Herrjunior (2019/20)

Gruppspel
Herrjunior 98/02
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-11 19:30 201400001 IBK Tygriket 99 /Kinna IBK - Skövde IBF 5 - 1 Henrik Sjöberg, Alexander Blom Öxabäckshallen
2019-10-11 19:30 201400004 Wårgårda IBK/Säven - IBK Lockerud Ungdom 1 - 18 Jim Nilsson, Christoffer Danielsson Sporthallen, Vårgårda
2019-10-13 11:00 201400003 Tibro IBK - Mullsjö AIS 3 - 3 Sebastian Åberg, Christoffer Danielsson Sporthallen, Tibro
2019-10-13 12:30 201400002 IBK Vänersborg - Skara IBK 5 - 2 David Karlsson, Henrik Sjöberg Idrottshuset, Vänersborg
2019-10-18 19:30 201400005 Skövde IBF - Wårgårda IBK/Säven 11 - 3 Linus Svensson, Johan Thaning Kavelbro Arena, Skövde
2019-10-18 19:30 201400006 IBK Lockerud Ungdom - Tibro IBK 12 - 1 Erik Haglund, Daniel Envall LF-hallen, Mariestad
2019-10-19 17:45 201400007 Mullsjö AIS - IBK Vänersborg 7 - 6 Harri Tjäder, David Persson Nyhemshallen - Mullsjö
2019-10-20 17:00 201400008 Skara IBK - IBK Tygriket 99 /Kinna IBK 7 - 8 Alma Ernstsson, Erik Haglund Vilanhallen, Skara
2019-10-25 19:30 201400009 IBK Tygriket 99 /Kinna IBK - Mullsjö AIS 7 - 6 Erling Josefsson, Joakim Mattsson Öxabäckshallen
2019-10-25 19:30 201400011 Tibro IBK - Wårgårda IBK/Säven 4 - 1 Erik Haglund, Sebastian Åberg Sporthallen, Tibro
2019-10-27 12:00 201400010 IBK Vänersborg - IBK Lockerud Ungdom 4 - 7 Dan Pettersson, Patrik Augustsson Idrottshuset, Vänersborg
2019-10-27 16:30 201400012 Skara IBK - Skövde IBF 7 - 7 Erik Haglund, Dan Pettersson Vilanhallen, Skara
2019-10-28 19:30 201400014 Skövde IBF - Tibro IBK 3 - 4 Kronoslav Kis, Martin Söderström Kavelbro Arena, Skövde
2019-11-03 13:00 201400016 IBK Lockerud Ungdom - IBK Tygriket 99 /Kinna IBK 3 - 4 Christoffer Danielsson, Alma Ernstsson LF-hallen, Mariestad
2019-11-03 17:30 201400015 Wårgårda IBK/Säven - IBK Vänersborg 2 - 9 Mikael Blom, Alexander Blom Sporthallen, Vårgårda
2019-12-08 11:00 201400013 Mullsjö AIS - Skara IBK 4 - 1 Kevin Karlsson, Nebojsa Stefanovski Nyhemshallen - Mullsjö
2019-11-09 15:30 201400017 IBK Tygriket 99 /Kinna IBK - Wårgårda IBK/Säven 8 - 1 Mikael Blom, Alexander Blom Öxabäckshallen
2019-11-10 11:45 201400019 Mullsjö AIS - Skövde IBF 5 - 4 Harri Tjäder, David Persson Nyhemshallen - Mullsjö
2019-11-10 16:30 201400020 Skara IBK - IBK Lockerud Ungdom 5 - 6 Linus Svensson, Jim Nilsson Vilanhallen, Skara
2019-11-11 19:30 201400018 IBK Vänersborg - Tibro IBK 6 - 2 Daniel Larm, Sven Persson Idrottshuset, Vänersborg
2019-11-22 19:30 201400022 IBK Lockerud Ungdom - Mullsjö AIS 2 - 0 Kevin Karlsson, Martin Söderström LF-hallen, Mariestad
2019-11-23 13:00 201400024 Tibro IBK - IBK Tygriket 99 /Kinna IBK 2 - 4 Erik Haglund, Kevin Karlsson Sporthallen, Tibro
2019-11-24 14:30 201400021 Wårgårda IBK/Säven - Skara IBK 3 - 7 Arto Keckman, Pavle Velcov Sporthallen, Vårgårda
2019-11-24 17:00 201400023 Skövde IBF - IBK Vänersborg 5 - 6 Linus Svensson, Alma Ernstsson Kavelbro Arena, Skövde
2019-11-29 19:30 201400025 IBK Tygriket 99 /Kinna IBK - IBK Vänersborg 3 - 3 Arto Keckman, Alexander Blom Öxabäckshallen
2019-11-30 17:45 201400027 Mullsjö AIS - Wårgårda IBK/Säven 12 - 0 Dan Pettersson, Christoffer Danielsson Nyhemshallen - Mullsjö
2019-11-30 19:00 201400026 IBK Lockerud Ungdom - Skövde IBF 12 - 4 Per Johansson, Daniel Envall LF-hallen, Mariestad
2019-12-01 16:30 201400028 Skara IBK - Tibro IBK 5 - 6 Eino Vuoluterä, Per Johansson Vilanhallen, Skara
2019-12-06 19:30 201400032 IBK Tygriket 99 /Kinna IBK - Skara IBK 6 - 5 Christer Abrahamsson, Joakim Mattsson Öxabäckshallen
2019-12-07 16:30 201400031 IBK Vänersborg - Mullsjö AIS 4 - 10 Peter Jaeger, Fredric Nilsson Idrottshuset, Vänersborg
2019-12-08 14:30 201400029 Wårgårda IBK/Säven - Skövde IBF 1 - 6 Mikael Blom, Alexander Blom Sporthallen, Vårgårda
2020-01-12 16:30 201400030 Tibro IBK - IBK Lockerud Ungdom 4 - 5 Eino Vuoluterä, Sebastian Åberg Sporthallen, Tibro
2019-12-14 14:30 201400033 Skövde IBF - IBK Tygriket 99 /Kinna IBK 4 - 5 Christoffer Danielsson, Alma Ernstsson Kavelbro Arena, Skövde
2019-12-15 16:30 201400034 Skara IBK - IBK Vänersborg 6 - 7 Henrik Sjöberg, Dan Pettersson Vilanhallen, Skara
2019-12-15 19:00 201400036 IBK Lockerud Ungdom - Wårgårda IBK/Säven 13 - 2 Linus Svensson, Alma Ernstsson LF-hallen, Mariestad
2020-03-01 11:45 201400035 Mullsjö AIS - Tibro IBK 6 - 3 David Karlsson, Johan Thaning Nyhemshallen - Mullsjö
2020-01-17 19:30 201400040 Skövde IBF - Skara IBK 5 - 6 Johan Thaning, Iza Hederdahl Kavelbro Arena, Skövde
2020-01-18 12:30 201400037 Mullsjö AIS - IBK Tygriket 99 /Kinna IBK 8 - 3 Sebastian Åberg, Johan Thaning Nyhemshallen - Mullsjö
2020-01-18 15:30 201400039 Wårgårda IBK/Säven - Tibro IBK 4 - 13 Arto Keckman, Pedram Koublani Sporthallen, Vårgårda
2020-01-18 18:30 201400038 IBK Lockerud Ungdom - IBK Vänersborg 7 - 4 Erik Haglund, Kalle Svensson LF-hallen, Mariestad
2020-01-23 19:30 201400042 Tibro IBK - Skövde IBF 3 - 5 Johan Thaning, Martin Söderström Sporthallen, Tibro
2020-01-26 09:30 201400043 IBK Vänersborg - Wårgårda IBK/Säven 13 - 3 Daniel Larm, Patrik Augustsson Idrottshuset, Vänersborg
2020-01-26 13:00 201400044 IBK Tygriket 99 /Kinna IBK - IBK Lockerud Ungdom 3 - 4 Richard Claesson, Daniel Dimitrovski Öxabäckshallen
2020-01-26 17:00 201400041 Skara IBK - Mullsjö AIS 2 - 4 Eino Vuoluterä, Sebastian Åberg Vilanhallen, Skara
2020-01-31 19:30 201400047 Skövde IBF - Mullsjö AIS 3 - 12 Sebastian Åberg, Johan Thaning Kavelbro Arena, Skövde
2020-02-01 10:30 201400045 Wårgårda IBK/Säven - IBK Tygriket 99 /Kinna IBK 3 - 8 Peter Jaeger, Sven Persson Sporthallen, Vårgårda
2020-02-02 14:00 201400046 Tibro IBK - IBK Vänersborg 9 - 6 Daniel Envall, Martin Söderström Sporthallen, Tibro
2020-03-01 14:00 201400048 IBK Lockerud Ungdom - Skara IBK 17 - 1 Iza Hederdahl, Martin Söderström LF-hallen, Mariestad
2020-02-08 14:30 201400052 IBK Tygriket 99 /Kinna IBK - Tibro IBK 6 - 2 Arto Keckman, Pavle Velcov Öxabäckshallen
2020-02-09 11:00 201400051 IBK Vänersborg - Skövde IBF 5 - 2 Henrik Sjöberg, Alma Ernstsson Idrottshuset, Vänersborg
2020-02-29 11:00 201400050 Mullsjö AIS - IBK Lockerud Ungdom 7 - 1 Linus Svensson, Kevin Karlsson Nyhemshallen - Mullsjö
2020-03-06 19:00 201400049 Skara IBK - Wårgårda IBK/Säven 11 - 0 Sebastian Åberg, Linus Svensson Vilanhallen, Skara
2020-02-21 19:30 201400054 Skövde IBF - IBK Lockerud Ungdom 4 - 4 Sebastian Åberg, Johan Thaning Kavelbro Arena, Skövde
2020-02-22 13:00 201400055 Wårgårda IBK/Säven - Mullsjö AIS 3 - 20 Johan Gripestam, Alma Ernstsson Sporthallen, Vårgårda
2020-02-23 11:00 201400053 IBK Vänersborg - IBK Tygriket 99 /Kinna IBK 8 - 3 Daniel Larm, Alma Ernstsson Idrottshuset, Vänersborg
2020-02-23 14:00 201400056 Tibro IBK - Skara IBK 8 - 3 Mikael Magnusson, Kronoslav Kis Sporthallen, Tibro
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Lockerud Ungdom 14 11 1 2 111-44 67 34
2. Mullsjö AIS 14 11 1 2 104-42 62 34
3. IBK Tygriket 99 / Kinna IBK 14 10 1 3 73-57 16 31
4. IBK Vänersborg 14 8 1 5 86-68 18 25
5. Tibro IBK 14 6 1 7 64-69 -5 19
6. Skövde IBF 14 3 2 9 64-78 -14 11
7. Skara IBK 14 3 1 10 68-86 -18 10
8. Wårgårda IBK/ Säven 14 0 0 14 27-153 -126 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis