Pantamera Pojkar Röd (2021/22)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Röd B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-20 165001002 Malmköpings IBF / Flens IBF - Strängnäs IBK Malmköpings Sporthall
2021-09-25 11:30 165001003 Telge SIBK - Torshälla IBK Röd B 3 - 7 Andreas Eriksson, Fredrik Wernqvist Västergård Arena A
2021-10-17 11:30 165001001 Katrineholms IBF - Nykvarns IF 2 - 5 Karl-Gustav Bergström, Dennis Wagermark Duveholmshallen B
2021-10-02 14:15   Uppskj. 165001005 Strängnäs IBK - Katrineholms IBF Uppskj. Amanda Sigurbjörnsson, Michaela Sigurbjörnsson Thomas Arena
2021-10-02 16:00 165001004 Nykvarns IF - Onyx IBS Nyköping 6 - 2 Joacim Hansson, Kjell-olof Ingvar Rolin Björkestahallen
2021-10-03 15:00 165001006 Torshälla IBK Röd B - Malmköpings IBF / Flens IBF 8 - 3 Joacim Hansson, Peter Sigurbjörnsson Skjulstahallen A
2021-10-09 13:00 165001007 Strängnäs IBK - Nykvarns IF 4 - 5 Michaela Sigurbjörnsson, Mauricio Diaz Thomas Arena
2021-10-09 13:15 165001008 Onyx IBS Nyköping - Telge SIBK 0 - 4 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Rosvalla Arena
2021-10-10 15:00 165001009 Katrineholms IBF - Torshälla IBK Röd B 3 - 3 Fredrik Strandlund, Amanda Sigurbjörnsson Sandbäckshallen
2021-10-16 13:00 165001010 Nykvarns IF - Telge SIBK 8 - 3 Peter Sigurbjörnsson, Michaela Sigurbjörnsson Björkestahallen
2021-10-17 12:30 165001011 Torshälla IBK Röd B - Strängnäs IBK 4 - 4 Mikko Mäkelä, Christian Johnsson Skjulstahallen A
2021-12-11 14:15 165001012 Malmköpings IBF / Flens IBF - Onyx IBS Nyköping 4 - 3 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Hammarvallen
2021-10-23 09:30 165001015 Onyx IBS Nyköping - Katrineholms IBF 1 - 6 Emil Moberg, Dennis Wagermark Rosvalla Arena
2021-10-23 16:00 165001013 Torshälla IBK Röd B - Nykvarns IF 1 - 12 Andreas Eriksson, Linus Broberg Skjulstahallen A
2021-10-24 10:15 165001014 Telge SIBK - Malmköpings IBF / Flens IBF 2 - 3 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Västergård Arena A
2021-11-13 10:30 165001016 Nykvarns IF - Malmköpings IBF / Flens IBF 9 - 5 Oscar Hagström, Dennie Rydén Björkestahallen
2021-11-14 12:00 165001017 Katrineholms IBF - Telge SIBK 2 - 5 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Duveholmshallen A
2021-11-14 15:00 165001018 Onyx IBS Nyköping - Strängnäs IBK 5 - 2 Amanda Sigurbjörnsson, Mauricio Diaz Rosvalla C-hall
2021-11-20 16:30 165001020 Torshälla IBK Röd B - Onyx IBS Nyköping 7 - 1 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Skjulstahallen A
2021-11-21 12:30 165001019 Katrineholms IBF - Malmköpings IBF / Flens IBF 5 - 1 Magnus Appelkvist, Sigge Maurer Duveholmshallen A
2021-11-21 15:00 165001021 Telge SIBK - Strängnäs IBK 8 - 1 Kjell-olof Ingvar Rolin, Josef Johancsik Västergård Arena A
2021-11-27 10:30 165001023 Strängnäs IBK - Malmköpings IBF / Flens IBF 2 - 1 Mauricio Diaz, Göran Engfors Thomas Arena
2021-11-27 14:15 165001022 Nykvarns IF - Katrineholms IBF 5 - 2 Peter Sigurbjörnsson, Karl-Gustav Bergström Björkestahallen
2021-11-27 15:00 165001024 Torshälla IBK Röd B - Telge SIBK 10 - 1 Johan Engvall, Hampus Larsson Skjulstahallen A
2021-12-04 12:00 165001027 Malmköpings IBF / Flens IBF - Torshälla IBK Röd B 1 - 9 Admir Brkic, Camilla Örnebro Hammarvallen
2021-12-04 15:30 165001025 Onyx IBS Nyköping - Nykvarns IF 1 - 4 Sigge Maurer, Mats-Ola Svensson Ramdalens Sportcenter
2021-12-05 11:45   Uppskj. 165001026 Katrineholms IBF - Strängnäs IBK Uppskj. Håkan Rask, Felicia Rask Duveholmshallen A
2021-12-12 10:00 165001028 Nykvarns IF - Strängnäs IBK 6 - 2 Oscar Gärling, Dennis Wagermark Furuborgshallen
2021-12-12 11:15 165001030 Torshälla IBK Röd B - Katrineholms IBF 10 - 0 Michael Amberg, Anton Carlsson Skjulstahallen A
2021-12-12 15:15 165001029 Telge SIBK - Onyx IBS Nyköping 4 - 3 Stefan Öberg, Christian Johnsson Västergård Arena A
2021-12-18 11:30 165001033 Onyx IBS Nyköping - Malmköpings IBF / Flens IBF 2 - 1 Admir Brkic, Dennis Wagermark Rosvalla Arena
2021-12-18 16:15 165001032 Strängnäs IBK - Torshälla IBK Röd B 1 - 5 Stefan Öberg, Mauricio Diaz Thomas Arena
2021-12-19 11:30 165001031 Telge SIBK - Nykvarns IF 2 - 6 Mikael Tegel, Joacim Hansson Västergård Arena A
2022-01-15 14:00 165001035 Malmköpings IBF / Flens IBF - Telge SIBK 3 - 8 Peter Sigurbjörnsson, Mauricio Diaz Hammarvallen
2022-01-16 11:15 165001036 Katrineholms IBF - Onyx IBS Nyköping 4 - 1 Magnus Appelkvist, Mats-Ola Svensson Duveholmshallen A
2022-01-16 17:00 165001034 Nykvarns IF - Torshälla IBK Röd B 5 - 4 Kjell-olof Ingvar Rolin, Josef Johancsik Furuborgshallen
2022-01-22 12:00   Uppskj. 165001037 Malmköpings IBF / Flens IBF - Nykvarns IF Uppskj. Stefan Öberg, Martin Morén Hammarvallen
2022-01-23 11:00 165001038 Telge SIBK - Katrineholms IBF 4 - 5 Amanda Sigurbjörnsson, Joacim Hansson Västergård Arena A
2022-01-23 13:00 165001039 Strängnäs IBK - Onyx IBS Nyköping 1 - 3 Peter Sigurbjörnsson, Karl-Gustav Bergström Thomas Arena
2022-01-29 09:15 165001041 Onyx IBS Nyköping - Torshälla IBK Röd B Admir Brkic, Camilla Örnebro Ramdalens Sportcenter
2022-01-29 16:00 165001040 Malmköpings IBF / Flens IBF - Katrineholms IBF Mauricio Diaz, Rickard Andersson Hammarvallen
2022-01-30 12:30 165001042 Strängnäs IBK - Telge SIBK Michaela Sigurbjörnsson, Amanda Sigurbjörnsson Thomas Arena
2022-02-05 12:00 165001045 Telge SIBK - Torshälla IBK Röd B Fredrik Wernqvist, Christian Johnsson Västergård Arena A
2022-02-05 14:00 165001044 Malmköpings IBF / Flens IBF - Strängnäs IBK Hammarvallen
2022-02-06 13:00 165001043 Katrineholms IBF - Nykvarns IF Daniel Jävergren Duveholmshallen A
2022-02-12 11:00 165001047 Strängnäs IBK - Katrineholms IBF Johan Engvall, Mauricio Diaz Thomas Arena
2022-02-12 14:15 165001046 Nykvarns IF - Onyx IBS Nyköping Björkestahallen
2022-02-13 12:30 165001048 Torshälla IBK Röd B - Malmköpings IBF / Flens IBF Anton Carlsson Skjulstahallen A
2022-02-13 10:30 165001050 Onyx IBS Nyköping - Telge SIBK Ej offentliggjord, Admir Brkic Ramdalens Sportcenter
2022-02-18 18:30 165001049 Strängnäs IBK - Nykvarns IF Thomas Arena
2022-02-19 12:00 165001051 Katrineholms IBF - Torshälla IBK Röd B Sandbäckshallen
2022-03-05 10:30 165001053 Strängnäs IBK - Torshälla IBK Röd B Thomas Arena
2022-03-05 14:00 165001054 Malmköpings IBF / Flens IBF - Onyx IBS Nyköping Hammarvallen
2022-03-13 13:00 165001052 Nykvarns IF - Telge SIBK Björkestahallen
2022-03-12 12:00 165001056 Telge SIBK - Malmköpings IBF / Flens IBF Västergård Arena A
2022-03-12 15:00 165001057 Onyx IBS Nyköping - Katrineholms IBF Rosvalla Arena
2022-03-12 16:00 165001055 Torshälla IBK Röd B - Nykvarns IF Skjulstahallen A
2022-03-19 11:15 165001059 Katrineholms IBF - Telge SIBK Sandbäckshallen
2022-03-19 14:30 165001060 Onyx IBS Nyköping - Strängnäs IBK Ramdalens Sportcenter
2022-03-19 15:30 165001058 Nykvarns IF - Malmköpings IBF / Flens IBF Björkestahallen
2022-03-26 13:30 165001061 Malmköpings IBF / Flens IBF - Katrineholms IBF Malmköpings Sporthall
2022-03-26 15:00 165001063 Telge SIBK - Strängnäs IBK Västergård Arena A
2022-03-27 11:15 165001062 Torshälla IBK Röd B - Onyx IBS Nyköping Skjulstahallen A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF 11 11 0 0 71-28 43 33
2. Torshälla IBK Röd B 11 7 2 2 68-34 34 23
3. Telge SIBK 11 5 0 6 44-48 -4 15
4. Katrineholms IBF 9 4 1 4 29-35 -6 13
5. Onyx IBS Nyköping 11 3 0 8 22-43 -21 9
6. Malmköpings IBF / Flens IBF 9 2 0 7 22-48 -26 6
7. Strängnäs IBK 8 1 1 6 17-37 -20 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-03 13:00 165002001 Nykvarns IF - Katrineholms IBF 4 - 8 Oscar Gärling, Mauricio Diaz Björkestahallen
2021-10-03 16:30 165002003 Torshälla IBK Röd C - Trosa Edanö IBK 1 - 3 Peter Sigurbjörnsson, Joacim Hansson Skjulstahallen A
2021-10-10 14:00 165002005 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 2 - 3 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Hedebyhallen
2021-10-10 16:15 165002004 Katrineholms IBF - Strängnäs IBK 6 - 3 Amanda Sigurbjörnsson, Fredrik Strandlund Sandbäckshallen
2021-10-16 11:30 165002007 Strängnäs IBK - Onyx IBS Oxelösund 2 - 6 Daniel Jävergren, Ingela Hedlund Thomas Arena
2021-10-17 15:30 165002008 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK 2 - 4 Stefan Öberg, Dennis Wagermark Sandbäckshallen
2021-10-24 10:00 165002010 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK 9 - 3 Amanda Sigurbjörnsson, Michaela Sigurbjörnsson Hedebyhallen
2021-10-24 13:45 165002011 Torshälla IBK Röd C - Onyx IBS Oxelösund 9 - 4 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Skjulstahallen A
2021-11-13 11:00 165002013 Strängnäs IBK - Torshälla IBK Röd C 3 - 5 Christian Engfors, Andreas Eriksson Thomas Arena
2021-11-14 11:45 165002015 Onyx IBS Oxelösund - Nykvarns IF 3 - 4 Magnus Appelkvist, Mats-Ola Svensson Ramdalens Sportcenter
2021-11-20 11:15 165002018 Katrineholms IBF - Onyx IBS Oxelösund 5 - 3 Michaela Sigurbjörnsson, Amanda Sigurbjörnsson Duveholmshallen A
2021-11-21 16:30 165002017 Nykvarns IF - Torshälla IBK Röd C 4 - 2 Joacim Hansson, Mikael Tegel Björkestahallen
2021-11-27 09:00 165002019 Strängnäs IBK - Nykvarns IF 3 - 5 Mauricio Diaz, Göran Engfors Thomas Arena
2021-11-27 11:00 165002021 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS Oxelösund 3 - 2 Kjell-olof Ingvar Rolin, Josef Johancsik Hedebyhallen
2021-11-28 12:30 165002020 Torshälla IBK Röd C - Katrineholms IBF 10 - 2 Michael Amberg, Amanda Sigurbjörnsson Skjulstahallen A
2021-12-05 13:00 165002022 Katrineholms IBF - Nykvarns IF 4 - 6 Aarre Hietanen, Dennis Wagermark Duveholmshallen A
2021-12-05 16:00 165002024 Trosa Edanö IBK - Torshälla IBK Röd C 4 - 9 Leo Lindh, Oscar Gärling Hedebyhallen
2021-12-11 12:00 165002025 Strängnäs IBK - Katrineholms IBF 3 - 3 Mauricio Diaz, Anton Carlsson Karinslundshallen
2021-12-12 14:15 165002026 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK 1 - 3 Dennie Rydén, Albin Aro Rydén Björkestahallen
2021-12-18 11:45 165002028 Onyx IBS Oxelösund - Strängnäs IBK 2 - 0 Sigge Maurer, Camilla Örnebro Ramdalens Sportcenter
2021-12-18 14:30 165002029 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF 3 - 0 Magnus Berg, Robin Hynninen Hedebyhallen
2022-01-15 10:30 165002032 Onyx IBS Oxelösund - Torshälla IBK Röd C 7 - 5 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Ramdalens Sportcenter
2022-02-26 09:30 165002031 Strängnäs IBK - Trosa Edanö IBK Thomas Arena
2022-01-22 13:00 165002036 Nykvarns IF - Onyx IBS Oxelösund 2 - 8 Dennie Rydén, Albin Aro Rydén Björkestahallen
2022-03-06 11:00 165002034 Torshälla IBK Röd C - Strängnäs IBK Skjulstahallen A
2022-01-30 13:00 165002039 Onyx IBS Oxelösund - Katrineholms IBF Ej offentliggjord, Arne Brattehag Ramdalens Sportcenter
2022-01-30 13:45 165002038 Torshälla IBK Röd C - Nykvarns IF Linus Broberg, Michael Amberg Skjulstahallen A
2022-02-05 12:00 165002042 Onyx IBS Oxelösund - Trosa Edanö IBK Viktor Taavitsainen, Rasmus Widén Ramdalens Sportcenter
2022-02-05 13:00 165002040 Nykvarns IF - Strängnäs IBK Karl-Gustav Bergström, Peter Sigurbjörnsson Björkestahallen
2022-02-06 10:30 165002041 Katrineholms IBF - Torshälla IBK Röd C Daniel Jävergren Duveholmshallen A
2022-02-12 13:00 165002043 Nykvarns IF - Katrineholms IBF Josef Johancsik, Kjell-olof Ingvar Rolin Björkestahallen
2022-02-13 15:00 165002045 Torshälla IBK Röd C - Trosa Edanö IBK , Anton Carlsson Skjulstahallen A
2022-02-19 12:00 165002047 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF Hedebyhallen
2022-02-20 15:00 165002046 Katrineholms IBF - Strängnäs IBK Duveholmshallen A
2022-02-27 10:00 165002049 Strängnäs IBK - Onyx IBS Oxelösund Thomas Arena
2022-02-27 15:30 165002050 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK Duveholmshallen A
2022-03-12 12:15 165002052 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK Hedebyhallen
2022-03-13 15:00 165002053 Torshälla IBK Röd C - Onyx IBS Oxelösund Skjulstahallen A
2022-03-19 13:00 165002055 Strängnäs IBK - Torshälla IBK Röd C Thomas Arena
2022-03-19 13:15 165002057 Onyx IBS Oxelösund - Nykvarns IF Ramdalens Sportcenter
2022-03-26 14:15 165002059 Nykvarns IF - Torshälla IBK Röd C Björkestahallen
2022-03-27 15:45 165002060 Katrineholms IBF - Onyx IBS Oxelösund Sandbäckshallen
2022-04-02 12:00 165002063 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS Oxelösund Hedebyhallen
2022-04-02 13:00 165002061 Strängnäs IBK - Nykvarns IF Thomas Arena
2022-04-03 11:15 165002062 Torshälla IBK Röd C - Katrineholms IBF Skjulstahallen A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Trosa Edanö IBK 8 6 0 2 31-21 10 18
2. Nykvarns IF 8 5 0 3 29-33 -4 15
3. Torshälla IBK Röd C 7 4 0 3 41-27 14 12
4. Onyx IBS Oxelösund 8 4 0 4 35-30 5 12
5. Katrineholms IBF 8 3 1 4 30-36 -6 10
6. Strängnäs IBK 7 0 1 6 17-36 -19 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-08 19:00 165005001 Strängnäs IBK - Mesta IBK 1 - 8 Mauricio Diaz, Michael Amberg Thomas Arena
2021-10-09 10:30 165005004 IFK Gnesta - Nykvarns IF Vit 4 - 2 Amanda Sigurbjörnsson, Oscar Gärling Gnesta Sporthall
2021-10-09 11:45   Uppskj. 165005003 Nykvarns IF Svart - Malmköpings IBF / Flens IBF Uppskj. Peter Sigurbjörnsson, Ingela Hedlund Björkestahallen
2021-10-10 10:30 165005002 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF 6 - 2 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Hedebyhallen
2021-10-16 00:00   Uppskj. 165005006 Malmköpings IBF / Flens IBF - Strängnäs IBK Uppskj. Hammarvallen
2021-10-16 11:45 165005007 Nykvarns IF Vit - Trosa Edanö IBK 5 - 5 Peter Sigurbjörnsson, Michaela Sigurbjörnsson Björkestahallen
2021-10-16 16:00 165005005 Mesta IBK - Onyx IBS Nyköping 6 - 3 Michael Amberg, Göran Engfors Skjulstahallen A
2021-10-17 14:00 165005008 IFK Gnesta - Nykvarns IF Svart 5 - 8 Joacim Hansson, Mikael Tegel Gnesta Sporthall
2021-10-23 11:00   Uppskj. 165005010 Mesta IBK - Malmköpings IBF / Flens IBF Uppskj. , Andreas Eriksson Skjulstahallen A
2021-10-23 12:00 165005012 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF Svart 3 - 9 Camilla Örnebro, Robin Hynninen Hedebyhallen
2021-10-24 10:30 165005009 Onyx IBS Nyköping - Katrineholms IBF 2 - 3 Sigge Maurer, Aarre Hietanen Ramdalens Sportcenter
2021-10-24 11:30 165005011 Strängnäs IBK - IFK Gnesta 2 - 3 Josef Johancsik, Kjell-olof Ingvar Rolin Karinslundshallen
2021-11-13 10:30   Uppskj. 165005013 Malmköpings IBF / Flens IBF - Onyx IBS Nyköping Uppskj. Malmköpings Sporthall
2021-11-13 13:30 165005015 IFK Gnesta - Mesta IBK 5 - 6 Sigge Maurer, Oscar Gärling Gnesta Sporthall
2021-11-13 16:45 165005014 Nykvarns IF Vit - Katrineholms IBF 6 - 1 Dennie Rydén, Albin Aro Rydén Björkestahallen
2021-11-14 13:15 165005016 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK 6 - 3 Jesper Asplund, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2021-11-20 10:00 165005019 Katrineholms IBF - Nykvarns IF Svart 2 - 8 Amanda Sigurbjörnsson, Michaela Sigurbjörnsson Duveholmshallen A
2021-11-20 10:45 165005018 Malmköpings IBF / Flens IBF - IFK Gnesta 1 - 6 Peter Sigurbjörnsson, Mauricio Diaz Malmköpings Sporthall
2021-11-20 12:30 165005017 Onyx IBS Nyköping - Nykvarns IF Vit 1 - 1 Mats-Ola Svensson, Magnus Appelkvist Rosvalla Arena
2021-11-20 15:00 165005020 Mesta IBK - Trosa Edanö IBK 6 - 4 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Skjulstahallen A
2021-11-27 12:00 165005021 IFK Gnesta - Onyx IBS Nyköping 2 - 5 Aarre Hietanen, Mathias Lindvall Gnesta Sporthall
2021-11-27 12:15 165005023 Trosa Edanö IBK - Malmköpings IBF / Flens IBF 7 - 4 Josef Johancsik, Kjell-olof Ingvar Rolin Hedebyhallen
2021-11-27 13:00 165005022 Nykvarns IF Svart - Nykvarns IF Vit WO (5 - 0) Björkestahallen
2021-11-28 11:30 165005024 Strängnäs IBK - Katrineholms IBF 4 - 4 Mikael Tegel, Joacim Hansson Thomas Arena
2021-12-04 14:15 165005025 Onyx IBS Nyköping - Nykvarns IF Svart 3 - 3 Mats-Ola Svensson, Sigge Maurer Ramdalens Sportcenter
2021-12-05 10:00 165005026 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 3 - 2 Joacim Hansson, Mikael Tegel Gnesta Sporthall
2021-12-05 14:15 165005028 Katrineholms IBF - Mesta IBK 6 - 9 Aarre Hietanen, Dennis Wagermark Duveholmshallen A
2021-12-05 16:45 165005027 Nykvarns IF Vit - Strängnäs IBK 3 - 4 Josef Johancsik, Kjell-olof Ingvar Rolin Björkestahallen
2021-12-11 11:00 165005031 Mesta IBK - Nykvarns IF Vit 8 - 2 Michael Amberg, Martin Morén Skjulstahallen A
2021-12-11 13:15 165005029 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS Nyköping 2 - 2 Kjell-olof Ingvar Rolin, Ingela Hedlund Hedebyhallen
2021-12-12 13:00 165005030 Strängnäs IBK - Nykvarns IF Svart 1 - 8 Johan Engvall, Göran Engfors Thomas Arena
2021-12-12 13:45 165005032 Katrineholms IBF - Malmköpings IBF / Flens IBF 2 - 2 Felicia Rask, Karl-Gustav Bergström Sandbäckshallen
2021-12-18 11:30 165005034 Nykvarns IF Svart - Mesta IBK 7 - 6 Kjell-olof Ingvar Rolin, Josef Johancsik Björkestahallen
2021-12-18 12:45   Uppskj. 165005036 Nykvarns IF Vit - Malmköpings IBF / Flens IBF Uppskj. Björkestahallen
2021-12-18 14:45 165005033 Onyx IBS Nyköping - Strängnäs IBK 4 - 9 Håkan Rask, Felicia Rask Rosvalla C-hall
2021-12-19 12:00   Uppskj. 165005035 IFK Gnesta - Katrineholms IBF Uppskj. Gnesta Sporthall
2022-01-15 11:00 165005037 Mesta IBK - Strängnäs IBK 17 - 1 Dennie Rydén, Albin Aro Rydén Skjulstahallen A
2022-01-15 12:30 165005039 Malmköpings IBF / Flens IBF - Nykvarns IF Svart 1 - 5 Mauricio Diaz, Peter Sigurbjörnsson Hammarvallen
2022-01-16 10:00 165005038 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK 0 - 4 Mats-Ola Svensson, Magnus Appelkvist Duveholmshallen A
2022-01-16 15:30 165005040 Nykvarns IF Vit - IFK Gnesta 4 - 2 Kjell-olof Ingvar Rolin, Josef Johancsik Björkestahallen
2022-01-22 11:00   Uppskj. 165005042 Strängnäs IBK - Malmköpings IBF / Flens IBF Uppskj. Anton Carlsson, Göran Engfors Thomas Arena
2022-01-22 11:45   Uppskj. 165005044 Nykvarns IF Svart - IFK Gnesta Uppskj. Albin Aro Rydén, Dennie Rydén Björkestahallen
2022-01-22 14:00 165005041 Onyx IBS Nyköping - Mesta IBK 3 - 3 Arne Brattehag, Sigge Maurer Rosvalla Arena
2022-03-13 15:00 165005043 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF Vit Hedebyhallen
2022-01-29 12:00 165005047 IFK Gnesta - Strängnäs IBK Mats-Ola Svensson, Sigge Maurer Gnesta Sporthall
2022-01-29 14:00   Uppskj. 165005046 Malmköpings IBF / Flens IBF - Mesta IBK Uppskj. Mauricio Diaz, Rickard Andersson Hammarvallen
2022-01-30 14:15 165005048 Nykvarns IF Svart - Trosa Edanö IBK Albin Aro Rydén, Dennie Rydén Björkestahallen
2022-01-30 15:00 165005045 Katrineholms IBF - Onyx IBS Nyköping Felicia Rask, Håkan Rask Duveholmshallen A
2022-02-05 10:00 165005050 Katrineholms IBF - Nykvarns IF Vit Felicia Rask, Daniel Jävergren Duveholmshallen A
2022-02-05 11:00 165005051 Mesta IBK - IFK Gnesta Christian Engfors, Martin Morén Skjulstahallen A
2022-02-05 13:15 165005049 Onyx IBS Nyköping - Malmköpings IBF / Flens IBF Rasmus Widén, Viktor Taavitsainen Ramdalens Sportcenter
2022-02-06 12:30 165005052 Strängnäs IBK - Trosa Edanö IBK Karl-Gustav Bergström, Peter Sigurbjörnsson Thomas Arena
2022-02-12 12:00 165005054 IFK Gnesta - Malmköpings IBF / Flens IBF Ej offentliggjord Frejahallen
2022-02-12 12:15 165005056 Trosa Edanö IBK - Mesta IBK Ej offentliggjord, Leo Lindh Hedebyhallen
2022-02-13 13:00 165005055 Nykvarns IF Svart - Katrineholms IBF Mikael Tegel, Joacim Hansson Björkestahallen
2022-02-13 17:00 165005053 Nykvarns IF Vit - Onyx IBS Nyköping Mats Hällgren Furuborgshallen
2022-02-19 12:00 165005057 Onyx IBS Nyköping - IFK Gnesta Rosvalla Arena
2022-02-19 14:00 165005059 Malmköpings IBF / Flens IBF - Trosa Edanö IBK Hammarvallen
2022-02-20 12:30 165005060 Katrineholms IBF - Strängnäs IBK Duveholmshallen A
2022-02-20 15:30 165005058 Nykvarns IF Vit - Nykvarns IF Svart Björkestahallen
2022-03-12 11:00 165005062 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta Hedebyhallen
2022-03-12 11:00 165005064 Mesta IBK - Katrineholms IBF Skjulstahallen A
2022-03-12 11:45 165005061 Nykvarns IF Svart - Onyx IBS Nyköping Björkestahallen
2022-03-12 12:00 165005063 Strängnäs IBK - Nykvarns IF Vit Thomas Arena
2022-03-19 12:00 165005065 Onyx IBS Nyköping - Trosa Edanö IBK Ramdalens Sportcenter
2022-03-19 13:00 165005066 Nykvarns IF Svart - Strängnäs IBK Björkestahallen
2022-03-19 14:15 165005067 Nykvarns IF Vit - Mesta IBK Björkestahallen
2022-03-19 14:15 165005068 Malmköpings IBF / Flens IBF - Katrineholms IBF Malmköpings Sporthall
2022-03-26 11:30 165005069 Strängnäs IBK - Onyx IBS Nyköping Thomas Arena
2022-03-26 12:00 165005072 Malmköpings IBF / Flens IBF - Nykvarns IF Vit Malmköpings Sporthall
2022-03-26 15:00 165005070 Mesta IBK - Nykvarns IF Svart Skjulstahallen A
2022-03-27 14:30 165005071 Katrineholms IBF - IFK Gnesta Sandbäckshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Mesta IBK 9 7 1 1 69-32 37 22
2. Nykvarns IF Svart 8 7 1 0 53-21 32 22
3. Trosa Edanö IBK 9 4 2 3 39-34 5 14
4. IFK Gnesta 8 4 0 4 30-30 0 12
5. Nykvarns IF Vit 8 2 2 4 23-30 -7 8
6. Onyx IBS Nyköping 8 1 4 3 23-29 -6 7
7. Strängnäs IBK 8 2 1 5 25-53 -28 7
8. Katrineholms IBF 8 1 2 5 20-41 -21 5
9. Malmköpings IBF / Flens IBF 4 0 1 3 8-20 -12 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-03 11:45 165003001 Nykvarns IF Svart - IFK Mariefred 9 - 1 Oscar Gärling, Mauricio Diaz Björkestahallen
2022-02-20 14:00 165003004 Torshälla IBK - Telge SIBK Skjulstahallen A
2021-10-10 13:45 165003008 Torshälla IBK - Strängnäs IBK 5 - 2 Peter Sigurbjörnsson, Joacim Hansson Skjulstahallen A
2021-10-16 14:15 165003011 IFK Mariefred - Torshälla IBK 1 - 2 Albin Aro Rydén, Dennie Rydén Hammarens IP
2021-10-24 11:30 165003013 Telge SIBK - Nykvarns IF Svart 2 - 8 Mats Hällgren, Dennis Wagermark Västergård Arena A
2021-11-13 15:30 165003017 Nykvarns IF Svart - Torshälla IBK 6 - 6 Oscar Hagström, Albin Aro Rydén Björkestahallen
2021-11-13 16:00 165003018 Telge SIBK - Strängnäs IBK 2 - 3 Aarre Hietanen, Ivan Wahlström Västergård Arena A
2021-11-19 18:00 165003021 Strängnäs IBK - Nykvarns IF Svart 3 - 7 Amanda Sigurbjörnsson, Mauricio Diaz Thomas Arena
2021-11-20 13:00 165003023 IFK Mariefred - Telge SIBK 4 - 3 Mauricio Diaz, Peter Sigurbjörnsson Hammarens IP
2021-11-28 10:00 165003026 Strängnäs IBK - IFK Mariefred 1 - 2 Joacim Hansson, Mikael Tegel Thomas Arena
2021-12-04 12:00 165003032 Telge SIBK - Torshälla IBK 5 - 0 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Västergård Arena A
2021-12-05 15:15 165003029 IFK Mariefred - Nykvarns IF Svart 8 - 4 Albin Aro Rydén, Dennie Rydén Hammarens IP
2021-12-12 11:45 165003036 Strängnäs IBK - Torshälla IBK 4 - 9 Johan Engvall, Göran Engfors Thomas Arena
2021-12-19 13:45 165003039 Torshälla IBK - IFK Mariefred 3 - 7 Albin Aro Rydén, Dennie Rydén Skjulstahallen A
2022-01-16 14:00 165003041 Nykvarns IF Svart - Telge SIBK 9 - 2 Kjell-olof Ingvar Rolin, Josef Johancsik Björkestahallen
2022-01-22 09:30   Uppskj. 165003046 Strängnäs IBK - Telge SIBK Uppskj. Thomas Arena
2022-01-23 11:15 165003045 Torshälla IBK - Nykvarns IF Svart 2 - 6 Göran Karlsson, Michael Amberg Skjulstahallen A
2022-01-29 13:00 165003049 Nykvarns IF Svart - Strängnäs IBK Joacim Hansson, Mikael Tegel Björkestahallen
2022-02-27 09:15 165003051 Telge SIBK - IFK Mariefred Västergård Arena A
2022-02-05 14:15 165003054 IFK Mariefred - Strängnäs IBK Dennie Rydén, Albin Aro Rydén Hammarens IP
2022-02-12 11:45 165003057 Nykvarns IF Svart - IFK Mariefred Josef Johancsik, Kjell-olof Ingvar Rolin Björkestahallen
2022-02-13 13:45 165003060 Torshälla IBK - Telge SIBK , Anton Carlsson Skjulstahallen A
2022-02-20 12:30 165003064 Torshälla IBK - Strängnäs IBK Skjulstahallen A
2022-02-27 12:00 165003067 IFK Mariefred - Torshälla IBK Hammarens IP
2022-03-12 14:45 165003069 Telge SIBK - Nykvarns IF Svart Västergård Arena A
2022-03-19 11:30 165003074 Telge SIBK - Strängnäs IBK Västergård Arena A
2022-03-20 14:15 165003073 Nykvarns IF Svart - Torshälla IBK Björkestahallen
2022-03-26 10:00 165003077 Strängnäs IBK - Nykvarns IF Svart Thomas Arena
2022-03-27 17:15 165003079 IFK Mariefred - Telge SIBK Hammarens IP
2022-04-02 11:30 165003082 Strängnäs IBK - IFK Mariefred Thomas Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF Svart 7 5 1 1 49-24 25 16
2. IFK Mariefred 6 4 0 2 23-22 1 12
3. Torshälla IBK 7 3 1 3 27-31 -4 10
4. Telge SIBK 5 1 0 4 14-24 -10 3
5. Strängnäs IBK 5 1 0 4 13-25 -12 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Röd F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-02 13:30 165004002 Onyx IBS - Torshälla IBK 6 - 3 Magnus Appelkvist, Mats-Ola Svensson Rosvalla Arena
2021-10-03 10:30 165004003 Nykvarns IF - Mesta IBK 6 - 1 Oscar Gärling, Mauricio Diaz Björkestahallen
2021-10-09 10:30 165004006 Nykvarns IF - Onyx IBS 8 - 5 Peter Sigurbjörnsson, Ingela Hedlund Björkestahallen
2021-10-10 10:00 165004005 Mesta IBK - Telge SIBK 5 - 4 Sandra Gustavsson, Michael Amberg Vilsta Sporthall
2021-10-13 18:00 165004007 Eskilstuna Nyfors IK - Torshälla IBK 3 - 4 Christian Engfors, Andreas Eriksson Vilsta Sporthall
2021-10-17 13:00 165004009 Telge SIBK - Onyx IBS 2 - 1 Kjell-olof Ingvar Rolin, Ingela Hedlund Västergård Arena A
2021-10-23 12:15 165004010 Mesta IBK - Eskilstuna Nyfors IK 7 - 3 Andreas Eriksson, Casper Larsson Skjulstahallen A
2021-10-23 14:15 165004011 Nykvarns IF - Torshälla IBK 6 - 4 Mikael Tegel, Joacim Hansson Björkestahallen
2021-11-13 13:15 165004014 Mesta IBK - Onyx IBS 4 - 5 Hampus Larsson, Michael Amberg Vilsta Sporthall
2021-11-14 11:15 165004015 Torshälla IBK - Telge SIBK 5 - 6 Peter Sigurbjörnsson, Karl-Gustav Bergström Skjulstahallen A
2021-11-28 16:00 165004013 Eskilstuna Nyfors IK - Nykvarns IF 4 - 5 Amanda Sigurbjörnsson, Michael Amberg Skjulstahallen A
2021-11-20 11:15 165004016 Onyx IBS - Eskilstuna Nyfors IK 7 - 2 Jacob Lindblom, Magnus Appelkvist Rosvalla Arena
2021-11-21 10:30 165004017 Telge SIBK - Nykvarns IF 1 - 7 Mauricio Diaz, Kjell-olof Ingvar Rolin Västergård Arena A
2021-11-26 19:00 165004019 Eskilstuna Nyfors IK - Telge SIBK 7 - 7 Stefan Öberg, Linus Broberg Skjulstahallen A
2021-11-27 11:00 165004021 Mesta IBK - Torshälla IBK 2 - 3 Johanna Jokinen, Johan Engvall Skjulstahallen A
2021-12-04 15:00 165004024 Mesta IBK - Nykvarns IF 3 - 4 Casper Larsson, Johanna Jokinen Skjulstahallen A
2021-12-05 12:30 165004023 Torshälla IBK - Onyx IBS 8 - 6 Albin Aro Rydén, Dennie Rydén Skjulstahallen A
2021-12-11 12:15 165004027 Onyx IBS - Nykvarns IF 6 - 1 Sigge Maurer, Niclas Andersson Ramdalens Sportcenter
2021-12-12 16:45 165004026 Telge SIBK - Mesta IBK 1 - 9 Stefan Öberg, Christian Johnsson Västergård Arena A
2021-12-18 13:30 165004030 Onyx IBS - Telge SIBK 4 - 3 Håkan Rask, Felicia Rask Rosvalla C-hall
2021-12-19 12:30 165004028 Torshälla IBK - Eskilstuna Nyfors IK 6 - 3 Sandra Gustavsson, Johanna Jokinen Skjulstahallen A
2022-01-16 10:00 165004031 Eskilstuna Nyfors IK - Mesta IBK 5 - 3 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Vilsta Sporthall
2022-01-16 12:30 165004032 Torshälla IBK - Nykvarns IF 5 - 7 Fredrik Wernqvist, Sandra Gustavsson Skjulstahallen A
2022-01-09 11:00 165004036 Telge SIBK - Torshälla IBK 1 - 3 Mauricio Diaz, Kjell-olof Ingvar Rolin Västergård Arena A
2022-01-22 12:45   Uppskj. 165004035 Onyx IBS - Mesta IBK Uppskj. Arne Brattehag, Sigge Maurer Rosvalla Arena
2022-02-05 15:30 165004034 Nykvarns IF - Eskilstuna Nyfors IK Björkestahallen
2022-01-29 10:00 165004037 Eskilstuna Nyfors IK - Onyx IBS Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Vilsta Sporthall
2022-01-30 13:00 165004038 Nykvarns IF - Telge SIBK Albin Aro Rydén, Dennie Rydén Björkestahallen
2022-02-06 11:15 165004042 Torshälla IBK - Mesta IBK Sandra Gustavsson, Johanna Jokinen Skjulstahallen A
2022-02-06 13:00 165004040 Telge SIBK - Eskilstuna Nyfors IK , Martin Morén Västergård Arena A
2022-02-13 11:45 165004045 Nykvarns IF - Mesta IBK Joacim Hansson, Mikael Tegel Björkestahallen
2022-03-05 12:45 165004044 Onyx IBS - Torshälla IBK Ramdalens Sportcenter
2022-02-19 12:15 165004047 Mesta IBK - Telge SIBK Skjulstahallen A
2022-02-19 14:15 165004048 Nykvarns IF - Onyx IBS Björkestahallen
2022-02-24 19:00 165004049 Eskilstuna Nyfors IK - Torshälla IBK Vilsta Sporthall
2022-02-26 10:30 165004051 Telge SIBK - Onyx IBS Västergård Arena A
2022-03-12 10:30 165004053 Nykvarns IF - Torshälla IBK Björkestahallen
2022-03-12 12:15 165004052 Mesta IBK - Eskilstuna Nyfors IK Skjulstahallen A
2022-03-13 13:30 165004057 Torshälla IBK - Telge SIBK Skjulstahallen A
2022-03-19 12:15 165004056 Mesta IBK - Onyx IBS Skjulstahallen A
2022-03-20 10:00 165004055 Eskilstuna Nyfors IK - Nykvarns IF Vilsta Sporthall
2022-03-26 12:00 165004059 Telge SIBK - Nykvarns IF Västergård Arena A
2022-03-27 13:00 165004058 Onyx IBS - Eskilstuna Nyfors IK Rosvalla C-hall
2022-01-30 16:30 165004063 Mesta IBK - Torshälla IBK Michael Amberg, Linus Broberg Skjulstahallen A
2022-04-03 10:00 165004061 Eskilstuna Nyfors IK - Telge SIBK Vilsta Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF 8 7 0 1 44-29 15 21
2. Onyx IBS 8 5 0 3 40-31 9 15
3. Torshälla IBK 9 5 0 4 41-40 1 15
4. Mesta IBK 8 3 0 5 34-31 3 9
5. Telge SIBK 8 2 1 5 25-41 -16 7
6. Eskilstuna Nyfors IK 7 1 1 5 27-39 -12 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis