DM Herrar (2020/21)

Gruppspel
DM herrar Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-08 19:45 170091002 Midas IBK - Väddö IF 4 - 6 Henrik Ramborg, Olle Isacsson Hallstaviks Sporthall
2020-09-09 20:00 170091001 Alunda IBF - Rasbo IK 5 - 5 Arvid Englund, Handrin Thunqvist Olandshallen
2020-09-12 12:00 170091003 Alunda IBF - Midas IBK 7 - 7 Niklas Arvidsson, Anton Ceder Olandshallen
2020-09-16 19:30 170091004 Rasbo IK - Väddö IF 12 - 4 Arvid Englund, Christoffer Wallenborg Hall 2000
2020-09-21 19:30 170091005 Rasbo IK - Midas IBK 10 - 3 Niklas Arvidsson, Fabian Fahimi IFU Arena - Upplands Energi
2020-09-22 20:10 170091006 Väddö IF - Alunda IBF 5 - 12 Niklas Arvidsson, Anton Ceder Vikingahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rasbo IK 3 2 1 0 27-12 15 7
2. Alunda IBF 3 1 2 0 24-17 7 5
3. Väddö IF 3 1 0 2 15-28 -13 3
4. Midas IBK 3 0 1 2 14-23 -9 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM herrar Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-10 20:30 170092001 Hagunda IBF - Tobo/Örbyhus FF 8 - 2 Christoffer Wallenborg, Handrin Thunqvist IFU Arena - Upplands Energi
2020-09-16 20:30 170092002 IFK Dannemora/Österby - Hagunda IBF 5 - 6 Ronnie Eriksson, Bo Pettersson Loklint Österby Sim o Sporthall
2020-09-18 19:30 170092003 Tobo/Örbyhus FF - IFK Dannemora/Österby 9 - 3 Olle Isacsson, Henrik Ramborg Örbyhus Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hagunda IBF 2 2 0 0 14-7 7 6
2. Tobo/ Örbyhus FF 2 1 0 1 11-11 0 3
3. IFK Dannemora/ Österby 2 0 0 2 8-15 -7 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM herrar Grupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-06 10:00 170093001 IS Saga U - Tobo/Örbyhus FF U 11 - 3 Fredrik Karlsson, Bo Pettersson Loklint IFU Arena – DHinox
2020-09-06 12:15 170093002 Bälinge IF U-lag - IFK Dannemora/Österby U 5 - 4 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2020-09-11 19:00 170093003 IS Saga U - Bälinge IF U-lag 7 - 4 Per Ericsson, Christoffer Stenlund IFU Arena A
2020-09-11 19:30 170093004 Tobo/Örbyhus FF U - IFK Dannemora/Österby U 4 - 1 Henrik Ramborg, Olle Isacsson Örbyhus Sporthall
2020-09-18 19:30 170093006 IFK Dannemora/Österby U - IS Saga U 2 - 11 Per Ericsson, Georgios Papadakis Österby Sim o Sporthall
2020-09-19 13:00 170093005 Tobo/Örbyhus FF U - Bälinge IF U-lag 6 - 9 Sean Norouz, Marcus Svedinger Örbyhus Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IS Saga U 3 3 0 0 29-9 20 9
2. Bälinge IF U-lag 3 2 0 1 18-17 1 6
3. Tobo/ Örbyhus FF U 3 1 0 2 13-21 -8 3
4. IFK Dannemora/ Österby U 3 0 0 3 7-20 -13 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM herrar Grupp 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-09 20:45 170094001 Fyrislund Nabla IBK - Gottsunda IBF 0 - 5 Bo Pettersson Loklint, Christoffer Wallenborg IFU Arena – DHinox
2020-09-14 20:45 170094002 SK Vide - Fyrislund Nabla IBK 9 - 4 Tony Nyberg, Per-Olof Svensson Alsike sporthall
2020-09-23 20:45 170094003 Gottsunda IBF - SK Vide 2 - 1 Isak Norén, Anton Ceder IFU Arena – DHinox
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gottsunda IBF 2 2 0 0 7-1 6 6
2. SK Vide 2 1 0 1 10-6 4 3
3. Fyrislund Nabla IBK 2 0 0 2 4-14 -10 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM herrar Grupp 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-12 13:30 170095001 Stenhagens KK - Bälinge IF 6 - 6 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Stenhagen BoKC
2020-09-14 20:40 170095002 IBK Uppsala Teknologer U - Loke IBK 5 - 9 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena A
2020-09-07 20:40 170095004 Bälinge IF - Loke IBK 5 - 13 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg IFU Arena A
2020-09-19 13:30 170095003 Stenhagens KK - IBK Uppsala Teknologer U 8 - 3 Isak Norén, Felix Pettersson Stenhagen BoKC
2020-09-17 20:20 170095005 Bälinge IF - IBK Uppsala Teknologer U 5 - 5 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena A
2020-09-21 20:40 170095006 Loke IBK - Stenhagens KK 8 - 3 Christoffer Wallenborg, Handrin Thunqvist IFU Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Loke IBK 3 3 0 0 30-13 17 9
2. Stenhagens KK 3 1 1 1 17-17 0 4
3. Bälinge IF 3 0 2 1 16-24 -8 2
4. IBK Uppsala Teknologer U 3 0 1 2 13-22 -9 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM herrar Grupp 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-11 19:00 170097003 Bålsta FBC - Enköpings IBK 3 - 12 Jonatan Svahn, Fabian Fahimi Fridegårdsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Enköpings IBK 1 1 0 0 12-3 9 3
3. Bålsta FBC 1 0 0 1 3-12 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Slutspel DM herrar
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
1/8-final 1 170099049 Vinnare 1/16-final 1 - Hagunda IBF H3
1/8-final 2 170099050 Enköpings IBK H3 - Loke IBK H3 S:t Ilianshallen
1/8-final 3 170099051 Gottsunda IBF H3 - Alunda IBF H3 Gottsundahallen
1/8-final 4 170099052 Tobo/Örbyhus FF H3 - Stenhagens KK H2 Örbyhus Sporthall
1/8-final 5 170099053 Vinnare 1/16-final 2 - Rasbo IK H2
Kvartsfinal 1 170099057 Vinnare 1/8-final 2 - Vinnare 1/8-final 1
Kvartsfinal 2 170099058 Vinnare 1/8-final 3 - Björklinge BK H1
Kvartsfinal 3 170099059 Vinnare 1/8-final 4 - IBK Uppsala Teknologer H1
Kvartsfinal 4 170099060 Vinnare 1/8-final 5 - Hagunda IF Allsvenskan
Semifinal 1 170099061 Vinnare Kvartsfinal 1 - Vinnare Kvartsfinal 2
Semifinal 2 170099062 Vinnare Kvartsfinal 3 - Vinnare Kvartsfinal 4
Final 170099063 Vinnare Semifinal 2 - Vinnare Semifinal 1
2020-10-19 20:45 1/16-final 2 170099065 SK Vide H4 - IS Saga U H4 6 - 4 Christoffer Stenlund, Tony Nyberg Alsike sporthall
2020-10-30 1/16-final 1 170099064 Bälinge IF U H6 - Bålsta FBC H4 IFU Arena – DHinox

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis