Herrar Division 5 (2019/20)

Gruppspel
Herrar Division 5 Västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-11 19:30 181500002 Nordmarkens IBF U - Sunne IBK U 11 - 8 Mikael Johansson, Sören Johansson Årjängs Sporthall A
2019-10-11 20:00 181501004 Storfors IBF - SK Sifhälla 6 - 3 Erik Wallin, David Krantz Storfors Sporthall
2019-10-12 13:00 181500001 Åmotfors IF U - Deje IBF U 12 - 8 Peter Berntsson, Lars Room Gärdeshallen
2019-10-12 13:30 181500003 Olsäters SK U - Karlstads IBK U 7 - 12 Erik Jansson, Morgan Vallberg Deje Sporthall A
2019-10-18 19:30 181500004 Deje IBF U - Nordmarkens IBF U 23 - 3 Sven-Olov Berggren, Anders Ekelund-Carlsson Deje Sporthall A
2019-10-18 19:30 181500006 SK Sifhälla - Åmotfors IF U 7 - 6 e.förl. Björn Svensson, Mikael Kolleryd Tegnérhallen
2019-10-18 19:30 181500007 Karlstads IBK U - Vargåna Ullerud IF 12 - 8 Erik Jansson, Oscar Krantz Stavdal Hyrcity Arena
2019-10-20 19:00 181500005 Sunne IBK U - Olsäters SK U 7 - 10 Mats Andersson, Roger Schmidt Sparbankshallen
2019-10-25 19:30 181500008 Åmotfors IF U - Sunne IBK U 7 - 6 Peter Berntsson, Lars Room Gärdeshallen
2019-10-25 19:30 181500011 Nordmarkens IBF U - Karlskoga FBC 1 - 6 Jimmy Svensson, Bosse Andersson Årjängs Sporthall A
2019-10-26 16:00 181500009 Olsäters SK U - Deje IBF U 17 - 5 Roger Schmidt, Mats Andersson Deje Sporthall A
2019-10-27 11:30 181500010 Karlstads IBK U - SK Sifhälla 4 - 8 Oscar Krantz, Erik Schmidt Hultsbergshallen
2019-11-01 19:30 181500012 Åmotfors IF U - Olsäters SK U 4 - 5 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Gärdeshallen
2019-11-01 19:30 181500013 Nordmarkens IBF U - SK Sifhälla 4 - 5 Sören Johansson, Bosse Andersson Årjängs Sporthall A
2019-11-02 14:30 181501014 IFK Heden - Deje IBF U 17 - 8 Roger Schmidt, Peter Berntsson Väse Sporthall
2019-11-03 19:00 181500014 Sunne IBK U - Karlstads IBK U 10 - 9 e.förl. Peter Berntsson, Lars Room Sparbankshallen
2019-11-08 19:30 181500016 Karlstads IBK U - Deje IBF U 2 - 7 Roger Schmidt, Mats Andersson Stavdal Hyrcity Arena
2019-11-08 19:30 181500017 SK Sifhälla - Sunne IBK U 9 - 6 Björn Svensson, Ronny Malmgren Tegnérhallen
2019-11-09 14:00 181500015 Nordmarkens IBF U - Åmotfors IF U 6 - 5 Mikael Johansson, Sören Johansson Årjängs Sporthall A
2020-03-01 14:00 181500018 Olsäters SK U - Kristinehamns IBF U 7 - 10 Mikael Kolleryd, Christoffer Risberg Deje Sporthall A
2019-11-22 19:30 181500019 Åmotfors IF U - Karlstads IBK U 8 - 10 Bosse Andersson, Leif Lillberg Gärdeshallen
2019-11-24 13:30 181500021 Olsäters SK U - Nordmarkens IBF U 11 - 3 Ragnar Clarström, Gabriel Gunnarsson Deje Sporthall A
2019-11-24 16:30 181500020 Deje IBF U - SK Sifhälla 9 - 8 Ragnar Clarström, Gabriel Gunnarsson Deje Sporthall A
2019-11-24 19:00 181500022 Sunne IBK U - Degerfors IBK U 11 - 9 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Sparbankshallen
2019-11-16 11:30 181500024 Karlstads IBK U - Nordmarkens IBF U 7 - 5 Roger Schmidt, Christoffer Risberg Hultsbergshallen
2019-11-29 19:30 181500025 SK Sifhälla - Olsäters SK U 3 - 4 e.förl. Ronny Malmgren, Anders Leander Tegnérhallen
2019-12-01 19:00 181500023 Sunne IBK U - Deje IBF U 1 - 11 Lars Room, Morgan Vallberg Sparbankshallen
2019-12-06 19:30 181500029 Karlstads IBK U - Kristinehamns IBF U 7 - 9 Roger Schmidt, Mats Andersson Klubbhuset Arena
2019-12-06 19:30 181500030 SK Sifhälla - Vargåna Ullerud IF 7 - 4 Mikael Kolleryd, Leif Pettersson Tegnérhallen
2019-12-06 20:00 181501025 Storfors IBF - Sunne IBK U 17 - 2 Erik Wallin, Kim Persson Storfors Sporthall
2019-12-07 12:00 181500026 Åmotfors IF U - IFK Heden 12 - 13 Peter Berntsson, Morgan Vallberg Gärdeshallen
2019-12-07 14:00 181501026 Karlskoga FBC - Olsäters SK U 6 - 5 Gabriel Gunnarsson, David Granström Bergslagshallen
2019-12-08 16:00 181500027 Deje IBF U - Degerfors IBK U 12 - 8 Ragnar Clarström, Raimon Strömberg Deje Sporthall A
2019-12-14 14:15 181501030 IFK Heden - Karlstads IBK U 7 - 6 Kim Persson, Raimon Strömberg Väse Sporthall
2019-12-14 14:30 181500032 Olsäters SK U - Storfors IBF 8 - 7 e.förl. Mikael Kolleryd, Mats Andersson Deje Sporthall A
2019-12-14 16:00 181501027 Vargåna Ullerud IF - Åmotfors IF U 14 - 15 Alfred Särnehed, Sven-Olov Berggren Grossbolshallen
2019-12-15 15:00 181501029 Degerfors IBK U - Nordmarkens IBF U 16 - 4 Erik Wallin, Mats Andersson Stora Vallahallen
2019-12-15 16:00 181500031 Sunne IBK U - Karlskoga FBC 2 - 7 Lars Room, Morgan Vallberg Sparbankshallen
2019-12-15 18:00 181501031 Kristinehamns IBF U - SK Sifhälla 8 - 4 Roger Schmidt, Mats Andersson Brogårdshallen
2019-12-20 19:30 181500035 Nordmarkens IBF U - IFK Heden 6 - 9 Morgan Vallberg, Stefan Elmersson Årjängs Sporthall A
2019-12-20 19:30 181500039 SK Sifhälla - Degerfors IBK U 19 - 4 Magnus Fransson, Leif Pettersson Tegnérhallen
2019-12-21 13:00 181500033 Åmotfors IF U - Storfors IBF 6 - 9 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Gärdeshallen
2019-12-21 14:45 181500038 Karlstads IBK U - Karlskoga FBC 3 - 8 Mikael Kolleryd, Christian Fröding Klubbhuset Arena
2019-12-21 16:00 181500034 Deje IBF U - Kristinehamns IBF U 3 - 10 Roger Schmidt, Mats Andersson Deje Sporthall A
2019-12-22 19:00 181500036 Sunne IBK U - Vargåna Ullerud IF 11 - 14 Jan-Olov Johansson, Johan Friman Sparbankshallen
2020-01-10 19:45 181501034 Vargåna Ullerud IF - Nordmarkens IBF U 13 - 4 Alfred Särnehed, Raimon Strömberg Grossbolshallen
2020-01-10 20:00 181501037 Storfors IBF - Karlstads IBK U 13 - 4 Erik Wallin, David Krantz Storfors Sporthall
2020-01-11 14:00 181501033 Karlskoga FBC - Deje IBF U 14 - 5 Roger Schmidt, Alfred Särnehed Bergslagshallen
2020-01-12 13:00 181501032 Kristinehamns IBF U - Åmotfors IF U 16 - 4 Roger Schmidt, Christoffer Frykestam Brogårdshallen
2020-01-12 14:30 181501038 IFK Heden - SK Sifhälla 8 - 2 Mikael Kolleryd, Oskar Sundin Väse Sporthall
2020-01-12 16:30 181501036 Degerfors IBK U - Olsäters SK U 10 - 8 Christoffer Frykestam, Erik Wallin Stora Vallahallen
2020-01-18 12:00 181500040 Åmotfors IF U - Karlskoga FBC 3 - 9 Bosse Andersson, Morgan Vallberg Gärdeshallen
2020-01-18 14:00 181500042 Nordmarkens IBF U - Storfors IBF 5 - 9 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Årjängs Sporthall A
2020-01-19 13:30 181500044 Olsäters SK U - IFK Heden 7 - 4 Christoffer Risberg, Christoffer Frykestam Deje Sporthall A
2020-01-19 15:45 181500045 Karlstads IBK U - Degerfors IBK U 16 - 4 Mats Andersson, Björn Svensson Klubbhuset Arena
2020-01-19 16:00 181500041 Deje IBF U - Vargåna Ullerud IF 13 - 9 Raimon Strömberg, Patrik Gottfridsson Deje Sporthall A
2020-01-19 19:00 181500043 Sunne IBK U - Kristinehamns IBF U 5 - 16 Ragnar Clarström, Oskar Sundin Sparbankshallen
2020-01-25 13:00 181501042 IFK Heden - Sunne IBK U 6 - 5 Nicklas Mattsson, Mats Andersson Väse Sporthall
2020-01-25 14:00 181501045 Karlskoga FBC - SK Sifhälla 9 - 5 Johan Friman, Vilmer Jonsson Bergslagshallen
2020-01-25 16:30 181501041 Kristinehamns IBF U - Nordmarkens IBF U 18 - 1 Johan Friman, Nicklas Mattsson Brogårdshallen
2020-01-26 14:30 181501039 Degerfors IBK U - Åmotfors IF U 18 - 9 Erik Wallin, Mikael Kolleryd Stora Vallahallen
2020-01-26 16:00 181501043 Vargåna Ullerud IF - Olsäters SK U 9 - 7 Johan Friman, Sven-Olov Berggren Deje Sporthall A
2020-02-06 19:30 181501040 Storfors IBF - Deje IBF U 14 - 11 Jörgen Grändefors, Robin Särén Storfors Sporthall
2020-02-01 15:00 181500047 Deje IBF U - Åmotfors IF U 20 - 13 Christoffer Risberg, Sven-Olov Berggren Deje Sporthall A
2020-02-01 15:30 181500049 Karlstads IBK U - Olsäters SK U 6 - 7 Alfred Särnehed, Mikael Kolleryd Klubbhuset Arena
2020-02-02 16:00 181500048 Sunne IBK U - Nordmarkens IBF U 6 - 10 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Sparbankshallen
2020-02-08 12:00 181500051 Olsäters SK U - Sunne IBK U 9 - 6 Roger Schmidt, Sven-Olov Berggren Deje Sporthall A
2020-02-08 14:00 181500050 Nordmarkens IBF U - Deje IBF U 16 - 3 Jimmy Svensson, Peter Berntsson Årjängs Sporthall A
2020-02-08 14:00 181500052 Åmotfors IF U - SK Sifhälla 5 - 9 Bosse Andersson, Morgan Vallberg Gärdeshallen
2020-02-14 19:30 181500055 SK Sifhälla - Karlstads IBK U 7 - 6 Mikael Kolleryd, Leif Pettersson Tegnérhallen
2020-02-15 16:00 181500054 Deje IBF U - Olsäters SK U 18 - 1 Mats Andersson, Isac Lindell-Green Deje Sporthall A
2020-02-16 16:00 181500053 Sunne IBK U - Åmotfors IF U 9 - 9 e.förl. Jan-Olov Johansson, Filip Eriksson Sparbankshallen
2020-02-21 19:30 181500057 SK Sifhälla - Deje IBF U 7 - 7 e.förl. Leif Pettersson, Magnus Fransson Tegnérhallen
2020-02-22 14:00 181500058 Nordmarkens IBF U - Olsäters SK U 7 - 6 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Årjängs Sporthall A
2020-02-22 15:15 181500056 Karlstads IBK U - Åmotfors IF U 17 - 9 Raimon Strömberg, Björn Svensson Klubbhuset Arena
2020-02-29 11:00 181500060 Deje IBF U - Karlstads IBK U 6 - 10 Erik Jansson, Anders Lidström Deje Sporthall A
2020-03-01 14:00 181500059 Åmotfors IF U - Nordmarkens IBF U 10 - 4 Bosse Andersson, Morgan Vallberg Gärdeshallen
2020-03-01 16:00 181500061 Sunne IBK U - SK Sifhälla 6 - 9 Nicklas Mattsson, Björn Svensson Sparbankshallen
2020-03-08 13:00 181500062 Olsäters SK U - Åmotfors IF U 30 - 8 Raimon Strömberg, Christoffer Frykestam Deje Sporthall A
2020-03-08 13:00 181500063 SK Sifhälla - Nordmarkens IBF U 14 - 0 Johan Friman, Leif Pettersson Tegnérhallen
2020-03-08 16:45 181500064 Karlstads IBK U - Sunne IBK U 6 - 5 e.förl. Roger Schmidt, Mats Andersson Stavdal Hyrcity Arena
2020-03-14 13:00 181500065 Deje IBF U - Sunne IBK U 34 - 2 Raimon Strömberg, Mikael Kolleryd Deje Sporthall A
2020-03-14 13:00 181500066 Nordmarkens IBF U - Karlstads IBK U 4 - 8 Bosse Andersson, Morgan Vallberg Årjängs Sporthall A
2020-03-14 13:00 181500067 Olsäters SK U - SK Sifhälla 11 - 5 Björn Svensson, Anders Leander Deje Sporthall B
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Olsäters SK U 18 9 2 (2) 7 160-130 30 31
2. SK Sifhälla 18 9 3 (1) 6 131-107 24 31
3. Deje IBF U 18 9 1 (0) 8 203-164 39 28
4. Karlstads IBK U 18 8 2 (1) 8 145-132 13 27
5. Nordmarkens IBF U 18 5 0 (0) 13 94-177 -83 15
6. Åmotfors IF U 18 4 2 (0) 12 145-210 -65 14
7. Sunne IBK U 18 1 3 (1) 14 108-203 -95 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 5 Östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-11 20:00 181501004 Storfors IBF - SK Sifhälla 6 - 3 Erik Wallin, David Krantz Storfors Sporthall
2019-10-12 14:00 181501002 Karlskoga FBC - Degerfors IBK U 7 - 4 Roger Schmidt, Mats Andersson Bergslagshallen
2019-10-12 16:00 181501003 Kristinehamns IBF U - Vargåna Ullerud IF 16 - 2 Gabriel Gunnarsson, Kim Persson Brogårdshallen
2019-10-18 19:30 181500007 Karlstads IBK U - Vargåna Ullerud IF 12 - 8 Erik Jansson, Oscar Krantz Stavdal Hyrcity Arena
2019-10-19 15:00 181501005 IFK Heden - Karlskoga FBC 9 - 8 Roger Schmidt, Mats Andersson Väse Sporthall
2019-10-20 16:30 181501006 Degerfors IBK U - Kristinehamns IBF U 15 - 17 Erik Jansson, Raimon Strömberg Stora Vallahallen
2019-10-25 19:30 181500011 Nordmarkens IBF U - Karlskoga FBC 1 - 6 Jimmy Svensson, Bosse Andersson Årjängs Sporthall A
2019-10-25 19:45 181501010 Vargåna Ullerud IF - Storfors IBF 4 - 18 Patrik Gottfridsson, Christoffer Risberg Grossbolshallen
2019-10-27 16:30 181501009 Kristinehamns IBF U - IFK Heden 9 - 5 Mats Andersson, Raimon Strömberg Brogårdshallen
2019-11-02 14:00 181501012 Karlskoga FBC - Storfors IBF 2 - 7 Christoffer Risberg, Christian Fröding Bergslagshallen
2019-11-02 14:30 181501014 IFK Heden - Deje IBF U 17 - 8 Roger Schmidt, Peter Berntsson Väse Sporthall
2019-11-02 17:00 181501013 Degerfors IBK U - Vargåna Ullerud IF 10 - 6 Gabriel Gunnarsson, Johan Brunzell Stora Vallahallen
2019-11-08 20:00 181501017 Storfors IBF - Degerfors IBK U 16 - 4 Lars Larsson, Johan Brunzell Storfors Sporthall
2019-11-09 19:00 181501016 Vargåna Ullerud IF - IFK Heden 8 - 11 Bosse Andersson, Peter Berntsson Grossbolshallen
2020-03-01 14:00 181500018 Olsäters SK U - Kristinehamns IBF U 7 - 10 Mikael Kolleryd, Christoffer Risberg Deje Sporthall A
2019-11-23 14:00 181501019 IFK Heden - Storfors IBF 5 - 7 Anders Leander, Kim Persson Väse Sporthall
2019-11-24 16:00 181501020 Kristinehamns IBF U - Karlskoga FBC 7 - 4 Björn Svensson, Nicklas Mattsson Brogårdshallen
2019-11-24 19:00 181500022 Sunne IBK U - Degerfors IBK U 11 - 9 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Sparbankshallen
2019-11-27 20:00 181501023 Storfors IBF - Kristinehamns IBF U 4 - 5 Albin Jakobsson, Kim Persson Storfors Sporthall
2019-12-01 16:30 181501021 Degerfors IBK U - IFK Heden 7 - 25 Kim Persson, Johan Brunzell Stora Vallahallen
2020-01-03 19:30 181501022 Vargåna Ullerud IF - Karlskoga FBC 9 - 13 Christoffer Risberg, Christian Fröding Grossbolshallen
2019-12-06 19:30 181500029 Karlstads IBK U - Kristinehamns IBF U 7 - 9 Roger Schmidt, Mats Andersson Klubbhuset Arena
2019-12-06 19:30 181500030 SK Sifhälla - Vargåna Ullerud IF 7 - 4 Mikael Kolleryd, Leif Pettersson Tegnérhallen
2019-12-06 20:00 181501025 Storfors IBF - Sunne IBK U 17 - 2 Erik Wallin, Kim Persson Storfors Sporthall
2019-12-07 12:00 181500026 Åmotfors IF U - IFK Heden 12 - 13 Peter Berntsson, Morgan Vallberg Gärdeshallen
2019-12-07 14:00 181501026 Karlskoga FBC - Olsäters SK U 6 - 5 Gabriel Gunnarsson, David Granström Bergslagshallen
2019-12-08 16:00 181500027 Deje IBF U - Degerfors IBK U 12 - 8 Ragnar Clarström, Raimon Strömberg Deje Sporthall A
2019-12-14 14:15 181501030 IFK Heden - Karlstads IBK U 7 - 6 Kim Persson, Raimon Strömberg Väse Sporthall
2019-12-14 14:30 181500032 Olsäters SK U - Storfors IBF 8 - 7 e.förl. Mikael Kolleryd, Mats Andersson Deje Sporthall A
2019-12-14 16:00 181501027 Vargåna Ullerud IF - Åmotfors IF U 14 - 15 Alfred Särnehed, Sven-Olov Berggren Grossbolshallen
2019-12-15 15:00 181501029 Degerfors IBK U - Nordmarkens IBF U 16 - 4 Erik Wallin, Mats Andersson Stora Vallahallen
2019-12-15 16:00 181500031 Sunne IBK U - Karlskoga FBC 2 - 7 Lars Room, Morgan Vallberg Sparbankshallen
2019-12-15 18:00 181501031 Kristinehamns IBF U - SK Sifhälla 8 - 4 Roger Schmidt, Mats Andersson Brogårdshallen
2019-12-20 19:30 181500035 Nordmarkens IBF U - IFK Heden 6 - 9 Morgan Vallberg, Stefan Elmersson Årjängs Sporthall A
2019-12-20 19:30 181500039 SK Sifhälla - Degerfors IBK U 19 - 4 Magnus Fransson, Leif Pettersson Tegnérhallen
2019-12-21 13:00 181500033 Åmotfors IF U - Storfors IBF 6 - 9 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Gärdeshallen
2019-12-21 14:45 181500038 Karlstads IBK U - Karlskoga FBC 3 - 8 Mikael Kolleryd, Christian Fröding Klubbhuset Arena
2019-12-21 16:00 181500034 Deje IBF U - Kristinehamns IBF U 3 - 10 Roger Schmidt, Mats Andersson Deje Sporthall A
2019-12-22 19:00 181500036 Sunne IBK U - Vargåna Ullerud IF 11 - 14 Jan-Olov Johansson, Johan Friman Sparbankshallen
2020-01-10 19:45 181501034 Vargåna Ullerud IF - Nordmarkens IBF U 13 - 4 Alfred Särnehed, Raimon Strömberg Grossbolshallen
2020-01-10 20:00 181501037 Storfors IBF - Karlstads IBK U 13 - 4 Erik Wallin, David Krantz Storfors Sporthall
2020-01-11 14:00 181501033 Karlskoga FBC - Deje IBF U 14 - 5 Roger Schmidt, Alfred Särnehed Bergslagshallen
2020-01-12 13:00 181501032 Kristinehamns IBF U - Åmotfors IF U 16 - 4 Roger Schmidt, Christoffer Frykestam Brogårdshallen
2020-01-12 14:30 181501038 IFK Heden - SK Sifhälla 8 - 2 Mikael Kolleryd, Oskar Sundin Väse Sporthall
2020-01-12 16:30 181501036 Degerfors IBK U - Olsäters SK U 10 - 8 Christoffer Frykestam, Erik Wallin Stora Vallahallen
2020-01-18 12:00 181500040 Åmotfors IF U - Karlskoga FBC 3 - 9 Bosse Andersson, Morgan Vallberg Gärdeshallen
2020-01-18 14:00 181500042 Nordmarkens IBF U - Storfors IBF 5 - 9 Stefan Elmersson, Leif Lillberg Årjängs Sporthall A
2020-01-19 13:30 181500044 Olsäters SK U - IFK Heden 7 - 4 Christoffer Risberg, Christoffer Frykestam Deje Sporthall A
2020-01-19 15:45 181500045 Karlstads IBK U - Degerfors IBK U 16 - 4 Mats Andersson, Björn Svensson Klubbhuset Arena
2020-01-19 16:00 181500041 Deje IBF U - Vargåna Ullerud IF 13 - 9 Raimon Strömberg, Patrik Gottfridsson Deje Sporthall A
2020-01-19 19:00 181500043 Sunne IBK U - Kristinehamns IBF U 5 - 16 Ragnar Clarström, Oskar Sundin Sparbankshallen
2020-01-25 13:00 181501042 IFK Heden - Sunne IBK U 6 - 5 Nicklas Mattsson, Mats Andersson Väse Sporthall
2020-01-25 14:00 181501045 Karlskoga FBC - SK Sifhälla 9 - 5 Johan Friman, Vilmer Jonsson Bergslagshallen
2020-01-25 16:30 181501041 Kristinehamns IBF U - Nordmarkens IBF U 18 - 1 Johan Friman, Nicklas Mattsson Brogårdshallen
2020-01-26 14:30 181501039 Degerfors IBK U - Åmotfors IF U 18 - 9 Erik Wallin, Mikael Kolleryd Stora Vallahallen
2020-01-26 16:00 181501043 Vargåna Ullerud IF - Olsäters SK U 9 - 7 Johan Friman, Sven-Olov Berggren Deje Sporthall A
2020-02-06 19:30 181501040 Storfors IBF - Deje IBF U 14 - 11 Jörgen Grändefors, Robin Särén Storfors Sporthall
2020-01-31 19:45 181501048 Vargåna Ullerud IF - Kristinehamns IBF U 8 - 10 Mikael Kolleryd, Mats Andersson Grossbolshallen
2020-02-01 18:00 181501047 Degerfors IBK U - Karlskoga FBC 5 - 11 Sebastian Falk-Asplund, Erik Wallin Stora Vallahallen
2020-02-08 14:00 181501049 Karlskoga FBC - IFK Heden 4 - 2 Pierre Malmgren, Erik Wallin Bergslagshallen
2020-02-08 14:00 181501050 Kristinehamns IBF U - Degerfors IBK U 34 - 3 Kim Persson, Johan Brunzell Brogårdshallen
2020-02-14 20:00 181501054 Storfors IBF - Vargåna Ullerud IF 11 - 7 Gabriel Gunnarsson, David Granström Storfors Sporthall
2020-02-15 15:00 181501053 IFK Heden - Kristinehamns IBF U 1 - 10 Kim Persson, Johan Brunzell Väse Sporthall
2020-02-21 20:00 181501056 Storfors IBF - IFK Heden 4 - 3 Jörgen Grändefors, Robin Särén Storfors Sporthall
2020-02-22 14:00 181501057 Karlskoga FBC - Kristinehamns IBF U 7 - 15 Roger Schmidt, Mats Andersson Bergslagshallen
2020-02-28 19:30 181501060 Degerfors IBK U - Storfors IBF 4 - 14 Sebastian Falk-Asplund, Erik Wallin Stora Vallahallen
2020-02-29 14:00 181501059 IFK Heden - Vargåna Ullerud IF 17 - 7 Raimon Strömberg, Björn Svensson Väse Sporthall
2020-03-06 19:45 181501063 Vargåna Ullerud IF - Degerfors IBK U 16 - 5 Roger Schmidt, Mats Andersson Grossbolshallen
2020-03-06 20:00 181501062 Storfors IBF - Karlskoga FBC 6 - 4 Anders Ekelund-Carlsson, Fredrik Sjöberg Storfors Sporthall
2020-03-11 19:30 181501066 Kristinehamns IBF U - Storfors IBF 10 - 1 Mikael Kolleryd, Johan Friman Brogårdshallen
2020-03-13 00:00 181501064 IFK Heden - Degerfors IBK U WO (5 - 0) Väse Sporthall
2020-03-13 19:45 181501065 Karlskoga FBC - Vargåna Ullerud IF 17 - 6 Erik Wallin, Mats Andersson Bergslagshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Kristinehamns IBF U 17 17 0 (0) 0 220-81 139 51
2. Storfors IBF 17 14 1 (0) 2 163-87 76 43
3. Karlskoga FBC 17 12 0 (0) 5 136-94 42 36
4. IFK Heden 17 11 0 (0) 6 147-110 37 33
5. Vargåna Ullerud IF 17 4 0 (0) 13 144-197 -53 12
6. Degerfors IBK U 17 4 0 (0) 13 126-230 -104 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis