Damer Division 1 Region (2021/22)

Gruppspel
Damer Division 1 Region
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-01 19:30 182100005 GS 86 AIF - Skattkärrs IK 11 - 2 Patrik Gottfridsson, Anders Leander Forshaga Sporthall
2021-10-02 16:00 182100002 Karlstad IBF Ungdom - Kungsörs IBK 6 - 3 Henrik Jansson, Pierre Malmgren Colorama Arena
2021-10-03 12:30 182100004 Skälby IBK - Munkfors IBK 4 - 3 Marcus Karppinen, William Ringkvist Mälarenergi Arena B
2021-10-03 16:00 182100001 Kristinehamns IBF - IBK Sala 3 - 3 e.förl. Jonas Snäll, Anders Leander Brogårdshallen
2021-10-03 16:30 182100006 Skoghalls IBK Utveckling - Lillån IBK 2 - 8 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Hammarö Arena
2021-10-08 19:00 182100008 Munkfors IBK - Karlstad IBF Ungdom 5 - 6 e.förl. Jonas Snäll, Anders Leander Munkfors Arena
2021-10-08 19:30 182100007 BKI Sunnanå - Kristinehamns IBF 5 - 2 Erik Ejerfeldt, Sebastian Falk-Asplund ECG Arena
2021-10-09 15:00 182100011 IBK Sala - GS 86 AIF 2 - 11 August Ericsson, Yotsaphong Chaiphring Sporthallen Lärkan
2021-10-09 16:00 182100012 Kungsörs IBK - Skoghalls IBK Utveckling 2 - 2 e.förl. Henrik Brehmer, Dan Barthlen Sporthallen Kungsör A
2021-10-09 16:30 182100010 Lillån IBK - Skälby IBK 7 - 1 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2021-10-16 12:30 182100016 Skälby IBK - BKI Sunnanå 3 - 4 Mårten Hanold, Andreas Larsson Mälarenergi Arena A
2021-10-16 15:00 182100017 GS 86 AIF - Lillån IBK 6 - 0 Jonas Snäll, Anders Leander Forshaga Sporthall
2021-10-17 16:30 182100018 Skoghalls IBK Utveckling - Skattkärrs IK 4 - 1 Jonas Snäll, Anders Leander Hammarö Arena
2021-10-17 18:00 182100013 Kristinehamns IBF - Kungsörs IBK 6 - 4 Nicklas Johansson, Johan Friman Brogårdshallen
2022-02-06 15:15 182100014 Karlstad IBF Ungdom - IBK Sala Klubbhuset Arena
2021-10-20 19:30 182100023 BKI Sunnanå - GS 86 AIF 4 - 5 e.förl. Sebastian Falk-Asplund, Johan Friman ECG Arena
2021-10-23 16:00 182100022 Kungsörs IBK - Skälby IBK 2 - 3 Henrik Brehmer, Dan Barthlen Sporthallen Kungsör A
2021-10-24 13:30 182100024 Munkfors IBK - Skoghalls IBK Utveckling 9 - 3 Erik Ejerfeldt, Gabriel Nääs Munkfors Arena
2021-10-24 13:45 182100019 Skattkärrs IK - Kristinehamns IBF 3 - 7 Patrik Gottfridsson, Anders Leander Colorama Arena
2021-10-24 16:30 182100020 Lillån IBK - Karlstad IBF Ungdom 5 - 4 Berndt Swärd, Tomas Persson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2021-10-26 19:30 182100028 Skälby IBK - IBK Sala 2 - 5 Dan Barthlen, Daniel Östling Mälarenergi Arena A
2021-10-26 19:45 182100026 Karlstad IBF Ungdom - Skattkärrs IK 3 - 3 e.förl. Gabriel Gunnarsson, David Granström Colorama Arena
2021-10-26 20:00 182100029 GS 86 AIF - Munkfors IBK 6 - 5 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Forshaga Sporthall
2021-10-27 20:00 182100030 Skoghalls IBK Utveckling - BKI Sunnanå 6 - 8 Erik Ejerfeldt, Gabriel Nääs Hammarö Arena
2021-10-28 19:00 182100025 Kristinehamns IBF - Lillån IBK 0 - 5 David Granström, Gabriel Gunnarsson Brogårdshallen
2021-11-07 15:00 182100036 IBK Sala - Skoghalls IBK Utveckling 3 - 5 Marcus Karppinen, William Ringkvist Sporthallen Lärkan
2021-11-07 15:45 182100034 Skattkärrs IK - Skälby IBK 3 - 4 Patrik Gottfridsson, Jonas Snäll Colorama Arena
2021-11-07 16:00 182100031 BKI Sunnanå - Karlstad IBF Ungdom 3 - 5 Gabriel Gunnarsson, David Granström ECG Arena
2021-11-09 19:30 182100033 Munkfors IBK - Kristinehamns IBF 5 - 4 Sebastian Falk-Asplund, Gabriel Nääs Munkfors Arena
2021-12-11 14:00 182100035 GS 86 AIF - Kungsörs IBK Jonas Snäll, Patrik Gottfridsson Forshaga Sporthall
2021-11-13 12:30 182100039 Skoghalls IBK Utveckling - Skälby IBK 3 - 6 Nicklas Johansson, Johan Friman Hammarö Arena
2021-11-13 14:00 182100042 Munkfors IBK - Lillån IBK 5 - 2 Jonas Snäll, Patrik Gottfridsson Munkfors Arena
2021-11-13 14:30 182100038 Karlstad IBF Ungdom - GS 86 AIF 3 - 8 Johan Friman, Gabriel Nääs Colorama Arena
2021-11-13 15:00 182100040 IBK Sala - BKI Sunnanå 4 - 9 Camilla Eriksson, David Hildingstam Sporthallen Lärkan
2021-11-13 16:00 182100041 Kungsörs IBK - Skattkärrs IK 2 - 4 Marcus Karppinen, William Ringkvist Sporthallen Kungsör A
2021-11-19 19:30 182100044 GS 86 AIF - Kristinehamns IBF 4 - 0 Sebastian Falk-Asplund, Erik Bergström Forshaga Sporthall
2021-11-20 13:00 182100047 Kungsörs IBK - Munkfors IBK 2 - 5 Mohamed Abdirisak, Fernando Rocabado Sporthallen Kungsör A
2021-11-21 12:30 182100043 Skälby IBK - Karlstad IBF Ungdom 3 - 6 Marcus Karppinen, William Ringkvist Mälarenergi Arena A
2021-11-21 14:00 182100048 BKI Sunnanå - Lillån IBK 3 - 5 Patrik Gottfridsson, Anders Leander ECG Arena
2021-11-21 15:30 182100046 Skattkärrs IK - IBK Sala 12 - 3 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Colorama Arena
2021-11-26 19:45 182100051 Karlstad IBF Ungdom - Skoghalls IBK Utveckling 5 - 3 Patrik Gottfridsson, Philip Aronsson-Elffors Colorama Arena
2021-11-27 12:00 182100050 Kristinehamns IBF - Skälby IBK 7 - 2 Gabriel Gunnarsson, David Granström Brogårdshallen
2021-11-27 14:00 182100053 BKI Sunnanå - Skattkärrs IK 7 - 5 Anders Leander, Christoffer Risberg ECG Arena
2021-11-27 15:00 182100052 IBK Sala - Munkfors IBK 4 - 7 Burak Unsal, David Hildingstam Sporthallen Lärkan
2021-11-28 13:30 182100054 Lillån IBK - Kungsörs IBK 8 - 2 Mats Eriksson, Michael Nilsson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2021-11-30 19:30 182100059 Munkfors IBK - BKI Sunnanå 6 - 5 Johan Friman, Gabriel Nääs Munkfors Arena
2021-12-01 19:30 182100058 Kungsörs IBK - IBK Sala 4 - 3 e.förl. Jonas Langgren, Michael Rosén Sporthallen Kungsör A
2021-12-01 19:45 182100055 Karlstad IBF Ungdom - Kristinehamns IBF 5 - 2 Albin Jakobsson, Lars Larsson Colorama Arena
2021-12-01 20:00 182100057 Skoghalls IBK Utveckling - GS 86 AIF 2 - 9 Gabriel Gunnarsson, David Granström Hammarö Arena
2021-12-02 19:00 182100060 Lillån IBK - Skattkärrs IK 5 - 2 Berndt Swärd, Fredrik Knutsson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2021-12-04 14:00 182100061 Kristinehamns IBF - Skoghalls IBK Utveckling 7 - 4 Mikael Johansson, Anders Leander Brogårdshallen
2021-12-04 14:00 182100065 BKI Sunnanå - Kungsörs IBK 11 - 3 Gabriel Gunnarsson, David Granström ECG Arena
2021-12-04 15:00 182100064 IBK Sala - Lillån IBK 3 - 4 Marcus Karppinen, William Ringkvist Sporthallen Lärkan
2021-12-04 16:00 182100063 GS 86 AIF - Skälby IBK 7 - 1 Christoffer Frykestam, Gabriel Nääs Forshaga Sporthall
2021-12-12 11:30 182100066 Skattkärrs IK - Munkfors IBK Olivia Kästel-Sjöman, Rebecca Bräck Colorama Arena
2021-12-18 14:00 182100070 Munkfors IBK - Skälby IBK Gabriel Gunnarsson, David Granström Munkfors Arena
2021-12-18 15:00 182100067 IBK Sala - Kristinehamns IBF Jonas Ahlin, Axel Norin Sporthallen Lärkan
2021-12-18 16:00 182100068 Kungsörs IBK - Karlstad IBF Ungdom August Ericsson, Yotsaphong Chaiphring Sporthallen Kungsör A
2021-12-18 16:30 182100071 Skattkärrs IK - GS 86 AIF Erik Ejerfeldt, Gabriel Nääs Colorama Arena
2021-12-18 16:30 182100072 Lillån IBK - Skoghalls IBK Utveckling Fredrik Knutsson, Micael Svensson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2022-01-08 14:00 182100073 Kristinehamns IBF - BKI Sunnanå Brogårdshallen
2022-01-08 16:00 182100074 Karlstad IBF Ungdom - Munkfors IBK Colorama Arena
2022-01-08 16:00 182100077 GS 86 AIF - IBK Sala Forshaga Sporthall
2022-01-09 16:30 182100078 Skoghalls IBK Utveckling - Kungsörs IBK Hammarö Arena
2022-01-11 19:30 182100076 Skälby IBK - Lillån IBK Mälarenergi Arena A
2022-01-13 19:45 182100084 Skattkärrs IK - Skoghalls IBK Utveckling Colorama Arena
2022-01-15 14:00 182100082 BKI Sunnanå - Skälby IBK ECG Arena
2022-01-15 14:30 182100083 Lillån IBK - GS 86 AIF Rostahallen Örebro
2022-01-15 15:00 182100080 IBK Sala - Karlstad IBF Ungdom Sporthallen Lärkan
2022-01-15 16:00 182100079 Kungsörs IBK - Kristinehamns IBF Sporthallen Kungsör A
2022-01-21 19:30 182100089 GS 86 AIF - BKI Sunnanå Forshaga Sporthall
2022-01-21 19:30 182100090 Skoghalls IBK Utveckling - Munkfors IBK Hammarö Arena
2022-01-22 12:00 182100085 Kristinehamns IBF - Skattkärrs IK Brogårdshallen
2022-01-22 12:30 182100088 Skälby IBK - Kungsörs IBK Mälarenergi Arena B
2022-01-22 16:00 182100086 Karlstad IBF Ungdom - Lillån IBK Colorama Arena
2022-01-25 19:00 182100091 Lillån IBK - Kristinehamns IBF Idrottshuset, Örebro Plan 2
2022-01-25 19:45 182100092 Skattkärrs IK - Karlstad IBF Ungdom Colorama Arena
2022-01-26 19:00 182100095 Munkfors IBK - GS 86 AIF Munkfors Arena
2022-01-26 19:30 182100094 IBK Sala - Skälby IBK Sporthallen Lärkan
2022-01-26 19:30 182100096 BKI Sunnanå - Skoghalls IBK Utveckling ECG Arena
2022-01-29 16:00 182100097 Karlstad IBF Ungdom - BKI Sunnanå Colorama Arena
2022-01-29 16:00 182100101 Kungsörs IBK - GS 86 AIF Sporthallen Kungsör A
2022-01-30 12:30 182100100 Skälby IBK - Skattkärrs IK Mälarenergi Arena A
2022-01-30 16:30 182100102 Skoghalls IBK Utveckling - IBK Sala Hammarö Arena
2022-02-03 19:30 182100099 Kristinehamns IBF - Munkfors IBK Brogårdshallen
2022-02-11 19:30 182100104 GS 86 AIF - Karlstad IBF Ungdom Forshaga Sporthall
2022-02-12 14:00 182100106 BKI Sunnanå - IBK Sala ECG Arena
2022-02-12 16:30 182100108 Lillån IBK - Munkfors IBK Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2022-02-13 12:30 182100105 Skälby IBK - Skoghalls IBK Utveckling Mälarenergi Arena A
2022-02-13 13:45 182100107 Skattkärrs IK - Kungsörs IBK Colorama Arena
2022-02-18 19:00 182100110 Kristinehamns IBF - GS 86 AIF Brogårdshallen
2022-02-19 13:45 182100109 Karlstad IBF Ungdom - Skälby IBK Colorama Arena
2022-02-19 14:00 182100113 Munkfors IBK - Kungsörs IBK Munkfors Arena
2022-02-19 14:30 182100114 Lillån IBK - BKI Sunnanå Rostahallen Örebro
2022-02-19 15:00 182100112 IBK Sala - Skattkärrs IK Sporthallen Lärkan
2022-02-25 19:45 182100119 Skattkärrs IK - BKI Sunnanå Colorama Arena
2022-02-26 14:00 182100118 Munkfors IBK - IBK Sala Munkfors Arena
2022-02-26 15:45 182100116 Skälby IBK - Kristinehamns IBF Mälarenergi Arena A
2022-02-26 16:00 182100117 Skoghalls IBK Utveckling - Karlstad IBF Ungdom Hammarö Arena
2022-02-26 16:00 182100120 Kungsörs IBK - Lillån IBK Sporthallen Kungsör A
2022-03-04 19:30 182100123 GS 86 AIF - Skoghalls IBK Utveckling Forshaga Sporthall
2022-03-05 13:00 182100125 BKI Sunnanå - Munkfors IBK ECG Arena
2022-03-05 14:00 182100121 Kristinehamns IBF - Karlstad IBF Ungdom Brogårdshallen
2022-03-05 14:00 182100126 Skattkärrs IK - Lillån IBK Colorama Arena
2022-03-05 15:00 182100124 IBK Sala - Kungsörs IBK Sporthallen Lärkan
2022-03-13 12:30 182100129 Skälby IBK - GS 86 AIF Mälarenergi Arena B
2022-03-13 13:00 182100127 Skoghalls IBK Utveckling - Kristinehamns IBF Hammarö Arena
2022-03-13 13:00 182100130 Lillån IBK - IBK Sala
2022-03-13 13:00 182100131 Kungsörs IBK - BKI Sunnanå Sporthallen Kungsör A
2022-03-13 13:00 182100132 Munkfors IBK - Skattkärrs IK Munkfors Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. GS 86 AIF 9 8 1 (1) 0 67-19 48 26
2. Lillån IBK 10 8 0 (0) 2 49-28 21 24
3. BKI Sunnanå 10 6 1 (0) 3 59-44 15 19
4. Munkfors IBK 9 6 1 (0) 2 50-36 14 19
5. Karlstad IBF Ungdom 9 5 2 (1) 2 43-35 8 18
6. Kristinehamns IBF 10 4 1 (0) 5 38-40 -2 13
7. Skälby IBK 10 4 0 (0) 6 29-47 -18 12
8. Skattkärrs IK 9 2 1 (0) 6 35-46 -11 7
9. Skoghalls IBK Utveckling 10 2 1 (0) 7 34-58 -24 7
10. IBK Sala 9 1 2 (0) 6 30-57 -27 5
11. Kungsörs IBK 9 0 2 (1) 7 24-48 -24 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis