Herrar Division 4 (2021/22)

Gruppspel
Herrar Division 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-16 14:00 070500004 Falkenbergs IBK 2 - Halmstads IBK 4 - 7 Andreas Christiansson, Adam Carlsson Kattegatthallen
2021-10-17 17:00 070500003 Tvååkers IBK - Varla IBK H4 18 - 5 Jonas Söderberg, Marcus Gustafsson Tvååkers Idrottshall
2021-10-22 19:30 070500005 Glommens IF - Åsa IF P 04 4 - 7 Eino Kozan, Andreas Christiansson Glommenhallen
2022-01-23 16:30 070500007 Halmstads IBK - Tvååkers IBK 5 - 10 Eino Kozan, Oscar Brynsäther Halmstad Arena B 1
2021-10-28 20:00 070500011 Tvååkers IBK - Falkenbergs IBK 2 19 - 0 Andreas Christiansson, Eino Kozan Tvååkers Idrottshall
2021-10-30 16:30 070500009 Åsa IF P 04 - Varla IBK H4 14 - 8 Jonas Löfwander, Dennis Jelse Åsa Gårdsskola Idrottshall
2021-11-05 20:00 070500013 Halmstads IBK - Åsa IF P 04 10 - 6 Daniel Stoltz, Eino Kozan Örjanshallen
2021-11-07 12:30 070500015 Varla IBK H4 - Glommens IF 7 - 10 Tobias Sandblom, Mats Lian Lindälvshallen
2021-11-12 19:30 070500020 Glommens IF - Halmstads IBK 6 - 4 Oscar Brynsäther, Jan Svensson Glommenhallen
2021-11-13 16:30 070500017 Åsa IF P 04 - Falkenbergs IBK 2 13 - 3 Christer Arntzen, Mats Lian Åsa Gårdsskola Idrottshall
2021-11-19 20:00 070500023 Halmstads IBK - Varla IBK H4 17 - 3 Kjell-Åke Olsson, Jonas Malmborg Örjanshallen
2021-11-20 15:00 070500021 Tvååkers IBK - Åsa IF P 04 12 - 9 Kent Svensson, Mats Andersson Tvååkers Idrottshall
2021-11-21 19:00 070500022 Falkenbergs IBK 2 - Glommens IF 10 - 7 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Kattegatthallen
2021-11-26 19:30 070500028 Glommens IF - Tvååkers IBK 3 - 9 Dennis Jelse, Thomas Roos Glommenhallen
2022-01-08 13:00 070500027 Varla IBK H4 - Falkenbergs IBK 2 5 - 11 Jonas Löfwander, Dennis Jelse Kungsbacka Sporthall A
2021-12-03 20:00 070500031 Varla IBK H4 - Tvååkers IBK 6 - 4 Jonas Löfwander, Dennis Jelse Lindälvshallen
2021-12-03 20:00 070500032 Halmstads IBK - Falkenbergs IBK 2 13 - 2 Björn Ekberg, Ronny Jensen Örjanshallen
2021-12-11 17:30 070500033 Åsa IF P 04 - Glommens IF 5 - 2 Jonas Löfwander, Dennis Jelse Åsa Gårdsskola Idrottshall
2021-12-17 20:00 070500036 Tvååkers IBK - Falkenbergs IBK 2 15 - 4 Eino Kozan, Kent Svensson Tvååkers Idrottshall
2021-12-16 20:00 070500038 Halmstads IBK - Glommens IF 11 - 0 Jonas Söderberg, Marcus Gustafsson Örjanshallen
2021-12-17 20:15 070500037 Varla IBK H4 - Åsa IF P 04 9 - 10 Jonas Löfwander, Peter Bergstrand Lindälvshallen
2022-01-14 19:30 070500043 Glommens IF - Tvååkers IBK 7 - 12 Jan Svensson, Kim Nielsen Glommenhallen
2022-01-15 16:00 070500041 Åsa IF P 04 - Halmstads IBK 3 - 9 Dennis Jelse, Jonas Löfwander Åsa Gårdsskola Idrottshall
2022-01-16 15:00 070500042 Varla IBK H4 - Falkenbergs IBK 2 10 - 2 Jonas Löfwander, Dennis Jelse Lindälvshallen
2022-01-22 13:30 070500046 Tvååkers IBK - Halmstads IBK 10 - 5 Peter Bergstrand, Mats Lian Tvååkers Idrottshall
2022-03-21 19:30 070500045 Falkenbergs IBK 2 - Åsa IF P 04 10 - 6 Adam Carlsson, Andreas Christiansson Kattegatthallen
2022-01-30 15:00 070500052 Varla IBK H4 - Glommens IF 10 - 5 Tobias Sandblom, Peter Bergstrand Lindälvshallen
2022-02-06 17:30 070500049 Åsa IF P 04 - Tvååkers IBK 7 - 13 Björn Ekberg, Ronny Jensen Åsa Gårdsskola Idrottshall
2022-02-04 19:30 070500055 Glommens IF - Falkenbergs IBK 2 8 - 9 Jacob Johansson, Jan Svensson Glommenhallen
2022-02-19 13:00 070500056 Varla IBK H4 - Halmstads IBK 3 - 7 Marcus Gustafsson, Jonas Söderberg Lindälvshallen
2022-02-12 11:00 070500060 Falkenbergs IBK 2 - Halmstads IBK 3 - 9 Thomas Roos, Jan Svensson Kattegatthallen
2022-02-12 15:00 070500059 Tvååkers IBK - Varla IBK H4 13 - 7 Daniel Stoltz, Andreas Christiansson Tvååkers Idrottshall
2022-02-19 11:00 070500064 Falkenbergs IBK 2 - Tvååkers IBK 4 - 7 Andreas Christiansson, Adam Carlsson Kattegatthallen
2022-03-30 19:30 070500061 Glommens IF - Åsa IF P 04 8 - 14 Dennis Jelse, Thomas Roos Glommenhallen
2022-02-25 19:30 070500066 Glommens IF - Halmstads IBK 1 - 6 Andreas Christiansson, Eino Kozan Glommenhallen
2022-02-26 17:00 070500065 Åsa IF P 04 - Varla IBK H4 3 - 9 Mats Lian, Christer Arntzen Åsa Gårdsskola Idrottshall
2022-03-05 15:30 070500071 Tvååkers IBK - Glommens IF 8 - 2 Jan Svensson, Albin Persson Tvååkers Idrottshall
2022-03-06 15:30 070500069 Halmstads IBK - Åsa IF P 04 10 - 5 Oscar Brynsäther, Andreas Christiansson Örjanshallen
2022-03-06 17:00 070500070 Falkenbergs IBK 2 - Varla IBK H4 4 - 8 Jonas Söderberg, Marcus Gustafsson Kattegatthallen
2022-03-11 20:00 070500074 Halmstads IBK - Tvååkers IBK 8 - 6 Björn Ekberg, Ronny Jensen Örjanshallen
2022-03-12 18:00 070500073 Åsa IF P 04 - Falkenbergs IBK 2 7 - 7 Jonas Löfwander, Dennis Jelse Åsa Gårdsskola Idrottshall
2022-03-18 19:00 070500077 Tvååkers IBK - Åsa IF P 04 22 - 2 Dennis Jelse, Eino Kozan Tvååkers Idrottshall
2022-03-18 19:30 070500080 Glommens IF - Varla IBK H4 7 - 12 Björn Ekberg, Ronny Jensen Glommenhallen
2022-03-24 19:50 070500083 Falkenbergs IBK 2 - Glommens IF 2 - 6 Oscar Brynsäther, Jan Svensson Glommenhallen
2022-03-25 19:30 070500084 Halmstads IBK - Varla IBK H4 3 - 12 Daniel Stoltz, Eino Kozan Örjanshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tvååkers IBK 15 13 0 2 178-74 104 39
2. Halmstads IBK 15 11 0 4 124-74 50 33
3. Varla IBK H4 15 7 0 8 114-128 -14 21
4. Åsa IF P 04 15 6 1 8 111-136 -25 19
5. Falkenbergs IBK 2 15 4 1 10 75-140 -65 13
6. Glommens IF 15 3 0 12 76-126 -50 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 4 ungdom/Herrjunior
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-15 19:30 070501003 Veddige IBK - Kustens IF u-lag 13 - 4 Christoffer Söderström, Marcus Yngvesson Vidhögehallen
2021-11-27 16:30 070501005 Särö IBK - IBK Tygriket 99 7 - 3 Jan Svensson, Mats Lian Kullavikshallen
2021-10-18 20:00 070501009 Kustens IF u-lag - Onsala IBK 6 - 11 Oscar Brynsäther, Hampus Abrahamsson Haverdalshallen
2021-10-21 20:00 070501006 Sandö IBK U-lag - Särö IBK 4 - 10 Jonas Löfwander, Mats Lian Vallda Idrottshall
2021-12-12 15:45 070501008 Warberg IBF - Veddige IBK 7 - 5 Jan Svensson, Filip Andersson Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2021-10-29 19:30 070501014 Veddige IBK - IBK Tygriket 99 7 - 5 Jonas Löfwander, Dennis Jelse Vidhögehallen
2021-10-31 20:00 070501013 Onsala IBK - Warberg IBF 5 - 10 Jonas Löfwander, Mats Lian Presse Idrottshall
2021-11-05 19:00 070501016 Onsala IBK - Sandö IBK U-lag 5 - 2 Kim Nielsen, Kalle Borgen Presse Idrottshall
2021-11-06 17:30 070501019 Särö IBK - Kustens IF u-lag 4 - 4 Dennis Jelse, Jonas Löfwander Kullavikshallen
2021-11-07 15:00 070501020 IBK Tygriket 99 - Warberg IBF 5 - 6 Pavle Velcov, Bengt Stadig Lyckehallen, Kinna
2021-11-13 17:00 070501025 Sandö IBK U-lag - IBK Tygriket 99 10 - 4 Kim Nielsen, Jan Svensson Vallda Idrottshall
2021-11-14 13:30 070501022 Warberg IBF - Särö IBK 8 - 7 Hampus Abrahamsson, Oscar Brynsäther Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2021-11-20 13:30 070501030 Warberg IBF - Kustens IF u-lag 12 - 2 Oscar Brynsäther, Hampus Abrahamsson Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2021-11-21 11:00 070501026 Veddige IBK - Sandö IBK U-lag 7 - 4 Jacob Johansson, Marcus Yngvesson Vidhögehallen
2021-11-25 20:00 070501035 Sandö IBK U-lag - Warberg IBF 7 - 18 Christer Arntzen, Mats Lian Vallda Idrottshall
2021-12-12 14:45 070501033 Kustens IF u-lag - IBK Tygriket 99 6 - 4 Björn Ekberg, Ronny Jensen Haverdalshallen
2022-03-19 18:30 070501032 Onsala IBK - Veddige IBK 2 - 9 Jan Svensson, Kim Nielsen Presse Idrottshall
2021-12-04 16:30 070501037 Särö IBK - Veddige IBK 10 - 9 Jonas Löfwander, Kim Nielsen Kullavikshallen
2021-12-05 17:30 070501038 IBK Tygriket 99 - Onsala IBK 10 - 6 Pavle Velcov, Bengt Stadig Lyckehallen, Kinna
2021-12-09 20:00 070501045 Sandö IBK U-lag - Kustens IF u-lag 5 - 8 Ida Essung, Thomas Roos Vallda Idrottshall
2021-12-12 19:15 070501042 Onsala IBK - Särö IBK 4 - 7 Thomas Roos, Peter Bergstrand Presse Idrottshall
2021-12-18 15:00 070501048 Kustens IF u-lag - Veddige IBK 6 - 7 Hampus Abrahamsson, Adam Carlsson Haverdalshallen
2021-12-19 13:00 070501046 IBK Tygriket 99 - Särö IBK 5 - 7 Richard Claesson, Mikael Blom Lyckehallen, Kinna
2022-01-14 19:30 070501053 Veddige IBK - Warberg IBF 4 - 3 Mikael Lindgren, Jonas Löfwander Vidhögehallen
2022-01-15 14:45 070501052 Onsala IBK - Kustens IF u-lag 5 - 4 Jan Svensson, Sven-Gunnar Niklasson Presse Idrottshall
2022-01-18 20:15 070501055 Särö IBK - Sandö IBK U-lag 11 - 3 Jonas Löfwander, Dennis Jelse Kullavikshallen
2022-01-22 10:30 070501058 Warberg IBF - Onsala IBK 17 - 2 Albin Persson, Jan Svensson Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2022-02-12 13:00 070501057 IBK Tygriket 99 - Veddige IBK 10 - 6 Christer Abrahamsson, Bengt Stadig Lyckehallen, Kinna
2022-01-27 20:00 070501065 Sandö IBK U-lag - Onsala IBK 5 - 6 Dennis Jelse, Albin Persson Vallda Idrottshall
2022-01-29 12:00 070501062 Warberg IBF - IBK Tygriket 99 7 - 7 Mats Lian, Christer Arntzen Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2022-01-29 14:00 070501063 Kustens IF u-lag - Särö IBK 8 - 11 Adam Carlsson, Mikael Wiklund Haverdalshallen
2022-02-06 13:30 070501070 IBK Tygriket 99 - Sandö IBK U-lag 8 - 2 Pavle Velcov, Carl Larsson Öxabäckshallen
2022-02-10 20:00 070501069 Särö IBK - Warberg IBF 5 - 5 Jan Svensson, Jonas Löfwander Kullavikshallen
2022-02-13 17:00 070501073 Kustens IF u-lag - Warberg IBF 6 - 10 Oscar Brynsäther, Björn Ekberg Haverdalshallen
2022-02-28 20:00 070501075 Sandö IBK U-lag - Veddige IBK 3 - 12 Jan Svensson, Kim Nielsen Vallda Idrottshall
2022-02-26 14:00 070501079 IBK Tygriket 99 - Kustens IF u-lag 6 - 5 Richard Claesson, Bengt Stadig Öxabäckshallen
2022-03-03 20:00 070501080 Warberg IBF - Sandö IBK U-lag 7 - 7 Mats Lian, Thomas Roos Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2022-03-09 20:00 070501076 Veddige IBK - Onsala IBK 10 - 2 Jan Svensson, Dennis Jelse Vidhögehallen
2022-03-06 11:00 070501083 Veddige IBK - Särö IBK 4 - 5 Sven-Gunnar Niklasson, Kent Svensson Vidhögehallen
2022-03-27 20:00 070501082 Onsala IBK - IBK Tygriket 99 2 - 8 Jonas Löfwander, Dennis Jelse Presse Idrottshall
2022-02-24 20:00 070501087 Särö IBK - Onsala IBK 6 - 2 Jonas Löfwander, Dennis Jelse Kullavikshallen
2022-03-13 17:00 070501090 Kustens IF u-lag - Sandö IBK U-lag 12 - 5 Oscar Brynsäther, Hampus Abrahamsson Haverdalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Särö IBK 12 9 2 1 90-59 31 29
2. Warberg IBF 12 8 3 1 110-62 48 27
3. Veddige IBK 12 8 0 4 93-61 32 24
4. IBK Tygriket 99 12 5 1 6 75-71 4 16
5. Onsala IBK 12 4 0 8 52-94 -42 12
6. Kustens IF u-lag 12 3 1 8 71-93 -22 10
7. Sandö IBK U-lag 12 1 1 10 57-108 -51 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis