Flickor 1-5 (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Flickor Klass 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-06 14:00 211015002 Lillån IBK 1 - IBK Hallsta 1 0 - 4 Fredrik Alm, Tomas Helgesson Lillåns skola
2018-10-20 11:00 211015001 SMÅ IF 1 - Askersunds IBK 1 4 - 3 Fredrik Alm, Tomas Helgesson Odenskolans Sporthall
2018-10-14 11:30 211015005 IBK Hallsta 1 - WSK Lindesberg 1 16 - 0 Yotsaphong Chaiphring, William Salomaa Sporthallen Hallstahammar
2018-10-14 14:00 211015004 Askersunds IBK 1 - IBK Köping Ung 1 4 - 3 Fredrik Alm, Fredrik Knutsson Närlundahallen
2018-10-21 15:00 211015008 SMÅ IF 1 - Lillån IBK 1 2 - 1 Fredrik Alm, Tomas Helgesson Odenskolans Sporthall
2018-10-21 15:45 211015007 IBK Köping Ung 1 - WSK Lindesberg 1 15 - 1 Ullvihallen
2018-10-26 19:00 211015010 IBK Hallsta 1 - Askersunds IBK 1 6 - 1 Lars-Göran Eklund, Peter Götemo Nibblehallen
2018-10-27 17:15 211015011 Lillån IBK 1 - IBK Köping Ung 1 8 - 4 Hugo Nilsson, Hampus Nilsson Lillåns skola
2018-10-28 13:30 211015012 WSK Lindesberg 1 - SMÅ IF 1 0 - 10 Jörgen Dahlström, Emil Wass Stadsskogsskolan
2018-11-08 19:00 211015014 IBK Hallsta 1 - SMÅ IF 1 1 - 2 Yotsaphong Chaiphring, William Salomaa Sporthallen Hallstahammar
2018-11-11 14:00 211015013 Askersunds IBK 1 - Lillån IBK 1 0 - 5 Fredrik Knutsson, Tomas Helgesson Närlundahallen
2018-11-17 13:30 211015017 WSK Lindesberg 1 - Askersunds IBK 1 1 - 18 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Stadsskogsskolan
2018-11-17 15:45 211015016 IBK Köping Ung 1 - IBK Hallsta 1 4 - 3 Peter Götemo, Jens Rambow Ullvihallen
2018-11-24 12:30 211015021 Lillån IBK 1 - WSK Lindesberg 1 17 - 0 Oscar Söljén, Shanaz Nabipour Lillåns skola
2018-11-25 15:00 211015020 SMÅ IF 1 - IBK Köping Ung 1 2 - 3 Shanaz Nabipour, Fredrik Alm Odenskolans Sporthall
2018-11-28 19:15 211015022 Askersunds IBK 1 - SMÅ IF 1 2 - 6 Markus Åhman, Tomas Helgesson Närlundahallen
2018-11-30 19:00 211015023 IBK Hallsta 1 - Lillån IBK 1 5 - 4 Jakop Alrikson, Mohamed Abdirisak Nibblehallen
2018-11-03 13:30 211015026 WSK Lindesberg 1 - IBK Hallsta 1 0 - 9 Christher Johansson, Johan Palmér Stadsskogsskolan
2018-12-05 19:30 211015025 IBK Köping Ung 1 - Askersunds IBK 1 4 - 3 Henrik Brehmer, Jens Rambow Ullvihallen
2018-12-08 11:00 211015028 WSK Lindesberg 1 - IBK Köping Ung 1 0 - 7 Jörgen Dahlström, Emil Wass Stadsskogsskolan
2018-12-09 14:30 211015029 Lillån IBK 1 - SMÅ IF 1 4 - 1 Hugo Nilsson, Fredrik Alm Lillåns skola
2018-12-16 15:00 211015031 Askersunds IBK 1 - IBK Hallsta 1 2 - 4 Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Närlundahallen
2018-12-16 15:00 211015033 SMÅ IF 1 - WSK Lindesberg 1 12 - 0 Johan Palmér, Daniel Kallin Odenskolans Sporthall
2018-12-16 15:45 211015032 IBK Köping Ung 1 - Lillån IBK 1 3 - 5 Simon Rambow Morberg, Ej offentliggjord Ullvihallen
2018-12-17 19:15 211015034 Lillån IBK 1 - Askersunds IBK 1 4 - 3 Hampus Nilsson, Tomas Helgesson Lillåns skola
2019-03-02 15:30 211015035 SMÅ IF 1 - IBK Hallsta 1 5 - 3 Tommy Nordin, Fredrik Alm Odenskolans Sporthall
2019-01-12 15:00 211015037 IBK Hallsta 1 - IBK Köping Ung 1 6 - 3 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Nibblehallen
2019-01-13 15:00 211015038 Askersunds IBK 1 - WSK Lindesberg 1 4 - 0 Christher Johansson, Johan Palmér Närlundahallen
2019-01-19 12:45 211015041 IBK Köping Ung 1 - SMÅ IF 1 2 - 0 Jakop Alrikson, Simon Rambow Morberg Ullvihallen
2019-01-19 13:30 211015042 WSK Lindesberg 1 - Lillån IBK 1 2 - 10 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Stadsskogsskolan
2019-01-25 19:30 211015044 Lillån IBK 1 - IBK Hallsta 1 3 - 6 Hugo Nilsson, Alma Lundström Lillåns skola
2019-01-27 15:00 211015043 SMÅ IF 1 - Askersunds IBK 1 2 - 2 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Odenskolans Sporthall
2019-02-09 11:00 211015047 IBK Hallsta 1 - WSK Lindesberg 1 11 - 0 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Nibblehallen
2019-02-10 15:00 211015046 Askersunds IBK 1 - IBK Köping Ung 1 2 - 4 Kim Palmroth, Tomas Helgesson Närlundahallen
2019-04-07 12:00 211015049 IBK Köping Ung 1 - WSK Lindesberg 1 6 - 1 Marcus Karppinen, William Ringkvist Ullvihallen
2019-04-29 18:45 211015050 SMÅ IF 1 - Lillån IBK 1 6 - 8 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Odenskolans Sporthall
2019-03-09 11:30 211015052 IBK Hallsta 1 - Askersunds IBK 1 2 - 1 Yotsaphong Chaiphring, William Salomaa Nibblehallen
2019-03-09 11:30 211015054 WSK Lindesberg 1 - SMÅ IF 1 1 - 10 Alma Lundström, Fredrik Alm Stadsskogsskolan
2019-03-09 14:15 211015053 Lillån IBK 1 - IBK Köping Ung 1 7 - 2 Gustav Salmela, Fredrik Alm Lillåns skola
2019-03-17 12:00 211015055 Askersunds IBK 1 - Lillån IBK 1 2 - 3 Tommy Nordin, Henrik Zegelsson Närlundahallen
2019-03-17 12:00 211015056 IBK Hallsta 1 - SMÅ IF 1 4 - 0 Jimmie Nilsson, Lars-Göran Eklund Nibblehallen
2019-03-23 15:45 211015058 IBK Köping Ung 1 - IBK Hallsta 1 3 - 2 Yotsaphong Chaiphring, Francisco Contreras Ullvihallen
2019-03-24 12:00 211015059 WSK Lindesberg 1 - Askersunds IBK 1 0 - 2 Mats Eriksson, Gustav Salmela Stadsskogsskolan
2019-03-29 19:30 211015063 Lillån IBK 1 - WSK Lindesberg 1 19 - 0 Christher Johansson, Tomas Helgesson Lillåns skola
2019-03-31 13:00 211015062 SMÅ IF 1 - IBK Köping Ung 1 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Odenskolans Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lillån IBK 1 15 11 0 4 98-40 58 33
2. IBK Hallsta 1 15 11 0 4 82-28 54 33
3. IBK Köping Ung 1 14 9 0 5 63-44 19 27
4. SMÅ IF 1 14 8 1 5 62-34 28 25
5. Askersunds IBK 1 15 4 1 10 49-48 1 13
6. WSK Lindesberg 1 15 0 0 15 6-166 -160 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Klass 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-05 18:45 211016004 IFK Arboga 1 - Romfartuna GOIF 1 4 - 4 Mohamed Abdirisak, Peter Götemo Vasahallen
2018-10-06 10:30 211016002 IBK Hallsta 2 - IBF Örebro Ungdom 1 2 - 2 August Ericsson, Oscar Hammar Nibblehallen
2018-10-06 12:30 211016001 Rönnby Västerås IBK Ung 2 - IBK Sala 1 6 - 2 Lars-Göran Eklund, Oscar Nordlander Kristiansborgshallen
2018-10-07 13:00 211016003 IBK Köping Ung 2 - Surahammars IBF 2 4 - 1 Hugo Edlund, Jakop Alrikson Ullvihallen
2018-10-13 16:30 211016006 Surahammars IBF 2 - IBK Sala 1 4 - 2 Jenny Olofsson, Emil Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2018-10-14 12:30 211016008 IFK Arboga 1 - IBK Köping Ung 2 1 - 4 Peter Götemo, Petter Windås Vasahallen
2018-10-14 12:45 211016007 Romfartuna GOIF 1 - IBK Hallsta 2 3 - 3 Richard Björk, Lars-Göran Eklund Wenströmska Skolan
2018-10-14 18:00 211016005 IBF Örebro Ungdom 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 2 6 - 4 Johan Palmér, Tomas Helgesson Tybblelundsskolan
2018-10-15 18:45 211016009 Rönnby Västerås IBK Ung 2 - Surahammars IBF 2 1 - 4 Lars-Göran Eklund, Francisco Contreras Önsta Skolan
2018-10-16 19:30 211016010 IBF Örebro Ungdom 1 - Romfartuna GOIF 1 5 - 1 Johan Palmér, Christher Johansson Tybblelundsskolan
2018-10-17 18:30 211016012 IBK Hallsta 2 - IBK Köping Ung 2 3 - 5 Yotsaphong Chaiphring, William Salomaa Nibblehallen
2019-03-10 10:30 211016011 IBK Sala 1 - IFK Arboga 1 4 - 3 Mårten Hanold, Francisco Contreras Sala Idrottshall
2018-10-20 10:00 211016016 IBK Hallsta 2 - IBK Sala 1 1 - 4 Michael Rosenlönn, Simon Rambow Morberg Nibblehallen
2018-10-20 10:45 211016015 IBK Köping Ung 2 - IBF Örebro Ungdom 1 5 - 4 Alfons Berglund, August Ericsson Karlbergshallen Köping Trägolv
2018-10-20 13:45 211016014 IFK Arboga 1 - Surahammars IBF 2 2 - 4 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Vasahallen
2018-10-21 14:45 211016013 Romfartuna GOIF 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 2 3 - 1 Alfons Berglund, Lars-Göran Eklund Wenströmska Skolan
2018-10-25 19:00 211016017 Rönnby Västerås IBK Ung 2 - IFK Arboga 1 3 - 1 Oscar Hammar, Mohamed Abdirisak Önsta Skolan
2018-10-27 10:30 211016019 Surahammars IBF 2 - IBK Hallsta 2 5 - 2 Jenny Olofsson, Emil Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2018-10-27 14:00 211016020 IBF Örebro Ungdom 1 - IBK Sala 1 7 - 2 Christher Johansson, Tomas Helgesson Tybblelundsskolan
2018-10-28 14:45 211016018 Romfartuna GOIF 1 - IBK Köping Ung 2 3 - 2 August Ericsson, Oscar Hammar Wenströmska Skolan
2018-11-09 19:00 211016022 IBK Hallsta 2 - IFK Arboga 1 3 - 1 Yotsaphong Chaiphring, William Salomaa Nibblehallen
2018-11-10 12:45 211016021 IBK Köping Ung 2 - Rönnby Västerås IBK Ung 2 7 - 3 Jonathan Mc Iver, Jakop Alrikson Ullvihallen
2018-11-10 14:00 211016024 IBF Örebro Ungdom 1 - Surahammars IBF 2 3 - 2 Kim Palmroth, Alma Lundström Tybblelundsskolan
2018-12-08 09:45 211016023 IBK Sala 1 - Romfartuna GOIF 1 3 - 2 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Sala Idrottshall
2018-11-17 12:30 211016027 IFK Arboga 1 - IBF Örebro Ungdom 1 1 - 6 Michael Rosenlönn, Peter Götemo Vasahallen
2018-11-18 10:30 211016025 Rönnby Västerås IBK Ung 2 - IBK Hallsta 2 5 - 4 Filip Larsson, Alfons Berglund Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-11-18 12:45 211016026 IBK Köping Ung 2 - IBK Sala 1 1 - 3 Jens Rambow, Hugo Edlund Ullvihallen
2018-11-18 14:45 211016028 Romfartuna GOIF 1 - Surahammars IBF 2 6 - 1 August Ericsson, Mohamed Abdirisak Wenströmska Skolan
2018-11-24 11:00 211016031 Surahammars IBF 2 - IBK Köping Ung 2 4 - 4 Matilda Pichler, Jenny Olofsson Mälarenergi Arena Surahammar
2018-11-24 14:00 211016030 IBF Örebro Ungdom 1 - IBK Hallsta 2 6 - 5 Markus Åhman, Emil Wass Tybblelundsskolan
2018-11-25 14:45 211016032 Romfartuna GOIF 1 - IFK Arboga 1 6 - 6 Richard Björk, Michael Rosenlönn Wenströmska Skolan
2018-11-25 17:30 211016029 IBK Sala 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 2 2 - 2 Jonas Ahlin, Lies Youcefi Sala Idrottshall
2018-12-01 10:00 211016035 IBK Hallsta 2 - Romfartuna GOIF 1 2 - 4 Lars-Göran Eklund, Oscar Nordlander Nibblehallen
2018-12-02 11:00 211016034 IBK Sala 1 - Surahammars IBF 2 0 - 6 Sala Idrottshall
2018-12-02 13:00 211016033 Rönnby Västerås IBK Ung 2 - IBF Örebro Ungdom 1 3 - 7 Matilda Pichler, Jenny Olofsson Kristiansborgshallen
2018-12-02 14:15 211016036 IBK Köping Ung 2 - IFK Arboga 1 6 - 3 Jakop Alrikson, Simon Rambow Morberg Ullvihallen
2018-12-08 11:00 211016037 Surahammars IBF 2 - Rönnby Västerås IBK Ung 2 3 - 2 Matilda Pichler, Jenny Olofsson Mälarenergi Arena Surahammar
2018-12-08 14:15 211016040 IBK Köping Ung 2 - IBK Hallsta 2 4 - 3 Ej offentliggjord, Hugo Edlund Ullvihallen
2018-12-09 12:45 211016038 Romfartuna GOIF 1 - IBF Örebro Ungdom 1 1 - 1 August Ericsson, Oscar Hammar Wenströmska Skolan
2018-12-09 13:30 211016039 IFK Arboga 1 - IBK Sala 1 3 - 3 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Vasahallen
2018-12-15 11:00 211016042 Surahammars IBF 2 - IFK Arboga 1 4 - 3 Jenny Olofsson, Jimmie Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2018-12-15 11:00 211016044 IBK Sala 1 - IBK Hallsta 2 2 - 0 Lies Youcefi, Jonas Ahlin Sala Idrottshall
2018-12-15 16:00 211016043 IBF Örebro Ungdom 1 - IBK Köping Ung 2 7 - 8 Hampus Nilsson, Hugo Nilsson Tybblelundsskolan
2018-12-16 11:30 211016041 Rönnby Västerås IBK Ung 2 - Romfartuna GOIF 1 4 - 1 Lars-Göran Eklund, Oscar Nordlander Kristiansborgshallen
2019-01-12 12:00 211016048 IBK Sala 1 - IBF Örebro Ungdom 1 0 - 2 Burak Unsal, Lies Youcefi Sala Idrottshall
2019-01-12 12:30 211016047 IBK Hallsta 2 - Surahammars IBF 2 3 - 4 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Nibblehallen
2019-01-12 13:30 211016045 IFK Arboga 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 2 4 - 4 William Ringkvist, Marcus Karppinen Vasahallen
2019-01-13 14:15 211016046 IBK Köping Ung 2 - Romfartuna GOIF 1 10 - 2 Jonathan Morén, Francisco Contreras Ullvihallen
2019-01-19 13:30 211016052 Surahammars IBF 2 - IBF Örebro Ungdom 1 4 - 2 Jenny Olofsson, Emil Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2019-01-20 11:15 211016050 IFK Arboga 1 - IBK Hallsta 2 5 - 4 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Vasahallen
2019-01-20 14:45 211016051 Romfartuna GOIF 1 - IBK Sala 1 7 - 3 Lars-Göran Eklund, Oscar Nordlander Wenströmska Skolan
2019-01-20 17:00 211016049 Rönnby Västerås IBK Ung 2 - IBK Köping Ung 2 5 - 2 Emil Nilsson, Linn Rollert Kristiansborgshallen
2019-01-26 09:30 211016053 IBK Hallsta 2 - Rönnby Västerås IBK Ung 2 4 - 3 Emil Nilsson, Jerry Nilsson Nibblehallen
2019-01-26 10:00 211016054 IBK Sala 1 - IBK Köping Ung 2 2 - 8 Burak Unsal, Lies Youcefi Sala Idrottshall
2019-01-26 12:00 211016055 IBF Örebro Ungdom 1 - IFK Arboga 1 2 - 4 Hampus Nilsson, Fredrik Alm Tybblelundsskolan
2019-02-03 13:30 211016056 Surahammars IBF 2 - Romfartuna GOIF 1 6 - 4 Matilda Pichler, Jenny Olofsson Mälarenergi Arena Surahammar
2019-02-09 12:15 211016060 IFK Arboga 1 - Romfartuna GOIF 1 4 - 2 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Vasahallen
2019-02-09 13:00 211016057 Rönnby Västerås IBK Ung 2 - IBK Sala 1 4 - 3 Lars-Göran Eklund, Oscar Nordlander Kristiansborgshallen
2019-02-09 13:30 211016058 IBK Hallsta 2 - IBF Örebro Ungdom 1 2 - 3 Yotsaphong Chaiphring, William Salomaa Nibblehallen
2019-02-09 14:15 211016059 IBK Köping Ung 2 - Surahammars IBF 2 2 - 3 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Ullvihallen
2019-02-16 10:30 211016062 Surahammars IBF 2 - IBK Sala 1 4 - 1 Jenny Olofsson, Emil Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2019-02-16 14:00 211016061 IBF Örebro Ungdom 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 2 4 - 3 Tommy Nordin, Mats Eriksson Tybblelundsskolan
2019-02-17 13:30 211016064 IFK Arboga 1 - IBK Köping Ung 2 0 - 9 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Vasahallen
2019-02-17 14:30 211016063 Romfartuna GOIF 1 - IBK Hallsta 2 5 - 7 Filip Larsson, Alfons Berglund Wenströmska Skolan
2019-02-18 18:30 211016065 Rönnby Västerås IBK Ung 2 - Surahammars IBF 2 4 - 3 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Önsta Skolan
2019-02-23 09:00 211016068 IBK Hallsta 2 - IBK Köping Ung 2 2 - 4 Lars-Göran Eklund, Oscar Nordlander Nibblehallen
2019-02-23 14:00 211016066 IBF Örebro Ungdom 1 - Romfartuna GOIF 1 4 - 2 Fredrik Alm, Christher Johansson Tybblelundsskolan
2019-02-24 11:00 211016067 IBK Sala 1 - IFK Arboga 1 3 - 1 Burak Unsal, Lies Youcefi Sala Idrottshall
2019-03-09 09:30 211016072 IBK Hallsta 2 - IBK Sala 1 7 - 6 Yotsaphong Chaiphring, William Salomaa Nibblehallen
2019-03-09 13:30 211016070 IFK Arboga 1 - Surahammars IBF 2 2 - 5 Petter Windås, Francisco Contreras Vasahallen
2019-03-09 14:15 211016071 IBK Köping Ung 2 - IBF Örebro Ungdom 1 4 - 2 Jakop Alrikson, Simon Rambow Morberg Ullvihallen
2019-03-10 13:00 211016069 Romfartuna GOIF 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 2 1 - 5 Richard Björk, Jonathan Mc Iver Wenströmska Skolan
2019-03-16 10:00 211016075 Surahammars IBF 2 - IBK Hallsta 2 2 - 2 Carl Wikgren, Jenny Olofsson Mälarenergi Arena Surahammar
2019-03-16 10:30 211016073 Rönnby Västerås IBK Ung 2 - IFK Arboga 1 2 - 5 Marcus Karppinen, Linn Rollert Kristiansborgshallen
2019-03-16 12:00 211016076 IBF Örebro Ungdom 1 - IBK Sala 1 6 - 4 Mats Eriksson, Fredrik Alm Tybblelundsskolan
2019-03-17 14:45 211016074 Romfartuna GOIF 1 - IBK Köping Ung 2 4 - 3 Lars-Göran Eklund, Oscar Nordlander Wenströmska Skolan
2019-03-22 19:00 211016078 IBK Hallsta 2 - IFK Arboga 1 3 - 0 Jenny Olofsson, Emil Nilsson Nibblehallen
2019-03-23 12:45 211016077 IBK Köping Ung 2 - Rönnby Västerås IBK Ung 2 5 - 3 Lars Flink, Erik Flink Ullvihallen
2019-03-24 11:00 211016079 IBK Sala 1 - Romfartuna GOIF 1 2 - 1 Burak Unsal, Lies Youcefi Sala Idrottshall
2019-03-31 14:00 211016080 IBF Örebro Ungdom 1 - Surahammars IBF 2 5 - 4 Mats Eriksson, Gustav Salmela Tybblelundsskolan
2019-03-26 18:00 211016083 IFK Arboga 1 - IBF Örebro Ungdom 1 2 - 4 Henrik Brehmer, Jens Rambow Vasahallen
2019-03-30 14:15 211016082 IBK Köping Ung 2 - IBK Sala 1 1 - 4 Jens Rambow, Yotsaphong Chaiphring Ullvihallen
2019-03-30 14:30 211016084 Romfartuna GOIF 1 - Surahammars IBF 2 1 - 3 Oscar Nordlander, Francisco Contreras Wenströmska Skolan
2019-03-30 15:30 211016081 Rönnby Västerås IBK Ung 2 - IBK Hallsta 2 9 - 5 William Ringkvist, August Ericsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Örebro Ungdom 1 21 14 2 5 88-63 25 44
2. Surahammars IBF 2 21 14 2 5 76-55 21 44
3. IBK Köping Ung 2 21 14 1 6 98-62 36 43
4. Rönnby Västerås IBK Ung 2 21 9 2 10 76-76 0 29
5. IBK Sala 1 21 8 2 11 55-76 -21 26
6. Romfartuna GOIF 1 21 6 4 11 63-79 -16 22
7. IBK Hallsta 2 21 5 3 13 67-82 -15 18
8. IFK Arboga 1 21 4 4 13 55-85 -30 16
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Klass 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-05 19:20 211017001 Hovsta IF 1 - Örebro SK Ung 1 6 - 4 Tomas Helgesson, Johan Palmér Hovstaskolan
2018-10-06 14:00 211017003 Nora IBK 1 - IBF Örebro Ung 2 3 - 6 Johan Palmér, Henrik Zegelsson Idrottshuset, Nora
2018-10-07 09:45 211017004 Rönnby Västerås IBK Ung 3 - Ekeby IF 1 3 - 5 Lars-Göran Eklund, Oscar Nordlander Kristiansborgshallen
2018-10-07 13:00 211017002 SMÅ IF 2 - Per-Ols IBF 3 1 - 2 Fredrik Alm, Tomas Helgesson Odenskolans Sporthall
2018-10-12 19:30 211017006 IBF Örebro Ung 2 - Örebro SK Ung 1 6 - 6 Christher Johansson, Shanaz Nabipour Tybblelundsskolan
2018-10-13 12:45 211017008 Rönnby Västerås IBK Ung 3 - Nora IBK 1 1 - 0 Richard Björk, Linn Rollert Kristiansborgshallen
2018-10-14 14:00 211017005 Per-Ols IBF 3 - Hovsta IF 1 6 - 2 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Fagerstahallen
2018-10-14 17:15 211017007 Ekeby IF 1 - SMÅ IF 2 3 - 4 Joel Olausson, Christher Johansson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-10-19 19:20 211017009 Hovsta IF 1 - IBF Örebro Ung 2 3 - 1 Tilde Pettersson, Shanaz Nabipour Hovstaskolan
2018-10-21 12:15 211017010 Per-Ols IBF 3 - Ekeby IF 1 2 - 1 Jimmie Nilsson, Kai Kinnari Fagerstahallen
2018-10-21 13:00 211017012 SMÅ IF 2 - Nora IBK 1 2 - 0 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Odenskolans Sporthall
2019-03-20 19:00 211017011 Örebro SK Ung 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 3 2 - 8 Mats Eriksson, Gustav Salmela Tybblelundsskolan
2018-10-27 15:00 211017015 Nora IBK 1 - Per-Ols IBF 3 2 - 7 Jörgen Dahlström, Emil Wass Idrottshuset, Nora
2018-10-28 11:45 211017014 Rönnby Västerås IBK Ung 3 - IBF Örebro Ung 2 2 - 7 Jens Rambow, Mohamed Abdirisak Kristiansborgshallen
2018-10-28 13:00 211017016 SMÅ IF 2 - Örebro SK Ung 1 1 - 0 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Odenskolans Sporthall
2018-10-28 14:30 211017013 Ekeby IF 1 - Hovsta IF 1 1 - 0 Tomas Helgesson, Shanaz Nabipour Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-11-10 12:00 211017019 IBF Örebro Ung 2 - SMÅ IF 2 0 - 4 Kim Palmroth, Alma Lundström Tybblelundsskolan
2018-11-10 12:30 211017018 Ekeby IF 1 - Nora IBK 1 3 - 3 Tomas Helgesson, Tilde Pettersson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-11-10 13:30 211017017 Hovsta IF 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 3 1 - 7 Tommy Nordin, Fredrik Alm Hovstaskolan
2018-11-14 19:00 211017020 Per-Ols IBF 3 - Örebro SK Ung 1 3 - 3 Kai Kinnari, Camilla Eriksson Fagerstahallen
2018-11-17 17:00 211017021 Nora IBK 1 - Hovsta IF 1 3 - 1 Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Idrottshuset, Nora
2018-11-18 13:00 211017022 SMÅ IF 2 - Rönnby Västerås IBK Ung 3 4 - 3 Johan Palmér, Tilde Pettersson Odenskolans Sporthall
2018-11-18 13:00 211017024 Per-Ols IBF 3 - IBF Örebro Ung 2 1 - 4 Mikael Jansson, Tomas Karlsson Fagerstahallen
2018-11-18 14:00 211017023 Örebro SK Ung 1 - Ekeby IF 1 3 - 3 Alma Lundström, Tomas Helgesson Tybblelundsskolan
2018-11-23 18:30 211017028 Ekeby IF 1 - IBF Örebro Ung 2 2 - 5 Henrik Zegelsson, Tilde Pettersson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-11-24 12:30 211017026 Nora IBK 1 - Örebro SK Ung 1 2 - 4 Christher Johansson, Tomas Helgesson Idrottshuset, Nora
2018-11-24 17:30 211017025 Hovsta IF 1 - SMÅ IF 2 4 - 6 Mats Eriksson, Hugo Nilsson Hovstaskolan
2018-11-25 09:45 211017027 Rönnby Västerås IBK Ung 3 - Per-Ols IBF 3 3 - 6 Camilla Eriksson, Henrik Brehmer Kristiansborgshallen
2018-12-01 12:00 211017031 IBF Örebro Ung 2 - Nora IBK 1 4 - 5 Oscar Söljén, Tomas Helgesson Tybblelundsskolan
2018-12-01 13:30 211017032 Ekeby IF 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 3 1 - 1 Kim Palmroth, Tilde Pettersson Skogstorpskolan
2018-12-01 16:00 211017029 Örebro SK Ung 1 - Hovsta IF 1 6 - 3 Melvin Einarsson, Tomas Helgesson Tybblelundsskolan
2018-12-02 14:45 211017030 Per-Ols IBF 3 - SMÅ IF 2 2 - 2 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Fagerstahallen
2018-12-08 13:00 211017034 Örebro SK Ung 1 - IBF Örebro Ung 2 4 - 5 Tomas Helgesson, Shanaz Nabipour Tybblelundsskolan
2018-12-08 14:30 211017033 Hovsta IF 1 - Per-Ols IBF 3 1 - 7 Berndt Swärd, Daniel Kallin Hovstaskolan
2018-12-08 16:00 211017036 Nora IBK 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 3 5 - 8 Tomas Helgesson, Shanaz Nabipour Idrottshuset, Nora
2019-02-25 19:30 211017035 SMÅ IF 2 - Ekeby IF 1 2 - 2 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Odenskolans Sporthall
2018-12-11 18:30 211017040 Nora IBK 1 - SMÅ IF 2 2 - 2 Johan Palmér, Fredrik Alm Idrottshuset, Nora
2018-12-11 19:30 211017037 IBF Örebro Ung 2 - Hovsta IF 1 4 - 2 Christher Johansson, Tomas Helgesson Tybblelundsskolan
2018-12-12 19:00 211017039 Rönnby Västerås IBK Ung 3 - Örebro SK Ung 1 2 - 5 Lars-Göran Eklund, Oscar Nordlander Önsta Skolan
2019-02-10 17:30 211017038 Ekeby IF 1 - Per-Ols IBF 3 1 - 4 Tommy Nordin, Tilde Pettersson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2018-12-15 12:00 211017044 Örebro SK Ung 1 - SMÅ IF 2 2 - 3 Tommy Nordin, Alma Lundström Tybblelundsskolan
2018-12-15 13:30 211017041 Hovsta IF 1 - Ekeby IF 1 6 - 6 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Hovstaskolan
2018-12-15 14:00 211017042 IBF Örebro Ung 2 - Rönnby Västerås IBK Ung 3 2 - 1 Mats Eriksson, Gustav Salmela Tybblelundsskolan
2018-12-15 16:00 211017043 Per-Ols IBF 3 - Nora IBK 1 6 - 0 Patrik Ådemark, Dan Barthlen Fagerstahallen
2019-01-12 13:00 211017048 Örebro SK Ung 1 - Per-Ols IBF 3 1 - 5 Alma Lundström, Fredrik Alm Tybblelundsskolan
2019-01-12 16:30 211017046 Nora IBK 1 - Ekeby IF 1 1 - 3 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Idrottshuset, Nora
2019-01-13 10:45 211017045 Rönnby Västerås IBK Ung 3 - Hovsta IF 1 5 - 4 Lars-Göran Eklund, Oscar Nordlander Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-01-13 15:00 211017047 SMÅ IF 2 - IBF Örebro Ung 2 3 - 1 Jörgen Dahlström, Mats Eriksson Odenskolans Sporthall
2019-01-19 14:00 211017052 IBF Örebro Ung 2 - Per-Ols IBF 3 3 - 16 Johan Palmér, Fredrik Knutsson Tybblelundsskolan
2019-01-19 15:30 211017049 Hovsta IF 1 - Nora IBK 1 3 - 2 Mats Eriksson, Gustav Salmela Hovstaskolan
2019-01-20 15:15 211017050 Rönnby Västerås IBK Ung 3 - SMÅ IF 2 2 - 2 Emil Nilsson, Linn Rollert Kristiansborgshallen
2019-01-22 19:30 211017051 Ekeby IF 1 - Örebro SK Ung 1 3 - 3 Tommy Nordin, Tilde Pettersson Skogstorpskolan
2019-01-26 14:00 211017056 IBF Örebro Ung 2 - Ekeby IF 1 2 - 2 Hampus Nilsson, Fredrik Alm Tybblelundsskolan
2019-01-26 16:00 211017055 Per-Ols IBF 3 - Rönnby Västerås IBK Ung 3 4 - 1 Mikael Jansson, Tomas Karlsson Fagerstahallen
2019-01-27 13:00 211017053 SMÅ IF 2 - Hovsta IF 1 2 - 4 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Odenskolans Sporthall
2019-01-27 16:30 211017054 Örebro SK Ung 1 - Nora IBK 1 6 - 2 Joel Olausson, Gustav Salmela Tybblelundsskolan
2019-02-09 11:15 211017060 Rönnby Västerås IBK Ung 3 - Ekeby IF 1 2 - 3 Lars-Göran Eklund, Oscar Nordlander Kristiansborgshallen
2019-02-09 14:15 211017059 Nora IBK 1 - IBF Örebro Ung 2 2 - 2 Mats Eriksson, Tomas Helgesson Idrottshuset, Nora
2019-02-09 15:30 211017057 Hovsta IF 1 - Örebro SK Ung 1 5 - 11 Daniel Kallin, Hugo Nilsson Hovstaskolan
2019-02-10 13:00 211017058 SMÅ IF 2 - Per-Ols IBF 3 5 - 2 Tomas Helgesson, Fredrik Alm Odenskolans Sporthall
2019-02-15 18:30 211017063 Ekeby IF 1 - SMÅ IF 2 1 - 1 Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-02-16 13:15 211017064 Rönnby Västerås IBK Ung 3 - Nora IBK 1 1 - 3 Lars-Göran Eklund, Oscar Nordlander Kristiansborgshallen
2019-02-16 16:00 211017061 Per-Ols IBF 3 - Hovsta IF 1 3 - 1 Tobias Söderberg, Thomas Kallin Fagerstahallen
2019-02-28 19:00 211017062 IBF Örebro Ung 2 - Örebro SK Ung 1 1 - 3 Tommy Nordin, Fredrik Alm Tybblelundsskolan
2019-03-03 13:00 211017068 SMÅ IF 2 - Nora IBK 1 2 - 1 Tommy Nordin, Fredrik Alm Odenskolans Sporthall
2019-03-03 13:30 211017066 Per-Ols IBF 3 - Ekeby IF 1 7 - 3 Jenny Olofsson, Linn Rollert Fagerstahallen
2019-03-05 18:15 211017065 IBF Örebro Ung 2 - Hovsta IF 1 3 - 2 Christher Johansson, Fredrik Alm Tybblelundsskolan
2019-04-10 19:00 211017067 Örebro SK Ung 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 3 4 - 5 Gustav Salmela, Mats Eriksson Tybblelundsskolan
2019-03-09 11:15 211017070 Rönnby Västerås IBK Ung 3 - IBF Örebro Ung 2 7 - 2 August Ericsson, Oscar Hammar Kristiansborgshallen
2019-03-09 14:15 211017071 Nora IBK 1 - Per-Ols IBF 3 1 - 3 Tomas Persson, Tomas Helgesson Idrottshuset, Nora
2019-03-10 11:30 211017069 Ekeby IF 1 - Hovsta IF 1 3 - 2 Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-04-17 18:00 211017072 SMÅ IF 2 - Örebro SK Ung 1 3 - 2 Tony Wennberg, Gustav Salmela Odenskolans Sporthall
2019-03-16 10:00 211017075 IBF Örebro Ung 2 - SMÅ IF 2 1 - 3 Mats Eriksson, Fredrik Alm Tybblelundsskolan
2019-03-16 14:30 211017073 Hovsta IF 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 3 4 - 6 Mats Eriksson, Gustav Salmela Hovstaskolan
2019-03-17 11:30 211017074 Ekeby IF 1 - Nora IBK 1 4 - 4 Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2019-03-17 15:30 211017076 Per-Ols IBF 3 - Örebro SK Ung 1 5 - 3 Thomas Kallin, Linn Rollert Fagerstahallen
2019-03-22 19:00 211017077 Nora IBK 1 - Hovsta IF 1 2 - 1 Tomas Helgesson, Shanaz Nabipour Idrottshuset, Nora
2019-03-23 16:00 211017079 Örebro SK Ung 1 - Ekeby IF 1 6 - 4 Tony Wennberg, Hampus Nilsson Tybblelundsskolan
2019-03-24 13:00 211017078 SMÅ IF 2 - Rönnby Västerås IBK Ung 3 1 - 2 Tommy Nordin, Henrik Zegelsson Odenskolans Sporthall
2019-03-24 14:00 211017080 Per-Ols IBF 3 - IBF Örebro Ung 2 3 - 4 Kai Kinnari, Camilla Eriksson Fagerstahallen
2019-03-28 19:30 211017084 Ekeby IF 1 - IBF Örebro Ung 2 3 - 2 Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Skogstorpskolan
2019-03-30 12:30 211017082 Nora IBK 1 - Örebro SK Ung 1 4 - 5 Mats Eriksson, Tomas Persson Idrottshuset, Nora
2019-03-30 12:45 211017083 Rönnby Västerås IBK Ung 3 - Per-Ols IBF 3 8 - 3 Henrik Brehmer, William Ringkvist Kristiansborgshallen
2019-03-30 15:30 211017081 Hovsta IF 1 - SMÅ IF 2 1 - 3 , Mats Eriksson Hovstaskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Per-Ols IBF 3 21 15 2 4 97-50 47 47
2. SMÅ IF 2 21 13 5 3 56-37 19 44
3. Rönnby Västerås IBK Ung 3 21 10 2 9 78-68 10 32
4. IBF Örebro Ung 2 21 9 3 9 65-77 -12 30
5. Örebro SK Ung 1 21 8 4 9 83-79 4 28
6. Ekeby IF 1 21 6 9 6 57-63 -6 27
7. Nora IBK 1 21 4 4 13 47-74 -27 16
8. Hovsta IF 1 21 4 1 16 56-91 -35 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Klass 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-03 19:00 211018001 Västerås IBS Ung 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 4 3 - 1 Jenny Olofsson, Emil Nilsson Klövernhallen Plan 1
2018-10-06 11:00 211018004 IBK Sala 3 - Per-Ols IBF 2 10 - 2 Carl Wikgren, Edvin Lindelöf Sala Idrottshall
2018-10-06 12:00 211018003 Knäppmora AIK 1 - Skogsgymnastikens IBS 1 12 - 3 Skinnskattebergs Sporthall
2018-10-13 13:00 211018007 Per-Ols IBF 2 - IBK Hallsta 3 2 - 7 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Fagerstahallen
2018-10-14 10:00 211018006 Skogsgymnastikens IBS 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 4 5 - 2 , Linn Rollert Frida Hansdotter Arena
2018-10-14 11:15 211018008 IBK Sala 3 - Knäppmora AIK 1 5 - 2 Trym Arnelind, Hugo Edlund Sala Idrottshall
2018-10-20 11:15 211018011 Rönnby Västerås IBK Ung 4 - IBK Sala 3 2 - 2 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Kristiansborgshallen
2018-10-20 11:30 211018009 Västerås IBS Ung 1 - Skogsgymnastikens IBS 1 5 - 4 Klövernhallen Plan 1
2018-10-21 14:30 211018012 IBK Hallsta 3 - Knäppmora AIK 1 5 - 5 Ej offentliggjord, Mohamed Abdirisak Sporthallen Hallstahammar
2018-10-28 11:30 211018016 IBK Hallsta 3 - Rönnby Västerås IBK Ung 4 1 - 2 Yotsaphong Chaiphring, William Salomaa Sporthallen Hallstahammar
2018-10-28 12:30 211018014 IBK Sala 3 - Skogsgymnastikens IBS 1 3 - 3 Lies Youcefi, Lars-Göran Eklund Sala Idrottshall
2018-10-28 13:00 211018013 Per-Ols IBF 2 - Västerås IBS Ung 1 0 - 8 Felicia Setthammar, Frida Norlén Fagerstahallen
2018-11-10 14:30 211018017 Västerås IBS Ung 1 - IBK Sala 3 4 - 6 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Klövernhallen Plan 1
2018-11-11 10:00 211018019 Skogsgymnastikens IBS 1 - IBK Hallsta 3 5 - 5 Emil Nilsson, Linn Rollert Frida Hansdotter Arena
2018-11-11 11:30 211018018 Per-Ols IBF 2 - Knäppmora AIK 1 1 - 9 , Oscar Nordlander Fagerstahallen
2018-11-17 12:00 211018021 Knäppmora AIK 1 - Västerås IBS Ung 1 5 - 7 , Kai Kinnari Skinnskattebergs Sporthall
2018-11-18 09:45 211018023 Rönnby Västerås IBK Ung 4 - Per-Ols IBF 2 5 - 1 Lars-Göran Eklund, Mohamed Abdirisak Kristiansborgshallen
2018-11-18 13:00 211018022 IBK Hallsta 3 - IBK Sala 3 3 - 5 Jenny Olofsson, William Salomaa Sporthallen Hallstahammar
2018-11-24 10:30 211018026 Knäppmora AIK 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 4 3 - 1 Emil Nilsson, Linn Rollert Skinnskattebergs Sporthall
2018-11-25 13:30 211018028 Per-Ols IBF 2 - Skogsgymnastikens IBS 1 1 - 10 Fagerstahallen
2018-11-25 14:00 211018025 Västerås IBS Ung 1 - IBK Hallsta 3 2 - 5 Lars-Göran Eklund, Oscar Nordlander Klövernhallen Plan 1
2018-12-01 10:30 211018032 Per-Ols IBF 2 - IBK Sala 3 1 - 10 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Fagerstahallen
2018-12-02 10:00 211018031 Skogsgymnastikens IBS 1 - Knäppmora AIK 1 3 - 8 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Frida Hansdotter Arena
2018-12-02 11:15 211018029 Rönnby Västerås IBK Ung 4 - Västerås IBS Ung 1 2 - 5 Matilda Pichler, Jenny Olofsson Kristiansborgshallen
2018-12-08 10:45 211018034 Rönnby Västerås IBK Ung 4 - Skogsgymnastikens IBS 1 0 - 5 Lars-Göran Eklund, Oscar Nordlander Kristiansborgshallen
2018-12-08 11:00 211018036 Knäppmora AIK 1 - IBK Sala 3 2 - 0 Emil Nilsson, Linn Rollert Skinnskattebergs Sporthall
2018-12-09 13:00 211018035 IBK Hallsta 3 - Per-Ols IBF 2 2 - 1 Jonathan Mc Iver, Jakop Alrikson Sporthallen Hallstahammar
2018-12-15 09:30 211018039 IBK Sala 3 - Rönnby Västerås IBK Ung 4 3 - 1 Lies Youcefi, Jonas Ahlin Sala Idrottshall
2018-12-15 12:00 211018040 Knäppmora AIK 1 - IBK Hallsta 3 6 - 1 Emil Nilsson, Jerry Nilsson Skinnskattebergs Sporthall
2018-12-16 10:00 211018037 Skogsgymnastikens IBS 1 - Västerås IBS Ung 1 2 - 2 Carl Wikgren, Edvin Lindelöf Frida Hansdotter Arena
2019-01-12 13:00 211018041 Västerås IBS Ung 1 - Per-Ols IBF 2 1 - 1 Lars-Göran Eklund, Oscar Nordlander Klövernhallen Plan 1
2019-01-13 09:15 211018044 Rönnby Västerås IBK Ung 4 - IBK Hallsta 3 4 - 4 Linn Rollert, Oscar Nordlander Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-01-13 10:00 211018042 Skogsgymnastikens IBS 1 - IBK Sala 3 8 - 3 Frida Hansdotter Arena
2019-01-19 09:00 211018046 Knäppmora AIK 1 - Per-Ols IBF 2 8 - 2 Emil Nilsson, Linn Rollert Skinnskattebergs Sporthall
2019-01-19 11:30 211018045 IBK Sala 3 - Västerås IBS Ung 1 4 - 1 Burak Unsal, Lies Youcefi Sala Idrottshall
2019-01-20 13:00 211018047 IBK Hallsta 3 - Skogsgymnastikens IBS 1 2 - 4 Yotsaphong Chaiphring, William Salomaa Sporthallen Hallstahammar
2019-01-26 11:15 211018051 Per-Ols IBF 2 - Rönnby Västerås IBK Ung 4 3 - 2 Kai Kinnari, Mikael Jansson Fagerstahallen
2019-01-26 14:30 211018049 Västerås IBS Ung 1 - Knäppmora AIK 1 2 - 3 Lars-Göran Eklund, Oscar Nordlander Klövernhallen Plan 1
2019-01-27 11:30 211018050 IBK Sala 3 - IBK Hallsta 3 4 - 2 Burak Unsal, Lies Youcefi Sala Idrottshall
2019-01-30 17:30 211018056 Skogsgymnastikens IBS 1 - Per-Ols IBF 2 6 - 3 Emil Nilsson, Jerry Nilsson Frida Hansdotter Arena
2019-02-02 11:15 211018054 Rönnby Västerås IBK Ung 4 - Knäppmora AIK 1 2 - 2 Henrik Syversen, Mohamed Abdirisak Kristiansborgshallen
2019-02-10 13:00 211018053 IBK Hallsta 3 - Västerås IBS Ung 1 3 - 3 William Ringkvist, William Salomaa Sporthallen Hallstahammar
2019-02-09 12:00 211018059 Knäppmora AIK 1 - Skogsgymnastikens IBS 1 2 - 1 Mikael Jansson, David Hildingstam Skinnskattebergs Sporthall
2019-02-09 12:30 211018057 Västerås IBS Ung 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 4 6 - 7 Filip Larsson, Alfons Berglund Klövernhallen Plan 1
2019-02-09 13:30 211018060 IBK Sala 3 - Per-Ols IBF 2 10 - 4 , Axel Norin Sala Idrottshall
2019-02-17 10:00 211018062 Skogsgymnastikens IBS 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 4 5 - 1 , Camilla Eriksson Frida Hansdotter Arena
2019-02-17 13:00 211018063 Per-Ols IBF 2 - IBK Hallsta 3 1 - 6 Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Fagerstahallen
2019-02-17 13:00 211018064 IBK Sala 3 - Knäppmora AIK 1 3 - 1 , Burak Unsal Sala Idrottshall
2019-02-23 14:30 211018065 Västerås IBS Ung 1 - Skogsgymnastikens IBS 1 5 - 4 Jens Rambow, Lars-Göran Eklund Klövernhallen Plan 1
2019-02-24 13:00 211018068 IBK Hallsta 3 - Knäppmora AIK 1 3 - 5 Yotsaphong Chaiphring, William Salomaa Sporthallen Hallstahammar
2019-03-13 18:45 211018067 Rönnby Västerås IBK Ung 4 - IBK Sala 3 1 - 4 Francisco Contreras, Mohamed Abdirisak Önsta Skolan
2019-03-09 11:30 211018070 IBK Sala 3 - Skogsgymnastikens IBS 1 4 - 1 Burak Unsal, Ludvig Holm Sala Idrottshall
2019-03-09 15:00 211018069 Per-Ols IBF 2 - Västerås IBS Ung 1 2 - 2 Fagerstahallen
2019-03-10 11:30 211018072 IBK Hallsta 3 - Rönnby Västerås IBK Ung 4 2 - 1 Yotsaphong Chaiphring, Lars-Göran Eklund Sporthallen Hallstahammar
2019-03-16 13:00 211018073 Västerås IBS Ung 1 - IBK Sala 3 0 - 8 Lars-Göran Eklund, Oscar Nordlander Klövernhallen Plan 1
2019-03-17 10:00 211018075 Skogsgymnastikens IBS 1 - IBK Hallsta 3 3 - 2 Emil Nilsson, Jerry Nilsson Frida Hansdotter Arena
2019-03-17 11:30 211018074 Per-Ols IBF 2 - Knäppmora AIK 1 1 - 6 Thomas Kallin, Linn Rollert Fagerstahallen
2019-03-23 12:00 211018077 Knäppmora AIK 1 - Västerås IBS Ung 1 4 - 2 Kai Kinnari, Jimmie Nilsson Skinnskattebergs Sporthall
2019-03-23 12:45 211018079 Rönnby Västerås IBK Ung 4 - Per-Ols IBF 2 8 - 1 William Ringkvist, Lars-Göran Eklund Kristiansborgshallen
2019-03-24 13:00 211018078 IBK Hallsta 3 - IBK Sala 3 2 - 0 Yotsaphong Chaiphring, William Salomaa Sporthallen Hallstahammar
2019-03-25 18:45 211018082 Knäppmora AIK 1 - Rönnby Västerås IBK Ung 4 2 - 0 Mikael Jansson, Henrik Brehmer Skinnskattebergs Sporthall
2019-03-30 11:30 211018081 Västerås IBS Ung 1 - IBK Hallsta 3 2 - 1 Lars-Göran Eklund, Oscar Nordlander Klövernhallen Plan 1
2019-03-30 13:00 211018084 Per-Ols IBF 2 - Skogsgymnastikens IBS 1 4 - 2 , Camilla Eriksson Fagerstahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Sala 3 18 13 2 3 84-40 44 41
2. Knäppmora AIK 1 18 13 2 3 85-42 43 41
3. Skogsgymnastikens IBS 1 18 8 3 7 74-64 10 27
4. Västerås IBS Ung 1 18 7 4 7 60-62 -2 25
5. IBK Hallsta 3 18 6 4 8 56-55 1 22
6. Rönnby Västerås IBK Ung 4 18 4 3 11 42-57 -15 15
7. Per-Ols IBF 2 18 2 2 14 31-112 -81 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Klass 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-06 09:15 211019002 Rönnby IBK Ung 5 FK5 - Per-Ols IBF 3 FK5 Kristiansborgshallen
2018-10-06 10:45 211019003 Rönnby IBK Ung 6 FK5 - IFK Arboga 3 FK5 Kristiansborgshallen
2018-10-07 11:30 211019001 IBK Hallsta FK5 - Surahammars IBF FK5 Sporthallen Hallstahammar
2018-10-13 11:15 211019006 Rönnby IBK Ung 6 FK5 - Rönnby IBK Ung 5 FK5 Kristiansborgshallen
2018-10-14 11:15 211019005 IFK Arboga 3 FK5 - IBK Hallsta FK5 Vasahallen
2018-10-14 13:00 211019004 Surahammars IBF FK5 - Västerås IBS Ung FK5 Mälarenergi Arena Surahammar
2018-10-20 10:00 211019007 Västerås IBS Ung FK5 - Per-Ols IBF 3 FK5 Klövernhallen Plan 1
2018-10-20 10:00 211019008 Surahammars IBF FK5 - IFK Arboga 3 FK5 Mälarenergi Arena Surahammar
2018-10-21 11:30 211019009 IBK Hallsta FK5 - Rönnby IBK Ung 5 FK5 Sporthallen Hallstahammar
2018-10-27 09:15 211019012 Rönnby IBK Ung 5 FK5 - Surahammars IBF FK5 Kristiansborgshallen
2018-10-27 13:30 211019010 IFK Arboga 3 FK5 - Västerås IBS Ung FK5 Vasahallen
2018-10-28 10:15 211019011 Rönnby IBK Ung 6 FK5 - Per-Ols IBF 3 FK5 Kristiansborgshallen
2018-10-28 18:00 211019064 IBK Hallsta FK5 - IBK Köping Ung FK5 Sporthallen Hallstahammar
2018-11-10 11:30 211019013 Västerås IBS Ung FK5 - Rönnby IBK Ung 6 FK5 Klövernhallen Plan 1
2018-11-10 11:30 211019015 Per-Ols IBF 3 FK5 - IBK Hallsta FK5 Fagerstahallen
2018-11-10 15:45 211019065 IBK Köping Ung FK5 - Surahammars IBF FK5 Ullvihallen
2018-11-11 12:15 211019014 IFK Arboga 3 FK5 - Rönnby IBK Ung 5 FK5 Vasahallen
2018-11-17 16:30 211019018 Surahammars IBF FK5 - Per-Ols IBF 3 FK5 Mälarenergi Arena Surahammar
2018-11-17 17:15 211019066 IBK Köping Ung FK5 - IFK Arboga 3 FK5 Ullvihallen
2018-11-18 11:15 211019016 Rönnby IBK Ung 5 FK5 - Västerås IBS Ung FK5 Kristiansborgshallen
2018-11-18 11:30 211019017 IBK Hallsta FK5 - Rönnby IBK Ung 6 FK5 Sporthallen Hallstahammar
2018-11-24 09:00 211019019 Västerås IBS Ung FK5 - IBK Hallsta FK5 Klövernhallen Plan 1
2018-11-24 16:45 211019067 Rönnby IBK Ung 5 FK5 - IBK Köping Ung FK5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-11-25 11:15 211019020 Rönnby IBK Ung 6 FK5 - Surahammars IBF FK5 Kristiansborgshallen
2018-11-25 11:15 211019021 IFK Arboga 3 FK5 - Per-Ols IBF 3 FK5 Vasahallen
2018-12-01 11:00 211019022 Surahammars IBF FK5 - IBK Hallsta FK5 Mälarenergi Arena Surahammar
2018-12-01 12:30 211019023 Per-Ols IBF 3 FK5 - Rönnby IBK Ung 5 FK5 Fagerstahallen
2018-12-02 12:30 211019024 IFK Arboga 3 FK5 - Rönnby IBK Ung 6 FK5 Vasahallen
2018-12-02 12:45 211019068 IBK Köping Ung FK5 - Västerås IBS Ung FK5 Ullvihallen
2018-12-08 14:45 211019027 Rönnby IBK Ung 5 FK5 - Rönnby IBK Ung 6 FK5 Kristiansborgshallen
2018-12-09 11:30 211019026 IBK Hallsta FK5 - IFK Arboga 3 FK5 Sporthallen Hallstahammar
2018-12-09 13:00 211019069 Per-Ols IBF 3 FK5 - IBK Köping Ung FK5 Fagerstahallen
2018-12-09 15:30 211019025 Västerås IBS Ung FK5 - Surahammars IBF FK5 Klövernhallen Plan 1
2018-12-16 09:45 211019030 Rönnby IBK Ung 5 FK5 - IBK Hallsta FK5 Kristiansborgshallen
2018-12-16 11:00 211019028 Per-Ols IBF 3 FK5 - Västerås IBS Ung FK5 Fagerstahallen
2018-12-16 11:15 211019070 Rönnby IBK Ung 6 FK5 - IBK Köping Ung FK5 Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2018-12-16 13:45 211019029 IFK Arboga 3 FK5 - Surahammars IBF FK5 Vasahallen
2019-01-12 11:00 211019033 Surahammars IBF FK5 - Rönnby IBK Ung 5 FK5 Mälarenergi Arena Surahammar
2019-01-12 11:15 211019032 Per-Ols IBF 3 FK5 - Rönnby IBK Ung 6 FK5 Fagerstahallen
2019-01-12 11:30 211019031 Västerås IBS Ung FK5 - IFK Arboga 3 FK5 Klövernhallen Plan 1
2019-01-12 14:15 211019071 IBK Köping Ung FK5 - IBK Hallsta FK5 Ullvihallen
2019-01-19 11:00 211019072 Surahammars IBF FK5 - IBK Köping Ung FK5 Mälarenergi Arena Surahammar
2019-01-20 11:30 211019036 IBK Hallsta FK5 - Per-Ols IBF 3 FK5 Sporthallen Hallstahammar
2019-01-20 12:15 211019035 Rönnby IBK Ung 5 FK5 - IFK Arboga 3 FK5 Kristiansborgshallen
2019-01-20 13:45 211019034 Rönnby IBK Ung 6 FK5 - Västerås IBS Ung FK5 Kristiansborgshallen
2019-01-26 10:00 211019037 Västerås IBS Ung FK5 - Rönnby IBK Ung 5 FK5 Klövernhallen Plan 1
2019-01-26 11:15 211019038 Rönnby IBK Ung 6 FK5 - IBK Hallsta FK5 Kristiansborgshallen
2019-01-27 14:00 211019039 Per-Ols IBF 3 FK5 - Surahammars IBF FK5 Fagerstahallen
2019-01-27 17:30 211019073 IFK Arboga 3 FK5 - IBK Köping Ung FK5 Vasahallen
2019-02-02 14:15 211019074 IBK Köping Ung FK5 - Rönnby IBK Ung 5 FK5 Ullvihallen
2019-02-03 11:30 211019040 IBK Hallsta FK5 - Västerås IBS Ung FK5 Sporthallen Hallstahammar
2019-02-03 14:00 211019042 Per-Ols IBF 3 FK5 - IFK Arboga 3 FK5 Fagerstahallen
2019-02-03 15:30 211019041 Surahammars IBF FK5 - Rönnby IBK Ung 6 FK5 Mälarenergi Arena Surahammar
2019-02-09 15:30 211019075 Västerås IBS Ung FK5 - IBK Köping Ung FK5 Klövernhallen Plan 1
2019-02-10 10:45 211019044 Rönnby IBK Ung 5 FK5 - Per-Ols IBF 3 FK5 Kristiansborgshallen
2019-02-10 12:15 211019045 Rönnby IBK Ung 6 FK5 - IFK Arboga 3 FK5 Kristiansborgshallen
2019-03-20 19:00 211019043 IBK Hallsta FK5 - Surahammars IBF FK5 Nibblehallen
2019-02-16 09:00 211019046 Surahammars IBF FK5 - Västerås IBS Ung FK5 Mälarenergi Arena Surahammar
2019-02-16 09:45 211019048 Rönnby IBK Ung 6 FK5 - Rönnby IBK Ung 5 FK5 Kristiansborgshallen
2019-02-16 15:45 211019076 IBK Köping Ung FK5 - Per-Ols IBF 3 FK5 Ullvihallen
2019-02-17 12:15 211019047 IFK Arboga 3 FK5 - IBK Hallsta FK5 Vasahallen
2019-02-23 11:00 211019050 Surahammars IBF FK5 - IFK Arboga 3 FK5 Mälarenergi Arena Surahammar
2019-02-23 13:00 211019049 Västerås IBS Ung FK5 - Per-Ols IBF 3 FK5 Klövernhallen Plan 1
2019-02-23 17:15 211019077 IBK Köping Ung FK5 - Rönnby IBK Ung 6 FK5 Ullvihallen
2019-02-24 11:30 211019051 IBK Hallsta FK5 - Rönnby IBK Ung 5 FK5 Sporthallen Hallstahammar
2019-03-09 12:15 211019052 IFK Arboga 3 FK5 - Västerås IBS Ung FK5 Vasahallen
2019-03-10 09:45 211019054 Rönnby IBK Ung 5 FK5 - Surahammars IBF FK5 Kristiansborgshallen
2019-03-10 10:00 211019078 IBK Hallsta FK5 - IBK Köping Ung FK5 Nibblehallen
2019-03-10 11:15 211019053 Rönnby IBK Ung 6 FK5 - Per-Ols IBF 3 FK5 Kristiansborgshallen
2019-03-16 12:15 211019056 IFK Arboga 3 FK5 - Rönnby IBK Ung 5 FK5 Vasahallen
2019-03-16 13:30 211019057 Per-Ols IBF 3 FK5 - IBK Hallsta FK5 Fagerstahallen
2019-03-16 14:30 211019055 Västerås IBS Ung FK5 - Rönnby IBK Ung 6 FK5 Klövernhallen Plan 1
2019-03-18 18:15 211019079 IBK Köping Ung FK5 - Surahammars IBF FK5 Ullvihallen
2019-03-23 10:00 211019059 IBK Hallsta FK5 - Rönnby IBK Ung 6 FK5 Nibblehallen
2019-03-23 11:15 211019058 Rönnby IBK Ung 5 FK5 - Västerås IBS Ung FK5 Kristiansborgshallen
2019-03-23 14:15 211019080 IBK Köping Ung FK5 - IFK Arboga 3 FK5 Ullvihallen
2019-03-24 13:30 211019060 Surahammars IBF FK5 - Per-Ols IBF 3 FK5 Mälarenergi Arena Surahammar
2019-03-30 11:15 211019062 Rönnby IBK Ung 6 FK5 - Surahammars IBF FK5 Kristiansborgshallen
2019-03-30 14:00 211019063 IFK Arboga 3 FK5 - Per-Ols IBF 3 FK5 Vasahallen
2019-03-31 12:15 211019081 Rönnby IBK Ung 5 FK5 - IBK Köping Ung FK5 Kristiansborgshallen
2019-03-31 15:30 211019061 Västerås IBS Ung FK5 - IBK Hallsta FK5 Klövernhallen Plan 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Hallsta FK5 21 17 3 1 99-25 74 54
2. IBK Köping Ung FK5 16 9 2 5 43-28 15 29
3. Rönnby IBK Ung 5 FK5 21 8 5 8 56-53 3 29
4. Västerås IBS Ung FK5 19 8 4 7 40-44 -4 28
5. Per-Ols IBF 3 FK5 14 8 2 4 40-24 16 26
6. Surahammars IBF FK5 21 6 5 10 35-51 -16 23
7. Rönnby IBK Ung 6 FK5 19 4 5 10 46-59 -13 17
8. IFK Arboga 3 FK5 19 0 4 15 28-103 -75 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis