Herrar Div 3 (2021/22)

Gruppspel
Herrar Div 3 Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-24 19:30 131002006 Frosta IBF - IBK Genarp 2 - 16 Niklas Jeppsson, Jonas Karlsson Höörs Idrottshall
2021-09-25 14:00 131002005 VV-84 SK Bjuv - Malmö FBC B 11 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Brogårdaskolan
2021-09-25 14:30 131002003 Bjärreds IBK B - Munka-Ljungby IBK B 4 - 8 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Bjärehovhallen
2021-09-26 16:00 131002001 Malmhaug IBF B - IBK Osby 4 - 3 Petter Niklasson, Tony Olsson Kulladals Sporthall
2021-10-01 19:30 131002011 IBK Osby - VV-84 SK Bjuv 7 - 9 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Osby Sporthall
2021-10-01 20:00 131002007 Munka-Ljungby IBK B - Malmhaug IBF B 9 - 3 Pierre Bergsten, Erik Götborg Munkahallen
2021-10-02 16:00 131002009 Malmö FBC B - Bjärreds IBK B 10 - 7 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Toftanäs Sporthall
2021-10-03 17:00 131002012 Åby IBK Klippan - Frosta IBF 5 - 8 Pierre Bergsten, Erik Götborg Klippans Idrottshall
2021-10-08 19:30 131002018 Frosta IBF - Malmö FBC B 6 - 8 Jonas Karlsson, Niklas Jeppsson Höörs Idrottshall
2021-10-09 14:30 131002015 Bjärreds IBK B - IBK Finn - Lund 8 - 6 Leon Fuchs, Erik Höst Bjärehovhallen
2021-10-10 16:00 131002013 Malmhaug IBF B - Åby IBK Klippan 8 - 6 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Kulladals Sporthall
2021-11-17 20:00 131002017 VV-84 SK Bjuv - IBK Genarp 4 - 10 Mårten Högblom, Pierre Bergsten Brogårdaskolan
2021-10-15 20:00 131002023 Munka-Ljungby IBK B - VV-84 SK Bjuv 4 - 3 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Munkahallen
2021-10-16 13:00 131002024 IBK Finn - Lund - Frosta IBF 4 - 7 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Vipeholmshallen
2021-10-16 16:00 131002019 Malmö FBC B - Malmhaug IBF B 5 - 12 Petter Lundgren, Erik Höst Toftanäs Sporthall
2021-10-17 17:00 131002021 IBK Osby - Bjärreds IBK B 6 - 7 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Osby Sporthall
2021-10-22 19:30 131002030 Frosta IBF - Munka-Ljungby IBK B 2 - 10 Mats Ekblad-Thun, Petter Niklasson Höörs Idrottshall
2021-10-24 12:45 131002029 VV-84 SK Bjuv - IBK Finn - Lund 6 - 5 Pierre Bergsten, Erik Götborg Brogårdaskolan
2021-10-24 14:00 131002027 Bjärreds IBK B - Åby IBK Klippan 7 - 1 Tony Olsson, Tobias Garhem Bjärehovhallen
2021-10-24 16:00 131002025 Malmhaug IBF B - IBK Genarp 6 - 12 Petter Lundgren, Erik Höst Kulladals Sporthall
2021-10-27 19:00 131002035 VV-84 SK Bjuv - Åby IBK Klippan 11 - 7 Niklas Jeppsson, Jonas Karlsson Brogårdaskolan
2021-10-28 20:00 131002032 IBK Genarp - Bjärreds IBK B 14 - 3 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Genarps Idrottshall
2021-10-29 19:30 131002036 IBK Osby - Frosta IBF 4 - 7 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Osby Sporthall
2021-10-30 13:00 131002033 IBK Finn - Lund - Malmhaug IBF B 8 - 4 Ali Tourabi, Måns Gilén Vipeholmshallen
2021-11-10 20:30 131002042 IBK Finn - Lund - IBK Genarp 0 - 20 Johan Holmåker, Petter Niklasson Vipeholmshallen
2021-11-12 19:30 131002040 IBK Osby - Munka-Ljungby IBK B 1 - 11 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Osby Sporthall
2021-11-12 19:30 131002041 Åby IBK Klippan - Malmö FBC B 11 - 3 Pierre Bergsten, Erik Götborg Klippans Idrottshall
2021-11-13 14:15 131002037 Malmhaug IBF B - Bjärreds IBK B 3 - 6 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Kulladals Sporthall
2021-11-17 19:30 131002047 Åby IBK Klippan - IBK Finn - Lund 9 - 8 Ali Tourabi, Måns Gilén Klippans Idrottshall
2021-11-19 20:00 131002048 Munka-Ljungby IBK B - IBK Genarp 7 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Munkahallen
2021-11-20 14:00 131002044 VV-84 SK Bjuv - Malmhaug IBF B 14 - 8 Sigge Svensson Martell, Thomas Eriksson Brogårdaskolan
2021-11-21 16:00 131002046 Malmö FBC B - IBK Osby 4 - 10 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Toftanäs Sporthall
2021-11-21 17:00 131002045 Bjärreds IBK B - Frosta IBF 6 - 4 Ali Tourabi, Måns Gilén Bjärehovhallen
2021-11-26 19:30 131002052 IBK Osby - IBK Finn - Lund 9 - 9 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Osby Sporthall
2021-11-26 20:00 131002053 Munka-Ljungby IBK B - Malmö FBC B 8 - 2 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Munkahallen
2021-11-28 15:00 131002054 IBK Genarp - Åby IBK Klippan 18 - 3 Ahmad Homsi, Tobias Garhem Genarps Idrottshall
2021-11-28 18:00 131002049 Bjärreds IBK B - VV-84 SK Bjuv 13 - 2 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Bjärehovhallen
2021-12-03 19:30 131002057 Frosta IBF - VV-84 SK Bjuv 6 - 5 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Höörs Idrottshall
2021-12-04 13:00 131002059 IBK Finn - Lund - Munka-Ljungby IBK B 6 - 11 Marcus Rundström, William Nilsson Vipeholmshallen
2021-12-05 15:00 131002060 IBK Genarp - Malmö FBC B 21 - 3 Jonas Karlsson, Niklas Jeppsson Genarps Idrottshall
2021-12-06 19:30 131002058 Åby IBK Klippan - IBK Osby 11 - 4 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Klippans Idrottshall
2021-12-09 19:30 131002064 IBK Osby - IBK Genarp 5 - 20 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Osby Sporthall
2021-12-10 00:00 131002065 Munka-Ljungby IBK B - Åby IBK Klippan WO (5 - 0)
2021-12-11 16:00 131002066 Malmö FBC B - IBK Finn - Lund 4 - 5 Pierre Bergsten, Andreas Ljunggren Toftanäs Sporthall
2021-12-12 16:00 131002061 Malmhaug IBF B - Frosta IBF 7 - 8 Rickard Nilsson, Petter Niklasson Kulladals Sporthall
2021-12-17 19:30 131002067 IBK Osby - Malmhaug IBF B 9 - 6 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Osby Sporthall
2021-12-17 20:00 131002069 Munka-Ljungby IBK B - Bjärreds IBK B 7 - 0 Tony Olsson, Petter Niklasson Munkahallen
2021-12-19 15:00 131002072 IBK Genarp - Frosta IBF 14 - 6 Petter Niklasson, Ahmad Homsi Genarps Idrottshall
2022-02-12 16:00 131002071 Malmö FBC B - VV-84 SK Bjuv 5 - 4 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Toftanäs Sporthall
2022-01-15 14:15 131002077 VV-84 SK Bjuv - IBK Osby 12 - 10 Pierre Bergsten, Erik Götborg Brogårdaskolan
2022-01-16 17:00 131002075 Bjärreds IBK B - Malmö FBC B 3 - 6 Tony Olsson, Shaban Sadiku Bjärehovhallen
2022-01-31 20:00 131002078 Frosta IBF - Åby IBK Klippan 8 - 3 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Höörs Idrottshall
2022-02-01 19:45 131002073 Malmhaug IBF B - Munka-Ljungby IBK B 5 - 12 Petter Niklasson, Erik Höst Sundsbrohallen
2022-01-21 19:30 131002079 Åby IBK Klippan - Malmhaug IBF B 7 - 7 Pierre Bergsten, Erik Götborg Klippans Idrottshall
2022-01-21 19:30 131002084 Malmö FBC B - Frosta IBF 12 - 10 Petter Niklasson, Kevin Prahl Toftanäs Sporthall
2022-02-25 20:00 131002083 IBK Genarp - VV-84 SK Bjuv 20 - 2 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Genarps Idrottshall
2022-03-02 20:30 131002081 IBK Finn - Lund - Bjärreds IBK B 11 - 1 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Vipeholmshallen
2022-01-26 19:00 131002089 VV-84 SK Bjuv - Munka-Ljungby IBK B 6 - 12 Pierre Bergsten, Erik Götborg Brogårdaskolan
2022-01-28 19:30 131002090 Frosta IBF - IBK Finn - Lund 12 - 7 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Höörs Idrottshall
2022-02-15 19:45 131002085 Malmhaug IBF B - Malmö FBC B 9 - 10 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Sundsbrohallen
2022-02-26 15:00 131002087 Bjärreds IBK B - IBK Osby 9 - 7 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Bjärehovhallen
2022-02-04 19:30 131002093 Åby IBK Klippan - Bjärreds IBK B 8 - 6 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Klippans Idrottshall
2022-02-04 20:00 131002096 Munka-Ljungby IBK B - Frosta IBF 5 - 3 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Munkahallen
2022-02-05 13:00 131002095 IBK Finn - Lund - VV-84 SK Bjuv 9 - 3 Marcus Rundström, William Nilsson Vipeholmshallen
2022-02-06 15:00 131002091 IBK Genarp - Malmhaug IBF B 20 - 8 Petter Niklasson, Rickard Nilsson Genarps Idrottshall
2022-02-08 20:00 131002099 Malmhaug IBF B - IBK Finn - Lund 4 - 5 Magnus Svensson, Claus Pettersson Sundsbrohallen
2022-02-09 19:30 131002101 Åby IBK Klippan - VV-84 SK Bjuv 7 - 7 Pierre Bergsten, Erik Götborg Klippans Idrottshall
2022-02-09 19:30 131002102 Frosta IBF - IBK Osby 15 - 4 Petter Niklasson, Niklas Jeppsson Höörs Idrottshall
2022-02-09 20:15 131002098 Bjärreds IBK B - IBK Genarp 4 - 12 Shaban Sadiku, Matti Rouhiainen Bjärehovhallen
2022-02-12 16:00 131002103 Bjärreds IBK B - Malmhaug IBF B 4 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Bjärehovhallen
2022-02-13 15:00 131002107 Malmö FBC B - Åby IBK Klippan 8 - 12 Ahmad Homsi, Tobias Garhem Toftanäs Sporthall
2022-02-13 15:00 131002108 IBK Genarp - IBK Finn - Lund 33 - 2 Petter Niklasson, Erik Höst Genarps Idrottshall
2022-03-08 20:00 131002106 Munka-Ljungby IBK B - IBK Osby 11 - 6 Jonas Pettersson, Mårten Högblom Munkahallen
2022-02-18 19:30 131002112 IBK Osby - Malmö FBC B 8 - 9 Andreas Ljunggren, Per-Ivar Kullman Osby Sporthall
2022-02-18 20:00 131002114 IBK Genarp - Munka-Ljungby IBK B 8 - 7 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Genarps Idrottshall
2022-02-19 13:00 131002113 IBK Finn - Lund - Åby IBK Klippan 4 - 5 Mikael Björkegren, Kevin Svensson Vipeholmshallen
2022-02-20 16:00 131002110 Malmhaug IBF B - VV-84 SK Bjuv 10 - 5 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Kulladals Sporthall
2022-03-14 20:00 131002111 Frosta IBF - Bjärreds IBK B 6 - 5 Mårten Högblom, Jürgen Neuenhofen Höörs Idrottshall
2022-03-04 19:30 131002120 Åby IBK Klippan - IBK Genarp 6 - 12 Pierre Bergsten, Erik Götborg Klippans Idrottshall
2022-03-05 13:00 131002118 IBK Finn - Lund - IBK Osby 3 - 8 Matti Rouhiainen, Shaban Sadiku Vipeholmshallen
2022-03-05 14:15 131002115 VV-84 SK Bjuv - Bjärreds IBK B 7 - 6 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Brogårdaskolan
2022-03-05 16:00 131002119 Malmö FBC B - Munka-Ljungby IBK B 1 - 13 Petter Lundgren, Erik Höst Toftanäs Sporthall
2022-03-11 19:30 131002124 IBK Osby - Åby IBK Klippan 3 - 10 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Osby Sporthall
2022-03-11 20:00 131002125 Munka-Ljungby IBK B - IBK Finn - Lund 16 - 5 Petter Niklasson, Jonas Pettersson Munkahallen
2022-03-12 14:30 131002123 VV-84 SK Bjuv - Frosta IBF 4 - 4 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Brogårdaskolan
2022-03-13 16:00 131002126 Malmö FBC B - IBK Genarp 5 - 17 Magnus Svensson, Ahmad Homsi Toftanäs Sporthall
2022-03-19 15:00 131002127 Frosta IBF - Malmhaug IBF B 8 - 6 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Höörs Idrottshall
2022-03-19 15:00 131002130 IBK Genarp - IBK Osby 18 - 7 Rickard Nilsson, Petter Niklasson Genarps Idrottshall
2022-03-19 15:00 131002131 Åby IBK Klippan - Munka-Ljungby IBK B 8 - 8 Niklas Jeppsson, Jonas Karlsson Klippans Idrottshall
2022-03-19 15:00 131002132 IBK Finn - Lund - Malmö FBC B 7 - 4 Ahmad Homsi, Pierre Bergsten Vipeholmshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Genarp 18 17 0 1 291-80 211 51
2. Munka-Ljungby IBK B 18 16 1 1 164-69 95 49
3. Frosta IBF 18 10 1 7 122-125 -3 31
4. Åby IBK Klippan 18 7 3 8 119-135 -16 24
5. VV-84 SK Bjuv 18 7 2 9 115-146 -31 23
6. Bjärreds IBK B 18 7 1 10 99-122 -23 22
7. Malmö FBC B 18 7 0 11 102-174 -72 21
8. IBK Finn - Lund 18 6 1 11 104-164 -60 19
9. Malmhaug IBF B 18 4 2 12 114-151 -37 14
10. IBK Osby 18 3 1 14 111-175 -64 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis