Ungdomsspelen Flickor Blå Svår (07) (2019/20)

Gruppspel
Ungdomsspelen Flickor Blå Svår Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-12-14 08:00 030009001 IBF Säter - IBF Gagnef 3 - 5 Carl Morenius, Johannes Sandberg Lugnet C
2019-12-14 08:00 030009002 KFUM Falun 2 - Krylbo AIS 4 - 0 Björn Lundqvist, Jonatan Åcerclinth Lugnet D
2019-12-14 10:15 030009003 Krylbo AIS - IBF Säter 0 - 5 Jonatan Åcerclinth, Björn Lundqvist Lugnet D
2019-12-14 11:00 030009004 KFUM Falun 2 - IBF Gagnef 6 - 6 Anton Mårtensson, Adam Westlin Lugnet A
2019-12-14 13:30 030009005 IBF Säter - KFUM Falun 2 2 - 1 Eric Croner, Jesper Bergman Lugnet D
2019-12-14 14:15 030009006 Krylbo AIS - IBF Gagnef 3 - 6 Vilma Lassis, Felicia Holmgren Lugnet A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Gagnef 3 2 1 0 17-12 5 7
2. IBF Säter 3 2 0 1 10-6 4 6
3. KFUM Falun 2 3 1 1 1 11-8 3 4
4. Krylbo AIS 3 0 0 3 3-15 -12 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Ungdomsspelen Flickor Blå Svår Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-12-14 08:00 030010001 IBF Falun Ungdom 1 - IBF Borlänge 2 - 5 Nicklas Hildensjö, Noel Hildensjö Guide Arena 1
2019-12-14 08:45 030010002 IBF Leksand - Sundborns GOIF 1 - 1 Felicia Holmgren, Vilma Lassis Guide Arena 1
2019-12-14 11:00 030010003 Sundborns GOIF - IBF Falun Ungdom 1 1 - 4 Noel Hildensjö, Nicklas Hildensjö Lugnet B
2019-12-14 11:00 030010004 IBF Leksand - IBF Borlänge 1 - 3 Adam El-Amrani, Pontus Berggren Lugnet C
2019-12-14 14:15 030010005 IBF Falun Ungdom 1 - IBF Leksand 4 - 3 Jonatan Åcerclinth, Björn Lundqvist Lugnet C
2019-12-14 14:15 030010006 Sundborns GOIF - IBF Borlänge 1 - 5 Nicklas Hildensjö, Noel Hildensjö Lugnet D
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Borlänge 3 3 0 0 13-4 9 9
2. IBF Falun Ungdom 1 3 2 0 1 10-9 1 6
3. IBF Leksand 3 0 1 2 5-8 -3 1
4. Sundborns GOIF 3 0 1 2 3-10 -7 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Ungdomsspelen Flickor Blå Svår Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-12-14 08:00 030011001 IBF Hedemora - IBF Falun Ungdom 2 3 - 1 Fahrudin Omerbasic, Hajrudin Omerbasic Lugnet A
2019-12-14 09:30 030011002 IBF Falun Ungdom 2 - KAIS Mora UIF 0 - 5 Jonatan Åcerclinth, Björn Lundqvist Lugnet D
2019-12-14 11:00 030011003 KAIS Mora UIF - IBF Hedemora 2 - 0 Jonatan Åcerclinth, Björn Lundqvist Lugnet D
2019-12-14 12:45 030011004 IBF Falun Ungdom 2 - IBF Hedemora 3 - 3 Vilma Lassis, Felicia Holmgren Lugnet A
2019-12-14 15:00 030011005 KAIS Mora UIF - IBF Falun Ungdom 2 7 - 0 Vilma Lassis, Felicia Holmgren Lugnet A
2019-12-14 16:45 030011006 IBF Hedemora - KAIS Mora UIF 0 - 3 Anton Mårtensson, Adam Westlin Lugnet B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. KAIS Mora UIF 4 4 0 0 17-0 17 12
2. IBF Hedemora 4 1 1 2 6-9 -3 4
3. IBF Falun Ungdom 2 4 0 1 3 4-18 -14 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Ungdomsspelen Flickor Blå Svår Grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-12-14 08:00 030012001 KFUM Falun 1 - Insjöns BK Svart 3 - 4 Eric Croner, Jesper Bergman Lugnet B
2019-12-14 09:30 030012002 Insjöns BK Svart - Digers BK 1 - 0 Vilma Lassis, Felicia Holmgren Guide Arena 1
2019-12-14 11:00 030012003 Digers BK - KFUM Falun 1 1 - 4 Vilma Lassis, Felicia Holmgren Guide Arena 1
2019-12-14 13:30 030012004 Insjöns BK Svart - KFUM Falun 1 3 - 6 Anton Mårtensson, Adam Westlin Lugnet A
2019-12-14 15:00 030012005 Digers BK - Insjöns BK Svart 0 - 1 Nicklas Hildensjö, Noel Hildensjö Lugnet D
2019-12-14 16:45 030012006 KFUM Falun 1 - Digers BK 2 - 1 Vilma Lassis, Felicia Holmgren Lugnet A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. KFUM Falun 1 4 3 0 1 15-9 6 9
2. Insjöns BK Svart 4 3 0 1 9-9 0 9
3. Digers BK 4 0 0 4 2-8 -6 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Ungdomsspelen Flickor Blå Svår Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-12-14 18:20 Semifinal 1 030013001 IBF Borlänge - KAIS Mora UIF 2 - 0 Vilma Lassis, Felicia Holmgren Lugnet A
2019-12-14 18:20 Semifinal 2 030013002 IBF Gagnef - KFUM Falun 1 2 - 5 Adam El-Amrani, Denis Omerbasic Lugnet C
2019-12-14 20:00 Final 030013003 KFUM Falun 1 - IBF Borlänge 2 - 3 Vilma Lassis, Felicia Holmgren Lugnet A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis