Pantamera Flickor Division 5 (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Flickor Division 5A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 11:30 247031006 Sundsvalls IBF F05-06 Nord - Sundsvall FBC U F06/07 2 - 8 Tove Sjöström, Cristine Tjernström Hagahallen
2018-10-14 11:30 247031002 Sundsvall FBC U F06/07 - Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 3 - 4 Tove Sjöström, Cristine Tjernström Hagahallen
2018-10-14 12:00 247031045 IBK Ånge F05-06 - Örnsköldsvik IBK F06 3 - 5 Tomas Lindberg Minervahallen
2018-10-14 12:15 247031062 Nätra IBK F05-06 - Gullänget-Kroksta IBS F06 2 - 5 Olivia Viberg, Isac Rönkä Köpmanholmens Sporthall
2018-10-14 16:30 247031001 Timrå IBC F05-07 2 - Örnsköldsvik IBK F06 4 - 5 Tomas Lindberg, Maja Strese Höglunda
2018-10-14 17:45 247031060 G/K IBS F07 - Gullänget-Kroksta IBS F06 0 - 13 Tindra Edlund, Peder Lövdahl Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-10-21 14:00 247031005 IBK Ånge F05-06 - Timrå IBC F05-07 2 4 - 3 Yngwe Lindström, Pierre Björklund Minervahallen
2018-10-20 10:00 247031058 Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 - G/K IBS F07 4 - 1 Maja Strese, Jennifer Österlund Hagahallen
2018-10-20 10:00 247031064 Sundsvalls IBF F05/06 Haga - Nätra IBK F05-06 5 - 0 Peterson Lugero, Pierre Björklund Skönsbergshallen
2018-10-20 13:00 247031063 Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 - Nätra IBK F05-06 3 - 0 Javier Castro, Nelly Backlund Höglunda
2018-10-20 13:30 247031059 Sundsvalls IBF F05/06 Haga - G/K IBS F07 3 - 1 Thomas Eriksson, Jan Öberg Hagahallen
2018-10-21 11:30 247031048 Sundsvall FBC U F06/07 - Gullänget-Kroksta IBS F06 3 - 4 Gustaf Norredahl, Oskar Norredahl Höglunda
2018-10-21 14:30 247031032 Sundsvalls IBF F05-06 Nord - Gullänget-Kroksta IBS F06 5 - 7 Mattias Karlsson, Robert Lundqvist Höglunda
2018-10-21 14:30 247031065 Moälven F06 - Örnsköldsvik IBK F06 1 - 5 Boo Hydling, Micael Ljung Örnsköldsviks Sporthall
2018-11-17 10:00 247031067 Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 - Moälven F06 6 - 2 Javier Castro, Mattias Karlsson Höglunda
2018-11-17 11:00 247031053 Sundsvalls IBF F05-06 Nord - Örnsköldsvik IBK F06 6 - 7 Kent Jansson, Abdirahman Sabria Sundsvalls Sporthall-A
2018-11-17 12:00 247031010 Timrå IBC F05-07 2 - Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 5 - 0 Mohamed Abdirahman, Johan Löthman Timrå Sporthall
2018-11-17 13:00 247031068 Sundsvalls IBF F05/06 Haga - Moälven F06 3 - 2 Fredrik Strese, Maja Strese Höglunda
2018-11-17 16:00 247031009 Sundsvall FBC U F06/07 - Örnsköldsvik IBK F06 5 - 4 Sofie Öman, Josephine Eriksson Höglunda
2018-11-17 18:30 247031011 Sundsvalls IBF F05/06 Haga - Sundsvalls IBF F05-06 Nord 7 - 0 Abdihakim Sabria, Abdirahman Sabria Sundsvalls Sporthall-A
2018-11-18 17:45 247031069 Gullänget-Kroksta IBS F06 - G/K IBS F07 1 - 2 Maria Dahlin, Ronja Edlund Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-11-23 18:30 247031016 Sundsvalls IBF F05/06 Haga - Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 2 - 1 Sofie Öman, Markus Helsing Höglunda
2018-11-23 19:00 247031014 Timrå IBC F05-07 2 - Sundsvalls IBF F05-06 Nord 4 - 1 Johannes Wårlin, Lukas Matslofva Timrå Sporthall
2018-11-24 12:30 247031013 Sundsvall FBC U F06/07 - IBK Ånge F05-06 4 - 4 Tove Sjöström, Cristine Tjernström Vibacke Alnö Sundsvall
2018-11-24 14:00 247031015 Gullänget-Kroksta IBS F06 - Örnsköldsvik IBK F06 2 - 0 Peder Lövdahl, Fredrik Söderholm Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-11-24 16:30 247031024 Sundsvalls IBF F05-06 Nord - IBK Ånge F05-06 7 - 7 Gustaf Norredahl, Oskar Norredahl Sticksjö Sundsvall
2018-11-25 11:00 247031057 G/K IBS F07 - Örnsköldsvik IBK F06 2 - 8 Maria Dahlin, Boo Hydling Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-11-25 17:45 247031070 Gullänget-Kroksta IBS F06 - Moälven F06 2 - 4 Göran Norberg, Peder Lövdahl Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-12-02 10:30 247031019 Timrå IBC F05-07 2 - Sundsvalls IBF F05/06 Haga 1 - 3 Johanna Backlund, Per Pålsson Timrå Sporthall
2018-12-02 10:30 247031037 Örnsköldsvik IBK F06 - Sundsvall FBC U F06/07 5 - 4 Maria Dahlin Husum
2018-12-02 13:00 247031020 Gullänget-Kroksta IBS F06 - Sundsvall FBC U F06/07 7 - 3 , Maria Dahlin Husum
2018-12-02 13:30 247031018 Sundsvalls IBF F05-06 Nord - Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 3 - 3 Tomas Lindberg, Jennifer Österlund Sundsvalls Sporthall-A
2019-01-20 13:00 247031012 Gullänget-Kroksta IBS F06 - IBK Ånge F05-06 4 - 2 Olivia Viberg, Fanny Delén Nolaskolan
2019-01-20 16:00 247031017 Örnsköldsvik IBK F06 - IBK Ånge F05-06 6 - 2 Patrik Nilsson, Boo Hydling Nolaskolan
2018-12-08 09:30 247031023 Timrå IBC F05-07 2 - Sundsvall FBC U F06/07 5 - 2 Tove Sjöström, Tilde Mathiasson Sundsvalls Sporthall-A
2018-12-08 10:30 247031036 Gullänget-Kroksta IBS F06 - Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 1 - 2 Micael Ljung, Kalle Dorell Husum
2018-12-08 12:00 247031007 Örnsköldsvik IBK F06 - Sundsvalls IBF F05/06 Haga 4 - 2 Micael Ljung, Kalle Dorell Husum
2018-12-08 14:00 247031021 Örnsköldsvik IBK F06 - Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 7 - 9 Micael Ljung, Kalle Dorell Husum
2018-12-08 15:30 247031022 Gullänget-Kroksta IBS F06 - Sundsvalls IBF F05/06 Haga 1 - 5 Micael Ljung, Kalle Dorell Husum
2018-12-16 10:30 247031004 Gullänget-Kroksta IBS F06 - Sundsvalls IBF F05-06 Nord 9 - 1 Maria Dahlin, Elin Lindgren Köpmanholmens Sporthall
2018-12-16 13:00 247031003 Sundsvalls IBF F05/06 Haga - IBK Ånge F05-06 2 - 1 Isak Solnevik, Pierre Björklund Höglunda
2018-12-16 13:30 247031025 Örnsköldsvik IBK F06 - Sundsvalls IBF F05-06 Nord 8 - 2 Patrik Nilsson, Isac Rönkä Köpmanholmens Sporthall
2018-12-16 16:00 247031026 Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 - IBK Ånge F05-06 5 - 0 Isak Solnevik, Pierre Björklund Höglunda
2018-12-16 17:00 247031027 Sundsvall FBC U F06/07 - Sundsvalls IBF F05/06 Haga 0 - 1 Javier Castro, Mattias Karlsson Hagahallen
2019-01-12 12:00 247031031 IBK Ånge F05-06 - Sundsvalls IBF F05/06 Haga 1 - 2 Robert Lundqvist, Mattias Karlsson Minervahallen
2019-01-12 12:00 247031066 Moälven F06 - Gullänget-Kroksta IBS F06 2 - 3 Henrik Leek, Joakim Nydahl Höglandshallen Örnsköldsvik
2019-01-12 12:30 247031030 Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 - Sundsvall FBC U F06/07 0 - 3 Johanna Backlund, Maja Strese Höglunda
2019-01-12 13:00 247031061 Nätra IBK F05-06 - Örnsköldsvik IBK F06 1 - 7 Isak Dorell, Göran Edlund Skyttis Arena
2019-01-27 13:30 247031034 Sundsvall FBC U F06/07 - Sundsvalls IBF F05-06 Nord 5 - 4 Robert Lundqvist, Isak Solnevik Höglunda
2019-02-02 10:00 247031038 Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 - Timrå IBC F05-07 2 0 - 4 Nelly Backlund, Josephine Eriksson Höglunda
2019-02-03 10:30 247031039 Sundsvalls IBF F05-06 Nord - Sundsvalls IBF F05/06 Haga 3 - 3 Gustaf Norredahl, Oskar Norredahl Sticksjö Sundsvall
2019-02-24 13:00 247031040 IBK Ånge F05-06 - Gullänget-Kroksta IBS F06 3 - 2 Jakob Karlqvist, Jennifer Österlund Höglunda
2019-02-24 14:30 247031028 Timrå IBC F05-07 2 - Gullänget-Kroksta IBS F06 1 - 7 Casper Sjödin, Rasmus Larsson Höglunda
2019-02-10 13:30 247031043 Örnsköldsvik IBK F06 - Gullänget-Kroksta IBS F06 7 - 2 Mikaela Edlund, Maria Dahlin Örnsköldsviks Sporthall
2019-02-10 15:30 247031044 Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 - Sundsvalls IBF F05/06 Haga 2 - 2 Pierre Björklund, Emil Svedberg Nyberg Hagahallen
2019-02-10 17:30 247031042 Sundsvalls IBF F05-06 Nord - Timrå IBC F05-07 2 4 - 3 Abdihakim Sabria, Abdirahman Sabria Sundsvalls Sporthall-A
2019-02-17 17:45 247031071 Gullänget-Kroksta IBS F06 - Nätra IBK F05-06 5 - 3 Mikaela Edlund, Patrik Nilsson Höglandshallen Örnsköldsvik
2019-03-31 00:00 247031041 IBK Ånge F05-06 - Sundsvall FBC U F06/07 WO (5 - 0) Robert Lundqvist, Thomas Eriksson Minervahallen
2019-02-22 18:45 247031047 Sundsvalls IBF F05/06 Haga - Timrå IBC F05-07 2 2 - 2 Nelly Backlund, Johanna Backlund Hagahallen
2019-02-24 10:00 247031033 Timrå IBC F05-07 2 - IBK Ånge F05-06 7 - 1 Jennifer Österlund, Vilma Pettersson Höglunda
2019-02-24 11:30 247031046 Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 - Sundsvalls IBF F05-06 Nord 5 - 0 Jennifer Österlund, Vilma Pettersson Höglunda
2019-02-16 00:00 247031052 IBK Ånge F05-06 - Sundsvalls IBF F05-06 Nord 11 - 3 Minervahallen
2019-03-17 10:30 247031008 Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 - Gullänget-Kroksta IBS F06 7 - 0 Johannes Wårlin, Lukas Matslofva Sundsvalls Sporthall B-hall
2019-03-17 12:00 247031035 Sundsvalls IBF F05/06 Haga - Örnsköldsvik IBK F06 5 - 3 Abdihakim Sabria, Javier Castro Sundsvalls Sporthall B-hall
2019-03-17 13:30 247031051 Sundsvall FBC U F06/07 - Timrå IBC F05-07 2 2 - 6 Mattias Karlsson, Javier Castro Sundsvalls Sporthall B-hall
2019-03-17 15:00 247031049 Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 - Örnsköldsvik IBK F06 4 - 4 Pierre Björklund, Kent Jansson Sundsvalls Sporthall B-hall
2019-03-17 16:30 247031050 Sundsvalls IBF F05/06 Haga - Gullänget-Kroksta IBS F06 3 - 3 Pierre Björklund, Kent Jansson Sundsvalls Sporthall B-hall
2019-03-30 10:00 247031055 Sundsvalls IBF F05/06 Haga - Sundsvall FBC U F06/07 3 - 1 Robert Lundqvist, Malte Zetterberg Höglunda
2019-03-31 10:00 247031029 Örnsköldsvik IBK F06 - Timrå IBC F05-07 2 4 - 0 Isak Dorell, Isac Rönkä Örnsköldsviks Sporthall
2019-03-31 13:00 247031054 IBK Ånge F05-06 - Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 1 - 7 Robert Lundqvist, Thomas Eriksson Minervahallen
2019-03-31 13:00 247031056 Gullänget-Kroksta IBS F06 - Timrå IBC F05-07 2 0 - 3 Göran Norberg, Jonas Wimar Örnsköldsviks Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sundsvalls IBF F05/ 06 Haga 17 12 4 1 53-26 27 40
2. Örnsköldsvik IBK F06 17 12 1 4 89-54 35 37
3. Gullänget-Kroksta IBS F06 20 11 1 8 78-58 20 34
4. Sundsvalls IBF Södermalm 2 F0506 17 10 3 4 62-38 24 33
5. Timrå IBC F05-07 2 14 7 1 6 48-35 13 22
6. IBK Ånge F05-06 14 4 2 8 45-57 -12 14
7. Sundsvall FBC U F06/ 07 14 4 1 9 43-54 -11 13
8. Sundsvalls IBF F05-06 Nord 14 1 3 10 41-87 -46 6
9. Moälven F06 5 1 0 4 11-19 -8 3
10. G/ K IBS F07 5 1 0 4 6-29 -23 3
11. Nätra IBK F05-06 5 0 0 5 6-25 -19 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Division 5B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 00:00 247032006 Sundsvalls IBF F05-06 Nord - Sundsvall FBC U F06/07 2 - 8 Sundsvalls Sporthall-A
2018-10-13 11:30 247032003 IBK Ånge F05-06 - Moälvens IBK F06 8 - 3 , Tomas Lindberg Minervahallen
2018-10-13 16:00 247032047 Timrå IBC F05-07 2 - Moälvens IBK F06 5 - 3 Andreas Bjurman, Johan Löthman Timrå Sporthall
2018-10-21 00:00 247032005 IBK Ånge F05-06 - Timrå IBC F05-07 2 4 - 3 Minervahallen
2019-02-17 11:00 247032007 Gullänget-Kroksta IBS F07 - Moälvens IBK F06 1 - 7 Emil Verbeij, Sebastian Forsberg Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-11-10 10:30 247032010 Nätra IBK F05-06 - Timrå IBC F05-07 2 1 - 7 Tindra Edlund, Mikaela Edlund Nolaskolan
2018-11-10 11:30 247032009 Gullänget-Kroksta IBS F07 - Sundsvall FBC U F06/07 0 - 5 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Skyttis Arena
2018-11-10 14:00 247032002 Nätra IBK F05-06 - Sundsvall FBC U F06/07 0 - 11 Tindra Edlund, Mikaela Edlund Nolaskolan
2018-11-10 15:00 247032001 Gullänget-Kroksta IBS F07 - Timrå IBC F05-07 2 1 - 4 Olivia Viberg, Micael Ljung Örnsköldsviks Sporthall
2018-11-23 00:00 247032014 Timrå IBC F05-07 2 - Sundsvalls IBF F05-06 Nord 4 - 1 Timrå Sporthall
2018-11-24 00:00 247032013 Sundsvall FBC U F06/07 - IBK Ånge F05-06 4 - 4
2018-11-24 00:00 247032024 Sundsvalls IBF F05-06 Nord - IBK Ånge F05-06 7 - 7 Sundsvalls Sporthall-A
2018-11-24 12:30 247032016 Moälvens IBK F06 - Nätra IBK F05-06 0 - 2 Isak Dorell, Kalle Dorell Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-12-01 11:30 247032017 IBK Ånge F05-06 - Gullänget-Kroksta IBS F07 5 - 5 Patrick Cederblad, Anders Johansson Minervahallen
2018-12-01 17:30 247032029 Timrå IBC F05-07 2 - Gullänget-Kroksta IBS F07 4 - 2 Lukas Matslofva, Johannes Wårlin Timrå Sporthall
2018-12-08 00:00 247032023 Timrå IBC F05-07 2 - Sundsvall FBC U F06/07 5 - 2 Sundsvalls Sporthall-A
2018-12-08 12:30 247032021 Gullänget-Kroksta IBS F07 - Nätra IBK F05-06 4 - 3 Mikaela Edlund, Göran Edlund Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-12-15 12:30 247032019 Moälvens IBK F06 - Timrå IBC F05-07 2 1 - 2 Olivia Viberg, Mikaela Edlund Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-12-15 13:00 247032030 Sundsvall FBC U F06/07 - Nätra IBK F05-06 3 - 0 Albin Jutbo, Alex Thimstrand Höglunda
2018-12-15 15:00 247032028 Moälvens IBK F07 - Timrå IBC F05-07 2 0 - 5 Olivia Viberg, Mikaela Edlund Nolaskolan
2018-12-15 16:30 247032046 Sundsvalls IBF F05-06 Nord - Nätra IBK F05-06 5 - 3 Rasmus Larsson, Theo Sundin Höglunda
2019-01-20 10:00 247032032 Moälvens IBK F07 - Sundsvalls IBF F05-06 Nord 1 - 8 Maja Gidlund, Alba Thelin Nolaskolan
2019-01-20 11:30 247032031 Moälvens IBK F06 - IBK Ånge F05-06 5 - 2 Olivia Viberg, Fanny Delén Nolaskolan
2019-01-20 14:30 247032040 Moälvens IBK F06 - Sundsvalls IBF F05-06 Nord 7 - 3 Patrik Nilsson, Boo Hydling Nolaskolan
2019-01-27 00:00 247032034 Sundsvall FBC U F06/07 - Sundsvalls IBF F05-06 Nord 5 - 4
2019-02-24 11:00 247032035 Moälvens IBK F06 - Gullänget-Kroksta IBS F07 2 - 2 Emil Verbeij, Sebastian Forsberg Höglandshallen Örnsköldsvik
2019-02-02 11:30 247032025 Sundsvalls IBF F05-06 Nord - Gullänget-Kroksta IBS F07 6 - 4 Manne Sjögren Svedberg, Emil Svedberg Nyberg Njurundahallen
2019-02-02 13:00 247032026 IBK Ånge F05-06 - Nätra IBK F05-06 6 - 1 Pierre Björklund, Yngwe Lindström Minervahallen
2019-02-02 14:00 247032037 Sundsvall FBC U F06/07 - Gullänget-Kroksta IBS F07 8 - 3 Santiago Bedoya, Theo Sundin Vibacke Alnö Sundsvall
2019-02-02 16:30 247032038 Timrå IBC F05-07 2 - Nätra IBK F05-06 9 - 0 Lukas Matslofva, Johannes Wårlin Timrå Sporthall
2019-02-10 00:00 247032041 IBK Ånge F05-06 - Sundsvall FBC U F06/07 5 - 0 Minervahallen
2019-02-10 00:00 247032042 Sundsvalls IBF F05-06 Nord - Timrå IBC F05-07 2 4 - 3 Sundsvalls Sporthall-A
2019-03-28 18:00 247032044 Nätra IBK F05-06 - Moälvens IBK F06 3 - 4 Patrik Nilsson, Isac Rönkä Köpmanholmens Sporthall
2019-02-16 09:30 247032052 IBK Ånge F05-06 - Sundsvalls IBF F05-06 Nord 11 - 3 Thomas Eriksson, Jan Öberg Minervahallen
2019-02-16 12:00 247032027 Moälvens IBK F06 - Sundsvall FBC U F06/07 6 - 7 Ebba Selin, Maja Högdahl Nolaskolan
2019-02-16 15:00 247032048 Moälvens IBK F07 - Sundsvall FBC U F06/07 2 - 9 Wilma Selin, Nova Dahlbäck Nolaskolan
2019-02-24 00:00 247032033 Timrå IBC F05-07 2 - IBK Ånge F05-06 7 - 1 Timrå Sporthall
2019-03-17 00:00 247032051 Sundsvall FBC U F06/07 - Timrå IBC F05-07 2 2 - 6
2019-03-17 16:00 247032049 Nätra IBK F05-06 - Gullänget-Kroksta IBS F07 0 - 2 Ivica Matanovic, Jonas Hägglund Köpmanholmens Sporthall
2019-03-30 12:30 247032012 Sundsvalls IBF F05-06 Nord - Moälvens IBK F06 6 - 2 Sofie Öman, Johanna Backlund Skönsbergshallen
2019-03-30 15:00 247032055 Sundsvall FBC U F06/07 - Moälvens IBK F06 4 - 5 Gustaf Norredahl, Oskar Norredahl Skönsbergshallen
2019-03-24 12:00 247032018 Nätra IBK F05-06 - Sundsvalls IBF F05-06 Nord 4 - 1 Fredrik Söderholm, Pernilla Silander Köpmanholmens Sporthall
2019-03-24 12:00 247032045 Gullänget-Kroksta IBS F07 - IBK Ånge F05-06 6 - 2 Tindra Nordin, Ida Zakrisson Nolaskolan
2019-03-24 15:00 247032053 Gullänget-Kroksta IBS F07 - Sundsvalls IBF F05-06 Nord 3 - 4 Jonas Hägglund, Pernilla Silander Nolaskolan
2019-03-24 15:30 247032054 Nätra IBK F05-06 - IBK Ånge F05-06 0 - 4 Göran Norberg, Jonas Wimar Köpmanholmens Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis