Pantamera Flickor Division 4 (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Flickor Division 4A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-14 11:00 247021018 Timrå IBC F05/06 - Örnsköldsvik IBK F 05 2 - 3 Lukas Matslofva, Andreas Bjurman Timrå Sporthall
2018-10-14 11:30 247021012 Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm - Gullänget-Kroksta IBS F05 3 - 2 Gustaf Norredahl, Oskar Norredahl Höglunda
2018-10-14 14:00 247021003 Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm - Gullänget-Kroksta IBS F05 3 - 5 Sofie Öman, Tove Sjöström Njurundahallen
2018-10-14 16:00 247021002 IBK Härnösand 05/06 - Örnsköldsvik IBK F 05 2 - 6 Jan Lindberg, Thomas Eriksson Landgrenshallen (Plan A)
2018-10-14 18:00 247021004 Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm - Timrå IBC F05/06 8 - 1 Tove Sjöström, Sofie Öman Höglunda
2018-10-20 10:30 247021043 Moälvens IBK F05 - Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm 6 - 3 Isac Rönkä, Patrik Nilsson Köpmanholmens Sporthall
2018-10-20 12:00 247021044 Örnsköldsvik IBK F 05 - Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm 5 - 4 Isac Rönkä, Patrik Nilsson Köpmanholmens Sporthall
2018-10-20 12:30 247021023 Jäbo IK F05-06 - IBK Härnösand 05/06 2 - 2 Kalle Dorell, Isak Dorell Skyttis Arena
2018-10-20 14:30 247021008 Örnsköldsvik IBK F 05 - Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm 5 - 4 Isac Rönkä, Patrik Nilsson Köpmanholmens Sporthall
2018-10-20 15:00 247021041 Gullänget-Kroksta IBS F05 - IBK Härnösand 05/06 6 - 0 Mikael Körning, Anders Öbergh Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-10-20 16:00 247021007 Moälvens IBK F05 - Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm 7 - 4 Patrik Nilsson, Isac Rönkä Köpmanholmens Sporthall
2018-10-21 16:30 247021005 Gullänget-Kroksta IBS F05 - Jäbo IK F05-06 4 - 1 Patrik Nilsson, Mikael Karlström Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-11-18 10:30 247021010 Jäbo IK F05-06 - Örnsköldsvik IBK F 05 2 - 0 Alexander Bergman, Arvid Larsson Örnsköldsviks Sporthall
2018-11-18 13:00 247021011 Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm - Timrå IBC F05/06 3 - 2 Robert Lundqvist, Per Pålsson Höglunda
2018-11-18 16:00 247021001 Jäbo IK F05-06 - Moälvens IBK F05 1 - 6 Joakim Nydahl, Micael Ljung Nolaskolan
2018-11-25 11:00 247021016 Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm - Örnsköldsvik IBK F 05 2 - 2 Per Pålsson, Robert Lundqvist Hagahallen
2018-11-25 13:00 247021052 Gullänget-Kroksta IBS F05 - Timrå IBC F05/06 6 - 3 Maria Dahlin, Boo Hydling Skyttis Arena
2018-11-25 16:00 247021014 Jäbo IK F05-06 - Timrå IBC F05/06 2 - 2 Peder Lövdahl, Göran Norberg Skyttis Arena
2018-11-25 16:30 247021036 Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm - Örnsköldsvik IBK F 05 6 - 6 Teodor Lundgren, Isak Solnevik Hagahallen
2018-12-02 11:30 247021020 Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm - IBK Härnösand 05/06 0 - 1 Rasmus Larsson, Theo Sundin Sundsvalls Sporthall-A
2018-12-02 14:30 247021006 Timrå IBC F05/06 - IBK Härnösand 05/06 2 - 4 Javier Castro, Per Pålsson Timrå Sporthall
2018-12-02 16:30 247021017 Moälvens IBK F05 - Gullänget-Kroksta IBS F05 8 - 7 Tindra Edlund, Ronja Edlund Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-12-09 11:30 247021022 Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm - Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm 0 - 3 Peterson Lugero, Javier Castro Sundsvalls Sporthall-A
2018-12-09 12:00 247021024 Timrå IBC F05/06 - Gullänget-Kroksta IBS F05 2 - 3 Fredrik Strese, Maja Strese Höglunda
2018-12-09 13:30 247021021 Moälvens IBK F05 - Örnsköldsvik IBK F 05 7 - 0 Stefan Nyberg, Isac Rönkä Örnsköldsviks Sporthall
2018-12-09 16:00 247021013 IBK Härnösand 05/06 - Gullänget-Kroksta IBS F05 2 - 6 Göran Edlund, Elin Lindgren Öbacka SC
2018-12-15 14:00 247021026 Örnsköldsvik IBK F 05 - Gullänget-Kroksta IBS F05 4 - 3 Kalle Dorell, Isak Dorell Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-12-16 10:00 247021027 IBK Härnösand 05/06 - Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm 1 - 1 Javier Castro, Mattias Karlsson Öbacka SC
2019-01-13 10:30 247021019 Jäbo IK F05-06 - Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm 2 - 3 Fanny Delén, Boo Hydling Husum
2019-01-13 13:00 247021031 Gullänget-Kroksta IBS F05 - Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm 7 - 3 Boo Hydling, Fanny Delén Husum
2019-01-13 14:00 247021032 Timrå IBC F05/06 - Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm 6 - 1 Johannes Wårlin, Robert Lundqvist Timrå Sporthall
2019-01-13 16:00 247021029 Moälvens IBK F05 - Jäbo IK F05-06 2 - 2 Mikael Körning, Mikael Berglund Köpmanholmens Sporthall
2019-01-26 10:00 247021034 IBK Härnösand 05/06 - Timrå IBC F05/06 5 - 2 Mikael Körning, Göran Edlund Öbacka SC
2019-01-26 11:00 247021015 Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm - Moälvens IBK F05 4 - 4 Maja Strese Sundsvalls Sporthall-A
2019-01-26 15:00 247021035 Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm - Moälvens IBK F05 1 - 2 Sofie Öman, Casper Sjödin Sundsvalls Sporthall-A
2019-01-26 15:30 247021033 Jäbo IK F05-06 - Gullänget-Kroksta IBS F05 4 - 8 Olivia Viberg, Mikael Berglund Nolaskolan
2019-02-02 10:00 247021028 Jäbo IK F05-06 - Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm 6 - 5 Maria Dahlin, Ronja Edlund Höglandshallen Örnsköldsvik
2019-02-02 11:30 247021037 Moälvens IBK F05 - IBK Härnösand 05/06 3 - 2 Maria Dahlin, Ronja Edlund Höglandshallen Örnsköldsvik
2019-02-02 12:00 247021039 Timrå IBC F05/06 - Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm 3 - 3 Johan Löthman, Andreas Bjurman Timrå Sporthall
2019-02-02 13:00 247021040 Gullänget-Kroksta IBS F05 - Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm 7 - 2 Johnnie Lundmark, Fredrik Söderholm Höglandshallen Örnsköldsvik
2019-02-02 14:30 247021030 Örnsköldsvik IBK F 05 - IBK Härnösand 05/06 5 - 4 Peder Lövdahl, Mikael Körning Höglandshallen Örnsköldsvik
2019-02-02 17:00 247021038 Örnsköldsvik IBK F 05 - Jäbo IK F05-06 3 - 3 Fanny Delén, Maria Dahlin Höglandshallen Örnsköldsvik
2019-02-09 12:00 247021056 Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm - Jäbo IK F05-06 3 - 4 Maja Strese, Jennifer Österlund Höglunda
2019-02-09 15:30 247021047 Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm - Jäbo IK F05-06 3 - 1 Mattias Karlsson, Manne Sjögren Svedberg Höglunda
2019-02-23 12:00 247021025 Moälvens IBK F05 - Timrå IBC F05/06 3 - 3 Tindra Edlund, Emil Verbeij Nolaskolan
2019-02-23 15:00 247021046 Örnsköldsvik IBK F 05 - Timrå IBC F05/06 2 - 4 Boo Hydling, Henrik Leek Nolaskolan
2019-02-23 16:30 247021045 Gullänget-Kroksta IBS F05 - Moälvens IBK F05 5 - 1 Boo Hydling, Henrik Leek Nolaskolan
2019-02-24 11:00 247021048 IBK Härnösand 05/06 - Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm 1 - 3 Maria Dahlin, Tindra Edlund Öbacka SC
2019-03-16 10:00 247021050 Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm - Sundsvalls IBF F05/06 Granloholm 7 - 2 Malte Zetterberg, Teodor Lundgren Höglunda
2019-03-16 10:00 247021051 IBK Härnösand 05/06 - Jäbo IK F05-06 0 - 2 Andreas Bjurman, Javier Castro Öbacka SC
2019-03-16 13:00 247021042 Timrå IBC F05/06 - Jäbo IK F05-06 2 - 3 Sofie Öman, Johanna Backlund Höglunda
2019-03-17 15:00 247021049 Örnsköldsvik IBK F 05 - Moälvens IBK F05 2 - 8 Tindra Edlund, Maria Dahlin Skyttis Arena
2019-03-19 18:00 247021054 Gullänget-Kroksta IBS F05 - Örnsköldsvik IBK F 05 5 - 2 Henrik Leek, Tony Strindlund Höglandshallen Örnsköldsvik
2019-03-30 11:00 247021053 Timrå IBC F05/06 - Moälvens IBK F05 1 - 2 Lukas Matslofva, Johannes Wårlin Timrå Sporthall
2019-03-30 11:30 247021055 Sundsvalls IBF F05/06 Södermalm - IBK Härnösand 05/06 5 - 2 Robert Lundqvist, Isak Solnevik Höglunda
2019-03-30 15:00 247021009 IBK Härnösand 05/06 - Moälvens IBK F05 1 - 6 Göran Norberg, Isac Rönkä Landgrenshallen (Plan A)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gullänget-Kroksta IBS F05 14 11 0 3 74-38 36 33
2. Moälvens IBK F05 14 10 3 1 65-36 29 33
3. Sundsvalls IBF F05/ 06 Södermalm 14 6 3 5 45-41 4 21
4. Örnsköldsvik IBK F 05 14 6 3 5 45-56 -11 21
5. Jäbo IK F05-06 14 5 4 5 35-43 -8 19
6. Sundsvalls IBF F05/ 06 Granloholm 14 3 2 9 44-59 -15 11
7. IBK Härnösand 05/ 06 14 3 2 9 27-49 -22 11
8. Timrå IBC F05/ 06 14 2 3 9 35-48 -13 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Division 4B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 10:00 247022047 Jäbo IK F05-06 - Sundsvalls IBF F05/06 Haga 3 - 5 Joakim Nydahl, Isak Dorell Nolaskolan
2018-10-13 12:30 247022002 Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 - IBK Härnösand 05/06 4 - 4 Sofie Öman, Thomas Eriksson Skönsbergshallen
2018-10-13 13:00 247022001 Örnsköldsvik IBK F06 - Jäbo IK F05-06 5 - 1 Peder Lövdahl, Göran Norberg Örnsköldsviks Sporthall
2018-10-13 13:00 247022003 Gullänget-Kroksta IBS F05 - Sundsvalls IBF F05/06 Haga 0 - 2 Ivica Matanovic, Kalle Dorell Nolaskolan
2018-10-20 00:00 247022005 Gullänget-Kroksta IBS F05 - Jäbo IK F05-06 4 - 1 Skyttis Arena
2018-10-20 00:00 247022041 Gullänget-Kroksta IBS F05 - IBK Härnösand 05/06 6 - 0 Skyttis Arena
2018-11-06 18:00 247022011 Gullänget-Kroksta IBS F05 - Gullänget-Kroksta IBS F06 8 - 3 Stefan Nyberg, Tony Strindlund Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-11-11 11:30 247022019 Sundsvalls IBF F05/06 Haga - Jäbo IK F05-06 1 - 3 Abdihakim Sabria, Javier Castro Höglunda
2018-11-11 12:30 247022048 Gullänget-Kroksta IBS F06 - IBK Härnösand 05/06 4 - 3 Isac Rönkä, Isak Dorell Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-11-11 14:30 247022010 Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 - Jäbo IK F05-06 0 - 3 Mattias Karlsson, Javier Castro Höglunda
2018-11-11 16:30 247022009 Örnsköldsvik IBK F06 - IBK Härnösand 05/06 1 - 5 Boo Hydling, Patrik Nilsson Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-11-11 16:30 247022012 Timrå IBC F05/06 - Sundsvalls IBF F05/06 Haga 4 - 0 Sofie Öman, Andreas Bjurman Timrå Sporthall
2018-11-24 00:00 247022015 Gullänget-Kroksta IBS F06 - Örnsköldsvik IBK F06 2 - 0 Skyttis Arena
2018-11-24 00:00 247022016 Sundsvalls IBF F05/06 Haga - Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 2 - 1 Sundsvalls Sporthall-A
2018-11-25 00:00 247022014 Jäbo IK F05-06 - Timrå IBC F05/06 2 - 2 Skyttis Arena
2018-11-25 00:00 247022052 Gullänget-Kroksta IBS F05 - Timrå IBC F05/06 6 - 3 Skyttis Arena
2018-12-01 10:30 247022020 IBK Härnösand 05/06 - Gullänget-Kroksta IBS F06 2 - 1 Fredrik Strese, Thomas Berglund Öbacka SC
2018-12-01 13:00 247022017 Gullänget-Kroksta IBS F05 - Örnsköldsvik IBK F06 6 - 5 Göran Edlund, Jonas Hägglund Nolaskolan
2018-12-01 15:00 247022004 Timrå IBC F05/06 - Gullänget-Kroksta IBS F06 6 - 0 Mattias Karlsson, Javier Castro Höglunda
2018-12-01 18:00 247022018 Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 - Timrå IBC F05/06 3 - 2 Andreas Bjurman, Robert Lundqvist Hagahallen
2018-12-02 00:00 247022006 Timrå IBC F05/06 - IBK Härnösand 05/06 2 - 4 Timrå Sporthall
2018-10-20 00:00 247022023 Jäbo IK F05-06 - IBK Härnösand 05/06 2 - 2 Skyttis Arena
2018-12-08 00:00 247022007 Örnsköldsvik IBK F06 - Sundsvalls IBF F05/06 Haga 4 - 2
2018-12-08 00:00 247022021 Örnsköldsvik IBK F06 - Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 7 - 9
2018-12-08 00:00 247022022 Gullänget-Kroksta IBS F06 - Sundsvalls IBF F05/06 Haga 1 - 5 Skyttis Arena
2018-12-08 00:00 247022036 Gullänget-Kroksta IBS F06 - Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 1 - 2 Skyttis Arena
2018-12-09 00:00 247022013 IBK Härnösand 05/06 - Gullänget-Kroksta IBS F05 2 - 6 Öbacka SC
2018-12-09 00:00 247022024 Timrå IBC F05/06 - Gullänget-Kroksta IBS F05 2 - 3 Timrå Sporthall
2018-12-15 10:00 247022028 Gullänget-Kroksta IBS F06 - Jäbo IK F05-06 3 - 3 Mikaela Edlund, Tindra Edlund Nolaskolan
2018-12-15 14:30 247022027 Sundsvalls IBF F05/06 Haga - IBK Härnösand 05/06 3 - 3 Tove Sjöström, Cristine Tjernström Hagahallen
2019-01-19 11:00 247022030 IBK Härnösand 05/06 - Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 4 - 3 Patrik Nilsson, Tony Strindlund Landgrenshallen (Plan A)
2019-01-19 11:30 247022053 Örnsköldsvik IBK F06 - Timrå IBC F05/06 5 - 3 Mikael Körning, Jonas Hägglund Örnsköldsviks Sporthall
2019-01-19 14:30 247022032 Gullänget-Kroksta IBS F06 - Timrå IBC F05/06 3 - 2 Patrik Nilsson, Tony Strindlund Örnsköldsviks Sporthall
2019-01-19 16:00 247022029 Jäbo IK F05-06 - Örnsköldsvik IBK F06 2 - 3 Maria Dahlin, Isac Rönkä Skyttis Arena
2019-01-26 00:00 247022033 Jäbo IK F05-06 - Gullänget-Kroksta IBS F05 4 - 8 Skyttis Arena
2019-01-26 00:00 247022034 IBK Härnösand 05/06 - Timrå IBC F05/06 5 - 2 Öbacka SC
2019-01-29 18:00 247022039 Gullänget-Kroksta IBS F06 - Gullänget-Kroksta IBS F05 0 - 6 Maria Dahlin, Mikael Berglund Höglandshallen Örnsköldsvik
2019-02-03 00:00 247022026 Gullänget-Kroksta IBS F05 - Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 WO (5 - 0) Maja Gidlund, Alba Thelin Nolaskolan
2019-02-03 00:00 247022038 Jäbo IK F05-06 - Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 2 - 3 Alba Thelin, Maja Gidlund Nolaskolan
2019-02-03 19:00 247022040 Sundsvalls IBF F05/06 Haga - Timrå IBC F05/06 0 - 3 Mattias Karlsson, Javier Castro Höglunda
2019-03-24 12:00 247022025 Timrå IBC F05/06 - Örnsköldsvik IBK F06 3 - 2 Jakob Karlqvist, Jesper Doherty Timrå Sporthall
2019-03-24 16:30 247022037 IBK Härnösand 05/06 - Örnsköldsvik IBK F06 2 - 3 Maria Dahlin, Elin Lindgren Landgrenshallen (Plan A)
2019-02-10 00:00 247022043 Örnsköldsvik IBK F06 - Gullänget-Kroksta IBS F06 7 - 2
2019-02-10 00:00 247022044 Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 - Sundsvalls IBF F05/06 Haga 2 - 2 Sundsvalls Sporthall-A
2019-02-17 14:00 247022046 Timrå IBC F05/06 - Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 2 - 0 Javier Castro, Alex Thimstrand Timrå Sporthall
2019-03-27 19:00 247022045 Örnsköldsvik IBK F06 - Gullänget-Kroksta IBS F05 3 - 7 Isak Dorell, Kalle Dorell Skyttis Arena
2019-03-16 00:00 247022042 Timrå IBC F05/06 - Jäbo IK F05-06 2 - 3 Timrå Sporthall
2019-03-16 00:00 247022051 IBK Härnösand 05/06 - Jäbo IK F05-06 0 - 2 Öbacka SC
2019-03-17 00:00 247022008 Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 - Gullänget-Kroksta IBS F06 7 - 0 Sundsvalls Sporthall-A
2019-03-17 00:00 247022035 Sundsvalls IBF F05/06 Haga - Örnsköldsvik IBK F06 5 - 3 Sundsvalls Sporthall-A
2019-03-17 00:00 247022049 Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 - Örnsköldsvik IBK F06 4 - 4 Sundsvalls Sporthall-A
2019-03-17 00:00 247022050 Sundsvalls IBF F05/06 Haga - Gullänget-Kroksta IBS F06 3 - 3 Sundsvalls Sporthall-A
2019-03-23 12:30 247022031 Sundsvalls IBF F05/06 Haga - Gullänget-Kroksta IBS F05 4 - 2 Teodor Lundgren, Isak Solnevik Sundsvalls Sporthall-A
2019-03-23 13:00 247022056 Jäbo IK F05-06 - Gullänget-Kroksta IBS F06 3 - 6 Stefan Nyberg, Isac Rönkä Örnsköldsviks Sporthall
2019-03-23 15:00 247022054 Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 - Gullänget-Kroksta IBS F05 1 - 1 Andreas Bjurman, Kent Jansson Sundsvalls Sporthall-A
2019-03-24 13:30 247022055 IBK Härnösand 05/06 - Sundsvalls IBF F05/06 Haga 1 - 1 Maria Dahlin, Elin Lindgren Landgrenshallen (Plan A)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gullänget-Kroksta IBS F05 14 11 1 2 68-30 38 34
2. Sundsvalls IBF F05/ 06 Haga 14 6 4 4 35-33 2 22
3. Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 14 5 4 5 39-39 0 19
4. Örnsköldsvik IBK F06 14 6 1 7 52-53 -1 19
5. IBK Härnösand 05/ 06 14 5 4 5 37-40 -3 19
6. Timrå IBC F05/ 06 14 5 1 8 38-36 2 16
7. Jäbo IK F05-06 14 4 3 7 34-44 -10 15
8. Gullänget-Kroksta IBS F06 14 4 2 8 29-57 -28 14
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis