Herrar Division 2 Mittsverige (2021/22)

Gruppspel
Herrar Division 2 Mittsverige
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-24 19:30 241202006 IBK Härnösand - Fränsta IK 6 - 5 Peder Lövdahl, Mikael Körning Öbacka SC
2021-09-25 13:00 241202003 Sundsvall FBC Ungdom - Jäbo IK 7 - 9 Robin Palander, Peter Palander Skönsbergshallen
2021-09-25 13:00 241202004 IBK Strömsund - Krokoms IBK 7 - 5 Adrian Näslund Melin, Urban Larsson Engconhallen
2021-09-25 16:30 241202002 FBC Nordic - Klockarbergets BK H2 10 - 6 Roger Lundbäck, Anders Johansson Skönsbergshallen
2021-09-26 16:00 241202001 Vattjoms IK - Jemtland Innebandy 12 - 10 Robin Palander, Peter Palander Matfors Sporthall
2021-10-01 19:00 241202007 Fränsta IK - Sundsvall City IBC U 9 - 5 Robin Palander, Peter Palander Fränsta Sporthall
2021-10-01 19:00 241202011 Klockarbergets BK H2 - Vattjoms IK 4 - 7 Roger Lundbäck, Anders Johansson Njurundahallen
2021-10-02 13:00 241202009 Krokoms IBK - Sundsvall FBC Ungdom 10 - 9 Niclas Engström, Öjvind Bäckman Krokomshallen
2021-10-03 12:30 241202010 Jäbo IK - FBC Nordic 4 - 10 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2021-10-03 15:30 241202048 Jemtland Innebandy - Sundsvall FBC Ungdom 6 - 9 Urban Larsson, Mats Finke Östersunds sporthall
2021-10-09 12:30 241202014 FBC Nordic - Krokoms IBK 8 - 4 Anders Johansson, Peter Palander Skönsbergshallen
2021-10-09 15:30 241202013 Vattjoms IK - Jäbo IK 7 - 6 Per Pålsson, Roger Lundbäck Matfors Sporthall
2021-10-09 16:30 241202017 Sundsvall City IBC U - IBK Härnösand 3 - 4 Anders Johansson, Peter Palander Höglunda
2021-10-10 13:00 241202016 IBK Strömsund - Fränsta IK 3 - 9 Urban Larsson, Adrian Näslund Melin Engconhallen
2021-10-10 15:00 241202018 Klockarbergets BK H2 - Jemtland Innebandy 7 - 12 Peter Palander, Josephine Eriksson Njurundahallen
2021-10-16 13:00 241202019 IBK Härnösand - IBK Strömsund 15 - 2 Göran Norberg, Ivica Matanovic Öbacka SC
2021-10-16 13:00 241202022 Krokoms IBK - Vattjoms IK 7 - 11 Dennis Wall, Öjvind Bäckman Krokomshallen
2021-10-16 15:30 241202023 Jäbo IK - Klockarbergets BK H2 7 - 4 Mikael Körning, Isac Rönkä Skyttis Arena
2021-10-16 15:30 241202024 Jemtland Innebandy - Sundsvall City IBC U 5 - 6 Urban Larsson, Niclas Engström Torvallaskolans sporthall
2021-10-16 18:00 241202020 Fränsta IK - Sundsvall FBC Ungdom 6 - 13 Roger Lundbäck, Anders Johansson Fränsta Sporthall
2021-10-23 13:00 241202078 IBK Härnösand - Jemtland Innebandy 18 - 2 Mikael Körning, Peder Lövdahl Öbacka SC
2021-10-23 16:00 241202030 Klockarbergets BK H2 - Krokoms IBK 2 - 9 Roger Lundbäck, Anders Johansson Njurundahallen
2021-10-24 13:00 241202028 IBK Strömsund - Sundsvall City IBC U 7 - 6 Robert Olofsson, Öjvind Bäckman Engconhallen
2021-10-24 15:30 241202027 Sundsvall FBC Ungdom - IBK Härnösand 12 - 9 Robin Palander, Peter Palander Skönsbergshallen
2021-10-24 17:30 241202029 Jäbo IK - Jemtland Innebandy 10 - 9 Ivica Matanovic, Göran Norberg Skyttis Arena
2022-01-12 20:00 241202026 FBC Nordic - Fränsta IK 14 - 5 Robin Palander, Peter Palander Skönsbergshallen
2021-10-15 19:00 241202031 Sundsvall City IBC U - Sundsvall FBC Ungdom 2 - 6 Anders Johansson, Robin Palander Skönsbergshallen
2021-10-29 19:00 241202033 Fränsta IK - Vattjoms IK 7 - 8 e.förl. Robin Palander, Peter Palander Fränsta Sporthall
2021-10-29 19:30 241202036 Jemtland Innebandy - IBK Strömsund 9 - 1 Adrian Näslund Melin, Mats Finke Östersunds sporthall
2021-10-30 13:00 241202032 IBK Härnösand - FBC Nordic 11 - 7 Ivica Matanovic, Göran Norberg Öbacka SC
2021-10-30 14:00 241202035 Krokoms IBK - Jäbo IK 7 - 9 Adrian Näslund Melin, Dennis Wall Krokomshallen
2021-10-31 13:00 241202096 Jemtland Innebandy - Jäbo IK 5 - 4 e.förl. Öjvind Bäckman, Jonas Melin Östersunds sporthall
2021-11-05 19:00 241202042 Klockarbergets BK H2 - Fränsta IK 5 - 6 Robin Palander, Peter Palander Njurundahallen
2021-11-05 19:30 241202037 Vattjoms IK - IBK Härnösand 6 - 12 Roger Lundbäck, Per Pålsson Matfors Sporthall
2021-11-05 19:30 241202040 Krokoms IBK - Jemtland Innebandy 10 - 5 Öjvind Bäckman, Urban Larsson Krokomshallen
2021-11-06 13:30 241202039 Sundsvall FBC Ungdom - IBK Strömsund 13 - 5 Josephine Eriksson, Robin Palander Skönsbergshallen
2021-11-06 16:30 241202038 FBC Nordic - Sundsvall City IBC U 11 - 6 Roger Lundbäck, Anders Johansson Skönsbergshallen
2021-11-13 13:00 241202043 IBK Strömsund - FBC Nordic 9 - 13 Urban Larsson, Jonas Melin Engconhallen
2021-11-13 13:00 241202045 IBK Härnösand - Klockarbergets BK H2 15 - 1 Mikael Körning, Peder Lövdahl Öbacka SC
2021-11-13 16:30 241202044 Sundsvall City IBC U - Vattjoms IK 3 - 4 Robin Palander, Peter Palander Höglunda
2021-11-13 18:00 241202046 Fränsta IK - Jäbo IK 14 - 5 Josephine Eriksson, Anders Johansson Fränsta Sporthall
2021-11-12 20:00 241202052 Krokoms IBK - Fränsta IK 10 - 11 Urban Larsson, Adrian Näslund Melin Krokomshallen
2021-11-18 19:30 241202050 FBC Nordic - Sundsvall FBC Ungdom 5 - 4 Robin Palander, Peter Palander Hagahallen
2021-11-19 19:00 241202054 Klockarbergets BK H2 - Sundsvall City IBC U 5 - 6 e.förl. Roger Lundbäck, Per Pålsson Njurundahallen
2021-11-20 15:00 241202053 Jäbo IK - IBK Härnösand 2 - 9 Ivica Matanovic, Göran Norberg Skyttis Arena
2021-11-20 15:30 241202049 Vattjoms IK - IBK Strömsund 10 - 4 Roger Lundbäck, Anders Johansson Matfors Sporthall
2021-11-27 13:00 241202058 IBK Härnösand - Krokoms IBK 11 - 5 Roger Lundbäck, Anders Johansson Öbacka SC
2021-11-27 13:30 241202057 Sundsvall City IBC U - Jäbo IK 7 - 6 e.förl. Josephine Eriksson, Robin Palander Höglunda
2021-11-27 16:30 241202055 Sundsvall FBC Ungdom - Vattjoms IK 5 - 7 Roger Lundbäck, Anders Johansson Skönsbergshallen
2021-11-28 14:30 241202075 Sundsvall FBC Ungdom - Krokoms IBK 8 - 3 Robin Palander, Peter Palander Sundsvalls Sporthall-A
2021-11-28 15:30 241202060 Jemtland Innebandy - FBC Nordic 11 - 12 Urban Larsson, Mats Finke Östersunds sporthall
2022-01-30 13:00 241202056 IBK Strömsund - Klockarbergets BK H2 9 - 10 Adrian Näslund Melin, Jonas Melin Engconhallen
2021-12-03 19:00 241202066 Klockarbergets BK H2 - Sundsvall FBC Ungdom 6 - 9 Jan Öberg, Thomas Eriksson Njurundahallen
2021-12-03 19:30 241202062 Fränsta IK - Jemtland Innebandy 13 - 5 Peter Palander, Robin Palander Fränsta Sporthall
2021-12-04 13:00 241202064 Krokoms IBK - Sundsvall City IBC U 11 - 6 Jonas Melin, Adrian Näslund Melin Krokomshallen
2021-12-04 15:00 241202065 Jäbo IK - IBK Strömsund 6 - 8 Mikael Körning, Peter Näslund Skyttis Arena
2021-12-04 15:30 241202061 Vattjoms IK - FBC Nordic 5 - 8 Jan Öberg, Thomas Eriksson Matfors Sporthall
2021-12-01 19:00 241202070 Jäbo IK - Sundsvall FBC Ungdom 7 - 10 Ivica Matanovic, Maria Dahlin Skyttis Arena
2021-12-10 19:00 241202071 Klockarbergets BK H2 - FBC Nordic 5 - 8 Robin Palander, Peter Palander Njurundahallen
2021-12-10 19:30 241202067 Fränsta IK - IBK Härnösand 5 - 8 Anders Johansson, Roger Lundbäck Fränsta Sporthall
2021-12-11 13:00 241202069 Krokoms IBK - IBK Strömsund 7 - 4 Jonas Melin, Niclas Engström Krokomshallen
2021-12-11 13:00 241202072 Jemtland Innebandy - Vattjoms IK 7 - 6 Adrian Näslund Melin, Urban Larsson Östersunds sporthall
2021-12-18 12:30 241202074 FBC Nordic - Jäbo IK 9 - 2 Robin Palander, Per Pålsson Sundsvalls Sporthall-A
2021-12-18 15:30 241202073 Vattjoms IK - Klockarbergets BK H2 10 - 3 Edvin Lindelöf, Peter Palander Matfors Sporthall
2022-02-09 20:00 241202077 Sundsvall City IBC U - Fränsta IK 6 - 10 Per Pålsson, Roger Lundbäck Höglunda
2022-01-08 12:00 241202082 Krokoms IBK - FBC Nordic 3 - 8 Urban Larsson, Adrian Näslund Melin Krokomshallen
2022-01-08 16:00 241202080 Fränsta IK - IBK Strömsund 10 - 8 Anders Johansson, Roger Lundbäck Fränsta Sporthall
2022-01-17 20:00 241202079 IBK Härnösand - Sundsvall City IBC U 13 - 3 Mikael Körning, Peder Lövdahl Öbacka SC
2022-02-02 19:00 241202083 Jäbo IK - Vattjoms IK 8 - 16 Göran Norberg, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2022-01-15 12:30 241202089 Sundsvall City IBC U - Jemtland Innebandy 4 - 15 Peter Palander, Edvin Lindelöf Höglunda
2022-01-15 13:00 241202088 IBK Strömsund - IBK Härnösand 3 - 9 Urban Larsson, Mats Finke Engconhallen
2022-01-15 15:30 241202085 Vattjoms IK - Krokoms IBK 7 - 6 Robin Palander, Peter Palander Matfors Sporthall
2022-01-15 15:30 241202087 Sundsvall FBC Ungdom - Fränsta IK 12 - 9 Anders Johansson, Roger Lundbäck Sundsvalls Sporthall-A
2022-03-27 15:00 241202090 Klockarbergets BK H2 - Jäbo IK 18 - 5 Thomas Eriksson, Jan Öberg Njurundahallen
2022-01-22 13:00 241202092 IBK Härnösand - Sundsvall FBC Ungdom 10 - 3 Ivica Matanovic, Göran Norberg Öbacka SC
2022-02-05 11:00 241202084 Jemtland Innebandy - Klockarbergets BK H2 9 - 7 Urban Larsson, Jonas Melin Torvallaskolans sporthall
2022-02-22 19:30 241202093 Fränsta IK - FBC Nordic 8 - 12 Robin Palander, Peter Palander Fränsta Sporthall
2022-02-23 20:00 241202091 Sundsvall City IBC U - IBK Strömsund 4 - 6 Patrik Sjöberg, Josephine Eriksson Höglunda
2022-03-12 241202095 Krokoms IBK - Klockarbergets BK H2 WO (5 - 0) Krokomshallen
2022-01-28 19:00 241202097 Vattjoms IK - Fränsta IK 16 - 4 Robin Palander, Peter Palander Matfors Sporthall
2022-01-29 13:00 241202100 IBK Strömsund - Jemtland Innebandy 9 - 9 e.förl. Mikael Körning, Peder Lövdahl Engconhallen
2022-01-29 13:30 241202099 Sundsvall FBC Ungdom - Sundsvall City IBC U 13 - 4 Robin Palander, Peter Palander Skönsbergshallen
2022-01-29 16:00 241202101 Jäbo IK - Krokoms IBK 3 - 5 Göran Norberg, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2022-03-02 20:00 241202098 FBC Nordic - IBK Härnösand 4 - 3 Josephine Eriksson, Roger Lundbäck Sundsvalls Sporthall-A (plan A)
2022-02-05 13:00 241202103 IBK Strömsund - Sundsvall FBC Ungdom 2 - 8 Adrian Näslund Melin, Robert Olofsson Engconhallen
2022-02-05 13:00 241202105 IBK Härnösand - Vattjoms IK 6 - 7 Göran Norberg, Isac Rönkä Öbacka SC
2022-02-05 16:30 241202104 Sundsvall City IBC U - FBC Nordic 3 - 6 Anders Johansson, Roger Lundbäck Höglunda
2022-02-06 15:30 241202108 Jemtland Innebandy - Krokoms IBK 10 - 6 Urban Larsson, Adrian Näslund Melin Östersunds sporthall
2022-02-08 19:30 241202106 Fränsta IK - Klockarbergets BK H2 10 - 6 Robin Palander, Peter Palander Fränsta Sporthall
2022-02-12 12:30 241202110 FBC Nordic - IBK Strömsund 20 - 7 Peter Palander, Josephine Eriksson Sundsvalls Sporthall-A
2022-02-12 13:00 241202113 Jäbo IK - Fränsta IK 11 - 12 e.förl. Göran Norberg, Isac Rönkä Skyttis Arena
2022-02-12 15:30 241202109 Vattjoms IK - Sundsvall City IBC U 12 - 2 Thomas Eriksson, Jan Öberg Matfors Sporthall
2022-02-12 15:30 241202111 Sundsvall FBC Ungdom - Jemtland Innebandy 8 - 11 Roger Lundbäck, Per Pålsson Sundsvalls Sporthall-A
2022-02-23 19:30 241202114 Klockarbergets BK H2 - IBK Härnösand 6 - 12 Robin Palander, Peter Palander Njurundahallen
2022-02-18 20:00 241202119 Fränsta IK - Krokoms IBK 11 - 6 Jan Öberg, Thomas Eriksson Fränsta Sporthall
2022-02-19 12:30 241202115 Sundsvall FBC Ungdom - FBC Nordic 8 - 9 e.förl. Josephine Eriksson, Peter Palander Skönsbergshallen
2022-02-19 13:00 241202116 IBK Strömsund - Vattjoms IK 2 - 13 Urban Larsson, Mats Finke Engconhallen
2022-02-19 13:00 241202118 IBK Härnösand - Jäbo IK 14 - 2 Göran Norberg, Edvin Lindelöf Öbacka SC
2022-02-19 16:30 241202117 Sundsvall City IBC U - Klockarbergets BK H2 8 - 8 e.förl. Robin Palander, Peter Palander Höglunda
2022-02-25 19:00 241202121 Vattjoms IK - Sundsvall FBC Ungdom 10 - 5 Peter Palander, Edvin Lindelöf Matfors Sporthall
2022-02-26 12:00 241202122 FBC Nordic - Jemtland Innebandy 9 - 4 Roger Lundbäck, Per Pålsson Hagahallen
2022-02-26 13:00 241202124 Krokoms IBK - IBK Härnösand 9 - 7 Jonas Melin, Dennis Wall Krokomshallen
2022-02-26 16:00 241202125 Jäbo IK - Sundsvall City IBC U 5 - 6 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2022-02-26 16:00 241202126 Klockarbergets BK H2 - IBK Strömsund 5 - 4 Urban Larsson, Adrian Näslund Melin Njurundahallen
2022-02-27 13:00 241202012 Jemtland Innebandy - IBK Härnösand 4 - 5 e.förl. Urban Larsson, Adrian Näslund Melin Torvallaskolans sporthall
2022-03-05 12:30 241202127 FBC Nordic - Vattjoms IK 9 - 12 Anders Johansson, Roger Lundbäck Skönsbergshallen
2022-03-05 13:00 241202129 IBK Strömsund - Jäbo IK 8 - 7 Robert Olofsson, Öjvind Bäckman Engconhallen
2022-03-05 14:30 241202130 Sundsvall City IBC U - Krokoms IBK 3 - 7 Markus Helsing, Patrik Sjöberg Höglunda
2022-03-05 15:00 241202132 Jemtland Innebandy - Fränsta IK 14 - 5 Urban Larsson, Mats Finke Östersunds sporthall
2022-03-05 15:30 241202128 Sundsvall FBC Ungdom - Klockarbergets BK H2 9 - 4 Peter Palander, Josephine Eriksson Skönsbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. FBC Nordic 20 17 1 (1) 2 192-120 72 53
2. Vattjoms IK 20 16 1 (1) 3 186-118 68 50
3. IBK Härnösand 20 15 1 (1) 4 197-91 106 47
4. Sundsvall FBC Ungdom 20 12 1 (0) 7 171-134 37 37
5. Fränsta IK 20 10 2 (1) 8 169-173 -4 33
6. Jemtland Innebandy 20 8 3 (1) 9 162-161 1 28
7. Krokoms IBK 20 9 0 (0) 11 135-140 -5 27
8. IBK Strömsund 20 5 1 (0) 14 108-188 -80 16
9. Jäbo IK 20 4 3 (0) 13 118-185 -67 15
10. Klockarbergets BK H2 20 3 2 (0) 15 112-170 -58 11
11. Sundsvall City IBC U 20 2 3 (2) 15 93-163 -70 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis