Pojkar Röd Serie 4 (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Röd Serie 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-12 14:30 183500001 Skoghalls IBK Utveckling 1 - Hultsberg/Björkås IBF 1 - 6 Hammarö Arena B
2019-10-13 11:00 183500003 Karlskoga IBF - SK Sifhälla 5 - 3 Karlbergshallen B Karlskoga
2019-10-13 12:30 183500005 Dotteviks IF - Skoghalls IBK Utveckling 2 4 - 1 Strandhallen
2019-10-13 13:15 183500002 Hertzöga BK - Edebäck IBF/Hagfors IBS 2 - 5 Albin Höjer, Emil Persson Ilandaskolan
2019-10-18 18:00 183500010 Edebäck IBF/Hagfors IBS - Skoghalls IBK Utveckling 1 7 - 4 Ekshärads Sporthall
2019-10-20 09:00 183500009 SK Sifhälla - Hertzöga BK 5 - 2 Tegnérhallen
2019-10-20 14:15 183500006 Hultsberg/Björkås IBF - Dotteviks IF 2 - 3 Emil Persson, Erik Bergström Stavdal Hyrcity Arena
2019-11-16 12:30 183500007 Skoghalls IBK Utveckling 2 - Åmåls IBK 7 - 3 Hammarö Arena B
2019-10-26 14:00 183500015 Dotteviks IF - Åmåls IBK 6 - 6 Strandhallen
2019-10-27 10:30 183500012 Skoghalls IBK Utveckling 1 - SK Sifhälla 3 - 3 Hammarö Arena
2019-11-03 10:00 183500011 Hultsberg/Björkås IBF - Edebäck IBF/Hagfors IBS 1 - 3 Emil Ahlström, Isac Lindell-Green Colorama Arena
2019-11-23 17:00 183500014 Karlskoga IBF - Skoghalls IBK Utveckling 2 9 - 4 Karlbergshallen B Karlskoga
2019-11-16 10:00 183500017 Karlskoga IBF - Skoghalls IBK Utveckling 1 6 - 0 Karlbergshallen B Karlskoga
2019-11-16 12:30 183500019 Dotteviks IF - SK Sifhälla 2 - 7 Strandhallen
2019-11-16 13:45 183500016 Hertzöga BK - Hultsberg/Björkås IBF 2 - 6 Isac Lindell-Green, Melker Falkenström Hultsbergshallen
2019-11-17 11:00 183500018 Åmåls IBK - Edebäck IBF/Hagfors IBS 0 - 5 Albin Lämmel, Edwin Sundström Karlbergshallen Åmål
2019-11-22 20:00 183500024 Edebäck IBF/Hagfors IBS - Karlskoga IBF 3 - 6 Ekshärads Sporthall
2019-11-24 09:30 183500025 Hultsberg/Björkås IBF - Skoghalls IBK Utveckling 2 5 - 0 Filip Lakander, Mikael Kolleryd Hultsbergshallen
2019-11-24 11:00 183500023 SK Sifhälla - Åmåls IBK 6 - 8 Tegnérhallen
2019-11-24 11:30 183500021 Skoghalls IBK Utveckling 1 - Hertzöga BK 9 - 6 Hammarö Arena B
2019-11-30 12:30 183500028 Dotteviks IF - Skoghalls IBK Utveckling 1 3 - 1 Strandhallen
2019-11-30 16:00 183500026 Karlskoga IBF - Hultsberg/Björkås IBF 2 - 1 Karlbergshallen B Karlskoga
2019-12-01 11:00 183500027 Åmåls IBK - Hertzöga BK 6 - 0 Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Karlbergshallen Åmål
2020-02-22 12:30 183500029 Skoghalls IBK Utveckling 2 - Edebäck IBF/Hagfors IBS Hammarö Arena B
2019-12-06 20:00 183500034 Edebäck IBF/Hagfors IBS - Dotteviks IF 6 - 2 Ekshärads Sporthall
2019-12-07 13:45 183500032 Hertzöga BK - Karlskoga IBF 5 - 9 Johan Friman, Johan Ronge Ilandaskolan
2019-12-08 13:00 183500033 SK Sifhälla - Skoghalls IBK Utveckling 2 3 - 4 Tegnérhallen
2019-12-08 17:30 183500031 Skoghalls IBK Utveckling 1 - Åmåls IBK 3 - 4 Hammarö Arena B
2019-12-14 12:30 183500038 Skoghalls IBK Utveckling 2 - Hertzöga BK 6 - 6 Hammarö Arena B
2019-12-14 15:15 183500036 Åmåls IBK - Hultsberg/Björkås IBF -1 - -1 Edwin Sundström, Albin Lämmel Karlbergshallen Åmål
2019-12-15 14:00 183500037 Dotteviks IF - Karlskoga IBF 6 - 3 Strandhallen
2020-02-29 13:00 183500040 SK Sifhälla - Edebäck IBF/Hagfors IBS 7 - 4 Tegnérhallen
2019-12-20 19:30 183500041 Skoghalls IBK Utveckling 1 - Skoghalls IBK Utveckling 2 3 - 5 Hammarö Arena B
2019-12-21 11:00 183500045 Hultsberg/Björkås IBF - SK Sifhälla 3 - 4 Johan Ronge, Johan Friman Stavdal Hyrcity Arena
2019-12-21 12:30 183500042 Hertzöga BK - Dotteviks IF 4 - 4 Albin Höjer, Emil Persson Ilandaskolan
2019-12-21 14:00 183500043 Karlskoga IBF - Åmåls IBK 4 - 5 Karlbergshallen B Karlskoga
2020-01-11 09:45 183500050 Hultsberg/Björkås IBF - Skoghalls IBK Utveckling 1 2 - 5 Johan Ronge, Emil Persson Stavdal Hyrcity Arena
2020-01-11 14:00 183500046 Skoghalls IBK Utveckling 2 - Dotteviks IF 5 - 5 Hammarö Arena B
2020-01-12 12:00 183500049 Edebäck IBF/Hagfors IBS - Hertzöga BK 5 - 5 Ekshärads Sporthall
2020-01-12 13:00 183500048 SK Sifhälla - Karlskoga IBF 4 - 8 Tegnérhallen
2020-01-18 14:00 183500051 Skoghalls IBK Utveckling 1 - Edebäck IBF/Hagfors IBS 3 - 9 Hammarö Arena B
2020-01-19 13:00 183500052 Hertzöga BK - SK Sifhälla 2 - 2 Albin Höjer, Emil Persson Ilandaskolan
2020-01-19 17:00 183500055 Dotteviks IF - Hultsberg/Björkås IBF 5 - 3 Strandhallen
2020-03-21 00:00 183500054 Åmåls IBK - Skoghalls IBK Utveckling 2 Karlbergshallen Åmål
183500056 Åmåls IBK - Dotteviks IF Karlbergshallen Åmål
2020-01-24 20:00 183500060 Edebäck IBF/Hagfors IBS - Hultsberg/Björkås IBF 13 - 1 , Albin Äng Ekshärads Sporthall
2020-01-26 10:30 183500057 Skoghalls IBK Utveckling 2 - Karlskoga IBF 1 - 2 Hammarö Arena B
2020-01-26 11:00 183500059 SK Sifhälla - Skoghalls IBK Utveckling 1 6 - 2 Tegnérhallen
2020-02-01 09:45 183500065 Hultsberg/Björkås IBF - Hertzöga BK 5 - 4 Linus Persson, Johan Ronge Stavdal Hyrcity Arena
2020-02-02 17:30 183500061 Skoghalls IBK Utveckling 1 - Karlskoga IBF 4 - 6 Hammarö Arena
2020-02-09 10:30 183500063 SK Sifhälla - Dotteviks IF 4 - 2 Tegnérhallen
2020-03-08 17:00 183500064 Edebäck IBF/Hagfors IBS - Åmåls IBK 10 - 0 Ekshärads Sporthall
2020-02-08 10:00 183500068 Åmåls IBK - SK Sifhälla 6 - 6 Albin Lämmel, Edwin Sundström Karlbergshallen Åmål
2020-02-08 12:00 183500067 Karlskoga IBF - Edebäck IBF/Hagfors IBS 4 - 6 Karlbergshallen B Karlskoga
2020-02-08 18:30 183500070 Skoghalls IBK Utveckling 2 - Hultsberg/Björkås IBF 2 - 5 Hammarö Arena
2020-02-09 11:30 183500066 Hertzöga BK - Skoghalls IBK Utveckling 1 1 - 6 Gabriel Blomquist, Melker Falkenström Ilandaskolan
2020-02-14 18:00 183500074 Edebäck IBF/Hagfors IBS - Skoghalls IBK Utveckling 2 4 - 0 , Albin Äng Ekshärads Sporthall
2020-02-15 12:30 183500071 Skoghalls IBK Utveckling 1 - Dotteviks IF 6 - 3 Hammarö Arena B
2020-02-16 15:15 183500075 Hultsberg/Björkås IBF - Karlskoga IBF 5 - 1 Anders Lidström, Johan Friman Stavdal Hyrcity Arena
2020-03-01 12:30 183500072 Hertzöga BK - Åmåls IBK 8 - 5 Patrik Gottfridsson, Mikael Kolleryd Ilandaskolan
2020-02-23 14:00 183500078 Dotteviks IF - Edebäck IBF/Hagfors IBS Strandhallen
2020-03-07 16:45 183500077 Åmåls IBK - Skoghalls IBK Utveckling 1 8 - 6 Olof Olsson, Leif Pettersson Karlbergshallen Åmål
2020-03-07 17:30 183500079 Skoghalls IBK Utveckling 2 - SK Sifhälla Hammarö Arena
2020-03-08 12:00 183500076 Karlskoga IBF - Hertzöga BK 4 - 5 Karlbergshallen A Karlskoga
2020-03-13 00:00 183500084 Edebäck IBF/Hagfors IBS - SK Sifhälla Ekshärads Sporthall
2020-03-14 00:00 183500082 Hertzöga BK - Skoghalls IBK Utveckling 2 Ilandaskolan
2020-03-14 00:00 183500083 Karlskoga IBF - Dotteviks IF Karlbergshallen A Karlskoga
2020-03-14 00:00 183500085 Hultsberg/Björkås IBF - Åmåls IBK Hultsbergshallen
2020-03-18 00:00 183500088 Skoghalls IBK Utveckling 2 - Skoghalls IBK Utveckling 1 Hammarö Arena B
2020-03-21 00:00 183500087 Dotteviks IF - Hertzöga BK Strandhallen
2020-03-21 00:00 183500090 SK Sifhälla - Hultsberg/Björkås IBF Tegnérhallen
2020-03-22 00:00 183500086 Åmåls IBK - Karlskoga IBF Karlbergshallen Åmål
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Edebäck IBF/ Hagfors IBS 13 10 1 2 80-35 45 31
2. Karlskoga IBF 14 9 0 5 69-52 17 27
3. SK Sifhälla 13 6 3 4 60-51 9 21
4. Hultsberg/ Björkås IBF 14 6 1 7 44-44 0 19
5. Dotteviks IF 12 5 3 4 45-48 -3 18
6. Åmåls IBK 12 5 3 4 50-60 -10 18
7. Skoghalls IBK Utveckling 1 15 4 1 10 56-75 -19 13
8. Skoghalls IBK Utveckling 2 11 3 2 6 35-49 -14 11
9. Hertzöga BK 14 2 4 8 52-77 -25 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis