Herrjunior 18 (2021/22)

Gruppspel
Pantamera Herrjunior 18 Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-28 19:30 131006004 FC Helsingborg P05 - Frosta IBF 12 - 2 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Helsingborg Arena A
2021-10-02 11:00 131006002 VV-84 SK Bjuv - Bjärreds IBK 3 - 6 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Brogårdaskolan
2021-10-02 14:00 131006005 Malmhaug IBF - FBC Engelholm 5 - 5 William Nilsson, Marcus Rundström Kulladals Sporthall
2021-10-03 14:00 131006001 Skurups IBK - Röke IBK 8 - 5 Mikael Björkegren, Mikael Karlsson Rydsgårds Arena
2021-10-06 19:30 131006003 Höllvikens IBF Gårdarike - Munka-Ljungby IBK 7 - 6 William Nilsson, Ahmad Homsi Herrestorpshallen
2022-03-17 19:00 131006006 FC Helsingborg - IBK Lund 8 - 7 Mikael Karlsson, Ahmad Homsi Mariahallen
2021-10-09 11:30 131006008 Frosta IBF - VV-84 SK Bjuv 4 - 4 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Höörs Idrottshall
2021-10-10 12:00 131006011 Röke IBK - Malmhaug IBF 9 - 2 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Qpoolen
2021-10-10 14:30 131006009 FBC Engelholm - Höllvikens IBF Gårdarike 4 - 6 Niklas Jeppsson, Jonas Karlsson Ängelholms Idrottshall
2021-10-10 14:30 131006010 IBK Lund - FC Helsingborg P05 4 - 3 Petter Niklasson, Leon Fuchs Lerbäckshallen A
2021-10-10 16:00 131006012 Bjärreds IBK - FC Helsingborg 5 - 4 Kevin Svensson, Iulia Cismaru Bjärehovhallen
2021-10-10 16:30 131006007 Munka-Ljungby IBK - Skurups IBK 7 - 3 Erik Götborg, Andreas Ljunggren Munkahallen
2021-10-12 19:00 131006016 FC Helsingborg P05 - Munka-Ljungby IBK 7 - 7 Dzenan Masic, Kenan Masic Helsingborg Arena A
2021-10-15 19:30 131006015 Höllvikens IBF Gårdarike - Frosta IBF 11 - 3 Leon Fuchs, Casper Johansson Herrestorpshallen
2021-10-16 12:00 131006014 VV-84 SK Bjuv - Röke IBK 5 - 12 Kevin Karlsson, Emil Stenmark Rasmussen Brogårdaskolan
2021-10-16 13:00 131006017 Malmhaug IBF - IBK Lund 8 - 3 Dzenan Masic, Kenan Masic Kulladals Sporthall
2021-10-17 10:30 131006018 FC Helsingborg - FBC Engelholm 2 - 3 Kevin Karlsson, Kevin Prahl Helsingborg Arena B
2021-10-17 18:00 131006013 Skurups IBK - Bjärreds IBK 4 - 1 Mikael Björkegren, Kevin Svensson Skurups Sparbank Arena
2021-10-22 20:00 131006023 Munka-Ljungby IBK - Malmhaug IBF 3 - 3 Kevin Karlsson, Emil Stenmark Rasmussen Munkahallen
2021-10-23 17:30 131006024 Frosta IBF - FC Helsingborg 1 - 8 Dzenan Masic, Kenan Masic Höörs Idrottshall
2021-10-24 13:00 131006021 Röke IBK - Höllvikens IBF Gårdarike 2 - 5 Robert Persson, Andreas Ljunggren Tyrs Hovs Sportcentra
2021-10-24 15:30 131006019 FBC Engelholm - Skurups IBK 5 - 6 Pierre Bergsten, Erik Götborg Ängelholms Idrottshall
2021-10-24 17:00 131006022 Bjärreds IBK - FC Helsingborg P05 3 - 3 Tobias Garhem, Tony Olsson Bjärehovhallen
2022-02-05 16:00 131006020 IBK Lund - VV-84 SK Bjuv 6 - 2 William Nilsson, Marcus Rundström Vipeholmshallen
2021-10-21 19:15 131006028 FC Helsingborg P05 - Röke IBK 7 - 6 Jonas Karlsson, Niklas Jeppsson Mariahallen
2021-10-28 19:00 131006026 VV-84 SK Bjuv - FBC Engelholm 5 - 8 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Brogårdaskolan
2021-10-29 19:30 131006027 Höllvikens IBF Gårdarike - Bjärreds IBK 5 - 4 Leon Fuchs, Mats Ekblad-Thun Herrestorpshallen
2021-10-30 12:00 131006025 Skurups IBK - IBK Lund 4 - 2 Magnus Isgren, Linus Isgren Skurups Sparbank Arena
2021-10-30 12:30 131006030 FC Helsingborg - Munka-Ljungby IBK 3 - 7 Dzenan Masic, Kenan Masic Helsingborg Arena B
2021-10-30 13:30 131006029 Malmhaug IBF - Frosta IBF 8 - 1 Kevin Karlsson, Emil Stenmark Rasmussen Kulladals Sporthall
2021-11-13 11:30 131006033 Frosta IBF - Skurups IBK 4 - 6 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Höörs Idrottshall
2021-11-13 12:15 131006035 Malmhaug IBF - Bjärreds IBK 3 - 7 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Kulladals Sporthall
2021-11-13 13:00 131006034 FBC Engelholm - FC Helsingborg P05 6 - 3 Adam Jivegård, Adam Johnsson Ängelholms Idrottshall
2021-11-14 12:00 131006036 Röke IBK - FC Helsingborg 4 - 3 Robert Persson, Andreas Ljunggren Qpoolen
2021-11-14 14:00 131006032 IBK Lund - Höllvikens IBF Gårdarike 2 - 8 Mikael Björkegren, Kevin Svensson Lerbäckshallen A
2021-12-08 20:00 131006031 Munka-Ljungby IBK - VV-84 SK Bjuv 17 - 3 Tony Olsson, Andreas Ljunggren Munkahallen
2021-11-19 19:00 131006037 Skurups IBK - Höllvikens IBF Gårdarike 4 - 4 Iulia Cismaru, Kevin Härstedt Skurups Sparbank Arena
2021-11-20 14:30 131006042 Frosta IBF - IBK Lund 3 - 4 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Höörs Idrottshall
2021-11-20 17:30 131006041 Bjärreds IBK - FBC Engelholm 4 - 3 Ahmad Homsi, Casper Johansson Bjärehovhallen
2021-11-21 12:00 131006038 VV-84 SK Bjuv - Malmhaug IBF 7 - 8 Pierre Bergsten, Erik Götborg Brogårdaskolan
2021-11-21 12:30 131006040 Röke IBK - Munka-Ljungby IBK 6 - 6 Kevin Karlsson, Emil Stenmark Rasmussen Qpoolen
2022-01-27 19:00 131006039 FC Helsingborg - FC Helsingborg P05 3 - 5 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Mariahallen
2021-11-14 17:00 131006043 FC Helsingborg P05 - VV-84 SK Bjuv 7 - 3 Erik Höst, Petter Lundgren Helsingborg Arena B
2021-11-26 19:30 131006045 Höllvikens IBF Gårdarike - FC Helsingborg 8 - 2 Mikael Björkegren, Mikael Björkqvist Herrestorpshallen
2021-11-27 14:30 131006048 Munka-Ljungby IBK - IBK Lund 4 - 2 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
2021-11-28 15:30 131006047 Bjärreds IBK - Frosta IBF 5 - 4 Dzenan Masic, Kenan Masic Bjärehovhallen
2021-11-28 16:00 131006046 FBC Engelholm - Röke IBK 2 - 4 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Ängelholms Idrottshall
2022-03-24 20:00 131006044 Malmhaug IBF - Skurups IBK 6 - 7 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Gottorpshallen
2021-11-30 19:30 131006054 IBK Lund - Bjärreds IBK 4 - 6 Kevin Karlsson, Emil Stenmark Rasmussen Vipeholmshallen
2021-12-01 19:00 131006051 VV-84 SK Bjuv - FC Helsingborg 4 - 11 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Brogårdaskolan
2021-12-01 19:00 131006053 Munka-Ljungby IBK - FBC Engelholm 7 - 5 Andreas Ljunggren, Niklas Jeppsson Munkahallen
2021-12-01 19:30 131006049 Höllvikens IBF Gårdarike - Malmhaug IBF 5 - 1 Leon Fuchs, Mats Ekblad-Thun Herrestorpshallen
2021-12-16 19:00 131006050 Skurups IBK - FC Helsingborg P05 6 - 6 Magnus Svensson, Claus Pettersson Skurups Sparbank Arena
2021-12-16 20:00 131006052 Röke IBK - Frosta IBF 5 - 2 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Tyrs Hovs Sportcentra
2021-12-04 12:45 131006057 FC Helsingborg - Malmhaug IBF 6 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Västergårdshallen
2021-12-04 14:30 131006059 Frosta IBF - Munka-Ljungby IBK 5 - 9 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Höörs Idrottshall
2021-12-04 16:30 131006060 IBK Lund - FBC Engelholm 7 - 2 Erik Höst, Petter Lundgren Lerbäckshallen A
2021-12-04 18:00 131006058 Bjärreds IBK - Röke IBK 1 - 4 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Bjärehovhallen
2021-12-05 10:00 131006055 VV-84 SK Bjuv - Skurups IBK 6 - 12 Kjell-Åke Olsson, Ronja Ottosson Brogårdaskolan
2021-12-05 15:30 131006056 FC Helsingborg P05 - Höllvikens IBF Gårdarike 4 - 8 Adam Jivegård, Pierre Bergsten Mariahallen
2021-12-11 13:00 131006065 Munka-Ljungby IBK - Bjärreds IBK 3 - 8 Kevin Karlsson, Emil Stenmark Rasmussen Munkahallen
2021-12-12 12:30 131006061 Skurups IBK - FC Helsingborg 4 - 5 Dzenan Masic, Kenan Masic Skurups Sparbank Arena
2021-12-12 13:30 131006064 Röke IBK - IBK Lund 10 - 4 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Qpoolen
2021-12-12 14:00 131006063 Malmhaug IBF - FC Helsingborg P05 7 - 7 Petter Niklasson, Rickard Nilsson Kulladals Sporthall
2021-12-12 16:00 131006066 FBC Engelholm - Frosta IBF 12 - 2 Kevin Karlsson, Emil Stenmark Rasmussen Ängelholms Idrottshall
2022-01-26 19:30 131006062 Höllvikens IBF Gårdarike - VV-84 SK Bjuv 19 - 6 Claus Pettersson, Matti Rouhiainen Herrestorpshallen
2021-12-18 14:30 131006070 Frosta IBF - FC Helsingborg P05 5 - 8 Kevin Karlsson, Emil Stenmark Rasmussen Höörs Idrottshall
2021-12-19 13:00 131006072 IBK Lund - FC Helsingborg 1 - 5 Oskar Syrén, Bengt Syrén Vipeholmshallen
2021-12-19 13:30 131006067 Röke IBK - Skurups IBK 4 - 5 Niklas Jeppsson, Jonas Karlsson Qpoolen
2021-12-19 16:30 131006071 FBC Engelholm - Malmhaug IBF 5 - 11 Pierre Bergsten, Erik Götborg Ängelholms Idrottshall
2022-04-09 14:30 131006068 Bjärreds IBK - VV-84 SK Bjuv 9 - 2 Henrik Lott, William Nilsson Bjärehovhallen
2022-04-24 15:00 131006069 Munka-Ljungby IBK - Höllvikens IBF Gårdarike 10 - 11 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
2022-01-13 20:00 131006076 FC Helsingborg P05 - IBK Lund 11 - 3 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Mariahallen
2022-01-14 19:30 131006075 Höllvikens IBF Gårdarike - FBC Engelholm 5 - 10 Magnus Isgren, Linus Isgren Herrestorpshallen
2022-01-15 11:00 131006074 VV-84 SK Bjuv - Frosta IBF 4 - 6 Pierre Bergsten, Erik Götborg Brogårdaskolan
2022-01-15 16:00 131006077 Malmhaug IBF - Röke IBK 3 - 6 William Nilsson, Magnus Svensson Kulladals Sporthall
2022-01-15 16:00 131006078 FC Helsingborg - Bjärreds IBK 6 - 6 Kevin Karlsson, Emil Stenmark Rasmussen Västergårdshallen
2022-04-21 19:30 131006073 Skurups IBK - Munka-Ljungby IBK 3 - 7 Erik Höst, Petter Niklasson Skurups Sparbank Arena
2022-01-22 11:30 131006081 Frosta IBF - Höllvikens IBF Gårdarike 5 - 13 Dzenan Masic, Kenan Masic Höörs Idrottshall
2022-01-22 18:00 131006082 Munka-Ljungby IBK - FC Helsingborg P05 6 - 2 Robert Persson, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
2022-02-17 20:00 131006084 FBC Engelholm - FC Helsingborg 6 - 4 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Ängelholms Idrottshall
2022-04-05 19:30 131006079 Bjärreds IBK - Skurups IBK 3 - 2 Marcus Rundström, William Nilsson Bjärehovhallen
2022-04-10 14:00 131006080 Röke IBK - VV-84 SK Bjuv 10 - 0 Björn Zorec, Jürgen Neuenhofen Qpoolen
2022-04-26 19:45 131006083 IBK Lund - Malmhaug IBF 4 - 5 Claus Pettersson, Magnus Svensson Vipeholmshallen
2022-01-25 19:30 131006086 VV-84 SK Bjuv - IBK Lund 7 - 6 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Brogårdaskolan
2022-01-28 20:00 131006085 Skurups IBK - FBC Engelholm 5 - 5 Marcus Rundström, Ahmad Homsi Skurups Sparbank Arena
2022-01-29 14:30 131006090 FC Helsingborg - Frosta IBF 15 - 2 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Västergårdshallen
2022-01-30 12:30 131006088 FC Helsingborg P05 - Bjärreds IBK 4 - 4 Bengt Syrén, Oskar Syrén Västergårdshallen
2022-02-09 20:00 131006089 Malmhaug IBF - Munka-Ljungby IBK 0 - 8 Claus Pettersson, Magnus Svensson Gottorpshallen
2022-02-16 20:00 131006087 Höllvikens IBF Gårdarike - Röke IBK 8 - 2 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Herrestorpshallen
2022-02-05 11:30 131006095 Frosta IBF - Malmhaug IBF 3 - 10 Bengt Syrén, Oskar Syrén Höörs Idrottshall
2022-02-06 14:30 131006092 FBC Engelholm - VV-84 SK Bjuv 6 - 2 Kevin Karlsson, Emil Stenmark Rasmussen Ängelholms Idrottshall
2022-02-28 20:00 131006094 Röke IBK - FC Helsingborg P05 1 - 8 Björn Zorec, Jonas Malmborg Tyrs Hovs Sportcentra
2022-03-20 20:00 131006096 Munka-Ljungby IBK - FC Helsingborg 6 - 1 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Munkahallen
2022-03-22 19:45 131006091 IBK Lund - Skurups IBK 1 - 7 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Vipeholmshallen
2022-04-07 19:00 131006093 Bjärreds IBK - Höllvikens IBF Gårdarike 5 - 6 Claus Pettersson, Magnus Svensson Bjärehovhallen
2022-02-08 19:00 131006097 VV-84 SK Bjuv - Munka-Ljungby IBK 3 - 5 Niklas Jeppsson, Per-Ivar Kullman Brogårdaskolan
2022-02-11 19:30 131006098 Höllvikens IBF Gårdarike - IBK Lund 5 - 5 Magnus Isgren, Linus Isgren Herrestorpshallen
2022-02-12 11:00 131006102 FC Helsingborg - Röke IBK 3 - 5 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Helsingborg Arena C
2022-02-12 12:00 131006099 Skurups IBK - Frosta IBF 9 - 0 Henrik Lott, Casper Johansson Skurups Sparbank Arena
2022-02-12 16:00 131006100 FC Helsingborg P05 - FBC Engelholm 4 - 3 Christian Nilsson, Adam Johnsson Helsingborg Arena B
2022-02-13 18:00 131006101 Bjärreds IBK - Malmhaug IBF 8 - 7 Magnus Isgren, Linus Isgren Bjärehovhallen
2022-02-18 19:00 131006108 IBK Lund - Frosta IBF 5 - 1 Bengt Syrén, Oskar Syrén Vipeholmshallen
2022-03-03 19:15 131006105 FC Helsingborg P05 - FC Helsingborg 7 - 8 Kevin Karlsson, Emil Stenmark Rasmussen Mariahallen
2022-03-16 19:30 131006103 Höllvikens IBF Gårdarike - Skurups IBK 4 - 2 Petter Niklasson, Mats Ekblad-Thun Herrestorpshallen
2022-03-21 20:00 131006107 FBC Engelholm - Bjärreds IBK 6 - 5 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Ängelholms Idrottshall
2022-03-22 20:00 131006106 Munka-Ljungby IBK - Röke IBK 6 - 3 Pierre Bergsten, Tony Olsson Munkahallen
2022-04-28 19:45 131006104 Malmhaug IBF - VV-84 SK Bjuv 11 - 4 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Kulladals Sporthall
2022-03-05 11:30 131006113 Frosta IBF - Bjärreds IBK 1 - 2 Adam Jivegård, Ronja Ottosson Höörs Idrottshall
2022-03-05 15:00 131006110 Skurups IBK - Malmhaug IBF 12 - 3 Oskar Syrén, Bengt Syrén Skurups Sparbank Arena
2022-03-06 10:45 131006111 FC Helsingborg - Höllvikens IBF Gårdarike 3 - 6 Robert Persson, Jonas Pettersson Helsingborg Arena C
2022-03-06 12:00 131006109 VV-84 SK Bjuv - FC Helsingborg P05 2 - 6 Andreas Ljunggren, Adam Jivegård Brogårdaskolan
2022-03-06 13:30 131006112 Röke IBK - FBC Engelholm 4 - 7 Niklas Jeppsson, Jonas Karlsson Qpoolen
2022-03-06 16:00 131006114 IBK Lund - Munka-Ljungby IBK 3 - 13 Pierre Bergsten, Erik Götborg Lerbäckshallen A
2022-03-08 19:00 131006120 Bjärreds IBK - IBK Lund 7 - 3 Marcus Rundström, William Nilsson Bjärehovhallen
2022-03-08 19:30 131006116 FC Helsingborg P05 - Skurups IBK 6 - 8 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Helsingborg Arena A
2022-03-08 20:00 131006115 Malmhaug IBF - Höllvikens IBF Gårdarike 3 - 5 Kevin Prahl, Linus Dahlström-Nilsson Gottorpshallen
2022-03-08 20:00 131006119 FBC Engelholm - Munka-Ljungby IBK 3 - 8 Andreas Ljunggren, Ronja Ottosson Ängelholms Idrottshall
2022-03-09 20:00 131006117 FC Helsingborg - VV-84 SK Bjuv 5 - 2 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Helsingborg Arena B
2022-03-09 20:00 131006118 Frosta IBF - Röke IBK 4 - 2 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Höörs Idrottshall
2022-03-12 15:00 131006122 Höllvikens IBF Gårdarike - FC Helsingborg P05 5 - 11 Oskar Syrén, Bengt Syrén Herrestorpshallen
2022-03-12 15:00 131006125 Munka-Ljungby IBK - Frosta IBF 6 - 0 Jürgen Neuenhofen, Jonas Malmborg Munkahallen
2022-03-13 11:30 131006124 Röke IBK - Bjärreds IBK 1 - 7 Andreas Ljunggren, Robert Persson Qpoolen
2022-03-13 13:30 131006121 Skurups IBK - VV-84 SK Bjuv 9 - 1 Claus Pettersson, Shaban Sadiku Skurups Sparbank Arena
2022-03-28 20:00 131006126 FBC Engelholm - IBK Lund 7 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Ängelholms Idrottshall
2022-04-09 13:00 131006123 Malmhaug IBF - FC Helsingborg 6 - 8 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Kulladals Sporthall
2022-03-19 11:30 131006132 Frosta IBF - FBC Engelholm 1 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Höörs Idrottshall
2022-03-19 14:15 131006127 FC Helsingborg - Skurups IBK 5 - 2 Henrik Lott, Casper Johansson Helsingborg Arena B
2022-03-19 16:30 131006131 Bjärreds IBK - Munka-Ljungby IBK 3 - 7 Mikael Björkegren, Kevin Svensson Bjärehovhallen
2022-03-20 12:30 131006129 FC Helsingborg P05 - Malmhaug IBF 6 - 8 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Helsingborg Arena B
2022-03-20 14:00 131006130 IBK Lund - Röke IBK 4 - 3 Niklas Jeppsson, Jonas Karlsson Lerbäckshallen A
2022-03-24 19:00 131006128 VV-84 SK Bjuv - Höllvikens IBF Gårdarike 0 - 15 Björn Zorec, Jürgen Neuenhofen Brogårdaskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Höllvikens IBF Gårdarike 22 18 2 2 169-94 75 56
2. Munka-Ljungby IBK 22 16 3 3 158-84 74 51
3. Skurups IBK 22 13 3 6 128-90 38 42
4. Bjärreds IBK 22 13 3 6 109-85 24 42
5. FC Helsingborg P05 22 10 5 7 137-108 29 35
6. FBC Engelholm 22 11 2 9 119-104 15 35
7. FC Helsingborg 22 11 1 10 118-100 18 34
8. Röke IBK 22 10 1 11 108-100 8 31
9. Malmhaug IBF 22 8 3 11 121-129 -8 27
10. IBK Lund 22 6 1 15 84-129 -45 19
11. Frosta IBF 22 2 1 19 59-164 -105 7
12. VV-84 SK Bjuv 22 1 1 20 75-198 -123 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis