Herrar Division 2 (2021/22)

Gruppspel
Herrar Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-24 19:30 142200003 Nybro IBK - FBC Karlskrona 4 - 7 Per Bratt, Henrik Gilliusson OG-Hallen
2021-09-24 19:30 142200007 KFUM Jönköping - Vetlanda IBF 2 - 11 Magnus Andersson, Fredrik Billemark KFUM Sporthall, Jönköping
2021-09-24 19:45 142200004 Slätafly/SK IBK - Ingelstad IBK 4 - 4 e.förl. Rasmus Wirstam, Johan Magnusson Torsås Sporthall
2021-09-24 19:45 142200005 Moheda IBK - Gnosjö IBK 8 - 7 e.förl. Adam Nikolausson, Anders A Nilsson ATA-hallen - Moheda
2021-09-24 20:00 142200002 Westerviks IBK - Hovmantorps GOIF 8 - 4 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Bökensved Sporthall
2021-09-24 20:00 142200006 Jönköping IK Utveckling - Gränna AIS 1 - 5 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-10-01 19:00 142200013 Vetlanda IBF - Moheda IBK 7 - 2 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2021-10-01 19:30 142200008 Hovmantorps GOIF - Sävsjö IBK 3 - 6 Per Bratt, Henrik Gilliusson Allhallen, Hovmantorp
2021-10-01 19:30 142200011 Gnosjö IBK - Nybro IBK 4 - 2 Viktor Bringstam, Johan Magnusson Töllstorpshallen
2021-10-01 19:30 142200014 KFUM Jönköping - Jönköping IK Utveckling 8 - 6 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson KFUM Sporthall, Jönköping
2021-10-01 20:00 142200010 Ingelstad IBK - Westerviks IBK 5 - 8 Senad Hamula, Linus Sandberg Ingelstads Sporthall
2021-10-01 20:00 142200012 Gränna AIS - Slätafly/SK IBK 7 - 4 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Ribbahallen A-hall
2021-10-06 19:30 142200016 Hovmantorps GOIF - Ingelstad IBK 7 - 9 Viktor Bringstam, Anders Stenberg Allhallen, Hovmantorp
2021-10-08 19:30 142200015 Sävsjö IBK - FBC Karlskrona 4 - 6 Fredrik Billemark, Viktor Bringstam Sävsjö Sporthall
2021-10-08 19:30 142200019 Nybro IBK - Vetlanda IBF 2 - 9 Jonas Hellberg, Anders Stenberg OG-Hallen
2021-10-08 19:45 142200021 Moheda IBK - Jönköping IK Utveckling 7 - 5 Oskar Lööke, Isak Mörnstål ATA-hallen - Moheda
2021-10-08 20:00 142200018 Westerviks IBK - Gränna AIS 5 - 3 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Bökensved Sporthall
2021-10-08 20:00 142200020 Slätafly/SK IBK - KFUM Jönköping 4 - 11 Senad Hamula, Linus Sandberg Torsås Sporthall
2021-10-15 19:30 142200023 Gnosjö IBK - FBC Karlskrona 5 - 4 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Töllstorpshallen
2021-10-15 19:30 142200026 KFUM Jönköping - Westerviks IBK 11 - 4 Thomas Bergström, Jonas Einarsson KFUM Sporthall, Jönköping
2021-10-15 19:45 142200028 Moheda IBK - Slätafly/SK IBK 4 - 6 Per Bratt, Henrik Gilliusson ATA-hallen - Moheda
2021-10-15 20:00 142200022 Ingelstad IBK - Sävsjö IBK 6 - 9 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Ingelstads Sporthall
2021-10-15 20:00 142200024 Gränna AIS - Hovmantorps GOIF 4 - 3 Viktor Bringstam, Fredrik Billemark Ribbahallen A-hall
2021-10-15 20:00 142200027 Jönköping IK Utveckling - Nybro IBK 4 - 0 Senad Hamula, Linus Sandberg Arenan - Jönköpings Idrottshus
2021-10-22 19:30 142200029 Sävsjö IBK - Gnosjö IBK 5 - 4 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Sävsjö Sporthall
2021-10-22 19:30 142200035 Nybro IBK - Slätafly/SK IBK 4 - 6 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson OG-Hallen
2021-10-22 20:00 142200030 Ingelstad IBK - Gränna AIS 5 - 3 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Ingelstads Sporthall
2021-10-22 20:00 142200031 FBC Karlskrona - Vetlanda IBF 4 - 11 Linus Sjöberg, Per Bratt Vedeby Sporthall A
2021-10-22 20:00 142200032 Hovmantorps GOIF - KFUM Jönköping 10 - 3 Viktor Bringstam, Johan Magnusson Allhallen, Hovmantorp
2021-10-22 20:00 142200034 Westerviks IBK - Moheda IBK 3 - 6 Oskar Lööke, Fredrik Billemark Bökensved Sporthall
2021-10-29 19:00 142200037 Vetlanda IBF - Gnosjö IBK 7 - 2 Johan Magnusson, Linus Sandberg Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2021-10-29 19:30 142200042 Nybro IBK - Westerviks IBK 5 - 6 e.förl. Henrik Carlsson, Joacim Olofsson OG-Hallen
2021-10-29 19:45 142200040 Moheda IBK - Hovmantorps GOIF 6 - 11 Jonas Hellberg, Anders Stenberg ATA-hallen - Moheda
2021-10-29 20:00 142200036 Gränna AIS - Sävsjö IBK 4 - 3 Magnus Andersson, Fredrik Billemark Ribbahallen A-hall
2021-10-29 20:15 142200038 KFUM Jönköping - Ingelstad IBK 8 - 5 Jonas Einarsson, Niklas Dahlberg KFUM Sporthall, Jönköping
2021-12-17 20:00 142200039 Jönköping IK Utveckling - FBC Karlskrona Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2021-11-02 19:30 142200043 Sävsjö IBK - Vetlanda IBF 3 - 6 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Sävsjö Sporthall
2021-11-02 19:30 142200047 FBC Karlskrona - Slätafly/SK IBK 3 - 3 e.förl. Jonas Hellberg, Anders Stenberg Vedeby Sporthall A
2021-11-02 19:45 142200046 Ingelstad IBK - Moheda IBK 7 - 8 Viktor Bringstam, Henrik Gilliusson Ingelstads Sporthall
2021-11-03 19:30 142200048 Hovmantorps GOIF - Nybro IBK 8 - 3 Viktor Bringstam, Johan Magnusson Allhallen, Hovmantorp
2021-11-03 20:00 142200044 Gränna AIS - KFUM Jönköping 9 - 2 Senad Hamula, Linus Sandberg Ribbahallen A-hall
2021-11-17 19:30 142200045 Gnosjö IBK - Jönköping IK Utveckling 3 - 4 Viktor Bringstam, Anders A Nilsson Töllstorpshallen
2021-11-05 19:30 142200050 KFUM Jönköping - Sävsjö IBK 6 - 8 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson KFUM Sporthall, Jönköping
2021-11-05 19:30 142200054 Nybro IBK - Ingelstad IBK 5 - 6 e.förl. Jonas Hellberg, Anders Stenberg OG-Hallen
2021-11-05 19:45 142200052 Moheda IBK - Gränna AIS 5 - 6 e.förl. Senad Hamula, Linus Sandberg ATA-hallen - Moheda
2021-11-05 20:00 142200051 Jönköping IK Utveckling - Vetlanda IBF 2 - 8 Jonas Einarsson, Patrik Trofast Arenan - Jönköpings Idrottshus
2021-11-05 20:00 142200053 Slätafly/SK IBK - Gnosjö IBK 11 - 5 Viktor Bringstam, Henrik Gilliusson Torsås Sporthall
2021-11-05 20:00 142200055 Westerviks IBK - FBC Karlskrona 6 - 10 Oskar Lööke, Jesper Rygert Bökensved Sporthall
2021-11-10 20:00 142200060 Gränna AIS - Nybro IBK 4 - 1 Senad Hamula, Linus Sandberg Ribbahallen A-hall
2021-11-12 19:30 142200057 Sävsjö IBK - Jönköping IK Utveckling 6 - 10 Oskar Lööke, Isak Mörnstål Sävsjö Sporthall
2021-11-12 19:30 142200058 KFUM Jönköping - Moheda IBK 9 - 3 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson KFUM Sporthall, Jönköping
2021-11-12 19:30 142200059 Vetlanda IBF - Slätafly/SK IBK 8 - 7 Gustav Jarnegren, Fredrik Billemark Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2021-11-12 19:30 142200063 FBC Karlskrona - Hovmantorps GOIF 13 - 5 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Vedeby Sporthall A
2021-11-12 20:00 142200061 Gnosjö IBK - Westerviks IBK 7 - 10 Viktor Bringstam, Jonas Einarsson Töllstorpshallen
2021-11-19 19:30 142200066 Nybro IBK - KFUM Jönköping 2 - 5 Oskar Lööke, Fredrik Billemark OG-Hallen
2021-11-19 19:30 142200067 Westerviks IBK - Vetlanda IBF 2 - 4 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Bökensved Sporthall
2021-11-19 19:30 142200070 FBC Karlskrona - Ingelstad IBK 9 - 8 Senad Hamula, Linus Sandberg Vedeby Sporthall A
2021-11-19 19:45 142200064 Moheda IBK - Sävsjö IBK 5 - 9 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu ATA-hallen - Moheda
2021-11-19 20:00 142200065 Slätafly/SK IBK - Jönköping IK Utveckling 7 - 3 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Torsås Sporthall
2021-11-20 16:00 142200069 Hovmantorps GOIF - Gnosjö IBK 5 - 8 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Allhallen, Hovmantorp
2021-11-26 19:30 142200071 Sävsjö IBK - Slätafly/SK IBK 4 - 3 e.förl. Oskar Lööke, Isak Mörnstål Sävsjö Sporthall
2021-11-26 19:30 142200077 Gnosjö IBK - Ingelstad IBK 3 - 8 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Töllstorpshallen
2021-11-26 19:45 142200072 Moheda IBK - Nybro IBK 6 - 3 Senad Hamula, Per Elofsson ATA-hallen - Moheda
2021-11-26 20:00 142200073 Jönköping IK Utveckling - Westerviks IBK 10 - 5 Fredrik Fältskog, Håkan Söderman Arenan - Jönköpings Idrottshus
2021-11-26 20:00 142200076 Gränna AIS - FBC Karlskrona 4 - 3 Fredrik Billemark, Viktor Bringstam Ribbahallen A-hall
2021-12-07 19:30 142200075 Vetlanda IBF - Hovmantorps GOIF Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2021-12-03 19:30 142200082 FBC Karlskrona - KFUM Jönköping 4 - 3 Senad Hamula, Linus Sandberg Vedeby Sporthall A
2021-12-03 19:30 142200084 Gnosjö IBK - Gränna AIS 1 - 6 Viktor Bringstam, Isak Mörnstål Töllstorpshallen
2021-12-03 20:00 142200078 Nybro IBK - Sävsjö IBK 4 - 5 Anders A Nilsson, Gustav Jarnegren OG-Hallen
2021-12-03 20:00 142200079 Westerviks IBK - Slätafly/SK IBK 8 - 6 Mathias Linde, Johan Palm Bökensved Sporthall
2021-12-03 20:00 142200083 Ingelstad IBK - Vetlanda IBF 9 - 7 Marcus Karlström, Edo Sabanovic Ingelstads Sporthall
2021-12-04 15:00 142200081 Hovmantorps GOIF - Jönköping IK Utveckling Edo Sabanovic, Linus Sandberg Allhallen, Hovmantorp
2021-12-10 19:00 142200091 Vetlanda IBF - Gränna AIS Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2021-12-10 19:30 142200087 Slätafly/SK IBK - Hovmantorps GOIF Torsås Sporthall
2021-12-10 19:30 142200090 KFUM Jönköping - Gnosjö IBK KFUM Sporthall, Jönköping
2021-12-10 19:45 142200088 Moheda IBK - FBC Karlskrona ATA-hallen - Moheda
2021-12-10 20:00 142200089 Jönköping IK Utveckling - Ingelstad IBK Arenan - Jönköpings Idrottshus
2021-12-11 15:00 142200085 Sävsjö IBK - Westerviks IBK Sävsjö Sporthall
2021-12-15 20:00 142200097 Gränna AIS - Jönköping IK Utveckling Ribbahallen A-hall
2021-12-17 19:30 142200096 Gnosjö IBK - Moheda IBK Töllstorpshallen
2021-12-17 20:00 142200093 Hovmantorps GOIF - Westerviks IBK Allhallen, Hovmantorp
2021-12-17 20:00 142200095 Ingelstad IBK - Slätafly/SK IBK Ingelstads Sporthall
2021-12-18 15:00 142200098 Vetlanda IBF - KFUM Jönköping Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2021-12-19 16:00 142200094 FBC Karlskrona - Nybro IBK Vedeby Sporthall A
2022-01-07 19:30 142200099 Sävsjö IBK - Hovmantorps GOIF Sävsjö Sporthall
2022-01-07 19:45 142200104 Moheda IBK - Vetlanda IBF ATA-hallen - Moheda
2022-01-07 20:00 142200101 Westerviks IBK - Ingelstad IBK Bökensved Sporthall
2022-01-07 20:00 142200102 Nybro IBK - Gnosjö IBK OG-Hallen
2022-01-07 20:00 142200103 Slätafly/SK IBK - Gränna AIS Torsås Sporthall
2022-01-07 20:00 142200105 Jönköping IK Utveckling - KFUM Jönköping Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-01-14 19:00 142200110 Vetlanda IBF - Nybro IBK Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2022-01-14 19:30 142200106 FBC Karlskrona - Sävsjö IBK Vedeby Sporthall A
2022-01-14 20:00 142200107 Ingelstad IBK - Hovmantorps GOIF Ingelstads Sporthall
2022-01-14 20:00 142200109 Gränna AIS - Westerviks IBK Ribbahallen A-hall
2022-01-14 20:00 142200112 Jönköping IK Utveckling - Moheda IBK Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-01-14 20:15 142200111 KFUM Jönköping - Slätafly/SK IBK KFUM Sporthall, Jönköping
2022-01-21 19:30 142200114 FBC Karlskrona - Gnosjö IBK Vedeby Sporthall A
2022-01-21 19:45 142200119 Slätafly/SK IBK - Moheda IBK Torsås Sporthall
2022-01-21 20:00 142200117 Westerviks IBK - KFUM Jönköping Bökensved Sporthall
2022-01-21 20:00 142200118 Nybro IBK - Jönköping IK Utveckling OG-Hallen
2022-01-22 16:00 142200115 Hovmantorps GOIF - Gränna AIS Allhallen, Hovmantorp
2022-01-23 13:00 142200113 Sävsjö IBK - Ingelstad IBK Sävsjö Sporthall
2022-01-28 19:30 142200120 Gnosjö IBK - Sävsjö IBK Töllstorpshallen
2022-01-28 19:30 142200123 KFUM Jönköping - Hovmantorps GOIF KFUM Sporthall, Jönköping
2022-01-28 19:30 142200126 Slätafly/SK IBK - Nybro IBK Torsås Sporthall
2022-01-28 19:45 142200125 Moheda IBK - Westerviks IBK ATA-hallen - Moheda
2022-01-28 20:00 142200121 Gränna AIS - Ingelstad IBK Ribbahallen A-hall
2022-01-29 15:00 142200122 Vetlanda IBF - FBC Karlskrona Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2022-02-04 19:30 142200128 Gnosjö IBK - Vetlanda IBF Töllstorpshallen
2022-02-04 19:30 142200131 Hovmantorps GOIF - Moheda IBK Allhallen, Hovmantorp
2022-02-04 20:00 142200129 Ingelstad IBK - KFUM Jönköping Ingelstads Sporthall
2022-02-04 20:00 142200130 FBC Karlskrona - Jönköping IK Utveckling Vedeby Sporthall A
2022-02-04 20:00 142200133 Westerviks IBK - Nybro IBK Bökensved Sporthall
2022-02-06 16:00 142200127 Sävsjö IBK - Gränna AIS Sävsjö Sporthall
2022-02-07 20:15 142200135 KFUM Jönköping - Gränna AIS KFUM Sporthall, Jönköping
2022-02-08 19:30 142200138 Slätafly/SK IBK - FBC Karlskrona Torsås Sporthall
2022-02-08 20:00 142200136 Jönköping IK Utveckling - Gnosjö IBK Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-02-08 20:00 142200139 Nybro IBK - Hovmantorps GOIF OG-Hallen
2022-02-09 19:00 142200134 Vetlanda IBF - Sävsjö IBK Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2022-02-09 19:45 142200137 Moheda IBK - Ingelstad IBK ATA-hallen - Moheda
2022-02-11 19:30 142200141 Sävsjö IBK - KFUM Jönköping Sävsjö Sporthall
2022-02-11 20:00 142200143 Gränna AIS - Moheda IBK Ribbahallen A-hall
2022-02-11 20:00 142200144 Gnosjö IBK - Slätafly/SK IBK Töllstorpshallen
2022-02-11 20:00 142200145 Ingelstad IBK - Nybro IBK Ingelstads Sporthall
2022-02-11 20:00 142200146 FBC Karlskrona - Westerviks IBK Vedeby Sporthall A
2022-02-12 15:00 142200142 Vetlanda IBF - Jönköping IK Utveckling Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2022-02-18 19:30 142200150 Slätafly/SK IBK - Vetlanda IBF Torsås Sporthall
2022-02-18 19:30 142200154 Hovmantorps GOIF - FBC Karlskrona Allhallen, Hovmantorp
2022-02-18 19:45 142200149 Moheda IBK - KFUM Jönköping ATA-hallen - Moheda
2022-02-18 20:00 142200148 Jönköping IK Utveckling - Sävsjö IBK Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-02-18 20:00 142200151 Nybro IBK - Gränna AIS OG-Hallen
2022-02-18 20:00 142200152 Westerviks IBK - Gnosjö IBK Bökensved Sporthall
2022-02-25 19:00 142200158 Vetlanda IBF - Westerviks IBK Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2022-02-25 19:30 142200157 KFUM Jönköping - Nybro IBK KFUM Sporthall, Jönköping
2022-02-25 19:30 142200160 Gnosjö IBK - Hovmantorps GOIF Töllstorpshallen
2022-02-25 20:00 142200156 Jönköping IK Utveckling - Slätafly/SK IBK Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-02-25 20:00 142200161 Ingelstad IBK - FBC Karlskrona Ingelstads Sporthall
2022-02-26 16:00 142200155 Sävsjö IBK - Moheda IBK Sävsjö Sporthall
2022-03-04 19:30 142200162 Slätafly/SK IBK - Sävsjö IBK Torsås Sporthall
2022-03-04 19:30 142200163 Nybro IBK - Moheda IBK OG-Hallen
2022-03-04 19:30 142200166 Hovmantorps GOIF - Vetlanda IBF Allhallen, Hovmantorp
2022-03-04 20:00 142200164 Westerviks IBK - Jönköping IK Utveckling Bökensved Sporthall
2022-03-04 20:00 142200167 FBC Karlskrona - Gränna AIS Vedeby Sporthall A
2022-03-04 20:00 142200168 Ingelstad IBK - Gnosjö IBK Ingelstads Sporthall
2022-03-11 19:00 142200174 Vetlanda IBF - Ingelstad IBK Hasses Sportcenter Ney.se, Vetlanda
2022-03-11 19:30 142200169 Sävsjö IBK - Nybro IBK Sävsjö Sporthall
2022-03-11 19:30 142200173 KFUM Jönköping - FBC Karlskrona KFUM Sporthall, Jönköping
2022-03-11 20:00 142200170 Slätafly/SK IBK - Westerviks IBK Torsås Sporthall
2022-03-11 20:00 142200172 Jönköping IK Utveckling - Hovmantorps GOIF Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-03-11 20:00 142200175 Gränna AIS - Gnosjö IBK Ribbahallen A-hall
2022-03-18 19:30 142200176 Westerviks IBK - Sävsjö IBK Bökensved Sporthall
2022-03-18 19:30 142200178 Hovmantorps GOIF - Slätafly/SK IBK Allhallen, Hovmantorp
2022-03-18 19:30 142200179 FBC Karlskrona - Moheda IBK Vedeby Sporthall A
2022-03-18 19:30 142200180 Ingelstad IBK - Jönköping IK Utveckling Ingelstads Sporthall
2022-03-18 19:30 142200181 Gnosjö IBK - KFUM Jönköping Töllstorpshallen
2022-03-18 19:30 142200182 Gränna AIS - Vetlanda IBF Ribbahallen A-hall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Vetlanda IBF 10 9 0 (0) 1 78-35 43 27
2. Gränna AIS 11 8 1 (1) 2 55-33 22 26
3. Sävsjö IBK 11 6 1 (1) 4 62-57 5 20
4. FBC Karlskrona 10 6 1 (0) 3 63-53 10 19
5. KFUM Jönköping 11 6 0 (0) 5 68-66 2 18
6. Westerviks IBK 11 5 1 (1) 5 65-71 -6 17
7. Ingelstad IBK 11 4 2 (1) 5 72-71 1 15
8. Slätafly/ SK IBK 11 4 3 (0) 4 61-61 0 15
9. Moheda IBK 11 4 2 (1) 5 60-73 -13 15
10. Jönköping IK Utveckling 9 4 0 (0) 5 45-49 -4 12
11. Gnosjö IBK 11 3 1 (0) 7 49-70 -21 10
12. Hovmantorps GOIF 9 3 0 (0) 6 56-60 -4 9
13. Nybro IBK 12 0 2 (0) 10 35-70 -35 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis