Damer Div 3 (2021/22)

Gruppspel
Damer Div 3 Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-01 19:30 132003005 Röke IBK DU - Höllvikens IBF B 4 - 3 Per-Philip Nilsson, Erik Lövström Tyrs Hovs Sportcentra
2021-10-01 20:00 132003002 Lomma FBC - Palmstaden IK 3 - 8 Linus Dahlström-Nilsson, Simon Björkman Rydnemalm Slättängshallen
2021-10-02 13:30 132003001 VV-84 SK Bjuv - Emmaljunga GOIF 3 - 1 Tobias Garhem, Ahmad Homsi Brogårdaskolan
2021-10-03 16:30 132003003 Skurups IBK DU - Förslövs IF 5 - 2 Mikael Karlsson, Mikael Björkegren Rydsgårds Arena
2021-10-07 19:45 132003009 Förslövs IF - Lomma FBC 3 - 7 Emil Stenmark Rasmussen, Kevin Karlsson Förslövs Idrottshall
2021-10-08 19:45 132003010 Palmstaden IK - VV-84 SK Bjuv 4 - 4 Iulia Cismaru, Leon Fuchs Söderslättshallen B
2021-10-09 14:30 132003008 Gantofta IBK - Skurups IBK DU 2 - 2 Björn Zorec, Stig Andersson Norrehedshallen
2021-10-10 14:00 132003006 Emmaljunga GOIF - Röke IBK DU 4 - 5 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Vittsjö Idrottshall
2021-10-15 20:00 132003013 Lomma FBC - Gantofta IBK 6 - 2 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Slättängshallen
2021-10-16 15:00 132003012 VV-84 SK Bjuv - Förslövs IF 7 - 4 Emil Stenmark Rasmussen, Kevin Karlsson Brogårdaskolan
2021-10-17 14:00 132003011 Emmaljunga GOIF - Palmstaden IK 4 - 7 Clara Nilsson, Daniel Nelandersson Vittsjö Idrottshall
2021-10-17 15:30 132003014 Skurups IBK DU - Höllvikens IBF B 8 - 1 Mikael Björkegren, Kevin Svensson Skurups Sparbank Arena
2021-10-21 20:00 132003020 Höllvikens IBF B - Gantofta IBK 3 - 5 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Halörhallen
2021-10-22 19:30 132003019 Röke IBK DU - Förslövs IF 5 - 4 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Tyrs Hovs Sportcentra
2021-10-23 15:30 132003016 Lomma FBC - Emmaljunga GOIF 6 - 5 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Slättängshallen
2021-10-23 15:30 132003017 Skurups IBK DU - VV-84 SK Bjuv 5 - 0 Claus Pettersson, Magnus Svensson Skurups Sparbank Arena
2021-11-12 19:45 132003024 Palmstaden IK - Skurups IBK DU 2 - 2 Linus Dahlström-Nilsson, Simon Björkman Rydnemalm Söderslättshallen B
2021-11-13 12:00 132003025 VV-84 SK Bjuv - Lomma FBC 5 - 6 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Brogårdaskolan
2021-11-13 15:30 132003022 Gantofta IBK - Röke IBK DU 2 - 1 Björn Zorec, Jonas Malmborg Norrehedshallen
2021-11-14 14:00 132003021 Emmaljunga GOIF - Höllvikens IBF B 4 - 4 Adam Johnsson, Adam Jivegård Vittsjö Idrottshall
2021-11-19 19:00 132003029 Höllvikens IBF B - Palmstaden IK 5 - 5 William Nilsson, Kevin Prahl Halörhallen
2021-11-19 19:30 132003028 Röke IBK DU - VV-84 SK Bjuv 4 - 1 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Tyrs Hovs Sportcentra
2021-11-21 12:00 132003030 Gantofta IBK - Förslövs IF 4 - 4 Björn Zorec, Stig Andersson Norrehedshallen
2021-11-21 15:00 132003026 Skurups IBK DU - Emmaljunga GOIF 3 - 2 Kenan Masic, Dzenan Masic Skurups Sparbank Arena
2021-11-25 19:45 132003032 Förslövs IF - Höllvikens IBF B 3 - 1 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Förslövs Idrottshall
2021-11-26 19:45 132003033 Palmstaden IK - Röke IBK DU 1 - 1 Kevin Svensson, Linus Dahlström-Nilsson Söderslättshallen B
2021-11-28 14:00 132003031 Emmaljunga GOIF - Gantofta IBK 3 - 4 Adam Johnsson, Adam Jivegård Vittsjö Idrottshall
2021-11-28 16:00 132003035 Lomma FBC - Skurups IBK DU 2 - 2 Bengt Syrén, Oskar Syrén Slättängshallen
2021-12-03 19:30 132003037 Röke IBK DU - Skurups IBK DU 3 - 2 Andreas Ekstrand, Erik Lövström Qpoolen
2021-12-03 19:30 132003038 Höllvikens IBF B - Lomma FBC 3 - 7 Casper Johansson, Kevin Härstedt Halörhallen
2021-12-04 14:30 132003039 Gantofta IBK - VV-84 SK Bjuv 5 - 2 Stig Andersson, Björn Zorec Norrehedshallen
2021-12-14 20:00 132003040 Förslövs IF - Palmstaden IK 5 - 5 Björn Zorec, Jürgen Neuenhofen Förslövs Idrottshall
2021-12-10 19:45 132003042 Palmstaden IK - Gantofta IBK 1 - 3 Simon Björkman Rydnemalm, Linus Dahlström-Nilsson Söderslättshallen B
2021-12-11 11:00 132003043 VV-84 SK Bjuv - Höllvikens IBF B 4 - 2 Dzenan Masic, Kenan Masic Brogårdaskolan
2021-12-12 14:00 132003041 Emmaljunga GOIF - Förslövs IF 5 - 5 Christian Nilsson, Erik Götborg Vittsjö Idrottshall
2022-02-17 20:00 132003044 Lomma FBC - Röke IBK DU 0 - 2 Magnus Svensson, Claus Pettersson Slättängshallen
2022-01-13 19:45 132003048 Förslövs IF - Skurups IBK DU 4 - 3 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Förslövs Idrottshall
2022-01-16 14:00 132003046 Emmaljunga GOIF - VV-84 SK Bjuv 6 - 4 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Vittsjö Idrottshall
2022-01-26 20:00 132003047 Palmstaden IK - Lomma FBC 1 - 2 Ahmad Homsi, Tobias Garhem Söderslättshallen B
2022-03-01 19:30 132003050 Höllvikens IBF B - Röke IBK DU 2 - 7 Benjamin Bornéus, Emelie Olsson Herrestorpshallen
2022-01-22 14:15 132003055 VV-84 SK Bjuv - Palmstaden IK 3 - 3 Robert Persson, Jürgen Neuenhofen Brogårdaskolan
2022-01-23 14:30 132003053 Skurups IBK DU - Gantofta IBK 5 - 5 Kevin Svensson, Mikael Björkegren Skurups Sparbank Arena
2022-02-10 20:15 132003054 Lomma FBC - Förslövs IF 2 - 3 Marcus Rundström, William Nilsson Slättängshallen
2022-03-17 19:00 132003051 Röke IBK DU - Emmaljunga GOIF 5 - 1 Björn Zorec, Erik Götborg Tyrs Hovs Sportcentra
2022-01-29 16:30 132003058 Gantofta IBK - Lomma FBC 3 - 3 Stig Andersson, Björn Zorec Norrehedshallen
2022-02-08 19:30 132003059 Höllvikens IBF B - Skurups IBK DU 3 - 7 Henrik Lott, Casper Johansson Herrestorpshallen
2022-02-20 15:00 132003056 Palmstaden IK - Emmaljunga GOIF 9 - 2 Petter Niklasson, Tobias Garhem Söderslättshallen B
2022-02-24 20:00 132003057 Förslövs IF - VV-84 SK Bjuv 4 - 3 Erik Lövström, Björn Zorec Förslövs Idrottshall
2022-02-03 19:45 132003064 Förslövs IF - Röke IBK DU 4 - 9 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Förslövs Idrottshall
2022-02-05 16:30 132003065 Gantofta IBK - Höllvikens IBF B 5 - 4 Per-Ivar Kullman, Amanda Jönsson Norrehedshallen
2022-02-06 14:00 132003061 Emmaljunga GOIF - Lomma FBC 1 - 3 Adam Johnsson, Adam Jivegård Vittsjö Idrottshall
2022-03-09 19:30 132003062 VV-84 SK Bjuv - Skurups IBK DU 1 - 2 Linn Farken Ericsson, Ronja Ottosson Brogårdaskolan
2022-02-11 19:30 132003067 Röke IBK DU - Gantofta IBK 6 - 4 Andreas Ljunggren, Linn Farken Ericsson Tyrs Hovs Sportcentra
2022-02-12 11:00 132003066 Höllvikens IBF B - Emmaljunga GOIF 4 - 7 Magnus Isgren, Linus Isgren Halörhallen
2022-02-12 14:30 132003069 Skurups IBK DU - Palmstaden IK 4 - 1 Henrik Lott, Casper Johansson Skurups Sparbank Arena
2022-02-12 15:00 132003070 Lomma FBC - VV-84 SK Bjuv 7 - 2 Claes Lind, Elin Silfver Slättängshallen
2022-02-17 19:30 132003071 Emmaljunga GOIF - Skurups IBK DU 2 - 5 Björn Zorec, Christian Nilsson Vittsjö Idrottshall
2022-02-17 19:45 132003075 Förslövs IF - Gantofta IBK 0 - 4 Jonas Malmborg, Andreas Ekstrand Förslövs Idrottshall
2022-02-18 19:45 132003074 Palmstaden IK - Höllvikens IBF B 7 - 3 Linus Dahlström-Nilsson, Simon Björkman Rydnemalm Söderslättshallen B
2022-02-19 17:00 132003073 VV-84 SK Bjuv - Röke IBK DU 1 - 3 Björn Zorec, Christian Nilsson Brogårdaskolan
2022-03-04 19:30 132003078 Röke IBK DU - Palmstaden IK 9 - 2 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Tyrs Hovs Sportcentra
2022-03-06 14:30 132003076 Gantofta IBK - Emmaljunga GOIF 4 - 6 Malena Björnlund, Alicia Persson Norrehedshallen
2022-03-06 15:00 132003080 Skurups IBK DU - Lomma FBC 3 - 6 Claus Pettersson, Magnus Svensson Skurups Sparbank Arena
2022-03-06 15:30 132003077 Höllvikens IBF B - Förslövs IF 0 - 4 Kevin Svensson, Mikael Björkegren Herrestorpshallen
2022-03-12 11:45 132003084 VV-84 SK Bjuv - Gantofta IBK 1 - 2 Mikael Björkqvist, Kevin Prahl Brogårdaskolan
2022-03-12 15:00 132003083 Lomma FBC - Höllvikens IBF B 2 - 4 Linus Dahlström-Nilsson, Simon Björkman Rydnemalm Slättängshallen
2022-03-12 15:45 132003085 Palmstaden IK - Förslövs IF 5 - 3 Kenan Masic, Dzenan Masic Söderslättshallen B
2022-03-13 16:00 132003082 Skurups IBK DU - Röke IBK DU 5 - 4 Claus Pettersson, Shaban Sadiku Skurups Sparbank Arena
2022-03-19 15:00 132003088 Höllvikens IBF B - VV-84 SK Bjuv 5 - 4 Kevin Prahl, Claes Lind Halörhallen
2022-03-19 18:00 132003086 Förslövs IF - Emmaljunga GOIF 2 - 5 Adam Johnsson, Adam Jivegård Förslövs Idrottshall
2022-03-19 18:00 132003087 Gantofta IBK - Palmstaden IK 11 - 4 Kevin Karlsson, Viktor De Gregori Johnson Norrehedshallen
2022-03-19 18:00 132003089 Röke IBK DU - Lomma FBC 3 - 1 Niklas Jeppsson, Jonas Karlsson Tyrs Hovs Sportcentra
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Röke IBK DU 16 13 1 2 71-37 34 40
2. Skurups IBK DU 16 9 4 3 63-40 23 31
3. Gantofta IBK 16 9 4 3 65-51 14 31
4. Lomma FBC 16 9 2 5 63-50 13 29
5. Palmstaden IK 16 5 6 5 65-64 1 21
6. Förslövs IF 16 5 3 8 54-70 -16 18
7. Emmaljunga GOIF 16 4 2 10 58-73 -15 14
8. VV-84 SK Bjuv 16 3 2 11 45-63 -18 11
9. Höllvikens IBF B 16 2 2 12 47-83 -36 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis