Ungdomsspelen Flickor Röd Medel (05) (2018/19)

Gruppspel
Ungdoms-DM Flickor 05 grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-31 08:00 030011001 IBF Falun Ungdom 2 - Rättviks IBF 5 - 7 Elsa Zetterqvist, Tea Karlsson Guide Arena 1
2019-03-31 09:30 030011002 Rättviks IBF - KAIS Mora UIF 8 - 2 Tea Karlsson, Elsa Zetterqvist Guide Arena 1
2019-03-31 11:00 030011003 KAIS Mora UIF - IBF Falun Ungdom 2 1 - 1 Adam El-Amrani, Denis Omerbasic Guide Arena 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rättviks IBF 2 2 0 0 15-7 8 6
2. IBF Falun Ungdom 2 2 0 1 1 6-8 -2 1
3. KAIS Mora UIF 2 0 1 1 3-9 -6 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Ungdoms-DM Flickor 05 grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-31 09:30 030012001 IBF Borlänge - IBF Leksand 5 - 4 Helmer Carlsson, Emil Forsman Lugnet C
2019-03-31 09:30 030012002 IBF Falun Ungdom 1 - IBF Hedemora 1 - 4 Elvira Sjuls, Emelie Gesar Lugnet D
2019-03-31 12:00 030012003 IBF Hedemora - IBF Borlänge 0 - 1 Tea Karlsson, Elsa Zetterqvist Lugnet C
2019-03-31 12:00 030012004 IBF Falun Ungdom 1 - IBF Leksand 2 - 1 Emelie Gesar, Elvira Sjuls Lugnet D
2019-03-31 14:30 030012005 IBF Borlänge - IBF Falun Ungdom 1 3 - 0 Emelie Gesar, Elvira Sjuls Lugnet B
2019-03-31 14:30 030012006 IBF Hedemora - IBF Leksand 2 - 0 Emma Nyberg, Christer Sundberg Lugnet D
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Borlänge 3 3 0 0 9-4 5 9
2. IBF Hedemora 3 2 0 1 6-2 4 6
3. IBF Falun Ungdom 1 3 1 0 2 3-8 -5 3
4. IBF Leksand 3 0 0 3 5-9 -4 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Ungdoms-DM Flickor 05 slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-03-31 12:45 Kvartsfinal 1 030021004 IBF Falun Ungdom 2 - KAIS Mora UIF 1 - 3 Felix Carlsson, Denis Omerbasic Guide Arena 2
2019-03-31 16:00 Semifinal 1 030021005 Rättviks IBF - IBF Hedemora 0 - 1 Hampus Jansson, Arvid Hedin Lugnet B
2019-03-31 16:00 Semifinal 2 030021006 KAIS Mora UIF - IBF Borlänge 1 - 4 Jonna Lenne, Emma Nyberg Lugnet C
2019-03-31 17:45 Final 030021007 IBF Borlänge - IBF Hedemora 3 - 1 Hampus Jansson, Arvid Hedin Lugnet A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis