Ungdomsspelen Pojkar Röd Svår (04) (2019/20)

Gruppspel
Ungdomsspelen Pojkar Röd Svår Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-12-15 08:00 030002001 IBF Gagnef - Krylbo AIS OW (0 - 5) Denis Omerbasic, Fabian Magnell Lugnet A
2019-12-15 08:00 030002002 IBF Leksand - IBF Ludvika 3 - 4 Pontus Berggren, Olle Holmström Lugnet B
2019-12-15 09:30 030002003 Krylbo AIS - IBF Borlänge 1 - 6 Alexander Andersson, Hugo Bengtsson Lugnet C
2019-12-15 09:30 030002004 IBF Leksand - IBF Gagnef WO (5 - 0) Lugnet D
2019-12-15 11:00 030002005 IBF Borlänge - IBF Ludvika 1 - 2 Denis Omerbasic, Fabian Magnell Lugnet A
2019-12-15 11:00 030002006 Krylbo AIS - IBF Leksand 3 - 4 Carl Morenius, Johannes Sandberg Lugnet B
2019-12-15 13:45 030002007 IBF Leksand - IBF Borlänge 3 - 0 Alexander Andersson, Hugo Bengtsson Lugnet B
2019-12-15 13:45 030002008 IBF Gagnef - IBF Ludvika OW (0 - 5) Lugnet C
2019-12-15 16:00 030002009 IBF Borlänge - IBF Gagnef WO (5 - 0) Lugnet A
2019-12-15 16:00 030002010 IBF Ludvika - Krylbo AIS 5 - 2 Linus Hedberg, Jonatan Hedberg Lugnet B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Ludvika 4 4 0 0 16-6 10 12
2. IBF Leksand 4 3 0 1 15-7 8 9
3. IBF Borlänge 4 2 0 2 12-6 6 6
4. Krylbo AIS 4 1 0 3 11-15 -4 3
5. IBF Gagnef 4 0 0 4 0-20 -20 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Ungdomsspelen Pojkar Röd Svår Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-12-15 09:30 030024001 Hälsinggårdens AIK - KFUM Falun 1 - 3 Viktor Ezelius, Jonas Jågas Lugnet A
2019-12-15 09:30 030024002 IBF Falun Ungdom - KAIS Mora UIF 0 - 4 Olle Holmström, Pontus Berggren Lugnet B
2019-12-15 12:00 030024003 KAIS Mora UIF - Hälsinggårdens AIK 5 - 3 Olle Holmström, Pontus Berggren Lugnet A
2019-12-15 12:00 030024004 IBF Falun Ungdom - KFUM Falun 1 - 2 Alexander Andersson, Hugo Bengtsson Lugnet B
2019-12-15 16:00 030024005 Hälsinggårdens AIK - IBF Falun Ungdom 5 - 4 Oscar Hannersjö, Mathias Renström Lugnet C
2019-12-15 16:00 030024006 KAIS Mora UIF - KFUM Falun 1 - 3 Eric Croner, Jesper Bergman Lugnet D
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. KFUM Falun 3 3 0 0 8-3 5 9
2. KAIS Mora UIF 3 2 0 1 10-6 4 6
3. Hälsinggårdens AIK 3 1 0 2 9-12 -3 3
4. IBF Falun Ungdom 3 0 0 3 5-11 -6 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Ungdomsspelen Pojkar Röd Svår Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-12-15 17:50 Semifinal 1 030025001 KFUM Falun - IBF Leksand 4 - 0 Oscar Hannersjö, Mathias Renström Lugnet A
2019-12-15 17:50 Semifinal 2 030025002 IBF Ludvika - KAIS Mora UIF 8 - 4 Eric Croner, Jesper Bergman Lugnet D
2019-12-15 19:30 Final 030025003 IBF Ludvika - KFUM Falun Olle Holmström, Pontus Berggren Lugnet C

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis