DM Pojkar Röd (2019/20)

Gruppspel
DM Pojkar Röd Div.1 Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-12-08 15:00 054782001 IBK Runsten P04 - Forsbacka IK P04 5 - 4 Hugo Jonsson, Alfons Eriksson Novahallen - Gavlehov
2019-12-08 11:00 054782002 Forsbacka IK P04 - Gävle GIK P04 Benny Grönblad, Robin Andersson Novahallen - Gavlehov
2019-12-08 16:00 054782003 Gävle GIK P04 - IBK Runsten P04 4 - 1 Karim Boudiaf, Hugo Jonsson Novahallen - Gavlehov
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gävle GIK P04 1 1 0 0 4-1 3 3
2. IBK Runsten P04 2 1 0 1 6-8 -2 3
3. Forsbacka IK P04 1 0 0 1 4-5 -1 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Pojkar Röd Div.1 Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-12-08 10:00 054783001 Valbo AIF/IK Sätra P04 - Storviks IF P04 1 - 4 Robin Andersson, Albin Norring Novahallen - Gavlehov
2019-12-08 12:00 054783002 Storviks IF P04 - Skutskärs IBK P04 3 - 2 Benny Grönblad, Robin Andersson Novahallen - Gavlehov
2019-12-08 14:00 054783003 Skutskärs IBK P04 - Valbo AIF/IK Sätra P04 8 - 5 Alfons Eriksson, Hugo Jonsson Novahallen - Gavlehov
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Storviks IF P04 2 2 0 0 7-3 4 6
2. Skutskärs IBK P04 2 1 0 1 10-8 2 3
3. Valbo AIF/ IK Sätra P04 2 0 0 2 6-12 -6 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Pojkar Röd Div.2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-12-07 09:00 054784001 Gävle GIK P05 - Hofors IBK P05-06 8 - 0 Gabriel Hermansson, Ludvig Hermansson Novahallen - Gavlehov
2019-12-07 10:00 054784002 IK Sätra/Valbo AIF P05-06 - Högbo AIK P05 6 - 2 Gabriel Hermansson, Ludvig Hermansson Novahallen - Gavlehov
2019-12-07 11:00 054784003 Hofors IBK P05-06 - Strömsbro IF P05 1 - 9 Gabriel Hermansson, Ludvig Hermansson Novahallen - Gavlehov
2019-12-07 12:00 054784004 Högbo AIK P05 - Gävle GIK P05 3 - 6 Ludvig Hermansson, Gabriel Hermansson Novahallen - Gavlehov
2019-12-07 13:00 054784005 Strömsbro IF P05 - IK Sätra/Valbo AIF P05-06 3 - 6 Reine Schröder, Martin Stenberg Novahallen - Gavlehov
2019-12-07 14:00 054784006 Hofors IBK P05-06 - Högbo AIK P05 9 - 5 Reine Schröder, Martin Stenberg Novahallen - Gavlehov
2019-12-07 15:00 054784007 Gävle GIK P05 - IK Sätra/Valbo AIF P05-06 5 - 2 Reine Schröder, Martin Stenberg Novahallen - Gavlehov
2019-12-07 16:00 054784008 Högbo AIK P05 - Strömsbro IF P05 7 - 3 Reine Schröder, Martin Stenberg Novahallen - Gavlehov
2019-12-07 17:00 054784009 IK Sätra/Valbo AIF P05-06 - Hofors IBK P05-06 3 - 3 Anton Hanstorp, Imre Mattsson-Åkerlund Novahallen - Gavlehov
2019-12-07 18:00 054784010 Strömsbro IF P05 - Gävle GIK P05 4 - 6 Imre Mattsson-Åkerlund, Anton Hanstorp Novahallen - Gavlehov
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gävle GIK P05 4 4 0 0 25-9 16 12
2. IK Sätra/ Valbo AIF P05-06 4 2 1 1 17-13 4 7
3. Hofors IBK P05-06 4 1 1 2 13-25 -12 4
4. Högbo AIK P05 4 1 0 3 17-24 -7 3
5. Strömsbro IF P05 4 1 0 3 19-20 -1 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Pojkar Röd Div.3 Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-12-07 08:30 054785002 IBK Runsten P07 - Storviks IF P05-06 4 - 3 Alfons Eriksson, Hugo Jonsson Träffen Arena
2019-12-07 09:15 054785001 Valbo AIF Grön P06 - Skutskärs IBK P05-06 4 - 2 Hugo Jonsson, Alfons Eriksson Träffen Arena
2019-12-07 10:00 054785003 Skutskärs IBK P05-06 - Gävle GIK P06 2 - 4 Hugo Jonsson, Alfons Eriksson Träffen Arena
2019-12-07 10:45 054785004 Storviks IF P05-06 - Valbo AIF Grön P06 5 - 2 Hugo Jonsson, Alfons Eriksson Träffen Arena
2019-12-07 11:30 054785006 Skutskärs IBK P05-06 - Storviks IF P05-06 2 - 4 Hugo Jonsson, Alfons Eriksson Träffen Arena
2019-12-07 12:15 054785005 Gävle GIK P06 - IBK Runsten P07 4 - 4 Hugo Jonsson, Alfons Eriksson Träffen Arena
2019-12-07 13:00 054785008 Storviks IF P05-06 - Gävle GIK P06 1 - 7 Albin Norring, Daniel Ahlin Träffen Arena
2019-12-07 13:45 054785007 Valbo AIF Grön P06 - IBK Runsten P07 0 - 2 Daniel Ahlin, Albin Norring Träffen Arena
2019-12-07 14:30 054785010 Gävle GIK P06 - Valbo AIF Grön P06 4 - 6 Albin Norring, Daniel Ahlin Träffen Arena
2019-12-07 15:15 054785009 IBK Runsten P07 - Skutskärs IBK P05-06 6 - 1 Daniel Ahlin, Albin Norring Träffen Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Runsten P07 4 3 1 0 16-8 8 10
2. Gävle GIK P06 4 2 1 1 19-13 6 7
3. Storviks IF P05-06 4 2 0 2 13-15 -2 6
4. Valbo AIF Grön P06 4 2 0 2 12-13 -1 6
5. Skutskärs IBK P05-06 4 0 0 4 7-18 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Pojkar Röd Div.3 Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-12-07 09:00 054786002 IK Huge P06 - Strömsbro IF Blå P06 2 - 2 Faraz Arabshoorabi, Jaad Abou Chaaya Testebo Arena
2019-12-07 09:45 054786001 Andersbergs IBK P06 - Valbo AIF Vit P06 5 - 1 Faraz Arabshoorabi, Jaad Abou Chaaya Testebo Arena
2019-12-07 10:30 054786003 Valbo AIF Vit P06 - Sandvikens AIK P06/IK Bruket P07 1 - 2 Jaad Abou Chaaya, Faraz Arabshoorabi Testebo Arena
2019-12-07 11:15 054786004 Strömsbro IF Blå P06 - Andersbergs IBK P06 0 - 3 Faraz Arabshoorabi, Jaad Abou Chaaya Testebo Arena
2019-12-07 12:00 054786006 Valbo AIF Vit P06 - Strömsbro IF Blå P06 1 - 10 Faraz Arabshoorabi, Jaad Abou Chaaya Testebo Arena
2019-12-07 12:45 054786005 Sandvikens AIK P06/IK Bruket P07 - IK Huge P06 3 - 3 Sean Norouz, Erik Lindberg Testebo Arena
2019-12-07 13:30 054786008 Strömsbro IF Blå P06 - Sandvikens AIK P06/IK Bruket P07 3 - 5 Sean Norouz, Erik Lindberg Testebo Arena
2019-12-07 14:15 054786007 Andersbergs IBK P06 - IK Huge P06 5 - 5 Sean Norouz, Erik Lindberg Testebo Arena
2019-12-07 15:00 054786009 IK Huge P06 - Valbo AIF Vit P06 5 - 2 Erik Lindberg, Sean Norouz Testebo Arena
2019-12-07 15:45 054786010 Sandvikens AIK P06/IK Bruket P07 - Andersbergs IBK P06 1 - 6 Erik Lindberg, Sean Norouz Testebo Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Andersbergs IBK P06 4 3 1 0 19-7 12 10
2. Sandvikens AIK P06/ IK Bruket P07 4 2 1 1 11-13 -2 7
3. IK Huge P06 4 1 3 0 15-12 3 6
4. Strömsbro IF Blå P06 4 1 1 2 15-11 4 4
5. Valbo AIF Vit P06 4 0 0 4 5-22 -17 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Pojkar Röd Div.4 Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-12-08 00:00 054787002 Valbo AIF P07 - Andersbergs IBK P06-08 Alfahallen - Gavlehov
2019-12-08 10:00 054787001 IK Bruket Sandviken Vit P07 - Gävle GIK P07 7 - 6 Hugo Jonsson, Alfons Eriksson Alfahallen - Gavlehov
2019-12-08 00:00 054787003 Andersbergs IBK P06-08 - IK Bruket Sandviken Vit P07 Alfahallen - Gavlehov
2019-12-08 14:00 054787004 Gävle GIK P07 - Valbo AIF P07 6 - 8 Jonathan Boudiaf, Karim Boudiaf Alfahallen - Gavlehov
2019-12-08 00:00 054787006 Andersbergs IBK P06-08 - Gävle GIK P07 Alfahallen - Gavlehov
2019-12-08 12:00 054787005 Valbo AIF P07 - IK Bruket Sandviken Vit P07 5 - 15 Karim Boudiaf, Jonathan Boudiaf Alfahallen - Gavlehov
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Bruket Sandviken Vit P07 2 2 0 0 22-11 11 6
2. Valbo AIF P07 2 1 0 1 13-21 -8 3
3. Andersbergs IBK P06-08 0 0 0 0 0-0 0 0
4. Gävle GIK P07 2 0 0 2 12-15 -3 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DM Pojkar Röd Div.4 Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-12-08 09:00 054789001 IBK Runsten P07 - IK Bruket Sandviken Blå P07 3 - 5 Ida Markusson, Tuva Andersson Testebo Arena
2019-12-08 10:00 054789002 Strömsbro IF P07 - Storviks IF P07 9 - 7 Ida Markusson, Tuva Andersson Testebo Arena
2019-12-08 11:00 054789003 Storviks IF P07 - IBK Runsten P07 5 - 17 Tuva Andersson, Ida Markusson Testebo Arena
2019-12-08 12:00 054789004 IK Bruket Sandviken Blå P07 - Strömsbro IF P07 3 - 2 Pär Hedlund, Albin Norring Testebo Arena
2019-12-08 13:00 054789005 IBK Runsten P07 - Strömsbro IF P07 12 - 1 Albin Norring, Pär Hedlund Testebo Arena
2019-12-08 14:00 054789006 Storviks IF P07 - IK Bruket Sandviken Blå P07 4 - 8 Pär Hedlund, Albin Norring Testebo Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Bruket Sandviken Blå P07 3 3 0 0 16-9 7 9
2. IBK Runsten P07 3 2 0 1 32-11 21 6
3. Strömsbro IF P07 3 1 0 2 12-22 -10 3
4. Storviks IF P07 3 0 0 3 16-34 -18 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
DM Pojkar Röd Finaler
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-03-28 13:00 054790003 Vinnare Semifinal Pojkar Div 3 - Vinnare Semifinal Pojkar Div 3 - Semifinal 2 Alfahallen - Gavlehov
2020-03-29 09:30 054790004 Vinnare Semifinal Pojkar Div 4 - Vinnare Semifinal Pojkar Div 4 - Semifinal 2 Alfahallen - Gavlehov
2020-03-29 11:15 054790002 IK Sätra/Valbo AIF P05 - Gävle GIK P05 Röd Alfahallen - Gavlehov
2020-03-29 15:00 054790001 Vinnare Semifinal Pojkar Div 1 - Vinnare Semifinal Pojkar Div 1 - Semifinal 2 Alfahallen - Gavlehov
DM Pojkar Röd Semifinaler
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-03-26 18:00 054791006 Valbo AIF P07 - IK Bruket Sandviken P07 Blå Novahallen - Gavlehov
2020-03-26 18:00 054791005 IBK Runsten P07 - IK Bruket Sandviken P07 Vit Alfahallen - Gavlehov
2020-03-26 20:00 054791002 IBK Runsten P04 - Storviks IF P03/04 Novahallen - Gavlehov
2020-03-26 20:00 054791001 Gävle GIK P04 - Skutskärs IBK Div1 Röd P03/04 Alfahallen - Gavlehov
2020-03-27 20:00 054791004 Andersbergs IBK P06 - Gävle GIK P06 Novahallen - Gavlehov
2020-03-27 20:00 054791003 IBK Runsten P07 - Sandvikens AIK P06/IBK Bruket P07 Alfahallen - Gavlehov

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis