Lilla VM P14 (2018/19)

Gruppspel
Lilla VM Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-23 10:00 189810001 GS 86 AIF - Hultsberg/Björkås IBF 4 - 1 Mats Andersson, Fredrik Sjöberg Deje Sporthall A
2019-03-23 11:00 189810002 Hagfors IBS - Karlstad IBF Ungdom 2 2 - 1 Mats Andersson, Fredrik Sjöberg Deje Sporthall A
2019-03-23 12:15 189810003 GS 86 AIF - Hagfors IBS 0 - 1 Erik Jansson, Mats Andersson Deje Sporthall A
2019-03-23 13:15 189810004 Hultsberg/Björkås IBF - Karlstad IBF Ungdom 2 1 - 7 Erik Jansson, Fredrik Sjöberg Deje Sporthall A
2019-03-23 14:30 189810005 Hagfors IBS - Hultsberg/Björkås IBF 4 - 2 Mats Andersson, Fredrik Sjöberg Deje Sporthall A
2019-03-23 15:30 189810006 Karlstad IBF Ungdom 2 - GS 86 AIF 5 - 3 Erik Jansson, Ellinor Strand Deje Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hagfors IBS 3 3 0 0 7-3 4 9
2. Karlstad IBF Ungdom 2 3 2 0 1 13-6 7 6
3. GS 86 AIF 3 1 0 2 7-7 0 3
5. Hultsberg/ Björkås IBF 3 0 0 3 4-15 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Lilla VM Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-23 10:00 189811001 Karlstad IBF Ungdom 1 - BKI Sunnanå 12 - 1 Erik Schmidt, Oscar Krantz Stavdal Hyrcity Arena
2019-03-23 11:00 189811002 Filipstad IBK - Arvika IBF 5 - 1 Oscar Krantz, Erik Schmidt Stavdal Hyrcity Arena
2019-03-23 12:15 189811003 Karlstad IBF Ungdom 1 - Filipstad IBK 2 - 1 Thea Heiche, Anton Rudsvik Stavdal Hyrcity Arena
2019-03-23 13:15 189811004 BKI Sunnanå - Arvika IBF 2 - 5 Oscar Krantz, Erik Schmidt Stavdal Hyrcity Arena
2019-03-23 14:30 189811005 Filipstad IBK - BKI Sunnanå 14 - 3 Thea Heiche, Anton Rudsvik Stavdal Hyrcity Arena
2019-03-23 15:30 189811006 Arvika IBF - Karlstad IBF Ungdom 1 1 - 9 Anton Rudsvik, Thea Heiche Stavdal Hyrcity Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Karlstad IBF Ungdom 1 3 3 0 0 23-3 20 9
2. Filipstad IBK 3 2 0 1 20-6 14 6
3. Arvika IBF 3 1 0 2 7-16 -9 3
4. BKI Sunnanå 3 0 0 3 6-31 -25 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Lilla VM Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-23 10:00 189812001 Skoghalls IBK Utveckling - Hultsberg/Björkås IBF 2 2 - 4 Alexander Håberget, Erik Magnusson Hammarö Arena
2019-03-23 11:00 189812002 Mangskog SK - Karlskoga IBF 1 - 5 Alexander Håberget, Erik Magnusson Hammarö Arena
2019-03-23 12:15 189812003 Skoghalls IBK Utveckling - Mangskog SK 8 - 3 Kim Persson, Johan Brunzell Hammarö Arena
2019-03-23 13:15 189812004 Hultsberg/Björkås IBF 2 - Karlskoga IBF 4 - 7 Kim Persson, Johan Brunzell Hammarö Arena
2019-03-23 14:30 189812005 Mangskog SK - Hultsberg/Björkås IBF 2 3 - 9 Erik Wallin, Morgan Vallberg Hammarö Arena
2019-03-23 15:30 189812006 Karlskoga IBF - Skoghalls IBK Utveckling 1 - 9 Erik Wallin, Morgan Vallberg Hammarö Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skoghalls IBK Utveckling 3 2 0 1 19-8 11 6
2. Hultsberg/ Björkås IBF 2 3 2 0 1 17-12 5 6
3. Karlskoga IBF 3 2 0 1 13-14 -1 6
4. Mangskog SK 3 0 0 3 7-22 -15 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Lilla VM Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-24 10:00 Semifinal 2 189813002 Hagfors IBS - Filipstad IBK 1 - 9 Ellinor Strand, Fredrik Sjöberg Brogårdshallen
2019-03-24 11:00 Semifinal 1 189813001 Karlstad IBF Ungdom 1 - Skoghalls IBK Utveckling 4 - 1 Fredrik Sjöberg, Ellinor Strand Brogårdshallen
2019-03-24 14:15 Plac.match 189813004 Hagfors IBS - Skoghalls IBK Utveckling 3 - 9 Erik Schmidt, Oscar Krantz Brogårdshallen
2019-03-24 16:45 Final 189813003 Filipstad IBK - Karlstad IBF Ungdom 1 6 - 7 e.förl. Oscar Krantz, Erik Schmidt Brogårdshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis