Damer Utvecklingsserie (2021/22)

Gruppspel
Damer Utveckling A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-16 10:30 242301002 Nätra IBK - Örnsköldsvik IBK F06 Röd 0 - 9 My Sahlen, Maria Dahlin Köpmanholmens Sporthall
2021-10-16 15:00 242301003 Fränsta IK Dam - Örnsköldsvik IBK /IBF DJ17 3 - 5 Anders Johansson, Roger Lundbäck Fränsta Sporthall
2021-10-17 13:00 242301004 IBK Härnösand Dam - Krokoms IBK Utv 2 - 1 Christer Nensén, Zimon Bajen Bjuhr Öbacka SC
2021-10-24 12:30 242301006 Örnsköldsvik IBK F06 Röd - Klockarbergets BK F04/05 9 - 4 Adrian Näslund Melin, Jonas Melin Höglandshallen Örnsköldsvik
2021-10-24 13:00 242301009 Sundsvalls IBF F05/06 Orange - Fränsta IK Dam 9 - 8 Casper Sjödin, Teodor Lundgren Höglunda
2022-02-20 13:00 242301008 Krokoms IBK Utv - Nätra IBK 5 - 2 Robert Olofsson, Urban Larsson Krokomshallen
2021-10-31 13:00 242301015 Fränsta IK Dam - IBK Härnösand Dam 10 - 8 Thomas Eriksson, Jan Öberg Fränsta Sporthall
2021-10-31 15:00 242301011 Klockarbergets BK F04/05 - Örnsköldsvik IBK /IBF DJ17 3 - 6 Pierre Björklund, Kent Jansson Njurundahallen
2021-10-31 15:00 242301012 Örnsköldsvik IBK F06 Röd - Krokoms IBK Utv 3 - 4 Christer Nensén, Peter Näslund Skyttis Arena
2021-11-13 13:00 242301016 Krokoms IBK Utv - Klockarbergets BK F04/05 10 - 3 Robert Olofsson, Isak Wallin Krokomshallen
2021-11-14 13:00 242301020 Fränsta IK Dam - Nätra IBK 17 - 3 Roger Lundbäck, Pierre Björklund Fränsta Sporthall
2021-11-14 13:30 242301017 Sundsvalls IBF F05/06 Orange - Örnsköldsvik IBK /IBF DJ17 2 - 6 Thomas Eriksson, Jan Öberg Höglunda
2021-11-21 12:30 242301021 Klockarbergets BK F04/05 - Sundsvalls IBF F05/06 Orange 3 - 7 Manne Sjögren Svedberg, Johanna Backlund Njurundahallen
2021-11-21 12:30 242301024 Örnsköldsvik IBK F06 Röd - Fränsta IK Dam 8 - 3 Maria Dahlin, Tindra Edlund Skyttis Arena
2021-11-21 15:00 242301023 Örnsköldsvik IBK /IBF DJ17 - IBK Härnösand Dam 6 - 5 Peder Lövdahl, Mikael Körning Skyttis Arena
2021-11-27 16:00 242301028 Fränsta IK Dam - Krokoms IBK Utv 5 - 8 Pierre Björklund, Kent Jansson Fränsta Sporthall
2021-11-28 14:00 242301029 Nätra IBK - Örnsköldsvik IBK /IBF DJ17 0 - 9 Peter Näslund, Johan Nyberg Köpmanholmens Sporthall
2022-04-06 18:30 242301027 IBK Härnösand Dam - Sundsvalls IBF F05/06 Orange 4 - 7 Mikael Körning, Peder Lövdahl Öbacka SC
2021-12-05 242301033 Sundsvalls IBF F05/06 Orange - Nätra IBK Inst. Höglunda
2021-12-05 242301035 Örnsköldsvik IBK /IBF DJ17 - Örnsköldsvik IBK F06 Röd Inst. Skyttis Arena
2021-12-05 15:00 242301031 Klockarbergets BK F04/05 - IBK Härnösand Dam 12 - 7 Pierre Björklund, Roger Lundbäck Njurundahallen
2021-12-11 11:00 242301039 Örnsköldsvik IBK F06 Röd - Sundsvalls IBF F05/06 Orange 1 - 10 Peder Lövdahl, Mikael Körning Skyttis Arena
2021-12-11 13:00 242301036 Fränsta IK Dam - Klockarbergets BK F04/05 7 - 5 Teodor Lundgren, Casper Sjödin Fränsta Sporthall
2021-12-12 15:00 242301037 Nätra IBK - IBK Härnösand Dam 2 - 4 Johan Nyberg, Mikael Körning Köpmanholmens Sporthall
2022-03-13 13:00 242301040 Örnsköldsvik IBK /IBF DJ17 - Krokoms IBK Utv 4 - 4 Peder Lövdahl, Mikael Körning Skyttis Arena
2021-11-27 10:00 242301043 IBK Härnösand Dam - Örnsköldsvik IBK F06 Röd 4 - 3 Mikael Körning, Johan Nyberg Öbacka SC
2021-12-19 12:30 242301041 Klockarbergets BK F04/05 - Nätra IBK 9 - 5 Teodor Lundgren, Robin Palander Njurundahallen
2021-12-19 14:00 242301045 Sundsvalls IBF F05/06 Orange - Krokoms IBK Utv 9 - 4 Mattias Karlsson, Tony Lööf Hagahallen
2022-01-08 15:00 242301049 Krokoms IBK Utv - IBK Härnösand Dam 6 - 3 Urban Larsson, Adrian Näslund Melin Krokomshallen
2022-01-09 15:00 242301048 Örnsköldsvik IBK /IBF DJ17 - Fränsta IK Dam 6 - 7 Maria Dahlin, My Sahlen Skyttis Arena
2022-01-16 12:30 242301047 Örnsköldsvik IBK F06 Röd - Nätra IBK 11 - 2 Maria Dahlin, Ella Indevall Örnsköldsviks Sporthall
2022-01-23 12:30 242301051 Klockarbergets BK F04/05 - Örnsköldsvik IBK F06 Röd Inst. Njurundahallen
2022-01-23 13:00 242301054 Fränsta IK Dam - Sundsvalls IBF F05/06 Orange 9 - 9 Kent Jansson, Thomas Eriksson Fränsta Sporthall
2022-02-26 14:00 242301053 Nätra IBK - Krokoms IBK Utv 1 - 6 Zimon Bajen Bjuhr, Ella Indevall Köpmanholmens Sporthall
2022-01-29 12:00 242301057 Krokoms IBK Utv - Örnsköldsvik IBK F06 Röd 4 - 6 Robert Olofsson, Urban Henrixon Krokomshallen
2022-01-30 15:00 242301056 Örnsköldsvik IBK /IBF DJ17 - Klockarbergets BK F04/05 Inst. Örnsköldsviks Sporthall
2022-03-28 19:30 242301060 IBK Härnösand Dam - Fränsta IK Dam 10 - 8 Johan Nyberg, Peter Näslund Öbacka SC
2022-01-09 11:00 242301065 Nätra IBK - Fränsta IK Dam 4 - 18 Maria Dahlin, Johan Nyberg Köpmanholmens Sporthall
2022-02-06 15:00 242301061 Klockarbergets BK F04/05 - Krokoms IBK Utv 13 - 5 Casper Sjödin, Roger Lundbäck Njurundahallen
2022-03-20 12:30 242301062 Örnsköldsvik IBK /IBF DJ17 - Sundsvalls IBF F05/06 Orange 2 - 6 Tindra Edlund, Maria Dahlin Skyttis Arena
2022-02-13 13:00 242301066 Sundsvalls IBF F05/06 Orange - Klockarbergets BK F04/05 11 - 6 Markus Helsing, Roger Lundbäck Höglunda
2022-02-13 13:00 242301069 Fränsta IK Dam - Örnsköldsvik IBK F06 Röd 8 - 7 Thomas Eriksson, Jan Öberg Fränsta Sporthall
2022-02-13 15:30 242301068 IBK Härnösand Dam - Örnsköldsvik IBK /IBF DJ17 7 - 2 Isac Rönkä, Christer Nensén Öbacka SC
2022-02-18 19:30 242301074 Örnsköldsvik IBK /IBF DJ17 - Nätra IBK 2 - 0 Peder Lövdahl, Mikael Körning Skyttis Arena
2022-02-19 13:00 242301073 Krokoms IBK Utv - Fränsta IK Dam 6 - 3 Niklas Eberstein, Urban Henrixon Krokomshallen
2022-02-20 17:00 242301072 Sundsvalls IBF F05/06 Orange - IBK Härnösand Dam 8 - 3 Casper Sjödin, Teodor Lundgren Höglunda
2022-02-27 242301080 Örnsköldsvik IBK F06 Röd - Örnsköldsvik IBK /IBF DJ17 Inst.
2022-02-27 15:00 242301078 Nätra IBK - Sundsvalls IBF F05/06 Orange 1 - 8 Ellen Söderlund, Ella Indevall Köpmanholmens Sporthall
2022-02-27 17:00 242301076 IBK Härnösand Dam - Klockarbergets BK F04/05 6 - 6 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Öbacka SC
2022-03-05 13:00 242301085 Krokoms IBK Utv - Örnsköldsvik IBK /IBF DJ17 5 - 3 Jonas Melin, Adrian Näslund Melin Krokomshallen
2022-03-06 16:00 242301082 IBK Härnösand Dam - Nätra IBK 9 - 4 Christer Nensén, Johan Nyberg Öbacka SC
2022-03-06 16:30 242301081 Klockarbergets BK F04/05 - Fränsta IK Dam 7 - 4 Jan Öberg, Thomas Eriksson Njurundahallen
2022-03-13 13:00 242301084 Sundsvalls IBF F05/06 Orange - Örnsköldsvik IBK F06 Röd 2 - 7 Kent Jansson, Roger Lundbäck Hagahallen
2022-03-19 13:30 242301090 Krokoms IBK Utv - Sundsvalls IBF F05/06 Orange 4 - 4 Urban Henrixon, Niklas Eberstein Krokomshallen
2022-03-20 242301086 Nätra IBK - Klockarbergets BK F04/05 WO (5 - 0) Köpmanholmens Sporthall
2022-03-20 18:30 242301088 Örnsköldsvik IBK F06 Röd - IBK Härnösand Dam 5 - 5 Peder Lövdahl, Mikael Körning Skyttis Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sundsvalls IBF F05/ 06 Orange 13 9 2 2 92-58 34 29
2. Krokoms IBK Utv 14 8 2 4 72-61 11 26
3. IBK Härnösand Dam 14 6 2 6 77-80 -3 20
4. Örnsköldsvik IBK F06 Röd 11 6 1 4 69-46 23 19
5. Fränsta IK Dam 14 6 1 7 110-95 15 19
6. Örnsköldsvik IBK / IBF DJ17 11 6 1 4 51-42 9 19
7. Klockarbergets BK F04/ 05 12 4 1 7 71-82 -11 13
8. Nätra IBK 13 1 0 12 29-107 -78 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Utveckling B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-16 13:00 242302003 Sundsvalls IBF F05/06 Orange - Moälvens IBK F06 16 - 0 Markus Helsing, Johanna Backlund Höglunda
2021-12-18 15:30 242302001 Jäbo IK F06 - IBK Härnösand Dam 4 - 2 Nova Dahlbäck, Maja Högdahl Nolaskolan
2021-12-22 20:00 242302004 Örnsköldsvik IBK F06 Röd - G/K IBS F07 2 - 3 Tindra Edlund, Maria Dahlin Skyttis Arena
2021-10-23 242302008 Timrå IBC Flickor 06-07 - G/K IBS F07 5 - 5 Timrå Sporthall
2021-10-30 242302007 Jäbo IK F06 - Moälvens IBK F06 4 - 4 Skyttis Arena
2021-11-13 10:30 242302011 Sundsvalls IBF F05/06 Orange - G/K IBS F07 6 - 6 Edvin Lindelöf, Mattias Karlsson Höglunda
2021-11-13 12:00 242302010 Timrå IBC Flickor 06-07 - IBK Härnösand Dam 5 - 5 Fredrik Pålsson, Kent Jansson Timrå Sporthall
2021-11-14 10:30 242302012 Örnsköldsvik IBK F06 Röd - Moälvens IBK F06 8 - 3 Mikael Körning, Göran Norberg Skyttis Arena
2021-11-20 242302014 IBK Härnösand Dam - Örnsköldsvik IBK F06 Röd 4 - 3 Öbacka SC
2021-11-20 242302015 G/K IBS F07 - Jäbo IK F06 2 - 2 Skyttis Arena
2021-11-20 242302016 Moälvens IBK F06 - Timrå IBC Flickor 06-07 2 - 4
2021-11-20 242302021 Jäbo IK F06 - Timrå IBC Flickor 06-07 2 - 5 Skyttis Arena
2021-12-04 12:30 242302017 Sundsvalls IBF F05/06 Orange - Jäbo IK F06 9 - 8 Teodor Lundgren, Casper Sjödin Höglunda
2021-12-04 12:30 242302019 Moälvens IBK F06 - IBK Härnösand Dam 3 - 13 Maja Högdahl, Boo Hydling Skyttis Arena
2022-04-03 17:30 242302018 Timrå IBC Flickor 06-07 - Örnsköldsvik IBK F06 Röd 2 - 6 Tony Lööf, Kent Jansson Timrå Sporthall
2021-12-11 242302022 G/K IBS F07 - Moälvens IBK F06 8 - 3 Skyttis Arena
2021-12-11 242302024 Örnsköldsvik IBK F06 Röd - Sundsvalls IBF F05/06 Orange 1 - 10
2022-04-06 242302033 IBK Härnösand Dam - Sundsvalls IBF F05/06 Orange 4 - 7 Öbacka SC
2021-12-18 242302044 Timrå IBC Flickor 06-07 - Moälvens IBK F06 6 - 2 Timrå Sporthall
2022-01-07 17:30 242302025 Örnsköldsvik IBK F06 Röd - Jäbo IK F06 5 - 2 Christer Nensén, Mikael Körning Skyttis Arena
2022-01-08 16:30 242302026 Sundsvalls IBF F05/06 Orange - Timrå IBC Flickor 06-07 9 - 4 Johanna Backlund, Josephine Eriksson Höglunda
2022-03-02 19:45 242302028 G/K IBS F07 - IBK Härnösand Dam 11 - 3 Johan Nyberg, Ivica Matanovic Örnsköldsviks Sporthall
2022-01-15 12:00 242302029 IBK Härnösand Dam - Jäbo IK F06 7 - 6 My Sahlen, Maria Dahlin Öbacka SC
2022-01-15 15:00 242302031 Moälvens IBK F06 - Sundsvalls IBF F05/06 Orange 4 - 9 Ella Indevall, Matilda Öhlén Örnsköldsviks Sporthall
2022-03-25 17:15 242302032 G/K IBS F07 - Örnsköldsvik IBK F06 Röd 5 - 6 Tindra Edlund, Maria Dahlin Skyttis Arena
2022-01-29 242302035 Moälvens IBK F06 - Jäbo IK F06 1 - 3
2022-02-11 19:30 242302038 IBK Härnösand Dam - Timrå IBC Flickor 06-07 5 - 5 Maria Dahlin, Christer Nensén Öbacka SC
2022-02-12 10:30 242302040 Moälvens IBK F06 - Örnsköldsvik IBK F06 Röd 3 - 11 Isac Rönkä, Mikael Körning Skyttis Arena
2022-02-12 15:00 242302039 G/K IBS F07 - Sundsvalls IBF F05/06 Orange 5 - 5 Peder Lövdahl, Mikael Körning Örnsköldsviks Sporthall
2022-02-19 242302042 Örnsköldsvik IBK F06 Röd - IBK Härnösand Dam 5 - 5
2022-02-19 242302043 Jäbo IK F06 - G/K IBS F07 0 - 6 Skyttis Arena
2022-03-05 12:00 242302047 IBK Härnösand Dam - Moälvens IBK F06 9 - 5 Christer Nensén, Peter Näslund Öbacka SC
2022-03-05 14:00 242302046 Örnsköldsvik IBK F06 Röd - Timrå IBC Flickor 06-07 4 - 6 Maria Dahlin, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2022-03-05 16:30 242302045 Jäbo IK F06 - Sundsvalls IBF F05/06 Orange 2 - 9 Johan Nyberg, Maria Dahlin Skyttis Arena
2022-03-06 242302052 Sundsvalls IBF F05/06 Orange - Örnsköldsvik IBK F06 Röd 2 - 7
2022-03-18 242302049 Timrå IBC Flickor 06-07 - Jäbo IK F06 4 - 2 Timrå Sporthall
2022-03-19 242302050 Moälvens IBK F06 - G/K IBS F07 1 - 3
2022-02-20 242302005 Sundsvalls IBF F05/06 Orange - IBK Härnösand Dam 8 - 3
2022-02-25 19:30 242302054 Timrå IBC Flickor 06-07 - Sundsvalls IBF F05/06 Orange 4 - 1 Pierre Björklund, Kent Jansson Timrå Sporthall
2022-03-27 242302036 G/K IBS F07 - Timrå IBC Flickor 06-07 6 - 1 Skyttis Arena
2022-04-02 11:30 242302053 Jäbo IK F06 - Örnsköldsvik IBK F06 Röd 3 - 6 Peder Lövdahl, Mikael Körning Skyttis Arena
2022-04-02 13:00 242302056 IBK Härnösand Dam - G/K IBS F07 5 - 9 Peter Näslund, Johan Nyberg Öbacka SC
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sundsvalls IBF F05/ 06 Orange 12 8 2 2 91-48 43 26
2. G/ K IBS F07 12 7 4 1 69-39 30 25
3. Örnsköldsvik IBK F06 Röd 12 7 1 4 64-48 16 22
4. Timrå IBC Flickor 06-07 12 6 3 3 51-49 2 21
5. IBK Härnösand Dam 12 4 3 5 65-71 -6 15
6. Jäbo IK F06 12 2 2 8 38-60 -22 8
7. Moälvens IBK F06 12 0 1 11 31-94 -63 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis