 FBC Moröbacke P08 - Gamla Stan IBK/Gul P08 1 - 10 Rigmor Berglund, Maxim Khamrakulov Lejonströmshallen
2021-12-04 193354009 Skellefteå IBS P08 - Gamla Stan IBK/Svart P09 8 - 2 Balderhallen A
2021-12-05 193354010 Gamla Stan IBK/Gul P08 - Skellefteå IBK/Svart P09 13 - 2 Balderhallen B
2021-12-11 12:00 193354011 Gamla Stan IBK/Gul P08 - Skellefteå IBS P08 2 - 8 Jonas Fahlman, Rigmor Berglund Balderhallen A
2021-12-11 13:00 193354013 FBC Moröbacke P08 - Kågedalens AIF P09-10 2 - 4 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Morö Backe A
2022-03-30 17:00 193354012 Gamla Stan IBK/Svart P09 - Skellefteå IBK/Svart P09 17 - 1 , Jonas Fahlman Lejonströmshallen
2021-12-18 193354014 Skellefteå IBS P08 - FBC Moröbacke P08 8 - 4 Balderhallen A
2021-12-24 193354015 Kågedalens AIF P09-10 - Gamla Stan IBK/Gul P08 Morö Backe A
2022-01-15 11:00 193354018 Kågedalens AIF P09-10 - Skellefteå IBS P08 5 - 6 , Johan Rönnberg Eddahallen
2022-01-15 14:00 193354016 Gamla Stan IBK/Gul P08 - Gamla Stan IBK/Svart P09 2 - 3 Joakim Broman, Emil Brännström Balderhallen A
2022-01-31 18:30 193354017 FBC Moröbacke P08 - Skellefteå IBK/Svart P09 3 - 9 Rigmor Berglund, Jonas Fahlman Morö Backe A
2022-01-22 193354019 FBC Moröbacke P08 - Gamla Stan IBK/Svart P09 2 - 7 Morö Backe A
2022-02-08 193354020 Kågedalens AIF P09-10 - Skellefteå IBK/Svart P09 4 - 5 Florahallen
2022-02-12 12:00 193354023 Gamla Stan IBK/Gul P08 - FBC Moröbacke P08 9 - 2 , Jonas Fahlman Balderhallen B
2022-02-12 13:00 193354021 Kågedalens AIF P09-10 - Gamla Stan IBK/Svart P09 Casper Hjelte, Julius Hjelte Florahallen
2022-02-12 14:00 193354022 Skellefteå IBS P08 - Skellefteå IBK/Svart P09 6 - 0 Casper Hjelte, Julius Hjelte Florahallen
2022-02-19 193354025 Skellefteå IBK/Svart P09 - Gamla Stan IBK/Gul P08 1 - 10 Morö Backe A
2022-03-16 193354024 Gamla Stan IBK/Svart P09 - Skellefteå IBS P08 7 - 7 Lejonströmshallen
2022-02-27 193354027 Gamla Stan IBK/Gul P08 - Kågedalens AIF P09-10 4 - 2 Balderhallen A
2022-03-14 193354026 FBC Moröbacke P08 - Skellefteå IBS P08 3 - 7 Morö Backe A
2022-02-28 19:00 193354030 Kågedalens AIF P09-10 - FBC Moröbacke P08 5 - 2 Jonas Fahlman, Rigmor Berglund Morö Backe A
2022-03-19 13:30 193354028 Skellefteå IBS P08 - Gamla Stan IBK/Gul P08 1 - 1 , Ville Hedsberg Balderhallen B
2022-03-19 13:30 193354029 Skellefteå IBK/Svart P09 - Gamla Stan IBK/Svart P09 5 - 9 Jonas Fahlman Eddahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skellefteå IBS P08 10 7 2 1 60-34 26 23
2. Gamla Stan IBK/ Svart P09 8 6 1 1 62-35 27 19
3. Gamla Stan IBK/ Gul P08 8 5 1 2 51-20 31 16
4. Kågedalens AIF P09-10 8 3 0 5 30-37 -7 9
5. Skellefteå IBK/ Svart P09 10 3 0 7 35-83 -48 9
6. FBC Moröbacke P08 10 1 0 9 42-71 -29 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-24 09:15 193306003 Umeå City IBF - IBF Dalen/Södra 1 - 0 , Robert Segerstedt Vildmannahallen
2021-10-24 11:30 193306001 Obbola IK - Hörnefors IF 4 - 6 , Sanna Åslin Olasjöhallen
2021-11-14 193306005 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen/Södra 4 - 3 Hammarhallen Vännäs
2021-11-28 11:30 193306007 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF 8 - 1 Maud Mukkala, Malte Lövgren Hammarhallen Vännäs
2021-11-28 12:30 193306006 Obbola IK - IBF Dalen/Södra 4 - 5 Andreas Eriksson, Manuel Garzon Olasjöhallen
2021-12-04 193306010 Hörnefors IF - Spöland Vännäs IF 4 - 5 Bråvallahallen
2021-12-05 193306009 Umeå City IBF - Obbola IK 4 - 2 Vildmannahallen
2021-12-11 11:30 193306011 Hörnefors IF - Umeå City IBF 8 - 2 Jimmie Nilsson, Thanasis Provatas Bråvallahallen
2021-12-11 12:30 193306012 Obbola IK - Spöland Vännäs IF 5 - 7 Matilda Karlsson, Viktoria Nordqvist Olasjöhallen
2021-12-18 193306015 IBF Dalen/Södra - Hörnefors IF 4 - 2 Jubileumshallen Teg
2022-01-22 12:30 193306016 Hörnefors IF - Obbola IK 6 - 2 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Bråvallahallen
2022-01-22 12:30 193306018 IBF Dalen/Södra - Umeå City IBF 0 - 2 Robert Segerstedt, Rolf Svanold Jubileumshallen Teg
2022-02-05 193306020 IBF Dalen/Södra - Spöland Vännäs IF 4 - 5 Jubileumshallen Teg
2022-02-19 11:30 193306021 IBF Dalen/Södra - Obbola IK 0 - 1 , Marcus Lineruth Jubileumshallen Teg
2022-02-19 11:30 193306022 Umeå City IBF - Spöland Vännäs IF 1 - 4 Micael Ljung, Thanasis Provatas Vildmannahallen
2022-02-27 193306024 Obbola IK - Umeå City IBF 4 - 4 Olasjöhallen
2022-03-31 193306025 Spöland Vännäs IF - Hörnefors IF 4 - 4 Liljahallen
2022-03-19 193306027 Hörnefors IF - IBF Dalen/Södra 7 - 3 Bråvallahallen
2022-03-27 11:30 193306028 Umeå City IBF - Hörnefors IF 3 - 6 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Vildmannahallen
2022-04-02 12:00 193306029 Spöland Vännäs IF - Obbola IK 7 - 5 Robert Segerstedt, Rolf Svanold Hammarhallen Vännäs
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Spöland Vännäs IF 8 7 1 0 44-27 17 22
2. Hörnefors IF 8 5 1 2 43-27 16 16
3. Umeå City IBF 8 3 1 4 18-32 -14 10
4. IBF Dalen/ Södra 8 2 0 6 19-26 -7 6
5. Obbola IK 8 1 1 6 27-39 -12 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-23 14:00 193308003 Täfteå IK/Sävar IK - IBF Dalen/Södra/Svart 1 - 10 , Thanasis Provatas Täftehallen
2021-10-23 16:00 193308001 Sandåkerns SK - Vindelns IF 10 - 1 , Robert Segerstedt Musköten 1
2021-10-23 16:00 193308002 Gimonäs Umeå IF/P08Svart - Holmsund City IBC 3 - 4 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Sjöfruhallen
2021-11-13 193308005 Gimonäs Umeå IF/P08Svart - IBF Dalen/Södra/Svart 6 - 3 Sjöfruhallen
2021-11-14 193308004 Sandåkerns SK - Holmsund City IBC 0 - 0 Musköten 2
2021-11-27 12:30 193308007 Gimonäs Umeå IF/P08Svart - Täfteå IK/Sävar IK 6 - 2 , Thanasis Provatas Sjöfruhallen
2021-11-27 13:30 193308008 Holmsund City IBC - Vindelns IF 6 - 1 Alice Hiller, Robert Segerstedt Storsjöhallen
2021-11-27 15:30 193308006 Sandåkerns SK - IBF Dalen/Södra/Svart 9 - 1 , Malte Lövgren Musköten 2
2021-12-05 193308009 Täfteå IK/Sävar IK - Sandåkerns SK 3 - 11 Täftehallen
2021-12-05 193308010 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF/P08Svart 2 - 1 FC Vindeln
2021-12-12 12:30 193308013 Holmsund City IBC - IBF Dalen/Södra/Svart 6 - 2 , Sanna Åslin Storsjöhallen
2021-12-12 13:05 193308012 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/P08Svart 8 - 7 Mille Forsberg, Malte Lövgren Musköten 2
2021-12-24 02:00   Uppskj. 193308011 Vindelns IF - Täfteå IK/Sävar IK Uppskj. FC Vindeln
2021-12-18 193308014 Täfteå IK/Sävar IK - Holmsund City IBC 5 - 5 Täftehallen
2021-12-18 193308015 IBF Dalen/Södra/Svart - Vindelns IF 4 - 11 Jubileumshallen Teg
2022-01-22 10:30 193308018 IBF Dalen/Södra/Svart - Täfteå IK/Sävar IK 3 - 7 Robert Segerstedt, Rolf Svanold Jubileumshallen Teg
2022-01-22 11:00 193308016 Vindelns IF - Sandåkerns SK 1 - 4 Erik Hörnros, Niklas Wedin FC Vindeln
2022-01-23 11:30 193308017 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF/P08Svart 2 - 5 Mille Forsberg, Malte Lövgren Storsjöhallen
2022-01-30 193308019 Holmsund City IBC - Sandåkerns SK 7 - 4 Storsjöhallen
2022-01-30 193308020 IBF Dalen/Södra/Svart - Gimonäs Umeå IF/P08Svart 4 - 8 Jubileumshallen Teg
2022-02-19 12:15 193308022 Täfteå IK/Sävar IK - Gimonäs Umeå IF/P08Svart 2 - 1 Annika Kimmel Täftehallen
2022-02-20 11:00 193308023 Vindelns IF - Holmsund City IBC 3 - 11 Matilda Karlsson, Viktoria Nordqvist FC Vindeln
2022-02-20 12:45 193308021 IBF Dalen/Södra/Svart - Sandåkerns SK 0 - 7 Lasse Ekesryd, Klas Höglund Midgårdshallen
2022-02-26 193308024 Sandåkerns SK - Täfteå IK/Sävar IK 6 - 5 Musköten 2
2022-02-26 193308025 Gimonäs Umeå IF/P08Svart - Vindelns IF 4 - 1 Ersängshallen
2022-03-19 193308026 Holmsund City IBC - Täfteå IK/Sävar IK 2 - 5 Storsjöhallen
2022-03-20 193308027 Vindelns IF - IBF Dalen/Södra/Svart 5 - 2 FC Vindeln
2022-03-26 12:30 193308030 IBF Dalen/Södra/Svart - Holmsund City IBC 7 - 1 Marcus Lineruth Jubileumshallen Teg
2022-03-26 14:00 193308028 Täfteå IK/Sävar IK - Vindelns IF 3 - 2 Thanasis Provatas Täftehallen
2022-03-26 14:00 193308029 Gimonäs Umeå IF/P08Svart - Sandåkerns SK 1 - 2 Juni Söderqvist Nolia Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sandåkerns SK 10 8 1 1 61-26 35 25
2. Holmsund City IBC 10 5 2 3 44-35 9 17
3. Gimonäs Umeå IF/ P08Svart 10 5 0 5 42-30 12 15
4. Täfteå IK/ Sävar IK 9 4 1 4 33-46 -13 13
5. Vindelns IF 9 3 0 6 27-45 -18 9
6. IBF Dalen/ Södra/ Svart 10 2 0 8 36-61 -25 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis