Herr 2 VIBF/ÖLIBF (2021/22)

Gruppspel
Herr 2 VIBF/ÖLIBF
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-01 19:00 211000003 Tillberga IK Roosters - Sala Silverstaden IBK H2 6 - 7 Lars Flink, Tobias Söderberg Tillberga Sporthall
2021-10-01 19:30 211000002 WSK Lindesberg H2 - IBF Örebro Ung H2 9 - 2 Lars Fridell, Micael Svensson Lindbacka Sporthall
2021-10-02 15:00 211000004 IBK Hallsta H2 - Per-Ols IBF H2 6 - 9 Mårten Hanold, Andreas Larsson Nibblehallen
2021-10-02 15:00 211000005 IFK Arboga H2 - IBK Köping H2 2 - 5 Dan Barthlen, Daniel Östling Vasahallen
2021-10-03 16:00 211000001 Västerås IBS Ungdom H2 - Skälby IBK Ung H2 5 - 6 Jonas Langgren, Michael Rosén Mälarenergi Arena A
2021-10-09 13:00 211000008 Kungsörs IBK H2 - IBK Hallsta H2 5 - 5 e.förl. Mohamed Abdirisak, Fernando Rocabado Sporthallen Kungsör A
2021-10-10 13:30 211000012 Per-Ols IBF H2 - WSK Lindesberg H2 8 - 7 Dan Barthlen, Mårten Hanold Fagerstahallen
2021-10-10 14:00 211000007 IBK Köping H2 - Tillberga IK Roosters 8 - 2 Michael Rosén, Jonas Langgren Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2021-10-10 15:30 211000009 Skälby IBK Ung H2 - IFK Arboga H2 6 - 9 Lars Flink, Tobias Söderberg Mälarenergi Arena B
2021-10-10 16:00 211000011 Sala Silverstaden IBK H2 - Västerås IBS Ungdom H2 9 - 1 Jimmy Lindell, Fernando Rocabado Sala Idrottshall
2021-10-15 20:00 211000015 IBF Örebro Ung H2 - IFK Arboga H2 2 - 12 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Idrottshuset, Örebro Plan 1
2021-10-16 13:00 211000014 IBK Köping H2 - IBK Hallsta H2 8 - 4 Lars Flink, Tobias Söderberg Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2021-10-16 16:00 211000013 Kungsörs IBK H2 - Tillberga IK Roosters 7 - 6 Dan Barthlen, Mårten Hanold Sporthallen Kungsör A
2021-10-17 16:00 211000018 Sala Silverstaden IBK H2 - WSK Lindesberg H2 6 - 5 Mohamed Abdirisak, Fernando Rocabado Sala Idrottshall
2021-12-17 19:00 211000017 Per-Ols IBF H2 - Västerås IBS Ungdom H2 Fagerstahallen
2021-10-22 19:00 211000021 Tillberga IK Roosters - Skälby IBK Ung H2 5 - 6 Dan Barthlen, Daniel Östling Tillberga Sporthall
2021-10-22 19:00 211000022 IBK Hallsta H2 - IBF Örebro Ung H2 11 - 5 Lars Flink, Tobias Söderberg Nibblehallen
2021-10-22 19:30 211000020 WSK Lindesberg H2 - Kungsörs IBK H2 11 - 8 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Lindbacka Sporthall
2021-10-23 14:30 211000023 IFK Arboga H2 - Sala Silverstaden IBK H2 6 - 5 Mårten Hanold, Andreas Larsson Vasahallen
2021-10-23 19:00 211000019 Västerås IBS Ungdom H2 - IBK Köping H2 6 - 6 e.förl. Mohamed Abdirisak, Fernando Rocabado Mälarenergi Arena A
2021-10-27 19:00 211000027 IBK Hallsta H2 - Skälby IBK Ung H2 4 - 3 Dan Barthlen, Daniel Östling Nibblehallen
2021-10-27 19:30 211000026 Västerås IBS Ungdom H2 - Kungsörs IBK H2 9 - 10 Fernando Rocabado, Mohamed Abdirisak Mälarenergi Arena A
2021-10-28 19:30 211000025 WSK Lindesberg H2 - IBK Köping H2 10 - 7 Henrik Zegelsson, Robert Forslind Lovrencic Lindbacka Sporthall
2021-10-28 19:30 211000028 Tillberga IK Roosters - IBF Örebro Ung H2 8 - 5 Dan Barthlen, Daniel Östling Tillberga Sporthall
2021-11-02 20:00 211000030 IFK Arboga H2 - Per-Ols IBF H2 7 - 5 Lars Flink, Tobias Söderberg Vasahallen
2021-11-05 20:00 211000031 IBF Örebro Ung H2 - Västerås IBS Ungdom H2 2 - 10 Berndt Swärd, Tomas Persson Idrottshuset, Örebro Plan 1
2021-11-06 16:00 211000035 Kungsörs IBK H2 - IFK Arboga H2 4 - 9 Mohamed Abdirisak, Fernando Rocabado Sporthallen Kungsör A
2021-11-07 13:00 211000032 Skälby IBK Ung H2 - WSK Lindesberg H2 6 - 8 Dan Barthlen, Daniel Östling Mälarenergi Arena A
2021-11-07 13:30 211000033 Per-Ols IBF H2 - Tillberga IK Roosters 12 - 7 Mårten Hanold, Andreas Larsson Fagerstahallen
2021-11-07 16:00 211000034 Sala Silverstaden IBK H2 - IBK Hallsta H2 6 - 5 e.förl. Lars Flink, Tobias Söderberg Sala Idrottshall
2021-11-13 13:00 211000040 IBK Köping H2 - Sala Silverstaden IBK H2 9 - 6 Lars Flink, Tobias Söderberg Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2021-11-13 13:30 211000042 Per-Ols IBF H2 - IBF Örebro Ung H2 12 - 5 Jonas Langgren, Michael Rosén Fagerstahallen
2021-11-13 14:30 211000038 IFK Arboga H2 - IBK Hallsta H2 12 - 3 Mohamed Abdirisak, Fernando Rocabado Vasahallen
2021-11-13 15:00 211000037 Tillberga IK Roosters - Västerås IBS Ungdom H2 7 - 6 Dan Barthlen, Andreas Larsson Tillberga Sporthall
2021-11-14 13:00 211000041 Skälby IBK Ung H2 - Kungsörs IBK H2 17 - 5 Dan Barthlen, Daniel Östling Mälarenergi Arena A
2021-11-19 20:00 211000047 IBF Örebro Ung H2 - IBK Köping H2 1 - 7 Oscar Söljén, Lars Fridell Idrottshuset, Örebro Plan 1
2021-11-20 16:00 211000043 IBK Hallsta H2 - WSK Lindesberg H2 6 - 9 Dan Barthlen, Daniel Östling Nibblehallen
2021-11-20 16:00 211000046 Kungsörs IBK H2 - Per-Ols IBF H2 7 - 8 Mohamed Abdirisak, Fernando Rocabado Sporthallen Kungsör A
2021-11-20 16:30 211000045 Västerås IBS Ungdom H2 - IFK Arboga H2 5 - 9 Mårten Hanold, Lars Flink Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2021-11-21 16:00 211000048 Sala Silverstaden IBK H2 - Skälby IBK Ung H2 8 - 4 Lars Flink, Tobias Söderberg Sala Idrottshall
2021-11-26 19:30 211000050 WSK Lindesberg H2 - Västerås IBS Ungdom H2 7 - 5 Lars Fridell, Tomas Persson Lindbacka Sporthall
2021-11-27 11:30 211000054 Kungsörs IBK H2 - IBF Örebro Ung H2 4 - 3 Thomas Kallin, Jimmy Lindell Sporthallen Kungsör A
2021-11-27 13:30   Uppskj. 211000053 Per-Ols IBF H2 - Sala Silverstaden IBK H2 Uppskj. Fagerstahallen
2021-11-27 14:30 211000049 IFK Arboga H2 - Tillberga IK Roosters 5 - 6 Mohamed Abdirisak, Fernando Rocabado Vasahallen
2021-11-28 13:00 211000052 Skälby IBK Ung H2 - IBK Köping H2 9 - 8 e.förl. Lars Flink, Tobias Söderberg Mälarenergi Arena A
2021-11-28 16:00 211000057 Västerås IBS Ungdom H2 - IBK Hallsta H2 5 - 14 Jonas Langgren, Michael Rosén Mälarenergi Arena A
2021-12-03 19:00 211000055 Tillberga IK Roosters - WSK Lindesberg H2 7 - 11 Dan Barthlen, Lars Flink Tillberga Sporthall
2021-12-04 15:00 211000058 IBK Köping H2 - Per-Ols IBF H2 Mårten Hanold, Dan Barthlen Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2021-12-05 16:00 211000060 Sala Silverstaden IBK H2 - Kungsörs IBK H2 Mårten Hanold, Andreas Larsson Sala Idrottshall
2021-12-08 19:00 211000059 Skälby IBK Ung H2 - IBF Örebro Ung H2 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2021-12-10 19:00 211000061 IBK Hallsta H2 - Tillberga IK Roosters Mohamed Abdirisak, Fernando Rocabado Nibblehallen
2021-12-10 19:30 211000062 WSK Lindesberg H2 - IFK Arboga H2 Tomas Persson, Micael Svensson Lindbacka Sporthall
2021-12-10 20:00 211000066 IBF Örebro Ung H2 - Sala Silverstaden IBK H2 Berndt Swärd Idrottshuset, Örebro Plan 1
2021-12-11 16:00 211000064 Kungsörs IBK H2 - IBK Köping H2 Dan Barthlen, Daniel Östling Sporthallen Kungsör A
2021-12-12 13:30 211000065 Per-Ols IBF H2 - Skälby IBK Ung H2 Mohamed Abdirisak, Fernando Rocabado Fagerstahallen
2022-01-07 19:30 211000067 Skälby IBK Ung H2 - Västerås IBS Ungdom H2 Mälarenergi Arena A
2022-01-07 20:00 211000068 IBF Örebro Ung H2 - WSK Lindesberg H2 Idrottshuset, Örebro Plan 1
2022-01-08 13:00 211000071 IBK Köping H2 - IFK Arboga H2 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-01-08 13:30 211000070 Per-Ols IBF H2 - IBK Hallsta H2 Fagerstahallen
2022-01-09 16:00 211000069 Sala Silverstaden IBK H2 - Tillberga IK Roosters Sala Idrottshall
2022-01-14 19:30 211000078 WSK Lindesberg H2 - Per-Ols IBF H2 Lindbacka Sporthall
2022-01-14 20:00 211000073 Tillberga IK Roosters - IBK Köping H2 Tillberga Sporthall
2022-01-15 16:00 211000074 IBK Hallsta H2 - Kungsörs IBK H2 Nibblehallen
2022-01-15 16:00 211000075 IFK Arboga H2 - Skälby IBK Ung H2 Vasahallen
2022-01-15 16:00 211000077 Västerås IBS Ungdom H2 - Sala Silverstaden IBK H2 Mälarenergi Arena A
2022-01-22 14:45 211000081 IFK Arboga H2 - IBF Örebro Ung H2 Vasahallen
2022-01-22 15:00 211000079 Tillberga IK Roosters - Kungsörs IBK H2 Tillberga Sporthall
2022-01-22 15:30 211000080 IBK Hallsta H2 - IBK Köping H2 Nibblehallen
2022-01-22 16:00 211000084 WSK Lindesberg H2 - Sala Silverstaden IBK H2 Lindbacka Sporthall
2022-01-23 19:00 211000083 Västerås IBS Ungdom H2 - Per-Ols IBF H2 Mälarenergi Arena A
2022-01-28 20:00 211000088 IBF Örebro Ung H2 - IBK Hallsta H2 Idrottshuset, Örebro Plan 1
2022-01-29 13:00 211000086 Kungsörs IBK H2 - WSK Lindesberg H2 Sporthallen Kungsör A
2022-01-29 15:00 211000085 IBK Köping H2 - Västerås IBS Ungdom H2 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-01-30 16:00 211000087 Skälby IBK Ung H2 - Tillberga IK Roosters Mälarenergi Arena A
2022-01-30 16:00 211000089 Sala Silverstaden IBK H2 - IFK Arboga H2 Sala Idrottshall
2022-02-04 20:00 211000094 IBF Örebro Ung H2 - Tillberga IK Roosters Mellringehallen - Örebro
2022-02-05 13:30 211000096 Per-Ols IBF H2 - IFK Arboga H2 Fagerstahallen
2022-02-05 14:00 211000091 IBK Köping H2 - WSK Lindesberg H2 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-02-05 16:00 211000092 Kungsörs IBK H2 - Västerås IBS Ungdom H2 Sporthallen Kungsör A
2022-02-05 16:00 211000093 Skälby IBK Ung H2 - IBK Hallsta H2 Mälarenergi Arena A
2022-02-11 19:30 211000098 WSK Lindesberg H2 - Skälby IBK Ung H2 Lindbacka Sporthall
2022-02-12 13:00 211000099 Tillberga IK Roosters - Per-Ols IBF H2 Tillberga Sporthall
2022-02-12 15:00 211000101 IFK Arboga H2 - Kungsörs IBK H2 Vasahallen
2022-02-12 15:30 211000100 IBK Hallsta H2 - Sala Silverstaden IBK H2 Nibblehallen
2022-02-12 16:00 211000097 Västerås IBS Ungdom H2 - IBF Örebro Ung H2 Mälarenergi Arena B
2022-02-18 20:00 211000108 IBF Örebro Ung H2 - Per-Ols IBF H2 Idrottshuset, Örebro Plan 1
2022-02-19 15:30 211000104 IBK Hallsta H2 - IFK Arboga H2 Nibblehallen
2022-02-19 16:00 211000107 Kungsörs IBK H2 - Skälby IBK Ung H2 Sporthallen Kungsör A
2022-02-19 19:00 211000103 Västerås IBS Ungdom H2 - Tillberga IK Roosters Mälarenergi Arena A
2022-02-20 16:00 211000106 Sala Silverstaden IBK H2 - IBK Köping H2 Sala Idrottshall
2022-02-25 19:30 211000109 WSK Lindesberg H2 - IBK Hallsta H2 Lindbacka Sporthall
2022-02-26 12:00 211000113 IBK Köping H2 - IBF Örebro Ung H2 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-02-26 13:00 211000114 Skälby IBK Ung H2 - Sala Silverstaden IBK H2 Mälarenergi Arena B
2022-02-26 13:30 211000112 Per-Ols IBF H2 - Kungsörs IBK H2 Fagerstahallen
2022-02-26 17:15 211000111 IFK Arboga H2 - Västerås IBS Ungdom H2 Vasahallen
2022-03-04 20:00 211000120 IBF Örebro Ung H2 - Kungsörs IBK H2 Idrottshuset, Örebro Plan 1
2022-03-05 12:00 211000118 IBK Köping H2 - Skälby IBK Ung H2 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-03-05 14:00 211000115 Tillberga IK Roosters - IFK Arboga H2 Tillberga Sporthall
2022-03-06 16:00 211000116 Västerås IBS Ungdom H2 - WSK Lindesberg H2 Mälarenergi Arena A
2022-03-06 16:00 211000119 Sala Silverstaden IBK H2 - Per-Ols IBF H2 Sala Idrottshall
2022-03-11 19:30 211000121 WSK Lindesberg H2 - Tillberga IK Roosters Lindbacka Sporthall
2022-03-11 20:00 211000125 IBF Örebro Ung H2 - Skälby IBK Ung H2 Idrottshuset, Örebro Plan 1
2022-03-12 13:30 211000124 Per-Ols IBF H2 - IBK Köping H2 Fagerstahallen
2022-03-12 14:00 211000123 IBK Hallsta H2 - Västerås IBS Ungdom H2 Nibblehallen
2022-03-12 16:00 211000126 Kungsörs IBK H2 - Sala Silverstaden IBK H2 Sporthallen Kungsör A
2022-03-19 16:00 211000127 Tillberga IK Roosters - IBK Hallsta H2 Tillberga Sporthall
2022-03-19 16:00 211000128 IFK Arboga H2 - WSK Lindesberg H2 Vasahallen
2022-03-19 16:00 211000130 IBK Köping H2 - Kungsörs IBK H2 Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2022-03-19 16:00 211000131 Skälby IBK Ung H2 - Per-Ols IBF H2 Mälarenergi Arena A
2022-03-19 16:00 211000132 Sala Silverstaden IBK H2 - IBF Örebro Ung H2 Sala Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IFK Arboga H2 9 7 0 (0) 2 71-41 30 21
2. WSK Lindesberg H2 9 7 0 (0) 2 77-55 22 21
3. IBK Köping H2 8 5 2 (0) 1 58-40 18 17
4. Per-Ols IBF H2 6 5 0 (0) 1 54-39 15 15
5. Sala Silverstaden IBK H2 7 4 1 (1) 2 47-36 11 14
6. Skälby IBK Ung H2 8 3 1 (1) 4 57-52 5 11
7. IBK Hallsta H2 9 3 2 (0) 4 58-62 -4 11
8. Kungsörs IBK H2 8 3 1 (0) 4 50-68 -18 10
9. Tillberga IK Roosters 9 3 0 (0) 6 54-67 -13 9
10. Västerås IBS Ungdom H2 9 1 1 (0) 7 52-70 -18 4
11. IBF Örebro Ung H2 8 0 0 (0) 8 25-73 -48 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis