Pojkar Röd Serie 2 (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Röd Serie 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-11 19:30 183300002 Filipstad IBK - SK Sifhälla 4 - 3 Wilhelm Hansson Tönning, Ellinor Strand Spångbergshallen
2019-10-12 12:30 183300004 Skoghalls IBK Utveckling - Hagfors IBS/Edebäck IBF 6 - 2 Johan Ronge, Linus Persson Hammarö Arena B
2019-10-12 17:00 183300005 Karlskoga IBF - Hultsberg/Björkås IBF 9 - 6 Vilmer Jonsson, Erik Wallin Karlbergshallen B Karlskoga
2019-10-13 10:00 183300001 Karlstad IBF Ungdom - Skattkärrs IK 5 - 5 Gabriel Blomquist, Melker Falkenström Colorama Arena
2019-10-18 19:30 183300008 Hagfors IBS/Edebäck IBF - BKI Sunnanå/BK Vålberg 7 - 8 Ahmad Alzain, Albin Äng Uddeholm Arena
2019-10-19 11:30 183300006 Skattkärrs IK - Karlskoga IBF 7 - 4 Mats Andersson, Johan Friman Väse Sporthall
2019-10-20 11:00 183300010 SK Sifhälla - Karlstad IBF Ungdom 5 - 6 Olof Olsson, Leif Pettersson Tegnérhallen
2019-10-20 11:15 183300007 Hultsberg/Björkås IBF - Skoghalls IBK Utveckling 2 - 11 Albin Höjer, Emil Persson Colorama Arena
2019-10-26 14:30 183300011 Skattkärrs IK - SK Sifhälla 7 - 3 Johan Brunzell, Kim Persson Väse Sporthall
2019-10-26 15:00 183300013 Filipstad IBK - Hagfors IBS/Edebäck IBF 2 - 14 , Wilhelm Hansson Tönning Spångbergshallen
2019-10-26 16:00 183300015 Karlskoga IBF - Skoghalls IBK Utveckling 7 - 5 Maja Holmquist, Vilmer Jonsson Karlbergshallen B Karlskoga
2019-10-27 14:00 183300014 BKI Sunnanå/BK Vålberg - Hultsberg/Björkås IBF 5 - 6 Nicklas Mattsson, Mikael Kolleryd ECG Arena
2019-11-08 19:30 183300018 Skoghalls IBK Utveckling - SK Sifhälla 13 - 3 Linus Persson, Johan Ronge Hammarö Arena B
2019-11-09 11:30 183300020 Hultsberg/Björkås IBF - Hagfors IBS/Edebäck IBF 8 - 4 Roger Schmidt, Mats Andersson Colorama Arena
2019-11-10 18:00 183300017 BKI Sunnanå/BK Vålberg - Karlstad IBF Ungdom 6 - 8 Erik Schmidt, Mats Andersson Sannerudshallen
2019-12-01 14:30 183300016 Filipstad IBK - Skattkärrs IK 5 - 6 Wilhelm Hansson Tönning, Ellinor Strand Spångbergshallen
2019-11-17 10:30 183300025 Skattkärrs IK - Hultsberg/Björkås IBF 5 - 5 Johan Brunzell, Kim Persson Väse Sporthall
2019-11-17 11:00 183300024 SK Sifhälla - BKI Sunnanå/BK Vålberg 4 - 7 Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Tegnérhallen
2019-11-17 12:45 183300022 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Karlskoga IBF 8 - 9 Albin Äng, Ahmad Alzain Uddeholm Arena
2019-11-17 15:30 183300021 Karlstad IBF Ungdom - Filipstad IBK 4 - 5 Linus Persson, Johan Ronge Stavdal Hyrcity Arena
2019-11-24 14:45 183300026 BKI Sunnanå/BK Vålberg - Skattkärrs IK 8 - 5 Oliver Karlsson, Daniel Hedgren ECG Arena
2019-11-24 16:00 183300027 Skoghalls IBK Utveckling - Filipstad IBK 14 - 4 Oscar Krantz, Johan Ronge Hammarö Arena B
2019-12-01 17:00 183300028 Karlskoga IBF - Karlstad IBF Ungdom 17 - 8 Erik Wallin, Vilmer Jonsson Karlbergshallen B Karlskoga
2020-02-02 17:30 183300029 Hultsberg/Björkås IBF - SK Sifhälla 11 - 1 Gabriel Blomquist, Melker Falkenström Colorama Arena
2019-12-07 11:30 183300031 Karlstad IBF Ungdom - Skoghalls IBK Utveckling 0 - 12 Johan Friman, Johan Ronge Colorama Arena
2019-12-07 12:30 183300032 Filipstad IBK - BKI Sunnanå/BK Vålberg 6 - 8 Mats Andersson, Wilhelm Hansson Tönning Spångbergshallen
2019-12-07 16:00 183300035 Skattkärrs IK - Hagfors IBS/Edebäck IBF 4 - 3 Emil Persson, Sebastian Falk-Asplund Väse Sporthall
2019-12-08 15:00 183300034 SK Sifhälla - Karlskoga IBF 5 - 4 Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Tegnérhallen
2019-12-14 15:30 183300036 Skoghalls IBK Utveckling - Skattkärrs IK 7 - 2 Alva Ödéhn, Anders Leander Hammarö Arena B
2019-12-15 13:15 183300039 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Karlstad IBF Ungdom 2 - 5 , Ragnar Clarström Uddeholm Arena
2020-01-12 10:00 183300037 Karlskoga IBF - BKI Sunnanå/BK Vålberg 8 - 11 Vilmer Jonsson, Maja Holmquist Karlbergshallen B Karlskoga
2020-01-25 14:00 183300038 Hultsberg/Björkås IBF - Filipstad IBK 5 - 2 Johan Ronge, Linus Persson Stavdal Hyrcity Arena
2019-12-21 11:00 183300044 SK Sifhälla - Hagfors IBS/Edebäck IBF 3 - 4 Elicia Vehkajärvi, Leif Pettersson Tegnérhallen
2019-12-22 11:00 183300042 Filipstad IBK - Karlskoga IBF 9 - 9 Emil Karlsson, Wilhelm Hansson Tönning Spångbergshallen
2019-12-22 12:30 183300041 Karlstad IBF Ungdom - Hultsberg/Björkås IBF 3 - 9 Melker Falkenström, Ronny Malmgren Colorama Arena
2019-12-22 13:30 183300043 BKI Sunnanå/BK Vålberg - Skoghalls IBK Utveckling 6 - 8 Daniel Hedgren, Oliver Karlsson Sannerudshallen
2020-01-11 12:15 183300050 Skattkärrs IK - Karlstad IBF Ungdom 10 - 2 Kim Persson, Johan Brunzell Väse Sporthall
2020-01-11 14:30 183300046 Hultsberg/Björkås IBF - Karlskoga IBF 9 - 6 Johan Ronge, Emilia Lassfolk Stavdal Hyrcity Arena
2020-01-12 12:10 183300047 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Skoghalls IBK Utveckling 5 - 4 Anders Ekelund-Carlsson, Albin Äng Uddeholm Arena
2020-03-28 00:00 183300049 SK Sifhälla - Filipstad IBK Tegnérhallen
2020-01-17 19:30 183300054 Skoghalls IBK Utveckling - Hultsberg/Björkås IBF 0 - 3 Johan Ronge, Mikael Kolleryd Hammarö Arena
2020-01-18 16:00 183300053 BKI Sunnanå/BK Vålberg - Hagfors IBS/Edebäck IBF 4 - 6 Erik Schmidt, Mats Andersson ECG Arena
2020-01-19 14:00 183300055 Karlskoga IBF - Skattkärrs IK 0 - 10 Vilmer Jonsson, Maja Holmquist Karlbergshallen B Karlskoga
2020-03-11 19:30 183300051 Karlstad IBF Ungdom - SK Sifhälla 4 - 8 Kim Persson, Mats Andersson Mariebergshallen Karlstad
2020-01-24 19:30 183300056 Skoghalls IBK Utveckling - Karlskoga IBF 10 - 3 Johan Ronge, Linus Persson Hammarö Arena B
2020-01-26 13:00 183300060 SK Sifhälla - Skattkärrs IK 4 - 8 Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Tegnérhallen
2020-02-18 20:00 183300058 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Filipstad IBK 5 - 5 Ahmad Alzain, Fredrik Sjöberg Ekshärads Sporthall
2020-03-14 00:00 183300057 Hultsberg/Björkås IBF - BKI Sunnanå/BK Vålberg Klubbhuset Arena
2020-02-08 10:30 183300061 Karlstad IBF Ungdom - BKI Sunnanå/BK Vålberg 13 - 6 Johan Friman, Alva Ödéhn Colorama Arena
2020-02-08 15:00 183300064 SK Sifhälla - Skoghalls IBK Utveckling 3 - 3 Mikael Kolleryd, Melker Falkenström Tegnérhallen
2020-02-09 13:00 183300065 Skattkärrs IK - Filipstad IBK 6 - 3 Erik Schmidt, Oscar Krantz Väse Sporthall
2020-02-09 13:10 183300062 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Hultsberg/Björkås IBF 6 - 3 Ahmad Alzain, Anders Ekelund-Carlsson Uddeholm Arena
2020-02-02 16:00 183300069 Karlskoga IBF - Hagfors IBS/Edebäck IBF 12 - 5 Simon Morén, Kim Persson Karlbergshallen B Karlskoga
2020-02-16 12:00 183300070 Hultsberg/Björkås IBF - Skattkärrs IK 6 - 5 Emil Persson, Albin Höjer Colorama Arena
2020-02-16 13:00 183300067 BKI Sunnanå/BK Vålberg - SK Sifhälla 6 - 4 Oliver Karlsson, Anders Leander Sannerudshallen
2020-02-16 14:00 183300066 Filipstad IBK - Karlstad IBF Ungdom 11 - 6 Ellinor Strand, Simon Morén Spångbergshallen
2020-02-22 12:45 183300075 Skattkärrs IK - BKI Sunnanå/BK Vålberg 12 - 2 Johan Ronge, Jörgen Grändefors Väse Sporthall
2020-02-23 10:00 183300072 Filipstad IBK - Skoghalls IBK Utveckling 3 - 9 Emil Karlsson, Wilhelm Hansson Tönning Spångbergshallen
2020-02-23 10:30 183300071 Karlstad IBF Ungdom - Karlskoga IBF 9 - 5 Raimon Strömberg, Johan Ronge Colorama Arena
2020-02-23 13:00 183300074 SK Sifhälla - Hultsberg/Björkås IBF 1 - 3 Melker Falkenström, Mikael Kolleryd Tegnérhallen
2020-03-06 19:30 183300076 BKI Sunnanå/BK Vålberg - Filipstad IBK 5 - 4 Oliver Karlsson, Daniel Hedgren ECG Arena
2020-03-07 17:00 183300078 Karlskoga IBF - SK Sifhälla 6 - 7 Roger Schmidt, Maja Holmquist Karlbergshallen A Karlskoga
2020-03-08 11:30 183300077 Skoghalls IBK Utveckling - Karlstad IBF Ungdom 7 - 2 Gabriel Blomquist, Melker Falkenström Hammarö Arena
2020-03-08 13:40 183300080 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Skattkärrs IK 4 - 4 Fredrik Sjöberg, Leif Andersson Uddeholm Arena
2020-03-11 19:30 183300082 Filipstad IBK - Hultsberg/Björkås IBF 6 - 4 Emil Karlsson, Wilhelm Hansson Tönning Spångbergshallen
2020-03-13 00:00 183300081 Karlstad IBF Ungdom - Hagfors IBS/Edebäck IBF Stavdal Hyrcity Arena
2020-03-14 00:00 183300085 Skattkärrs IK - Skoghalls IBK Utveckling Väse Sporthall
2020-03-15 00:00 183300083 BKI Sunnanå/BK Vålberg - Karlskoga IBF ECG Arena
2020-03-13 00:00 183300086 Skoghalls IBK Utveckling - BKI Sunnanå/BK Vålberg Hammarö Arena
2020-03-20 00:00 183300087 Karlskoga IBF - Filipstad IBK WO (5 - 0) Karlbergshallen A Karlskoga
2020-03-22 00:00 183300088 Hultsberg/Björkås IBF - Karlstad IBF Ungdom Colorama Arena
2020-03-22 00:00 183300089 Hagfors IBS/Edebäck IBF - SK Sifhälla Uddeholm Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skoghalls IBK Utveckling 14 10 1 3 109-45 64 31
2. Skattkärrs IK 15 9 3 3 96-61 35 30
3. Hultsberg/ Björkås IBF 14 9 1 4 80-64 16 28
4. BKI Sunnanå/ BK Vålberg 13 7 0 6 82-91 -9 21
5. Karlskoga IBF 15 6 1 8 104-109 -5 19
6. Hagfors IBS/ Edebäck IBF 14 5 2 7 75-77 -2 17
7. Karlstad IBF Ungdom 14 5 1 8 75-108 -33 16
8. Filipstad IBK 15 4 2 9 69-103 -34 14
9. SK Sifhälla 14 3 1 10 54-86 -32 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis