Göransson Cup Pojkar (2019/20)

Gruppspel
Göransson Cup Pojkar 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 16:30 059231001 IK Sätra P08/09 - Sandvikens AIK P10 Svart , Magnus Nordahl Göransson Arena Plan 5
2019-10-04 16:30 059231002 Sandvikens AIK P10 Vit - Storvik IF P/F08-09 Grön , Tuva Andersson Göransson Arena Plan 6
2019-10-04 17:50 059231003 Älvkarleby IK P08/09 - IBK Njutånger Innebandy P10 , Karim Boudiaf Göransson Arena Plan 1
2019-10-05 08:00 059231005 IBK Njutånger Innebandy P10 - Sandvikens AIK P10 Vit , Daniel Ahlin Göransson Arena Plan 4
2019-10-05 08:40 059231004 Storvik IF P/F08-09 Grön - IK Sätra P08/09 , Aldin Imamovic Göransson Arena Plan 3
2019-10-05 08:40 059231006 Sandvikens AIK P10 Svart - Älvkarleby IK P08/09 , Rikard Karlsson Göransson Arena Plan 1
2019-10-05 11:20 059231007 Sandvikens AIK P10 Vit - IK Sätra P08/09 , Magnus Nordahl Göransson Arena Plan 3
2019-10-05 11:20 059231008 Sandvikens AIK P10 Svart - IBK Njutånger Innebandy P10 , Robin Andersson Göransson Arena Plan 4
2019-10-05 11:20 059231009 Storvik IF P/F08-09 Grön - Älvkarleby IK P08/09 , Andreas Sjöberg Göransson Arena Plan 5
2019-10-05 16:00 059231010 IBK Njutånger Innebandy P10 - IK Sätra P08/09 , Torbjörn Ström Göransson Arena Plan 5
2019-10-05 16:00 059231011 Storvik IF P/F08-09 Grön - Sandvikens AIK P10 Svart , Albin Ljung Göransson Arena Plan 1
2019-10-05 16:00 059231012 Älvkarleby IK P08/09 - Sandvikens AIK P10 Vit , Daniel Ahlin Göransson Arena Plan 2
Göransson Cup Pojkar 11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 16:30 059230001 Storviks IF P/F 08/09 Vit - Andersbergs IBK P08 , Thomas Sterner Göransson Arena Plan 3
2019-10-04 16:30 059230002 Strömsbro IF P08 - Sandvikens AIK P08 , Benny Grönblad Göransson Arena Plan 4
2019-10-04 17:50 059230003 Valbo AIF P08 - Borlänge IBK P08 , Markus Renström Göransson Arena Plan 2
2019-10-04 17:50 059230004 Sundsvall FBC P08 - Forsbacka IK P08/09 , Oliver Parment Göransson Arena Plan 6
2019-10-04 19:50 059230005 Andersbergs IBK P08 - IBF Leksand P08 , Torbjörn Ström Göransson Arena Plan 3
2019-10-04 19:50 059230006 Valbo AIF P08 - Västerås IBS Ungdom P08 Röd , Hampus Andersson Göransson Arena Plan 2
2019-10-05 08:00 059230007 IBK Runsten P08 - Borlänge IBK P08 , Johan Andersson Göransson Arena Plan 5
2019-10-05 08:00 059230008 Strömsbro IF P08 - Storviks IF P/F 08/09 Vit , Aldin Imamovic Göransson Arena Plan 3
2019-10-05 10:40 059230009 Sandvikens AIK P08 - IBF Leksand P08 , Albin Ljung Göransson Arena Plan 2
2019-10-05 10:40 059230010 Forsbacka IK P08/09 - Storviks IF P/F 08/09 Vit , Torbjörn Ström Göransson Arena Plan 3
2019-10-05 10:40 059230011 Västerås IBS Ungdom P08 Röd - IBK Runsten P08 , Markus Renström Göransson Arena Plan 1
2019-10-05 10:40 059230012 Sundsvall FBC P08 - Andersbergs IBK P08 , Imre Mattsson-Åkerlund Göransson Arena Plan 6
2019-10-05 13:20 059230013 IBF Leksand P08 - IBK Runsten P08 , Alfons Eriksson Göransson Arena Plan 2
2019-10-05 13:20 059230014 Storviks IF P/F 08/09 Vit - Borlänge IBK P08 , Markus Renström Göransson Arena Plan 3
2019-10-05 13:20 059230015 Västerås IBS Ungdom P08 Röd - Forsbacka IK P08/09 , Pontus Grönberg Göransson Arena Plan 4
2019-10-05 13:20 059230016 Valbo AIF P08 - Sandvikens AIK P08 , Emil Sanderfors Göransson Arena Plan 5
2019-10-05 13:20 059230017 Strömsbro IF P08 - Sundsvall FBC P08 , Karim Boudiaf Göransson Arena Plan 1
2019-10-05 16:00 059230018 Valbo AIF P08 - Sundsvall FBC P08 , Robin Andersson Göransson Arena Plan 3
2019-10-05 19:20 059230019 IBF Leksand P08 - Forsbacka IK P08/09 , Torbjörn Ström Göransson Arena Plan 4
2019-10-05 19:20 059230020 Strömsbro IF P08 - Borlänge IBK P08 , Alfons Eriksson Göransson Arena Plan 1
2019-10-05 19:20 059230021 Andersbergs IBK P08 - Västerås IBS Ungdom P08 Röd Marcus Svedinger Göransson Arena Plan 6
2019-10-05 20:00 059230022 IBK Runsten P08 - Sandvikens AIK P08 Torbjörn Ström Göransson Arena Plan 4
Göransson Cup Pojkar 12 Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 18:30 059224001 IBK Runsten P07 - IK Ljusdal P07 Aldin Imamovic, Håkan Taxén Göransson Arena Plan 3
2019-10-04 18:30 059224002 Storviks IF P07 - IK Sirius FBC P07 Hampus Andersson, Markus Renström Göransson Arena Plan 2
2019-10-05 08:40 059224003 IK Sirius FBC P07 - IBK Runsten P07 Pontus Grönberg, Imre Mattsson-Åkerlund Göransson Arena Plan 2
2019-10-05 08:40 059224004 IK Ljusdal P07 - Storviks IF P07 Daniel Ahlin, Robin Andersson Göransson Arena Plan 4
2019-10-05 17:20 059224005 Storviks IF P07 - IBK Runsten P07 Daniel Ahlin, Pontus Grönberg Göransson Arena Plan 2
2019-10-05 17:20 059224006 IK Ljusdal P07 - IK Sirius FBC P07 Alfons Eriksson, Albin Ljung Göransson Arena Plan 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
0. IBK Runsten P07 0 0 0 0 0-0 0 0
0. IK Ljusdal P07 0 0 0 0 0-0 0 0
0. IK Sirius FBC P07 0 0 0 0 0-0 0 0
0. Storviks IF P07 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Göransson Cup Pojkar 12 Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 17:10 059225001 Valbo AIF 07 - Gävle GIK P07 7 - 2 Markus Renström, Hampus Andersson Göransson Arena Plan 2
2019-10-04 17:50 059225002 IBF Leksand P07 - Storvreta Ungdom IBK Vit Tuva Andersson, Johan Andersson Göransson Arena Plan 5
2019-10-05 09:20 059225003 Storvreta Ungdom IBK Vit - Valbo AIF 07 Johan Andersson, Pär Hedlund Göransson Arena Plan 5
2019-10-05 09:20 059225004 Gävle GIK P07 - IBF Leksand P07 Rikard Karlsson, Markus Renström Göransson Arena Plan 1
2019-10-05 16:00 059225005 Valbo AIF 07 - IBF Leksand P07 4 - 6 Emil Sanderfors, Andreas Sjöberg Göransson Arena Plan 6
2019-10-05 16:40 059225006 Storvreta Ungdom IBK Vit - Gävle GIK P07 Torbjörn Ström, Tuva Andersson Göransson Arena Plan 5
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Leksand P07 1 1 0 0 6-4 2 3
2. Valbo AIF 07 2 1 0 1 11-8 3 3
3. Storvreta Ungdom IBK Vit 0 0 0 0 0-0 0 0
4. Gävle GIK P07 1 0 0 1 2-7 -5 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Göransson Cup Pojkar 12 Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 17:10 059226001 IK Bruket Sandviken Blå - Sandvikens AIK P08 Benny Grönblad, Thomas Sterner Göransson Arena Plan 4
2019-10-04 18:30 059226002 Storvreta Ungdom IBK Svart - Samuelsdals IF P07 Benny Grönblad, Thomas Sterner Göransson Arena Plan 4
2019-10-05 10:00 059226003 Samuelsdals IF P07 - IK Bruket Sandviken Blå -1 - -1 Pontus Grönberg, Imre Mattsson-Åkerlund Göransson Arena Plan 2
2019-10-05 10:00 059226004 Sandvikens AIK P08 - Storvreta Ungdom IBK Svart Rikard Karlsson, Markus Renström Göransson Arena Plan 1
2019-10-05 16:40 059226005 Storvreta Ungdom IBK Svart - IK Bruket Sandviken Blå Gustav Johansson, Oliver Parment Göransson Arena Plan 3
2019-10-05 16:40 059226006 Samuelsdals IF P07 - Sandvikens AIK P08 -1 - -1 Daniel Ahlin, Pontus Grönberg Göransson Arena Plan 2
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Samuelsdals IF P07 2 0 2 0 -2--2 0 2
2. IK Bruket Sandviken Blå 1 0 1 0 -1--1 0 1
2. Sandvikens AIK P08 1 0 1 0 -1--1 0 1
4. Storvreta Ungdom IBK Svart 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Göransson Cup Pojkar 12 Grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 17:50 059227001 IK Bruket Sandviken Vit - IBK Hallsta P07 Aldin Imamovic, Håkan Taxén Göransson Arena Plan 3
2019-10-04 18:30 059227002 Sundsvall FBC - Storvreta Ungdom IBK Röd Pär Hedlund, Johan Andersson Göransson Arena Plan 5
2019-10-05 09:20 059227003 Storvreta Ungdom IBK Röd - IK Bruket Sandviken Vit Magnus Nordahl, Torbjörn Ström Göransson Arena Plan 3
2019-10-05 09:20 059227004 IBK Hallsta P07 - Sundsvall FBC Aldin Imamovic, Håkan Taxén Göransson Arena Plan 6
2019-10-05 16:40 059227005 Sundsvall FBC - IK Bruket Sandviken Vit Erik Lindberg, Markus Renström Göransson Arena Plan 4
2019-10-05 16:40 059227006 IBK Hallsta P07 - Storvreta Ungdom IBK Röd Alfons Eriksson, Albin Ljung Göransson Arena Plan 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
0. IBK Hallsta P07 0 0 0 0 0-0 0 0
0. IK Bruket Sandviken Vit 0 0 0 0 0-0 0 0
0. Storvreta Ungdom IBK Röd 0 0 0 0 0-0 0 0
0. Sundsvall FBC 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Göransson Cup Pojkar 13 Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 16:30 059218001 Andersbergs IBK P06 - Valbo AIF P06 Lag 2 Roger Morin, Karim Boudiaf Göransson Arena Plan 1
2019-10-04 17:50 059218002 Timrå IBC P06 - Storvreta Ungdom IBK Svart Benny Grönblad, Thomas Sterner Göransson Arena Plan 4
2019-10-04 19:50 059218003 Andersbergs IBK P06 - IBF Falun Ungdom P06 Gustav Johansson, Oliver Parment Göransson Arena Plan 6
2019-10-04 21:10 059218004 Storvreta Ungdom IBK Svart - Valbo AIF P06 Lag 2 Andreas Sjöberg, Emil Sanderfors Göransson Arena Plan 1
2019-10-05 09:20 059218005 IBF Falun Ungdom P06 - Timrå IBC P06 Daniel Ahlin, Robin Andersson Göransson Arena Plan 4
2019-10-05 09:20 059218006 Andersbergs IBK P06 - Storvreta Ungdom IBK Svart Pontus Grönberg, Imre Mattsson-Åkerlund Göransson Arena Plan 2
2019-10-05 12:00 059218007 IBF Falun Ungdom P06 - Valbo AIF P06 Lag 2 Alfons Eriksson, Albin Ljung Göransson Arena Plan 2
2019-10-05 12:00 059218008 Andersbergs IBK P06 - Timrå IBC P06 Rikard Karlsson, Torbjörn Ström Göransson Arena Plan 1
2019-10-05 18:00 059218009 Storvreta Ungdom IBK Svart - IBF Falun Ungdom P06 Erik Lindberg, Markus Renström Göransson Arena Plan 4
2019-10-05 18:00 059218010 Timrå IBC P06 - Valbo AIF P06 Lag 2 Gustav Johansson, Oliver Parment Göransson Arena Plan 3
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
0. Andersbergs IBK P06 0 0 0 0 0-0 0 0
0. IBF Falun Ungdom P06 0 0 0 0 0-0 0 0
0. Storvreta Ungdom IBK Svart 0 0 0 0 0-0 0 0
0. Timrå IBC P06 0 0 0 0 0-0 0 0
0. Valbo AIF P06 Lag 2 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Göransson Cup Pojkar 13 Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 18:30 059219001 Strömsbro IF P06 - Sundsvall FBC P06 Gustav Johansson, Oliver Parment Göransson Arena Plan 6
2019-10-04 19:10 059219002 IK Sirius FBC P06 - Valbo AIF P06 Lag 1 Aldin Imamovic, Håkan Taxén Göransson Arena Plan 3
2019-10-05 08:00 059219003 Sundsvall FBC P06 - Sandvikens AIK P06 Rikard Karlsson, Markus Renström Göransson Arena Plan 1
2019-10-05 08:00 059219004 Valbo AIF P06 Lag 1 - Strömsbro IF P06 Pontus Grönberg, Imre Mattsson-Åkerlund Göransson Arena Plan 2
2019-10-05 10:40 059219005 Sandvikens AIK P06 - IK Sirius FBC P06 Johan Andersson, Pär Hedlund Göransson Arena Plan 5
2019-10-05 10:40 059219006 Sundsvall FBC P06 - Valbo AIF P06 Lag 1 Daniel Ahlin, Robin Andersson Göransson Arena Plan 4
2019-10-05 13:20 059219007 Sandvikens AIK P06 - Strömsbro IF P06 Pär Hedlund, Johan Andersson Göransson Arena Plan 6
2019-10-05 17:20 059219008 IK Sirius FBC P06 - Strömsbro IF P06 Erik Lindberg, Markus Renström Göransson Arena Plan 4
2019-10-05 18:00 059219009 Valbo AIF P06 Lag 1 - Sandvikens AIK P06 Torbjörn Ström, Tuva Andersson Göransson Arena Plan 5
2019-10-05 20:00 059219010 Sundsvall FBC P06 - IK Sirius FBC P06 Marcus Svedinger, Tim Solig Göransson Arena Plan 6
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
0. IK Sirius FBC P06 0 0 0 0 0-0 0 0
0. Sandvikens AIK P06 0 0 0 0 0-0 0 0
0. Strömsbro IF P06 0 0 0 0 0-0 0 0
0. Sundsvall FBC P06 0 0 0 0 0-0 0 0
0. Valbo AIF P06 Lag 1 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Göransson Cup Pojkar 13 Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 19:10 059220001 Vallentuna IBK P06 - IBF Leksand P06 Benny Grönblad, Thomas Sterner Göransson Arena Plan 4
2019-10-04 19:10 059220002 IK Huge P06 - IBF Gagnef P06 Gustav Johansson, Oliver Parment Göransson Arena Plan 6
2019-10-05 12:00 059220003 IBF Gagnef P06 - Vallentuna IBK P06 Magnus Nordahl, Robin Andersson Göransson Arena Plan 3
2019-10-05 12:40 059220004 IBF Leksand P06 - IK Huge P06 Andreas Sjöberg, Emil Sanderfors Göransson Arena Plan 5
2019-10-05 20:40 059220005 IK Huge P06 - Vallentuna IBK P06 Hampus Andersson, Robin Andersson Göransson Arena Plan 2
2019-10-05 20:40 059220006 IBF Leksand P06 - IBF Gagnef P06 Erik Lindberg, Sean Norouz Göransson Arena Plan 5
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
0. IBF Gagnef P06 0 0 0 0 0-0 0 0
0. IBF Leksand P06 0 0 0 0 0-0 0 0
0. IK Huge P06 0 0 0 0 0-0 0 0
0. Vallentuna IBK P06 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Göransson Cup Pojkar 13 Grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 19:10 059221001 Bro IK P06 - Storvreta Ungdom IBK Röd Roger Morin, Karim Boudiaf Göransson Arena Plan 1
2019-10-04 20:30 059221002 Gävle GIK P06 - Hälsinggårdens AIK Röd Hampus Andersson, Markus Renström Göransson Arena Plan 2
2019-10-05 11:20 059221003 Hälsinggårdens AIK Röd - Bro IK P06 2 - 2 Alfons Eriksson, Albin Ljung Göransson Arena Plan 2
2019-10-05 11:20 059221004 Storvreta Ungdom IBK Röd - Gävle GIK P06 Håkan Taxén, Aldin Imamovic Göransson Arena Plan 6
2019-10-05 20:00 059221005 Gävle GIK P06 - Bro IK P06 Alfons Eriksson, Albin Ljung Göransson Arena Plan 1
2019-10-05 20:00 059221006 Storvreta Ungdom IBK Röd - Hälsinggårdens AIK Röd Erik Lindberg, Sean Norouz Göransson Arena Plan 5
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bro IK P06 1 0 1 0 2-2 0 1
1. Hälsinggårdens AIK Röd 1 0 1 0 2-2 0 1
3. Gävle GIK P06 0 0 0 0 0-0 0 0
3. Storvreta Ungdom IBK Röd 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Göransson Cup Pojkar 14 Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 21:10 059213001 Storviks IF P05/06 - Söderhamns IBF P05/06 Aldin Imamovic, Håkan Taxén Göransson Arena Plan 3
2019-10-04 22:30 059213002 Västerås IBS Ungdom Vit - Storvreta Ungdom IBK P04 Helmer Carlsson, Daniel Ahlin Göransson Arena Plan 6
2019-10-05 10:00 059213003 Söderhamns IBF P05/06 - Hälsinggårdens AIK Svart Magnus Nordahl, Torbjörn Ström Göransson Arena Plan 3
2019-10-05 10:00 059213004 Storvreta Ungdom IBK P04 - Storviks IF P05/06 Aldin Imamovic, Håkan Taxén Göransson Arena Plan 6
2019-10-05 14:00 059213006 Söderhamns IBF P05/06 - Storvreta Ungdom IBK P04 Petter Lundgren, Tim Solig Arena Jernvallen
2019-10-05 14:40 059213005 Hälsinggårdens AIK Svart - Västerås IBS Ungdom Vit 0 - 3 Petter Lundgren, Torbjörn Ström Arena Jernvallen
2019-10-05 19:20 059213007 Hälsinggårdens AIK Svart - Storviks IF P05/06 6 - 2 Benny Grönblad, Reine Schröder Göransson Arena Plan 3
2019-10-05 19:20 059213008 Söderhamns IBF P05/06 - Västerås IBS Ungdom Vit Magnus Nordahl, Magnus Undén Göransson Arena Plan 2
2019-10-05 22:00 059213009 Storvreta Ungdom IBK P04 - Hälsinggårdens AIK Svart Erik Lindberg, Sean Norouz Göransson Arena Plan 5
2019-10-05 22:00 059213010 Västerås IBS Ungdom Vit - Storviks IF P05/06 Gustav Johansson, Oliver Parment Göransson Arena Plan 3
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västerås IBS Ungdom Vit 1 1 0 0 3-0 3 3
2. Hälsinggårdens AIK Svart 2 1 0 1 6-5 1 3
3. Storvreta Ungdom IBK P04 0 0 0 0 0-0 0 0
3. Söderhamns IBF P05/ 06 0 0 0 0 0-0 0 0
4. Storviks IF P05/ 06 1 0 0 1 2-6 -4 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Göransson Cup Pojkar 14 Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 21:50 059214001 IBK Hallsta P05 - FBC Uppsala Ungdom P05 Johan Andersson, Pär Hedlund Göransson Arena Plan 5
2019-10-04 22:30 059214002 KFUM Falun P05 - Högbo AIK P05 Pär Hedlund, Marcus Svedinger Göransson Arena Plan 2
2019-10-05 14:40 059214004 FBC Uppsala Ungdom P05 - KFUM Falun P05 Daniel Ahlin, Pontus Grönberg Göransson Arena Plan 2
2019-10-05 17:20 059214003 Högbo AIK P05 - IBK Hallsta P05 Benny Grönblad, Marcus Svedinger Arena Jernvallen
2019-10-05 22:00 059214005 KFUM Falun P05 - IBK Hallsta P05 Marcus Svedinger, Tim Solig Göransson Arena Plan 6
2019-10-05 22:00 059214006 FBC Uppsala Ungdom P05 - Högbo AIK P05 Hampus Andersson, Robin Andersson Göransson Arena Plan 2
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
0. FBC Uppsala Ungdom P05 0 0 0 0 0-0 0 0
0. Högbo AIK P05 0 0 0 0 0-0 0 0
0. IBK Hallsta P05 0 0 0 0 0-0 0 0
0. KFUM Falun P05 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Göransson Cup Pojkar 14 Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 19:50 059215001 Västerås IBS Ungdom Svart - Hagunda IF P05 Roger Morin, Karim Boudiaf Göransson Arena Plan 1
2019-10-04 20:30 059215002 Valbo AIF/IK Sätra - Skutskärs IBK P05/06 Rikard Karlsson, Magnus Nordahl Göransson Arena Plan 4
2019-10-04 23:10 059215003 Skutskärs IBK P05/06 - Västerås IBS Ungdom Svart Rikard Karlsson, Reine Schröder Göransson Arena Plan 4
2019-10-04 23:10 059215004 Hälsinggårdens AIK Blå - Valbo AIF/IK Sätra 5 - 3 Hampus Andersson, Torbjörn Ström Göransson Arena Plan 5
2019-10-05 14:40 059215005 Hagunda IF P05 - Hälsinggårdens AIK Blå Karim Boudiaf, Roger Morin Göransson Arena Plan 1
2019-10-05 14:40 059215006 Västerås IBS Ungdom Svart - Valbo AIF/IK Sätra Magnus Nordahl, Robin Andersson Göransson Arena Plan 3
2019-10-05 20:40 059215007 Hagunda IF P05 - Skutskärs IBK P05/06 Benny Grönblad, Reine Schröder Göransson Arena Plan 3
2019-10-05 20:40 059215008 Västerås IBS Ungdom Svart - Hälsinggårdens AIK Blå Aldin Imamovic, Håkan Taxén Göransson Arena Plan 1
2019-10-05 23:20 059215009 Valbo AIF/IK Sätra - Hagunda IF P05 Torbjörn Ström, Robin Andersson Göransson Arena Plan 2
2019-10-05 23:20 059215010 Hälsinggårdens AIK Blå - Skutskärs IBK P05/06 7 - 0 Erik Lindberg, Sean Norouz Göransson Arena Plan 5
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hälsinggårdens AIK Blå 2 2 0 0 12-3 9 6
2. Hagunda IF P05 0 0 0 0 0-0 0 0
2. Västerås IBS Ungdom Svart 0 0 0 0 0-0 0 0
3. Valbo AIF/ IK Sätra 1 0 0 1 3-5 -2 0
4. Skutskärs IBK P05/ 06 1 0 0 1 0-7 -7 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Göransson Cup Pojkar 15 Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 21:10 059209001 IBK Runsten P04 Röd - Sandvikens AIK/Skutskärs IK P04 Gustav Johansson, Oliver Parment Göransson Arena Plan 6
2019-10-04 21:10 059209002 Sundsvall FBC P04 - Söderhamns IBF P04/05 Johan Andersson, Pär Hedlund Göransson Arena Plan 5
2019-10-05 10:00 059209003 Gävle GIK P04 - IBK Runsten P04 Röd Karim Boudiaf, Roger Morin Arena Jernvallen
2019-10-05 11:20 059209004 Sundsvall FBC P04 - Sandvikens AIK/Skutskärs IK P04 Karim Boudiaf, Roger Morin Arena Jernvallen
2019-10-05 14:00 059209005 Sandvikens AIK/Skutskärs IK P04 - Gävle GIK P04 Andreas Sjöberg, Emil Sanderfors Göransson Arena Plan 5
2019-10-05 17:20 059209006 Söderhamns IBF P04/05 - IBK Runsten P04 Röd Gustav Johansson, Oliver Parment Göransson Arena Plan 3
2019-10-05 20:40 059209007 Gävle GIK P04 - Sundsvall FBC P04 Petter Lundgren, Marcus Svedinger Göransson Arena Plan 6
2019-10-05 21:20 059209008 Sandvikens AIK/Skutskärs IK P04 - Söderhamns IBF P04/05 Erik Lindberg, Sean Norouz Göransson Arena Plan 5
2019-10-05 23:59 059209009 Söderhamns IBF P04/05 - Gävle GIK P04 Aldin Imamovic, Håkan Taxén Göransson Arena Plan 1
2019-10-05 23:59 059209010 IBK Runsten P04 Röd - Sundsvall FBC P04 Gustav Johansson, Oliver Parment Göransson Arena Plan 3
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
0. Gävle GIK P04 0 0 0 0 0-0 0 0
0. IBK Runsten P04 Röd 0 0 0 0 0-0 0 0
0. Sandvikens AIK/ Skutskärs IK P04 0 0 0 0 0-0 0 0
0. Sundsvall FBC P04 0 0 0 0 0-0 0 0
0. Söderhamns IBF P04/ 05 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Göransson Cup Pojkar 15 Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 21:50 059210001 IBK Runsten P04 Svart - Forsbacka IK P04 Magnus Nordahl, Helmer Carlsson Göransson Arena Plan 2
2019-10-04 22:30 059210002 IK Sirius FBC P04 - IBF Leksand P04 4 - 3 Andreas Sjöberg, Emil Sanderfors Göransson Arena Plan 1
2019-10-05 16:00 059210003 IBK Runsten P04 Svart - IK Sirius FBC P04 0 - 9 Petter Lundgren, Tim Solig Arena Jernvallen
2019-10-05 16:00 059210004 Forsbacka IK P04 - IBF Leksand P04 Aldin Imamovic, Håkan Taxén Göransson Arena Plan 4
2019-10-05 23:20 059210005 Forsbacka IK P04 - IK Sirius FBC P04 2 - 6 Gustav Johansson, Oliver Parment Göransson Arena Plan 3
2019-10-05 23:20 059210006 IBF Leksand P04 - IBK Runsten P04 Svart Hampus Andersson, Magnus Undén Göransson Arena Plan 4
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius FBC P04 3 3 0 0 19-5 14 9
2. IBF Leksand P04 1 0 0 1 3-4 -1 0
3. Forsbacka IK P04 1 0 0 1 2-6 -4 0
4. IBK Runsten P04 Svart 1 0 0 1 0-9 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Göransson Cup Pojkar 16-17 Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 23:10 059204001 Gävle GIK P03 Blå - Sandvikens AIK P03/04 Marcus Svedinger, Magnus Nordahl Göransson Arena Plan 2
2019-10-04 23:10 059204002 Sundsvall FBC P03 - Sundsvall City P16 Aldin Imamovic, Håkan Taxén Göransson Arena Plan 3
2019-10-05 14:00 059204003 Sundsvall City P16 - Gävle GIK P03 Blå Magnus Nordahl, Robin Andersson Göransson Arena Plan 3
2019-10-05 14:00 059204004 Sundsvall FBC P03 - Sandvikens AIK P03/04 Aldin Imamovic, Håkan Taxén Göransson Arena Plan 4
2019-10-05 21:20 059204005 Sandvikens AIK P03/04 - Sundsvall City P16 Petter Lundgren, Marcus Svedinger Göransson Arena Plan 6
2019-10-05 21:20 059204006 Gävle GIK P03 Blå - Sundsvall FBC P03 Benny Grönblad, Reine Schröder Göransson Arena Plan 3
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
0. Gävle GIK P03 Blå 0 0 0 0 0-0 0 0
0. Sandvikens AIK P03/ 04 0 0 0 0 0-0 0 0
0. Sundsvall City P16 0 0 0 0 0-0 0 0
0. Sundsvall FBC P03 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Göransson Cup Pojkar 16-17 Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 21:50 059205001 Björklinge BK P03 - Insjön IF BK P03 Rikard Karlsson, Reine Schröder Göransson Arena Plan 4
2019-10-04 22:30 059205002 Sundsvall FBC P04 - Gävle GIK P03 Röd Aldin Imamovic, Håkan Taxén Göransson Arena Plan 3
2019-10-05 16:40 059205003 Gävle GIK P03 Röd - Björklinge BK P03 Emil Sanderfors, Andreas Sjöberg Göransson Arena Plan 6
2019-10-05 16:40 059205004 Insjön IF BK P03 - Sundsvall FBC P04 Benny Grönblad, Marcus Svedinger Arena Jernvallen
2019-10-05 22:40 059205005 Sundsvall FBC P04 - Björklinge BK P03 Erik Lindberg, Sean Norouz Göransson Arena Plan 5
2019-10-05 23:20 059205006 Insjön IF BK P03 - Gävle GIK P03 Röd Petter Lundgren, Tim Solig Göransson Arena Plan 6
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
0. Björklinge BK P03 0 0 0 0 0-0 0 0
0. Gävle GIK P03 Röd 0 0 0 0 0-0 0 0
0. Insjön IF BK P03 0 0 0 0 0-0 0 0
0. Sundsvall FBC P04 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Göransson Cup Pojkar 16-17 Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 21:10 059206001 Strömsbro IF P03 - Skutskärs IBK P03 Rikard Karlsson, Magnus Nordahl Göransson Arena Plan 4
2019-10-04 23:50 059206002 Sundsvall FBC P17 - AIK IBF P16 Aldin Imamovic, Håkan Taxén Göransson Arena Plan 3
2019-10-05 12:40 059206003 Strömsbro IF P03 - AIK IBF P16 Pär Hedlund, Johan Andersson Göransson Arena Plan 6
2019-10-05 12:40 059206004 Skutskärs IBK P03 - Sundsvall FBC P17 Petter Lundgren, Tim Solig Arena Jernvallen
2019-10-05 22:40 059206005 Sundsvall FBC P17 - Strömsbro IF P03 Hampus Andersson, Magnus Undén Göransson Arena Plan 4
2019-10-05 22:40 059206006 AIK IBF P16 - Skutskärs IBK P03 Gustav Johansson, Oliver Parment Göransson Arena Plan 3
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
0. AIK IBF P16 0 0 0 0 0-0 0 0
0. Skutskärs IBK P03 0 0 0 0 0-0 0 0
0. Strömsbro IF P03 0 0 0 0 0-0 0 0
0. Sundsvall FBC P17 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
Göransson Cup Pojkar 12 A-Slutspel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-06 08:00 059229003 1:an Grupp B - 2:an Grupp D Markus Renström, Torbjörn Ström Göransson Arena Plan 5
2019-10-06 08:00 059229004 1:an Grupp C - 2:an Grupp A Magnus Undén, Gustav Johansson Göransson Arena Plan 1
2019-10-06 08:00 059229001 1:an Grupp A - 2:an Grupp C Alfons Eriksson, Albin Ljung Göransson Arena Plan 2
2019-10-06 08:00 059229002 1:an Grupp D - 1:an Grupp B Aldin Imamovic, Håkan Taxén Göransson Arena Plan 6
2019-10-06 13:20 059229006 Vinnare i match 059229003 - Vinnare i match 059229004 Hampus Andersson, Pär Hedlund Göransson Arena Plan 2
2019-10-06 13:20 059229005 Vinnare i match 059229001 - Vinnare i match 059229002 Benny Grönblad, Thomas Sterner Göransson Arena Plan 3
2019-10-06 16:10 059229007 Vinnare i match 059229005 - Vinnare i match 059229006 Emil Sanderfors, Andreas Sjöberg Göransson Arena Plan 2
Göransson Cup Pojkar 12 B-Slutspel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-06 09:20 059228003 Bästa 3:an - 2:a Bästa 3:an Markus Renström, Torbjörn Ström Göransson Arena Plan 5
2019-10-06 09:20 059228004 3:e Bästa 4:an - 4:e Bästa 4:an Pontus Grönberg, Robin Andersson Göransson Arena Plan 4
2019-10-06 09:20 059228001 Bästa 4:an - 2:a Bästa 4:an Johan Andersson, Pär Hedlund Göransson Arena Plan 3
2019-10-06 09:20 059228002 3:e Bästa 3:an - 4:e Bästa 3:an Alfons Eriksson, Albin Ljung Göransson Arena Plan 2
Göransson Cup Pojkar 13 A-Slutspel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-06 08:00 059222002 2:an Grupp D - 3:an Grupp A Pontus Grönberg, Martin Brolin Göransson Arena Plan 4
2019-10-06 08:00 059222001 2:an Grupp C - 3:an Grupp B Emil Sanderfors, Andreas Sjöberg Göransson Arena Plan 3
2019-10-06 08:40 059222004 1:an Grupp C - 2:an Grupp A Emil Sanderfors, Andreas Sjöberg Göransson Arena Plan 3
2019-10-06 08:40 059222003 1:an Grupp D - 2:An Grupp B Alfons Eriksson, Albin Ljung Göransson Arena Plan 2
2019-10-06 10:40 059222006 1:an Grupp B - Vinnare i match 059222002 Andreas Sjöberg, Emil Sanderfors Göransson Arena Plan 2
2019-10-06 10:40 059222005 1:an Grupp A - Vinnare i match 059222001 Magnus Undén, Gustav Johansson Göransson Arena Plan 1
2019-10-06 14:00 059222008 Vinnare i match 059222006 - Vinnare i match 059222004 Reine Schröder, Pär Hedlund Göransson Arena Plan 2
2019-10-06 14:00 059222007 Vinnare i match 059222005 - Vinnare i match 059222003 Benny Grönblad, Thomas Sterner Göransson Arena Plan 3
2019-10-06 16:10 059222009 Vinnare i match 059222007 - Vinnare i match 059222008 Karim Boudiaf, Roger Morin Göransson Arena Plan 6
Göransson Cup Pojkar 13 B-Slutspel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-06 09:20 059223001 3:a Grupp D - 3:a Grupp C Magnus Undén, Helmer Carlsson Göransson Arena Plan 1
2019-10-06 10:00 059223004 4:a Grupp B - 4:a Grupp A Helmer Carlsson, Gustav Johansson Göransson Arena Plan 1
2019-10-06 10:00 059223003 4:a Grupp C - 4:a Grupp D Johan Andersson, Pär Hedlund Göransson Arena Plan 3
2019-10-06 10:00 059223002 5:a Grupp A - 5:a Grupp B Markus Renström, Torbjörn Ström Göransson Arena Plan 5
Göransson Cup Pojkar 14 A-Slutspel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-06 10:40 059216003 1:an Grupp C - Bästa 3:an Reine Schröder, Hampus Andersson Göransson Arena Plan 5
2019-10-06 10:40 059216004 1:an Grupp B - 2:an Grupp A Aldin Imamovic, Håkan Taxén Göransson Arena Plan 6
2019-10-06 10:40 059216001 1:an Grupp A - 2:a Bästa 3:an Pontus Grönberg, Martin Brolin Göransson Arena Plan 4
2019-10-06 10:40 059216002 2:an Grupp C - 2:an Grupp B Karim Boudiaf, Roger Morin Göransson Arena Plan 3
2019-10-06 14:40 059216006 Vinnare i match 059216003 - Vinnare i match 059216004 Robin Andersson, Hampus Andersson Göransson Arena Plan 1
2019-10-06 14:40 059216005 Vinnare i match 059216002 - Vinnare i match 059216002 Rikard Karlsson, Reine Schröder Göransson Arena Plan 4
2019-10-06 17:00 059216007 Vinnare i match 059216005 - Vinnare i match 059216006 Benny Grönblad, Pär Hedlund Göransson Arena Plan 1
Göransson Cup Pojkar 14 B-Slutspel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-06 12:00 059217001 Bästa 4:an - 3:e Bästa 3:an Reine Schröder, Hampus Andersson Göransson Arena Plan 5
2019-10-06 12:40 059217002 2:a Bästa 4:an - 3:e Bästa 4:an Benny Grönblad, Thomas Sterner Göransson Arena Plan 3
2019-10-06 13:20 059217003 5:a Grupp A - 5:a Grupp C Erik Lindberg, Sean Norouz Göransson Arena Plan 6
Göransson Cup Pojkar 15 A-Slutspel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-06 11:20 059211001 2:an Grupp B - 3:an Grupp A Andreas Sjöberg, Emil Sanderfors Göransson Arena Plan 2
2019-10-06 14:00 059211002 1:an Grupp B - 2:an Grupp A Karim Boudiaf, Roger Morin Göransson Arena Plan 6
2019-10-06 14:40 059211003 1:an Grupp A - Vinnare i match 059211001 Karim Boudiaf, Roger Morin Göransson Arena Plan 6
2019-10-06 17:00 059211004 Vinnare i match 059211002 - Vinnare i match 059211003 Aldin Imamovic, Håkan Taxén Göransson Arena Plan 3
Göransson Cup Pojkar 15 B-Slutspel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-06 12:00 059212001 5:a Grupp A - 4:a Grupp B Erik Lindberg, Sean Norouz Göransson Arena Plan 6
2019-10-06 13:20 059212002 4:a Grupp A - 3:a Grupp B Aldin Imamovic, Håkan Taxén Göransson Arena Plan 5
Göransson Cup Pojkar 16-17 A-Slutspel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-06 11:20 059207002 1:a Grupp B - Bästa 3:an Erik Lindberg, Sean Norouz Göransson Arena Plan 6
2019-10-06 11:20 059207001 1:a Grupp A - 2:a Bästa 3:an Reine Schröder, Hampus Andersson Göransson Arena Plan 5
2019-10-06 12:00 059207004 1:a Grupp C - 2:a Grupp A Andreas Sjöberg, Emil Sanderfors Göransson Arena Plan 2
2019-10-06 12:00 059207003 2:a Grupp B - 2:a Grupp C Thomas Sterner, Benny Grönblad Göransson Arena Plan 1
2019-10-06 14:40 059207005 Vinnare i match 059207002 - Vinnare i match 059207004 Magnus Nordahl, Pär Hedlund Göransson Arena Plan 2
2019-10-06 15:20 059207006 Vinnare i match 059207001 - Vinnare i match 059207003 Gustav Johansson, Hampus Andersson Göransson Arena Plan 1
2019-10-06 17:00 059207007 Vinnare i match 059207006 - Vinnare i match 059207005 Erik Lindberg, Sean Norouz Göransson Arena Plan 5
Göransson Cup Pojkar 16-17 B-Slutspel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-06 12:40 059208001 Bästa 4:an - 3:e Bästa 3:an Aldin Imamovic, Håkan Taxén Göransson Arena Plan 5
2019-10-06 13:20 059208002 2:a Bästa 4:an - 3:e Bästa 4:an Rikard Karlsson, Torbjörn Ström Göransson Arena Plan 4

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis