Herrjunior Svart (2019/20)

Gruppspel
Herrjunior 18
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-29 12:30 169500004 Linköping IBK Ungdom P 04 Svart - Nykvarns IF 3 - 7 Thomas Nystrand, Peter Ström Folkungahallen
2019-09-29 12:30 169500005 Åby IBK Ungdom - Onyx IBS 5 - 5 Oscar Bard, Hampus Larsson Åby Arena
2019-09-29 14:00 Ledberg IBF - Strängnäs IBK
2019-09-29 14:00 169500002 Ledberg IBF - Strängnäs IBK Herrjunior 12 - 1 Adam Magnusson, Peter Persson Kärnahallen
2019-09-29 16:30 169500006 Telge SIBK - Torshälla IBK 9 - 3 Emil Moberg, Sigge Maurer Västergård Arena A
2019-09-29 17:15 169500003 Linköping IBK Ungdom HJ - Katrineholms IBF 10 - 1 Peter Persson, Markus Hilmerson Folkungahallen
2019-10-04 19:30 169500009 Nykvarns IF - Ledberg IBF 7 - 4 Christian Engfors, Göran Karlsson Björkestahallen
2019-10-05 16:30 169500012 Telge SIBK - Åby IBK Ungdom 10 - 4 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Västergård Arena A
2019-10-06 11:30 169500011 Torshälla IBK - Linköping IBK Ungdom P 04 Svart 7 - 7 Aarre Hietanen, Christian Johnsson Skjulstahallen A
2019-10-06 15:00 169500010 Onyx IBS - Linköping IBK Ungdom HJ 3 - 4 Daniel Edlund, Robin Hynninen Rosvalla B
2019-10-06 16:45 169500008 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK 8 - 7 Peter Sigurbjörnsson, Karl-Gustav Bergström Duveholmshallen A
2019-10-11 19:00 169500015 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 5 - 3 Sigge Maurer, Emil Moberg Hedebyhallen
2019-10-12 15:00 169500017 Linköping IBK Ungdom HJ - Telge SIBK 4 - 10 Hampus Larsson, Oscar Bard Kärnahallen
2019-10-12 16:00 169500014 Strängnäs IBK Herrjunior - Nykvarns IF 7 - 10 Christian Engfors, Filip Broström Thomas Arena
2019-10-12 17:15 169500018 Linköping IBK Ungdom P 04 Svart - Åby IBK Ungdom 8 - 7 Oscar Bard, Hampus Larsson Kärnahallen
2019-10-13 13:45 169500016 Ledberg IBF - Torshälla IBK 7 - 3 Peter Ström, Thomas Nystrand Kärnahallen
2019-10-19 13:00 169500020 Onyx IBS - Katrineholms IBF 8 - 9 Camilla Örnebro, Robin Hynninen Ramdalshallen
2019-10-19 13:00 169500022 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 10 - 8 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Västergård Arena A
2019-10-19 16:30 169500023 Åby IBK Ungdom - Ledberg IBF 10 - 8 Alen Turcinhodzic, Oscar Bard Hultdalskolan
2019-10-20 14:00 169500024 Linköping IBK Ungdom P 04 Svart - Linköping IBK Ungdom HJ 1 - 1 Max Claeson, Emil Glenngård Kärnahallen
2019-10-20 17:30 169500021 Strängnäs IBK Herrjunior - Torshälla IBK 7 - 3 Peter Sigurbjörnsson, Anton Carlsson Karinslundshallen
2019-10-18 19:00 169500026 Nykvarns IF - Torshälla IBK 4 - 2 Anton Carlsson, Stefan Öberg Björkestahallen
2019-10-23 19:30 169500027 Katrineholms IBF - Telge SIBK 6 - 9 Håkan Rask, Mikael Samuelsson Duveholmshallen A
2019-10-25 19:30 169500028 Åby IBK Ungdom - Strängnäs IBK Herrjunior 5 - 7 Anton Nilsson, Sonny Weideborg Åby Arena
2019-10-26 16:00 169500030 Ledberg IBF - Linköping IBK Ungdom HJ 7 - 8 Rikard Karlsson, Daniel Lindbom-Rydell Kärnahallen
2019-10-26 17:15 169500029 Trosa Edanö IBK - Linköping IBK Ungdom P 04 Svart 3 - 3 Jesper Asplund, Robin Hynninen Hedebyhallen
2019-10-27 16:00 169500032 Telge SIBK - Onyx IBS 8 - 5 Mathias Lindvall, Dennis Wagermark Västergård Arena A
2019-11-03 10:30 169500034 Linköping IBK Ungdom P 04 Svart - Katrineholms IBF 6 - 6 Adam Wramell Huitema, Vincent Svenmar Kärnahallen
2019-11-03 13:00 169500035 Linköping IBK Ungdom HJ - Strängnäs IBK Herrjunior 0 - 7 Magnus Jakobsson, Emil Glenngård Kärnahallen
2019-11-03 15:30 169500036 Ledberg IBF - Trosa Edanö IBK 10 - 9 Emil Glenngård, Magnus Jakobsson Kärnahallen
2019-11-05 20:00 169500033 Åby IBK Ungdom - Nykvarns IF 7 - 7 Tom Nilsson, Daniel Johansson Hultdalskolan
2019-11-16 16:30 169500038 Torshälla IBK - Åby IBK Ungdom 5 - 13 Christian Engfors, Filip Broström Stiga Sports Arena A2
2019-11-16 17:15 169500039 Onyx IBS - Linköping IBK Ungdom P 04 Svart 8 - 8 Bemir Brkic, Rasmus Widén Rosvalla A
2019-11-17 10:30 169500042 Strängnäs IBK Herrjunior - Trosa Edanö IBK 3 - 6 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Thomas Arena
2019-11-17 12:00 169500041 Katrineholms IBF - Ledberg IBF 5 - 7 Arne Brattehag, Sigge Maurer Duveholmshallen A
2019-11-17 15:30 169500040 Nykvarns IF - Linköping IBK Ungdom HJ 7 - 2 Jesper Asplund, Dennis Wagermark Björkestahallen
2019-11-23 11:15 169500044 Linköping IBK Ungdom P 04 Svart - Telge SIBK 5 - 4 Hampus Larsson, Oscar Bard Kärnahallen
2019-11-23 13:30 169500045 Linköping IBK Ungdom HJ - Torshälla IBK 4 - 3 Hampus Larsson, Oscar Bard Kärnahallen
2019-11-23 15:45 169500046 Ledberg IBF - Onyx IBS 12 - 9 Magnus Jakobsson, Sonny Weideborg Kärnahallen
2019-11-24 11:45 169500048 Strängnäs IBK Herrjunior - Katrineholms IBF 9 - 6 Peter Sigurbjörnsson, Göran Karlsson Thomas Arena
2019-11-24 15:30 169500047 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF 4 - 8 Mathias Lindvall, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2019-11-29 19:30 169500051 Telge SIBK - Ledberg IBF 6 - 5 Magnus Berg, Patrik Andersén Västergård Arena A
2019-11-29 19:30 169500052 Torshälla IBK - Trosa Edanö IBK 9 - 7 Stefan Öberg, Göran Engfors Skjulstahallen A
2019-11-30 10:00 169500050 Åby IBK Ungdom - Linköping IBK Ungdom HJ 5 - 7 Anton Nilsson, Rågher Godin Åby Arena
2019-12-01 11:00 169500053 Onyx IBS - Strängnäs IBK Herrjunior 7 - 9 Sigge Maurer, Christer Avasjö Rosvalla C
2019-12-01 14:30 169500054 Nykvarns IF - Katrineholms IBF 10 - 5 Christer Avasjö, Sigge Maurer Björkestahallen
2019-11-06 19:30 169500059 Katrineholms IBF - Torshälla IBK 7 - 4 Aarre Hietanen, Mikael Samuelsson Duveholmshallen A
2019-12-06 19:00 169500057 Trosa Edanö IBK - Åby IBK Ungdom 6 - 6 Sigge Maurer, Emil Moberg Hedebyhallen
2019-12-07 12:00 169500058 Strängnäs IBK Herrjunior - Telge SIBK 5 - 4 Mikko Mäkelä, Karl-Gustav Bergström Thomas Arena
2019-12-07 16:30 169500060 Nykvarns IF - Onyx IBS 9 - 7 Richard Himberg, Daniel Edlund Björkestahallen
2019-12-09 20:15 169500056 Ledberg IBF - Linköping IBK Ungdom P 04 Svart 10 - 0 Christian Hagström, Adam Magnusson Friidrottshallen
2019-12-15 18:30 169500064 Katrineholms IBF - Åby IBK Ungdom 2 - 7 Christian Engfors, Filip Broström Duveholmshallen A
2020-01-10 19:15 169500062 Linköping IBK Ungdom HJ - Trosa Edanö IBK 2 - 2 Anton Nilsson, Alen Turcinhodzic Kärnahallen
2020-01-11 10:45 169500065 Telge SIBK - Nykvarns IF 4 - 9 Christian Engfors, Anton Carlsson Västergård Arena A
2020-01-12 12:30 169500063 Strängnäs IBK Herrjunior - Linköping IBK Ungdom P 04 Svart 5 - 7 Stefan Öberg, Christian Johnsson Karinslundshallen
2020-01-12 16:30 169500066 Torshälla IBK - Onyx IBS 1 - 19 Aarre Hietanen, Göran Karlsson Skjulstahallen A
2020-01-15 19:30 169500069 Katrineholms IBF - Linköping IBK Ungdom HJ 6 - 2 Fredrik Strandlund, Aarre Hietanen Duveholmshallen A
2020-01-17 19:30 169500070 Nykvarns IF - Linköping IBK Ungdom P 04 Svart 10 - 0 Aarre Hietanen, Robin Hynninen Björkestahallen
2020-01-19 11:00 169500072 Torshälla IBK - Telge SIBK 5 - 10 Mikko Mäkelä, Karl-Gustav Bergström Stiga Sports Arena A1
2020-01-19 12:30 169500071 Onyx IBS - Åby IBK Ungdom 4 - 9 Bemir Brkic, Rasmus Widén Ramdalshallen
2020-01-19 13:45 169500068 Strängnäs IBK Herrjunior - Ledberg IBF 12 - 8 Mikko Mäkelä, Karl-Gustav Bergström Karinslundshallen
2020-01-12 18:20 169500075 Ledberg IBF - Nykvarns IF 11 - 7 Jan Wentzell, Peter Persson Kärnahallen
2020-01-25 16:30 169500078 Åby IBK Ungdom - Telge SIBK 4 - 3 Alen Turcinhodzic, Anton Nilsson Åby Arena
2020-01-26 11:00 169500074 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF 4 - 4 Sigge Maurer, Arne Brattehag Hedebyhallen
2020-01-26 13:30 169500076 Linköping IBK Ungdom HJ - Onyx IBS 6 - 4 Daniel Lindbom-Rydell, Rikard Karlsson Skäggetorpshallen
2020-02-29 10:00 169500077 Linköping IBK Ungdom P 04 Svart - Torshälla IBK 6 - 5 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Kärnahallen
2020-01-27 00:00 169500080 Nykvarns IF - Strängnäs IBK Herrjunior
2020-01-31 19:30 169500083 Telge SIBK - Linköping IBK Ungdom HJ 5 - 8 Magnus Berg, Dennis Wagermark Västergård Arena A
2020-02-01 17:00 169500084 Åby IBK Ungdom - Linköping IBK Ungdom P 04 Svart 6 - 3 Tomas Edstrand, Rågher Godin Åby Arena
2020-02-02 12:00 169500081 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 5 - 2 Håkan Rask, Mats Jernmo Ramdalshallen
2020-03-28 18:30 169500082 Torshälla IBK - Ledberg IBF Skjulstahallen A
2020-02-03 19:00 169500088 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK 2 - 7 Daniel Edlund, Richard Himberg Hedebyhallen
2020-02-06 18:30 169500090 Linköping IBK Ungdom HJ - Linköping IBK Ungdom P 04 Svart 7 - 3 Emil Magnusson, Daniel Lindbom-Rydell Kärnahallen
2020-02-08 16:30 169500089 Ledberg IBF - Åby IBK Ungdom 3 - 5 Emil Magnusson, Minh Hong Pham Skäggetorpshallen
2020-02-08 18:00 169500087 Torshälla IBK - Strängnäs IBK Herrjunior 3 - 10 Stefan Öberg, Peter Palmelius Skjulstahallen A
2020-02-26 19:30 169500086 Katrineholms IBF - Onyx IBS 8 - 5 Bemir Brkic, Rasmus Widén Duveholmshallen A
2020-01-19 14:00 169500095 Linköping IBK Ungdom P 04 Svart - Trosa Edanö IBK 5 - 6 William Wengelin, Daniel Hermansson Folkungahallen
2020-02-04 17:45 169500096 Linköping IBK Ungdom HJ - Ledberg IBF 2 - 10 Emil Magnusson, Magnus Jakobsson Kärnahallen
2020-02-15 12:00 169500094 Strängnäs IBK Herrjunior - Åby IBK Ungdom 9 - 6 Stefan Öberg, Christian Johnsson Thomas Arena
2020-02-15 15:00 169500092 Torshälla IBK - Nykvarns IF 4 - 10 Anton Carlsson, Christian Johnsson Skjulstahallen A
2020-02-16 12:30 169500093 Telge SIBK - Katrineholms IBF 9 - 2 Magnus Berg, Stefan Öberg Västergård Arena A
2020-02-12 19:45 169500100 Katrineholms IBF - Linköping IBK Ungdom P 04 Svart 8 - 8 Aarre Hietanen, Dennis Wagermark Duveholmshallen A
2020-02-23 12:30 169500098 Onyx IBS - Telge SIBK 6 - 2 Richard Himberg, Daniel Edlund Ramdalshallen
2020-02-23 13:30 169500102 Trosa Edanö IBK - Ledberg IBF 10 - 5 Jesper Asplund, Robin Hynninen Hedebyhallen
2020-02-23 16:00 169500101 Strängnäs IBK Herrjunior - Linköping IBK Ungdom HJ 5 - 4 Fredrik Wernqvist, Stefan Öberg Thomas Arena
2020-02-29 15:00 169500099 Nykvarns IF - Åby IBK Ungdom 7 - 3 Christer Avasjö, Ivan Wahlström Björkestahallen
2020-03-02 20:15 169500107 Ledberg IBF - Katrineholms IBF 8 - 6 Magnus Jakobsson, Peter Persson Friidrottshallen
2020-03-07 15:00 169500104 Åby IBK Ungdom - Torshälla IBK 9 - 5 Rågher Godin, Oscar Bard Hultdalskolan
2020-03-07 15:15 169500105 Linköping IBK Ungdom P 04 Svart - Onyx IBS 5 - 3 Thomas Nystrand, Peter Ström Kärnahallen
2020-03-07 16:30 169500106 Linköping IBK Ungdom HJ - Nykvarns IF 5 - 6 Anton Nilsson, Alen Turcinhodzic Folkungahallen
2020-03-08 12:30 169500108 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK Herrjunior 6 - 4 Mathias Lindvall, Arne Brattehag Hedebyhallen
2020-03-13 19:00 169500114 Katrineholms IBF - Strängnäs IBK Herrjunior Duveholmshallen A
2020-03-14 16:30 169500113 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK Björkestahallen
2020-03-15 14:30 169500110 Telge SIBK - Linköping IBK Ungdom P 04 Svart Västergård Arena A
2020-03-15 15:30 169500112 Onyx IBS - Ledberg IBF Rosvalla C
2020-03-15 18:30 169500111 Torshälla IBK - Linköping IBK Ungdom HJ Skjulstahallen A
2020-03-21 16:30 169500119 Strängnäs IBK Herrjunior - Onyx IBS Thomas Arena
2020-03-22 10:00 169500116 Linköping IBK Ungdom HJ - Åby IBK Ungdom Folkungahallen
2020-03-22 11:00 169500118 Trosa Edanö IBK - Torshälla IBK Hedebyhallen
2020-03-22 12:30 169500117 Ledberg IBF - Telge SIBK Folkungahallen
2020-03-22 16:00 169500120 Katrineholms IBF - Nykvarns IF Duveholmshallen A
2020-03-27 19:15 169500123 Åby IBK Ungdom - Trosa Edanö IBK Åby Arena
2020-03-28 14:15 169500126 Onyx IBS - Nykvarns IF Rosvalla A
2020-03-29 15:00 169500124 Telge SIBK - Strängnäs IBK Herrjunior Västergård Arena A
2020-03-29 16:15 169500122 Linköping IBK Ungdom P 04 Svart - Ledberg IBF Folkungahallen
2020-03-29 17:00 169500125 Torshälla IBK - Katrineholms IBF Skjulstahallen A
2020-03-22 15:00 169500129 Linköping IBK Ungdom P 04 Svart - Strängnäs IBK Herrjunior Folkungahallen
2020-03-28 13:00 169500128 Trosa Edanö IBK - Linköping IBK Ungdom HJ Hedebyhallen
2020-04-03 19:30 169500130 Åby IBK Ungdom - Katrineholms IBF Åby Arena
2020-04-04 11:00 169500131 Nykvarns IF - Telge SIBK Björkestahallen
2020-04-04 13:30 169500132 Onyx IBS - Torshälla IBK Rosvalla B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF 15 13 1 1 118-68 50 40
2. Telge SIBK 16 10 0 6 110-81 29 30
3. Strängnäs IBK Herrjunior 15 10 0 5 100-87 13 30
4. Ledberg IBF 16 9 0 7 127-100 27 27
5. Åby IBK Ungdom 17 8 3 6 111-99 12 27
6. Linköping IBK Ungdom HJ 17 8 2 7 76-85 -9 26
7. Linköping IBK Ungdom P 04 Svart 17 5 6 6 78-103 -25 21
8. Trosa Edanö IBK 16 5 4 7 87-92 -5 19
9. Katrineholms IBF 16 5 3 8 89-113 -24 18
10. Onyx IBS 16 3 2 11 101-102 -1 11
11. Torshälla IBK 15 1 1 13 62-129 -67 4
14. Strängnäs IBK 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis