Herrar Division 4 (2021/22)

Gruppspel
Herrar Division 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-08 19:00 230250001 Rimforsa IF U-lag - Bergs IK U-lag 7 - 8 Christian Hagström, Jan Wentzell Hackelhallen
2021-10-09 12:00 230250003 Linköping AIS - IBF Norrköping U-lag 6 - 2 Johan Nordlander, William Wengelin Kärnahallen
2021-10-09 12:45 230250005 Hjulsbro IK U-lag - Mjölby IBK U-lag 15 - 3 Hampus Larsson, Johan Wiggur Stureforshallen
2021-10-09 13:00 230250002 IBF Antvarden U-lag - Borensberg IBC U-lag 4 - 9 Roger Balogh, Peter Ström Överums Sporthall
2021-10-09 17:00 230250004 Åby IBK Ungdom U-lag - Söderköpings IBK U-lag 9 - 3 Oscar Bard, Alexander Lagerström Åby Arena
2021-10-10 16:00 230250006 IBF Kolmården - Ledberg IBF U-lag 4 - 12 Patricio Boiardt, Rikard Karlsson Råsslahallen
2021-10-15 19:30 230250012 Borensberg IBC U-lag - IBF Kolmården 6 - 8 Daniel Johansson, Peter Ström Hällaskolan
2021-10-15 19:40 230250011 Bergs IK U-lag - Hjulsbro IK U-lag 11 - 9 Christian Hagström, Jan Wentzell Ljungsbro Sporthall
2021-10-16 13:00 230250007 IBF Norrköping U-lag - Rimforsa IF U-lag 3 - 6 Patricio Boiardt, Alen Turcinhodzic Sandbyhovshallen
2021-10-16 15:00 230250009 Mjölby IBK U-lag - Linköping AIS 4 - 9 Simon Eriksson, Marthin Andersson Lagmanshallen
2021-10-16 16:15 230250010 Ledberg IBF U-lag - Åby IBK Ungdom U-lag 3 - 6 Thomas Nystrand, Emil Glenngård Kärnahallen
2021-10-18 19:30 230250008 Söderköpings IBK U-lag - IBF Antvarden U-lag 8 - 12 Sonny Weideborg, Alen Turcinhodzic Sporthallen Vikingen
2021-10-23 13:00 230250013 Rimforsa IF U-lag - Borensberg IBC U-lag 3 - 2 e.förl. Alen Turcinhodzic, Jamiro Liebe Hackelhallen
2021-10-23 13:00 230250014 IBF Antvarden U-lag - Bergs IK U-lag 5 - 6 Daniel Johansson, Vincent Svenmar Överums Sporthall
2021-10-23 16:45 230250015 Linköping AIS - Söderköpings IBK U-lag 15 - 2 Oscar Bard, Didrik Axen Folkungahallen
2021-10-23 18:30 230250017 Hjulsbro IK U-lag - Ledberg IBF U-lag 6 - 9 Robin Rosendal, Alexander Lagerström Stureforshallen
2021-10-24 12:45 230250016 Åby IBK Ungdom U-lag - IBF Norrköping U-lag 7 - 5 Rickard Olsen, Patricio Boiardt Åby Arena
2021-10-24 17:00 230250018 IBF Kolmården - Mjölby IBK U-lag 11 - 5 Rågher Godin, Patricio Boiardt Råsslahallen
2021-10-28 20:00 230250023 IBF Norrköping U-lag - Hjulsbro IK U-lag 6 - 7 e.förl. Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Sandbyhovshallen
2021-10-29 19:15 230250020 Ledberg IBF U-lag - IBF Antvarden U-lag 10 - 2 Hampus Larsson, Alexander Lagerström Kärnahallen
2021-10-29 19:30 230250019 Mjölby IBK U-lag - Rimforsa IF U-lag 1 - 7 Daniel Hermansson, Henric Lundeborg Lagmanshallen
2021-10-29 19:30 230250022 Borensberg IBC U-lag - Åby IBK Ungdom U-lag 5 - 15 Peter Ström, Jan Wentzell Hällaskolan
2021-10-30 15:30 230250021 Bergs IK U-lag - Linköping AIS 2 - 13 Simon Eriksson, Andreas A Karlsson Ljungsbro Sporthall
2021-10-31 15:30 230250024 Söderköpings IBK U-lag - IBF Kolmården 4 - 9 Simon Eriksson, Alen Turcinhodzic Sporthallen Vikingen
2021-11-06 09:30 230250027 Linköping AIS - Borensberg IBC U-lag 11 - 2 Thomas Nystrand, Emil Glenngård Kärnahallen
2021-11-06 12:00 230250025 Rimforsa IF U-lag - Ledberg IBF U-lag 7 - 8 Oscar Bard, Magnus Jakobsson Hackelhallen
2021-11-06 13:00 230250026 IBF Antvarden U-lag - Mjölby IBK U-lag 7 - 3 Hampus Larsson, Christian Hagström Överums Sporthall
2021-11-06 15:15 230250029 Hjulsbro IK U-lag - Söderköpings IBK U-lag 13 - 7 Roger Balogh, Peter Ström Stureforshallen
2021-11-06 15:30 230250028 Åby IBK Ungdom U-lag - Bergs IK U-lag 9 - 7 Alen Turcinhodzic, Patricio Boiardt Åby Arena
2021-11-07 16:00 230250030 IBF Kolmården - IBF Norrköping U-lag 8 - 5 Patricio Boiardt, Daniel Johansson Råsslahallen
2021-11-12 19:15 230250032 Ledberg IBF U-lag - Linköping AIS 4 - 10 Daniel Hermansson, Henric Lundeborg Kärnahallen
2021-11-12 19:15 230250033 Söderköpings IBK U-lag - Rimforsa IF U-lag 7 - 10 Rågher Godin, Lukas Rondahl Sporthallen Vikingen
2021-11-13 12:30 230250031 IBF Norrköping U-lag - IBF Antvarden U-lag 6 - 3 Alen Turcinhodzic, Johan Nordlander Sandbyhovshallen
2021-11-13 13:00 230250034 Mjölby IBK U-lag - Åby IBK Ungdom U-lag 2 - 9 Simon Eriksson, Marthin Andersson Lagmanshallen
2021-11-13 14:00 230250035 Hjulsbro IK U-lag - Borensberg IBC U-lag 19 - 3 Magnus Jakobsson, Daniel Hermansson Stureforshallen
2021-11-14 15:45 230250036 Bergs IK U-lag - IBF Kolmården 6 - 6 e.förl. Jan Wentzell, Hampus Larsson Kärnahallen
2021-11-19 19:30 230250041 Borensberg IBC U-lag - Mjölby IBK U-lag 9 - 4 Daniel Hermansson, Henric Lundeborg Hällaskolan
2021-11-20 13:00 230250038 IBF Antvarden U-lag - Hjulsbro IK U-lag WO (5 - 0) Överums Sporthall
2021-11-20 15:15 230250037 Rimforsa IF U-lag - Linköping AIS 2 - 8 Christian Hagström, Jan Wentzell Hackelhallen
2021-11-20 17:15 230250040 Bergs IK U-lag - IBF Norrköping U-lag 1 - 5 Peter Ström, Roger Balogh Ljungsbro Sporthall
2021-11-20 17:15 230250042 Söderköpings IBK U-lag - Ledberg IBF U-lag 6 - 8 Oscar Bard, Alexander Lagerström Sporthallen Vikingen
2021-11-21 17:30 230250039 IBF Kolmården - Åby IBK Ungdom U-lag 6 - 5 e.förl. Vincent Svenmar, Ludvig Arvidsson Råsslahallen
2021-11-26 19:30 230250046 Mjölby IBK U-lag - Bergs IK U-lag 3 - 9 Hampus Larsson, Jan Wentzell Lagmanshallen
2021-11-26 19:30 230250047 Borensberg IBC U-lag - Söderköpings IBK U-lag 13 - 4 Simon Eriksson, Marthin Andersson Hällaskolan
2021-11-27 14:45 230250045 Linköping AIS - IBF Kolmården 16 - 1 Sonny Weideborg, Lukas Rondahl Folkungahallen
2021-11-27 16:00 230250043 Åby IBK Ungdom U-lag - IBF Antvarden U-lag 16 - 4 Johan Wiggur, Peter Ström Åby Arena
2021-11-27 16:00 230250044 Hjulsbro IK U-lag - Rimforsa IF U-lag 4 - 6 Hampus Larsson, Jan Wentzell Stureforshallen
2021-11-28 16:00 230250048 IBF Norrköping U-lag - Ledberg IBF U-lag 7 - 8 Robin Rosendal, Oscar Bard Sandbyhovshallen
2021-12-03 19:15 230250054 Ledberg IBF U-lag - Borensberg IBC U-lag 12 - 3 Daniel Hermansson, Henric Lundeborg Kärnahallen
2021-12-03 19:30 230250051 IBF Antvarden U-lag - IBF Kolmården 6 - 5 Peter Ström, Jesper Liedberg Överums Sporthall
2021-12-04 12:00 230250050 Rimforsa IF U-lag - Åby IBK Ungdom U-lag Peter Ström, Roger Balogh Hackelhallen
2021-12-04 13:00 230250053 IBF Norrköping U-lag - Mjölby IBK U-lag Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Sandbyhovshallen
2021-12-04 17:30 230250052 Bergs IK U-lag - Söderköpings IBK U-lag Thomas Nystrand, Rickard Olsen Ljungsbro Sporthall
2021-12-05 09:30 230250049 Linköping AIS - Hjulsbro IK U-lag Hampus Larsson, Christian Hagström Folkungahallen
2021-12-10 19:15 230250060 Ledberg IBF U-lag - Mjölby IBK U-lag Simon Eriksson, Marthin Andersson Kärnahallen
2021-12-10 19:30 230250055 IBF Antvarden U-lag - Rimforsa IF U-lag Oscar Bard, Johan Wiggur Överums Sporthall
2021-12-11 16:45 230250058 Borensberg IBC U-lag - Bergs IK U-lag Roger Balogh, Emil Glenngård Hällaskolan
2021-12-12 15:00 230250059 Söderköpings IBK U-lag - IBF Norrköping U-lag Patricio Boiardt, Hampus Larsson Sporthallen Vikingen
2021-12-12 17:00 230250056 Åby IBK Ungdom U-lag - Linköping AIS Tomas Edstrand, Rågher Godin Åby Arena
2021-12-12 17:00 230250057 IBF Kolmården - Hjulsbro IK U-lag Daniel Johansson, Peter Ström Råsslahallen
2021-12-17 19:15 230250062 Linköping AIS - IBF Antvarden U-lag Kärnahallen
2021-12-17 19:30 230250066 Mjölby IBK U-lag - Söderköpings IBK U-lag Lagmanshallen
2021-12-18 15:45 230250063 Hjulsbro IK U-lag - Åby IBK Ungdom U-lag Stureforshallen
2021-12-18 16:30 230250061 Rimforsa IF U-lag - IBF Kolmården Hackelhallen
2021-12-18 17:30 230250064 Bergs IK U-lag - Ledberg IBF U-lag Ljungsbro Sporthall
2021-12-19 11:00 230250065 IBF Norrköping U-lag - Borensberg IBC U-lag Sandbyhovshallen
2022-01-07 19:15 230250072 Ledberg IBF U-lag - IBF Kolmården Kärnahallen
2022-01-07 19:30 230250068 Borensberg IBC U-lag - IBF Antvarden U-lag Hällaskolan
2022-01-07 19:40 230250067 Bergs IK U-lag - Rimforsa IF U-lag Ljungsbro Sporthall
2022-01-08 13:30 230250070 Söderköpings IBK U-lag - Åby IBK Ungdom U-lag Sporthallen Vikingen
2022-01-09 13:30 230250071 Mjölby IBK U-lag - Hjulsbro IK U-lag Lagmanshallen
2022-01-09 18:00 230250069 IBF Norrköping U-lag - Linköping AIS Sandbyhovshallen
2022-01-14 19:15 230250075 Linköping AIS - Mjölby IBK U-lag Kärnahallen
2022-01-15 13:00 230250074 IBF Antvarden U-lag - Söderköpings IBK U-lag Överums Sporthall
2022-01-15 14:45 230250073 Rimforsa IF U-lag - IBF Norrköping U-lag Hackelhallen
2022-01-15 17:00 230250076 Åby IBK Ungdom U-lag - Ledberg IBF U-lag Åby Arena
2022-01-15 17:15 230250077 Hjulsbro IK U-lag - Bergs IK U-lag Stureforshallen
2022-01-16 16:00 230250078 IBF Kolmården - Borensberg IBC U-lag Råsslahallen
2022-01-21 19:15 230250083 Ledberg IBF U-lag - Hjulsbro IK U-lag Kärnahallen
2022-01-22 12:15 230250080 Bergs IK U-lag - IBF Antvarden U-lag Kärnahallen
2022-01-22 12:30 230250079 Borensberg IBC U-lag - Rimforsa IF U-lag Hällaskolan
2022-01-22 13:00 230250082 IBF Norrköping U-lag - Åby IBK Ungdom U-lag Sandbyhovshallen
2022-01-22 17:30 230250081 Söderköpings IBK U-lag - Linköping AIS Sporthallen Vikingen
2022-01-23 13:00 230250084 Mjölby IBK U-lag - IBF Kolmården Lagmanshallen
2022-01-28 19:15 230250087 Linköping AIS - Bergs IK U-lag Kärnahallen
2022-01-29 13:00 230250086 IBF Antvarden U-lag - Ledberg IBF U-lag Överums Sporthall
2022-01-29 16:30 230250085 Rimforsa IF U-lag - Mjölby IBK U-lag Hackelhallen
2022-01-29 17:00 230250088 Åby IBK Ungdom U-lag - Borensberg IBC U-lag Åby Arena
2022-01-29 17:15 230250089 Hjulsbro IK U-lag - IBF Norrköping U-lag Stureforshallen
2022-01-30 16:00 230250090 IBF Kolmården - Söderköpings IBK U-lag Råsslahallen
2022-02-04 19:15 230250095 Söderköpings IBK U-lag - Hjulsbro IK U-lag Sporthallen Vikingen
2022-02-04 19:30 230250092 Mjölby IBK U-lag - IBF Antvarden U-lag Lagmanshallen
2022-02-05 15:30 230250093 Borensberg IBC U-lag - Linköping AIS Hällaskolan
2022-02-05 17:00 230250091 Ledberg IBF U-lag - Rimforsa IF U-lag Kärnahallen
2022-02-06 11:00 230250096 IBF Norrköping U-lag - IBF Kolmården Sandbyhovshallen
2022-02-06 13:30 230250094 Bergs IK U-lag - Åby IBK Ungdom U-lag Kärnahallen
2022-02-11 19:15 230250098 Linköping AIS - Ledberg IBF U-lag Kärnahallen
2022-02-12 13:00 230250097 IBF Antvarden U-lag - IBF Norrköping U-lag Överums Sporthall
2022-02-12 13:00 230250099 Rimforsa IF U-lag - Söderköpings IBK U-lag Hackelhallen
2022-02-12 14:00 230250101 Borensberg IBC U-lag - Hjulsbro IK U-lag Hällaskolan
2022-02-12 17:30 230250100 Åby IBK Ungdom U-lag - Mjölby IBK U-lag Sandbyhovshallen
2022-02-13 16:00 230250102 IBF Kolmården - Bergs IK U-lag Råsslahallen
2022-02-18 19:30 230250107 Mjölby IBK U-lag - Borensberg IBC U-lag Lagmanshallen
2022-02-19 10:00 230250103 Linköping AIS - Rimforsa IF U-lag Folkungahallen
2022-02-19 16:00 230250106 IBF Norrköping U-lag - Bergs IK U-lag Sandbyhovshallen
2022-02-19 16:45 230250104 Hjulsbro IK U-lag - IBF Antvarden U-lag Stureforshallen
2022-02-20 11:20 230250105 Åby IBK Ungdom U-lag - IBF Kolmården Åby Arena
2022-02-20 16:00 230250108 Ledberg IBF U-lag - Söderköpings IBK U-lag Kärnahallen
2022-02-25 19:00 230250110 Rimforsa IF U-lag - Hjulsbro IK U-lag Hackelhallen
2022-02-25 19:15 230250113 Söderköpings IBK U-lag - Borensberg IBC U-lag Sporthallen Vikingen
2022-02-25 19:15 230250114 Ledberg IBF U-lag - IBF Norrköping U-lag Kärnahallen
2022-02-26 12:00 230250112 Bergs IK U-lag - Mjölby IBK U-lag Ljungsbro Sporthall
2022-02-26 13:00 230250109 IBF Antvarden U-lag - Åby IBK Ungdom U-lag Överums Sporthall
2022-02-27 16:00 230250111 IBF Kolmården - Linköping AIS Råsslahallen
2022-03-04 19:30 230250120 Borensberg IBC U-lag - Ledberg IBF U-lag Hällaskolan
2022-03-05 12:45 230250115 Hjulsbro IK U-lag - Linköping AIS Stureforshallen
2022-03-05 19:30 230250118 Söderköpings IBK U-lag - Bergs IK U-lag Sporthallen Vikingen
2022-03-06 10:30 230250116 Åby IBK Ungdom U-lag - Rimforsa IF U-lag Åby Arena
2022-03-06 13:00 230250119 Mjölby IBK U-lag - IBF Norrköping U-lag Lagmanshallen
2022-03-06 16:00 230250117 IBF Kolmården - IBF Antvarden U-lag Råsslahallen
2022-03-11 19:30 230250126 Mjölby IBK U-lag - Ledberg IBF U-lag Lagmanshallen
2022-03-11 19:40 230250124 Bergs IK U-lag - Borensberg IBC U-lag Ljungsbro Sporthall
2022-03-12 14:45 230250121 Rimforsa IF U-lag - IBF Antvarden U-lag Hackelhallen
2022-03-12 16:00 230250125 IBF Norrköping U-lag - Söderköpings IBK U-lag Sandbyhovshallen
2022-03-12 17:15 230250123 Hjulsbro IK U-lag - IBF Kolmården Stureforshallen
2022-03-13 10:00 230250122 Linköping AIS - Åby IBK Ungdom U-lag Folkungahallen
2022-03-19 11:00 230250132 Söderköpings IBK U-lag - Mjölby IBK U-lag Sporthallen Vikingen
2022-03-19 14:30 230250127 IBF Kolmården - Rimforsa IF U-lag Råsslahallen
2022-03-19 14:30 230250128 IBF Antvarden U-lag - Linköping AIS Överums Sporthall
2022-03-19 14:30 230250129 Åby IBK Ungdom U-lag - Hjulsbro IK U-lag Åby Arena
2022-03-19 14:30 230250130 Ledberg IBF U-lag - Bergs IK U-lag Kärnahallen
2022-03-19 14:30 230250131 Borensberg IBC U-lag - IBF Norrköping U-lag Hällaskolan
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Linköping AIS 8 8 0 (0) 0 88-19 69 24
2. Åby IBK Ungdom U-lag 8 7 1 (0) 0 76-35 41 22
3. Ledberg IBF U-lag 9 7 0 (0) 2 74-51 23 21
4. IBF Kolmården 9 4 2 (1) 3 58-65 -7 15
5. Rimforsa IF U-lag 8 4 1 (1) 3 48-41 7 14
6. Bergs IK U-lag 8 4 1 (0) 3 50-57 -7 13
7. IBF Antvarden U-lag 9 4 0 (0) 5 48-63 -15 12
8. Hjulsbro IK U-lag 8 3 1 (1) 4 73-50 23 11
9. Borensberg IBC U-lag 9 3 1 (0) 5 52-80 -28 10
10. IBF Norrköping U-lag 8 2 1 (0) 5 39-46 -7 7
11. Söderköpings IBK U-lag 8 0 0 (0) 8 41-89 -48 0
12. Mjölby IBK U-lag 8 0 0 (0) 8 25-76 -51 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis