Pantamera Pojkar Division 2 (2021/22)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Division 2 A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-17 11:00 248021004 Sundsvall City IBC U P-08 Svart/S-vall IBF - Gullänget-Kroksta IBS P07 1 - 4 Josephine Eriksson, Johanna Backlund Höglunda
2021-10-17 11:30 248021003 Sundsvall FBC U P08 Vit - IBK Härnösand P06-07 4 - 7 Fredrik Pålsson, Robin Palander Sundsvalls Sporthall-A
2021-10-17 13:00 248021009 Sundsvall FBC Ungdom P07 - Sundsvall GBK P07 7 - 8 Robin Palander, Fredrik Pålsson Sundsvalls Sporthall-A
2021-10-17 15:30 248021011 Sundsvall FBC U P08 Vit - Gullänget-Kroksta IBS P07 6 - 3 Yngwe Lindström, Peterson Lugero Höglunda
2021-10-23 12:00 248021008 FBC Lo P06-08 - Sundsvall City IBC U P-08 Svart/S-vall IBF 3 - 4 Johan Nyberg, Peter Näslund Bollstahallen
2021-10-23 16:00 248021007 Sundsvall GBK P07 - Sundsvall FBC U P08 Vit 4 - 7 Josephine Eriksson, Edvin Lindelöf Höglunda
2021-11-14 15:30 248021005 IBK Härnösand P06-07 - Moälvens IBK P07 5 - 5 Zimon Bajen Bjuhr, Johan Nyberg Öbacka SC
2021-10-30 12:30 248021001 Moälvens IBK P07 - Sundsvall GBK P07 7 - 2 My Sahlen, Tindra Edlund Skyttis Arena
2021-10-30 12:30 248021012 Sundsvall City IBC U P-08 Svart/S-vall IBF - IBK Härnösand P06-07 6 - 9 Casper Sjödin, Teodor Lundgren Höglunda
2021-10-30 12:30 248021018 Gullänget-Kroksta IBS P07 - FBC Lo P06-08 8 - 1 Johan Nyberg, Zimon Bajen Bjuhr Örnsköldsviks Sporthall
2021-10-30 16:00 248021010 Moälvens IBK P07 - FBC Lo P06-08 9 - 3 Christer Nensén, Zimon Bajen Bjuhr Örnsköldsviks Sporthall
2021-10-30 16:00 248021053 Gullänget-Kroksta IBS P07 - Sundsvall GBK P07 2 - 3 Johan Nyberg, Peter Näslund Skyttis Arena
2021-11-20 248021015 Sundsvall City IBC U P-08 Svart/S-vall IBF - Sundsvall GBK P07 Inst. Höglunda
2021-11-20 10:30 248021002 Sundsvall FBC Ungdom P07 - FBC Lo P06-08 6 - 7 Josephine Eriksson, Edvin Lindelöf Hagahallen
2021-11-20 13:30 248021013 Sundsvall FBC Ungdom P07 - IBK Härnösand P06-07 1 - 4 Tony Lööf, Mattias Karlsson Hagahallen
2021-11-20 15:00 248021016 Sundsvall FBC U P08 Vit - FBC Lo P06-08 6 - 4 Tony Lööf, Mattias Karlsson Hagahallen
2021-11-20 16:00 248021014 Moälvens IBK P07 - Gullänget-Kroksta IBS P07 4 - 4 Maria Dahlin, My Sahlen Höglandshallen Örnsköldsvik
2021-11-27 11:30 248021017 Sundsvall GBK P07 - IBK Härnösand P06-07 3 - 7 Teodor Lundgren, Casper Sjödin Höglunda
2021-11-27 12:00 248021039 Gullänget-Kroksta IBS P07 - Sundsvall FBC U P08 Vit 5 - 2 Peter Näslund, Tindra Edlund Nolaskolan
2021-11-27 15:30 248021019 Moälvens IBK P07 - Sundsvall FBC U P08 Vit 7 - 3 My Sahlen, Tindra Edlund Nolaskolan
2021-11-27 16:30 248021020 Sundsvall City IBC U P-08 Svart/S-vall IBF - Sundsvall FBC Ungdom P07 2 - 4 Teodor Lundgren, Casper Sjödin Höglunda
2021-12-11 10:00 248021006 Gullänget-Kroksta IBS P07 - Sundsvall FBC Ungdom P07 7 - 5 Zimon Bajen Bjuhr, Isac Rönkä Nolaskolan
2021-12-11 11:30 248021028 Moälvens IBK P07 - Sundsvall City IBC U P-08 Svart/S-vall IBF 10 - 1 Johan Nyberg, Isac Rönkä Nolaskolan
2021-12-11 14:30 248021023 Moälvens IBK P07 - Sundsvall FBC Ungdom P07 5 - 2 Tindra Edlund, Isac Rönkä Nolaskolan
2021-12-11 16:00 248021032 Gullänget-Kroksta IBS P07 - Sundsvall City IBC U P-08 Svart/S-vall IBF 8 - 1 Johan Nyberg, Zimon Bajen Bjuhr Nolaskolan
2021-12-17 19:30 248021022 Sundsvall City IBC U P-08 Svart/S-vall IBF - Sundsvall FBC U P08 Vit 0 - 4 Fredrik Pålsson, Pierre Björklund Höglunda
2021-12-18 10:30 248021027 Sundsvall FBC Ungdom P07 - Sundsvall FBC U P08 Vit 5 - 13 Casper Sjödin, Teodor Lundgren Hagahallen
2021-12-18 12:00 248021025 Sundsvall GBK P07 - Gullänget-Kroksta IBS P07 3 - 2 Teodor Lundgren, Casper Sjödin Hagahallen
2021-12-18 14:30 248021034 Sundsvall FBC Ungdom P07 - Gullänget-Kroksta IBS P07 2 - 5 Fredrik Pålsson, Roger Lundbäck Höglunda
2021-12-18 16:00 248021026 FBC Lo P06-08 - IBK Härnösand P06-07 7 - 6 Markus Helsing, Maria Dahlin Bollstahallen
2022-01-22 13:00 248021029 Sundsvall GBK P07 - Moälvens IBK P07 1 - 2 Pierre Björklund, Per Pålsson Höglunda
2022-01-22 17:30 248021047 Sundsvall FBC U P08 Vit - Moälvens IBK P07 Inst. Höglunda
2022-03-20 15:00 248021030 FBC Lo P06-08 - Sundsvall FBC Ungdom P07 6 - 2 Göran Norberg, Peter Näslund Bollstahallen
2022-03-20 16:00 248021031 IBK Härnösand P06-07 - Sundsvall FBC U P08 Vit 10 - 4 Mattias Karlsson, Tony Lööf Öbacka SC
2022-01-30 10:30 248021035 Sundsvall FBC U P08 Vit - Sundsvall GBK P07 1 - 8 Mattias Karlsson, Tony Lööf Skönsbergshallen
2022-01-30 11:00 248021036 Sundsvall City IBC U P-08 Svart/S-vall IBF - FBC Lo P06-08 Inst. Höglunda
2022-01-30 11:30 248021024 Gullänget-Kroksta IBS P07 - IBK Härnösand P06-07 2 - 7 Johan Nyberg, Tindra Edlund Skyttis Arena
2022-01-30 14:30 248021033 Moälvens IBK P07 - IBK Härnösand P06-07 3 - 6 Peder Lövdahl, Mikael Körning Nolaskolan
2022-03-27 18:30 248021021 Sundsvall GBK P07 - FBC Lo P06-08 7 - 9 Roger Lundbäck, Pierre Björklund Skönsbergshallen
2022-02-05 10:30 248021040 IBK Härnösand P06-07 - Sundsvall City IBC U P-08 Svart/S-vall IBF 9 - 2 Zimon Bajen Bjuhr, Christer Nensén Öbacka SC
2022-02-05 12:00 248021038 FBC Lo P06-08 - Moälvens IBK P07 6 - 5 Mikael Körning, Peder Lövdahl Bollstahallen
2022-02-05 13:00 248021037 Sundsvall GBK P07 - Sundsvall FBC Ungdom P07 3 - 4 Mattias Karlsson, Pierre Björklund Höglunda
2022-02-18 19:30 248021043 Sundsvall GBK P07 - Sundsvall City IBC U P-08 Svart/S-vall IBF 11 - 7 Kent Jansson, Tony Lööf Höglunda
2022-02-19 12:00 248021044 FBC Lo P06-08 - Sundsvall FBC U P08 Vit 3 - 11 Mikael Körning, Johan Nyberg Bollstahallen
2022-02-19 14:30 248021042 Gullänget-Kroksta IBS P07 - Moälvens IBK P07 3 - 9 Maja Högdahl, Nova Dahlbäck Örnsköldsviks Sporthall
2022-02-19 15:30 248021041 IBK Härnösand P06-07 - Sundsvall FBC Ungdom P07 7 - 3 Edvin Lindelöf, Göran Norberg Öbacka SC
2022-02-26 10:00 248021046 FBC Lo P06-08 - Gullänget-Kroksta IBS P07 6 - 3 Maria Dahlin, Tindra Edlund Bollstahallen
2022-02-26 12:00 248021045 IBK Härnösand P06-07 - Sundsvall GBK P07 4 - 4 Göran Norberg, Isac Rönkä Öbacka SC
2022-02-26 12:30 248021048 Sundsvall FBC Ungdom P07 - Sundsvall City IBC U P-08 Svart/S-vall IBF 7 - 2 Fredrik Pålsson, Mattias Karlsson Höglunda
2022-03-19 12:00 248021049 FBC Lo P06-08 - Sundsvall GBK P07 8 - 6 Maria Dahlin, Göran Norberg Bollstahallen
2022-03-19 12:30 248021050 Sundsvall FBC U P08 Vit - Sundsvall City IBC U P-08 Svart/S-vall IBF 6 - 8 Tony Lööf, Thomas Eriksson Skönsbergshallen
2022-03-19 12:30 248021052 IBK Härnösand P06-07 - Gullänget-Kroksta IBS P07 8 - 3 Christer Nensén, Zimon Bajen Bjuhr Öbacka SC
2022-03-27 10:30 248021056 Sundsvall City IBC U P-08 Svart/S-vall IBF - Moälvens IBK P07 2 - 9 Tony Lööf, Mattias Karlsson Hagahallen
2022-03-27 14:30 248021054 IBK Härnösand P06-07 - FBC Lo P06-08 4 - 1 Tony Lööf, Isac Rönkä Öbacka SC
2022-03-27 16:00 248021051 Sundsvall FBC Ungdom P07 - Moälvens IBK P07 3 - 4 Casper Sjödin, Teodor Lundgren Hagahallen
2022-03-28 19:30 248021055 Sundsvall FBC U P08 Vit - Sundsvall FBC Ungdom P07 14 - 4 Casper Sjödin, Kent Jansson Vibacke Alnö Sundsvall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Härnösand P06-07 14 11 2 1 93-48 45 35
2. Moälvens IBK P07 13 9 2 2 79-41 38 29
3. Sundsvall FBC U P08 Vit 13 7 0 6 81-68 13 21
4. FBC Lo P06-08 13 7 0 6 64-77 -13 21
5. Gullänget-Kroksta IBS P07 14 6 1 7 59-58 1 19
6. Sundsvall GBK P07 13 5 1 7 63-67 -4 16
7. Sundsvall FBC Ungdom P07 14 3 0 11 55-87 -32 9
8. Sundsvall City IBC U P-08 Svart/ S-vall IBF 12 2 0 10 36-84 -48 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Division 2 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-16 16:00 248022002 FBC Lo P06-08 - IBK Härnösand P08 4 - 3 Zimon Bajen Bjuhr, Christer Nensén Bollstahallen
2021-10-16 18:00 248022001 Sundsvall GBK P07 - Vattjoms IK P-07 5 - 2 Johanna Backlund, Markus Helsing Höglunda
2021-10-29 18:30 248022003 Timrå IBC P08 - Sundsvall FBC U P08 Vit 6 - 5 Mattias Karlsson, Casper Sjödin Timrå Sporthall
2021-10-23 248022007 Sundsvall GBK P07 - Sundsvall FBC U P08 Vit 4 - 7
2021-10-23 248022008 FBC Lo P06-08 - Sundsvall City IBC U P-08 Svart/S-vall IBF 3 - 4 Bollstahallen
2021-10-24 248022005 Timrå IBC P08 - Vattjoms IK P-07 8 - 1 Timrå Sporthall
2021-11-14 10:30 248022011 Timrå IBC P08 - Sundsvall City IBC U P-08 Svart/S-vall IBF 4 - 3 Robin Palander, Peter Palander Timrå Sporthall
2021-11-14 12:00 248022009 Sundsvall GBK P07 - IBK Härnösand P08 7 - 4 Teodor Lundgren, Casper Sjödin Skönsbergshallen
2021-11-14 12:00 248022010 FBC Lo P06-08 - Vattjoms IK P-07 9 - 1 Zimon Bajen Bjuhr, Johan Nyberg Bollstahallen
2021-11-20 248022015 Sundsvall City IBC U P-08 Svart/S-vall IBF - Sundsvall GBK P07 Inst.
2021-11-20 248022016 Sundsvall FBC U P08 Vit - FBC Lo P06-08 6 - 4
2021-11-21 248022013 IBK Härnösand P08 - Timrå IBC P08 5 - 6
2021-12-05 13:00 248022020 IBK Härnösand P08 - Sundsvall City IBC U P-08 Svart/S-vall IBF 6 - 3 Johan Nyberg, Håkan Berglund Landgrenshallen
2021-12-05 13:30 248022017 Timrå IBC P08 - Sundsvall GBK P07 4 - 8 Peter Palander, Robin Palander Timrå Sporthall
2021-12-05 17:00 248022019 Sundsvall FBC U P08 Vit - Vattjoms IK P-07 16 - 2 Casper Sjödin, Teodor Lundgren Sundsvalls Sporthall-A
2021-12-12 248022023 Vattjoms IK P-07 - IBK Härnösand P08 5 - 15 Matfors Sporthall
2021-12-17 248022022 Sundsvall City IBC U P-08 Svart/S-vall IBF - Sundsvall FBC U P08 Vit 0 - 4
2022-01-09 12:30 248022027 Sundsvall FBC U P08 Vit - IBK Härnösand P08 4 - 2 Pierre Björklund, Tony Lööf Sundsvalls Sporthall-A
2022-01-09 12:30 248022028 Sundsvall City IBC U P-08 Svart/S-vall IBF - Vattjoms IK P-07 4 - 0 Josephine Eriksson, Johanna Backlund Höglunda
2022-01-16 11:00 248022031 Sundsvall FBC U P08 Vit - Timrå IBC P08 21 - 1 Kent Jansson, Mattias Karlsson Sundsvalls Sporthall-A
2022-01-16 13:30 248022030 IBK Härnösand P08 - FBC Lo P06-08 2 - 6 Johan Nyberg, Zimon Bajen Bjuhr Öbacka SC
2022-01-16 14:00 248022029 Vattjoms IK P-07 - Sundsvall GBK P07 3 - 7 Tony Lööf, Fredrik Pålsson Matfors Sporthall
2022-01-29 248022033 Vattjoms IK P-07 - Timrå IBC P08 7 - 1 Matfors Sporthall
2022-01-30 248022035 Sundsvall FBC U P08 Vit - Sundsvall GBK P07 1 - 8
2022-01-30 248022036 Sundsvall City IBC U P-08 Svart/S-vall IBF - FBC Lo P06-08 Inst.
2022-03-27 248022021 Sundsvall GBK P07 - FBC Lo P06-08 7 - 9
2022-02-12 16:30 248022039 Sundsvall City IBC U P-08 Svart/S-vall IBF - Timrå IBC P08 0 - 5 Tony Lööf, Mattias Karlsson Höglunda
2022-02-13 13:30 248022037 IBK Härnösand P08 - Sundsvall GBK P07 2 - 2 Christer Nensén, Isac Rönkä Öbacka SC
2022-02-19 248022043 Sundsvall GBK P07 - Sundsvall City IBC U P-08 Svart/S-vall IBF 11 - 7
2022-02-19 248022044 FBC Lo P06-08 - Sundsvall FBC U P08 Vit 3 - 11 Bollstahallen
2022-02-20 248022041 Timrå IBC P08 - IBK Härnösand P08 1 - 4 Timrå Sporthall
2022-02-27 11:00 248022038 Vattjoms IK P-07 - FBC Lo P06-08 4 - 5 William Bergman, Kent Jansson Matfors Sporthall
2022-02-27 16:00 248022026 Timrå IBC P08 - FBC Lo P06-08 4 - 4 Roger Lundbäck, Edvin Lindelöf Timrå Sporthall
2022-02-27 16:00 248022048 Sundsvall City IBC U P-08 Svart/S-vall IBF - IBK Härnösand P08 2 - 4 Casper Sjödin, Jakob Lindqvist Höglunda
2022-03-04 18:00 248022047 Vattjoms IK P-07 - Sundsvall FBC U P08 Vit 5 - 6 Jan Öberg, Thomas Eriksson Matfors Sporthall
2022-03-15 19:30 248022045 Sundsvall GBK P07 - Timrå IBC P08 2 - 5 Pierre Björklund, Tony Lööf Höglunda
2022-03-19 248022049 FBC Lo P06-08 - Sundsvall GBK P07 8 - 6 Bollstahallen
2022-03-19 248022050 Sundsvall FBC U P08 Vit - Sundsvall City IBC U P-08 Svart/S-vall IBF 6 - 8
2022-03-20 248022051 IBK Härnösand P08 - Vattjoms IK P-07 5 - 1 Öbacka SC
2022-04-03 10:30 248022055 IBK Härnösand P08 - Sundsvall FBC U P08 Vit 2 - 4 Zimon Bajen Bjuhr, Håkan Berglund Öbacka SC
2022-04-03 12:00 248022054 FBC Lo P06-08 - Timrå IBC P08 10 - 7 Tindra Edlund, Maria Dahlin Bollstahallen
2022-04-03 14:00 248022056 Vattjoms IK P-07 - Sundsvall City IBC U P-08 Svart/S-vall IBF 3 - 5 Pierre Björklund, Per Pålsson Matfors Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sundsvall FBC U P08 Vit 12 9 0 3 91-45 46 27
2. FBC Lo P06-08 11 7 1 3 65-55 10 22
3. Sundsvall GBK P07 11 6 1 4 67-52 15 19
4. Timrå IBC P08 12 6 1 5 52-70 -18 19
5. IBK Härnösand P08 12 5 1 6 54-45 9 16
6. Sundsvall City IBC U P-08 Svart/ S-vall IBF 10 4 0 6 36-46 -10 12
7. Vattjoms IK P-07 12 1 0 11 34-86 -52 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis